AAN PRINSES JTJLIANA. Antoinette ven Dijk schrijft het volgende in de Telegraaf: Brief van een kind. Juliaantje, je moeder is gauw jarig, En je bent natuurlijk erg blij. 'k Zou zoo graag eens van je willen weten, Vieren jullie haar verjaardag net als wij? Alle menschen, die je moeder kennen, Zeggen zeker: Veel geluk, mevrouwl En je vader is die niet gelukkig? En zeggen zo dan vriendelijk tegen Jon: Wel gefeliciteerd, Juliaantje, Juliaantje! (bis). Is 't prettig in zoo'n groot paleis te wonen, En hoe weet jij zoo precies daarin den weg. Kun je moeders kamer op je eentje vinden, Als je 's morgens vroeg gaat feliciteeren, zeg? Want je brengt haar toch zeker ook een „wenschje", Met een versje, dat vader heeft gedicht, Geef je van je eigen geld ook een bouquetje En zegt je moeder dam niet met 'n blij gezicht: Vriendelijk bedankt, Juliaantje, Juliaantje. (bis). Een verteTs, wat trek je voor ©en jurk aan, Zeker een, die jijzelf t mooiste vindt; Als ik jou was, en 'k zou mogen kiezen, 'k Deed dan .in mijn haar een mooi oranjelint. Mag je 's middags de poppen ook tracteeren Op limonade, taartjes, chocolade, En vertel je hun dan waarom 't feest is, En zeggen ze dan allemaal Je na: „Moeder die is jarig, Juliaantje, Juliaantje (bis). Speel je spelletjes met Vader en met Moeder? Maar je moet zeker heel voorzichtig zijn Als jij soms met je Moeder wilt ravotten, Want haar japon is natuurlijk van satijn. Eet je aan tafel 's middags met een gouden vorkje, En mag je nemen wat je 't liefste lust? Zeker anders niet dan ijs en fijne pudding, En zegt Je moeder dan een beetje ongerust: Eet toch niet zoo veel, Juliaantje, Juliaantje (bir>). Op Moe's verjaardag is 't bij ons soo heerlijk, Want we mogen dan wat later naar ons bed. Moeder zelf dekt ons dan lekker toe dien avond, En we hebben nog eens erven dolle pret! Zeg Jij dan: dag Koningin, of dag Mamaatje? En zegt zij dan: dag Prinsesje, slaap maar zoet? Geeft ze ook een nachtzoen en een fijne pakkerd, En zingt ze zachtjes als mijn moesje altijd doet: „Slaap mijn lieve schat, Juliaantje, Juliaantje" (bis), KANTONGERECHT SCHAGKN C. H., Schagen, overt M-R.Rogl., f3 suba. 1 week tuohtach. J. L., Anna Paulowna, en J. P. K., ZIJpe, Paardenwet, le f 5 of 5 d., 2e f 15 of 15 d. L. J. W., Anna Paulowna, Leerpfliohtw., f8 of 0 d. M. S. h. v. A. de W., en A H., Zijpe, IJkwet, ,elk f 2 of 2 d., ver- (beurdrverkl. in besl. gen. inhoudsmaat. H. M. B., Zij pe, Paardenwet, f5 of 5 d. J. T., Helder, M.R.wet, 2 ra. f8 of 2 m. 8 d. C. V. en M. S., Zijpe, M.R.regl., elk 1 8 of 8 d. A. J. L., onto. woonpl., Alg. Polwerord. Schagen, f 1 of 1 d. A. 3., Zijpe, oir. Alg. Regl. Dienst LocaaLspoorw., f5 of 5 d. P. M., Schagen, M.R.regl., f5 of 5 d. C. L. v. d. B., Schagen, Alg. PoLverord. Schagen en M.R.wet, f20 of 15 d., ont®. bevoegdh. besturen motorrijtuigen ged. 8 mud. C. N., Oudkar spel, M.R.regl., en art. 435.30 Str.wet, fB plus f10 of 3 d. plus 10 d. G. d© B., Callantsoog, Vogelwet f5 of 5 d. J. <S.f A 8. en G. S., Harenkarspel, M.R.regl., elk f 3 of 8 d. P .K., Oude Nledorp, ov. art. 427 W.v. Sr., f3 of 8 d., G. V., Harenk., Trekh.w. 8 m. f2 of 8 m. 2 d. T. D., Call.oog, K. T. B., Helder, G. B., Z.schar- woude, M.R.regl., elk f 3 of 8 d. *C. V. d© P. Schagen, Alg. Pol. Verord. gem. Schagen, f 2of 2 d. N. K. en C. L. v. d. B., Schagen, MiR.wet, le f20 plus f6 of 15 plus 0 d., ont®. bevoegdheid besturen en motor rijden v. d. tijd v. 8 mnd. met vrljspr. v. bek. van t. meer of anders ten laste gelegde, 2e f20 of 15 d., ont®. bevoegdlh. besturen en motorr. V. d. tijd v. 3 mnd. met vrljspr. v. belkl. v. t. meer of anders t. laste gelegde. H. D., Helder, MjR.wet, f6 of 0 d., A. P., Heilo, Polwerord. gean. Schagen, f 1 of 1 <L P. K., Wderingerwaard, Paardenwet, f 16 of 16 d., N. 8., A. v. D., "M. T., H. P. en J. L., Ana Paulowna, 'Alg. Pol. verord. gem. A. Paul., 1—8 12 of 2 d., 4e f2 of 2 d., sub 1 week tuchtsch. 