Zijpe en Hazepolder. getroffen li door de berichten omtrent Bot noodlottig geval te Meppel. Zij heeft verzocht hare deelneming aan de getroffen families te betuigen. De Commissarie der Koningin verzocht den bur gemeester, onder betuiging van leedwezen en mede leven in de ramp, welke deze stad getroffen heeft, voortdurend op de hoogte te worden gehouden van den toestand. Gisteren was het parket uit Assen hier ter stede. Er is nog steeds geen toestemming verleend tot het hegraven der slachtoffers. DROOGTE. Uit Uden, 12 Juli. In Noordoostelijk Noord-Bra bant begint men de rogge en de bladeren der sui kerbieten voor het vee te snijden. Uit Valkenswaard, 12 Juli. Het gemeentebe stuur heeft het gebruik van drinkwater voor hui selijke werkzaamheden verboden. DE EX-KEIZER EN ZIJN BELASTINGAANSLAG. Uit Berlijn, 12 Juli. Met betrekking tot het ge schil tu&schen de gemeente Doorn en den ex-kei zer over de belastingkwestie schrijft de „Vorwarts": „Ons komt het standpunt van den gemeenteraad van Doorn vrij wat begrijpelijker voor dan dat van Wilhelm II. Deze deserteerde, zooals men weet, bij het uitbreken van de revolutie naar Nederland, zoo dat zijn verblijf aldaar als geheel vrijwillig mwt worden beschouwd". DOOR DE HITTE BEVANGEN. Uit Eindhoven, 12 Juli. Gisteren is te Mierlo een 5-jarig kind van B. -zoodanig door de hitte be vangen, dat het in korten tijd overleed. LAGE WATERSTAND DER MAAS. Uit Maastricht, 12 Juli. Sedert menschenheuge- nis is de Maas niet zoo laag geweest als thans; de hoeken bij den peilschaalopnemer aan de Maasbrug wijzen fresn enkelen datum aan, die een lageren wa terstand aanteekent. Eigenaardig is het, dat de laag st' waterstand dagteekent van een paar jaren ge- 1« den, n.1. 14 September 1919 toen de peilschaal aan de Maasbrug 40.49 N.A.P. aanwees. Thans staat ze reeds op 40.20 en nog altijd daalt ze. Drie van de negen bogen der Maasbrug liggen geheel droog. Groote plekken van den kiezelbodem der Maas, van meer dan 400 M2. oppervlakte, liggen geheel bloot. Overal ziet men Jongens en ook groote menschen, met vischtuig gewapend, langs de oevers en op de gevormde eilandjes, bezig met viischeti. Ter ho g» van Borgharen loopen de kinderen door de geheile rivier, het water komt hun nog niet aan de knieön. Iets verder op, tegenover de Smeermaas aan de Belgische ^rens, heeft de anders zoo breede rivier nu nog maar het aanzien van een beekje, waar men r et eer. p lstok, 'o i kunnen overspringen. En lnngs de oevers komt het landvolk, om water te halen voor het vee in de weiden. BOOMENDOOD. In verschillende steden, ook te Delft, zijn in den loop der laatste jaren vele hoornen door een geheim zinnige ziekte aangetast, waarvan de plantenkun dige dienst de oorsprong nog niet kon aangeven. Thans is een der fraaie hooge hoornen op de Bra- bantsche Turfmarkt te Delft waarschijnlijk ook van deze ziekte slachtoffer; de bladeren zijn reeds aan het verdorren en de takken worden kaal, 't gewone verschijnsel. De oorzaak van de ziekte van dezen boom is even wel niet onbekend. Een roomijsventer die enkele we ken een plaats onder den boom had, was gewoon het zoute water uit den ketel bij den boom te storten, ondanks de waarschuwing dat de boom daarvan zou sterven. Het is bekend dat vele vrouwen uit de volksbuur ten de gewoonte hebben het heete zoute water van de aardappelen onder de boomen te werpen of ook wel zout te gebruiken om het tusschen de steenen groeiende gras te verwijderen. Zou soms daarin de oorzaak der ziekte van vele boomen zijn te zoeken? RIJWIELDIEFSTALLEN. Uit Haarlem, 13 Juli. Door de Haarlemsche re cherche zijn aangehouden en aan de justitie overge leverd 6 mannen, waarohder eenige goede beken den van de justitie, verdacht van diefstal, mede plichtigheid en heling van verschillende rijwielen, die gestolen zijn te Zandvoort, Hillegom en