T Rijwielen een gouden Armband. Hulp in de Huishouding, Zuivere BIJEKHDH1NG mg 3000 pond lekker Hooi. Jacob Otsen Kz., 73 snees Haver, Waterleiding. eener Vergadering S.RENOOIJ,Schagerbrug een net Meisje, Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Veefeods te ernstig worden aangemaand CAFÉ KISTING. 36 cent. Kolhorn. op Donderdag 28 Jnli 1921. over aansluiting der ge meente aan de Waterleiding. ongeveer 2000 Dakpannen, licht beschadigde (moffel] verkrijgbaar bij tot uur uitvoering op het feestterrein. Ben en ander wordt opgeluisterd door muziek van de Har- monievereeniging „Concordia" te Oudesluis. Als het weder zijn onmisbare medewerking ver leent, kan men dus zonder twijfel een prachtge pro paganda voor de gymnastiek verwachten. In dit ge val mag men staat maken op een groot aantal toe schouwers die het zeer groote nut van lichaamsoefe ning zullen inzien. Tot bezoek van deze uitvoering wekken wij een ieder op. WINKEL. Zooals bekenid, ia de vroeger alhier gevestigde bar bier Goezinne, die aanvankelijk „zoek" of veronge lukt scheen, terecht. Hij is echter, naar we zeer kort geloden van betrouwbare zijde vernamen, toch nog altijd niet in zijn vorige woonplaats Winkel weder- gekeerd, zoodat andere handen eventueel den inven taris, tot z'n affaire beboorende, net houden. Voor zoover bekend, zal Goerinne nog wel hij z'n ouders in de Zaanstreek vertoeven. LUTJEWINKEL. Een hoerendienstmaagd alhier zou dezer dagen een verkwikkenden dronk brengen aan de werkende ar beiders van haren patroon. Onder welluidenden zang toog de frissche deerne op weg om lafenis te ver strekken, waar die zoo hoog noodig was. Maar.... de jeugd is onoplettend! Bij een „omstapje" (van eon landhek), liefst aan de breede Lutjewinkelervaart, wankelt de maagd en valt met koffiepot en „lokken" (groote ronde drink- kommen), in den breeden vliet. Het meisje, (dat niet meer zong) en de koffiepot kwamen behouden op het droge. Maar de kopjes zijn reddeloos verloren geraakt in den stroom en.... voor den dorst des werklieden verscheen géén lafenis!».. OUDKARSPEL. Ook do jongere kinderen hebben het schoolfeest gehad. Vijfentwintig rijtuigen hebben ze Donderdag naar Bergen en Egmond aan Zee gebracht en er is weer in ruime mate genoten. Het gejakker in het duin is voor de kindoren een lust om het te doen en voor de ouderen een lust het te zien. De speeltuin is voor velen een attractie, de zee geeft de gelegen heid voor pootjesbaden. Het is d6 gewoonte om na hu pootjebaden nog wat strandfiguren te gaan ma ken, om te voorkomen dat de kinderen met natte kleeren in het rijtuig het te pakken zullen krijgen. Voor de mooiste figuren worden dan prijzen be schikbaar gesteld. Na een dag vol genot, waren alle rijtuigen tegen achten weer binnen, natuurlijk luide toegejuicht tjoor een groot aantal ingezetenen. In tegenstelling1 van vorige jaren kunnen we echter niet schrijven, dat de rijtoer zonder eenig incident af- geloopen is. Er zijn gelukkig geen persoonlijke onge vallen voorgekomen, doch het had erger kunnen zijn. Tusschen Schoorl en Bergen zijn de werklieden aan de waterleiding bezig. Twee diepe gaten «tegenover elkaar, waar tusschendoor juist een rijtuig kan pas- seeren, in de gaten de arbeiders aan het werk zonder zich eenige rekenschap te geven van hetgeen pas seert, schijnt ons nu juist geen