Alumni Niciws- limtntit- Luffltivllal Nieuwjaarsgroeten. EXTRA-STOUT. 50 CENT Raad Wieringerwaard. WÏTTE's Binnenlandsch Nieuws. Dins^-c 28 December JS2Q. SCHAëlR ©Sote «Jaargang. No. ©745, COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week .'Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's ra. 8 uur worden Advertentiën zoo\eel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden t 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIÉN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Grootesletters worden naar plaatsruimte berekend In ons blad dat Oudejaarsdag ver schijnt, bestaat gelegenheid tol het plaatsen van een Nieuwjaarsgroet aan begunstigers, familie, vrienden enz., legen contante befaling van (MITS NIET GROOTER DAN 3 -REOELS) Opgaven s.Y.pl. spoedig aan ons bureau of aan H.lf. Kantoorhouders en Boekhandelaars. DE UITGEVERS Vergadering van den raad op Dinsdag 23 iDecem- ber 1920, des middags halfdrie. Afwezig de heer Blaauboer Vries. Voorzitter de heer C. Haringhuizen, burgemeester, tevens secretaris. Voorzitter opent de vergadering en leest de notulen voor. i De heer Blaauboer Vries komt intusschen ter ver gadering. De notulen worden, behoudens een enkele wijziging naar aanleiding van een opmerking des heeren Koster, goedgekeurd. v Van Ged. Staten is goedgekeurd terugontvangen suppl. kohier hoofdelijken omslag, id. hondenbelasting, reke ning 1919 en levens bericht, dat het presentiegeld van de raadsleden is bepaald op f 3, overeenkomstig het voors.tel van den raad. Bij de gister gehouden kasverificatie moest in kan zijn en was f 2860.85y». Ged. Staten berichten de ontvangst van de veror dening regelende het verkeer langs de wegen, in ver band met net gebruik van motorrijwielen. Voorzitter deelt mede, dat 17 December die veror dening in werking is getreden en dat die borden en palen dezer dagen worden geplaatst. Ingekomen is het verzoek van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, om subsidie voor de stichting van Rust- en Vacantie-oorden. B. en \V. stellen voor, een bijdrage van f 10 te geven. De heer Koster zegt, dat op deze manier een zeker vacantieoorden wenschelijk voor de minder gesitueerden, maar dan dient er in de eerste plaats gezorgd te wor den voor de gemeente-werklieden. De heer Blaauboer Vries gevoelt niemendal voor steun. Later kunnen we wel weer oen andere cate gorie menschen met een dergelijk verzoekschrift krij gen. ^Daarom vindtspr. het beter,' geen subsidie te geven. Voorzitter merkt op dat wanneer men het voor werklieden wenschelijk acht, men er werk van kan maken, dat er een vacantieoord komt. De gemeente ambtenaren hebben uit eigen portemonnaie zelf het grond-kapitaal bij elkaar gebracht, maar niet voldoende, ra dit opzicht kunnen de werkgevers de belangen, der werknemers behartigen en B. en W. meenden, als sympathiebetuiging een kleine bijdrage te moeten geven. De heer Sleutel zit in strijd. Hij was er m de B. en W.-vergadering ook al geen voorstander van, maar heeft tenslotte gezegd, vooruit dan maar. -Spr. hoeft verslagen van andere gemeenteraden gelezen én is hem gebleken, dat het voorgestelde zoo'n luttel be drag is dat hij zal tegen stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen, met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Limpers, Zwaag en Sijbrands. Van den Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf is het verzoek ingekomen, om aan de werkloozen loonend en passend werk op te dragen en waarin gevraagd wordt, de verzekerden den voorrang te geven boven de niet-verzekerden «Mi den verzekerden hooger loon te geven. B. en W. stellen voor, het schrijven voor kennisge ving aan te nemen, omdat pp de vorige vergadering het adres der afdeeling Wieringerwaard is behandeld en B. en IW. meenden zich daaraan te moeten houden. Aldus wordt besloten. De ingekomen verzoekschriften om ontheffing en af