Gemengd Nieuws. Reclames. AAMBKINN. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Bekendmakingen. trad evenwel op xJe zoogenaamde. naiuurperceelen de ziekte in erge mate op en vooral op de Ionsesche banken was die bijlzonder erg, te meer nog, daar een soort dierlijk organismen, bij de Visschers Ibe,- kend als oakpijpers, in1 de wetenschappelijke krin gen als ascidieën, zich deed geldien. Deze zijn nie',t alleen concurrent der oesters, wat het voedsel vraag stuk betreft, maar botvenidien hechten ze zich' aan de oesters, wiaardoor zei deze verstikken, ©en zeer groo- ite stérfte was het gevolg, op wei' 60 a 70 pet. ge steld, waardoor het dit jaar (mogelijk werdJ zoo'n massa oesterschelpen te krijgen. Voor die banken is het in die eerste plaats vereisobte, idiat de perceelen goed gezuiverd worden 'viaiu alle vuil en dat bestaat 1 hoofdzaak uit die schelpen. Waar men boven dien nu een goeden prijs kon maken voor die schel pen. werd het zuiveren, doom de, belanghebbenden nog ernstiger opgevat. Werd voorheen wel een® gebruik gemaakt van de gelegenheid om' zaai oosters uit Frankrijk te halen, om de iZeeuwsche banken te bevolken, thans 'heeft het. omgekeerd plaats gehad. Dat afnemen van Fran- sche zaaioesters uit Arcachon werd spoedig belet, omdat deze oesters besmet waren met de zooge naamde perceur (Murez tarentinus)deze steköl- hoomslak zet zich (bolven op -de oesters, boort in korten tijd een zuiver rond' gaatje door de schaal heen en zuigt izoo de oester met den langen slurp uit; de oester verzwakt spoedig, en is in korten tijd -door -de krabben enz. verslonden, terwijl de slak in dien tijd reeds weder met een andere oester bezig is. •Geen wonder dat men angstvallig, in de goede oes ter jaren pogingen aanwendde om den invoer van Fransche oesters te beperken of geheel te •verbieden Nu zijn er in 'dit voorjaar zeer groote hoeveelheden zaaioesters naar Frankrijk gegaan, omdat daar ge brek aan ddt goedjjö heerscht, en hier overvloed was. De tijd1 voor vervoer van zaaioesters is nu geëindigd 'Het heeft dit seizoen eenige levendigheid in het be drijf gebracht. BREEZAND. Zaterdagavond 11 Juni hield het Bestuur der (Hard- dra/verïjVereeniging ewne "Vergadering in het lokaal van den heer Jb. iBorst De voorzitter, de heer S. Spi'gt, opent de vergade ring. De secretaris, de heer !B. J. Boelsums, is naar elders vertrokken, waardoor er.geen notulen zijn. De penningmeester, de heer F. IBlaauboer, krijgt thans het woord, otmi rekening, en verantwoording te doen rvani zijn beheer. Het blijkt, dat de ont vangsten bedroegen f1194.74, de uitgaven f 182.65. Er is idius een batig saldo van f (12.00; /Op verzoek van den voorzitter belasten de heeren J. ©lom «ru N. 'H. Ondlerwatef zich met het nazien der bescheiden, die' volmaakt in orde (worden be vonden', waarop voorzitter de beide heeren dankt voor hun moeite en den penningmeester hulde brengt voor zijn gbeheer. IDe 'heer Onderwater wordt vervolgen® tot secre taris gekozen en neemt deze benoeming aan. (Daar, enkelen uit het Bestuur zijn getreden en anderen hun functie als commissielid op den dag der handidraiverijl niet kunnen waarnemen, wordt besloten het bestuur met eenige led'en uit brei den 'waartoe een vijftal personen' zullen aange zocht worden, die al«s liefhebbers van paarden sport bekend staan. Overwogen wordt, of het wellicht niet beter we zen zou, de harddraverij op .Dinsdag in plaats van op (Maandag van- kennis te houden, zooals tot nog toe gewoonte was. 