Concours- Hippique De koffie die men nooit vergeef Electrische Koffiebranderij' en Theehandel B. Koorn Co. Boelhuis. Agenten gevraagd De ondergeloopen Blsekraeer. Arbeiders gevraagd, Kermis NisuwsHiedorp Muziek veor den Dans GEKOCHT en BETAALD. Twee flinke Pakhuizen, Groote HOUTVEILING Openbare Verlooping. - een Hondenkar, WAARSCHUWING!!! een Leeraar M.O., Naaiwerk aan bals gevraagd. een nette Jongen, een Hazewindhond, Gerote- of Haverstroo, Maandag 12 Sept. 1921, Aanbesteding. I. Hel verbouwen en uitbreiden van haar schoolgebouw te - St. Paneras. 1 Hel verf-, behang en glaswerk. Nieuwe Niedorp. Boerenwoning na slechts één kennismaking. best Werkhout INBOEDEL, Anna Paulowna. Brood-, Koek- eo Banketbakker. een Tilbury, Kinderwagen. Huishoudster Mosterdreyen, P. SCHOORL, GRIETJE, te Schagerb rug. 1. Concours Hippique met 2-wielige Rijtuigen. 2. Concours Hippique Inleggeld 11.00. Voerstroo en beste Eigenheimers. 4, 6, 6 September '2L Lokaal „Prins Maortts". Tooneeluitvoering te St. Paneras, 19 September n.s., Woensdag 14 September 1921, KOORN's fijnste Java Koffie mei'een LOODJE. Prijs 11.10 per pond. Oeurige krachtige THCEl Wltmerk IS cl., DIauw 20, Rood 25, Groen 30 ct. per ons. Opgerieht 1808. Talefoon 52. Yri|dag 2 September e.s. te 't Zand, Wagenmakerij- Inventaris. op Dinsdag 20 September '21, te Heerhugowaard, Den gebeelen Wagenmakerf|- Inventaris, Huisraad ei Inboedel, Woensdag 31 Aogastos a.s., Een goed onderhonden Woensdag 7 September 1921, 91 Aren Bouwland, I H.A. 47 A. 18 cA. Bouwland, 1 H.A. 80 A. 20 cA. Bouwland, 1 Ü.A. 45 A. 60 cA. Bouwland, drie up maat zijnde Honden. voor Schagen en Omstreken, door ingevoerde Tabak- en Sigarellenlabrick, uit sluitend tegen provisie. Brieven met opgave van de plaatsen die geregeld bezocht worden en conditiën, onder lelt. T, Bur, v. d. Blad. ALVORENS elders uw schoenwerk te koopeo neemt nota v, onderstaande prlfzent Opruiming Zomerarlikelen en Restanten, Schoenhnndel - P. GRIN, St. Maartensbrug. Nette degelijke 700 800 bos van 10.000 Kilo geperst WARMENHUIZEN, 29 Auguitua 19E1. Roode kool 14.10 a 5.90, gele kool 18.20 8.40, witte kool 16.30 a 650, uien 111.10 ai 1150, nep 111.70 a 12.50, drielingen 111 a 11.70, uitichot roode kool 10.80 a 1, echoolmeesters 18 a 750, «laboonen 144.70 a 55.10. Onze correspondent te Oudkarspel had Donderdags morgen met den posttrein van hall acht weer ver schillende bijzonderheden over den ondergeloopen Bleekmeer aan ons algezonden, maar de accurate post baalde weer een streep door de rekening en ondanks de duurdere port, de hooge loonen en meer dere rust, blijven bij de post de abuizen en ver zuimen bestaan en arriveerde deze brlel eerst des avonds om 6 uur, dus van vermelding dier bijzonder heden dus geen sprake. Daarom hieronder nog het volgende: In de Ringvaart zijn ongeveer aan weers kanten van de dijkbreuk flinke afdammingen ge maakt, waarmee men Woensdag druk werk heelt gehad- Toen kon de waterstand in de Ringvaart met het oog op de scheepvaart, die langs andere we gen moest gaan, weer wat verhoogd worden en werd dan ook alle spoed betracht. Dag en nacht is door gewerkt en met lolfelijken spoed is hier gehandeld. Het polderbestuur heelt zich ook op andere wijze de noodige bijstand verzekerd en de heeren Meme link van het P.E.N. uit Schagen en de heer Bakker uit Alkmaar, hebben alles gedaan om de benoodigde centrilugaalpompen te krijgen en een leiding te ma ken om de electrische energie te kunnen leveren. Men zou pogen om een viertal centrilugaalpompen te krijgen, die gezamenlijk 100.000 