toestand die zich aanpast bij het drukke verkeer ook per rijtuig daar ter plaatse. Een van onze paarden, de makste uit den stoet, zooals men ons verzekerde .schrok! van een arbeider die in den kuil wat te veel beweging maakte, sprong op zij, met het gevolg dat de wagen in den anderen kuil terecht kwam en kantelde. Het lemoen stuk, de geleider een kleine hoofdwonde, kinderen en geleiders wat geschrokken. Dit was gelukkig het eenige gevolg van dit ongeval. LANGENDIJK. Na de bakkers de slagers, onder wie een „schurf tig "schaap schijnt te huizen. Een der slagers, de heer Smit te Zuidscharwoude, heeft het aangedurfd zijn vleeschwaren wat goedkooper te verkoopen dan de andere slagers, wien dit een doorn in het oog schijnt te zijn. Althans we vernamen, dat de veedrij vers nu niet meer werkzaam mogen zijn voor den heer Smit op poene van de klandizie te verliezen van de leden der slagersvereeniging, terwijl aan den ijsrijder hetzelfde consigne gegeven blijkt te z^n, De lachende derde is het publiek, dat van meening is, dat de vleeschprljzen gerust wat lager kunnen wor den gesteld en dat dan nog* een behoorlijke winst voor de slagers overblijft zuidscharwoude. De kinderen uit de 7e klas en die met April van school gingen, maakten dit jaar hun feestelijk school reisje naar Den Haag en Scheveningen, waar ver schillende bezienswaardigheden werden bezocht De zesde-klassers gingen naar Zaandam en Amster dam. Het was uitstekend weer en de jongelui genoten met volle teugen. Hoogstvoldaan kwamen allen om half negen thuis, opgewacht door blije ouders. Vrijdag gingen de laagste 5 klassen naar Bergen en Bergen aan Zee. In den tuin van Bruin en op de duinen, op het strand ep in de zee, overal hadden de jongelui de grootste pret De schoolfeesten in Zuidscharwoude zijn weer uit muntend geslaagd, dank zij het gunstige weer en de goede zorgen der commissie. zuidscharwoude. Het comité voor het stichten van een muziektent heeft den laagsten inschrijver thans order gegeven de tent te bouwen. Aan den gemeenteraad zal een verzoek worden gericht om een bijdrage, omdat nog niet alles door vrijwillige bijdragen was bijeenge bracht Intusschen zijn maatregelen genomen, dat, mocht onverhoopt het bedrag niet voldoende zijn, over de noodige gelden te kunnen beschikken. Vóór September zal de tent niet gereed kunnen zijn. st. maartensvlotbrug. Donderdagavond J.L vergaderde de ziekenvereeni- ging „Hulp in Nood" alhier in het lokaal van den heer Veuger. Nadat de voorzitter, de heer P. Breed d« vergadering met een woord van welkom had ge opend, volgde voorlezing en goedkeuring van d§ notulen der vorige bijeenkomst. Uit het verslag vari den waarn. penningmeester bleek, dat er ontvangen was van 1 Jan. tot 1 Juli f228.11, met een uitgaaf van f 228.62X, zoodat er een nadeelig saldo was van blX cent. i Het ledental vermeerderde van 65 tot 74 en van donateurs van 13 tot 22. Door den afgevaardigde W. Jongsma, werd verslag uitgebracht over de gehou den bondsvergadering. