Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Reclames. Indien gerond, blijf gezond. Marktberichten. OUDKARSPEL. De vooruitstrevende kietvereeniging belegd» 13 Augustus in Concordia een vergadering in verband met bet wetsontwerp Laugendijk éen gemeente. Als gevolg van die vergadering is een motie aan 67 ver schillende vereenigingen en commissies uit de bur gerij toegezonden, met den aanhef: Afgevaardigden van (hiel volgen de 7 oorporaties), in vergadering bijeen, enz. Van deze 7 wordt nu door de V.-D. Kiesvereeni- ging, de R.-K. klesvereeniging en 6 commissieleden uit de burgerij meegedeeld, dat ze niet in die ver gadering aanwezig zijn geweest en alzoo de motie niet namens hen kan zijn vastgesteld. Bovendien waren de meeste aanwezigen niet als afgevaardigden doch slechts als belangstellenden op die vergadering aanwezig, zoodat in de motie moeilijk van afgevaar digden kan worden gesproken. Het lijkt ons dan ook niet toe, dat met deze motie' een gewenscht eendrachtig optreden zal worden be reikt. Overigens wordt door verschillende vereenigingen en corporaties alles gedaan om een spoedige behan deling van het ontwerp-wet doos de Tweede Kamer te bevorderen. SCHAGERBHUO. Met de as. kermis zal het „Vrije Tooneel" van Alk maar, onder leiding van den heer Chr. van der Sloot, in het hotel van den heer J. Broer alhier optreden met het zeer gunstig bekend staande tooneelwerk van den heer Heyermans: „De Meid", gevolgd door „Jaen Marie". De goede naam van dit gezelschap waarborgt den bezoeker» een avond van kunstgenot. Zie voor nadere bijzondorheden de adv. in dit num mer. GALLANTSOOG. Voorzien van de handteekenlngen van een dertig tal Ingezetenen, is ook uit deze gemeente 6en adres gezonden aan den Minister van Oorlog, in welk adres aangedrongen wordt op onmiddellijke invrij heidstelling van H. v. Giroenendaal en andere dienst weigeraars om des gewetenswil. Dit op gronden van menschclljkheld en recht, zooals deze zijn aange voerd ter terechtzitting van H. v. Groenendaal, door diens verdediger Mr. P. Tldeman te Bloemendaal. ANNA PAULOWNA Met de electrlticatie schijnt voortgang gemaakt te sullen worden. Althans de benoodlgde palen voor het bovengrondsche net liggen reeds op het sta- tlonsemplacement OUDESLUIS. Op eene daarvoor gehouden vergadering is beslo ten de JaarliJksche harddraverij alhier te hoeden op 18 September a_e. OORLOGSWINSTBELASTINg. Ingediend la een wetsontwerp derde eltkeerlng aan de gemeenten uit de opbrengst oorlogewinstbelasting. Voorgesteld wordt uit te keeren om. aan Alkmaar f 2401240; Helder f 224.964; Hoorn f90803, Petten f1023, Purmerend f118.830, Schagen f1410. 2UID8CHAHWOUDE. Het comité tot stichting van een muziektent voos het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" besloot de tent heden (Zaterdag)-avond aan dat muziekkorps over te dragen. Er zal daarbij een concert worden gegeven, waartoe alle Inwoners vrijen toegang hebben. De tent ziet er keurig uit, terwijl een electrische ver lichting het mogelijk maakt, ook 's avonds muziek te geven. Voor de bewoners bulten de gemeente zal een entrée geheven worden van 80 cent per persoon. Men hoopt op gunstig weer, daar de feestelijkheden anders in de kolfbaan van den heer Kramer zullen moeten gehouden worden. Kolhorn. Het binnenwater Is hier ongekend laag. De markt, schippers konden niet volladen. Men brengt dit in verband, met de overstroomde Bleekmeerpolder. Kolhorn. Over kwaliteit en kwantiteit der granen is men in polder