5e f 8 of 3 d. A W. en J. v. S., Barsingerhorn, MiRjegl., elk f8 of 8 d. J. G., Zuid- scharwoude, Vissdherijwet, 15 of 5 d., verb. verkl. in besl. gen. net, bevel tot .verniet. 'J. S., Barsingerhorn, Arbeidswet, f5 of 5 d. C. IK., Anna Paulowna, en 'G. B. Azn., Callantsoog, MjRjegl., elk 18, of 8 d. R. B., Wderingerwaard, Verord. tot regeling max. snelheid voor motorrijt, f 10 of 10 d. P. d© B., Zijpe, M-R.regl., fS of 8 d., C. B., Zijpe, art 453 WwjSr., f3 of 3 d. W. T. v. d. R., Alkmaar, idem 18 of 8 d. J. A., Bar singerhorn, C de M., Zijpe, A L., Anna Paulowna, M-R.wet, elk 18 of 8 d. J. S., Zijpe, C. B., Zijpe, L. V., St. Maarten, MjR.regl, elk f8 of 3 d., J. V., St. Maarten, idem, 18 of 8 d., sub. 1 week tuchtschool, P. d© G., Zijpe, idem, fS of 3 d. F. A T.( Wieringer- waard, Arbeidswet, f5 of 5 d. HEERHUGO WAARD. Het volgende verzoekschrift is gericht aan den ge meenteraad van Heerhugowaard. Edelachtbare Heeren, Geven met verschuLdigden eerbied te kennen, C. de Jong en J. Brinkman, respectievelijk voorzitter en secretaresse van de afdeeling Heerhugowaard, van den Algemeenen Nederlanldschen Geheelonthouders- bond, dat, waar in 01109 gemeente nog kermis wordt ge houden, overwegende, dat vooral d© kermisdagen de oor zaak zijn van Veel drankmisbruik, gezien de ge beurtenissen''der laatste kermissen in 0110e gemeente, verzoeken Uw Edelachtbaar College een bepaling te maken, waarbij gedurende de kermisdagen een tapverbod in onze gemeente wordt afgekondigd. Hetwelk doende, en®., C. DE JONG, Voorzitter. J. (BRINKMAN, Secretaresse. *-~ KREHfe Dinsdag 30 A/ug. werd alhier voor café Steen ©ene ringrijderij met paard en kar, door paren gehouden, waaraan door elf paren werd deelgenomen. Prijzen bestonden uit kuns^voorweitpen, ter gezamenlijke waard© van f 70. le prijs behaald© de beer S. Hartman en mej, M. (Hartman, Van Bersdngerfoorn, 2e prijs J. Blaauboer Dz., B.'hora en mej. G. Blaauboer Jmd., Kolhorn, 3e prijs J. Nul en mej. M. Nul, B.'horn; 4e prijs C. Schenk, Wiaringerwaard en mej. C. Grdn, B.'horn; 5e prijs Wonder Kreil, en mej. J. Kqoij, Wderin gerwaard; 6e prijs G. Blaauboer Jmz., Kolhorn en mej. M. Koopman, B.'horn; 7e prijs C. Belles, Kreil, en mej. A. Belles, Barsingerhorn. Deze wedstrijd werd door ©en groot publiek ga degeslagen, en werd door schoon weder begunstigd. De commissie kan met voldoening op haar werk te rugzien. Feestelijke prijsuitreiking 's avonds 8 uur. ST. PANCRAS. Opgeroepen per bekken vergaderden vele kiezers dezer gemeente ten lokale van den heer H. Gerrit sen ter bespreking: schoolbouw voor het bijz. on derwijs. De heer C. Kloosterboer, de ledder dezer bijeen komst, opende de bijeenkomst met een uiteenzetting van het doel dezer vergadering, nl. bespreking van den bouw van een nieuwe school met den bijbel. Wel weten we weinig, maar toch zooveel, dat deze bouw veel geld zal moeten kosten. Het eerste plan was: verbouwing van de oude school en bijbouw van een nieuw lokaal en nu is