Mevr. Faber-Groneman Sam Swaap Mej. Trapman NIEUWE ABONNE's De PINK PILLEN MAANDAG 20 DECEMBER. MEDEWERKENDEN Concertzaal L. ZWAAG, ENTREE fl.25, met inbegrip van stedelijke belasting en auteursrechten. AANVANG 8 uur. gr Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. VAN DE SCHAGER COURANT, ONTVANGEN DE NUMMERS TOT 1 JANUARI A.S. NOG VER SCHIJNENDE GRATIS. Gedurende den groei. KAMERMUZIEKAVOND SOPRAAN met LUITBEGELEIDING, Elsenach. SOLO-VIOLIST, Oravenhage. SOLO-PIANISTE, Amsterdam. •eeane Blauwe Kaart voor een man (of jongen) iin gestichten of Instellingen!; eene Grijze Kaart voor eene vrouw (of meisje) din grestidhten of inisteilingen. (Bovendien moet door of voor ieder aan1 de wo ning waia/r hij, (zij;) tijdelijk aanwezig is ingevuld wor den: eene Oranje Kaant voor een tijdelijk aanwezigen man oif «(jongen) of eene Rose Kaart voor eene tijdelijke aanwezige vrouw (of meisje). Het hoofd van ieder gezin, elke afzondert ijk le vende persoon of de bestuurder van iedere (instelling, gebouw, gesticht of schip, waar de kaarten in om slagen worden bezorgd, is verplicht voor de behoor lijke invulling, ook voor de vragen, op de omslagen gedaan, -zorg te dragen. Deze zorge er dus voor, dat aan den teller, wan neer hij de kaarten bezorgt, worde opgegeven hoeveel Gele, Witte, (Blauwe, Grijze,, Oranje en Ro®e kaarten, er in de woning noodig zijn. In eiken omslag bevindt zich bovendien eert groene •kaart, waarop bedrijifshoofden moeten wonden be schreven, omtrent wier bedrijven enkele (bijzonder heden moeten worden vermeid Schippers en bewoners van woonwagens moeten onderzoeken of zij staan ingeschreven In het bevol kingsregister der gemeenten waarin zij .thuis behoo- ren. Overtreding van, de voorschriften' betreffende de volkstelling wordt krachtens artikel 20 der wet van 15 April 1886 (Staatsblad No. 64)-gestraft met hech tenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van1 ten hoogste honderd gulden. De nauwkeurige, door de volkstelling te verkrij gen kennis der bevolking is eene zaak van algemeen belang. Tot het verkrijgen dier kennis is noodig, dat alle vragen op elke kaart en op eiken omslag met de meest mogelijke nauwkeurigheid en volledigheid worden beantwoord. Op verzoek der Begeering noodigen (Burgemeester en Wethouders allen met aandrang uit, door nauw keurige en volledige invulling der kaarten en omsla- tot het welslagen der volkstelling mede te wer- Schagen, 16 December 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd: J. CORNELISSEN, De Secretaris, ROGGEVEEN. GESLAAGD. Mej. D. Veltman alhier, slaagde dezer dagen voor het examen Boekhouden bij de Vereen, v. Leeraren in de Handelsxwetenschappen. EEN GESTOORDE NACHTRUST. De heer K. Borst^ an de Keins alhier, werd voor een paar dagen des nachts omf 1 uur onder zeer eigen aardige omstandigheden uit zijn slaap gewekt. Voor rijn huis Stond een bevroren auto. die reeds tevergeefs vijf maal bij anderen had aangeklopt, maar geen gehoor had kunnen krijgen, uit vrees voor onraad. Toen men de auto op de dorsch had ontdooid, reed het gezelschap verder. EENE HERDENKING. De afdeeling West-Friesland van den Bond van Ne- derl. Schilderpatroons hield hare gewone winterverga dering in het café „Het 'Oude Slot te Schagen. Tegen woordig waren 24 leden. Voorzitter, de heer P. Berkhout van Zuidscharwouue, opende de bijeenkomst en wees daarbij op de buitenge wone beteekenis van dit samenzijn. Op dezen dag toch was het 25 jaar geleden, dat de afdeeling was opgericht Daarbij schetste voorzitter de voornaamste