alhier seer tevreden, men spreekt van 80 H.L. gerst en 62 HL. erwten per bunder; hoe veelheden nimmer te voren geteeld. NIEUWE NIBDORP. lu het gezin van dan heer C. Brein alhier komt diphteritis voor. NIEUWE NIEDORP. Oaze plaatsgenoot, de heer P. de Boer, heeft naar we uit goeden bron vernemen, zijn zaak (café, annex fouragekandel en kruidenierswinkel) dezer dagen onderhandsch verkocht aan den heer L. van Dam uit de Beemster. BRAND TB AMSTERDAM. In den atgeloopen nacht heeft te Amsterdam een zware brand gewoed in de Cacao- en Choco ladefabriek van de N. V. Caspar Fllck, gevestigd in de gebouwen van de vroegere bierbrouwerij aan de Weesperzijde. Om drie uur zag spoorwegpersoneel vlammen slaan uit een ruit van de tweede verdieping, en alarmeerde de brandweer. Nadat de brandweer het vuur geheel Ingesloten had en er geruimen tijd ontzaglijke massa's water op had geworpen, was se om ongeveer 4 uur den brand vrijwel meester, en eenige uren daarna was alles gebluscht. De tweede en de derde verdieping zijn geheel uitgebrand; de voorgevel was blijven staan, maar stond vanmorgen zoo gevaarlijk, dat de brandweer Instorting voorzag. Omtrent de oorzaak van den brand was van morgen nog niets bekend. Verzekering dekt de schade. De Leaer-Rcoroanlsalle. Uit 's-Gravenhage, 26 Aug. Bij de Tweede Kamer is hedenavond ingekomen een nota van wijziging op het wetsontwerp Dienstplichtwet. In deze nota heeft de nieuwe minister van Oor log zijn stelsel nedergelegd, en men mag aanne men, dat de rechterzijde gedurende de kabinets crisis over deze plannen is gepolst en er zich mede heeft vereenigd. De nota van wijziging stelt voor de jaarlijksche lichting, die minister Pop op 23000 man wilde hon den, te verlagen op 19.800 man. De lichting zal een feheel vormen, zoodat het onderscheid tusschen ern- en vrijwillige treepen zal komen te verval len. Zooals men weet, was deze splitsing het groote bezwaar van de Antirevolutionnairen en Chr. Hi- storischen tegen het ontwerp-Pop. Aan dit bezwaar is thans tegemoet gekomen. De minister stelt verder voor, om den eersten oefentijd voor de onbereden korpsen, door gene raal Pop op 6 maanden gesteld, te verminderen tet b'/i maand. De nota bevat verder nog een aantal wijzigingen van minder belang. De minister deelt als zijn overtuiging mede, dat zijn stelsel in de naaste toekomst tot vrij belang, rnke bezuinigingen zal leiden. NOORD-SCHARWOUDE. Officiéél hebben zich thans 18 leerlingen voor de U. L. O. Sehool aangemeld. Of deze leerlingen zonder meer wordeh toegelaten, dan wel of er nog een soort admlssie-examen zal worden afgenomen zooals vroeger In uitzicht is gesteld, is ons niet bekend. BT, MAARTEN. Zooals voor eenigen tijd in dit blad stond vermeld, dat 1. Molenaar alhiez waarschijnlijk tengevolge van een vechtpartij krankzinnig was geworden en zijn moeder als gevolg hiervan ook in eenzelfden toestand kwam, zoodat deze naar het krankzinnigen gesticht te Bakkum moest vervoerd worden, thans is bok bovengenoemde i. Molenaar als patiënt naar Bakkum vervoerd. Voorwaar een treurige geschie denis. 