Alltmti Niems- Mrattitit- LiiiliiTllil. Kleeding naar Maat SPAANDER i Co., ALKMAAR. EERSTE BLAD. KiPPENHÜUUEKIJ IN ENGELAND. Raad Anna Paulowna. 2sterdac 3 September 1921. SCHA tion'qsi.r Ho. 6883. Dit blad verschijnt viermaal per week :Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden AdverteniiCn /.oo\eel mogelijk in liet eerstuitkomend nummer geplaatst. UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCHAQEN. POSTCHEQUE en OIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN T1ÊN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote fletters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. Het zal voor HolflajnidBohe ootren vreemd klinken, dat de groote ontwikkeling van. de Mppenhouiderlj in Engeland in hoofdiziaak te danken ia aan de po-1 pulariiteit, die, de hanengevechten eertijda in dit land genoten. Het hoen, gelijk wij dat kennen, ia een ge cultiveerde afstammeling van de wilde hoenders soo- als die nu nog in de Indische wildernis voorkomen. In de oudheid reeds voor Christus, kwam het hoen over Klein-Azië naar Europa, en het ia zeer waar schijnlijk, dat de hoenders door de Pihoemciers naar Engeland zijn gebracht. Het staat althans vaat, dat toen Juihrs Caesar de Britten, 'de oorspronkelijke bewoners, verslagen en Engeland bij het Romcinsche Rijk ingelijfd had, bleek dat de bewoners van het Zuidwestelijk deel van het veroverde land hartstochtelijke liefhebbers van ha nengevechten waren. In 1848 werden de hanenge vechten in Engeland bij de wet vorboden. Maar tot dien dag was de invloed/ bijzonder groot en men kan niot anders zeggen, dan zeer gunstig voor de be vordering van de kippenhouderij geweest. De hanengevechten maakten door hunne popula riteit ook het houden van kippen en hamen populair en wel in alle rangen en standen. Tevens gaven da kippen/houders zich de grootste moeite het ras te ver beteren en te veredelen. Tenslotte werd daardioor al spoedig het rangschik ken der dieren In klassen en soorten noodzakelijk en gaf dit aanleiding tot het feit idat er geen land aan te wijzen is, waar zulk een groot aantal van ver- /Söhülllende rassen en variëteiten te vinden waren als im .Etngeland, terwijl men zich er onwillekeurig op ging toeleggen om de variëteiten, welke men verkre gen had, ook te behouden. Gevolg van een en ander was, dat toen hanengevechten verboden werden, er inmiddels zooveel liefhebbers waren onder de fok kers van vecht/materiaal, dat deze zich tooh, doch nu op andere wijze op de hoenderteelt bleven toeleggen. Degenen, die voorheen de grootste liefhebbers van hanengevechten waren, werden na 1848 de groote drijfkracht voor de PlulmveetentoonsitelMngen. Onwillekeurig werd op die tentoonstellingen het kippenfokken in meer commercieele banen geleid. Gedurende het fokken van hanengevechten was er natuurlijk wel steeds een afzetgebied geweest voor klpperwleesch en eieren, maar het waa nimmer erg op den voorgrond gekomen. Terwijl allang in Frankrijk, België en Holland de kip een geliefd tafelgerecht was, werd in Engeland de voorkeur gegeven aan rund- en schaperuvleesch. De Enge lachman Was een liefhebber van machtig vleesch. Maar toch was in het Graafschap Sussex Zuid-Enge land het mesten van kippen reeds in de eerste helft van de 19e eeuw bekend. Dit was echter eene uitzondering, aan het ontstaan waarvan wel een bijzondere reden verbonden zal wezen, die mij ech ter niet bekend is. Aan eJerenhandel werd nog minder aandacht be steed dan aan verkoop van kippenjvleesc'h, ofschoon ar toch gegevens zijn, waaruit blijkt, dat reeds een wilv' geleden sommige kippen oen buitengewoon groot aantal eieren, gelijkstaande met ongeveer de beste elerleggers van heden, per jaar konden leggen. De eerste pluimveetentoonstedlingen werden in Lan- caahire en Yorkshire (Noord-Eaigeland) gehouden en wel als gevolg van het feit, dat de handwerklieden, werkzaam op de vele katoen- en wolspinnerijen in hun vrijen tijd groote kippenfokliefliebbera waren. De