een BOERENKNECHT, 4 P.K. Benzinemotor, Afbraak te koop, Machinist, Insteker en Weger en verder los Personeel. Schildersknecht Plaatseliik Nieuws Reclames. Tegen aambeien, Marktberichten. Gemengd Nieuws. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Jan Henderikus, Felix Pieler, C. A PJPKL, Marijtje Rempt, CoSp. Stoomdorsctivereenlg. „ZUID-ZIJPE' De heer Heerken* Th ij wen: Er la geen eprafce rem uit do tent lokken! Ik weet heel goed wat ik zeggen moet en wat niet! Ik handhaaf wat ik gezegd heb. De heer Duys: Meneer de voorzitter, zou u de zit ting na dezen broedertwist niet willen schorsen? De heer Hendrix, lid van Ged. Staten, geeft zeer uitvoerige .mededeellngen over het waterleidingbe drijf, dat over 1920 een verlip- gaf van f 94000, daar tegenover staan de bezi^^en van het bedrijf. Toch zal het waterleidingsbedrijf veel meer eischen, spr. rekent op 20 'millioen, waarvan aflossing en rente in de eersto jaren niet door het bedrijf zullen kun nen worden betaald. Spr. wees er op, dat ter be strijding van besmettelijke ziekten enz., de water leiding noodig was. Van replieken werd afgezien door don heer Bo- tmaris, onder de bewering dat na de wonderlijke ver klaring van den heer Heerkens Thijasen voor de katholieken alle politieke winst verloren was ge gaan, en hij daarom van het woord afzag. Do begrooting werd vastgesteld. Verschillende onderwerpen werden da&ma nog in vogelvlucht behandeld, na zulk een nutteloos volge- praten dag daalde de belangstelling ten slotte be neden hot vriespunt, ondanks de geweldige hitte. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Catharina Maria, d. v. W. Tamis en van D. G. Koningsbruggen, Gornelis, z. v. J. Zandvliet en v. W. Vroone; Bauke, z. v. B. Zon en van M J. Sie- wers. Ddeuwertje,"d. v. J. Groet en van J. Leijen. ONGELUKKIG GEVALLEN. Op een pleizier-fietstochtje is op de terugreis van Callantsoog mej. H. alhier zoo ongelukkig geval len, dat een ernstige inwendige breuk of kneuzing werd geconstateerd. Daar mej. H. niet kon loopen, noch staan, moest zij per auto naar huis worden vervoerd. Na onderzoek oordeelde de dokter onmid dellijke opname in het ziekenhuis noodzakelijk. ZONDAG, 24 JULI. NED. HERV. GEMEENTE te: Sahagen, voorin. 10 uur, Ds. v. Dijk. Wieriingerwaaid, voonm. 10 uur, Ds. Poort. Harenk ..rspel, geen dienst. St. Maartensbrug, voorm. kiw. voor 10, Ds. Tinholt. Ar.r T,aulowna, voeorm. 10 uur, Ds. v. Loon Jnbonadorp, nam. 8 uur, Ds. v. Griethuijsen. Barsingerhorn, geen dienst. Schagerbrug, geen dienst. Oudesluis, geen dienst. Burgecrbrug, geen dienst. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Nijenhuia Ockhuijsen. Oude Niedorp, geen dienst. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Otendoom van War- imenjliuizen. Hee rh ugo waard, voorm. half tien, Ds. Broekema. Oudkurspel, voorm. halftien, Ds. de Leeuw. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Bax. Den Oever, nam. halfdrle, Ds. Bax. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Wieringen, geen dienst. Nieuwe Niedorp, vorm. 10 uur, Ds. Haars. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uur, de heer C. Flens. Nam. 7 uur, Ds. Boeke. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 7 uur, de heer Boom. GEREF. GEMEENTE te: Amna Paulowna, voonm. 