Bloe- mendaal. Hieronder is ook een motorrijwiel, dat de zer dagen te Bloemendaal uit een schuur, ten na- deele van B., was ontvreemd. WIERINGERWAARD. Voor rekening van den heer K. A. Kaan alhier zal een nieuw rentenierswoonhuis, type landhuis, wor den gebouwd, nabij de Bocht, waarvan de. bouw is opgedragen aan den heer Jb. Kooij Kz., aannemer al hier. OUDKARSPEL. De oudste schoolkinderen hebben hun schoolfeest weer gehad. Ze gingon per trein naar Amsterdam, bezochten daar eerst de Bijenkorf, vandaar gingen ze wandelende naar Artis en Aquarium, daarna per tram naar het Rijksmuseum, vandaar per tram naar de De Ruyterkade om per boot naar Zaandam .e gaan. Na een wandeling door Zaandam ging het per spoor weer naar huis terug, waar bij het station de rijtuigen reeds klaar stonden, zóodat na een recht gezelligen dag allen tegen achten weer thuis waren. Dat er echt genoten is, behoeven we niet te zeg gen. De afdeeling apen hield natuurlijk in Artis de belangstelling weer in hooge mate gaande, doch ook het voederen van den zeeleeuw werd mij bijzondere belangstelling gevolgd. Ook werd door een groot aantal kinderen hunne belangstelling in het Aqua rium ten volle getoond. De verschillende waterbe woners en planten hadden de volle aandacht. WINKEL. Door den Directeur der Rijk* Directe belastingen is bepaald, dat in de maand Augustus voortaan geen zitting in deze gemeente zal worden gehouden. WINKEL. Alle ingezetenen die hooi hebben, zijn bij circu laire in kennis gesteld met de bepalingen der Po litieverordening inzake maatregelen bij hooibroei. Daaruit blijkt dat kosten van brand ontstaan door hooibroei, ten laste van den eigenaar van het hooi komen. AANGEHOUDEN. De Rotterdamsche politie heeft een gemeentewerk man aangehouden, die in het bezit was van een rol leer, bestaande uit zeven platen. Huiszoeking bracht bovendien nog een partij van 22^ tros veters aan het licht. Na verhoor bekende de man in verbinding te staan met een magazijnbediende nit een grossier- aerij ln lee» en echoenmakersfourolturen, die hem ■•stolen goederen leverde. Het in beslag genozne&e had «en waarde van een f309, doch Bet tweetal deed al 1H jaar samen „zaken" en elke veertien da gen had een soortgelijke leverantie plaats. BEROOVINCt VAN EEN HALF MILLIOEN MARK. Te Assen is gevankelijk binnen gebracht iemand uit Ruinen, die naar Duitschland gevlucht was en door de Duitscho justitie is uitgeleverd. Hij heeft zich aan de Duitscho grens mede schuldig gemaakt aan berooving van 500.000 Mark van twee Duitsche heeren, die daarvoor in Nederland levensmiddelen wilden koopen voob de stad Lunen. DROOGTE. Door de droogte, waardoor gebrek aan gras komt, stijgt in Friesland de prijs van het hooi met eiken dag. Het is nu al tweemaal zoo duur als in Mei J.I.; men betaalt nu f150f175 per 1000 K.G. STRENGE MAATREGELEN. B. en W. van Enschede maken bekend, dat met het oog op den steeds zorgelijken toestand van de Drinkwaterleiding, de aansluiting geheel of gedeelte lijk zal worden weggenomen of afgesloten bij abon nees, die water gebruiken voor tuin- en gevelbe sproeiing, straatschrobben e.d. onder het verbod vallende doeleinden. Wie in eenig opzicht ontheffing van dit verbod heeft ontvangen, moet daarvan aan de politie of de ambtenaren der waterleiding schriftelijk bewijs kunnen toonen. DE VLEESCHKEURINGSWET. Bij Kon. besluit van 20 Juni, opgenomen in Staats blad 806, is de termijn bedoeld bij art. 48 der Vleesch- keuringswet binnen welken de raden van de ge meenten, waar een keuringsdienst nog niet bestaat, de noodige verordeningen en instructies, en de ra den van de gemeenten, waar een keuringsdienst be staat, de noodige aanvullingen en wijzigingen van verordeningen en instructies aan de goedkeuring van Ged. Staten onderworpen gesteld op drie maanden, aanvangende op 1 Augustus a.a. DOMME WINKELIERS. Het