8T. MAARTEN. Donderdagavond hadden wij het genoegen een con cept, gegeven doos bat muxlekkoBXI „Ons Genoegen" van Harenkarpsle, voor het woonhuis van zijn directeur, den heer A. P. Blaauw bij te wonen. Daar het oordeel op muziek gebied door een leek geschre ven, van weinig waarde is, bepalen wij ons enkel tot vermelding der algemeene opinie en deze was heel gunstig, daar men steeds boorde opmerken: dat was fijn, wat eenig, enz. Nu, de aandacht was er WJ, getuige het bijzonder stil zijn onder het spel, wat anders wel eens een groote toer is. Van hieruit dan ook dank gebracht voor deze welwillendheid. Een woord van dank tevens aan den directeur en leden, die aan allen zoo'n genotvollen avond hebben verschaft. RESEN TE LONDEN. Dinsdagmiddag om drie uur ontlastte zich boven verschillende gedeelten van Londen een hevige on weersbui. Op vele plaatsen stroomde het water langs de straten en de menschen, die door den regen over vallen, waar zij maar konden, schuilplaatsen zoch ten, keken met bewondering naar den werkelijken regen, dien zij in geen tijden badden gezien. De bul was zóó hevig, dat op sommige plaatsen de spoorbanen overstroomd werden en het verkeer eenigen tijd onmogelijk was. In enkele gedeelten der stad konden de riolen het water niet verzwelgen en liepen een aantal sous-terreins en kelders onder, en moest de brandweer de menschen zelfs te hulp ko men. ERZBER8ER VERMOORD. De oud-rijksminister van Financiën, Erzberger, de man die zulk een politiek bewogen leven achter zich heeft, is bij Griesbach in Baden vermoord. Tusschen 10 en 11 uur Vrijdagmorgen ging Era berger met den centrumafgevaardigde Dies wande len. Op den straatweg van Griesbach naar Freuden- stadt bemerkten zij, dat zij door twee mannen wer den achtervolgd. Zij wilden daarom naar Griesbacb terugkeeren. Maar bij bet passeeren der beide mannen hield •en van hen de beide afgevaardigden staande en loste zonder een woord te zeggen een schot op hen, dat den afgev. Diez aan den schouder trof. Diez stortte ter aarde, Erzberger sprong over de heg langs den weg en trachtte te ontkomen. Zonder zich ver der om Diez te bekommeren, snelden de belde on bekenden Eraberger na en losten tal van schoten op hem. Reeds na enkele minuten zonk hl] ernstig getroffen ineen. Zijn achtervolgers bleven echter op den swaaigewonden man doorschieten tot hij, door 18 kogels doorboord, ten slotte den geest gaf. Intusschen was Diez weer opgestaan, ondsz de heg doorgekropen en naar Erzberger toegekropen. Hij bereikte hem juist op hst oogenbllk toen hij den laatsten adem uitblies. De belde moordenaars bleven op eenigen afstand staan kijken, waarschijnlijk om zich' te overtuigen, of hun slachtoffer werkelijk doodelljk getroffen was. Met Diez bemoeiden zij zich niet verder. Toen zij zich hadden vergewist, dat Erzberger geen teeksn van leven meer gaf, kozen zij het hazenpad. Do Russische tragedie. De „Pall Mali" heeft aan een Engelsehman, die jaren lang ie Astrakan woonde, en na een reis van vele maanden juist uit Rusland was terugge keerd, het bericht voorgelegd dut de Sovjet-reeee- ring tot bestrijding der cholera besloten zou neb ben de geheels stad af te branden en de bewoners naar Siberië te sezéen. .Misschien is er overdrijving in het bericht", seide deze Engelsehman, .doch onwaarschijnlijk is het niet. Toen ik de stad verliet was de toestand dsar vreeselijk. Ik spreek nu niet over bolsjewisme. Ik heb In Rusland vele vrienden onder de bolsje wisten; er zijn mannen en vrouwen onder met hooge idealen, doch de groote massa wordt slechts beheerseht door zelfzucht. De toestand in Rusland wordt bij den dag vree- seljjkergij boort hier In Engeland het meest over Moskou, doch Moskou is een paradijs vergeleken bij andere doelen des tands Benigs weken geleden bevond ik mij te Moskou; daar was voedsel te krjjgen, daar was geld beschikbaar en de mensehen schenen er nog een