10 uur, Ds. Brouwer. Hei lig Avondmaal. Nam. halfdrie, Ds. Brouwer. Nabetrachting. E droge of bloedende, wende men Foster'a Zalf aan. Deze doet de jeuk en pijn onmiddellijk bedaren, en heeft een bijzonder heelende iwerking. Prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. SOHAGEN, 21 luid. 9 Paarden f200 a 500, 16 Stieren f130 a 600, 10 geldekoeien, mag. f 300 a 500, 121 Idem, vette f 450 a 740, 30 kalfkoeien f475 a 700, 49 nuchtere kalveren f 16 a 30, 11 schapen, mag. 130 a 36, 216 Idem, vette f36 a 52, 15 lammeren f 17 a 25, 25 varkens, mag. f 40 a 55, G2 idem, vette, p. Kg. f 0.96 a 1,07, 165 big gen f 18 a 28, 85 konijnen f 0.25 a 2, 230 kippen f 1.50 a 4, 116 Kg. boter f 2.55 a 2.65, 9201 kipeleren f 10.50 a 11.50, 1418 eendeieren 19.25. LANGENDIJKER GRO ENTENVEILING, Br. op L. 20 Juli. Bloemkool, le soort f 4.40 a 10.80, 2e soort f 0.50 a 3.90, per 100 stuks. Roods kool f 6.80 a 8.20, idem 2e soort f3.50 a 4.10, per 100 Kg. Wortelen 18.7Ö a 8.70, per 100 bos. Julia muizen f6.50 a 6.70, Schot- sche muizen f 5.40 a 11, schoolmeesters f 3.40 a 9.60, blauwe f 6 a 10.30, eigenheimers f 5.60 a 7, drielingen f 3,10 a 7.10, kleine f 2.40 a 2,60, graaf jes i 8.90 a 15.50, koksianen f 5.80 a 6.40, duc f 5.60 a 6.20, negentigvoud 15.50 a 5.80, zilvernep 116.10, id. drielingen 17.50, tuinboonen f 3.80, slaboonen f 36 a 42, alles p. 100 Kg. Aanvoer: 29850 st. bloemkool, 75200 Kg. roode kool, 2860 bos wortelen, 230 Kg. zilvennep, 295400 Kg. aard appelen, 130 Kg. slaboonen, 135 Kg. tuinboonen. NOORD ERMARKTBOND-, Nooidscherwoude. 20 Juli. Schotsche muizen f 7,20 a 13.40, Julia f 5.80 a 7.80, koksianen f 5.50 a 6.10, doken f 4.90 a 8, schoolmeesters f5.40 a 7.80, eigenheimers f6.30 a 8.80, graafjes f 12, blauwe aardapp. f 5.60 a 7.80, glsdblaad- jes f 10.00, drielingen 13.40 a 7.70, peulen f9.40, sper- cieboonen f 40.40, tuinboonen f 4.70, rhabarber f 0.60, zilveruien f5.70 a 6.20, drielingen 10.30 a 10.30, nep f 16.20 a 17,30, roode kool 17.60 a 9, alles per 100 Kg. Boswortelen f 6.80 a 8.20, per 100 bos. Bloemkool f 3.90 a 10, 2e soort f 0.30 a 2.50, per 100 stuks. ALKMAAR, 20 Juli. eden werd besteed: Aardappelen f 4.50 a 7.60, per 199 Kg. Bloemkool 15.20 a 10.40, per 100 stuks. Aard beien 132 a 56, doperwten f5 a 19, per 100 Kg. Wor telen f 8.90 a 1420, uien f 4.20 a 7.20, per 100 bos. Tuin boonen f 3.90 a 7.80. per 100 Kg. Kropsla f 4.20 a 8.60, per 100 stuks. Snijbounen f33 a 88, sperciebooncn f32 a 44, per 100 Kg. WINKEL, 20 Juli. Appelen f 8 a 17, peren f 6 a 15, aalbessen, rood f 24 a 40, kruisbessen f IC a 24, slaboonen f 10 a 16, p. 100 pomd, Kropsla f 2 a 5, komkommers f 10 al3, p. 100 st. WARMENHUIZEN, 20 Juli. Nep, zilver f 13.90 a 16.20, rabarber f0.20, Sohot- sohe muizen f 5.40 a 12.50, schoolmeesters f 4.90 a 8.20, drielingen f2.70 a 7.10, negentigvoud f5.60 a 5.70, koksianen f5.60 a 5.70, Julia's f5.70, éigenhelmers f 5.50 a 7.70, blauwe aardapp. f 5.40 a 8, graafjes f 6.50 a 6.90, gladblaadjes f6. Totaal aanvoer aardappelen 65825 Kg. MHÜEMBLIK, 20 Juli. Aardappelen: Groote muizen f 1.70 a 2, kleine mul ton f 0.65 a 2.30, koksche f 1.40 a 1.65, borgers f 1.60 a 1.85, bonto f 1.75 a 1.90, blauwe f 1.70 a 1.90, alles 'er 25 Kg. LLOYD GEORGE NAAR AMERIKA? •Uit Londen, 20 Juli. De „Daily Mail" beweert dat Dloyd George besloten