schrijving hoofdelijken omslag zullen straks in co mité worden behandeld. In de vorige vergadering is aan den heer H. Boe kei verhooging van salaris toegekend en wel f 200 als bode, f 50 voor schoonmaak raadzaal en f 50 voor huurwaarde. De heer Boekei vraagt thans, met het oog op zijn pensioen, die verhooging terugwerkende kracht te geven tot 1 Januari 1920. Voorzitter toïnnert er aan, dat door adressant een verhooging werd, gevraagd als gemeente-veldwachter en dan met ingang van 1 Januari 1920. Een voorstel- Sijbrands heeft toen het hierboven 'genoemd© besluit ten gevolge gehad, doch er is niet" meer over gesproken of het terugwerkende kracht zou hebben of niet. Wat is nu die strekking van het voorstel-Sijbrands geweest? De beer Sijbrands zegt, dat het zijn bedoeling was, het besluit dezelfde strekking te geven alshet ver zoekschrift, dus terugwerkende kracht De heer Koster dacht dat er geen verschil van mee ning was. Het verzoek is bij de begrooting behandeld. Voorzitter: Vóór de begrooting. De heer Koster: Het is bij de begrooting behandeld. De heer Sleutel zegt, de vorige vergadering niiït aan wezig geweest te zijn, maar eeü vergadering tevoren was besloten, het verzoek te behandelen met de be grooting .Spr. vindt het niet goed altijd die terug werkende kracht te geven. De heer Blaauboer Vries acht die terugwerkende kracht ook niet goed. Vorig jaar hebben we dat ook gehad. De heer Koster: Ja, met de verhooging van sala rissen van burgemeester, secretaris en ontvanger en toen ging het nog wel van vorig jaar ook. Vooratter zegt, dat het adres bfj de ingekomen stukken is behandeld, Later bij de begrooting heeft het invloed gehad op de desbetreffende posten. Maar dat is een principieel verschil. De heer Sleutel meent, dat het duidelijk is, dat het moest ingaan 1 Januari 1921. Anders had de raad het niet behoeven uit te stellen tot behandeling van de begrooting. Voorzitter zegt, dat de strekking hiervan was, om een overzicht te hebben van de inkomsten en uitgaven. Het verzoek van Boekei is geweest 1 Januari 1920 ingaan. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten, de verhoo ging voor bod© niet te doen ingaan 1 Januari 1920, doch 1921. Voor stemdende heeren Limpers, Zwaag, en Sijbrands. De verhooging huurwaarde zal, aldus boer Vries. Van den heer J. G. Hazeloop, hoofd der school, is ingekomen een ontslagaanvrage, wegens zijn benoeming te Alkmaar, en wel tegen 1 Februari 1921. Tevens ver zocht de heer Hazeloop ontslag als lid van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim. B. en W. stellen den raad voor, het gevraagde eer vol te verleenen, onder dankbetuiging voor de uitste kende diensten de gemeente bewezen. Tijdens zijn 9- belang wijs gedaan. Ook in andere opzichten als Kerkbestuur, Nut, Leeskring, Bibliotheek, heeft hij zich zeer ver dienstelijk gemaakt We moeten ons voor 'hem en zijn gezin verblijden in zijne benoeming te Alkmaar en we willen den wensen uitspreken, dat het hun in hun nieuwe woonplaats goed moge gaan. Teekenen van instemming. Het gevraagde wordt eervol verleend. Ingekomen is het bekende schrijven van de vereenig- de Burgemeesters in het kanton Schagen, over telefoon aansluiting van een perceel, waardoor 's nachts ver binding bestaat met andere gemeenten. B. en W. dachten de secretarie te verbinden met de woning van den veldwachter, door een z.g. ver klikker. De kosten .zullen bedragen f 5, de aanlegf f 12, 50 a f 15, indien het binnenshuis gebeurt, (bui tenshuis f 22.50. Goedgevonden. Van de Alkmaarsehe Huishoud- en Industrieschool is het verzoek ingekomen om ook over 1919—1920 voor iedere leerling uit deze gemeente die de school heeft bezocht, f 30 te willen bijdragen. Door B. en W. is gevraagd, welke leerlingen in 1919 en 1920 die schöol hebben bezocht, doch zij heb ben hierop nog geen antwoord gekregen. B .en W. stellen