gebeurtenis sen, die in dit tijdperk hadden plaats gehad Hij wees op de gehouden cursussen en de daaraan verbonden ten- ang der schilders was besproken gesteld. Hij zelf was mede opzichter geweest, vanaf den beginne bestuurslid en vele jaren voorzitter. Deze jubi leumvergadering is echter voor hem een afschedosbij velenden, vormelijken neef, die het niet de moeite) waard heeft gevonden haar te volgen. Snel neemt zij Kurts hoofd tusschen hare handen, trekt het naar zich toe en kust hem, telkens en telkeais weer. zoodat zijn voorhoofd in gloed staat en hij haar aanziet als bedwelmd. „Ja, ik h:6 'u liet; wonderlijke man, maar slechts dam als gii verstandig en stilzwijgend zijt en u die liefde waard toont Wilt gij door uwe onbedachtzaam heid alles bederven? Toon mij. dat gij aan mij gelooft Uwe twijfelingen krenken en beleedigen mij. Laat mij tyd alles te schikken, en wij zullen gelukkig zijn.' Hii kuste haar gezicht, hare handen, haaar kleed. „Joriède engel! heb geduld met mijl" smeekt hij onder lachen en weenen. Zy schuift hem van zich. „Ga nu en vertrouw op mij. Gij vraagt als een kipd om liefdezij wil geheime banden." „Ik kwyg, Joriède ik zwijg.'" VIJFTIENDE HOOFDSTUK. De JalouzieCn in de groote eetzaal waren gesloten: Een groenachtig schemerlicht heerschte in de koele kamer, hier en daar afgebroken door een lijn, schit terend zonnestraaltje, dat 'door de houten staafjes zijn weg had gevonden en ne eene lange, sidderende streep over vloer en muur wierp. De balkondeur naar het noorden was open. De clematis- en klimopranken birgen dicht als levende decoraties aan bijde zijden over net Dalkon, vielen, als groene golven over het oude tralie werk en omsponnen ook de slanke, verweerde zuilen met hun bevallig netwerk. De lucht was zwoel en droeg den sterken geur der bloembedden in de kamer en Maurud streek diep ademhalend met den fijnen zakdoek over het voor hoofd en zdde: „Eerst was ik erg ongelukkig, dat ik van mijn geliefd régiment moest scheiden, nu bij ideze temperatuur zie ik het eerst in welk éene weldaad het toch is, eens in de koele schaduw te mogen luieren." Joriède liet een oogenblik den grooten, bontgeschil- derden waaier, dien zij achteloos voor gezicht en borst op en neer bewoog, rusten en leunde verder achterover in den gebeeldhouwden stoel. „Juist, neefi Uw regiment moet nu stof slikken bij eene vermoeiende exercitie en gij, die eerst élk vérlof als eene onmogelijkheid beschouwdet, duikt nu plotse ling in Triberg op en hebt niet eens dit ;raadsel voor (ons opcelosL" Maurus haalde diep zuchtend de schouders op en wilde juist antwoorden, toen de deur openging en Margaretha binnentrad. Zij verzocht om verschooning, zoo zij niet stipt op haar tijd was, maar de dienst bij de zieke had haar tot op eenkomst, daar hij zijn zaak heeft overgedaan. Mei i weemoed treedt hij uit eene corporatie, die hem lief is j geworden en, waaraan zooveel aangename herinneringen j voor hem verbonden zijn. Daarna ging men over tot de gewone behandeling 1 van het convocatie-biljet Van den secretaris, den heer j Speets, te Hoogwoud, was kennisgeving van verhindering j ingekomen. De brief bevatte daarbij hartelijke aischeids- woorden aan den voorzitter. Uit de mededeeling bleek, dat 5 Jeden wegens uittreding der zaken of vertrek naar elders, bedankt hadden. Per advertentie was het publiek uitgenoodigd, door invoering van den verkorten werkdag, het werk meer j over het geheele jaar te verdoelen. Opeenhooping van werk zou daardoor voorkomen kunnen worden. Daarna kwamen, bestuursverkiezingen aan de orde. Herkozen werd de heer J. Kooiman, te Kolhorn; tot j bestuurslid (vac.