Groote HOUTVEILIKG HOTEL „NOORMAN" ZAAITARWE te koop, een jongste Bediende, Gulp in de huishouding, lnmaak- Percament N.lUh. Trapman ICn. een Bakkersleerling DIK TROM Raad Noordscharwoude. best Werkhout Tentoonstelling Burgerwoonhuis VAKSCHOOL voor MEISJES Dr. G. C.v. Balen Blanken, Huishoudster Heerenhuis, Harddraverij Tarwestroo, Wilelmina Zaaiterwe, 2 3 Koeien slechts 1.75. Dieuwertje Bood, .Grietje Kerkmeer, IMMETJE BLOK, Vrijdag 2 September a.s. te 't Zand, Schagerbrug, Maandag 12 September a.s. No 32a. Een Ram, Beursstraat 7 (achter de Beurs). voor Helder en Omstreken Hoofdgracht 18. afwezig tol 16 September. IJZERWAREN. Nette degelijke groote en kleine Perceelen te Lutjewinkel, Zondag 4 September, De Boerenplaats is verhuurd. Kantoor- of Winkelbediende. of gevorderd leerling, het beroemde Jongensboek Boekhandel v.h. TRRPMAN Co. Voorzitter zegt dat over deze kwestie een schrtj-1 ven naar Ged. Staten is gezonden, waarin om ad- vies werd gevraagd. Van Ged. Staten is nu be richt ingekomen dat hun bij onderzoek was geble ken dat het do bedoeling was geweest dat de kos ten van den loswal door gemeente en polder ge meenschappelijk werd gedragen en dat ondor de begrooting van 120.000 voorkwam een bedrag van f1792 voor bestrating. Ged. Staten meenen, dat het do bedooling is geweest dat onder de toegezegde f 10.000 ook het aandeel in de bestrating was be grepen en vinden het niet billijk, dat wellicht door minder gelukkige bewoordingen de gemeente een ander standpunt inneemt, dan de bedoeling van het polderbestuur is geweest. Naar hjun meening zou de polder slechts de helft van de meerdere bestratings- kosten boven zijn aandeel moeten betalen. Ged. Sta ten vinden goen aanleiding hun tusschenkomst te verleenen en wijzen er op dat wanneer het aan bod van den polder werd geaccepteerd, de polden zou bijdragen f 10433.16, terwijl f8066.84 voor de ge meente zou komen. Voorzitter zegt dat nu de vraag zich voordoet: Wat nu? Moeten wij ons bij het standpunt van Ged. Staten neerleggen of moeten we op een andere ma nier ons ingenomen standpunt handhaven en des noods tot pleiten overgaan. Spr. gelooft niet dat het zoo gemakkelijk zal gaan als we ons standpunt handhaven en in dat geval zou het advies van een advocaat kunnen worden ingewonnen. Verder zal hij er niets van zeggen, omdat zijn standpunt ge noegzaam bekend is. B. cn W. hebben geen advies, doch de beide wet houders willen wel hun meening kenbaar maken. De heer Smit zegt dat het advies van Ged, Sta ten weinig invloed geeft, zij geven beide kanten ge lijk. Spr. wil desnoods rechtskundig advies inwin nen. Wo hebben a gezegd, Ged. Staten willen hun medewerking niet verleenen en we moeten nu maar b zeggen ook. De heer Engel stelt zich op hetzelfde standpunt als zijn collega Smit. Spr. gaat nog eens de geheele kwestie na van het begin af. Hoe de gemeente zich met den polder in verbinding heeft gesteld om ver betering in den toestand te krijgen. Wij achtten het geheel en al een polderzaak, doch hebben het initi atief genomen ook in het belang van de arbei dersbevolking. Voorop gezet is evenwel dat we slechts de halve onkosten zouden dragen en in geen geval het onderhoud op ons zouden nemen. Op de conferentie die B. en W. met het polderbestuur hebben gehad is dit dan ook duidelijk naar voren gebracht. De oorspronkelijke begrooting werd door ons veel te hoog