U. D. verhaalt: Gisteren kwam er in een parapluienzaak aan de Oude Gracht te Utrecht een als heer gekleed per soon; hij koos zich een dames-parapluie en een wandelstok, gaf als adrea waar deze bezergd moes ten worden een willekeurigen naam en willekeurige straat op en vroeg aan don winkelier bovendien nog f 50 ter leen, die als cadeautje moesten worden afge geven bij de damesparapluie. De winkelier had de goedheid aan dat verzoek te voldoen, stelde den heer eenige bankbiljetten ter hand, deze zoudon in een enveloppe worden gedaan, de enveloppe werd dicht gelakt in den winkel en zou met de parapluie wor den bezorgd. Mijnheer dankte zéér,-en verliet den winkel, na de afspraak te hebben gemaakt dat de winkelier des avonds aan een ander adres, op de Biltstraat, over het geld zou laten beschikken, over de f50 en over de f56, die parapluie en wandel stok samen kostten. Toen de kooper weg was, begon de winkleier toch verstandig te worden en scheurde hij de dicht ge lakte enveloppe open om eens te zien of de f50 er wel in aten. En wat bleek? Dat de enveloppe niets inhield dan een blanco velletje papier; mijn heer had in den winkel kans gezien, de 150 stie- kum in z'n zak te steken. Het opgegeven adres aan de Biltstraat bleek heelemaal niet te bestaan. De oplichter stapte onmiddellijk naar een anderen winkelier, een banketbakker, deed daar hetzelfde verzoek en kreeg ook hier f50 voorgeschoten, dat als cadeautje bij een doos met taart moest worden af gegeven. Ook in dezen winkel werd een enveloppe dichtgelakt, enz., enz. Maar er ging geen f50 in, doch alweer een blanco velletje papier. Ook de ban ketbakker is f 50 kwijt! Tot nog toe is van den man geen spoor ontdekt. HET VOLSTOPPEN VAN WAGONS. Het Dagelijksch Bestuur van het Algem. Ned. Vak verbond heeft aan den Ministeg van Waterstaat ge schreven: Excellentie, Onder bijvoeging vam afschrift van een brief door ons gericht aan de Directie der Ned. Spoorwegen, nemen wij de vrijheid ook U. E. beleefd te wijzen op het euvel daarin omschreven en tevens U. E. beleefd te verzoeken, de Kon. goedgekeurde voorschriften, betrekking hebben op het spoorweg vervoer, te doen eerbiedigen ook door de Spoorweg maatschappijen. Bedoelde brief, gedateerd 12 Juli 1921, en gericht aan de directie der Ned. Spoorwegen te Utrecht, luidt als volgt: „Als een der minder gewenachte gevolgen van de mobilisatiedagen ondervindt het reizend publiek nog dagelijks de last van de toen algemeen toege paste maatregelen om datzelfde publiek zooveel mo gelijk ter wille te zijn. „Wij bedoelen het overladen de» afdeelingen van de spoorwegrijtuigen. „Had het publiek in den oorlogstijd geen recht op vervoer, omdat de spoorwegen in de allereerste plaats gebruikt moesten worden voor militaire doel einden, thans is daar toch reeds lang een einde gekomen. „En niettegenstaande dat, wordt het publiek, dat op het oogenblik toch weer recht op behoorlijk ver voer kan doen gelden, wanneer het een geldig plaatsbewijs heeft, nu nog steeds beschouwd als colli's, welke men maar op en naast elkaar kan stapelen. „Vooral met reizigers 3e klasse is dat het geval. „Dagelijks ziet men bij drukke treinen, dat in dpze afdeelingen meer reizigers worden „gepakt" dan er zitplaatsen zijn. De term „armleuningen op" is be rucht geworden en kan, wanneer de temperatuur blijft zooals nu reed9 eenige dagen het geval is, voor sommige reizigers levensgevaarlijke gevolgen hebben. „Mijne Heeren, wij meenen dat in het Algem. Reglement voor het vervoer, het wettelijk voor schrift staat in art. 12 sub 3: „Zonder goedvinden van de medereizigers mogen de beambten geen grooter aantal reizigers in de rij tuigen doen plaats nemen, dan voor iedere afzon derlijke afdeeling der rijtuigen is aangewezen. „Naar dit goedvinden wordt niet gevraagd. Maar in coupé's met acht zitplaatsen stopt men