heeft in den herfst naar Amerika te gaan. DE DROOGTE IN ENGELAND. Onder den invloed vam droogte en warmte slin ken de mcnschen in Engeland. Gezette City-men- Behen, die zich elke week laten wegen, hebben een gestadige vermindering aan gewicht geconstateerd, zegt een van de Londensche bladen. Iedereen ver liest aan gewicht en de dokter* vinden dit «en heug lijk verschijnsel. De atmoafeer werki al* een Turkech Minder verheugd «ijn de kleermaker». Een tan hen in Savile^row, de vermaarde Londensche straat der kleermaker», reide dat het -onmogelijk was, met het innemen van kleeren de dagelijksche gewichtsver-, mindering bij te houden. „Het is akelig" zuchtte hij, „dat mij goede naam als kleermaker aan de genade van een grillige warmtegolf is overgeleverd." De gevolgen van warmte en droogte worden aldus opgesomd: rantsoeneering van waterverbruik; de Theems staat lager dan in de laatste 21 jaar het ge val ls geweest; bosch- en heidebranden:; September- oogst in Juli; herfstblaren in den mld-zomer; hui zen en huisraad scheuren, plafonds vallen naar be neden, het behangsel raakt los; iedereen vermagert; gebrek aan fruit; vorlepte, onontwikkelde bloemen; sterfte onder zoetwatervischdreigende melk- scbaarschte; queues bij de zweminrichtingen: man nen zonder vest. De dokters leggen er nog eens nadruk op, dat, hoe zuinig men ook met water moet omgaan ,het vol strekt noodig is, om meer te drinken dan in gewone omstandigheden. Denk er ook aan om den honden drinken te geven! waarschuwt de pers. DROOG AMERIKA. Als een teekenend staaltje van de groote moeilijk heid, die er verbonden ls aan de toepassing van de anti-drankwetgeving in de Ver. Staten, vinden wij in garsohe kinderen -zou hebben begroet. Koningin Wil- New York werd een zekere Philip McCarthy gear resteerd, omdat hij in zijn broekzak een flesch met whisky had. Hij is nu echter uit de hechtenis ont slagen, op zijn verweer, dat hij de flesch al een jaar bij zich droeg en hij zich dus reeds in het rechtmatig bezit van de whisky bevond, toen de Volsteadwet van krachrt werd. Tegen dit verbluffende verweer kon (of .wilde?) de rechter niet op. RUSLAND. In de N. R. Crt. lezen fwij: Er zijn in den laatsten tijd enkele Nederlandsche schepen te St. Peterslburg geweest. Een lid van het kantoorpersoneel eener Rotterdamsche cargadoors- firma heeft een dier 'reizen meegemaakt. Hij was ongeveer twee weken geleden te St. Petersburg, is thans teruggekeerd en heeft onis zijn bevindingen medegedeeld. Aan zijn verhaal ontleenen wij het volgende: Met ons schip, dat 3200 ton groot is, brachten wij een lading witte boonen uit Nederland, terwijl wij ook hlikjeis bruine boonen met spek, uit Frankrijk afkomstig, meebrachten. De cohtracten voor zulke leveranties aan de Sowjet-regeering worden op hot ■oogentolik te Londen aigesloten, door het buireau van Krass in en men wordt ook te Londen, in lEngelach geld betaald. Wij hadden gedacht, dat wij misschien te Kroon stad zouden moeten lossen, omdat de haven van St. Petersburg misschien niet meer in goeden staat zou zijn. Maar we konden direct door naar St. Peters- burg. De haven zelf is goed gebleven. Ons schip, dat 18 voet diepgang heeft, kon aan de kade aan leggen. We hadden in Kroonstad' oen Russisch en loods gekregen. Men betaalt daar niet voor, even