DIK TROM een flinke Dienstbode. Knip- en Modelknnst. enn Leeraar M.O., Duitsche Herdershond, Aardappelenrooier. hulp in de keuken. een Bakkersleerling DIENSTBODE gevraagd, een Klamp nieuw Hooi, een Boerendienstbode, Wit Zand te koop. Raad Nieuwe Niedorp. R INGRIJDEN Concert en Bal, op Zondag 4 September, te ANNA PAULOWNA, Huishoudster Te Schagen Donderdags in Hotel Vredelnst van den hr. lgeszvan8V12nur Verstrekken voorschotten in Rekening-Courant. een REGENMANTEL, een Dienstbode, Bakkersknecht een klein Woonhuis, Timmerlieden slechts fl.75. CORNELIS. GERUIT. OPRUIMING Dames- en Heeren- RIJ WIELEN. op motorrijwielen eo fietsen, H. DOUWSMA-Brulnlng, aardappelenrooier met vorkjes, of gevorderd leerling, VERLOREN: bet beroemde Jongensboek De beer De Ruiter, voorzitter ven „Kunst na Ar beid", vertolkte de gevoelens van bet corps, Het was voor bet corps 'n ware feestdag. Hoelang hadden ztj reeds niet naar zoo'n tent verlangd, hoe verheugd waren ze, toen het Initiatief door enkele burgers werd genomon. Het corps zelf was niet bij machte, dit te doen: de financiën onttbraiken daarvoor. Hij dankte de burgerij, voor haar mooi geschenk en gaf de ver zekering, dat zij dit bewijs van sympathie op prijs zal welen te stelen iNott bracht de heer du Burck dank aan den heer K. de Boer, die op zoo'n belanglooize wijze zijn terrein heelt beschikbaar Resteld, zoodat het mogelijk is ge worden, de muziektent een schikt plaatsje te geven. Daarna voerde het fanfarecorps eon achttal num mers uit en ten zeerste voldaan over allos gingen al len huiswaarts ln de hoop, dat op dit eerste buiten concert nog vele zouden volgen. Vergadering van den Raad op Maandag 29 Augus tus 1921. des avonds half acht. Aanwezig allen. Voorzitter de heer P. Koopman, burgemeester, secretaris de heer P. Haringhuizen. Na opening volgt lezing dor notulen, die onder dankzegging worden goedgekeurd. De heer Gaijaard vraagt hoe het staat met de hef fing van 100 opconten op de vermogensbelasting. Er is onlangs wel gezegd dat de opbrengst niet meeviel en geschat werd op ruim f2000, maar spr. had toch wel gewild dat B. en W. 'met een voorstel waren ge komen om deze zaak vandaag nog af te handelen. Nu B. en W. dat niet hebben gedaan doet spr. het voorstel die 100 opcenten te heffen. Voorts meent de hedr Gaijaard dat er vorig maal min of meer een abuis is gemaakt met onze ge meenteambtenaren, waar een voorstel bij staking van stommen in een voltallige vergadering werd be schouwd als te zijn verworpen. Een der verslaggevers had spr. daarop opmerkzaam gemaakt en spr. heeft bij onderzoek gemerkt dat die verslaggever gelijk had. Verder informeert de heer Gaijaard naar de vorde ringen over de begrooting van nieuw- of verbouw der school. Voorzitter antwoordt dat B. en W. die kwestie over de vermogensbelasting ampel hebben besproken, heel losjes, maar hij is wel genegen deze kwestie nu nog af te wikkelen. Omtrent den verbouw van de school zijn B. on W. bij den inspecteur op bezoek geweest, met het bericht van Ged. Staten ln de hand. En toon bleek dat de inspecteur geheel van idee was veranderd. Drong hij voorheen steeds op ver andering aan, nu was hij precies tegenovergesteld en heb ik zelf aangedrongen op verbetering, omdat het aantal leerlingen der naai- en breischool steeds toe neemt en nu al in