voor, het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Goedgevonden. In verband met deze zaak deelt voorzitter mede, dat B en W.. aan Ged. Staten om hun tusschenkomst hebben gevraagd, doch Ged. Staten achtten hiertoe geen termen aanwezig. Naderhand heeft te Haarlem een conferentie plaats gehad met de commissie uit Ged. Staten en den wethouder van finantiën Thomson, den heer Van der Vegt, te Alkmaar en de burgemeesters van Barsingerhorn, Harenkarspel en Wieringerwijaard, Alk maar neeft zich in die conterentie nogal verziet, was niet bijzonder toeschietelijk. De voorzitter van Ged. Staten oordeelde het billijk dat de desbetreffende gemeenten een bijdrage betaal den, maar was van oordeel dat in geen geval een vol komen gelijkstelling van de gemeente waar de onder wijsinstellingen waren en de belanghebbende, gemeen ten mocht wezen. Hij achtte het onbillijk, dat de ver leening van bijdrage terugwerkende kracht tot/1 Januari 1920 zou hebben. Volgens Alkmaar zou artikel 25 van de Nijverheids wet wel worden gewijzigd en zou het woord „samenwerking" wel vervallen en meer macht aan de gemeenten waar de onderwijsinrichtingen zijn gevestigd, worden gegeven. Opnieuw zal de kwestie be sproken worden door burgemeesters en secretarissen in het kanton Schagen en daarna weer overleg met Alk maar worden gepleegd, waartoe Alkmaar zich bereid heeft verklaard. Het komt spreker voor, dat, wanneer bij de 40 betrokken gemeenten saamhoorigheid bestaat, wel wat te bereiken is. De heer -Koster geeft in overweging zich ook in verbinding te stellen met andere burgemeesters dan in het kanton Schagen. Het lijkt spr. toe, dat de actie tegen de richting van Alkmaar wel succes zal hebben, maar 'men moet zich niet bepalen tot de gemeenten in het Noorden, het zetelt ook in het Zuiden. Voorzitter zal deze wenk in de vergadering van bur gemeesters en secretarissen overbrengen, maar het gaat moeilijk, zich met die 40 gemeenten in verbinding te stellen. Ons college heeft bewijzen van instemming ont vangen uit alle gemeenten, behalve van Oudkarspel, VRAAGT VOOR UW ZIEKEN EN ZWAKKEN een 5e leerkracht moeten hebben. Maar dat zal ook wel zonder de 8 leerjaren gebeuren. Hiel 8e leerjaar zal mis schien het aantal leerlingen wel iets vermeerderen, maar tegenwoordig zijn we ook om en bij de 135, Als er een onderwijzer meer moet zijn, zal er een lo kaal meer moeten komen. De heer Blaauboer Vries Btelt zich de vraag, of die invoering niet schadelijk is voor het gewone onderwijs, voor die kinderen die in het 7e leerjaar geen Fransch moeten hebben. Voorzitter antwoordt, dat bok de schoolopziener de invoering voor een volsschool niet 'genscht oordeelde, maar in aanmerking genomen de bevolking van Wie ringerwaard, kon hij zich er wel mee veteenigen. De beginselen van handelskennis is voor iedereen van be lang. Spr. meent, dat het Fransch het eerste jaar wei nig uren zal vorderen en niet bepaald schade zal ver oorzaken De heer Blaauboer Vries vindt het begin van zoo'n vak overbodigals je nietverder moet, je raakt het toch direct weer kwijt Spr. acht het Venschei ijk dat het blijft een openbare lagere school. De heer Koster acht de invoering wel wijst er op, dat door het begin van handelskennis de kinderen misschien opgewekt kunnen worden den .cur sus te Schagen te volgen. Die cursus ving dit jaar voor het eerste leerjaar met 50 leerlingen aan, waarvan maar 2 uit de Wieringerwaard, wat wel eenigszins be schamend is. Voorzitter wijst ér op, dat we hier een dergelijken cursu shebben gehad, dat zal wel de aanleiding zijn geweest, dat er minder naar "Schagen gingen. Spi wijst voorts op het belang van de ur zoodoende het lan met den die reeds betaald had. Ook de gemeente Oterljeek, bui ten het kanton Schagen, betuigde instemming. De heer Koster zegt, dat ook Bergen in die rich- n werkzaam is. oorzitter: We zullen .het nader behandelen etn het trachten te brengen tot epn