'Een besluit wordt echter niet ge nomen, daar men eerst wel met het (Bestuur der rinigrijderijVereeniging in overleg dient te treden. Hierna wordt de vergadering gesloten. WARMENHUIZEN. De schoolfeest-commissie alhier besloot in hare vergadering van den lOden dezer het volgende: Den 23sten Juni as. zal met de middelklassen een rijtoer worden gemaakt over Schoorl en Bergen naar Eg- mond aan Zee, terwijl den volgenden dag de jong ste leerlingen 's middags een tochtje naar Bergen en Schoorl zullen maken. Op een nader te bepalen dag zal met de oudere leerlingen een bezoek aan Amsterdam worden gebracht. ST. PANCRAS. Zondag 1.1. werden op hot voetbalveld der V.V.V. 6 matches gespeeld, n.1. door V.V.V. II tegen Go- Ahead V uit Alkmaar, waarin Go-Ahe&cJ V verslagen werd met 30. V.V.V. III tegen Blauw-Wit II van Noordschar- woude, welkê eindigde met gelijk spel 1—1 en VWV.- combinatie tegen V.V.V.-Veteranen I, waarbij V.V.V.- combinatie de Veteranen klopte met 60. WINKEL. Onder de schapen van den heer P. Strijker, vee houder alhier, is Uotkreupel geconstateerd. WINKEL. Toen de heer KI. Kwantes, venter bij de CoÖp, Ver. „De Tijdgeest", Maandagmorgen zijn ket uit het land zou halen om voor den wagen te spannen, vond hij het beest verdronken in een sloot. Een paard dat op hetzelfde stuk land liep, had deze ket eerst een poot stuk geslagen en toen te water ge- jas gd, met gevolg als hierboven' gemeld. WINKEL. Door het bestuur der Coöp. Broodbakkerij „De Tijdgeest", is besloten het bewerken van bróód voor zoover dit daarvoor in aanmerking komt, te doen plaats hebben door middel van machines, welke zullen worden gedreven door een gasmotor. WINKEL. Door Winkel's Harmonie werd Zondagavond op het terrein van den heer P. Bakker een concert ge geven, onder leiding van haar directeur, den heer P. Pranger. Het koude weer zal vermoedelijk wel oorzaak zijn dat het getal bezoekers niet grooter was. Winkel's Harmonie "had meer belangstelling verdiend, want op verdienstelijke wijze werd het programma afge werkt. Een bal na afloop in de kolfbaan hield de bezoe kers nog eenigen tijd bijeen. WINKEL. Door een onbekend manspersoon, zich uitgevende als opperman bij den metselaar P. Krapman alhier, zijn in verschillende winkels boodschappen gehaald op naam van genoemden metselaar. Betalingen wer den niet gedaan en bij navraag bij Krapman w$s daar niets bekend. Waar men hier te doen heeft met Oplichting, waar van een tweetal winkeliers reeds de dupe zijn ge worden, is voorzichtigheid aanbevolen. De verdachte is een jonge man, flink gebouwd, ge kleed m werkpak met blauwen kiel en maakt niet don indruk van zeer snugger te zijn. RIJKSPREMI6N WONINGBOUW. De Minister van Arbeid heeft bij beschikkingen van 10 en 11 Juni 1.1. ten behoeve van den woning bouw aan na te nooraen gemeenten de volgendo pre mies uit 's Rijks kas toegekend: Bergen N.-H. voor 1 woning f2000. Broek op Langendijk voor 1 woning f1440.—, Callantsoog .voor 1 woning -f 1360.—» Schagen voor 2 woningen f 2940.—. De Ministers van Arbeid en Financiën hebben bij beschikkingen van 10 en 11 Juni 1.1. ten behoeve van den woningbouw de navolgende voorschotten uit 's Rijks kas voor ten hoogste 15 jaar toegekend: Bergen voor 1 woning hypotheek f4470, bouwcre- diet. f 4470.