heel ge woon tien en soms nog meer reizigers. Waar tevenb in ditzelfde reglement voorkomt, dat de plaatsbe wijzen op de hoofdstations recht gevcu op vervoer met de treinen en in de rijtuigen van de klasse op de bewijzen aangegeven, meenen wij er ten zeerste op te moeten aandringen om maatregelen te tref fen, dat deze voorschriften ook worden nageleefd door uw personeel". GEBREK AAN WATER. De directie der Viissingsche duinwaterleidingmaat schappij neeft maatregelen moeten nemen tegen te veel watergebruik. Er zal slechts op enkele uren van den dag voil* druk worden gegeven en de bewoners van bovenhuizen zullen, indien hoodig, bij hun be nedenburen water moeten halen. Op de grootst mo gelijke zuinigheid wordt aangedrongen. NEKKRAMP. De infanterist J., uit de Morschpoortkozerne te Leiden, die wegens nekkramp naar het Elisabeth- ziekenhuis te Leiden was overgebracht, is aldaar overleden. BRAND TE ARNHEM. Men meldt uit Arnhem: Gistermorgen is een felle uitslaande brand uit gebroken, in de meest oostelijk gelegen opslagplaats van de N.V. v.h. Fa. G. T. Coer's houthandel, aan den overkant van den Rijn. De uitgestrekte houtraa- gazijnen staan in lichte laaie. De brandweer had om kwart voor 12 de autospuit in de nabijheid van den aanlegsteiger nabij de Rijnbrug opgesteld, om daar mee de zeer veel verder verwijderdo vuurhaard aan te tasten. Het is op het oogenblik nog niet te voor zien, hoever de brand zich- zal uitstrekken. Vele loodsen staan in brand. De oorzaak is onbekend. Duizenden menschaa slaan au de de vuucue te kijken. tater: De brandweer heeft met eep, zevental slangen het vuur aangetast en is er in geslaagd om groote uitbreiding te voorkomen. Op de terreinen waren duizenden kubieke meters hout opgeslagen. Wel is een der groote loodsen aan de rivierzijde aangetast, maar slechts een klein gedeelte daarvan is ver brand. De brand is vermoedelijk door hooibroei ont staan op den zolder van een stal welke met een klei nere loods onder één dak was gebouwd. Nog eer gisteren was het hooi gepeild, doch de temperatuur wees niet op hooibroei. Gistermorgen kwart over elf sloegen de vlammen uit het dak en weldra was ook de kleine loods in een vuurzee veranderd. Van daar sloegen de vlammen over op de loods langs de rivier, doch men kon hier tijdig den voortgang stuiten. Ook de loods aan den kant van den Stadsblokken- weg liep gevaar evenals de arbeiderswoningen langs* dezen weg. Met veel moeite en ook door de gun stige windrichting bleven loods en woningen ge spaard. Het duurde geruimen tijd voor een geschikte plaats aan de rivier was gevonden, waar de auto spuit water kon pompen, omdat door den lagen waterstand de zuigbuis op verschillende plaatsen aan de rivier niet in het water kon reiken. De hoeveelheid hout, welke verbrandde, wordt op vijf a zeshonderd kubieke meters creraamd. Om trent de schade waren geen juiste cijfers te krijgen. Men spreekt van f20.000 tot f 100.000. Alles was ver zekerd bij de Nationalé Waarborg Maatschappij te gen brandschade. op het oogen&Ck niet zou toelaten, wc digde bedrag reeds stannde de vergad deelen bijeengebracht, welke voor en zullen worden. Niet-leden zullen vooi van den sproeier gebruik mogen make; nateur zijn. Eén man zal er het behet ben, zoodat men steeds weet, waar meu zich kan vervoegen, en niet van den een naar den ander be hoeft te worden verwezen. Zondag a.s. zal de heer Jellema met de leden die er belang in stellen de proefvelden gaan bezichtigen. Nadat nog een betere circulatie der ter beschik king gestelde vakliteratuur wordt vastgesteld, sluit de voorzitter de vergadering. LANGEN DIJKER GROENTEN VEILING. Aangevoerde producten gedurende Juni 1921: aard appelen 4080111 Kg., wortelen 389802 hos, bloemkool 4099 st., roode kool 4440 Kg., rhabarber 4560 Kg., hos uien 188 hos. DE EX-KEIZER EN DE BELASTING. Maandag is