billijke regeling. B. en W. leggen aan den Raad over een rapport van het hoofd der school en schrijven aan den districts schoolopziener, met een memorie van toelichting, waar in naar voren wordt gebracht dat het besluit tot 'in voering van M.U.L.O. weinig blijk van uitvoerbaarheid heeft en het beter uitvoerbaar is, het 8e leerjaar aan de school toe te voegen en dan samen te voegen de le en 2e klas, 3e en 4e klas, 5e en 6e .klas, 7e etn 8e klas. Deze wijziging zal geen kosten van beteekernis veroorzaken. De districtsschoolopziener kan zich met het plan vercenigen, hoewel hij eerst eenig bezwaar had legen een dergelijke inrichting van eeai platteland- sche gemeente. Doch gezien de bevolking dezer gemeenté nhij er later mee accoord. en W. doen nu het volgende voorstel a. tot intrekking v.h. besluit betreffende invoering van M.U.L.O. b. om op de openbare school 8 leerjaren, ingaande 1 Mei 1921, in te voéren, met dien verstande, dat be halve in de gewone vakken in de 7e "klasse Fransch en Handelskennis en in de 8e tevens Engalsch zal worden onderwezen. c. om in de oproeping van sollicitanten naar de be trekking van H. d. S.. te vermelden, dat het bezit der acten voor dat onderwijs tot aanbeveling strekt. De "heer Blaauboer Vries vraagt, wat deze wijziging na 1926 met zich zal brengen. Er wordt in de memorie van toelichting op gewezen, dat de kosten tot '1926 niet van beteelcenis zullen zijn. Voorz. licht in, dat de nieuwe onderwijswet, wat de uitbrei ding der leerkrachten betreft 1926 in werking treedt. Wan neer Ve boven de 135 leerlingen Jcomen, zullen we nvoering van het leerjaar, om zoodoende misschien te krijgen een hoofd der school in het bezit dier acten. De heer Sleutel vindt het niet goed, dat iedereen Franschloeren moet en zou willen vragen aan den schoolopziener dit niet verplichtend te stellen. Voorzitter meent, dat hiervan geen dispensatie zal worden verleend. De heer Blaauboer Vries wijst er op, dat voor de toelating op de H.B.S. Fransch niet meer verlangd wordt. Voorzitter beaamt dit, maar wanneer we tot invoe ring besluiten, iedereen er aan zal moeten deelnemen. De heer Blaauboer- Vries meent, dat merhand iets weg krijgt van een school bel, het moet zoo. Voorzitter zegt, dat we kunnen probeeren gedaan te krijgen, dat het Fransch niet verplichtend wordt ge steld, maar spr. geeft de verzekering, dat het niet gaat. In verband met de oproeping van sollicitanten wordt na uitvoerige bespreking besloten, het voorstel van B. en W, in beginsel aan te nemen. Mochten er geen sollicitanten in het bezit der verlangde acten komen, dan zou immers een eventueel besluit weer moeten worden gewijzigd. De raad oordeelde het daarom be ter voorloopig in beginsel het besluit te nemen. De kwestie brongasinstallatie zal in comité worden be sproken. i Tot leden van de commissie van Toezicht op het correspondentschap der arbeidsbemiddeling worden be noemd de heeren H, Koster Kz., Jb. Kooij Kz. Jb. de Jonge en J. Vroegop. Tot correspondent de heer D. Sleutel Dz. met 6 stemmen, 1 op den heer A. Keesman. De benoeming van een voorzitter heeft heel wat voeten in de aarde. Dit moet zijn een lid van van het College van B. en W. De uitslag der eerste stemming is C. Haringhuizen 3, A. Sleutel 3, H. Lim pers 1 stem; 2e vrije stemming dito. Herstemming tusschen de heeren Haringhuizen en Sleutel, waarbij de 'heer Sleutel zich buiten stemming houdt. Uitslag C. Haringhuizen 3 en A. Sleutel 3 stemmen. Het lot moet beslissen. Knokken, zegt de héér Koster. De heer Blaauboer Vries haalt het briefje met den naam C. Haringhuizen uit den hoed, zoodat voorzitter de gekozene is en deze accepteerti Tot Armvoogd wordt herbenoemd de heer Jb. Wai- boer Hz. met 4 stemmen. No. 2 der aanbeveling, de heer J. Speets, verkreeg 3 stemmen. Voorzitter spreekt den wensch uit, dat de heer Waiboer de functie die hij jaren heeft vervuld, weer met