het geworden: oude school wordt turnzaal, aangebouwd wordt een lokaal voor kleedkamer, fietsenbergplaats, spreekkamer, enz. en daarop volgt een geheel nieuwe school van 3 lokalen. Dit laatste plan nu is hem te machtig, vandaar een oproep om hiertegen te protesteeren. Is (hier nog iets aan te doen, werd gevraagd. Ja, was 't antwoord, pressie uitoefenen bij hoogere au toriteiten. Aan de inmiddels verschenen 3 leden van den aad werd gevraagd, hoe 't kon verklaard worden, dat de lokalen eerst 86, en later voor 48 leerlingen werden gebouwd. Doch dit was de heeren niet mo gelijk. Mede werd de vraag gesteld: Mag de Raad zulke besluiten in comité nemen? Men vond dit blijkbaar niet goed. De heer Van Kampen zette daarop uitvoerig uiteen, waarom hij zoo en niet anders had gehandeld, want «et bleek, uit den mond van een ander lid, dat ze er maar voor waren geweest, omdat de meerderheid er toch voor was. Na eenige bespreking werd een protest-adres, te zenden aan Gedeputeerde Staten, door velen der aan wezigen geteekemd, waarna de bijeenkomst werd ge sloten. - WICRINGCRWAARO. Vergadering van de Handeldrijvende en Indus- triëele Middenstandsvereeniging, op Maandag avond bii den heer D. Haverkorn. onder leiding van den heer C. Speets. Aanwezig 13 leden. Na opening worden door den heer C. Rezelman de notulen voorgelezen, welke onveranderd wor den vastgesteld. Verschillende ingekomen stukken worden voor gelezen, w.o. een aanbeveling voor een hoofdbe stuurslid, welke verkiezing inmiddels reeds heeft plaats gehad. Hen schrijven van het Bureau Middenstandsbank inzake het informatie- en incassobureau, waaruit blijkt dat dit bureau zich moeilijk staande kan houdsn. Is echter nog niet in liquidatie. Verder is ingekomen een circulaire inzake on gevallenverzekering, waarbij sterk wordt aanbe volen een risicoverzekering voor Middenstanders. Dan deelt voorzitter mede, dat de heer C. Rezel man gekoze» is als bestuurslid van het centraal adviesbureau. Dit bureau kan in de toekomst zeer nuttig wezen, omdat de gelegenheid open staat verschillende adviezen in te winnen. Ook wordt medegedeeld dat de kas van den Middenstandsbond een tamelnk tekort aangeeft, waardoor de contributie voor cfe afdeelingen vanaf 1922 verhoogd zal worden met 20%. Het minimum zal dan zijn f 1.— per lid. Na deze ingekomen stukken en mededeelingen komt het vaarwater wederom ter sprake. De secretaris zegt een onderhoud te hebben gehad met den Dijkgraaf, doch verwacht weinig succes. De Dijkgraaf is van oordeel, dat het on derhoud van net vaarwater te duur wordt, leder een moet zich maar redden. De boeren moeten desnoods het zaad maar naar de Oudesiuis bren gen, en wie steen of ander materiaal noodig heeft, moet 't. maar halen of laten halen van Ouaesluis. Volgens Dijkgraaf zou 't moeilijk zijn het vaarwa ter schoon te houden. Verder zegt secretaris van opzichter Breed te hebben vernomen dat erlöc.M. bagger in de sloot is, doch ik meen van minstens 30 c.M. Om opnieuw een request aan het Polder bestuur in te dienen, verwacht ik weinig succes. Wij vragen niet om hoog water doch om de sloot schoon te houden De heer Sijbrands vraagt of een request aan Ged. Staten gunstige resultaten zal afwerpen. Deze vraag is niet bevestigend te beantwoorden, doch het kan in ieder geval geprobeerd worden, het is niet alleen een middenstandsbelang doch ook een boerenbelang. De heer D. Haverkorn wil hooger op probeeren, we schieten hier heelemaal