de 40 gaat. Het gaat nu wel in het kerklokaal, maar beter is het dat het onderwijs weer op een andere plaats komt. De inspecteur ont raadt geheele nieuwbouw en meent dat wanneer tot wijziging wordt besloten, een 4e lokaal zou kunnen worden aangebouwd on dan zoodanig dat later bij nieuwbouw aan dat bijgebouwde lokaal kan worden gebouwd. De inspecteur meent dat door mogelijke verlaging van materiaal en loonen misschien 25 kan worden uitgewonnen. B. en W. zijn niet erg bevredigd bij den Inspecteur vandaan gekomen. Hij was nu geen gangmaker maar een remmer, volop. De heer Gaijaard: Hoe denken B. en W. nu te han delen. De inspecteur is wel van idóe gewijzigd om dat er van regeeringswege op bezuiniging wordt aan gedrongen en dat terwijl voor scholen van andere richtingen millioenen worden weggesmeten voor scholen, waarvoor het geen zin heeft. Spr. reisde onlangs naar Utrecht en in den trein had iemand een vakblad waarin de aanbesteding van school op school voorkwam. Spreker wil graag het oordeel van B. en W. weten hoe zij denken over verhouw of nieuwbouw. Hij wijst er nog eens op dat de 25 rijkstoelage alleen nog dit Jaar wordt verstrekt, waarop Ged. Staten ook wezen. Spr. wil in deze vergadering uitspraak over ver- of nieuwbouw en bij tegenwerking dQor den Inspecteur zich wenden tot Ged. Staten, om te trachten van dat college steun te krijgen. Spr. wil niet zoo prutsen door den aanbouw van een lokaal en is bevreesd dat de inspecteer een paar jaar later weer verandert en dan weer op nieuw- of verbouw aandringt en zoodoende nu de kosten van de 25 van het Rijk afwimpelt. Voorzitter had gehoopt dat de Inspecteur in deze zou meewerken, maar tegenover den bouwkundige Vis heeft hij hetzelfde gezegd. Het was onmogelijk daardoor thans kostenberekening over te leggen. De heer Gaijaard vraagt naar het oordeel van B. en W. De heer Wilken zegt dat het de bedoeling was van avond een korte vergadering te houden en in de volgende vergadering het schoolplan af te handelen. Van laten liggen nu de Inspecteur zoo optreedt, is geen sprake, deze zaak moet worden afgehandeld, en dat kan ook in de volgende vergadering gebeuren. Ook de heer Visser ls verbaasd over de hou ding van den Inspecteur, waar hij vrooger aanspoor de is hij thans een remmer. De Inspecteur achtte zelfs het schrijven van Ged. Staten van niet vol doend belang. B. en W. denkon er geen oogenblik aan de zaak te laten liggen, wat ook wel niet best zou gaan, daar Ged. Staten het volgend jaar wel geen goedkeuring zouden blijven geven tot het go- bruiken der naaischool als de gemeente in deze niets deed. De heer Gaijaard dringt met het oog op de 25 rijksbijdrage op spoed aan en voorzitter belooft den bouwkundige Vis opdracht te zullen geven in de volgende vergadering met berekeningen te komen. Goed gekeurd wordt om de verlichting der Lange- reizer brug, begroot op f 08.33, nu zij f 25 h 130 moer zal kosten, eveneens voor de helft voör rekening van Nieüwe Niedorp te nemen. Het voorstel-Gaijaard om 100 opcenten te heffen op de Vermogensbelasting, zal in do volgende ver gadering worden behandeld. De opmerking omtrent het niet-wettige der stem ming in een voltallige vergadering bij staking der stemmen, acht secretaris niet juist, wanneer de ver gadering voltallig is ia van verdaging naar de vol gende