—. Schogên voor 2 woningen, hypotheek f9300.—, bouwcrediet f 8350. Zijpe, voor 2 woningen, hypotheek f7250, bouw crediet f6480. BRAND DOOR AANSTICHTING. Te Aarle-Rixtel brandde Zaterdag do boerderij met stalling en een 6-tal hooimijten van Th. Vlam- rnings af. Een knecht kon slechts met groot levens gevaar gered worden en liep tengevolge van het springen door een ruit ernstige verwondingen op. De v brand bleek aangestoken te zijn in de hooimijt en als verdacht hiervan werd gisterenmorgen J. Vo gels, uit A&rle-Rixtel, gevankelijk weggevoerd. De verdachte schijnt vroeger den heer v. Grïnsven reeds gedreigd te hebben den rooden haan op zijn dak te laten kraaien. De schade bedraagt pl.m. f 10.000, ter wijl het gebouwencomplex zeer laag verzekerd was. WERKELOOSHEID. Uit Buitenpost. Tot bestrijding van de in hun gemeenten onder de groote arbeidersbevolking heer- schende werkloosheid hebben de burgemeesters van Achtkarspelen en Dantumadeel zich tot de grootste aannemers in Friesland gewend mét het verzoek, werklooze arbeiders uit hun gemeenten in dienst te nemén, onder aanbieding van betaling van 20 pet.' van het door de arbeiders verdiendeloon. EEN AANSLAG. Te Lelden heeft Zaterdagavond de schildersknecht B. een aanslag gepleegd op het leven van mr. P. K. Briët, secretaris van dén Leidschen Voogdijraad. B. was door de Haagsche rechtbank uit de ouder lijke macht ontzet, én nu had mr. Briët als secreta ris van den Voogdijraad ten behoeve van de kin deren beslag laten leggen op een gedeelte van B.'s locn. Hleroyer ontsticht, is B. Zaterdagavond, na eerst veel sterken drank te hebben gebruikt, het bu reau van den Voogdijraad in het Noordeinde binnen gedrongen, waar hij, onder het uiten van bedreigin gen, mr. Briët met een groot, scherp mes te lijf wou gaan. Deze wist echter te ontkomen. Met den huis bewaarder is hij daarop teruggekeerd, en samen hobben zij toen B. aangegrepen en na een worste ling op straat gezet. B. trachtte vervolgens met go- weid door de deur opnieuw het gebouw binnen te dringen. Eenige artilleristen, juist ter plaatse, heb ben B. toen overmand, waarbij zijn mes op den grond viel, dat door een verpleegster werd opgeraapt en aan de politie is ter hand gesteld. B. is aan de po litie overgeleverd en naar het Huis van Bewaring in Den Haag overgebracht. KOEGRAS. Vrijdag was het de dag, waarop de drie hoogste klassen der O. L.- school hun jaarlijksch school feest vierden. Dit bestond uit een reisje per spoor naar Amsterdam. Daar werd een bezoek aan Ar- tis met Aquarium gebracht. Daarna werd per extra tram een rondrit noor Amsterdam gemaakt, die ein digde bij do aanlegplaats der Zaandammerboot. Hiermee ging het naar Zaandam en daar konden de kinderen hun hart ophalen in den flinken van alle vermakelijkheden voorzienen Speeltuin van het café Prins Hendrik. Van Zaandam ging het weer per trein naar Koegras, waar allerlei voertuigen gereed stonden om de kinderen naar huis tq brengen. Aanstaanden Vrijdag vieren de laagste klassen hun schoolfeest. Dit bestaat uit een feestje op het Julianaaorp, waaraan wedstrijden voor de kinderen en een tombola aan verhonden zijn. Dit alles wordt opgeluisterd door een zweefmolen en muziek van onze Harmonie; het belooft voor de kinderen ook een hoogst prettigen dag te worden. OUDE NIEDORP. J.l. Zondag nam Ds. H. J. Barnouw afscheid van zijn gemeente. Gesproken werd