M3. water per dag zouden kunnen verzetten. Men berekent de plas wa ter die in den ondergeloopen polder staat op onge veer 350.000 M3. Men had alle hoop dat als alles pre cies van stapel liep als men hoopte en mocht ver wachten, dat de polder dan Maandag zou droog zijn. En aan de hand van onze telefonische mededee- lingen van elders ontvangen, durfden wij in ons Don- derdagnummor meedeelen, dat de pompen dien dag zouden draaien. De firma Blankevoort en Van Hat'- tem hadden dien morgen vroeg, heette het bericht, de pompen afgezonden en alles was voor elkaar om (Den dag nog te draaien. Maar helaas, dat is niet zoo mogen zijn. De pom pen niet 's morgens vroeg op Donderdag, maar eerst Vrijdagmorgen verzonden, waren Vrijdagmiddag nog niet op de plaats der bestemming en toen wij Vrij dagmiddag eens een kijkje kwamen nemen, vonden wij alles wachtende op de pompen en niemand be greep waax of deze bleven, gerulmen tijd eis zij reeds aangekomen hadden bebooren te zijn. Alleen het kleine stoomgemaaltje van den Bleekmeerpolder draaide. Het was een groote teleurstelling voor velen. Maar laat ons liever het relaas van onsen corres pondent regelmatig laten volgen: Toen we Donderdag een kijkje gingen nemen, bleek ons reeds, dat bet werk niet zoo opschoot als men Woensdag wel gehoopt had. De eene dam was bijna gereed, doch bij den anderen had men zoo met den harden ondergrond te kampen, dat den ge- heelen dag er nog wel mee gemoeid zou zijn. Toch was met bekwamen spoed ijver doorgewerkt. Er heerscht onder de werkers meest belanghebbenden een eensgezindheid die treffend la Ondanks de groote schade, die doos velen geleden is, hoort men geen enkelen wanklank. Allen zijn bezield met de zelfde gedachte: de polder moet zoo spoedig mogelijk droog. Nacht en dag wordt daarvoor gearbeid. Som migen gunnen zich niet eens de zoo noodzakelijke rust. Ook door het personeel.vaa het P.E.N- wordt on der leiding van den hees Memelink, hard gewerkt. Even na middernacht was reeds de electriBche ver lichting tot stand gebracht, loodat het werk nu ook in de nachtelijke uren beter kon vlotten.. Toen we tegen den avond nog eens gingen kijken, was reeds een transformator geplaatst, noodlg om de komende centrlfugaalpompen in bewerking te kunnen brengen. Om deze op een droge plaats te zetten, la gebruik gemaakt van het schuitje dat on langs bij het gymnastlekfeest als verkoopplaats van entreebiljetten dienst deed. Het was echter toen reeds te voorzien dat de cen trlfugaalpompen dezen dag niet meer zouden komen, zoodat de hoop vervlogen was, dat nog dien avond met het uitmalen zou kunnen worden begonnen. Men was inmiddels bezig om 't stoomgemaaltje op stoom te brengen. Dit kon dan beginnen te wer ken, zoodra de dammen klaar waren. Het heeft echter een motortje van slechts 7H I'.K, en verwerkt alzoo de kracht van een halven watermolen. Voor de waterwzplaatslng hiervan wordt dan ook weinig gerekend. Alles is dus tot op dezen tijd nog slechts voorbe reidend werk. De Ringvaart en dus ook de polder was Inmid dels nog een ruime c.M. gezakt. Er scheen dus meer water uit- dan ingelaten te worden. Dat maakt over de groote oppervlakte een verschil van ettelijke K.M. Met dezen waterstand hoopte men den dam dicht te krijgen. Zonder tegenspoed zou tusschen 8 en 10 uur da laatste plank geheid kunnen zijn. Vrijdagmorgen: Toen we Vrijdagmorgen een kijkje kwamen nemen, werd ons meegedeeld, dat Donder dagavond om half elf de afdamming zoo ver gereed was, dat met het uitmalen kon worden begonnen. Hot watergemaaltje dat om half tien gereed