niets op. Voorzitter verwacht wel meer kans van slagen. Verder wordt nog opgemerkt dat de boeren door laag water wel meer van hun land willen halen, doch willen dat 't liefst allemaal behouden, maar om b.v. 50 cent per bunder al te dragen voor het schoonhouden der slooten hebben ze niet van terug. Ten slotte wordt besloten, een request in te die nen bij Ged. Staten. Bij de rondvraag wordt door den heer W. v.Acl. Ham opgemerkt, aat in een vorige vergadering is gesproken over de boeteheffing, doch hij heeft hier over niets naders vernomen. De heer v. d. Ham zou dit willen afschaffen. Voorzitter meent dat de boeteheffing nog wel eens kan dienen als een herinnering en dan een aansporing kan zijn om de vergaderingen te bezoeken. De heer K. Zan der wil niet gedwongen worden en zal, indien hij boete moet betalen, bedanken als lid. Ook de an dere leden vinden boeteheffing niet gewenscht. Na nog eenige discussie wordt met algemeene stemmen besloten om het boetestelsel af te schaffen. Door den heer C. Dekker wordt de electrificatie ter sprake gebracht en vraagt of het misschien gewenscht is nog eens bij de gemeente aan te kloppen. Zoo langzamerhand hebben al onze buren electrisch licht en wij zitten maar steeds met ons petroleumlampje. Uit de besprekingen hierover Dlijkt dat men algemeen van oordeel is, dat het voorloopig nog veel te duur is. De gemeente zal wel zoo actief zijn om ter gelegener tijd op die zaak terug te komen. D®or den heer Sijbrands wordt opgemerkt dat den vorigen winter wel eens is gesproken om een spreker te laten komen. De heer Rezelman zou alsdan den heer Kropveld, Middenstands adviseur willen uitnoodigen. Over het te behandelen onder werp kan nader overleg worden gepleegd. Niets meer te behandelen zijnde, sluit voorzitter met de beste wenschen voor de vereeniging en onder dankzegging voor de prettige samenwerking de vergadering. ONDERSCHEIDINGEN. Ter gelegenheid van den 41sten verjaardag van H. M. de Koningin, is aan een lange reeks perso nen verschillende onderscheidingen uitgereikt. Wij treffen o.m. aan dat de heer H. Feisser, ontvanger der invoerrechten en accijnzen te Maastricht, is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en de heer L. T. C. Scheij te Hoorn, eveneens tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau. - KREIL. Bij gelegenheid der kermis alhier trad Maandag avond, 29 Aug., in de zaal van den heer Steen op de (heer Joh. Grapemdiaal uit Jutphaas met verschillende voordrachten. De opkomst was groot en d© voordrachten bleken ®eer in den smaak van het pulbliek te vallen. Een ge zellig bal hield de aanwezigen nog lang bijeen. SPANBROEK. Onze plaatsgenoot J. Waal, werkjzaam als schrij ver aan de Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer, is be noemd als zoodanig aan de Kaasexport te Alkmaar, afd'. Duitsche Handelscorrespondentie. ARRONDISS. RECHTBANG TE Af.WMA AB, Udtspraken ^an 30 Augustus 1921. Petronella de Zwart, koopvrouw, gedom. 