vergadering volgens art. 50 geen sprako. Ingekomen zijn de navolgende stulkkon: Het reglement der Aligemeene Armenodmlnistra- tie, de wijziging van het reglement der Ned. Herv. Weezenadministratle, het ibeslu/it tot aanwijzing van een schoollokaal, de verordening op de keuring van waren, het kohier van den Hondenbelasting en de verordening op de heffing van opconten op de divi dend- en tantiemefbelasting, alles door Ged. Staten goedgekourd He proces-verhaal van kaaverificatie in het 2e kwartaal, aangevende dat overeenkomstig de boeken in kas was de som van f 554.26. Aan den heer Brouwer, Hoofd der school, wordt op zijn verzoek, wegens zijne benoeming te Sohagen eervol ontslag verleend tegen half October a.s. Dit ontslag wordt, zegt voorzitter, op de meest eervolle wijze verleend, wij den den heer Brouwer zeer noo- de vertrekken, uitstekend als hij hier op zijn plaats was. De heer Visser: Wij condoleeren N. Niedorp, en feleciteeren Schagen. Was ingekomen een verzoek om overplaatsing naar school no. 1 van den heer A. J, Veurman, Hoofd der school te Moerbeek. De raad gaat hierover ln comité. Na heropening wordt het advies van den Inspec teur voorgelezen. Deze adviseert den heer Veurman over Te plaatsen, omdat die heer Veurman» wagons zijn ddenston aanspraak mauikt op bevordering en hot bovendien voor zijn gezondheidstoestand good is. Er kan dan worden getracht voor de Moerbeek to krij gen een hoofd den school met de acte land- en tuin bouw. Tot stemming overgaande, wordt met 43—stem men besloten het verzoek van den heer Veurman toe te staan. Voor Moerfbeek zal een oproeping worden geplaatst en -voorzitter vraagt welke acten moeten Worden gevraagd. De heer Wit acht voor Moerbeek acte land- en tuinbouw wensohelijk. Voorzitter achtte het voor Nieuwe Niedorp beter, do:ch de heer Wit is het hier niet mee eens. De heer Drent gaf evengoed les te Nieuwe Niedorp. iDe heer Visser is van oordeel, dat later de voor waarde dan wel mag worden gesteld, dat niet de ge heele omtrek wordt afgereisd, want dan verliest hij aan waarde 'voor het onderwijs. Voorzitter: Ja, zooals de heer Porte het deed, is het niet goed. Voorzitter stélt de vraag, hoe de overplaatsing moet worden geregeld: De heer Wilken wil, dit na overleg met den heer Brouwer te hebben 'gepleegd, later regelen. Mis schien kunnen ze zich in Nieuwe Niedorp zonder hoofd beter redden dan te Moerbeek. Volgt adres van IJs- en Volksvermaak, om f200 subsidie voor een vuurwerk. B. en W. adviseeren, om dit bedrag toe te staan. In een zeer uitvoerige toellcihtihig wijst de adros- seereijjde vereenigiüg op haar langjarig bestaan on de vele steeds geroemde feestelijkheden, door haar gegeven, 'dat al deze feestelijkheden steeds kosteloos voor een ieder toegankelijk Izijn, dat het lidmaatschap maar fl kost, dat de huigerij f250 heeft bijeenge bracht, enz. enz. De heer Wit is er tegen, omdat IJs- en Volksver maak reeds met -een lijst heeft laten loopon en de burgers daarop goed hebben geteekend, onder de uitgesproken 'verwachting, dat de Raad ditmaal wel geen subsidie zou geven. Op deze wijze zou, als de Raad die wel gaf, tweemaal gegeven worden. Spr. wijst verder op het fedt, dat laatst ten Raadhulze in zage genomen is van den finantieelen toestand van verschillende burgers en dat dit niet meeviel. Spr. wijst