was om water te geven, werd dan ook om half elf in wer king gesteld en de waterverplaatslng ging boven ver wachting. Door de buitengewone hoogte en de uiterste krachtsinspanning werd minstens evenveel watez verzet als een watermolen zou kunnen verplaatsen. Eer het Vrijdagmorgen 8 uur was, was het water reeds een c,M, lager geworden en van acht tot halt twaalf was het wederom een c.M, gedaald. De bemales deelde ons mede, dat de berekening dat 350.000 M3. water te verplaatsen zou zijn, niet juist kon zijn. Hij was met ons van oordeel dat moeilijk een berekening was te maken, doch es staat meer dan een halven meter en een halve metes op 80 bunder is reeds 400.000 M3., waarbij dan nog komt het stuk dat van de Ringvaart is afgedamd en de slooten in den polder, die natuurlijk lager moeten dan de oppervlakte van het land. Volgens oppervlakkige berekening, die we maak ten, zou de machine 14 dagen noodlg hebben om den polder op peil te krijgen. Er werd ook werk van gemaakt om zg.n. hevels te leggen. De gasfa- brie verleende hiervoor medewerking door het be schikbaar stellen van gasbuizen. Deze poging leverde echter geen resultaat op. Men heeft daarna een geul gegraven door den Koogdijk heen. Hierdoor loopt het water in den Koogpolder, wiens molen het water wegmaait. De centrilugaalpompen waarover we ln ons vo rig bericht spraken, zijn nog steeds niet aangeko men. De electromotor staat ln haar afgesloten ruimte met stalen geduld te wachten en de voetstukken waarop de pompen moeten komen te staan, zijn geplaatst luudllUsls a»l"«iti« ook nog san 70 PA oleciromotor. Men is vanmorgen langzaam aan begonnen met water in de Ringvaart ln te laten, zoodat als de le zers dit onder oogen zullen klijgen, de scheepvaart wel weer hersteld zal zijn. We werden ln de gelegenheid gesteld alle namen te noteeren van hen die hetzij op gehuurd land o{ op eigendom ln den ondergeloopen polder hun be drijf uitoefenen en maken daar bij deze 'n dankbaar gebruik van* met! vermelding van het aantal sneezen van leder: C. Meester 80 snees, T, v. Weijland 100, P. Bruin 21, D. Bruin 67, M. Bruin 90, J, Vlug 55, v. d. Fluit 50, 1. Tuinman 50, Jb. Kroon Az. 72, M. Hart 87, Jongkind 50, J, Hoek 30, A, Hoek 76, P. Kuiper 72, Scheltus 27, J, Broeraen 87, Joh, Zut 82, Hagenand 68, W. Jonker 96, P. Bruin 10, wed. Klaver 54, 8. Groenveld 54, H. Stenneberg 50, C, Winder 96, B. Kroon 86, G. Moetjes 120, P. Meester 20, C. Zut 56, P. Biersteker 21, A. Biersteker 22 snees. We vermelden reeds eerder, dat twee derden van het land bouwland is en alles ln volle glorie stond. De gebruikers wonen te Oudkarspel, Noordschap- woude, Zuldscharwoude, Waarland en Moerbeek. Bij informatie werd ons meegedeeld, dat al was es met alle spoed met mallen begonnen kunnen worden, dat de producten toch totaal bedorven waren. Een enkele optimist oordeelde dat de kool, hoewel van mindere kwaliteit, misschien nog te verkoopen zou zijn geweest. Waar de schade hier geleden wordt door menschen zonder weerstandsvermogen, is hulp aanstonds drin gend noodlg. Men spreekt ervan dat het Watersnood- fonds van 1916 nog tamelijk sterk ls, Pogingen tot steun van die zijde zullen dan ook worden aange wend. De belangstelling naar de overstrooming ls zeer groot, dagelijks komen velen van heinde en verre een kijkje nemen. Als laatste nieuws kan nog worden meegedeeld, dat eindelijk twee centrilugaalpompen zijn aange komen, één uit Velsen en één uit Kleinesluls. Men la nu met opstellen aan den gang en men hoopt dus vandaag nog te draaien. Het stoomgemaal maalt dag en