gevonden en de burgemeester heeft daarna het Initiatief genomen een andere be grooting to doen maken. Weer is voeling gehouden met 't polderbestuur en ook nu weer werd or door ons op gewezen dat de gemeente de halvo kosten wilde dragen, maar dat het onderhoud voor den polder was. Door het polderbestuur werd daarop niets gezegd, doch men wilde wijziging in onze be grooting door een gedeelte straat te laten liggen, en dan in de halve kosten van de geheele straat te deelen, naast de f 10.000. Door mij is hier toen ge zegd: laten we daarop maar ingaan, want ze ne men iets, maar geven ook iets.. Spr. wijst er nog maals op dat het is en blijft een polderbelang en dat do gemeente er wat aan betaalt voor het ge val dat de cultuur, de bietencultuur achteruit gaat. De raadsleden hebben dan ook een besluit genomen op het door B. en W. ingenomen standpunt cn spr. hoopt dat de Raad dit nogmaals zal doen. De heer Burger gaat met het advies van de wet houders mee. De hoer Blaauboer meent dat do Raad toch over tuigd zal zijn dat het niet de bedoeling van het polderbestuur is geweest de zaak af te handelen als door den heer Engel wordt aangegeven. Het Is alleen een zoo ongelukkig gekozen woordje en spr. vindt het dan ook kinderachtig om aan dat be drag vast te houden. Zij die in het college van Dijkgraaf en Heemraden zaten hebben bedoold wat zij nu zeggen. Deze meening wordt door den heer Engel be streden. Spr. meent dat het er maar omgaat welk standpunt de Raad voofheen heeft Ingenomen en welk nu. Hij noemt het van de gemeente niet kin derachtig aan het bedrag- vast te houden, maar het is eerder kinderachtig van den polder, het iB heelemaal een polderbelang. De heer Blaauboer zegt dat de raming f20.000 was en toen heeft de polder wel gezegd we zullen f 10.000 geven, met de bedoeling van alles af te we zen. Wat het minder gekost zou hebben zou ten voordeele van de gemeente komen. Daaruit bleek duidelijk hun bedoeling. Later is gezegd dat de holft van de extra bestratingskosten zou worden betaald. Het is spr. altijd zoo duidelijk als glas ge weest. De heer Engel zegt dat die duidelijkheid nooit is kunnen blijken, maar de heer Blaauboer die zeker heeft door inlichtingen van een boer die heemraad is. Spr. herinnert er aan dat het polderbestuur in de eerste bijeenkomst met een hooge begrooting kwam en toen door ons is gezegd, dat doen ze moedwillig, omdat ze er niet aan willen. De heer Blaauboer: Daarom hebben ze dan ook f 10.000 toegezegd met de bedoeling er af te wezen. Tenslotte komt het voorstel van de beide wet houders in stemming om het ingenomen stand punt te handhaven en rechtskundig advies in te winnen. Het gaat om een verschil van pl.m. f900. Mevr. Bergman-Gons vraagt of er geen andere weg is, het verschil deelen. Voorzitter zegt eerst het voorstel van de wet houders in stemming te zullen brengen. Daarna kan mevr. BergmanGons een ander voorstel doen. Het voorstel van de wethouders wordt met 6 tegen 1 stem aangenomen, tegen stemde de heer Blaau boer. Voorzitter vraagt of het aan B. en W. wordt over gelaten welke advocaat zal worden geraadpleegd. De heer Blaauboer: Zo eik de goedkoopste maar uit, het zal wel heel wat kosten. Voorzitter: Daar heb ik het niet over. Wordt het goedgevonden? Goedgevonden. B. en W. stellen voor over te gaan tot verbouw van de school te Kolhorn. De toestand kan onmo gelijk zoo