naar. aanleiding van 1 Rom, 8:38 en 39, waarna het woord werd gericht tot de verschillende functionnarissen. De heer F. Woutman sprak den scheidenden predikant toe, de wenschen der gemeente vertolkende voor het her stel van de zieke kinderen van Ds. Barnouw en voor 't welzijn van hem en zijn gezin in Aardenburg. Daarna zong de gemeente den predikant toe Psalm 121 vers 4. OUDE NIEDORP. Bij de gehouden veetelling bleek, dat in deze ge meente aanwezig waren: paarden boven 3 jaar 127, paarden beneden 3 jaar 30; runderen: springstieren 19, melk- en kalfkoeien 664, mestkalveren 3, ander mestvee 124, jongvee boven 1 jaar 150, jongvee bene den lsjaar 281, schapen boven 1 jaar 661, lammeren 581, bokken en geiten 123, varkens boven 6 weken 383, varkens beneden 6 weken 59, kuikens 860, ou dere kippen 1726 en verder nog 5 korven met bijen. NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag 12 Juni is alhier op het terrein van den heer J. Langedijk een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Stormvogels II van Spanbroek en N.V.V. III van Nieuwe Niedorp. De Niedorpers wonnen met 2—1. SLAPTE. Wegens slapte in het bedrijf is aan 80 werklieden aan de scheepswerven N.V, v.h. Gebr. G. en H. Bo- dewes te Martenshoek tegen a.s. Zaterdag ontslag aangezegd. Ook aan de N.V. Machinefabriek Fulton aldaar worden tegen Zaterdag a.s. ongeveer 20 arbeiders ontslagen. TE VONDELING GELEGD. Uit Heerlen, 11 Juni. Door de Heeriensche re cherche is aangehouden een persoon werkzaam op een brikketbakkerij alhier, die zijn kind, een zuige ling van 7 weken had te vondeling gelegd. Het kindje, een jongetje, werd onder de gemeente Schaesborg gevonden. Verder bleek, dat de.moeder, eene Duitsche, zonder meer naar haar land. was te ruggekeerd, de zorg voor het kind overlatende aan den ongehuwden vader. Deze had op zijn beurt den armen kleinen maar ergens neergelegd. STROOPERSDRAMA. Uit Eindhoven, 13 Juni. Gisternacht ontmoette de onbezoldigd rijksveldwachter te Zesgehuchten een drietal stroopers in het veld, waaronder de be ruchte Teunis van de Laar uit Stratum. Toen de onbezoldigde rijksveldwachter het drietal naderde,, bleef v. d. Laar staan en plaatste zich met geladen geweer in de handen tegenover den veldwachter, terwijl hij uitriep: „Ik zou maar een eindje achter uit gaan staan, want het ia hier gevaarlijk". De veldwachter is toen een paar passen achter uitgegaan, terwijl hij de haan van zijn geweer span de. Zonder dat hij het wilde ging reeds het schot af, doch trof niemand. Hierop loste v. d. L. een schot óp den veldwachter, die niet ernstig verwond werd in de borst en aan zijn handen. V. d. L. sloeg op de vlucht. De politiehond pakte den dader, doch v. d. L. gaf het heeste een trap tegen den kop, waardoor het bewusteloos fleerviel. Intusschen loste de veld wachter een schot op den vluchtelng, die licht ge raakt werd aan het hoofd. Toch wist v. d. L. zijn vlucht door te zetten. V. d. L. s ook betrokken ge weest in de moordzaak 5 jaar geleden op de Geldrop- sche kermis gepleegd. HARENKARSPEL. In de vacature J. Krabman is tot Commissaris van het Onderlinge Paardenfonds, voor de wijk Waarland en omgeving, tijdelijk aangewezen -de heer G. Schoorl, Hoeve Woudmeer alhier. SABOTAGE fiER SPOORLIJNEN IN FRANKRIJK. Uit Parijs, 13 Juni. Op verschillende plaatsen wor den in den laatsten tijd pogingen tot sabotage van de spoorlijnen