door den gemeenteraad van Doorn aan den ex-keizer het antwoord gezonden op diens protest tegen den aanslag in de gemeentebelasting, meldt de „Tel.". In dit antwoord wordt gewezen op het feit, dat de gemeente Doorn den ex-keizer geens zins heeft uitgenoodigd zich hier te vestigen, dat hij volkomen vrijheid heeft weer uit de gemeente te vertrekken, dat hij zich zelfs vrij mag bewegen in een groot gedeelte der provincie Utrecht. Om deze redenen kan het protest niet aanvaard worden. Daarom wordt hem verzocht zoo spoedig mogelijk aan zijn verplichtingen te voldoen omdat hij vóór 1 Juli had moeten betalen en dus reeds in gebreke is gebleven. Zooals men zich zal herinneren, gaat het hier om een bedrag van f 5000 voor de laatste 8 maanden van 1920. DE WATERNOOD IN DE BETUWE. Men meldt uit Tiel: Het bestuur van de Linge-uitwatering heeft in overleg met den eerstaanwezend ingenieur te Go- rinchem maatregelen genomen teneinde te voor zien in het groote gebrek aan water in de Betuw- sche polder!. Eerst zal te Steenenhoek het zeer verontreinigde water van de Beneden-Linge worden geloosd, waar door gedurende korten tild het reeds lage Lingepeil zal dalen. Door het geirnge afvoerend vermogen van de Linge kan daarin niet door grootere inla ting door het Inundatie kanaal bij Tiel worden voor zien. Na drie dagen hoopt men het vuile water in de Beneden-Linge kwijt te zijn en dan zal de vloed bij Steenenhoek worden ingelaten. En als dan van boven (bij Tiel) en van beneden (bij Steenenhoek) het water wordt ingelaten, dan verwacht men dat in verschillende polders de waternood een einde zal nemen. Z UID SCHAR WO UDE. Bevorderd van de le naar de 2e klasse der Han delsschool te Alkmaar A. Kist en van de 2e naar de 3e klasse J. de Nijs. NOORDSCHARWOUDE. De jongeneer J. Kooij Gz. werd bevorderd van de 2e naar de 3e klasse der Handelsschool te Alkmaar. OUDKARSPEL. Van de le naar de 2e klasse der Handelsschool te Alkmaar werd bevorderd P. Spanjaard. NOORDSCHARWOUDE. De jongeheer E. Vlug Jnz. is toegelaten tot de le klas der R.H.B.S. te Alkmaar. ST. MAARTENSBRUG. Wij vernemen, dat door mevr. van der Sluijs-Blaau- boer alhier wegens gezondheidsredenen eervol ont slag is gevraagd als regentes van ihet A4gemeen Arm- bestuur van Zijpe. STOLPEN. De heer C. de Wit Cz., alhier is, naar men ons mededeelt, benoemd tot voorzitter der'voor de ge meente Zijpe ingestelde Huurcommissie. -- ZIJPE. Aan den dienstplichtige Th. C. Sluijs alhier, is bij Kon. besluit voor den tijd van één jaar vrijstelling van den dienst verleend op grond van art. 21, le lid, 7e, juncto art. 34, le lid, 2e, der Mllitiewet. ZIJPE. De paardenschurft, welke ziekte onlangs in 2 stal len in deze gemeente werd geconstateerd, is thans ge weken, zoodat alhier geen besmettelijke veeziekte meer voorkomt. ST. MAARTEN. Uit het gezin Molenaar, waarvan moeder en zoon bedden plotseling krankzinnig waren geworden, kan gemeld worden, dat de zoon weer bijna is hersteld doch de moeder is heden opgenomen in het gesticht te Bakkum. HARENKARSPEL. Het bestuur van het Onderling Paardenfonds al hier vergaderde deze week teneinde den omslag vast te stellen over het 2e kwartaal 1921. Verzekerd wa ren 120 paarden, de omslag werd bepaald op f0.25 per f 100 verzekerde waarde. Waar dit fonds nu ruim een jaar be9taan heeft, (opgericht April 1920) en de omslag in die 5 kwar talen hebben bedragen resp. f 1.25, f0.60, f0.50, f0.40, en f 0.25 per f 100 verzekeiüe waarde, daar blijkt hier duidelijk uit dat onderling verzekeren zeker een groot voordeel \z voor het algemeen. ANNA TAULOWNA. Naar f/t vernemen, zal met kermis in de zaal van den heer C. Slikker Cz. door „het Kleine Tooneel" voorheen „Cicero," te Noordscharwoude, worden op gevoerd het militaire kluchtspel „Met Verlof', Deze vereenigdng staat hier reeds van vroeger zeer gun stig bekend. Aan