dezelfde ambitie zal ver vullen als hij tot nu gedaan heeft. Besloten wordt tot opheffing van het levensmidde- lenbedrijf, ingaande 1 Januari a.s. en tot leden der com missie van onderzoek dier rekening over 1920 wor den benoemd de heeren Blaauboer Vries, Koster, Pe per en Sijbrands. Besloten wordt tot het aangaan van een kasgeldlee- ning voor den dienst 1921, tot een bedrag van f 7000, rentende ten hoogste 6 pet De heer Koster dringt aan op zooveel mogelijk spoed met het opmaken van het kohier hoofdelijken omslag en het uitreiken der biljetten. Voorzitter zegt, dat dit in de bedoeling ligt, méar in het begin van het jaar zijn er toch kasgeldmiddelen noocfig. In verband met den wensch van den geldschieter wordt goedgevonden, ook na 1921 van de leening 'ad f 6000, elk jaar ten minste f 600 af te lossen. B. en W. stellen voor, tot verhooging van de op centen op de grondbelasting en wel voor de onge bouwde eigendommen van 10 op 20 en van de ge bouwde eigendommen van 40 op 80. Zij meenen, dat dat de eenige weg is, om de uitwonende eigenaren te kunnen laten bijdragen in de kosten die wij in de gemeente moeten maken. Ongeveer Va oppervlakte van de gemeente, 550 H.A., behoort aan uitwonenden. Er werd aan grondbelasting geheven f 1508 en bij aanneming van net voorstel zou dit dus vordubbelen. De hoofde lijke omslag zou dan met 'die f 1500 kunnen worden verlaagd. De heer Sleutel heeft in B. en W.-vergadering reeds te kennen gegeven, niet zoo voor verhooging te zijn,, maar goed te vinden, het in den raad in bespreking te brengen. Spr. meent, dat je er de huurders mee treft, want de uitwonenden zullen het wel op de huur ders verhalen. Het geeft dus toch biets. Als we nu martelden om de inkomsten te krijgen, zou het wat anders wezen, maar we behoeven nog geen hulpmid delen te zoeken. Bovendien is het ©en verhooging voor éen categorie, een andere categorie, de ambtenaren, betalen er niets aan. Den ©en ontlast je, maar dien andör bezwaar je. Voorzitter wijst er op, dat B. een W. eenparig besloten, het voorstel te doen. Op een latere vergadering heeft de heer Sleutel gezegd er nog eens over te hebben' nagedacht, maar hij stemde er in mee., het voorstel aan den raad te doen. Maar we zullen hierover niet. redetwisten, de heer Sleutel heeft alle recht van mee ning te veranderen. De heer Sijbrands is voor het voorstel. Andere ge meenten doen het ook en het zou niet goed zijn, dat menschen uit [Wieringerwaard, die in een andere plaats land hebben, daarvoor hoogere belasting moeten be talen, terwijl uitwonenden, me hier land hebben, dat niet zouden moeten doen. De heer Koster gaat met de redeneering Van den heer Sijbrands mee. De huurwaarde zal door iets an ders worden betaald dan door de gemeentebelasting. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, te gen stemde de heer Sleutel. In verband met dit besluit en naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten dient de begrooting voor 1921 gewijzigd te worden. D© post hoofdelijken omslag zegt voorzitter, zal nu met f.1500 moeten worden verlaagd. De heer Koster: Dat weet ik. nog niet, het zou ook op een andere manier kunnen gebeuren. Er is straks besloten, van de leening ad f 600Ö minstens f 600 af te lossen, doch ik stel voor, die f 1500 ook voor aflossing te gebruiken. Onze hoofdelijke omslag is tegenwoordig nog niet hoog, het percentage is in vergelijking met andere gertieenten niet buitengewoon, Het is niet onwaarschijnlijk, dat we in 1926 moeten komen tot uitbreiding van de school en daarom zou ik zooveel mogelijk de schulden trachten weg te werken. De heer Sleutel is hier niet voor. Het bedrijf is aomen 'met het doel om den hoofdelijken te verlagen. Er wordt wel door den heer Koster i genomen 'met het doel om den hoofdelijken omslag te verlagen. Er wordt wel door den heer Koster gazega dat de hoofdelijke omslag hier niet hoog is, maar