levensdoel te hebben. Maar te Astrakan, Nlskni Novgorod en vele andere sttden slepen zij zich voert met gebogen hoofd, wanhopig. Wij wisten reeds maanden geleden dat de hon- Êersnood komen moest. De boeren hebben opge- ouden den grond te bebouwen, omdat hun vroe- f;ere oogsten aan hen werden ontstolen het gebrek s tkans in de graanbouwende districten erooler dan te Moskou. In die stad kon men dagelijks een rantsoen brood van een half pond per aagkoopen voor 2300 h 2500 roebels per pondte Astrakan kostte het 8000 roebels en in de graan-dlstricten 7000 roebels. Maanden lang leefde mijn gezin op haring en ons brood-rantsoen, en gelukkig dat wij te Astra kan althans nog visch hadden. De cholera brak er even voor mijn vertrek kon het anders wan neer de kinderen in de straten naar alval zochten en eiken gevonden haringkop gretig verslonden? De chaos is vreeselijk en als bet nog erger sou worden, dan sta de hemel het arme Russische volk bijl Ik was een hoog betaald expert In mijn vak en kreeg 70.000 roebeis per maand, dat bedrag was juist voldoende om elke veertien dagen melk voor één kind te betalen. Voer bet overige moesten wij als ieder ander trachten er door te komen. Klee ding is er heelemaal niet meer. De commissarissen kunnen geen schoenen meer krijgen en de Roode gardes omwikkelen zich de roeten met een soort rietachtig gras. De commissarissen zijn de heerschersonweten de, wreede kerels; tyrannen, die leven onder de vrees dat het einde voor hen nadert en hun hulp loos zal doen staan tegenover een woedende mas sa. Kort voor mijn vertrek had ik een onderhoud met een in Europa bekend bolsjewistisch leider, die ronduit sprak over ket hem dreigend gevaar. ,.Wjj hebbel thans nor do contrOle over het voed sel dat er is", zeide hij, „als dat ophoudt, is het met ons gedaan. De Roode garden verdeelen dat voedsel, doch zij zijn gehaat; kan ket anders". Door heel Rusland fluisteren de vrouwen wat zij de Roode garden moeten offerenzfl durven niet sprekenoveral zijn spionnen en ieder woord dat zij zouden durven spreken zen voor hen het dood vonnis beteekenen. In een plaats aan de Wolga kwam een mooie jonge rronvf om brood te zoeken voor haar man en gezin. Zij kwam terne naar haar man in tranen badende, sonder brood. Een paar dagen later ging zij weder en kreeg weder niets en de kinderen stierven bijna van honger. Toen ging zij op aan- dringen van haar man weder en zwam met brood een paar uren later pleegde «ij zelfmoord. Het lot der intelleetueefen is nog vreeselijker. Het salaris van een professor is door de sovjet regeering bepaald op 5000 roebels per week, maar de man, die een kar laadt krijgt er 200.000. Een plaatselijke commissaris gebood een jonge vrouw, die pianolessen gaf, dat Instrument te bespelen bij openbare vermakelijkhedenzij kreeg er voor een half brood per dag. Te Petrograd bidt men eiken dag; wanneer ko men de Engelschen ons bevrijden. .Vraagt men mij wat het einde zal zijn", dus be sloot bij, „dan meen ik dat Lenin weet dat hjj ge faald heeft en dat de taak, die hij op zich nam, onuitvoerbaar was. Als kg besluit heen te gaan, dan sal hij dat onverwacht en in stilte doen. Met hem zal het bolsjewisme vallen. Maar er is nog geen enkel teekén dat aantoont wat In de plaats van ket bolsjewisme zal komen. Sommigen, die het goed met Rusland meenen, zeggen„Zendt Rusland geen voedsel, dan zal een nieuwe regee ring komen, want de commissarissen zullen ver- dwqnen." De aanstaande oogst sal nog ellendiger