'te Am sterdam, ged. H. v. Bew.. bedelarij, eisch 12 d. h.f uit spraak idem. K. Bakker, notarisklerk, zwervende, ged. H. v. Bew., verduistering van een rijwiel, ©isch 6 m. gev., uit spraak 4 m. gev. Aüb. Zweet, Werkman, zwervend©, ged. H. v. Bew., bedelarij, eisch 3 d. h., en 1 j. en 8 m. opa. R.W.I., uitspraak, idem. Corna. Broek, huisvrouw van J. Groen te "Egmond aan iZee, eenvoudige beleediging van L. Glas, elsch f 10 of 10 d. h., uitspraak idem. Jan er Anth. Pankras, landbouwers te Haren karspel, eenvoudige beleediging van een ambtenaar, eisch f 50 of 50 d. h., uitspraak f 30 of 30 d 'h. Jan Eldel, loonploeger, te Bovenkarspel, 'diefstal van kleedingstukken, ten nadeele van Juffr. Spoelstra— Vriend', eisch 3 m. g©v., uitspraak idem. Arie Koster, veehouder te Midfwoud, diefstal van een portemonnale en f8 ten nadeele van W. Roos, edsch 4 m. g©v., voorwaardelijk, met 2 proefjaren, uitspraak idem. Petra. Graanstra, ®onder beroep te Helder, mishan deling van B. van Tongerloo, eisch f10 of 10 d. h., uitspraak idem. Trijntje Duijnmeijer, huisvrouw van D. Ridder, te Graft, beleediging van S. Rootje, eisch 110 of 10 d. h., uitspraak f5 of 5 d. h. WIRRINGERWAARD. Door schipper D. Haverkorn wordt vanaf a.s. donderdag een nieuwe motorboot in de vaart ge bracht. Het heeft ons verwonderd, dat dit niet veel eerder werd gedaan, hoewel het een groot bezwaar was dat het vaarwater voor een motorboot ten eenenma'.e ongeschikt is. Vanaf het jaar 1799 werd het beurtveer van hier op Alkmaar waargenomen door de familie Mars en vanaf 1842 door de familie Haverkorn, terwijl een tweede beurtveer werd gedaan door de familie Kossen—Kruiten. De laatste jaren was Haverkorn alleen en ging 't steeds met een of twee paarden voor de jaaglijn. De heer Haverkorn heeft ingezien dat dit toch wat ouderwet vrordt en heeft nu een mooie motorboot aangeschaft. De boot ziet er keurig uit heeft een laadvermogen van 19 ton, is 14 PK. en loopt 12 K.M. per uur. Zonder paard zal het even wel niet gered kunntn worden, omdat van af Ou desiuis naar hier nog niet eens met een ledige boot kan worden gestoomd. Wij wenschen den heer Haverkorn toe, dat hij nog zeer vele reizen met volle booten zal kunnen doen. De brand Ir Mieris Ondf .en vloer van een der afgebrande huizen te Mie (N.Br.) had een kostganger 80 rijksdaal der en 10 gouden tientjes geborgen. Deze geld stukken zijn vrijwel ongeschonden te voorschijn gebracht. Ze waren alleen zwart geworden. Een indringer. Zondagmiddag is in het dorpje Beekbergen een onbekende binnen gedrongen in de woning van den onderwijzer J. H. van Ingen. Hij trof de vrouw des huizes alleen aan, sloeg haar met een stuk ijzer op het hoofd en wierp haar op den grond. Vervolgens werden haar de armen vastgebonden met een lakentje uit de wieg van haar kind en haar een prop in den mond geduwd. De indringer heeft zich daarna een bank biljet van t 60 uit een portefeuille, in een kast geborgen, toegeëigend en is, na het wiegekleed in brand te hebben gestoken, in de richting Arnhem verdwenen. ten rloRnasidige weddenschap Zondagmiddag omstreeks één uur werden de voorbijgangers op de groote Markt te Haarlem getroffen door een zonderling schouwspel schrijft de ,0. H. Crt." Bij het standbeeld van qnzen onsterfelijken Laurens Jansz. Koster stond een dame in even indrukwekkende en onbeweeglijke houding. Alleen hield zij in de opgeheven hand inplaats van eert steen een flesch 1 Een flesch slaolie 1 De eerste gedachte van de meeste toeschouwers was, dat mevrouw zich oefende voor een eventueel te houden levende beeldenvertooning, maar toen de dame in haar rust bleef volharden, en langer dan tien minuten genoemde houding volhield, oe- ~on men zich af te vragen, wat dit toch wel te leteekenen kon hebben. Men verdiepte zich in de diepzinnigste veronderstellingen, er waren er zelfs die aan een acuut psychopathisch verschijnsel ge loofden, anderen dachten aan een origineele