min als men op het oogenhlik in de haven haven gelden te betalen heeft. Er werd ons echter tijdens ons verblijf medegedeeld, dat de havengelden weer ingesteld zouden -worden, en wel tot een bedrog dat 20 pot. hooger zal zijn, dan dat van voor den oorlog. Eenmaal in de haven van St. Petersburg kregen wij 4 fiowjetsoldaten aan boord en kwamen een twintigtal sowjet-politie-menschen het schip onder zoeken. De soldaten waren heele jonge mannetjes, gemoedelijke kinderen bijna. Een der matrozen nam hun bijv. schertsend hun geweren af, terwijl hij hun een boterham gaf, Met groote gretigheid gingen zij aan het eten. en lieten hun geweren rustig in het hoekje staan, waar ze neergezet waren. Deze solda ten zagen er allersjofelst uit, niet alleen met gelapte, maar met gerafelde jassen. Een jas die b.v. te lang geweest was voor een der kleineren, was eenvoudig beneden met een mes <wat afgesneden. De andere sowjet-mannen, die aan boord waren- gekomen, stelden echter een grondig onderzoek in. Ze zochten overal naar wapens en alles wat we aan wapens hadden, namelijk een paar revolvers, moest uitgeleverd. Het werd mij later heel duidelijk, waar om men zoo streng op wapens toekeek. De bolsje- wiki zijn namelijk slechts een heel kleine minder heid. Ze kunnen dan ook alleen de baas blijven over de massa, hoe apathisch deze ook geworden is, door dat ze de wapens in handen hebben. Wat bij die massa, wat bij het volk, het meest treft, is dat het zoo uitgehongerd is en zulke jam merlijke vodden aan heeft. In een tram wordt je, als je gewoon gekleed bent als iemand in Nederland, eenvoudig aangegaapt vanwege de pracht van je kleedij. Maar het eerste staaltje van dat uitgehon gerd zijn van het volk kregen we reeds aan boord. Om onze lading, te lossen kwam een ware zwerm mannen aanzetten, meer dan bonderd wel. Eh zoo gauw het ruim openging, wierpen ze zich, alvorens te gaan lossen, met felheil op de rauwe boonen en verslonden er zooveel van als ze konden. De blik jes bruine boonen met spek sloegen ze met een haak onmiddellijk o-pen en schrokten ook naar binnen wat ze konden. Dan stopten ze natuurlijk al hun zakken vol blikjes. Maar daar hadden ze niet veel aan. Het haventerrein was namelijk afgesloten en ze konden er 'a avonds alleen van af door één uit gang. Dij dien uitgang stond een schildwacht., een reusachtógen Rus, de geweldigste kerel, dien ik ooit gezien heb. Die onderzocht hen en gelastte hun de blikjes, die uit hun zakken puilden, over te geven. Als er een wat aarzelde pakte de reus zelf de blikjes uit 's mans zak of schudde hem wat door elkaar. En het merkwaardige was, dat de lossers eiken avond weer met zakken vol blikjes of boonen voor den schildwacht verschenen, die hen weer kalm den boel liet afgeven. Er lagen zoo avonds daar bij den uitgang wel stapels van 800 blikjes, die bij de visitatie daar neergeworpen waren. Wnt dus niet door de lossers zelf opgegeten kon worden, kwam niet uit het afgeschoten gedeelte van de haven. Het geen gelost werd, werd in wagons geladen,-die in de buurt stonden en die naar Moskou zouden gaan. Maar 's nachts kwamen heel wat menschen die wa gons bezoeken om er hun slag te slaan. Op reis zal er ook nog wel h$el iwat gestolen worden. Wat er van de geheele vracht in Moskou aan zal komen, is moedlijk te