zijn behalve Moskou en Petregrad schijnt Rusland niet meer te redden. De winter van 1921/22 in bols jewistisch Rusland zal de grootste tragedie doen zien, die de wereld ooit gekend heeft." De Dullsche-dinnrikaansche vrede Is oelerkend. Uit Berlijn, 25 Augustus Het vredesverdrag dat een eind maakt aan den oorlogstoestand tus schen Duitschland en de Vereenlgde Staten is hedenmiddag om 5 uur in het departement van Buitenlandscne Zaken te Berlijn geteekend. ARBEIDSONLUSTEN IN AMERIKA. In West-Virglnia zijn ernstige arbeidsonlusten uitgebroken. Het Departement van Oorlog heeft reeds maatregelen getroffen naar aanleiding van een bericht van den Gouverneur dat een leger van verseheidene duizenden oprukt in de richting van Chaneston. De menigte houdt treinen en auto's aan en tracht zich meester te maken van de hoofd- stad. De ongeregeldheden| zijn een gevolg van de verdeeldheid tusschen mijnwerkers en patroons. ZWARE BRAND TE MOSKOU. Volgens een telegram uit Helsingfors aan de „Lokal Anzeieer", is te Moskou een groote brand uitgebroken, die reeds vele dagen duurt en zich thans reeds over drie .stadsgedeelten heeft uitge breid. Vele honderden huizen siin reeds afge- braud, waaronder het Volkshuis Gisteren zijn 20 personen in de vlammen omgekomen. Nadere bij zonderheden ontbreken nog. Slakingen In Dallschland. Uit Berljjn, 25 Augustus. De stakingsbeweging in Midden Duitschland breidt zich verder uit. In het industrie gebied van Bitterveld lijn overal ernstige loongeschillen uitgebroken. Di and ie tloboken. Uit Washington, 20 Augustus. Brand heeft te Hoboken twee aanlegsteigers vernietigd, waarbij de transportschepen met de lichamen der Amerikaan- sche soldaten, die uit Frankrijk waren aangekomen, gevaar liepen. Het transportschip Wheaton. waar in 2000 lijken van in Frankrijk gesneuvelden, is van de pier weggesleept De Leviatian, liggend aan een der pieren is geblakerd. De schade door den brand aangericht, is gering, daar soldaten tevoren, in verband met de aankomst der lijken, de meeste voorraden hadden verwijderd. De oorsaak van den brand is onbekend. Koniiig Konslaiilijn van Griekenland ongesteld. Uit Athene, 25 Aug. Koning Konstantijn, die sederl enkele dagen aan een storing in de ingewanden lijdt, kreeg gisteren een aanval van brakingen, ge volgd door een bewusteloosheid, welke twintig mi nuten duurde. Daarna sliep de koning leer rustig. Volgens latere berichten bracht de koning een seer kalmen nacht door Hjj heett geen koorts, doch werd uit voorzorg te bed gehouden. Zware brand. Uit Berlijn, 24 Aug. Het oude 500 iuwoners tel lende dorp Grölseh bij Kottbus, is door een tragisch ongeluk getroffen. Terwijl de inwoners in het na burige Helnersbrtick ter kerke waren gegaan— GrOtsch self ia zoo arm, dat het geen kerk en even min een brandspuit bezit—brak op onopgehelderde wijse brand uit. Door den wind sloegen de vlam- men over naar de korensehoven op hel veld. waar door de gansche oogst werd vernietigd. Tien hof steden en 30 andere gebouwen werden in de aseh gelegd. Ook veel vee kwam in de vlammen om. Huluvcrleciiing aan Rusland Uit Riga, 24 Augustus. Carol, de Am. gedelegeerde van het ralief bestuur vertrekt morgen naar Moskou. De eerste voedselkonvooien van ongeveer 5000 ton sullen binnen veertien dagtn te Riga arrivee- ren. Nansen werkt een groot plan uit voor de leve ring van zaad op crediet aan Rusland, gewaarborgd door den volkenbond. SE SCHIPBREUK FAN DE R SS. De commandant van de R 88, die ernstig