sla oliereclame, maar ten slotte kwam men tot de con clusie dat het zich wel om een weddenschap zou handelen. Het was zoo en mevrouw won haar met glans. Langer dan een halfuur heeft zij het volge houden. We kennen vele weddenschappen, maar deze behoort wel tot de allerzonderlingste waarvan we tot nu toe gehoord hebben. NIEUWE NIEDORP. Dinsdagavond j.1. vergaderde bij den heer Peet oom alhier de afd. Waard en Groet der Holl. Mij. van Landbouw, onder presidium van den heer Jn. de Veer uit de Zoutkaag, gemeente Winkel. Na opening werden de notulen door den heer A. Winkel, secretaris, gelezen. Worden goedgekeurd. Als candidaten voor Kring I worden gesteld: ai. Jm. Blaauboer Kz. (Barsingerhorn), b. H. K. Koster (Wieringerwaard), in plaats van den heer J. B. Wilken van Nieuwe Niedorp, die wegens drukke bezigheden had bedankt als lid van het Hoofdbe stuur (zooals we reeds enkele dagen geleden meld den). Als candidaat in plaats van D. de Boer Dz. (Stom- petoren), wordt opgegeven K.-Breebaart Jz. (Groet polder). Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren P. Schaap (Groetpolder), bestuurslid en A. Winkel (Moerbeek), secretaris. Deze laatste wordt herkozen. In plaats van den heer Sehaap wordt gekozen de heer G. Stui (Weere, Winkel). De beschrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring, te houden te Zoetermeer op 13 September a,s., wordt behandeld. De 'afgevaardigde, de heer J. de Veer, voorzitter, verkreeg vrij mandaat. Na rondvraag, waarbij nog enkele kleine bespre kingen plaats vonden, volgde sluiting onder dank. BREEZAND. Tot boekhouder van de Coöperatieve Land-, Tuin bouw- en Handelsvereeniging is benoemd de heer We8sel te Helder, vroeger brievengaarder alhier. EEN ANDERE 8PAANSCHE SCHATGRAVER. Een Rotterdamsch geneesheer ontving dezer dagen een in het Duitsch gestelden brief, afkomstig uit Madrid, waarin de schrijver zegt daar in de gevan genis te zitten ten zake van bankroet. Hierdoor kan hij zijn kapitaal van 450.000 francs, in Zwitserland belegd, niet losmaken. Als de dokter nu f4500 pro ceskosten naar Madrid overmaakt, krijgt hij de helft van de Zwitsersche franken, zoodra de ban kroetier uit de gevangenis is ontslagen. De brief is slechts onderteekend H. yon H., er wordt echter als tusschenpersoon in genoemd Jacinto Valdes Es- partinas Segundo Centro, Madrid. Men vermoedt dat de afzender in het bezit is van een geneeskundig jaarboekje; Allicht zullen dan meerdere doctoren een soortgelijke uitnoodiging om hun geld kwijt te raken, ontvangen. VALSCHHEID INI fcESCHRITTE EN VERDUISTE RING. Te Delft is een kantoorbediende gearresteerd ver dacht van valschheid in geschrifte en verduiste ring van f8000 ten nadeele der firma Goudman al daar. Van het geld had hij voor zichzelf een motor fiets en voor zijn verloofde een piano enz. ge kocht. HET VISSCHEN MET DEN HENGEL. Te Ilpendam is het visschen met den hengel in gemeentewater verboden. Er werd hieraan evenwel niet veel aandacht geschonken, omdat niet zoo veel vlsch in dat water werd gevangen. Het aantal Amsterdamsche hengelaars is echter in de laatste jaren zeer toegenomen en vooral in den laatstee tijd kwamen er zeer velen, omdat de vlsch (karper) als gevolg van de langdurige droogte en het zoute water elders, zich in groote hoeveelheid in het ge meentewater van Ilpendam ophield en ook gemak kelijk was te vangen. Op sommige plaatsen kon de visch met een schepnet worden opgevangen. Er wa ren