blijven, de kosten voor een nieuwe school hebben B. en W. afgeschrikt en de plannen tot ver bouw werden door den Inspecteur goedgekeurd. De heer Smit is niet van plan om het geld van de gemeente to verspillen, doch hij is ten volle overtuigd dat er wat moet gebeuren. Allen voor. Vastgostold wordt een suppletoire begrooting en besloten wordt voor den schoolverbouw een geld- leening te sluiten. Rente hoogstens 6# aflossing in 20 jaar. Een verordening betreffende het vervolgonder wijs wordt mede vastgesteld. Het onderwijs zal wor den gegeven te Barsingerhorn door den heer De Groot en mej. Aafjes (mej. Kant geeft les in hand werken te Harjnghuizen) en te Kolhorn door den heer Dikstaal en mej. Wagemaker. Aan den heer J. p. Mol, onderwijzer, wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend, onder dankzegging voor de bewezen diensten. Voorzitter spijt het dat de heer Mol zoo spoedig gaat vertrekken. Een op roeping is gedaan. De pensioengrondslag van den lijnwerken van het G.E.B. wordt op f1000 gesteld. Bij de rondvraag informeert mevr. Bergman Gons of er reeds een bespreking is geweest met het Armbestuur. Voorzitter antwoordt dat den len Dinsdag van de maand wordt vergaderd en de kwestie zal op de eerstvolgende vergadering worden besproken. Bo vendien gaat er nog een nader schrijven heen. De brief van Nierop is er. Sluiting, Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Woensdag 31 Augustus. Voorzitter de heer C. Brinkman, secretaris de heer K. G. Reinders. Afwezig de heeren Heeman en Zut. Voorzitter opent de Ivergadering, waarna de notu len worden gelezen en goedgekeurd. Goedgekeurd Is teruggekomen hot besluit tot aan koop van grond voor de woning van het Hoofd der School, I iBericht is ingekomen idat door den Rijksontvanger aan 'den gemeenteontvanger is uitbetaald f 1028.37. Van de iSociüteit „Ons Genoegen" is een daiKkbe- tuilging ingekomen voor de beschikbaarstelling van een medaille. De Raad wordt uitgenoodigd bij de of- ficieele opening aanwezig te zijn. en B. en W. worden tot 'het gemeenschappelijk diner uitgenoodigd Van den Rijksveldwachter Wienk is een dankbe tuiging ingekomen voor de verleende gratificatie. Ingevolge voorstel van het Prov. Waterleidingbe drijf wordt besloten alle spruitstukken aan te bren gen wélke op de teekening zijn aangegeven, totaal 18 in de Dorpsstraat en 5 in de Spoorstraat Brandkranen zullen niet worden aangebracht. Van den minister van Arbeid is een mededeeling ingekomen, dat de bijdrage voor de 24 woningen van het tijdvak 8 Augustus 19207 Augustus 1921 f 1139.40 is. Mededeeling is ingekomen, dat de geschatte waar de van de bijzondere scholen ta deze gemeente ge heel voor deze gemeente komen .zoodat daarvan niets van andere gemeenten kan worden teruggevorderd. Dit izal, zegt voorzitter, voor de gemeente dus wel een extra bffertje vragen. Volgens mededeeling bedraagt over 1920 de vergoe ding voor het herhalingsonderwijs f 450. Van den heer Toornstra te Helder is een schrijven ingekomen waarin hij meedeelt dat zijin afschrijving op den H.O. niet 7, doch 8 maanden behoort to zijn. Na een vrij lange bespreking wordt zijn afschrijving op den H.O. wegens vertrek op 8 maanden gebracht. Goedgekeurd is teruggekomen het kohier honden belasting op f 127.50. De gemeenterekening over 1920, welke door de daarvoor benoemde commissie is nagezien, wordt bij monde van den