-Berkhout) werd gekozen de neer G I Houtlosser, le Schagen. Tot leden van de commissie, ter inspectie van klim- en steigerwerktuigen, werd ge kozen de heer J. Kooiman, voorz., gekozen de heer C. Slooves, Oudkarspel. De afgetreden voorzitter werd bij acclamatie benoemd tot eere-ïid. Ter herinnering aan de vele diensten,, de af deeling bewezen, zal hem namens de afd. eene mooie foto in lijst van deze laatste bijeenkomst worden aange boden. In een spoedeischende vergadering zal het be stuur weldra een nieuwen voorzitter kiezen. De kas sloot met een voordeelig saldo. Daarna gezellig sa men zijn. EENE BEVORDERING. Mejuffrouw T. de Carpentier, particulier klerke ten kantore der Directe belastingen alhier is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot Rijksklerk der directe be lastingen te Helder. GOEDE WAAR, BESTE PRIJS. Hoewel de markt Donderdag in vette koeien .en schapen stug was, met een, vooral in schapen, terugloo- pende noteering, werden voor goede waar toch nog beste prijzen besteed, wat uit onderstaande cijfers blijkt. De heer H. Wilken, te Nieuwe Niedorp, verkreeg voor overhouders f 62.50, de heer S. Spaans, Barsingerhorn, zette met 90 gld. de vette schapen op de hoogste markt, terwijl de heer K. Haringhuizen te Veenhuizen, voor een vette koei 850 gld. ontving. Dat was een van de weinigen, die kon zeggen, dat fiij f 1.05 per pond ont ving. HUIS VERKOCHT. Het Heerenhuis op de Laan, van den heer Overtoom, thans bewoond door den heer U. Wester, is gekocht door den heer J. Schoort Pz., alhier. VERKOiOPINIG KOEGRAS. Uitslag der verkooping in de „Cérès' te Schagen, ten overstaan van Notaris Vrijburg. Onroerende goederen, eigendom van de N.V. Zwaan en De Wljes, zaadhandei Scheemda, gelegen in den polder Het Koegras, gem. Helder. Twee huizen met erf en tuin, bouwterrein en bouw land, groot 7.03.10 H.A., Kooper A. Hoornsman, te Koe- gras voor f 15270. ALKMAAR. De Raad heeft in zijne Donderdagmiddag gehouden vergadering, overeenkomstig zijn verzoek een eervol ont slag verleend aan den heer P. J. Willekes Mac Donald, als directeur der gemeentewerken. Tot hoofd der 4e Gemeenteschool benoemde de Raad den heer J. G. Hazeloop, hoofd der openbare lagere school te Wie- ringerwaard. Nadat nog enkele andere benoemingen wa ren afgedaan, was aan de orde de gewone jaarlijksche benoeming van raadscommissiën voor 1921 en aanvul ling van andere. Het was in het bijzonder de aanvulling van het bestuur van het Burgerweeshuis, die in hevige mate de ontstemming wekte van de uit 6 leden be staande soc.-dem. raadsfractie. "Wat toch was het geval? Aan de beurt van aftreding was de heer A. Oskam, soc.- dem. raadslid, die indertijd tot regent van het burger weeshuis was benoemd buiten de aanbeveling van het bestuur om, omdat de Raad destijds van oordeel was, dat het' billyk was, een lid der S.D.A.P. in het bestuur op te nemen. Het Bestuur van de inrichting droeg .ech ter den aftredende niet opnieuw voor eene benoeming voor, maar twee andere ingezetenen, omdat in het be- stuur reeds oen S.D.A.P.'er was opgenomen in don hoer Zweedijk, die verklaard had - ofschoon niet bij de party te zijn aangesloten de beginselen der partij te zijn toegedaan en het niet gewenscht bleek daarin nog een tweede van dezelfde beginselen te doen opne men. B. en W. hadden echter de aanbeveling van het bestuur overgenomen en daaraan als derde toegevoegd het aftredend lid den heer Oskam. Het is deze voor dracht geweest, welke den Raad nagenoeg vier uur heeft bezig gehouden, en waarbij meermalen een zeer heftige discussie gevoerd werd. De leden der raads fractie ofhkenden, nl, dat de heer Zweedijk lid d«r soc.