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren G. Molenaar, P. Delver, J. v. Eeten en W. Jongsma, terwijl in de plaats van den heer D. Minkema gekozen werd de heer N. Hopman. Daar de rondvraag geen bijzonderheden opleverde, sloot voorzitter onder dankzegging de vergadering. de rotterdamsche handels- en land- BOUWBANK. Uitgevaardigd is een bervel van verwijzing naar de openbare terechtzitting van de rechtbank te Rot terdam, inaaike van W. H. B., geboren te Deventer 17 Juni 1883, practizijn, zonder bekende woon- of ver* bidplaats hier te lande, wegenis bezwaren als zou hij, in het tijdvak tusschen Augustus en December 1920, binnen het arronddssement der rechtbank te Rotterdam, rr«t het oogmerk om zich en anderen wederrechtelijk te bevoordeelen, verschillende per sonen hebben bewogen tot de afgifte van geldswaar den van f 10 of veelvouden daarvan, althans van geldswaarden, zulks door listige kunstgrepen en een samenweefsel van verdichtsels. ntfbuwe bosch- en heidebranden in zuid- jAhburo. UJ;t Heerlen, 22 Juli. Hedenmiddag is wederom ®en' boscb- en heidebrand ontstaan «tusschen Wau- 1 ih en Nieuwenhage. De brandweer van Heerlen, ««nu deed geen dienst, da&x; de brand huiten het gebied van Heerlen woedde. Verschillende hectaren gronds brandden kaal. Tel. EEN TWEEDE HONGERSTAKER. Het, voorbeeld van Groenenda&l heeft blijkbaar «aanstekelijk gewerkt. Te Amersfoort is een tweede hongerstaker, nl. Freek van der Putten, die reeds sinds 6 dagen voedsel weigert. HOTELPERSONEEL. In de 4 groote steden Amsterdam, Den Haag, Rot terdam en Utrecht zal hoogstwaarschijnlijk eon sta king worden geproclameerd van het hotelpersoneel. OUDE NIEDORP. Woensdag vierden de schoolkinderen alhier hun jaarlijksch schoolfeest. Om 8 uur 's morgens werd afgereden over Alkmaar naar Bergen. In den speel tuin en op de duinen bij Bruin werd volop genoten. Met de tram werd een bezoek gebracht aan Ber gen aan Zee. Hier genoten de kinderen, ook wel grooten, niet minder in de zee. Alle kinderen bleven niet droog., doch met zulk weer hinderde dat niet. Om 9 uair 's avonds kwamen allen behouden en op gewekt thuis. Een woord van dank aan allen, die aan dit feest hebben medegewerkt la welverdiend. - WIERINGERWAARD. Vrijdagnacht la een klamp erwtenstroo verbrand, staande op 't erf van den beer H. Smit, aan den Kruisweg. De brandweer werd gealarmeerd, maar is halverwege teruggekeerd, toen men ontdekte dat er geen gevaar was voor het woonhuis, omdat de wind vtna huis af was. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 20 tot en met 22 Juli 1921. Geboren: Nlcolaas, zoon van A. Bokken en A. Brommen. OPSTOOTJES IN EX2N WEENSCHE RECHTS ZAAL. Uit Weenen, 21 Juli. Toen gisteren door een der Kamers van een schepengerecht te Weenen tegen eenige arbeiders wegens diefstal een strenge veroor deeling uitgesproken werd, bestormden een aantal vrienden en vriendinnen der veroordeelden de ver hooging. waar de rechters zaten. Een der vrouwe lijke rechters had het bijzonder te ontgelden. Met moeite werden de gendarmen de aanvallers mees ter. Tot op straat werd het gevecht voortgezet. Het geval heeft veel opschudding gewekt. EEN ONTPLOFFING. Uit Bern, 21 Juli. Te Bodio in het kanton Tes- sino heeft gisteravond een ontploffing pl&ats gehad ip een chemische fabriek. De fabriek en de belen dende fabrieken en huizen in de huurt zijn vernie tigd. Er zouden twintig dooden zijn. ENGELSCHE JONGENSKAMPEN. Londen, 22 Juli. Tweehonderd jongens van pu blic schools en tweehonderd fabrieksjongenis zullen een week lang de gasten zijn van den hertog van York, den jtweeden zoon van den Koning, in een zomerkamp in Kent. De hertog .heeft hiertoe besloten, om de