op de mogelijkheid om entree te heffen voor het vuurwerk en zoo-doende het -vuurwerk mogelijk te maken, zonder dat het do gemeentekas een cent kost en noemt Barsüngerhorn, als voorbeeld, waar een driedaagflch feest is gevierd, geheel zonder gemeen tesubsidie. Spr. meent, dat in een tijd als tihons op da uitgaven moet* worden gelet. Do heer IDe Groot onderschrijft deze meening en wil het eveneens eens met oen entree probeoren. -De heer Gaijaard 'wijst ook op de lijsten, waarop naar aanleiding van spr.'s uiting op IJs- en Volks- vrmaak zoo goed is geteekend1, Juist 'dat de inge zetenen er blijkbaar wat voor over hébben, dus op het feest 'gesteld izljn, acht ispr. een motief om ook uit -de gemeentekas te steunen. Aan Langoreis on Moerbeek is niet zoo royaal geteekond. to Langereis onder het motief, dat als er oons een feestje aan de Langereis Is, dat men zich dan ook zelf redt. Maar als het aanstonds vuurwerk is, komt men van "Lan gereis en Moerbeek eveneens kijken on idaarom wil spr. deze subsidie mede toestaan. De heer Visser meent, idat de hoor Wit spreekt over de wljize waarp IJs- en Volksvormaak zijn feesten viert, dit Is aan do voreenlging zelf en niet aan den Raad. IJs- en Volksvermaak heeft voor Nieuwe Niedorp enorm veel gedaan. Zij stond altijd klaar als hot N. Niedorp betrof, en b.v. met 'schoonhouden van ba nen heeft zij geholpen ln tijdien dat bet dubbel bo- taald moest worden. Nttau/wo INiileidorp mag trotsch zijn op IJ.- en V. Den heer Borst is het gebleken, dat het algomeen belang van dit feest heel wat profiteert, dat viel heel erg mee. Om die reden is spr. van tegenstander voor stander geworden. De heer Wit meent, dat de ingezetenen evengoed wel kunnen prof-iteeren en spr. is niet veigeten do vele goede dingen, die IJ.- en V. heeft verricht, doch spr, heeft de* overtuiging, -dat wij in de toekomst wel eens dingen zullen moeten prijs geven, dié we liever zouden 'behouden. De heer Gaijaard heeft de groote tegenstand ge- meikt, die er in de vergadering van IJ.- en V. heerscht ten opzichte van het heffen van entree. Daaruit is spr. gebleken, hoe hoog men het op prijs stelt, dat dit feest bestaan blijft en wat ook gebleken is door de bijdrage van f250 dn hoofdzaak uit de kom onzer gemeente. De hoer Visser merkt op, dat een vergelijk met Barsingerhorn niet zoo maar direct is te maken. De heer Wilken is voor het betrachten van zuinig heid, maar als N. Ndedorp dieizo bijdrage niet toe stond, zou het wel eens een (verkeerde zuinigheid kunnen zijn. Ook spr. wijst op -het profijt, dat d-e in gezetenen van zoo'n dag trekken, war voor onze bedastingen een Voorname factor is. Het doet spr. dan ook genoegen, -dat de hoeren Borst on Gaijaard ddt hebben ingezien. Tonslotte wordi met 5 tegen 2 stemmen, dde van de heeren Wit en de Groot, het voorstel van B. en W. aangenomen. Het Prov. Drankweercomdté vraagt met kermds een drankverbod. De heer Borst uit het principe hoe minder drank gebruik hoe beter, niets dan ellende als er van wordt gezien. Spr. acht het droogleggen der kermis daarom dan ook beter. De heer Gaijaard Juicht het vuurwerk toe, even zoo de wijze waarop IJs- en Volksvorm, haar feesten organiseert, dat werkt opvoedender, maar waar om daarbij het dranikgebruak en -misbruik? Dat kan onmogelijk de toon en gezelligheid