sport om te toonen, wat men bereikt had als fok ker bracht die mannen er toe met hun haan of kip onder den arm naar een herberg te gaan, waar de liefhebbers dan allen samenkwamen, Hier werden de beesten op een tafel gekeurd en het was niet zoo ge makkelijk boven de anderen uit te blinken. Zoo ont stond de lust grootere tentoonstellingen te organl- seeren. Langzamerhand waren de primitieve Engol- sche rassen, die in 1838 nog in een aantal van 18 be kend waren, meer en meer op den achtergrond ge raakt, doordat andere rassen werden geïmporteerd. De „Dorking" echter, die al in den Romeinschen tijd in Engeland bekend was, heeft tot op heden den strijd tegen geïmporteerde indringers weten vol te hooiden. In 1845 werd de Shanghai of Cochin kip van China in Engeland' geïntroduceerd en zette de geheele kip- penliefbebberij op haar kop. Er werden 'fabuleus© sommen voor deze soort besteed, zoodat men sprak van de „Cochin mania". Groote sommen geld werden met den handel in deze dieren verdiend en verloren. Betrekkelijk was deze mania van korten duur, maar zij had een grooten indruk gemaakt en achtergelaten, de aandacht op kippenfokken en vooral op tentoon stellingen gevestigd, zoo dat het aantal pluimveeten- toonsteiaingeri l11 Engeland dermate toenam, dat er voor het uitbreken van den grooten wereldoorlog ruim duizend pluimveetentoonstelliingen per Jaar in Groot-JBritonnië werden gehouden. De invloed' van deze tentoonstellingen is bijzonder groot geweest. Het wedijveren tusschen de fokkers onderling, leidde tot het vasteteillon en bet vasthou den van verkregen goede eigenschappen en tevens het trachten zooveel mogelijk goede eigenschappen en variëteiten te verkrijgen. Men tTachtte door [ver menging met uit andere landen geïmporteerde soor ten, weer nieuwe soorten, welke de verschillende goe de, eigenschappen in zich vereenigden, te verkrijgen. Het is echter niet te ontkennen, dat wat bouw en kleur betreft, dus uit schoonheidsoogpunt bezien, en fokresultaten aan de verwachtingen hebben beant woord, maar niet ten opzichte van meer practische en economische resultaten. <3® laatste vijftig jaar is het fokken van ras- kippen, het verkrijgen vam bijzondere exemplaren en vooral bijzondere kleuren in Engeland een „rage" geweest. Er werden „modekippen" gefokt, het scheen wel alsof er fokkers waren, die het onmogelijkste ten opzichte van kleuren der veeren, vorm der dieren wasten te bereiken. De tegenwoordige Engelsche soort, bekend onder den naam „Modern Game", is de afstammeling van de „Game"-hoenders, die de vecht hanen leverden, de sterke gedrongen, gespierde vech tersbazen. Door den fokker van gedaante veranderd AAN ONZE ZAAK IS EEN le KLASSE COUPEUR. Spoedige levering. Concurreerende pr/Jzen. zullen fronsen, wil ik nog even drie cijfers geven. Het aantal eieren door Nederland van 1 Januari tot 30 Juni in Engeland ingevoerd, bedraagt 43.000.000 /stuks tegen Denemarken 360.000.000 stuks. Denemar ken dus bijna 9 maal zooveel als Nederland. ilk zeg niets meer en wensoh u alleen maar een prettigen da® in den Haag. in een langgerekte Jan Klaassen. De mooie, groote staart is teruggebracht tot een uitgerafelde scheer kwast. De mooie hals met dikke kraagveeren, is nu lang, dun en lekker geworden. Deze haan is goed als poiitde-agent onder de kippen, kan over alles heen zien. Maar al bewonder ik het soort niet, toch bewon der ik de fokkunat. Pirijzen te behalen op tentoonstellingen werd van lieverlede steeds moeilijker, ten slotte alleen bereik baar vtoor beroepsfokkers. Deze verkochten dan de eieren van bekroonde dderen tegen goede prijzen, ook wel de zusters en broeders of afstammelingen van bekroonde exemplaren. De prijs op de tentoonstelling behaald, werd het uithangbord voor de betrokken kippenfokkerijen, eene aanleiding tot het maken van winst. Degenen, die de eieren der bekroonde dieren kochten, waren meestal liefhebbers of hoeren, die dan ten slotte minder hadden aan de