onderlinge goede verstandhouding te bevorderen door Jongens van twee klassen samen te brengen, zoodat beiden eikaars goede eigenschappen mogen leeren waardee- ren. Eiton, Harrow en alle andere groote public schools zenden twee of drie Jongens naar het kamp en de fabrieksjongens zijn afkomstig uit allerlei werkplaatsen en ijzergieterijen In Engeland. GRAFSCHENNIS. Uit Berlijn, 22 Juli Het graf van den vermoor den Oostenrijkscben troonopvolger Franz Ferdinand en zijn gemalin in Amstetten is opengebroken en vele kostbaarheden zijn gestolen. De daders, twee arbeiders uit Weenen, zijn gearresteerd. EEN GEVECHT MET EEN LEEUWIN. De Daily Mail vertelt van een jager uit Nairobi in de kolonie Kenya (Afrika), die in een gevecht met een leeuwin zoo gebeten is, dat hij aan de gevolgen overleed. De heer J. J. Klopper en een metgezel waren op Jacht in de buurt van Thika toen zij dei, leeuwin ontmoetten, die zij aanschoten. Klopper vervolgde het dier en loste er nog twee schoten op, doch de leeuwin wierp zich op hem. In het gevecht greep Klopper de tong van het beest, doch voor zijn met gezel het neer had kunnen schieten had het Klop per zoo gebeten, dat hij aan de gevolgen overleed. PARATYFUS. De Beriiner Lokal Anzeigei verneemt uit Duisburg, dat het aantal gevallen van paratyfus aldaar tot 130 gestegen is. Er zijn tot dusver 4 lieden aan de ziekte bezweken, welke naar het heet, veroorzaakt wordt door het gebruik van versch vleeach. PETROLEUMBRAND IN MEXICO. Uit Mexico (stad), 20 Juli. Naar wordt gemeld zijn do petroleumibroniien in het Amatlan-gebied in branid gevlogen. De boortorens storten In; de werk lieden zijn gevlucht. Vuurzuilen van ettelijke tien tallen meters hoogte bedekken het geheele petro- leumveld. De pogingen om den brand te onderdruk ken worden hopeloos geoordeeld. De brand begon op de terreinen van de firma Wal let Thompson. De schade bedraagt verscheiden mil- lioeenen dollars. Het ia nog «nbekend of men het vuur meester is. WAAB DE GELDEN VOOR DE BEVRIJDE GE ITEDEN IN FRANKRIJK BLIJVEN. Er is wel eens gemompeld over zekere verdachte praktijken, waarvan de bewoners van da bevrijd*, gebieden soms het slachtoffer worden. Een treffend staaltje melden nu de bladen, Het parket van Briey heeft een grondbezitter, Pierre Jarry, achter slot en grendel doen zetten. Deze mijnheer Jarry had in het arrondissement een twaalf tal boerderijen. Maar de paarden, hooien, landbouw machines, zaaigewassen, enz., enz., waren alle af komstig van de diensten der hulpverleening aan de bevolking der bevrijde gebieden. Pierre Jarry heeft deze diefstallen en verduiste ringen naar schatting tot een bedrag van 20 mil- lioen kunnen begaan met behulp van zijn functie als secretaris-generaal van de vereeniging tot ver strekking van voorschotten aan do „sinistrés", in geld en materialen. Moest hij materiaal een of ander bewoner ter beschikking stellen, dan gaf hij slechts een klein gedeelte van hetgeen daartoe bestemd was, de rest kwam in zijn stallen of voorraadschuren te recht. Moest hij bons afgeven, dan knoeide hij in de administratie: hij droeg bijv. 2000 frs. af en noteerde 90.000 frs.; het verschil stak hij in zijn zak. De opwinding in de omgeving van de woonplaats van Jarry is groot en men is ten zeerste beniouwd er naar wie zijn medeplichtigen zijn geweest, die het hem mogelijk