nacht door en het water in den ondergeloopen polder ie ongeveer 10 c.M. gezakt, ilverteiiliëu Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer in den ouderdom van ruim 88 Jaar. Uit aller naam, K. SCHOORL. Wed. M. STAMMHS-Schoorl. Wed. N. EECEN—Schoorl en Kleinkinderen. Wieringerwaard, 26 Aug. 1921. Benigs en algemeens kennisgeving Heden overleed, na een kort, doch smartelijk lijden, ln het St. Rlizabeth Cesticht, onze Dochter •n Zuster in den hoop vollen leeftijd van 19 jaar en 3 maanden. Namens haar diepbedroefde Ouders, Broers en Zuster, H. NIBUWHNHUIZBN en Echtgenoote. Schagerbrug, 18 Aug. 1921. Eenige en •Igemeeno kennisgeving. Ondergeteekende bedankt, ook mede namens de familie, voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van zijn Zoon. JAC. JANSEN. Schagen, Aug. 1921. Ter gelegenheid van de afdee- lings-tentoonstelling en Paarden markt te SCHAGEkBRUG, zal op op het tentoonstellingsterrein wor den gehouden: voor EENSPANNEN, lste prijs t 40.— 2de prijs f 25.— Sde - 10.- 4de - 5.- en een prijs van f 20.— voor het schoonst geheel. voor TWEE- of MEERSPANNEN, lste prijs f 40.— 2de prijs f 25.— 3de - 10- 4de - 5— Aanvang concours half twee. De deelnemers voor het Concours moeten om één uur precies met hun rijtuigen op het terrein zijn. Aangifte tot deelname vóór of op Zondag 11 September a.s., bij de heeren H. DE GRAAF te Schager brug, W. JIMMINK Hz., 't Zand en A. APPEL te St. Maartensbrug, Enlr£e voor hel publiek 50 Cent. Kinderen onder behoorlijke ge leide vrijen toegang. Het Bestuur v.d. Holl. Mij. v. Landb. afd. „Zijpe en Omstr.", K. KANT, Voorzitter. A. BRAK, Secretaris. door C. BLOM, Groote Kasten, 't Zand. Aan het zelfde ades te koop: gedurende de Kermis. Entrée 50 aant; gatrouwdsi, dia niet dansen, vrijen toegang. HAANDA0 6 SEPTBMBEB: door on WILBONB van B00BH met het successtuk Hntrée f 150, plus Auteursrecht Besproken plaats 10 cent Het Bestuur der Vereeniglng tot stichting en in standhouding van een vrije School met den B|jbel wenscht aan t. besteden Bestek en twee teekenlngen zijn alleen op schriftelijke aanvraag bij het Hoofd dier School ver krijgbaar tegen toezending van Indien védr 29 September a.s. het bestek en de teelceningen on geschonden den Architect zijn te ruggezonden, wordt per stel vijf gulden terugbetaald. Inlichtingen worden alleen schriftelijk door den Architect D. SAAL Cz., Metiusgracht 9 te Alk maar, verstrekt. Besteding zal plaats hebban op volgens de bepalingen, ln hal Ba- stek genoemd. St. Paneras, 27 Augustus 1921. De Voorzitter, A. OUDES. De Secretaris, JAC. KOOIJ. De Notaris EL DB BOES li Hoog woud, zal op des avonds 7 uur, in .De Prins Maurits" te Nieuwe Niedorp, voor de firma W. C. VIS SER, puliek verkoopaa genaamd .De Onderneming" en .De Uitbreiding", en een met BRVBN sn TUIN, op den bestan stand aan het vaarwatar te Nieuw# Niedorp, groot 39 Aran, 37 Centlaren. Nadere inlichtlagon geeft ge- noemdo Notaris. Fnidsen 117-119, Alkmaar. Daunraardtz 3. W. A. VAN HTJIT ta Behagen, zal op dea voormiddags tlan nur (zomert.) publiek en om contant geld verkoopen (geen sloopershout) 1 X 5, 1 X 6, fXT, 1X8 1X9; balling. 