veiihoogen. Spr. wijst op het feit, dat op den avond dat 'Strijder als veldwachter werd geïnstalleerd, deze er direct met de gummistok op in moest slaan,, alleen een gevolg daarvan dat enkele menschen te veel drank hadden gebruikt. De heer De Groot sluit zich volkomen aan bij het tapverbod voor kermis. Drankgebruik brengt niets dan ellende en spr. zal dan ook voor stemmen. De heer Wit is het in deze met B. en W. eens. N. Niedorp neemt geen ongunstig standpunt in, wat hot drankmisbroik betreft. Er mag een enkele maal iets gebeuren als met dat kloppartijtje, maar dan kan krachtig worden opgetreden, om de menschen uit de zaal te verwijderen. Voorzitter zegt, dat hij de zaak met de wethouders heeft besproken. Tot dusver is er met kermis nooit een sluitingsuur geweest, spr. zal dat nu bepalen op 2 uur 's nachts. De heer Gaijaard aciht tapverbod noodig, als dat geschiedt, lis een sluitingsuur overbodig, ihet hindert niet als het wat langer duurt. Spr. wijst nogmaals op het ineident-iStrijder, als een bewijs dat er te veel drank wordt gebruikt. De heer Wit meent, dat het niet ln uniform-zijn van Strijder hier mee de oorzaak was. Dit laatste geeft den heer Gaijaard aanleiding den heer Wilken tot getuige te roepen, dat er herrie werd gemaakt door menischen idie te veel gedronken had den, de heer Walken toch was ook nog kalmeerend opgetreden. Stemmend tfver drankverbod of niet, verklaren de -heeren Borst, de Groot en Gaijaard zich daarvoor en de andere heeren tegen, zoodat het is verworpen. Van de afdeeling N .Niedorp van den Alg. Ned. Ge- heelonjthouder8boiid is een adres ingekomen, -met de mededeeling, dat de afdeeling ernstig bezwaar maakt tegen bet verleenen van de door den heer G. War- naar aangevraagde vergunning en wordt verwezen naar art. 4, 2e lid der Drankwet. B. en W. stellen voor, aan adressante te berich ten, diat de geno-emide wetsbepaling voor het jaar 1925 niet kan worden toegepast. De heer Gaijaard zegt dat het hier zeker betreft de verordening betreffende het aantal vergunnin gen, waarop bevestigend wordt geantwoord. De heer Borst vraagt waarom de betrokkene het dan moet aanvragen. De hoer Visser zegt dat het adres abuis is, in do le plaats 'omdat het een zaak van B. on W. is, ton 2e. omdat hier gewezen wordt op een artikel dat niet voor 1025 wordt toegepast. Wanneer het lokaal aan de gestelde eischen vol doet, moeten B. en W. do vergunning verleenen. Hot voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Goedgekeurd wordt een verordening tot herziening der strafverordeningen. Volgt bespreking aansluiting aan het Provinciaal Waterioidiingbedrij f. De heer Wit wenscht, voor dat een besluit wordt genomen, dat eerst voor de gemeentenaren een lezing wordt gehouden, waardoor zij meer worden ingelicht. Nadat het geregend heeft, zijn heel wat menschen van opinie veranderd en gevoelen zij niet zop veel meer voor waterleiding. De hoer Visser is het niet met den hoer Wit eone. Spr. vindt het niet goed dat men als raadslid eerst het oordeel der burgers moet hooren voor dat men zelf een besluit neemt. Men moet zich niet steeds afvragen wat denken de kiezers ervan, maar men •moet zijn eigen oordeel uitspreken. Als men doot wat de heer Wit wil, dan zou men krijgen eerf referen dum over de pas toegestane subsidie aan IJs- en Volksvermaak, men