zeggen. We mochten van boord 'en mochten vrij te St. Pe- trsburg rondloopen. De machtiging hiertoe werd echter pas gegeven na enkele dagen, nadat namelijk de officieele spdonnage-dienst er mee in kenna ge steld -was, dat wij van boord zouden gaan. Bij ons rondgaan door de stad hadden we dan ook wel vaak den indruk, dat we gevolgd en ia het oog gehouden werden, al geschiedde het op zoo weinig in hot oog vallende en zoo weiinig hinderlijke wijze, dat we zelf niét zouden hebben kunnen zeggen, wie ons nu eigen lijk bespiedde. Het spionnen-aantal moet, naar men ons mededeelde, buitengewoon groot zijn en dicht onder de menigte verspreid. Dat er winkels open zouden zijn, is niet waar. Er Is geen enkele winkel open, geen enkel koffiehuis of restaurant ook. Men zei ons wel, dat er ©enige klandestiene moeten zijn, maar gemerkt heb ik er niets van. Men kan du» alleen wat koopen van straat venters die verkoopen voornamelijk sigaretten en op de thans toegelaten openhars markten. Maar daar ls de handel vooral ruilhandel. Het ia cr stampvol, Er is vooral een groote ruilhandol in oude kleeren en brood, beide schaarsohe, maar noodzake lijke antikelen. Met roebels kan men eigenlijk wei nig uitrichten. Ze zijn bijna niets waard. Als mon let» van eenige waarde zou willen koopen, zou men een koffer met roebels met zich mee moeten eloepon. Te Kroonstad kregen we al een duidelijk beeld van bet bijna waardeloos zijn der roebels. Een sowjet- autoriteit, diie aan boord kwam, gaf ons bil wijze van aardigheid elk een duizend-roebel-biljet. Daar bleek men t« St. Petersburg op straat net een paar siga retten voor te kuxmen koopen. Jn de tramt, in de concertzalen betaalt men dan ook niet*. Het li alle maal gratie. Bij de trams komt dit hierop neer, da^ ze voortdurend zoo stampvol zijn, dat men er of nel aara kan komen te hangen, of als men er in komt ln zulk een verstikkende en «tinkende atmosfeer is, dat men er liefst zoo gauw mogelijk weer uit is. Om wat groote afstanden af te kunnen leggen, moet men dan ook een auto zien te krijgen. Er zijn namelijk wel auto's, vrachtauto's ten minste. Het gebruik daarvan is ook gratis., maar men moet een schriftelijke mach tiging hebben om er gebruik van te maken, daar ze uitsluitend ter beschikking var. de regeering zijn. Zoo'n papier om in een auto te rijden, inoet men in een officieel bureau gaan halen. Men had ons een zoo'n bureau aangewezen. We gingen er binnen. In oen prachtige zaal zat een zoodje viezo kerels bij een. Het waren sowjet-ambtenaren. Ze bleken niets anders dan Russisch te kennen. Ik toonde toen maar mijn pas en zeide „Auto kameraden". Een der kame raden gaf mij toen een papier en daarmee kondon wij toen dien dag in een vrachtauto circuleeren. We aten en sliepen aan boord. Dat zou goed ge weest zijn, als ons schip, met, zijn voedsel aan boord, niet het aantrekkingspunt geworden was voor dui zenden en duizenden vliegen. Elr hoerscht te St. Pe tersburg een ware yliegenplaag. Als men 's avonds in zijn hut kwam, was het plafond eenvoudig zwart van de vliegon. Als men ze aan het doodslaan ge weest was, moest de hut uitgehoend worden. De Russische ihovenamhtenaren., die wij spraken en die goed Duitsoh kenden, zeidon, dat het sowjet- systeem niet kon duren, omdat het een waren hon gersnood meebracht. Ze