2X6, 2X8, 2X3. een groote partij 1 en 3/4 dulms geschaafde en ge ploegde delenbossen latten en tingels, alsmede een groote hoe veelheid Riga-schalen en kant- delen van nieuwe balken. Nofarii O, 3. VAN LEEHStm te Winkel, zal, wegensophelfingvan het bedrijf door den heer F. P. MAMMEN en te dtens verzoeke, des morgens te 10 uur, in en op diens perceel aan den Middelweg boek Donkerenweg om contant geld, publiek verkoopeni o.m. bestaande uit: een zoo goed als nieuwe gecombineerde wagea- makersmaenine, als lintzaag, boor-, draai- en wielbank, een petroleum- motor 4 h 5P.K. (Gartner), werkas, 8 M. lang en 45 mM. dik met schijven en riemen, 4 Selbie-han- gers, navenboor, boormachine, slijpsteen met stelling, serjant, schaven, beitels, zagen, boren, schroevenschaar, spaarbank, ge- recdschapskast, draadnagels, slot en rijtuigschroeven, enz. Hen partij iepen-, eiken- em vuren hout, bovenmaats, grenei delen, 5/4 dik, iepen- en esschen rond hout, boerenwagenblokken, eiken driewielige kar balken, benevens een grooten voorraad klaarge maakte eiken spaken, prima droog. Voorts: w.o. een tweepersoons ledikant mat matrassen, tafals, stoelen, een naai machine, glas- ei aardawark enz. Verder een Varkenshok met bultan- hok en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Douiwaaidot J. W. A. VAN Htm to Sohagtn, zal op des namiddags I nur, ln het Café „Het Hui» de Brederode" te Oud karspel, publiek en om Contant Gala, verkoopen: w.o. kasten, stoelen, tafels, nienw vloerzeil en karpet, bedden met toebehooren, glas- en aardewerk, fornuis en 2 Heeren-Rijwielen, nieuw waterdicht dekkleed 7X5, en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Notaris J. VAN DER KNAAP te Wieringerwaard, zal op des voormiddags 11 uur, in HOtel „de Vlas- en Korenbeurs" te Anna Paulowna, in eeno zit ting, publiek verkoopen eigendom van den keer A. Boot. eigendom van den hr. S. de Groot. eigendom van den heer H.TImmer. eigendom van de heeren S. Groe- neveld en W. Peereboom. Alles aan- en bij elkander gele gen aan den Boermansweg te Anna Paniowna. achter de plaats bewoond door den heer J. Vla ming en alkomstlg van de plaats van den heer I. Koopman. Aanvaarding sckoofbloot 1921. Betaaldag vam perceel 1 op 21 September 1921, van de andere perceelen 19 October 1921. Nadere Inlichtingen gaaft ge noemde Notaris. XE KOOPl met Te bevrsgen J. L. VISSER, Koe- gras, Callantsoog. Waterkapbottines (van Java vet leer) f 1850. De van ouds bekende prima Laarzen op maat gemaakt en ge garandeerd, een week levertijd Looplaarzen f 23.50, Knielaarzen 50 c.M. f 27.00, 55 c.M. f 2850, 60 c.M. f 30.00, 65 c.M. 3150. Groote keuze Heeren schoenen vanaf f 11.75. Dames bruine Riemschoenen f9.75. Gymschoenen de beste soorten vanaf f 2.1C. tegea veel verlaagde prijzen. Groote doozen Bruine en Zwarte Schoencréam 20 centa. Beleefd aanbevelend, Aan de Winter- Handelsavond school te SCHAGEN, wordt tegen 1 October aa. gevraagd om let te geven in Boekhouden en Handelstekenen. (4 lessen op één avond per week). Inlichtingen worden gaarne ver strekt door het Bestuur. J. H. SCHENE, Secr. MejJPosthumus, Noord, Schagen. Er biedt zich aaneen bekwaam Adres: Chn. KAMPER, Nienwe Niedorp. XE KOOPl (nfeaw mode1,) met Kartuig, bjj P. KATER te Barsingerhorn. Te koop gevraagdeen goed onderhouden Brieven met prijsopgaaf onder letter A B, Bureau van dit Blad. gevraagd, genegen de vrouw des huizes in alles behulpzaam te zijn, liefst boven 30 jaar. Brieven letter N, Bureau Schager Courant. GEVRAAGD: die genegen ls, particulieren met heerenmode -artikelen te bezoeken Zonder goede getuigen onnoo- dig zich aan t. melden. Br. fr. lett. V, Bureau v.d. Blad. Voor billijken prijs te koop: ook bij gedeelten, bij K. KOORN te Langereis gem. Nienwe Niedorp. AAN KOMEN LOOPEN: (gekruisd ras), witte kleur, (geel gevlekt) Tegen onkosten terug te teke nen Uij M. BREED te Petten. Prijsopgaaf gevraagd, ook bij kleine partijen. D. HOOGLAND, Schagerwaard

Schager Courant | 1921 | | pagina 3