-dem. arbeidspartfi was. hetgeen den voorzitter aan leiding gaf op te merken, dat hij dit toch zelf verklaard had en net toch volstrekt niet noodig is, om aangesloten te zijn, wil men als S.D.A.P.'er beschouwd worden. De discussie gaf meermalen een ongewone heftigheid aan het debat, hetgeen er niet beter op werd, toen enkele leden verklaarden, den vorigen keer Oskam te hebben gestemd, maar dat nu niet zouden doen, omdat in net bestuur reeds een lid der S.D.A.P. vertiegefnwoor- digd was. Toen na een tweede vrije stemming de heer Oskam 8 jen de heer Holsmullër 9 stemmen verkreeg en de laatste dusverkozen was, werd de stemming bitter die zich uitte o.a. door B. enW. te verwijten, dat zij een bedriegelijke aanbeveling hadden ingezonden, om dat geen der drie wethouders den heer Oskam had gestemd, niettegenstaande zij hem aan de aanbeveling nadden toegevoegd. De voorzitter protesteerde met klem tegen het woord bedriegelijke, er op wijzende, dat van het college zoodanige voorstellen niet zijn te verwach ten. Toen de heer Thomsen, wethouder daarna moti veerde, waarom hij niet op den heer Oskam had ge stemd, omreden «i (zich niet door een minderheid wilde laten dwingen (de leden der S.D.A.P. hadden gedreigd van deze stemming hunne houding ten aan zien der andere nog aan de orde zijnde aanbevelingen) te doen afhangen) waren de interrupties van verschillende zijde zoo luide, dat de orde een oogenblik interma ba moeilijk te handhaven viel. Bij de volgende benoeming vroeg de heer Verkerk, bij wijze van obstructie, telkens opnieuw stemming, en stemden de leden der S.D.-fractie telkens blanco. Toen aan de orde zou worden gesteld de voortzet ting Öer beraadslaging over het afwijzend voorstel tot tusschentijdsche verhooging der jaarwedden van ge meente-ambtenaren, in afwachting van eene aanhangige herziening, om eene ongelijkheid die bij de vorige her ziening was Ontstaan, rdCht te zetten, diende de heer Westerhof een door 9 leden onderteekend voorstel in, om aan alle werklieden bij wijze van duurtetoeslag, te rekenen van 1 October 1920, per week f 3 uit te keèren, en gelijke uitkeering te doen aan de agenten van po litie en aan. de ambtenaren tot en met de derde salaris- De voorzitter meende, dat, ofschoon de voorstel- dat de Raad 'dit voorstel zou aan- dit oogenblik in beslag genomen. Zii sprak zeer rustig en ernstig, met een vriendelijken, onschuldigen blik op hare beide tafelburen, en de tee- dere blos op hare wangen werd volstrekt niet hooger. Maurus was opgesprongen, „Mag ik u verzoeken, ge- eerde nicht mij voor te stellen. Joriède bleei in hare achtelooze houding, zij blaakte slechts eene lichte beweging met den waaier naar de slanke, grijze gestalte en zeide: „Baron Doos von Thün- gen zuster Margareta." Maurus herhaalde zijne buiging en glimlachte: „Zus ter Margareta? Gij zilt werkelijk te karig, waarde nicht, en vergeet geheel dat de menschen in den regel twee namen dragen. - Joriède ginc niet op zijn vroolijken toon in, rij siond op, zoodat de rijden strooken van haar elegant, licht toilet ruischtcn en knikte "de diakones half welwil lend, half nederbuigend toe: „Ik wéét werkelijk; 'niet nauwkeurig, hoe uw familie naam is, cara mina <Mk ken u niet anders dan onder den mooien, vromen naam „zuster Margareta", dien gij bok zeker van den baron wel wilt hooren.' „Ik ben geen anderen