zeiden, da.t alleen de hoofd leiders bij de haveniadqxini'stratie 'bolsjewiki waren; onder het personeel was niemand bolsjewiek en ook onder de havenarbeiders kenden ze geen enkelen bolsjewiek. De bolsjewiki waren volgens hun zeg gen eén beel kleine minderheid, die de wapens in handen hadden en, door een uitgebreid1 spionnago- «telsel er itiot nu toe nog tegen wisten te waken, dat een andere groepeering eenige macht kreeg. De bolajewieksohö leiders waren de eenigen, die er wat fatsoenlijk gekleed uitzagen. Ze hadden ook blijkbaar alles ter hunner beschikking. Zoo werd ons b.v. van officieele bolsjewieksche zijde gratis vleesch ter proviandeering aangeboden. Het was uitstekend vleesch, maar we sloegen heit aanbod maar af om dat we het niet noodig hadden en toch ook niet vol komen gerust waren op de vleeschkeuring. Maar ter zelfder tijld vernamen we van Russen, geen bolsjewi ki, dat er voor hen heelembaal geen vleesch te krij gen was. Ze hadden in geen jaren vleesch gegeten zeiden ze. Wat we van sluikhandel gemerkt hebben, komt vooral hierop neer: er kwamen telken» allerlei lie den aan boord, met officieele papderen daartoe ge machtigd, of die papieren écht of valach waren konden wij moeilijk nagaan om zoogenaamd iets te inspecteeren of te vragen. Ze haalden dan op een gegeven oogenblik gouden of zilveren voorwerpen of juweelen voor den dag, die zij ons te koop aan boden voor Duitsch geld. Er waren wel mooie din gen bij en soms ndeit duur, maar we onthielden er ons voorzichtiglijk van ook maar iets van die lie den te koopen. Het zou ons misschien Ln den groot sten last kunnen brengen, als men bij de inspectie vóór de afreis die dingen bij ons vond. En wie weet of degeen, dde ze ons verkocht, ,zo niet zelf onmid dellijk daarna door een handlanger in beslag zou doen nemen. Alles tezamen genomen heeft deze eerste handel met Sowjet-Rusland te St. Peteraburg geen enkele moeilijkheid voor ons opgeleverd. Men moet geen onvoorzichtigheden, geen smokkelarijtjes doen, zich gedragen naar de regelen en voorschriften die trouwens niets hinderlijks hebben men wordt dan zeer voorkomend behandeld en heeft van nie mand last, tenzij dan van de vliegen. En imen wordt in Engeland betaald met Engelsch geld. Op 't oogen blik betaalt men ook te St. Petersburg geen loods-, geen haven-, geen «leepkoaten. Ddt zal, naar men ons zeide, veranderen. Hetgeen volstrekt niet onre delijk zal zijn, vooral als doarane samen zal gaan de uitvoering van het plan olm weer een paar -hon derd goede havenarbeiders te krijgen, die hun werk kennen, inplaote van de lieden, die nu de booten lossen. Het hinderlijkst op do geheele reis zijn eigenlijk de Finnen die je schip 5 dagen lang in kuarantaine houden, al» je uit Rusland terugkomt. h«tft gebromd wegen* reed!ef»t«L Thans eischte de heer Officier 12 maanden gev. Mr. Stap, raadsman, concludeerde tot lichter straf. Niet zeker een de zaak. Kee* Brandzen, een nog Jonge kerel ran even in de twintig, viascher van beroep, en te Wervershoof woonachtig, had geprobeerd, 'n ander e'n fuiken te lichten en wat lichter te maken. Maar hij was door 'n paar reusachtige politiemannen, majoor Rob van Enkhulzen en rijksveldwachter de Koekoek van Oostwoud, gesnapt. En toen was ie er bij. Kees ont kende echter en het scheen overigens