tentoonstelldings eigenschappen, omdat zij daarvan weinig voordeel hadden. Maar inmiddels werd over het geheele land het kippenras verbeterd, Dit werd van groote beteekenis toen de vraag naar eieren begon 10e te nemen op eene wijze, die maakte dat Engeland onmogelijk zelf !n de behoefte kon voorzien en import uit andere landen noodzakelijk was. De Engelsche kippenhou ders namen in aantal toe. Maar het bleek al spoedig, dat oude methoden voor nieuwe moesten plaats ma ken. De eieren/handel in Engeland zelf was op de boeren en kleine kippenhouders aangewezen. Dat was op den duur onvoldoende. De lessen, vooral uit Ame rika doorgedrongen, wezen er allen op, dat men veel meer zong aan een kippenfokkerij moest besteden, dan de boeren en anderen gewoonlijk deden, Dat men o.a. door controle der dieren het legvermogen van elke kip afzonderlijk moest nagaan, bij het fokken slechts de beste leggers en hanen van beste leggers afkomstig, moest gebruiken en door koopen van pri ma broedeieren van bekende kippenfokkers voor tij dige bloedververschlng moest zorg dragen. Andere eischen, als zindelijkheid, licht en lucht, bet I gebruik van broedmachines, kunstmoeders, oocono- 1 miische voedingsmethoden, volgden van zelf. De groo te tentoonstelldngskippenfokkers waren bij deze evo lutie nie alleen de pioniers, 'maar tevens deden zij hetzelfde nuttige werk als de groote selectie zaadhan delaren bij den landbouw. De tentoonsteïlingsfokkera werden tevens de fokkers van het onmisbare mate riaal voor verbetering van het ras der gebruikehoen- ders, zooals zij ook nog fokkers blijven van het luxe hoen. Er zijn in Engeland veel .hoenderparken, na den oorlog hebben verschillende oud-officieren en soldlaten zich op hoenderteelt toegelegd. De Britsche Regeering werkt dit in de hand, betaalt de studie van gewonde officieren en soldaten, di-e zich a-ls hoen derfokkers willen bekwamen. Er wordt veel gedaan om de hoenderteelt te be vorderen. Aan de Landbouwhoogeschool, het Harper Ad'ams Agucultural College te Newport, is hoender teelt een leervak. Buitendien wordt de praktijk daar beoefend en ls er een voortdurend onderzoek naar ziekteverschijn selen en de bestrijding daarvan. iZoolets missen wij in Wagenimgen en toch zal onze Hoenderteelt nooit die Vlucht nemen, die het nemen kon, indien niet aan onze landbouwhoogeschool een Pluimveefaculteit verbonden wordt als leerstoel. Diezelfde Harper Adams Hoogeschool genoemd naar den man, die het geld voor de stichting bij zijn dood naliet houdt er legwedstrijden op na. Van 50 deelnemers worden de kippen gecontroleerd en de legresultaten in het maandschrift bekend ge maakt. 'Elk jaar is er in de Hoogeschool een Pluim veecongres. Dit jaar werd het congres door ruim 200 pluimveh'ouders bijgewoond. De Pluimvee Industrie in Engeland is zeer toege nomen. Dertig jaar geleden werd de productie op een waarde van 6.000.000 p.st. (pl.m. f 72.000.000) getaxeerd In 1820 was die waarde 55.000.000 (f 660.000.000), dat 'is tweemaal zooveel als de waarde van den tarwe oogst. Zooals de Ebgelscbman een wereldreputatie heeft, als paardenfokker, als fokker van vee, schapen en varkens, zoo wil hij nu toonen, dat hij eene wereld reputatie als pluim veefokker verdient. iDe Britsche afdeeldhg ap de aanstaande wereldten toonstelling in den Haag, zal het bezoek overwaard zijn.. De in te zenden exemplaren, nl. 25 verschillende rassen kippen, 4 soorten krielen, 4 soorten eenden, 3 soorten ganzen, 1 soort kalkoenen, zijn tevoren door eene commissie na een bezoek aan verschillende hoenderparken uitgezocht. Men zal er zoowel de tentoonistel'Mngs- als de han delsexemplaren aantreffen, en gelegenheid hebben connecties voor bloedverversohing van eigen dieren aan te knoopen. Een vriend van mij, de heer Berney, die te Har- penden sedert den oorlog een hoenderpark begonnen is, werd uitverkoren in te zenden witte indische loop eenden (White Indian Runner Ducks). Morgen zullen de dieren naar den Haag gezonden