hebben gemaakt zoo lang zijn prak tijken voort te zetten. DE ZEGENINGEN VAN DE BOLSJEWISTISCHE CULTUUR De Rigasche Rundschau ontleent aan officieels gegevens van de Sovjotregeering bijzonderheden over den toestond van ontzettende verwaarloozing, waar in de kinderen In de SowJet-Republiek leven. Terwijl er in 1917 in Moskou nog slechts 1 bot procent der kinderen donder toezicht waren, d.w.z. kinderen die geen tehuis meer hadden, bedroeg het officieel geregistreerde aantal in 1920 reeds 30 pro cent; maar het werkelijke aantal was nog veel groo- ter. In ds gerechtszalen zijn thans kinderen, die van dletetal en andere nrfsOrtfren beschuldigd worden, een degelijksche verschijning geworden. Zelfs behoo- ren zevenjarige kinderen niet tot de uitzonderingen op de bank der -beklaagden. Volgens een offideele opgave van het bureau van kinderverzorging werd bij een onderzoek van 5300 meisjes beneden de 16 jaar vastgesteld, dat 4300, dat is 78 procent, van protistutde leefden, en daaronder waren er vele van 10 en eli Jaar. Een dokter van- de „commissie tot bestrijding van den misdadigheid der jeugd" heeft in een officieel rapport medege deeld', dat de kinderprostitutie, die vroeger in Rus land een uitzondering was, sedert het begin van de revolutie een schrikwekenden omvang aangeno men heeft. Dit is niet alleen het geval In de arbei derskoloniën, waar weinig toezicht op de kinderen is, maar ook in de internaten en scholen. In zulke inrichtingen zijn gemiddeld1 20 tot 30 procent van de meisjes tot de prostitutie vervallen. Dientenge volge is ook het aantal geslachtsziekten onder kin deren in Rusland ontzaglijk groot geworden. In het Kalimkinsker hospitaal te St. Petersburg, waar on der de aan geslachtsziekten lijdenden in 1917 slechts een gering percentage Jtinderen waren, bedraagt «thans het getal der kinderen mot teslachtaziekten 60 procent tegen 40 proeent volwassenen. De zegeningen van de holsjewieksohe cultuur zijn waarlijk ontzettend. NOODWEER U&t Berlijn, 22 Juli. In Zn id -Dul toch land heeft een geweldig noodweer een groot gedeelte van den oogst vernield. Vele dorpen zijn overstroomd, zoodat de bewoners een goed. heenkomen moesten zoe ken. Bovendien zijn een groot aantal huizen door den bliksem getroffen en in de asch gelegd. ZONDAS, 24 Juli. EVANGELISATIE te: Schagen, ta „Bethel", nam. hallvier, Preeikleaea GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Pieter, zoon van Arie Breed en Trijntje Beek. HUURCOMMISSIB. Door B. en W. Is tot lid en voorzitter der huur- commissie alhier benoemd de heer W. F. Gorter, tot lid de heer H. van Nuland, dde beiden hunne benoe ming hebben aangenomen. MIDDENSTANDS WONINGEN. Een stuk land, behoorend aan de Bouwwereenl- ging St. Ghristophorus, is aangekocht. Deize grond, liggend vanaf de Landbouwstraat naast het perceel van mievr. Wed. Walboer, tot onge- ve«er aan de dwarsstraat der Wonlngbouwvereeni- ging „Scbagen", zal, als de plannen slagen, benut worden voor het bouwen v«an een 16-tal middon- standswoningen. Deze plannen zijn door het bestuur onzer Mdddenstandsvereendgiing ter hand genomen én zal gepoogd worden hiervoor Rijkasteun te ver krijgen. Waar in onze gemeente aan dit soort wo ningen beslist gebrek is, bopen wij van harte, dat deze plannen van onze Middenstandsvereeniging zullen slagen, De plannen zijn door