naam gewoon, gravin, en geef aan dezen de voorkeur boven eiken anderen.' „Hoort gij, Maurus? Dat is de bescheidenheid van al die edele zielen, die met het leven en- de wferéld hebben afgerekend om geheel in hun heilig beroep op te gaan. Diakones en non dat rijn zusters, die spre kend op elkaar gelijken." „Komaan I zoo volkomen als eene non heeft de dia kones toch wel niet van alle geluk 'en alle genoegen? van het leven afscheid genomen of hebt gii u aangeslo ten bij een katholieke orde, waarde juffrouw? Joriède viel hem snel in de reden: „Maar neef. Gij hoort toch, dat men aan den titel „zuster Margareta' boven eiken anderen de voorkeur geeft. En daar komt de bouillon. Goddank, ik heb een vreeselijken honger en stei voor het 'oogenblik in niets anders belang dan in onze lunch". Frederik plaatste het "blad met de koppen op het buffet, en terwijl de tweede bediende achter den stoel van gravin Perpignan ging staan, kondigde de oude met alle plechtigheid evenals vroeger den gestorven baron nu rijn opvolger aan: „Het ontbijt is gereed, uwe genade I"? Maurus bood Joriède den arm en trad mét eene buiging tegen Margareta voor de gedekte tafel midden in ae kamer. Do kleine Francaise was plotseling levendig geworden. Zij "babbelde over alles en wist heel handig het gesprek bij tie onderwerpen, te bepalen, die haar bevielen en leidde het af van dingen, waarover rij niet wilde spreken. Mar. tfareta sprak weinig, slechts dan, ais meneer von Thün- gen direct het woord tot haar richtte. groep. De voorzitter Ier wel gezeefd had, nemen wijl het 9 van de 17 aanwezigen als voorstan ders en onderteekenaars droeg, dat toch ook de min derheid daarover haar gevoelen wenschte te uiten. Met het oog op het te verwachten debat en het reeds ge vorderde uur sloot hij daarom deze vergadering. Opnieuw hevige protesten. Men verweet den voor zitter dat hij de behandeling uitstelde, omdat twee leden niet aanwezig waren. Men vroeg een avondzitting, doch de voorzitter bleef daarvoor doof. Met een nagenoeg on afgewerkte agenda werd deze rumoerige ritting be ëindigd. KUTPER'S GREPFELLPOEG. Dat de door den heer D. Kuiper van Groenveld |ge- conslrueerde greppelploeg hoe langer hoe meer de aan dacht trekt, moge hieruit blijken, dat de heer Kuiper op uitnoodiging vpn den LandDouwconsulent aldaar, in Friesland 4 dagen op vier plaatsen eene demonstratie met rijn ploeg heeft gegeven, voor rekening van de Friesche Mij. van Landbouw. Dezer dagen gaat de heer Kuiper eenige dagen naar Drente, op uitnoodiging van den Drentschen Landbouw- consulent JACHTVERP ACHTING. Uitslag der verpachting van de jacht en konijnenvangst op den Koegraszanddijk en het Noordduin, benoorden de lichtkapen, onder Caliantsoog. Pachter de heer C. Fran- cis Kz., 't Zand, gem. Zijpe, voor f 133.35, tegenj f 150 in 1919. SLUITING JACHT. De jacht op klein wild, met uitzondering van hout snippen, wordt in Noordholland gesloten op Vrijdag 31 Zij antwoordde dan bescheiden en rustig, zag "Uen vrager met hare groote, zeer donkere oogen beleefd aan, zonder echter door woord of gebaar de koele terug houding af te leggen, die haar 'gansche wezen eigejn scheen. Eene voorname onbevangenheid lag in hare houding, en slechts als Maurus zich in het gesprek tot Joriède vendde en rijn profiel scherp tegen den wand uit kwam, sloeg Margareta nadenkend den blik op en vroeg zich m stilte af: „Op wien gelijkt hij toch? Ik ken dit gericht Het moet eene opvallende gelijkenis hebben, maar met wien?" En Maurus zag tersluiks over den rand van den bouillonkop