heer De Geus in orde vertelaard en vastgesteld. Ingekomen is de rekening van het Armbestuur over 1920, waaruit blijkt, een ontvangst van f 2106.59, een uitgaaf van f2443,07, alzoo een nadeelig .saldo van f336.48. Het nadeelig saldo van de vorige reke ning was f 562,96.. De gemeentebegroting ivoor 1922 werd aangeboden met een ontvangst en uitgaaf van f 70284.12#, met oon post onvoorzien groot f2808,83#. De begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur geeft aan een ontvangst en uitgaaf van f2271,09, met een post onvoorzien groot f 94.28. Hierbij is gorekend op een gemeentesuibsidie van f2000, waarmee de Raad accoord gaat. Waar echter in de begroting het nadeelig saldo over 1920 niet is opgenomen, wordt de begrooting niet goedgekeurd. Ingekomen is de begrooting voor de Mchtbedrijven. De begrooting voor het electriscih bedrijf geeft aan een ontvangst en uitgaaf van f 54000, met een post onvoorzien, groot f2144. De begrooting voor het gas bedrijf geeft aan een ontvangst en uitgaaf van f 140900 met eën post onvoorzden groot f5585.55, Voorgelezen worden de (verschillende posten, be nevens de memorie van toelichting. Er blijkt uit, dat de prijs voor het 'gas 2 ets. per M3. lager goraamd is dus op 16 ets. en do prijs voor eletrischen stroom, hij raming is bepaald van 45 op 40 ets. Geklaagd wordt over de slechte kwaliteit van het gas, zoo af cn toe. De heer Keizer heeft geconstateerd, dat het it-us- schen 10 en 20 Augustus izeer slecht was. De heer Barton wijst op de sterke verlaging van pe- troleumprijizen, waarmee met de Igasprijizen wel reke ning mag werden gehouden. Voorzitter 'wijst op beter wordende kwaliteit van de kolen. De directeur heeft met veel moeilijkheden te kampen gehad. De heer Keizer zegt, dat de druk direct beter is als de directeur de groote ketel er voor plaatst. Het was tusschen 10 en 20 Aug. het slechtst, doch ook voor en kele dagen weer. Het klagen heeft succes en als het gas het slechtst is, wordt er het meest gebruikt. Wat de oorzaak ls weten we niet, we hebben er goen ver stand van. de laatste dagen ia het beter. Als er ge klaagd wordt kan de directeur het niet begrijpen, doch een half uur later ls het tijdelijk boter Besloten wordt tot het aangaan van een geldleening groot f6000 voor den houw en inrichting van de U.- L.O.-scljool; deze leening aan te gaan tegen een ronr to van ten 'hoogste 7 pet., af te lossen in 20 jaren of zooveel vroeger als mogelijk is. De kosten der looning aullen uit de gewone middelen worden bestreden. De school is klaar on zal gauw worden geopend. Op een vraag van den heer Duijves deelt de voor zitter mee, dat er 19 leerlingen zijn. Aanvankelijk waren er 20, doch een heeft zich teruggetrokken, om dat ander onderwijs voor deizen leerling beter geoor deeld werd. Na oproeping van een tweede leerkracht zijn tot heden 2 sollicitanten ingekomen. De U.L.O.