gewond was, heeft een bewonderenawaardlgen moed betoond door het luchtschip naar de rivier te sturen ln plaats van naar de stad, waar bet een geweldig» schade zou hebben aangericht. De bemanning bestond uit 40 man, w.o. 6 Engelsche officieren, alsook verschelden Amerikaansche zee officieren, die bestemd waren om bet schip over den Atlantischen Oceaan te brengen. De bemanning van de R 38 bestond Uit (0 koppen. Er zijn slechts vijf overlevenden, Amerik". was overeengekomen dat het 't schip na be vredigende proefvluchten voos *6 500.000 zou koopen. Het we., nu nog eigendom van Engeland. De eerste aanwijzing, dat er iets aan het luchtschip haperde, was volgens een ooggetuige, een lichte knik in het omhulsel. Eenige dagen geleden was al ge meld, dat het schip neiging tot knikken vortoonde en het geraamte daarom versterkt was. De ramp ging vergezeld met een aantal geweldige ontploffingen, die de menschen op straat een heenkomen deden zoe ken. De meerderheid van de bemanning ls ongetwij feld ln stukken uiteengereten. Later heeft men le dematen van sommigen op de rivier drijvende ge vonden. Een overlevende verklaarde aan een man van de Daily Mail, dat het schip na een paar schokken met den neus voorover begon te vallen. Eeret ontplofte de eerste benzlne-tank en binnen vijf minuten was alles gedaan. Behalve een paar verwrongen stukken bout en omhulsel op het met olie bedekte water ie er niets van het echip overgebleven. Totnutoe zijn twaalf lij ken gevonden met vreeeelljke brandwonden. Een vertegenwoordiger van de admiraliteit zegt, dat het verdere wrak in twee stukken in acht voet water ligt. Alleen het staartstuk ls zichtbaan De overlevenden zijn allen met een valscherm ont komen en door sleepbooteö en roeibooten uit het wa ter gehaald. De oorzaak is nog onbekend. Het luchtschip was het grootste ter wereld. De gas- inboud bedroeg 300.000 kubieke voet. Kort voor de ramp gebeurde, nam men te Huil plotseling waar, dat de snelheid van de H 88 ineens veel grooter werd. Men onderstelt, dat de navigatie- officiec bet ongeluk even van te voren heeft zien aan komen en toen al zijn best gedaan beeft, om boven de stad vandaan te komen, In elk geval vielen de brandende wrakstukken in de Humbel en kwamen de toeschouwers vrij. Onder de vijf overlevenden bevond zich kapitein Wann, dié gezagvoerder was aan boord van het luchtschip, en de bekende lucbtschlpper Davles. Deze laatste liep dapper tegen den hellenden landing steiger op onder gedempt gejuich van de daar sa mengestroomde menschen. In een gesprek zeide Davles: Ik ben te riek om te spreken, maar ik kan wel zeggen dat wij het el lendig hebben gehad. Alles was in een oogwenk gedaan. De benrine-tanks ontploften en rook en vlammen sloegen uit het schip. Sommige mannen sprongen overboord, maai ik bleef op bet schip en ging naar beneden met het gedeelte van den ach tersteven dat op een zandbank terechtkwam. Som mige van de arme kerels hadden niet de minste kans, vooral niet degenen die in het schuitje met de controle-toestellen zaten. Davles zakte, kort nadat hij aan land was gekomen, ln elkaar en werd naar een ziekenhuis gebracht, waar bij bijkwam. Kapitein Wann had ernstige verwondingen aan het hoofd. Een andere geredde, een Amerikaan zeide: Het luchtschip was in uitstekende conditie tot onge veer 5 uur 35 's middags. Op dat oogenbllk werden de machines tot bediening van het schip beproefd bij groote snelheid, en daaraan schrijf Ik het toe dat de benzine-tanks vlam vatte. Na