gedaan. Van gisteren worden weer twee gevallen gesignaleerd, een op de lijn Parijs Versaillcs en een op het net van Orleans. In beide gevallen werd een ongeluk voorkomen. TREINBOTSING IN SPANJE. Uit Madrid, 11 Juni. Een exprestrein en een van Toledo komende trein zijn vandaag bij Villa- verde op elkaar geloopen. Er moeten 14 dooden zijn, o.w. Ortega Munilla, oud-directeur van het dagblad Imparcaid, en een vrij groot aantkl gewonden. De minister van openbare werken is met een hulptrein naar de plaats van het onheil vertrokken. Het personeel van de twee treinen is of gedood of zwaar gewond. De botsing is ontstaan, doordien de trein van Toledo te Villaverde niet heeft gewacht op den exprestrein naar Madrid, die over tijd was. De treinen van Madrid- iiaar het Zuiden hebben groote vertraging, zoodat tal van reizigers naar Zuid-Ame- rika hun boot zullen missen. Volgens ambtelijke berichten bedraagt het aantal dooden bij het spoorwegongeluk van Villaverde 9, dat der gewonden 23. NOODWEER IN FRANKRIJK. Het onweer heeft de laatste dagen op het platte land van Frankrijk geweldig huis gehouden. In de omgeving van Dijon sloeg de bliksem op verscheidene plaatsen in; de kerktoren van het dorp Commarin werd zwaar beschadigd. Te Frolois werd door den bliksem een mijn tot Ontploffing gebracht, die bij den aanleg van een spoorlijn zou worden gebezigd; een Italiaansch arbeider werd gedood. Het dorp Lavelanot is geteisterd door een water hoos, die de meubelen en voorraden van drie gezin nen vernielde, en een fabrieksloods wegvoerde. Een grijsaard, die zich in de loods bevond, werd gedood. Zijn lijk werd gevonden in een naburig dorp, waar heen hij door den stroom wa3 gesleurd. De oogst ging gedeeltelijk verloren» In het departement. Var heeft de hagel aan den graanoogst, de wijnbergen en boomgaarden groote schade toegebracht. EEN RARE SINJEUR. Misschien zullen sommige lezers zich nog iets van het optreden van den zonderling Lebaudy herinne ren, die koning van den Sahara wilde zijn? Uit Nice komt thans bericht van een even zonderling heer, die echter tevens een oplichter is, en die zich Lode- wijk I, koning van Trans-Kaukasië en Vitanvalië noemt. Sedert eenigen tijd was de aandacht van de politie te Nice getrokken door het optreden van den man, die zich dezen titel toekent. Zijn gebied is thans in de macht der sowjets, maar in afwachting van een spoedige restauratie had hij maar vast voor eenige millioënen bestellingen aan japonnen en hof- mantels en diadeem gedaan bij firma's als Redfërn, Mappen, Webb, e.a. De man, die zich prins van Vitanval noemt, heet Laforge; hij is te Honfleur geboren, zeven-en-veertig jaar oud en reeds herhaal delijk wegens oplichterij veroordeeld. De papieren, dié er in de uiterst bescheiden, door hem bewoonde gestoffeerde kamer in beslag zijn genomen, vulden een geheel rijtuig. Het waren proclamaties aan het Trans-Ivaukasische volk, koninklijke ordonnantiën; besluiten, waarbij ministers benoemd werden; acten, waarbij onderscheidingsteekeus en waardigheden in het leven geroepen werden; dekreten tot vaststel ling van de militaire uniformen, enz. De onechte ko ning had een jongevrouw van lichte zeden tot min nares. Hij noemde haar zijn verloofde en een ko ninklijk besluit ha4 haar tot prinses van Ferghana, hertogin jMaikopp gestempeld. In de Russische kathedraal zouden huwelijk en kroning plaats