-school zal Donderdag 8 September worden geopend, omdat ge durende de kermisdagen het onderwijs toch niet on gestoord kan plaats hebben, Van het hoofd der O.L. school is het leerplan voor het vervolgonderwijs ingekomen, waaruit blijkt, dat dit drie avonden in de week |zal worden gegeven en wel Maandag, Dinsdag en Donderdag. De cursus is een tweejarige en wordt gegeven van 1 October tot 15 Februari. Het onderwijs zal omvatten de vakken lezen, practisch rekenen, meetkundig rekenen, hoofd- rekenen, cijferen, kennis der natuur (hygiëne, phy- sica, wat landbouwkunde), Nederl. taal, waaronder 'stelonderwijs, geschiedenis, aardrijkskunde, waaron der wiskundig aardrijkskunde, staatsinrichting, nut tige handwerken. De geheele omvangrijke lesrooster word<J door den Voorzatter voorgelezen, waarbij de ijver en toewijding Van den heer Mallecote meetrmalen ten zeerste werd geprezen. i In verband met de nieuwe onderwijswet wordt een tabel voor schoolgelden voorgelezen, waaruit blijkt, dat de volgende regeling wordt voorgesteld. 'Bij een •inkomen van f 800f 1000 f 2,60 per jaar. tot f 1200 f5.20, tot f 1500 'f 7.80, tot f1800 f 10.40, tot f2200 f 13, tot f 2600 f 18, tot f 3000 f 24„ tot f 3500 f 30, tot f 4000 f 36, tot f 5000 'f 42, daarboven f 48 per leerling. Volgens de wet wordt het schoolgeld voor het 2e kind met 20, het 3e 'kind me 40, het 4e kind met 60 'het 5e kind met 80 ten honderd verminderd, terwijl voor het aantal kinderen boven d e5 geen schoolgeld •meer verschuldigd is. Deze regeling geldt voor kin deren van alle scholen in 'deze gemeente Bij een opmerking, dat de regeling nogal hoog 's, 'deelt de secretaris mee, dat het onderwijs hier per leerling ongeveer f 50 kost. De heer de Geus vindt het voor het onderwijs een kleine bijdrage. De beer Duijves vindt het voor een dagiooner met een loon van f 1000 en 6 kinderen een zware bijdrage De heer "Barten merkt op, dat 'tot f 1000 inkomen vrijgelaten zou kunnen worden. Na diverse besprekingen over het laten vervallen van de le klasse, dacht wethouder Ootjers dat het verstandiger was, ook de eerste klasse maar te hand haven. De heer Keizer heeft tegen de regeling 'niets in te brengen. De heer. De Geus meent, dat hij voorkomende gele genheden altijd eeni^e clementie gebruikt kan wor den. Besloten wordt, de regeling onveranderd te aan vaarden. Ook wordt vastgesteld een «choolgeldregelimg voor het herhalingsonderwijs, waaruit blijkt, dat betaald moet worden bij een inkomen van f 800—11000 II, tot f1200 f 1-50, tot f1500 f2, tot f1800 f2.50, tot f2200 f 3, tot f 2000 f 4, tot f 3000 f 5, tot f 3500 f 6, tot f 4000 f 7, daarboven f 8 per leerling en per wintercursus. Verder komt ter tafel de schoolgeldregeling voor het U.L.O.-onderwlJs, waarvan bet samenstellen aan B. en W. van deze gemeente ls opgedragen en do goedkeuring van de Raden van Zuidscharwoude Noordscharwoude en lOudkarspel behoeft. Deze rege ling wordt voorgesteld alsvolgt: bij een inkomen van f 800—f 1000 f 10.20 per jaar, tot f .1200 f 15.60, tot f 1500 f20.80, tot f1800 f26, tot f2200 f30, tot f2600 f48, tot f3000 f60, tot f3500 172, tot f4000 184, tot f5000 f96, daarboven f108. Voorzitter deelt mee, diat morgen de iB. en W.'s van de drie gemeenten bij elkaar komen om deze voorge stelde regeling onder oogon to zien. Mogelijk .dat als gevolg daarvan nog eendgo wijziging zou kunnen ko men. Opgemerkt word, of het niet goed zou zijn deze regeling een klasse op te schuiven en daardoor de inkomens tot f 1000 vrij te stellen. De beer Keizer zegt, daaraan aanvankelijk ook ge dacht te hebben, doch bij nadere beschouwing is do regeling niet zoo hoog als ze aanvankelijk wel schijnt te zijn. Vooral als men in aanmerking neemt, de kosten die het onderwijs elders met zich brengt, is do regeling goed te noemen. Het is zeer goed voor elkaar. Het eenlge zou kunnen zijn, dat we door het nemen van een