we wéten niet, wat we nog m 1921 krijgen. Spr. wijst op de kans om bijdrage uit de oorlogswinstbelasting 4e krijgen. Hoe meer schuld, hoe grooter de kans. AYe behoeven niet royaal te wezen. De heer Koster zegt, dat het van hen geen roya liteit is. Het lijkt spr. gewenscht, zoo gauw mogelijk'de schulden af te lossen. Vooral omdat het hier betreft een leening die spr. onsympathiek is. Voorzitter denkt niet, dat het voorstel-Koster een vermindering van kans geeft, iets van de oorlogswinst belasting te krijgen. Een vragenlijst is daartoe opge vraagd, maar spr. verwacht niervan weinig resultaat De heer Blaauboer 1 Vries merkt op. dat al is het percentage niet hoog, dit kan in zeer korten tijd zich aanmerkelijk wijzigen. Er moet maar eens een groot© val komen. De heer Koster wijst er op, dat hoe minder schuld we dan hebben, hoe beter. Spr. veronderstelt dat w© de zullen nouden, om- wordt naar het inkomen van eerste 2 jaar het dat de aanslag gerekei d© 2 vorige jaren. De heer Koster wil dan voorstellen, d© aflossing van de schuld van f 6000 te brengen van f 600 op f 1200 en de hoofdelijke omslag met f 900 verlagen. Tenslotte wordt het voorstel-Koster aangenomen; te gen de heer Sleutel. De heer Blaauboer Vries wil blanco stemmen. Voorzitter wil er den heer Blaauboer Vries op wij zen, dat dit niet gaat, doch deze meent, dat inen re denen kan hebben. Voorzitter zegt, dat de heer Blaauboer Vries in dit geval die redenen, kan hebben en hij diie kan billijken. De heer Blaauboer Vries stemde dus blanco. Bij de rondvraag geeft de' heer Peper in overwe ging bij gladheid der wegen meer zand te strooien en' daarvoor een vlet stopzand aan te koopen. Voorzitter zegt, dat B. en W. dit laatste zullen over wegen. Hierna sluiting. HOOGWOUD. Tot Rijksveldwachter, aan wien deze gemeente als standplaats is aangewezen, is benoemd de heer H. P. Kamp. Wegens woningnood zal hij zich lijdelijk te Ab- bekerk vestigen. HOOGWOUD. Wegens bedanken van den heer J. Chr. Benit Jz., is. door Burgemeester en Wethouders tot hooisteker voor de wijken Langereis en Pade benoemd de heer J. P. Koopman, wonende aan de Langereis aldaar. ST. PANCRAS. Onder den naam „Voetbalvereeniging Vroone", V. V. V., is alhier opgericht met 33 leden een voetbal club. Tot leden van hef bestuur werden gekozen d© heeren W. Ruijs, voorz., D. Gerritsen, secr., Jb. Wit, penningm. en R. Koelemeij en T. Kooij, commissarissen. NIEUWE NIEDORP. Vergadering van de Ru ndveefokvereeniring ^oor- uitgang" alhier, gehouden op Vrijdagavond 24 Decem ber 1920, fin het lokaal van den neer ,C Kooiman. De voorzitter, de heer Jb. Kooij Gz., opende de vergadering en heette een tiental leden welkom. De secretaris, de heer O. Strijbis Bz., las de notulen, die werden goedgekeurd. Inplaats van den heer H. D. Wilken. aftredend en niet herkiesbaar, werd als bestuurslid gekozen de heer N. Stammes, en deze neemt de benoeming aan. Voorz. feliciteert hem,, hoopt dat een goede keus is gedaan ent wij feit niet, of Stammes zal zijne beste krachten aan de vereeniging geven. Van de keuringscommissie, thans bestaande uit de heeren J. A. Mijls, R. Rezelman en D. Schermer^ is eerstgenoemde ^'toedend en niet herkiesbaar. In zijne plaats wordt benoemd de heer H. Nobel en. voorzitter hoopt, dat er genoegelijke samenwerking met de hee ren moge zijn. Als lid der stierencommissie, aftredend en niet hcr- kiesbaar de heer P. Donker, wordt benoemd de heer N. Stammes, die ook deze functie aanvaardt. De an- i dere leden der sticrencoramissie zijn de heeren Jb. Kooij Cz en. R. Rezelman. I De heeren Jb. Rootjes en G. Jonker hebben zitting in de commissie voor het nazien der rekening en dis derde lid wordt voor deze commissie aangewezen de heer Jb. Stammes, die dit aanvaardt. Aan de orde is de beschrijvingsbrief voor de 34e algemeen© vergadering, van den Prov. Bond van rund-

Schager Courant | 1920 | | pagina 1