heb ben. Lodewijk I, koning van Trans-Kaukasië en Vi tanvalië, was in correspondentiè met de kansela rijen en de legaties in Europa en Amerika; hij had hun kennis gegeven van de onafhankelijkheids-pro clamatie van het koninklijk en van zijn troonsbestij ging, Zelfs had hij modellen van postzegels inge diend bij den zetel van de wereldpost-unie te Bern, Laforge, zoo meldt de Petit Parisien, is in 1918 tot vijf jaar dwangarbeid veroordeeld. Hij is thans op beschuldiging van oplichting in hechtenis ge nomen, evenals zijn minnares, die van medeplich tigheid1 beschuldigd wordt. BANDJETEN. Te /ElberfeMi heeft de politie een bende vian' negen bandieten ingerekend 'die ial sedert wéken in de bui tenwijken dér stad hun slag sloegen. Gemaskerd en met/revolvers gewapend! djxmgien izij 's nachts de 5iuilzenbinnen en roofden er wat van hun gading wias. De daders zijn meest jongelui van' bij de twin tig jaar. DE BESPREKINGEN INZAKE DE ONTWAPENING Uit Washington, 11 Juni. De Amerikaansche regeering ontving informeels gunstige antwoorden van verscheidene regeeringen, tot welke Amerika onlangs oif'ficieuse voorstellen gericht heeft, betref fende te houden besprekingen in zake de ontwa pening. GEMARTELD DOOR ZIJN KOEDER. Gedurende een paar weken woonde ie Darijs Op gemeubileerde kamers zekere Reine Ombert met haar jongetje van 5 jaar. De buren hoorden het kind vaak huilen, zoowel overdag als "s nachts. Zij konden eveneens hooren, dat Id'e moeder het Mnd he vige klappen toediende o mtoet tot izwijgen te bren gen. (Maandagochtend had de eigenaar van het huis de vrouw, dien den vorigen avond om 10 uur ver trekken was, nog niet zien terugkomen. Hij luisterde aan de deur van de kamer om te hooren of het kind' sliep, Toen hijl zijn oor tegen de deur hield, hoorde hij een zacht gekreun uit de slaapkamer ko men. 'Daarop liep de eigenaar naar beneden, ging de straat op en 'waarschuwde een paar voorbijko mende politieagenten, die zich met geweld toegang tot do apartementen van de afwezige vrouw ver schaften. Toen ontdekte rnien de kleine, slechts door een dunne luier bedekt, neergehurkt in een' kuip water, die in bed stond. Het kind was aan de kuip, vastgesnoerd1 door een touw, dat eenige malen om de 'borst was heengewonden. De kuip, zelf was ste vig aan het bed vastgemaakt. De kleine handjes wiaren oók door een touw stevig aan elkaar ver bonden. IDe kleine peuter bad! den heelen nachlt in deze positie doorgebracht. Toen de agenten hem los maakten, bibberde hij' erg en huilde zacht en kla gend en kon geen antwoord geven op de vragen, die de .agenten hem' stelden. 'Hij: werd onmiddellijk in 'n deken gerold en naar 'n kinderziekeriheuis ge-1 voerd:, wiaar een dokter hem onderzocht. .Deze ont dekte op 'het lichaampje van het jongetje behalve de indrukken van het touw, dat om de kleine was gesnoerd, blauwe plekken en 'kneuzingen van ou- j deren datum en ook een brandvlek op de rechter knie. ,JHoe heb je je- gebrand?", vroeg de dokter. „Ik heb 't niet gedaan)", antwoordde het knaapje zonder aarzelen* Moeder heeft mij gebrand met een cdgaret" „Waarom?" „Omdat ik niet lief was." „Sloeg moeder je dikwijls?" „lederen dag, wanneer ik niet lief was", herin nerde het kind zich. (Een paar uur later toen de „moeder" het huis vilde binnengaan werd! zij gearresteerd' evenals h'r vriendin, van. wie de kleine verteld had, dat hij door die vrouw, ook vaak geslagen wias. 