den architct Vla ming bereid» in teekening gebracht en door het be stuur onzer Mlddenstandsvereenliging goedgekeurd. MARKTOVERZICHT. Dat er een groote aanvoer van vette koelen Donderdag J.1. op de markt «aangevoerd werden was wel te denken door die verschrikkelijke droogte. De handel was dan ook slecht. De prijzen liepen van de 70—85 ets., voor een uitzondering was er nog 90 ct. besteed. In de kali- m geldekoelen was het natuurlijk ook heel stug. De stieren waren heden ook niet duur de prijzen liepen van de 40—50 ets. per pond; handel stug. Paarden eveneens stug. In de nuchtere kalveren luidde de term zeer kalm. Magere schapen slecht vette schapen stug en naar de lammeren geen vraag. De handel in biggen en schrammen was matigjes. Met de vatte varkens goed. De hoogste prijs was 53ets. per pond. De konijnen en kippen gingen weer goed van de band. De boter was duurder, de kipeleren weren X ets. per stuk terug. De eendeieren bleven staan. De handel was kalm. LANGEND IJKER GROENTENVEILING, Br. op L. 22 Juli. Bloemkool, 1« soort 16.30 a 22.20, 2e soort 10.90 a 6, por 100 otiuks. Roods kool 10.70 a 7.90, 2o soort li a 4.70, gele kool 112, per 100 Kg. Wortelen 14.90 a 10.90, per 100 bos. Sctootsohe mui- een 17.20 a 12.60, Julia muizen 10.10 a 7.20, school meesters 14.40 a 8.70, blauwe 15.30 a 7.20, eigenhei mers 10.20 a 8.20, drielingen 12.50 a 7.30, kleine 12.70 a 2.90, graatjes 18.70 a 11.30, kokslanen 15.40 a 0.40, duc 16.10 a 7.30, negentigvoud 15.80 a 8, zilvernep 120.60. a 22,10, gele nep 18.90 a 13, tulnboonen 14.20, slaboonen 128 a 31, allee per 100 Kg. Aanvoer: 22180 st. bloemkool, 81450 Kg. rooide kool, 300 Kg. gelo kool, 7000 boa wortelen 825 Kg. nop, 247000 Kg. aardappelen, 227 Kg. slaboonen, 210 Kg. tulnboonen. NOORDERMARKTBOND, Noordscharwoude. 22 Juli. Schotsche muizen 16.10 a 11.50, Julia 15.80 a 7.10, (kokïianen 15.60 a 6.20, duken 15.40 a 6.30, schoolmeesters 14.30 a 7.20, eigenheimers 15.70 a 7.70, graafjes 9.50 a 11.50, blauwe aardapp. 15.20 a 7.50, drielingen 13,10 a 7.40, kleine 12.30 a 3, tuln boonen 1430 a 4.80, zllverulen 15.92 a 6.40, drielin gen 18.G0 a 11.60, nep 118.90 a 22.70, roods kool 16.70 a 8.80, alles per 100 Kg. Boswortelen 17.20, per 100 boa. Bloemkool 17 a 13, 2e soort 11.40 a 2, pet 100 stuike. Gele kool 111.60, per 100 Kg. WINKEL, 22 Juli. Appelen 110 a 41, peren 110 a 35, aalbessen, rood 130 a 43, Idem zwart 140 a 60, kruisbessen 116 a 25, aardbeziën 120 a 25, perzik 110 a 16, slaboonen 110 a 17, alles per 100 pond. Kropsla f 1 a 6, per 100 st MEDEMBLIK, 21 Juli. Aardappelen: Groote muizen 11.65 a 1,95. kleine muizen 10.66 a 2,10, koksche 11.35 a 1.60, bonte 11.50 a 1.90, blauwe 11.55 a 1,95, alles per 25 Kg. Rooide kool 16.62 a 7,26, per 100 Kg. Tuinboonen 10.66 a 0.70, per 15 Kg. MEDEMBLIK, 22 Juli. Aardappelen: Groote muizen f 1.70 a 1.95, kleine muizen 10.70 a 2,15, kokache 11.45 a 1.55, borgere 11.40 a 1.70, bonte 11.40 a 1.80, blauwe 11.50 a 1,60, alles per 25 Kg. ALKMAAR, 22 Juli. Heden werd besteed: Aardappelen 14.40 a 10.10, par 100 Kg. Bloemkool 14a 17,20, per 100 stuks. Roo ds kool 18.10 a 10.40, aardbeien 118 a 49, per 100 Kg. Wortelen 1 8.20 a 13.50, uien 14.30 a 7.20, per 100 bos. Tulnboonen 14.80 a 720, per 100 Kg. Krop sla 14.30 a 9.90, anijboonen 132 a 41, per 100 stuks. Sperciebooinen 130 a 46, per 100 