had moeten hebben éen referen dum over de aanschaffing van een gasketeltje, een referendum over nieuw- of verbouw van de school enz. enz. Bovendien het oordeel van de burgers zal zijn eon zeer persoonlijk oordeel, dat zeer goed in strijd kan zijn met het algemeen belang. Naar de oppervlakte van sprekers huis zal hij bij aansluiting hebben te betalen i'40 a f50 voor een gezin van 3 personen zonder wasch, zijn buurman zal hebben te betalen f 12, ook voor een gezin van 3 personen, maar met verschillondo wosschen. Sprekers persoonlijke meening zou dus wel tegen aansluiting kunnen zijn, doch als wethouder van Nieuwe Niedorp is hij een g¥oot voorstander voor aansluiting, acht hij hot zeer in het belang van Nieuwe Niedorp. Iets anders is het echter om, nadat de Raad tot aansluiting is be sloten, het Witte Kruis nog te verzoeken den In specteur van de Volksgezondheid on den Directeur van het Prov. Waterleidingsbedrijf uit te noodigen een lezing te houden. De heer Wit vindt hot moeilijk over een «nüer- mane portemonmalo te hoschilcken. Spr. heeft altijd nog hoop dat wannoor er een zijtak kwam va» Nieuwo Niedorp over Winkel en Barsingerhorn naar Schagen, dat dan de verplichting tot aansluiting zou komen te vervallen. Andere leden gelooven hier niets van. De verlich ting zal wel blijven. De heer Borst is met het oog op de hygiënische toestanden een groot voorstander van waterleiding. Een vergadering van het Witte Kruis zooals de heer Visser aangaf, zou spr. zeer toejuichen. Ook de heer Gaijaard wijst op het slechte drink water en daarmee gepaard gaande besmettelijke ziekten. Qua gemeenteraad zijn we verplicht tot aan sluiting te besluiten. Voor personen die het 't slechts kunnen betalen, zou de Raad een besluit kunnen nemen bij te dragen en het is een mooie regeling dat de aansluiting- niet direct doch over een zeke ren termijn mag worden betaald. De heer Wit zegt persoonlijk wel voor waterleiding te zijn. De heer Wilken zegt dat de Raad wel tot aanslui ting moet besluiten. Alleen bestaat bij hem de vrees dat het met hot Waterleidingbedrijf denzelfden kant eens mocht uitgaan als met het P.E.N. De heer Gaijaard gelooft dat men juist door de on dervinding met het P.E.N. opgedaan, andere maat regelen gaat treffen, terwijl de heer Visser er op wijst dat bij verlies van het bedrijf, toch de Pro vincie de schade zal dragen en dus ook wij, al slo ten we niet aan, moeten meebetalen. Zonder hoofdelijke stemming wordt hierop besloten tot aansluiting bij het Prov. Waterleidingbedrijf. Do agenda is afgehandeld, doch de heeren De Groot en Wt hebben nog een „verlanglijstje" ingele verd. De heer De Groot wil sintels op „het Wegje", de heer Wit sintels op het pad van de plaats voorheen wed. Zut tot Kakelepost. Een gedeelte van dit pad schijnt echter geen gemeontepad to zijn, misschien Moerbeekerpolder, dus eerst eens informeeren. De heer Wit vraagt verder naar de biljetten hoof- delijken omslag over de 4 maanden. De verordening is nog niet goedgekeurd Verder krijgen we nog de Langereizer brug. Het Bannebestuur overweegt verbetering van den oprit. De heer Gaijaard begint over de Nieuwe Niedorper brug (Langereis). Het dek is zeer slecht. De Banne Hoogwoud houdt zich met deze brug bezig. Sluiting. A dvertenlïèn. P. DE GEUS Cz. en IJ. DE GEUSBarsingerhorn geven hiermede kennis van de geboorte van hun Zoon St. Maarten, 27 Aug. 1921. W. DEN HARTOG en H. DEN HARTOG-Veuger geven kennis van de geboorte van hun Zoon St. Maartensbrug, 28 Aug. 1921. Ondertrouwd: E. HART en Jb. MAATS, Arts. Nieuwe Niedorp, 27-8--21. Huwelijksvoltrekking 17 Sept. d,a.v. Benige en algemeene kennisgeving Wegens vergevorderd Seizoen van Rijwielen van f150.