'Ondervraagd' door den commissaris van politie, erkenden de beide vrouwen de feiten. De moeder hechtte evenwel veel waarde aan) het volgende voorbehoud: „Ik .mishandelde mijd bind, zeddei zij, alles wat het verteld 'heeft is waar, zelf®, dat ik ,het met spelden geprikt heb. Doch ik martelde het niet." 'Do „Petit Journal" aan wie wij dit ontleenen, vraagt zich af of dit antwoord van cynisme dan wel van inconsequentie getuigt. (M1EDEMBLTK, 13 Juni. Aardappelen: Groote muizen f5.25 a 5.70, kleine muizen 2.85 a 3,25. per 25 Kg. IWARMIENHUÏZEN; ai Juni. iSchotsche muizen, tf 27.10 a 32, drielingen f 20.10 a 23.30, kriel f 1.90 a 2.40. ALKMAAR, lil Juni. Dp de heden gehouden weekmarkt Waren aange voerd: 14 paarden f 300—800, 106 nu ebt. kalveren f 252—40, 59 vet/te schapen 40—5(3 .165 dammeren f 27 —38, 4 vette [varkens p. -ned. pond f '1,82—2.40,, 28 mag id'. p. stuk f 58—72 223 biggen, 10 w., f 20— 32:50, 16 bokken en geiten if il2—20, kleine bokjes f gr-3.50. ALKMAAR, 13 Juni 1921, Op de heden gehouden weekmarkt waren- aange voerd: 13 koeien en ossen f525 tot f775, 32 vette kal veren f 60 tot f200, p. Ned. pond f 1.80 tot f2, 34 nuch tere kalveren per stuk f20 tot f36, 16 vette schapen per stuk f 48 tot f 64, 492 vette varkens per Ned. pond fl tot fl.OC. AMSTERDAM, 13 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aange voerd: 284 vette koeien f2.05 tot f2.10, 2e kw. f 1.95 tot f2, 3e kw. f 1.20 tot f 1.60, 100 melk- en kalfkoeien ■O tot 850 per stuk, 39 graskalveren f 100 tot 200, 117 nuchtere kalveren f20 tot 35, 51 schapen f40 tot f60, 108 lammeren f20 tot f32, 572 vette varkens le kw. f 1.25, 2e kw. fl.20 per K.G. schoon gewicht, 3e kw. f 1.15. De hevige jeuk en stekende pijtn moeten spoedig zwichten voor Foster'a Zalf dóór haar verzachtende, heelende en antiseptische eigenschappen. Foster's Zalf helpt ook uitstekend bij jeukende huidkwalen, eczema, uitslag en» huidroos. Prijs f 1,75 per doos, aloin verkrijgbaar. AANBESTEDING. Uitslag der aanbesteding van de werken aan den Westfrieschendijk, onder beheer van het Ambacht van Westfriesland genaamd „de Schager en. Nie- dorper Koggen", op 13 Juni, bij den heer Igesz al- bier gehouden. 1, Het onderhoud van het rijpad op den dijk «n de kluften, met inbegrip van die van den Ursemmer- of zeedijk bij Winkel, vanaf 1 Juli 1921 tot een met 30 Juni 1922. Gegund aan den heer P. AiJ te Kolhorn voor f 4149.v Begrootirig f 4300. 1 2. Reparatie straatwerk aan Lagedijk, kluft aan 't Wad, bij den Meeldijk, aan de Kreil on bij den duiker te Kolhorn. Gegund aan denzelfden voor f239. Begrooting f200. POSTKANTOOR. Tot kantoorbediende 2e klas aan het postkantoor alhier, is benoemd mej. A. Koetsier van Berkhout. OVERPLAATSING. Onze vroegere plaatsgenoot©, mej. T. de Carpen- tiér, Rijksklerk der Dir.v Bel. te Helder, is met in gang van 1 Juli as. als zoodanig benoemd te Am sterdam. vi „SPARTA". A Eindelijk is de voetbalvereeniging „Sparta" er in geslaagd terrein te krijgen. Land van den heer H. Dqutekom is er gehuurd voorloopig voor een half jaar. BENOEMD. De heer L. Smid, gemeenteveldwachter alhier, is benoemd tot Rijksveldwachter, standplaats te Arn hem. (Reeds in een gedeelte van het vorig nummer op- genomen^ UITBREIDIN G. De N.V. Schager Houthandel' briedt hare zaken uit met eeno afdeellng houtzagerij. Men is reeds bqzilg hiervoor do werkplaats te bouwen. N. O» G. .In die vergadering van de afd. Schagen e.o. van het N.O.'G. werd den 12en deizer tot afgevaardigde naar de al gom eene Vergadering van het Genoot schap, te VTlssingen te houden, gekozen de heer (W. Porte te Scha&en,; tot 'plaatsvervanger de heer M. Vi'sser te Schagen. POLITIE. Verloren: Een notitieboekje. Gevonden: Een brillendoos met, gouden bril. Inlichtingen ter Gemeente-Secretarie. NQORDERMARKTBOND, Noordscharwouda. 