Kg. ANNA PAULOWNA, 22 Juli. Groote aardappelen 15 a 9.50, drielingen 12.90 a 4.70, slaboonen 127.50, a 36.50, per 100 Kg. Bloemkool 13.10 a 12.50. W ARMENHUIZEN, 21 Juli. Nap, zilver 115.70 a 10.90, Idem drielingen 16.50 a 7.10, Sdhotsche muizen 16.70 a 12, schoolmeesters 14.80 a 7.30, drielingen 12.80 a 6.80, eigenheimers 16.20 a 7, negentigvoud 15.50 a 5.90, duken 15.60, blauwe aardappelen 18.90, Aanvoer: 56650 Kg. aard appelen, 1575 Kg. nep. WARMENHUIZEN, 22 Juli. Nep, zilver, 116.30 a 17.10, idem drielingen 12 a 7, Schotsche muizen 15.20 a 11.80, schoolmeesters 1520 a 7.30, drielingen 12.80 a 6.90, negentigvoud. 15.90 a 6.20, koksianen 15.90, Julia's 16, eigenheimers 15.50 a 7.80, duken 15.90, Aanvoer: 66250 Kg. aardappelen, 075 Kg. nep. ALKMAAR 22 Juli. Op de heden gehouden graanmarkt waren aange roerd: 1044 H.L. Tarwe 117—22.50, rogge 116—23; gerrt 115.75—17; gersit chev. 119; haver 110—16.50; witte boonen 132; koolzaad 127; karwijzaad 127; erwten groene 122, por 100 kilo. AT .KM AAR 22 Juli. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 166 stapels wegende 120000 kilogrammen. Kabriekskaas: kleine meit rijksmerk 172, zonder rijkam. 168.50 commissiekaas ,met rijksmerk 180. Boerenkaas: kleine met rijksmerk 167.50, zonder rijksmerk 175; commissiekam met rijksmerk 187.50, zonder rijksmerk 168. Handel vlug. HOORN, 21 Juli. KI. FabriekSkaas, gem. 171; kl. Boerenkaas, gem. 174.50, Fabrieks Comm. Kaas, ongem. 168; Boeren Comfm. Kaas, gem. 180. Aangevoerd: 33 stapels, wegende 22391 Kg. Hacdci goed. A (Irertenfiën. Hel Bestuur van het maakt bekend, dat de leden van genoemd fonds om goed toe te zien dat het vee geen nadeelige gevolgen onder vindt van slecht drinkwater, wat al meermalen is voorgekomen. Mochten zich nadeelige gevol gen voordoen onder hun vee, dan is het de plicht der leden direct et- van de Commissarissen te waarschuwen. Namens het Bestuur voornoemd: J. BURGER. Jz., Directeur. BEZOEKT KALVERSTRAAT 167, AMSTERDAM. Telef. N. 8191. Gezellig en knus naar de eischen des tijds ingericht. Café-Billard. Billartzaal eerste étage met drie eerste klas Wilhelmina Billards. Gewone café-prijzen. Uitstekende consumptie en k.ude schotels. Aanbevelend, KESTING. VERLOREN. Dinsdagnacht tijdens de kermis te Waarland, in de herberg van de Wed. VAN OPHEM Tegen belooning terug te bezor gen bij N. MULDER, Vooruitgang II, Waarland. te koop: bij J. BIJWAARD, Schagen. Ingezetenen van Waarland en 0. worden uitgenoodigd tot bijwoning 's avonds 8 uur, in het lokaal van de Wed. A. VAN OPHEM. alwaar de Directeur van het Prov. "Waterleidingbedrijf zal spreken Opkomst gewcnsehll Hareakarsf>el, 23 luli 1921 De Burgemeester, J. BURGER Jz. TE KOOP: voor een billijken prijs. H.MEILINK, Stoomweg, Breezand. Wegens ziekte der tegenwoordi ge, zoo spoedig mogeljjk gevraagd een flink. wasch buitenshuis, tegen boogtoon, bij J. DOORN K*„ Café, Eenigen- burg. EENIGE te koop voor veel verminderden prijs, bij G. J. NlfMAN. Rijwiel nandel. Heer Hugowaard (Noord). BEVRAAGD: een eenvoudig MEISJE of WE DUWE tusschen 30 en 40 jaar of ouder, als bij Weduwe alleen. Br. fr. lett. K, Hulppostkantoor Kolhor». Gevraagd, met 1 September ef eerder bij mevr. SCHOORL, Laa» K 4, Schagen. TE KOOP: rnim Te bevragen bij A. DB BEURS, Groetpolder, Winkel.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3