worden. Wij zijn in groote spanning of deze eenden, die op eene Graaf- schapstentoonsteLMng den len prijs kregen, ook in Ne derland bekroond zullen worden. De eenden van den heer Berney zijn zeker de moeite waard. Twee exemplaren hebben in 136 dagen elk 136 eieren gelegd, geen dag overgeslagen van 1 Febr. tot 16 Juni. Nu er onder de lezeressen en le zers van de Schager Courant zeker velen zullen zijn, dïe zich voor de Wereld Pluimveetentoonstelling in teresseeren, en er waarschijnlijk velen heen zullen gaan, meende ik aan mijn tweede vaderland zoowol als aan mijne lezeressen en lezers verplicht te zijn, eens na al die politieke- en Ierenartdkelen een ge- moegelijk Britsch kippenartikel te schrijven. Op .gevaar af, dat enkelen onder u de wenkbrauwen Vergadering van den Raad op Vrijdag 2 Septem ber 1Ö2H, des middags 3 uur. Afwezig zijn de heeren Lubbert, Keuirls, Bakker en LooiJ. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, secretaris de heer C. Keijzer. Na opening volgt lezing der notulen, die onveran derd worden vastgesteld, onder dankzegging aan den secretaris. Onder het lezen der notulen komen de heeren LooiJ en Keuris ter vergadering. Medegedeeld wordt, dat mej. Oudt hare benoeming tot lid van de commissie tot wering van schoolver zuim heeft aangenomen. Ged. Staten hebben goedgekeurd do kohieren school geld 2e kwartaal 1921 en het besluit tot het aangaan van een 2e tijdelijke geldleending. Ged. Staten be richten de ontvangst tot aanvulling va nde instrac tie voor den gemeente-ontvanger. Zij hebben goed gekeurd het besluit tot ondechandsche gunning vtan den aanleg van een laagspanningsnet aan het P.E.N. Van den Commissaris der Koningin is een schrij ven ingekomen, waarin wordt medegedeeld' dat de Vereeniging voor het Vreemdelingenverkeer er over kl'aagt, dat bootredzdgers vaak niet weiten in welke gemeente zij zich bevinden. In verhand met dit schrijven hebben B. en W. aan weerskanten van den steiger te Westedmde een bord met den naam Anna Paulowna doen aanbrengen, Naar aanleiding van de in vorige vergadering ge kregen opdracht van 'den raad hebben B. en W. zich met een uitvoerig schrijven gericht tot de Vereeni- igfag van Ned. Gemeenten, met het verzoek zich tot de regeering te wenden, opdat met het oog op te ivreezen werkeloosheid de werkzaamheden aan de Zuiderzeewerken worden uitgebreid Deze vereendging schreef terug, dat zij zich heeft gericht tot de direc tie der Zuiderzeewerken en acht het niet onmogelijk dat wanneer deze gemeente zich tot die directie wendt ook arbedders uit deze gemeente te werk worden ge steld. Wat het verzoek betreft om deze zaak door de Vereenigdng bij de Regeering aanhangig te maken, dit zal aan het bestuur worden voorgelegd, doch er wordt op gewezen, dat reeds meermalen de Vereeni- ging zich In deze tot de Regeering heeft gewend. Verder doet voorzitter .mededeelingen over de ge houden vergadering van burgemeesters der gemeen ten behoorende tot het district Helder van de Inter communale Arbeidsbemiddeling en waar werd beslo ten zich met een dergelijk verzoek te wenden tot de Ministers van Waterstaat en Arbeid. Bericht is ingekomen van de acte van taxatie voor de bijzondere school te Breezand. Als waarde wordt aangegeven f21750, van welk bedrag de gemeente jaarlijks dus ongeveer 6K pet. rente moet gaven. Het ttaxatiebedrag der katholieke school is nog niet 'inge komen. Terug ontvangen van de Vereen, v. Ned. 