belangstelling zal het dus stellig niet ontbreken. ANNA PAULOWNA. Politie. Gevonden: een dop van een colling-patentaa. Inlichtingen ter Secretarie. BREEZAND. Dinsdagavond 12 Juli hdeld de vereeniging Oudleerlingen van den TuinJbouwcursus eene verga dering in het lokaal van den heer W. Kreijger. De vergadering werd geleid door den heer F. Blaauboer, die de aanwezigen welkom heette en in het bijzonder de jongere leden hulde bracht, dat zij in zoo flink aantal waren opgekomen. De secretaris, de heer C. Schilderman, las daarop de notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, met dank voor de uitstekende weergave van het vroeger verhandelde. De penningmeester, de heer C. van der Linden, had bericht van verhindering gezonden, tegelijk met ziin administratie, opdat de rekening en verantwoor ding evengoed zou kunnen doorgaan. Men besluit echter, om deze nu maar liever aan te houden tot de volgende vergadering. Besproken wordt daarop een schrijven van den heer H&zeloop, rijkstuinbouwleeraar te Alkmaar, waarin ziektevrlje pootaardappelen worden aange boden, uit den proeftuin „Kennemerland". De prijzen worden geregeld overeenkomstig de marktwaarde Ter beschikking zijn: Koksiamen, May Queeri, Gladia tor, Sharpe-s Victor, Duke of York, Gladblaadjes en Bloemgraafjes. De heer Jellema, landbouwonderwij- zer, prijst zeer de Bloemgraafjes, waarom besloten wordt daarvan 25 zak te bestellen. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van den Zijpe en Hazepolder, op Woens dag 13 Juli, des namiddags ten 2 uur, in het Wa pen van de Zijpe aan de Schagerbrug. De Dijkgraaf, de heer Jb. Bos Cz., opent met een welkom de vergadering, waarna de notulen worden goedgekeurd. De laatste kasverificatie wees aan dat het batig saldo bedroeg f4042.90, waarvan 2311.17 op de Na tionale Bank en in ka9 was en moest zijn f 1731.72. Alles was in uitstekende orde. Dijkgraaf deelt mee, dat het laatste grintschip ver trokken is. Er is 1433 M3. grint aangevoerd, waar van 60 M3. voor den Ruigenweg en G. Hoedjes. Dat is particulier werk en moet worden terugbetaald. Een gedeelte weg van Hoedjes tot den Schoorlschen- dijk is behard. De baggermolen heeft zijn werk verricht, ligt thans te Schagerbrug en het Dag. Bestuur wil deze ter reparatie opzenden naar Schoorldam. Aangeboden wordt het kohier van omslag dienst 1S21. Het is voor den penningmeester een reuzen werk geweest, alles ziet er keurig netjes uit en den heer Steijn wordt dan ook een woord van grooten lof gebracht voor zijn arbeid. Het is een groot aan tal splitsingen geweest door verandering van eige naars. Algemeen wordt het kohier goedgekeurd en zal 14 dagen ter visie liggen. De aanslagbiljetten zullen weer als termijnen voor de vordering vermelden 1 September en 1 Januari. De heer Joh. Bruin vestigt de aandacht op het rap port der commissie voor de rekening, om behoor- ijk de hand te houden aan deze termijnen. Anders moet er. weer duur kasgeld opgenomen worden. Spr. wil een advertentie plaatsen om daarop de aan dacht te vestigen. Zal gebeuren. Molenmeesters van polder W. hebben bij split sing van polder P. V. een motorgemaal geplaatst. Daarvoor was grond noodig, n.1. 370 M2., tegen f 1.50. Zij hebben dat aangekocht van Jb. Groot, maar ver zuimd dit aan Dijkgraaf en Heemraden te vragen, die dit op hun beurt ter goedkeuring aan Ged. Sta ten moeten opzenden. De aanvraag geschiedt dus thans, ofschoon het gemaal reeds staat. Algemeen wordt de aankoop goedgekeurd, terwijl de heer Rademaker er op wijst vorig maal reeds ge vraagd te hebben of het het Dag. Bestuur bekend was dat er een motor was geplaatst. Door de molenmeesters der verschillende kleine polders was geklaagd dat de watermolens te laag waren verzekerd. De assurantiemaatschappij is ge schreven en deze heeft haar deskundige gezonden, die met den polderbaas