een paar scherpe ontploffingen kwamen er twee heel harde en begon het schip te vallen. Onder de slachtoffers die omkwamen, waren eenige van de voornaamste en onverschrokkenste Engel sche en Amerikaansche luchtschippers, namelijk: Luchtcommandant Maitland. de officier, die het hoogst ln rang was op de Brltsche luchtvloot en het in den oorlog tot brigade-generaal bracht en ook mee was geweest met den tocht van de R 34 over den Atlantischen Oceaan in 1919; de vlieger-luitenant Thomas, kapitein van de R 36; C. A. Campbell, de ontwerper van de R 38; voorts de Amerikaansche commandant en zijn eerste-officier Coil. In het geheel zijn 27 Engelschen en 17 Ameri kanen bij de ramp gebleven. Onder de vier geredden is er maar éen Amerikaan. EUPHONIA. O are Gemeengde Zangvereeniging heeft voor het a.s. seizoen wederom gróote plannen. Ingestudeerd worden Requiem van Cherubini, een werk voor gemengd koor met orchestbegeleiding en Mozes op de Nijl, van den Vlaamschen componist Wambach. Dit laatste is een Hollandsch werk voor drie sopraansolisten, barryton, gemengd koor, meis jes- en knapenkoor met orchestbegeleiding. Zooals men ziet, er worden groote plannen gemaakt, die onder de musicale leiding van den heer Jac. Jansen, wederom wel weer volkomen zullen slagen Euphonia beeft evenwel meer nieuwe werkende leden noodig, vooral beerenl Wie helpt er mee? Er zijn toch zeker nog wel heeren die niet voetballen en zingen willen en kunnen! LACH ER HAAR OM. Vrijdagavond ging in de zaal van den heer L. Zwaag alhier de bekende revue van Ter Hall: Lach er maar om. Schitterend gemonteerd is een uitdrukking die in alle opzichten waar is wat deze revue betreft. Het is een feest voor de oogen deze aaneenschakeling van allerlei moois en fraais. Ter Hall is in dit op zicht een virtuoos en deze revue overtreft zoo mo gelijk nog de vorige. Smaak en vindingrijkheid wed ijveren hier om een volkomen succes te verzeke ren. Roosje en Siempie en Sampie, het bekende drietal uit Ter Hall revue'a, zorgen voor de gijn en de lach is niet van de lucht, men weet het den bezoe kers smakelijk te maken en tal van ingevlochten scènes verhoogen nog het koddige van het geheel. Met goede muziek en vooral uitmuntenden zang en ballet verhoogt men nog den algemeenen indruk. Het was ook weer ditmaal voor Ter Hall en zijn gezelschap een groot succes. POLITIE. Gevonden: Een kralen halsketting. Verloren: Een gouden broche. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. Maak geen gewoonte Tan het gebruiken van ge neesmiddelen. A1b gij riek rijt, hebt gij waarschijn lijk medicijnen noodig. Maar zoodra gij weder ge zond zljt, dient gi] met het gebruik op te houden. Zorgzame gewoonten, lichaamsoefeningen, eenvoudig voedsel, goede ontlasting, en geregelde, verkwikken de slaap dienen u gezond te houden. Wees blij, als gij vrij zijt van verschijnselen van nierzwakte. Als gij er aan twijfelt, kunnen Foeter'» Rugpijn Nieren Pillen u helpen. Dit geneesmiddel schept geen gewoonte-vorming. Onderzoek u zelf. Ontwaakt gij 's morgens met een doffe, kloppende pijn ln den rug? Hebt gij blv zen onder de oogen en zijn uw handen en enkels gezwollen? Is de urine bewolkt, zanderig of bran dend? Geschiedt de loozing te veel of te weinig? Zijn uw ledematen beverig en rheumattsch, vooral hij vochtig weder? Zijt gij moedeloos, altijd ver moeid, zonder lust en wilskracht? Wordt gij duize lig na een poos gostaan te hebben? Hebt gij last van rheumatlek, spit of Ischias? Als gij ,Ja' moet antwoorden op een van dze vra gen, ls het bepaald noodig om een speciaal nierge neesmiddel te nemen, en kunt gij niet beter doen dan onmiddellijk te beginnen met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Te Schagen verkrijgbaar bij de bekende Drogisten K f 1.75 per doos. HOORN, 25 Augustus 1921. 