'Gemeen ten het stroomleyeringscontract, met het P.E.N., Het contract wordt aannemelijk verklaard, doch er wordt op gewezen, dat, in tegenstelling met de ge meente het recht van tariefsherziening door het P. E,N. op 2 jaar wordt bepaald, dat voor de gemeente op 5 jaar. Er wordt evenwel op gewezen, dat het •P.E.N. hiervoor zelf al een oplossing zoekt en jhet bij een commissie een zaak van bespreking uitmaakt. Al deze mededeellngen worden voor kennisgeving aangenomen. B. en W. stellen voor tot wijziging van het Bur gerlijk Armbestuur op het punt uitbesteding Van kinderen. Uitbesteding van een persoon in een gezin heeft niet plaats dan nadat omtrent dat gezin bo- I trouwbare inlichtingen zijn ontvangen, waaruit blijkt j dat in het 'gezin algemeene reinheid heerscht en ge neeskundige verpleging is te krijgen, terwijl 'de uit 1 te 'besteden persoon een goede verzorging moet ge- nieten. Betreft de uitbesteding een kind, dan moet I het gezin waarborgen: een behoorlijke slaapplaats, 1 in afzonderlijk bed; passend schoolonderwijs en op rijperen leeftijd gelegenheid tot ontvangen van ver volgonderwijs en vakonderridht; gelegenheid volgen godsdientsonderwijs in dezelfde gezindte als waar- j toe de ouders behooren. Het kind mag verder niet l gebruikt warden als werkkracht, gelijk te stellen met j een werkkracht in loondienst. Goedgevonden. Vastgesteld wordt een verordening op het vervolg onderwijs. B. en W. stellen voor tot instelling van oudercom- tmissies voor de openbare lagere school. De heer Jansen zou het nuttig vinden dat in de ver- ordening werd opgenomen, dat het onderwijs niet op Zon- en feestdagen werd gegetven., doch de Raad meent, dat dit reeds in de .wet wordt vastgesteld. ;Het zou kunnen wezen, zegt de heer Stammes iro nisch, dat do onderwijzers het graag wilden. De gemeenterekening over 1920 wordt voorloopig uitgesteld. :De heer Keuris rapporteerde, namens de commis sie, Het voordeelig saldo was f 832, 1 De rekening van het Burgerlijk Armbestuur wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 11998.36/4, met een gemeentelijke subsidie van f 10289.12!^, en een post armenverzorging van f309.24. De rekening van het levensmiddelenbedrljf geeft aan een verlies van f 1089.11 JL Den ontvanger wordt dank gebracht voor zijn nauw keurig beheer. Van de bewoners van den Kooijhoek is een verzoek ingekomen tot uitbreiding van het electrisch laag spanningsnet. <B. en W. hebben de 17 adressanten bericht, dat zij den Raad voorstellen tot die uitbeiding over te gaan mits adressanten, voor f 850 stroom per jaar afnemen. Hierop is nog geen antwoord ingekomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Volgt vaststelling van de verordening voor het Ge meentelijk Eilctrisch Bedrijf. HET WITTE HUIS HEEREN- KINDERKLEEDINC. PRIMA STOFFEN en VOERING.. Eerste klasse bewerking* H. S. CLOECK, Alkmaar. iWat het tarief betreft, wordt door de directie van de Vereendging van Ned. Gemeenten een drietial re gelingen aangegeven, lë een uniforme prijs van 55 cent per Kilowatt; 2e. een prijs van 27 cent per kilo watt, maar bovendien een vaste taxe voor aange legde lampen en wel voot de le 110.50, 2e f 9, 3e 15 en 4e f2; 3e. een prijs van 27 cent en bovendien een vaste taxe voor tegelijk brandende lampen en wel voor de le f 10.50, 2e f 9, 36 f 8, en 4e f 7.50. B. en W. hebben deze regelingen nagegaan en zijn tot de slotsom gekomen, dat bij het bepalen van een vaste taxe per aan te leggen lamp een onbillijke re geling wordt verkregen, omdat juist de arbeidersge zinnen, die hoogstens 3 lampen zullen gebruiken, voor de duurste lampen in aanmerking komen., ter wijl «ij die het beter kunnen betalen, meer lampen nemen, die. meerdere lampen tegen een goedkooper bedrag kunnen krijgen, B. en W. meenen dan ook, dat de eerlijkste manier ls een prijs voor de elect/ri- citeit te bepalen, Aanvankelijk zou die prijs geweest zijn 60 cent, nu is het mogelijk voor 63 cent., doch voor bedrijfszekerheid dient het bepaald te worden op 55 cent. B. en W. stellen nu voor te bepalen dat ieder aan gesloten© zich garant stelt voor een betaling van f3 per maand, is f36 per jaar en daarvoor aanspraak hoeft op 70 kilowatt, Ze hebben dus dan geen lam pen te betalen, Meerder verbruik kost 55 cent per kilowatt. Na ©enige bespreking wordt dit voorstel aangeno men, algemeen als men van oordeel was, dat dit een zeer goede, eerlijke regeling, is. De prijs voor kracht stroom werd bepaald op: voor minder dam 200 uren 25 cent, voor 200—300 uren 