visschers, die met vele tientallen korpers naar huis gingen. Hierbij kwam nog, dat het goeddeels ondermaat- sche karpers waren, het vorig jaar door de Heide maatschappij uitgezet ter verbetering van den visch- stand. Op die manier zou dus de uitgezette pootvisch spoedig verdwenen zijn. De kleine beroepsvisschers te Den lip (gem. Ilpen dam) zijn hier dan ook tegen opgekomen en hebben naar aanleiding hiervan een vergadering gehouden. Het resultaat was, dat aan het gemeentebestuur ver zocht is het hengelverbod voor anderen dan ge- meontenaren streng te handhaven, om to voorko men dat de vischstand en daarmede ook de visschers ernstig worden benadeeld. Het gevolg is geweest, dat than* streng op de overtreders wordt toegezien en er derhalve bijna geen hengelaars meer komen. Over de vraag, of al het gemeentewater behoort tot die wateren, waarin volgens de Visscherijwet het visschen mot den hengel kén worden verboden, zal wel een rechterlijke uitspraak komen, daar de politie in enkele gevallen proces-verbaal heeft op gemaakt, - ST. MAARTEN. De heer J. B. alhier, had het ongeluk van ©en w'a- genlading zaad te vallen met gevolg dat hij met het hoofd op bet wiel kwam te vallen en in bewusteloo- zen toeetfand bleef liggen met bebloed hoofd en aan gezicht. Het geval liep echter in zooverre goed af, dat B. na door ingeroepen medische hulp te zijn be handeld met een paar dagen rust wel weer de oude zal zijn. Tevens had hie^ ©en ernstig ongeluk plaats met het 3-Jarig zoontje van Ghr. H., welke spelende op een erf, een klap kreeg van een paard. Ook deze werd door zijn grootvader in bewusfelooizen toestand dn huls gedragen met een bebloed gezichtje. Ook hier kon de medicus, na de wonde genaaid }e heb ben," de geruststellende mededeelüng. doen, dat wel licht geen ernstige gevolgen van dit ongeluk zullen nakomen. VALKKOOG. Ter gelegenheid van de kermis alhier gaf de Re derijkerskamer „Kledn Begin" van Valkkoog ten Ihudize van den heer Budk eene uitvoering en werd ■voor een stampvolle zaal het kluchtspel „In 'den Mist" en het blijspel „De Korporaal en het Dienst meisje" opgevoerd. Beide stukjes vielen kolossaal in den smaak der aanwezigen, welke door vroolijiken lach en handgeklap hieraan uiting ga/ven. De Ka mer wordt dan ook 'n welverdiend pluimpje van hier uit toegebracht. Een vroolijke kermisavond volgde hierna. VLEESCHVERGIFTIGING. Boskoop, 29 Aug. In eenige gezinnen te Boskoop hebben zich gevallen voorgedaan van vergiftiging na het gebruik van leverworst. De patiënten, waarvan enkelen zeer ernstig ongesteld waren, hadden lever worst gegeten van een te Boskoop wonenden slager,' welke leverworst vermoedelijk bedorven is geweest. 6e ziekte ging gepaard met hevige brakingen en diarrhee. BRANDEN. Apeldoorn, 30 Aug. Twee jongtjes van 8 <?n 10 jaar oud, H. G. en B. G. uit Oene, gelogeerd bij den molenaar M. G. te Noord-Apeldoorn, waren Maandag middag door een vuurtje te stoken oortzaak, dat een hooischelf v. den molenaar deels met hooi deels met haver gevuld, in brand geraakte en geheel door het vuur werd verteerd. De hoog oplaaiende vlammen sloegen over naaT een daar dichtbij staand dubbellhuis met riet gedekt, be woond door D. J. Jonker, wiens inboedel laag en H; Gosseldng, wiens inboedel geheel niet verzekerd was, met het treurig gevolg, dat het perceel geheel uit brandde en het meubilair der bewoners slechts ge deeltelijk kon worden gered.

Schager Courant | 1921 | | pagina 2