besluit even te veel vooruit loopen. De heer De Geus krijgt den indruk, dat de Raad homogeen is; dan kan ook gerust een besluit worden genomen. De heer Keizer merkt op, dat een besluit van den Raad voor de B. en W. bijeenkomst als advies zou kunnen dienen. Voorzitter is niet bang, dat de voorgestelde regeling niet aanvaard zal' worden, doch meent, dat het beter is, dat de Raad Voor eventueele kleine wijzigingen eenige 'ruimte geeft De heer 'Ootjers merkt op, dat de andere Radon toch ook moeten beslissen en wij ons bij de meerder heid helbhen neer te leggen. Br is niets tegen een be sluit te nemen, TensDotte wordt besloten de regeling te aanroerden zooal» ze door B. en W. is voorgesteld. Rondvraag. De heer Ootjers vraagt, of destijds geen schrijven ingekomen is van de vereeniglng van Ned. Gemeenten, in verband met verzekering van ge meente-eigendommen tegen waterschade. Voonzdtter meent, dat desijds wel eens een zooda nig schrijven ingekomen is, doch weet niet precies meer, hoe het in elkaar zit. Hierover zal nader ge ïnformeerd worden. De heer Barten vraagt, of het niet goed is, om mee te deelen, wat het besluit ivan B. en W. geweest is in zake de Mosseleiilbruig. De heer Ootjers deelt mee, dat de brug beikeken is. Deze begint er eigenaardig uit te zien, hoewel er goen direct gevaar dreigt. Toch is het dringend noodzake lijk, dat do brug gerepareerd wordt en dat met spoed het dek verbeterd wordt. 'Niet alleen het bovendek moot in orde, doch ook 'zullen er wellicht een 10-tal nieuwe leggers moeten komen. De onderste leggers zien er slecht uit. De gomeen- tec-pzichter ziet geen bezwaar om de brug weer op dezelfde hoofden te leggen. Het doel is direct na ker mis met het werk te beginnen. De heer De Geus spreekt over de vrachtauto's. Ze worden zoo zwaar geladen dat het wel wat al te kras wordt. Is daar nu niets aan te doen? Er staan veel huizen vlak aan den weg en deze hebben van het dreunen zeker veel te lijden. Is geen regeling te tref fen, dat b.v. in beperkte mate kan worden gereden? Misschien heeft dat dan wej tot gevolg dat het ver voer weer langs het water gaat. Voorzitter deelt mee, dat een aantal Burgemeesters maandelijks bijeen komen en in een dier vergaderin gen deze zaak ook besproken is, Ook met den Com missaris der Koningin is de zaak besproken on deze heeft meegedeeld er mee bezig te .zijn. Mogelijk is met een eenslluidend besluit langs dezen weg iets te be- roiken. Hierna wordt de vergadering met een woord van dank door den voorzatter gesloten. dverientïèn. Ondertrouwd: CORNELIS ZWAKMAN en WILHELMINA HENDRIKSE. Sint Maarten, Alkmaar, 1 Sept. 1921. Stationsweg 132, Receptie: St. Maarten, 9 Sept. a.s., 7 uur n.m. Alkmaar, 11 Sept. a.s., 3—5 uur n.m. Heden overleed, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot-en Over grootmoeder, Wed. In. ROOZING, in den ouderdom van 87 jaar en 3 maanden, Uit aller naam: C. VRIENDJES. T. VRIENDJES-Roozing. Eenigènburg, 31 Augustus. Heden overleed, onverwachts, onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 58 jaar. Uit aller naam, Jb. POOL. Burgervlotbrug, gem. Zijpe, 30 Aug. 1921. Hanige en algemeene kennisgeving Heden overleed, ln den ouder dom vaa ruim vijf-en-tachtigjaar, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Wed. Adrianus Raap. Dirkshorn, 30 Aug. 1921. Uit aller naam, P. RAAP. Deurwaarder J. W. A. VAN HUIT te Behagen, zal op des voormiddags tien uur (zomert.) publiek en om contant geld verkoopen jgeen sloopershout) 1X5. 