24 cent, van 300—400 uren 23 cent, van 400—600 22 cent, van 500—600 uren* 20 cent, van 600—700 uren 18 cent,, van 700800 urén 16 cent, van 800—900 ursn 14 cent, en van meer dan 900 uren 13 cent. Om in aanmerking te komen voor 2 gratis-licht punten zal men tzdch tot aansluiting moeten aanmel den voor 1 November a.s. De tarieven worden als voorgesteld goedgevonden, doch waar de Raad nog geen inzage had kunnen ne men van de geheele verordening, wordt besloten het overige aan te houden. In verband met de instelling van het G.E.B. wordt vastgesteld de verordening tot afwijking van artikel 113 en 114 der Gemeentewet. Alle 'ontvangsten en uitgaven, aldus wordt bepaald, izul'len gaan over den administrateur van hét bedrijf. Aan B. en W. wordt elke maand een staat van ont vangsten en uitgaven benevens andere mededeelin- gen verstrekt. De administrateur zal een borgtocht moeten stellen, aard en bedrag door den Raad te be palen. De heer Stammes wil- bepaald zien, hoe groot het reservefonds moet wezen, voor men tot verlaging van den atro'omprijfl overgaat. Door een zeker reserve fonds te hebben, krijgt men een hechte basis voor het bedrijf. Voorzitter evenwel acht het niet gewenacht, dat bepaald wordt, hoe groot het reservefonds moet we zen, vóór men tot verlaging van den stroomprijs mag overgaan. Het is een nog nieuwe z&ak en dan gaat het niet om dat nu al te bepalen. De heer Wiggers acht een reservefonds geheel over bodig. Waar bovendien straks zal worden voorge steld de geldleening voor den electrischen aanleg af te lossen in 33 jaar, meent hij, dat de<z© termijn te lang is, omdat.een bovengrondsch net geen levens duur van 33 jaar heeft. Voorzitter antwoordt hierop, dat deskundigen 3 pet. aflossing voldoende achten. Ook de heer LooiJ bestrijdt de meening van den heer Stammes om het reservefonds op een bepaald bedrag te stellen. De omstandigheden kunnen zich in de toekomst zoodanig wijzigen, dat dit niet ge- j wenscht da. De heer Stammes meent dat als de zaak goed gaat, zijn idéé geen bezwaar kan opleveren. Gaat het niet dan zou de zaak niet rendabel zijn, en de opzet is toch geweest dat de zaak rendabel moet wezen. Spr. stelt tenslotte voor te bepalen dat het reservefonds f4000 moet bedragen Voor tot verlar ging van den stroomprijs mag worden overgegaan. Dit voorstel wordt niet ondersteund, waarna het door B. en W. voorgestelde wordt goedgekeurd. De instructie voor den administrateur van het G. E. B. en de te stellen zekerheid wordt vastgesteld. De te stellen zekerheid wordt op f2000 bepaald. De heer Stammes vroeg of de administratie niet voorloopig op de secretarie kan gebeuren. Voorzitter geeft inlichtingen over de werkzaam heden van den administrateur. Het is niet voldoende dat hij kennis van boekhouden enz. heeft, hij moet ook bezitten handelskennis. Hij moet iemand we zen die het bedrijf vooruit helpt, die b.v. met een motortje naar een boer gaat om zijn molen eens te laten draaien of hem eens te helpen dorschen, om op die manier motoren geplaatst te krijgen. De heer Stammes vraagt of het dan niet gewenscht is hem voor een jaar te benoemen als proef. Voorzitter ontraadt dit, het bedrijf moet een goede kracht hebben en zoo iemand zal niet gauw sol- liciteeren naar een tijdelijke betrekking. B. en W. stellen voor, zijn salaris te bepalen op f1500, dat voor den quitantielooper op f400. Het salaris voor den administrateur is berekend naar f 2.50 per aansluiting) en het is de bedoeling ook voor de meerdere aansluitingen zijn' salaris met f2.50 te verhoogen, zoodat het salaris elk jaar moet worden vastgesteld. De heer Looij heeft straks gehoord wat er alzoo. van den administrateur geëischt wordt en viDdt dan 'het salaris niet hoog. Voorzitter erkent dit doch het is nog een klein be drijf, dat geen hoog salaris kan geven. Een oproe ping kan worden gedaan en dan kunnen we kij ken wat er komt. De heer Koorn verwacht van dat plaatsen van mo-

Schager Courant | 1921 | | pagina 1