heen naar het bekoorlijke gelaat en ge voelde zich aangenaam getroffen door den klank harer stem. Als klokkentonen klonk hem Margareta's zacht orgaan bij de eenigszins hard geaccentueerde stem der kleine gravin, hoewel deze ook niet onaangenaam was en over een geheel register vap afwisselende en wellui dende tonen scheen te kunnen beschikken. Het verschil in de beide jonge meisjes interesseerde Maurus eerst het meest, en ofschoon Margareta's liefe lijk gezichtje het pikante gelaat der gravin gehoed in de schaduw stelde, had 'het laatste toch de volle bewe gelijkheid, de bekoring eener lichte coquetterie en vurig léven voor zich. Ja, als de verpleegster, die liefelijke donkere scha duw, gisteren niet in de vensternis had gezeten met de onbewuste uitdrukking van warme verrukking, en zielvolle liefelijkheid. Of was het een toeval geweest? Zag dit koele, bleeke gezichtje er in den omgang met menschen nooit anders uit dan nu, zoodat hii denken kon, dat oen schoon, levenloos steenen beeld tegenover hem zat? O, mocht het slechts eens levendig worden, mocbd slechts eens eene uitdrukking het bezielen „Gij rijt mij overigens nog het antwoord schuldig ge bleven, neef, hoe het kwam, dat gij zulk een verrassend verlof kreegt? De faam heeft in Triberg het gerucht reeds verspreid, dat gij riek waart?" „En zeldzamerwijze heeft rij eens de waarheid ge zegd," knikte baron von Thungen, vleesch op rijn bord stuk snijdend. „Men kan haast niet gelooven, hoe dikwijls kleine oorzaken groote gevolgen kunnen heb ben, noe een onnoozef steentje, nauwelijks grooter dan een hoenderei, een mensch plotseling uit zijn loopbaan kan slingeren." „Een steen?" „Ja, een steen, waarde nicht. Hebt gij misschien toe vallig van het avontuur gehoord, dat ik voor bijqp 2 jaren op eene reis had?" „Volstrekt niet In 's hemels naam, zijt gij on der de roovers gevallen? O, vertel tochi Was het ben ongeluk?" Dec. 1920, met zonsondergang. Van die op houtsnippen op Maandag 31 Januari met zonsondergang. VERKOOP BOERENPLAATS. De boerenplaats „de Groote Plas' in do Zijpe, eigen dom van den «heer Luyckx c.s., is verkocht aan den heer J. Zwemmer, te Heerhugowaard. POLDERBESTUUR. Tot Heemraad van Het Heemraadschap der Strijk molens van de Schager Koggen i3 herkozen de heqr J Pluister, te Barsinger.horn. ONTSLAG VAN METAALARBEIDERS. Arnhem, 15 Dec. Naar wij vernomen, worden morgen 73 metaalarbeiders, werkzaam bij W. J. Stok vis, Kon. fabriek van metaalwerken, ontslagen, in ver band met te verwachten overproductie. Waarschijnlijk kan deze groep arbeiders de vol gende maand weer aan den arbeid gaan, legen loonen die f 3 per week lager rijn dan de thans geldende. DALENDE PRIJZEN. Naar men ons mededeelt, heeft de voorzitter van den Ned. Bond van Schoenmakerspatroons en Schoen winkeliers vereenigingen rijn ontslag ingediend wegens een conflict 'met d»e overige bestuursleden. Het bestuur meende aan rijn aangesloten vereenigingen te moeten adviseeren te zorgen voor een langzaam volgen der dalende prijzen in de winkels, terwiil het den voorzitter voorkwam, dat geraden moest worden onmiddellijk tot grooten afelag over te gaan, waardoor de winkelier in de gelegenheid zou komen tot inslaan van nieuwe voorraden tegen de lagere prijzen. De grocpverecniging van luxe schoenwinkeliers te Rotterdam, waarbij de voorzitter voor zijn eigen zaak is aangesloten, heeft hem gedreigd met royement indien j hij binnen een bepaalden termijn de reclame-borden, waarin hij een afslag van 40 tot 50 pet annonceert; niet van rijn winkel verwijdert. DE