toevallig ook niet vast te staan dat Kees het hem ten laste gelegde feit had gepleegd. A/thans do heer Officier vorderde vrijspraak. En Kees allang lekkerl Redding in den nood. Philippue Wijker van Egmond aan Zee, een Jonge haringtrokker, was 10 Mei Jl. in genoemd viflschers- dorp zoo rumoerig, dat de politie zich ambtshalve met hem inliet. De rijksveldwachter Bergsma en agent Doadens hadden al iemand beet, die daarvoor ln de termen vil. En toen wou Wijker dat keeren. Hij rukte aan den arrestant (zekeren Groen) en be lemmerde de politie zoodanig, zich tevens weder- spannig tegen haar betoonende, dat de wetsdienaren zoowaar tijdelijk hun arrestantje moesten loslaten Doch thans werd Philippue voor 14 dagen op de bon geplakt. Vrouw Spul-pantalon. De huisvrouw van Frans Spuibroek, Hendrika NiJ- land genaamd, heeft j>p 21 Mei ln hare woonplaat* Uitgeest zekere Martha H. C. G. Dagelet wat afge- trommeld. Ook Martha had*—het verheffend tooneel tje was in een winkel afgespeeld hare klavieren ijverig gebruikt om hare tegenpartij te bewerken, 't Was een ruzie, waar 't einde van zoek was en het was nog zoo dom niet van mijnheer de Offi cier, dat hij maar vrijspraak vroeg. Want daar doe je zoo dadelijk geen kwaad mee. Onschuldig I Trijntje Koning van Texel moe»t terecht staan om dat zij een slot van een landhek had vernield. Om dat Trijn mede-erfgename was van het land, dat door dat gesloten hek was geïsoleerd,, had zij zich gepermitteerd, om op zoodanige wljize op te treden, al is dat niet toelaatbaar. Maar Trijn betoogde nu met een koppigheid, die bewondering moest afdin gen, dat ze het slot niet had verbroken en geen ver nieling had gepleegd. Ze maakt ezlch heel druk, bomde met haren geschoolden voet op de zaalvloer dat het dreunde, richtte zich tot den Praesus, den Officier, den conciërge, allen tegelijk en „ze had het niet gedaan" en dit en dat't Was een drukte van belang. Maar de Officier had geen voldoend houvast en vroeg maar vrijspraak. Tot later. Olef Schuffel uit Ursem had Anna Dekker, Hen drik Klaver's ega, beleedigd. Dat 'beurde den 3en Mei jl. Maar aangezien de get. A. Appelman wegens ziekte ,4'r niet was" (al is ze er) wend de zaak, daar Olaf niet vlotweg bekende, voor onbepaalden tijd geschorst. Volgen drie zaken met gesloten deuren tot slot. A.s. Dinsdag 26 Juli alleen uitspraken, geen nieu we zaken. Zitting van Dinsdag 19 Juli 1921. Behangen valt niet mee. In de niet buitengewoon gewichtige strafzitting van heden, presideerde Mr. Van Houweninge, terwijl de in plaats van wijlen Mr. Van der Feen de Lille benoemde griffier aan de arrondissements-rechtbank Jhr. Mr. Dr. van den Brandeler, (voorheen substituut griffier bij de arr.-rechtbank te Amsterdam) in stede van Mr. Plate, den „substituut" te Alkmaar, het grif- fiorswerk waarnam. Nu.... de nieuwbenoemde Jonkheer, dokter en meester in de rechten, zal op deze zijne esrste zit ting vandaag wel geen last hebben gehad van de koude,.... die intusschen in Januari in de audiëntie zaal eventueel ook gevoelig genoeg kan zijn!.... We hebben ..dienstjaren' 'genoeg achter den rug om daar over mede te babbelen^. Maar eerst wilden we 'n beetje kletsmeieren over de zondaars en zondares sen die vandaag voor het voetlicht verschenen. En dan valt ons oog allereerst op een 