1X6, l X 7, 1 X8. 1X9; ballings 2X6. 2X8, 2X3. een groote partij 1 en 3/4 duims geschaafde en ge ploegde delenbossen latten en tingels, alsmede een groote hoe veelheid Riga-schalen en kant- delen van nieuwe balken. Aan het programma dezer tentoon stelling wordt nog een nummer toe gevoegd en wel geboren in 1921, niet ingeschreven in een fokregister. le prijs f 5.—, 2e pr. f 2.50.—, 3e pr. f 1.—. De aangilte voor deze tentoon stelling is nog open tot en met Zondag 4 Sept. a.s.. Aangifte bij de heeren H. REZELMAN en W. NIEMAN, Schagerbrug. HET BESTUUR. Te koop: een zoo goed als nieuw in het Waarland, vlak bij School en R.K. Kerk, direct te aanvaar den. Te bevragen bij Jb. VAN SCHA- GEN aldaar. BEZOEKT TE AMSTERDAM Beleefd aanbevelend, J. NOORMAN, voorheen Gerant „Wapen van Friesland". Cursus in KOKEN (gedeeltelijk fijne keuken) begin 14 Sept.; leergeld f 25.—, voor dienstboden f 12.50. 20 Lessen, 1 X per week. Cursus in COSTUUMNAAIEN, 20 lessen, 1 X per week, leergeld f 25.- en f 12.50. Cursus in LINGERIENAAIEN en VERSTELLEN, f 20.— en f 10.— (vereischte leeftijd minstens 15 jaar). 3-jarige Cursus (volledig dagonderwijs), na afloop der Lagere School. Leergeld t 8.f 24.— per jaar, berekend naar het inkomen. (Onvermogenden kosteloos.) Bij aangifte laatste schoolrapport meebrengen. Spreekuur: Dinsdag 2ya—4 en Donderdag 7—8 ure. Vrouwenaris. Amsterdam, Wllhelmin*, Millioen en Pantser, oedeekeurd door Holl. Mij. van ,andb., gegroeid er. liggende Groetpolder, Winkel. Te bevragen bij J. A. WAIBOER Hz.. Lotweg, Anna Paulowna. GEVRAAGD 1 voor magazijnwerkzaamheden. Aanbiedingen bij L. Mensonides, Stationsweg, Schagen. gevraagd, genegen de vrouw des huizes in alles behulpzaam te zijn, liefst boven 30 jaar. Brieven letter N, Bureau Schager Courant. Nette, degelijke, bejaarde Wed. gevraagd als met hui.-elijk verkeer, opgeruimd humeur, bij de Wed. J. TIMMER MAN, Westerweg, Alkmaar. Zich te vervoegen in persoon bii J. BROERSMA, Middenstr. 36, Helder. UIT DE HAND TE KOOP en direct te aanvaarden, dus leeg, een zoo goed als nieuw gelegen Spoorstraat, Alkmaar, dicht bij het stationbevattende 6 Kamers, Zolder en Dienstbode kamer en mooie Tuin met achter uitgang. Koopsom f 9000. Bijzonder geschikt ook voor Win kelzaak, en voorts op alle standen, onder gestand- doening der huur. Inlichtingen bij den Makelaar A. v. Diepen, Spoor straat E 3, Alkmaar. Niet op Zon dag. Telefoon 574. AANBEVELEND, voor Paarden van Leden der HARDDRA VERIJ-VEREEN. „LUTJE WIN KEL-WEERE". Aangifte v<5ór Vrijdag 2 Sep tember, 's avonds 7 uur, bij R. NAP. Aanvang half tweè uur. De Harddraverij zal worden op geluisterd door WINKEL's HAR MONIE. aan de Burgerbrua, eigendom van den Heer J. FRANS Kz. le Schoorl, NET PERSOON, leeftijd ong.23 jaar, vrii van sterken drank, goed kunnende lezen, rekenen en schrij ven, zoekt een betrekking (liefst omtrek Schagen) als Brieven onder letter E, Hulp postkantoor Breezand (N.H.) CEVR AA GD: TE KOOPi f 17- per 1000 K.G. en goedgekeurd met 10—9—9 f 16 per §0 K.G., bij In. STAMMES, Knees- weg, Anna Paulowna, OM DE MELK, door Gebrs. DEKKER, Stalhouders Anna Paulowna. Wordt gevraagd, met Septem ber: bij J. PASCHA, Barsingerhorn, VERKRIJGBAAR INJDBN SCHADEN.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3