— voor f135.— van f 100.— voor f 85.—, een jaar gegarandeerd. Nog eenige goedkoope nieuwe Rijwielen voor spotprijs. Groote keuze Carbid- en Kaars- LANTAARNS vanaft4.—Pracht- lampen. G. ANNEVELDT, DORPEN - SCHAGEN. Voor de vele blijken van be langstelling, zoowel van elders als van hier, tijdens de ziekte, bij het overlijden en de ter-aarde-bestel ling van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader, S. Mostert Jbz., ontvangen, betuigen wij mede namens wederzijdsche familie on zen haftelijken dank. In 't bijzon der aan Dr. H. Piccardt, voor de zorgvolle behandeling, den over ledene bewezenaan Ds. Wuite te Leiden en burgemeester Kolff alhier, voor hun troostvolle woor den ten sterfhuize en op de be graafplaats gesprokenaan hee ren Wethouders en Raadsleden en dragers, voor de laatste eer den .overledene bewezen en aan de buren, voor hun gewaardeerde hulp en bijstand, ons in deze moei lijke dagen verleend. Wed. S. MOSTERT Jbz.- Snooii en Kinderen. Wieringen, 30 Augustus 1921. bif H. KN1JNSBERG, Caié Anna Paulowna. Aanvang namiddags 2 nor. Tegen October gevraagd, voor dag en nacht Hoog loon. Wordt als lid van Sezin beschouwd. Br. letter H B, oekhandel W. A. ANTONIjSEN, Beverwijk. Bij genoegzame deelname zal een Knipcursus gehouden worden In hel café ZWART, waar nadere inlichtingen zijn te bekomen. Aanmelding vóór 4 Seplsmber. Gedipl. Leerares, Schagen. Aan de Winter- Handelsavond school te SCHAGEN, wordt tegen 1 October a.s. gevraagd om les te geven in Boekhouden en Handelsrekenen. (4 lessen op één avond per week). Inlichtingen worden gaarne ver strekt door het Bestuur. J. H. SCHENE, Secr Nette degelijke gevraagd, genegen de vronw des huizes in alles behulpzaam te zijn, liefst boven 30 jaar. Brieven letter N, Bureau Schager Courant. TE KOOPeen kleur zwart-geel, stamboom. Te bevragen C. BREHT, Touw slager, Schagen. Ter overname aangeboden een zoo goed als nieuw. AdresJAN GEERLIG5, Gras weg, Anna Paulowna. Hotel „VREDELUST", Schagen, raagt voor Donderdag en verdere rukke gelegenheden een flinke TE KOOF! Duilsche Dwergpinchers (gladharig), Black and Tan, prima stamboom, Ouders veel kampioen- bloed. G. ANNEVELDT, Dorpen Schagen Wordt gevraagd, met Septem ber: bij J. PASCHA, Barsingerhorn. gaande v. Moerbeek naar Schagen. Tegen belooning terug te be zorgen bij K. v. d. Oord, Moerbeek. Er wordt gevraagd: om spoedig in dienst te treden. Jn. DE BOKR, St. Maartensbrug. oi gevorderd Leerling ;evraagd, door S. WIJN, Moerbeek, rieuwe Niedorp. 1 October a.s. in dienst te treden, bij J. SCHRIEKEN, Oudkarspel. Gevraagd, te huur ot te koop: te Schagen. Br. met opgaaf van prijs en plaats Bar. v. d. Blad, lett. M. gevraagd voor boerderij-bouw ergen, bij A. ERIKS Az., Burger- brug. TE KOOF: bij J. ARIS, Zandvaart, Breezand. Terstond gevraagd: niet bóven 18 jaar, bij C. BOS Jbz., Burgerbrug. SNEEKES, Ruigeweg. TRAPMAN Co.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3