48-jarigen be hanger, Klaas van Rossen genaamd. Een man, die de rechtbank wilde wijs maken dat hij nk Pinksteren in dat vak geen werk meer kan krijgen, "n Stelling die hij heel Nederland door ook niet zal kunnen blijven verkonden, zonder dat 'n dergelijke bewe ring zal worden bestreden. Maar enfin, nemen we eens aan, dat Klaas niet overdrijft, dan staat 't hem nog niet mooi, dat hij 'n aL^r z'n fiets wederrechtelijk inpikt. En dat heeft hij toch omstreeks medio Juni in zijn woonstedeke Helder Dat de benadeelde, de heer A. Rij- kena met het geivalletje geen vrede nam, was be labberd genoeg voc- mijnheer Klaas. Daardoor raak te 't zaakje aan 't roller en kwam meteen ook uit, dat or-ze vriond, do behangeï mzi gerauschte karretje aan I Ichtonberg voor 'n geel briefje had verkocht. Ruim 21 gulden had Van Rossen nog in zijn „fuutje", toen men hem ging fouilleeren. Dat ac.'zieniijk overschot van de verkoopsom zal Rijkens met 'sheeren Klaas goedvinden nog mogen opstrijken. Maar „het geacht Offecie" vroeg een jaartje brom men voor Klaaslief. Mr. De Groot, die Klaaa tot hulpe en steun ver strekte In deze strafzaak, drong op milder stieme aan. Haring of kult David van der Pijl, ook 'n gedetineerde, was de volgendo beschuldigde. Hij is een 20-jarige slager uit Oudendijk, groot en forsch van gestalte en op het beklaagdenzeteltje al geen nieuweling moer. David had 'n koe uit 't land 'stolen! Da's 'n lee- lijk akkevietje. En de boer, van wie het zwartbonte beste beesie kwam (de heer W. Stolp uit Beets), wilde er nadat het feit had plaats gevonden, haring of kuit van hebben. Dat begrijp Je. David hobbelde op een reuzemanier tegen de lamp. Hij had do koe, toon hij er op de markt schoon kans toe zag, voor 600 pop van de hand gedaan. H. J. E. van Hoorn, veekoopman, had het beesie voor die som geaccepteerd en had den slager in goed gangbaar Nederlandsch geld uitbetaald, waarvan nog ruim f343 in David's bezit gevonden werd, toei^ men zijn „dizakken" nastreunde. Stolp had die koe, die in Van Hoorn's „rechtmatig" bezit was over gegaan, op de markt al gauw herkend. Het zag er toen vooi den grooten David duleter genoeg uit Vooral omdat sinjeur al een* verscheidene maanden Advertenti'èn. Q.bor.n: Zoon van J. HAGENAAR «o D. HAGENA A R—Slikker. Dirkshorn, 21 Juli 1921. G e bo r n: Zoon van J. BUISMAN en P. TIMMERMAN Lutjewinkel, I9jali 1921. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, u kennis te geven, dat na lang geduldig lijden nog onverwachtis overleden, onze lieve Echtgenoot en zorgzame Vader, de heer in den ouderdom T»n 50 jaren. Wed. C. APPEI. en kinderen. Veenhuizen, H.H.-Waard Noord, 21 Juli 1921. Heden overleed, na een kort stondig en smartelijk lijden, onze geliefde Echtgenoote en zorgzame Moeder, ln den ouderdom van 29 jaar en II maanden, na een gelukkige echtrereeniging van ruim 8 jaar. K. BAKKER. P.K. BAKKER. Kalverdijk, Harenkarspel, 20 Juli 1221. VRAAGT Men gelieve zich aan te melden bij C. SMIT, Burgorbrug, vóór of op 27 Juli. GEVRAAGD: om spoedig in dienst te treden, niet beneden de 16 jaar. Adres bur. v. d. biad letter RL. gevraagd. HOL'TLOSSER, Schagen. TE KOOPeen heeft ca. een jaar geloopen. Te bevragen P. TOOL, Helder a/h. voormalige Hotel .de Toelaat" te Alkmaar.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3