DITO- Reclames. De Pink Pllten moeten genomen -tforden door alle kinderen die teekenen Van llchamelyke zwakte en Van zenu-duitputtlng geVen. De Pink Pillen rtfn hun beste steun door te Verhinderen dat zV de slechte gevolgen Van den groei onder- Vinden, <tfant zy geVen aan het llchfcam Van het kind \5at de groei eraan ontneemt. De ouders die hunne Jongens en hunne meisjes in het lyd- perk Van den groei Van tyd tot tyd de behan deling met de Pink Pillen doen Volgen, Ver* myden de taliooze zorgen die in het algemeen de slechte gezondheidstoestand der kinderen In dat tydperk geeft. zyn eVen goed Voor de groote menschen als Voor de kinderen. Zy genezen de bloedarmoede, de bleekzucht, de algemecne zwakte, de maag- Walen, scheele hoofdpyn, zenu^pynen, heup- Jicht, neurasthenie, Verschietende pynen, Dr Pink Pllltn ibordtn -terkotbf tn dit apotbrkn m gordt dregtshilnkcls tn In btl Heo/ddtpd. Wassaukêdt )'4 ft Jmrttrdam. Pryj f. 1.7/ <t< doos. 9 dr atf dvoztn, franco. „Elscht HollandscJho verpakking en gebruiksaanwijzing",verkrijgbaar bij da beste apothekers en drogisten. Joriède's gezicht gloeide van opgewondenheid en l>o- langstellir.g, hare cogen staarden hem zoo verschrikt aan, dat het hem warm om het'hart werd. Hy zag ook naar Margareta. I Zij zat stil en stom, het ernstige gelaat over het bord gebogen, alsof rij niet het minste belang stelde iu het avontuur van den jongen baron. Maurus haalde diep adem. „Ik wilde toen éene lange Peis naar het zuiden maken, naar Zwitserland en Italië, en moest eerst nog in myne hoedanigheid van adjudant eene kleine dienstreis met mijn chef ondernemen. De ze bracht ons ïn de nabijheid van het stadje Rueenfurt, waar e«n verre peef van mij in garnizoen lag als majoor en bataljonscommandant. Daar ik op mijne Zwitsersche reis Straatsburg moest passeeren, waarr mijne beminnelijke, oude peettante, de moeder van den majoor, woonde, kwam de gedachte bij iriij op, dat het de ouae vrouw wel genoegen zou doen, als ik haar directe berichten van naar zoon en rijn huisgezin over bracht. Ik besloot dus van B. een \iitstapje naar Ru- genfurt te maken." Margareta schrikte bij dien naam en boog het hoofd nog dieper, hare lippen beefden smartelijk. „Ik moest gebruik maken van een laten avondtrein, daar de dienst mij dien dag byzonder lang had op gehouden. Het schemerde reeds, toen ik te Rugenfurt aankwam, en daar men mij aan het station dcu weg nauwkeurig beschreven had, begaf ik mij naar de stille voorstad. Geen mensch Was te zien fn de lange, eentonige laan, Slechts een paar jongens speelden in een tuiru. Zonder iets kwaads te vermoeden zette ik mijn weg voort. „Daar, daar vliegt er eene, die krijgen je mo®l goed mikken I" hoorde ik 'een van de longens nicht bij mij "achter eene heg schreeuwen en ilc 'bemerkte, dat de bengels jacht op vleermuizen maakten. „Daarl daar nog eene heel laag!' riep opnieuw eene jongensstem, en in hetzelfde oogenblik kreeg ik een geweldigen slag tegen het achterhoofd, zoodal ik tuimelde en op den grond viel. De geheele wereld scheen eerst in een kring om mij heen te draaien, ik richtte mij bp, tastte naar mijn hoofd en voelde eene groote, sterk bloedende wond, toen wilde ik mij oprichten, tuimelde ook nog een paar schreden verder, tot eene vreemde machteloosheid mij overviel.. Van dat oogen blik af wist ik niets meer ik ontwaakte in de kamer van een jong officier, wiens oppasser mij gelukkig op straat gevonden en naar de woning van z\jn heer ge sleept Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1920 | | pagina 6