alles heeft getaxeerd. Zij hadden een verschil in hun taxatie van f500 in het totale eindbedrag. De bovenbouw der molens was verzekerd voor f 388.900 en thans was de tajeatie f494.000, dat was voor 21 molens en een waterge maal. De woningen begroot op f43900, de schuur tjes op f4700. Het huis van polder G. was door molenmeesters elders verzekerd voor f900, thans be groot op f3500. De heer Nieman acht verhooging van dezen post noodig. Het kon zegt spr., voor f900 in de maat schappij waar het is en voor f 2600 in de maatschap pij waar de andere molens zijn verzekerd. Men weet niet waar de polis is. Voorzitter denkt dat Groen veld ze heeft. Het wordt beter geoordeeld eerst eens te zien hoe lang dat huis nog verzekerd is. De heer Rademaker vraagt of het noodig is zoo hoog te verzekeren. De bouwkosten dalen, de hout- prijzen alleen reeds met 25 De heer Nieman acht deze hooge verzekering ook niet direct noodig. Ze betalen toch zoo hoog niet uit. Dijkgraaf achtte het voorzichtig en het kleine ver schil taxatie wijst toch wel uit dat hier de waar de is getaxeerd. De heer Bakker acht de premie duur. Dijkgraaf zegt f4.50 per flOÓO, molens zijn doo» hun grootere trefkans bij onweer steeds duurder. De heer Nieuwland dringt aan op het hooger as- sureeren van het huis van polder G. De heer De Boer ontvangt daartoe de opdracht. Allen verklaren zich voor de verhooging als hier boven aangegeven. Van den heer P. van Buuren, Duinweg, la een adres ingekomen, om een stuk land van den polder te koopen. Daardoor kan hij een pad maken van zijn huis naar den Schagerweg en is dan niet genood zaakt alle overlast die hij van Tames en familie ondervindt, langer te dragen. Adressant hangt daar van een sprekend beeld op en ziet met angst het loskomen van Tames tegemoet. Dijkgraaf deelt mee, dat op verzoek Tames van de Burgervlotbrug naar den Duinweg is gebracht. Van Buuren heeft thans de last, maar dat kan voor den polder geen reden zijn om hem land te ver- koopen. Het Dag. Bestuur stelt voor op zijn ver zoek afwijzend te beschikken en straks het land publiek te verhuren. De heer Schilder acht Tames, als hij lastig is, daar niet op zijn plaats en wil hem midden in de duinen brengen. Dijkgraaf zegt dat de duinen van Jhr. Van de Poll zijn, bovendien zijn dat politiezaken en het is niet aan het Polderbestuur om in te grijpen. Algemeen wordt afwijzend op het verzoek beschikt. Voor de verkiezingen van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier, wordt bij accla- natie als gevolmachtigde gekozen de Dijkgraaf. Zooals bekend is er opgericht een vereeniging van Noordhollandsche waterschappen. Statuten wor- Jen voorgelezen en Dijkgraaf en Heemraden stel len voor, vooral met het oog op het afstaan van dijken enz. aan het nieuwe Hoogheemraadschap, als lid toe te treden. De onkosten voor het lid- naatschap bedragen hoogstens f100. Algemeen goedgevonden. De heer De Boer vraagt inlichtingen omtrent het weer in orde brengen van de Noorder-G-wegsloot. Dijkgraaf zegt, dat het inzetten van die sloot aan Jen landkant voor rekening van eigenaren is. De wegkant en de sloot is voor rekening van den pol ier of kleine polder. De heer Rezolman wijst op een stuk land onder Petten, de Bakkersdam. Daarin ligt een geul en ipr. meent dat wanneer er een flinke sloot in komt, lit land is te verbeteren. Dijkgraaf meent van niet, het land gaat op en neer met het buitenwater. Is het buitenwater hoog, staat het land blank, is het water laag, ligt het land droog. De heer Rademaker onderschrijft deze meening Ien oordeelt dat hoe minder kosten er aan worden besteed, hoe beter. Voorts besluit men den nieuwen sproeier voor de I Dijkgraaf belooft het eens ta gullen onderzoeken, vereenlgiög aas te koopen. Daar de kas dit echter1 Kiem* sluiting, onaerwxen.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3