6 Stapels kl. fahriekskaas 190 gsm., 6 stapels kl. boerenkaas f 85 ongem-, 82 stapels boeren comm. kaas 199 gem. Aangevoerd 44 stapels, wegende 22837 K.G. Handel vlug. ANNA PAULOWNA, 26 Augustus 1921. Groote aardappelen 1580 a 9.50, drielingen 13 a 4.90, alaboonen 147 a 54, snfjboonen 140 a 71, roode kool f 17 per 100 K.G. WINKEL, 26 Augustus 1921. Appelen 16, peren 16 a 25, slaboonen 120 a 82, snijbodlnen f 30 a 51, augurken f 30 a 55 per 100 pond, komkommers f 10 a 16 per 100 stuks. ALKMAAR, 28 Augustus 1921. Bloemkool 14 a 2450 per 100, roode kool 14.80 a 9.60, per 100 K.G., appelen f 0.14 a 0.55 per K.G., wor telen f 1250 a 17.80 per 100 bos, uien f 11.80 a 13.10 per 100 K.G., peren fO.13 a 0.62 per K.G., kropsla fo.10 a 10.60 per 100, snljboonen 134 a 105, epercleboonen f45 a 72 per 100 K.G. MEDEMBLIK, 28 Augustus 1921. Aardappelen bonte f 2.15 a 2.25, blauwe f 2.10 a 225 per 25 K.G., spet-cieboonen f 7.05 a 750 per 15 K.G. ALKMAAR, 26 Augustus 1921. Op de heden gehouden graanmarkt waren aange voerd 6967 HJL Tarwe f 16.50 a 17.75, rogge f 18 tot 19, gerst ld. chev. f 17.50 tot f 18.30, haver f 13.50 tot 15.25, bruine boonen 145, duivenboonen 128 tot 36, witte boonen f36, rood mosterdzaad 129 tot f31, blauwmaanzaad f42 tot 46, erwten groene kl, f25 tot f29, erwten groene gr. f 42 tot 50, id. grauwe f 42 tot 55, ld. vale f35 tot 41 per 100 K.G. ALKMAAR, 26 Augustus 1921. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aange voerd 162 stapels kaas, wegende 109000 K.G. Fahriekskaas: Kleine met rijksmerk f91, zonder rljksmerk f87, commissie met rijksmerk f93, boeren kaas: kleine zonder rijksmerk f 84.50, commissie met rijksmerk f100, zonder rijksmerk f85, middelbare zonder rijksmerk f 98. Handel goed. NOORDERMARKTBOND. (Noordscharwoude). 28 Aug. Dukenf8, schoolmeesters f 9.40 a 10.20, eigenheimers f5.70 a 6.80, blauwe aardappelen f6 a 7.40, drielingen f2.90 a 4.10, kleine f250 a 3, sper- cioboonen f40 a 61.70, snljboonen f44.90, roode uien f 1580, grove uien f 1150 a 12.10, drielingen f1220 a 12.40, nep f 12.10 a 1220, gele kool f620 a 1020, roo de kool f4.60 a 620, witte kool f5.70 a 8, pez 100 K.G„ bos wortelen f5 a 12.10 per 100 t>os, bloemkool f2850 a 28.60, 2e soort f5.10 per 100. LANGENDIJKER GROENTENVEILING. (Br. op L.) 26 Aug. Bloemkool le soort f6 a 1820, 2e soort l 4.60 a 5.60, per 100, roode kool f4 a 6.60. 2e soort fO.70 a 250, gele kool f550 a 9.60, witte kool f6.40 a 950 per 100 K.G., wortelen f9.70 a 12 per 100 bos, schoolmeesters f 6 a 10.10, blauwe f 850, eigenheimers f 720 a 7.60, zilvernep f 18, gele nep f 12 a 12.40, drie lingen f 11.10 a 11.60, uien f1150 a 12, slaboonen f55.10 a 58.60 por 100 K.G. Aanvoer 6000 bloemk-.ol, 117000 K.G. roode kool, 53000 K.G. witte kool, 27000 K.G. gele kool, 7560 bos wortelen, 15900 K.G. uien, 8480 K.G. gele nep, 170OO K.G. aardappelen, 70 K.G. slaboonen. WARMENHUIZEN, 26 Augustus 1921. Roode kool f320 a 6.40, witte kool f6 a 620, uien f1120 a 1120, nep f1150 a 1120, drielingen uien f1120 a 11.60, uitschot roode kool fl a 220, kriel f250, blauwe f850 a 920, eigenheimers f820 a 720, slaboonen f 65,

Schager Courant | 1921 | | pagina 2