18 Juni. 'Schotsehe muizen,-f 22.90 a 27,70, drie lingen! f 15:10 a 2(1.50, spercieboonten f 2.70 a 4.60., per 100 Kg, Bloemkool f 1.1-20 per 100 s>t. LANGENDIJKER GR O ENTEN VEILING, Br. op L. 113 Juni. (Bloemkool, le soort, f 11,90 a 13, 2e soort 'f '5.20, per 100 st Wortelen f 6.70 a 8.90, per 100 bos. iSchotsche muiizen f 23.70 a 30.30, school meesters f 23 a &7, drielingen f' lil.60 a 24.90, kleine f 3.40 a 4.50, per 100 Kg. Aanvoer: 845 st. Bloemkool, 18000 bos wortelen, 107937 Kg. aardappelen. lAILiKMIAlAIR, 13 Jund. Heden werden besteed: Groote aardappelen .f 18.80 k 27.80, per 100 Kg. Bloemkool I, f <15,60 a 23.60, per 100 st. Asperges, Dik wit, #-0.77 a 0.86, idem dikblauw, f 0.38 a 0.49, per bos. Wortelen) f 7.20 a 9.60, rabarber f 6S0 a 13.10 per 100 bos. Spinaizie f 23.40 a 28,60, per 100 Kg., Kropsla f 1J1Q a 4.40, pef 100 «L Aardbeien f 0.40 a 0.57 per Kg. VERGUNNING TAPPERS» De Burgemeester der gemeente 'Schagenij Gezien de artikelen 8 en 10b van de politieveror dening dezer gemeente; verleent vergunning aan de tapper» om gedurende d'e kermis muziek te laten maken, danspartijen te doen plaats 'hebben en na bezetten tijd hunne localiteiten open te hou den, onverminderd de bevoegdheid om deize vergun ning geheel of ten td'eele in te trekken. Wijders wordt gewetzen op de verordening op pu blieke vermakelijkheden, waarin o.m. is bepaald: „Minstens 24 uur voor dat wordt overgegaan tot het geven of ondernemen van eenige openbare ver makelijkheid (danspartijen, muziekuitvoeringen, enz.) moeit daarvan aangifte worden gedaan ter geg mee ntesecre ta rie. Behagen, 10 Juni 1901. De Burgemeester voornoemd, J. QOiRlNElLISlSEN. STAPVOETS RIJDEN. (Burgemeester en Wethouders der gemeente 'Scha gen; 'Gelet op artikel 61 van de algemeeno politieveror dening voor die gemeente; (Brengen ter algetoeene kennis, dat het Maandag 20, Donderdag'23 en (Zondag 26 Juni 'a.a in het .be lang der openbare veiligheid) is Meeboden in de kom der gemeente, vaualf de punten, waar de daar toe betrekkelijke waarschuwingsborden zijn ge- V plaatst, anders dan stapvoets te rijden, met rij- en voertuigen, met paarden bespannen. Overtreding wordt gestraft met een (boete van ten hoogste 6 dagen. 'Schagen, 10 Juni »192tt. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. OOR1N1EÏLI SiSlEIN De Secretaris. 'RIOlGtGiEV'EEN. KERMIS TE SCHAGEN, (Burgemeester en Wethouders van. Schagen bren gen ter algemeen kennis, dat voor de van lt tot en met 26 dezei te houden kermis dóór hen geen vergunning zal 'worden verleend tot venten, tot liedjes zingen, tot muziek maken of tot het houden van vertoonin gen (als b.v. vertooningen met gedresseerde da eren, van straat-acrobaten' e.d.) langs de openbare straten en wegen in die gemeente. Schagen, 11 Juni 1921, (Burgem*aster en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. (De Secretaris, (ROGGE/VEEN.

Schager Courant | 1921 | | pagina 2