Bekendmakingen. Uit het Kart van Moliard. Reclames WIER IN OEN. Onder begunstiging van mooi zomerweer ha-J Donderdag liet schoolfeest plaats voor de jeugd ie Hippolytushoef en te Oosterland, welke niet aan het schoolreisje hadden deelgenomen. Precies op vastgestelden tijd, te half 2, reden 24 voertuigen van 't Hoekje a-f, door elft en polder. Te Oosterland stonden de andere rijtuigen te wach ten, waarna men gezamelijk naar Den Oever reed. De kinderen bleven hier, in tegenstelling met vroe ger, in de wagens en zoo ging het in optocht met de muziek van Apollo voorop, door de straten en stegen van dat tegenwoordig bedrijvige plaatsje. In de schuur van den heer Bakker werden nu de kinderen getracteerd, terwijl Apollo's tonen lustig klonken. Om half 4 vertrok men over Stroe naar 't Dorp terug. In de school werden nu de kinderen door onze handige helpsters onthaald, waarna men met Har monie voorop, een optocht deed naar het speel terrein, welwillend afgestaan door den heer JU Bruul. Met belangstelling volgden vele ouders en an deren het 8-tal spelletjes hier gehouden, terwijl Har monie eenige stukjes ten beste gaf. Na afloop werd nog een optocht door de Belt- straat gehouden, waarna in de school de prijzen werden uitgereikt en een tombola werd gehouden. De kinderen werden weer ruimschoots op versnape ringen vergast. Om ruim 7 uur was het feest afgeloopen, dat in alle deelen is geslaagd. Een woord van dank aan het schoolpersoneel, hel pers en helpsters voor hun goed werk, aan politie voor haar uitstekend toezicht èn bij optochten èn op de terreinen, aan Burgemeester en Mevrouw voor het aanwezig zijn op speelterrein zoowel als jn school, aan de boeren en burgers voor het afstaan hunner rijtuigen, aan de beide" muziekvereenigingen voor hare onontbeerlijke, welwillende medewerking, aan de heeren Bruul en Bakker voor het afstaan i van hun land, kortom aan allen die op eenigerlei wijze medegewerkt hebben tot het welslagen van dit kinderfeest^ is hier op zijn plaats. OUDE NIEDORP. Ondier leiding van den heer P. Blaauboer te Win kel werd op Dinsdag 30 Augustus in het lokaal ,van den heer T. de Jong alhier een vergadering gehouden met heit doel om een gymnastiefcvereeiiigiing op te richten. Aanwezig waren ongeveer 25 personen, zoo wel dames als heeren. Na eenige besprekingen werd besloten de vereen. „Turalusit" te doopen. Voorzitter werd die heer J. van Zoonen Aiz., secretaris, de heer J. Kossen, penningmeester de heer D .Blokker en commissaris van orde de heer J. Meereboer. WIERINGEN. Naar wij vernemen heeft de heer J. A. Deikiker we gens vertrek naar 's Gravenland, zijn woon- en win kelhuis vèrkocht aan den heer C. Duijmker alhier. Onze plaatsgenoot, de heer M. Gomes zijn woonhuis is wegens aankoop van een woonhuis met smederij te Warmenhuizen, ook uit de hand te koop, terwijl het woon- en winkelhuis van mej. T. Hennink, ook nog te koop is. Woningnood is hier dus voor eerst niet. VORST. In den vroegen morgen van Donderdag heeft het in de omgeving van Deventer gevroren. OVERTREDING TAPVERBOD. De kasteleins te Delft hebben zich niet gestoord aan het tapverbod dat onlangs door den gemeente raad werd vastgesteld voor Koningin's veifjaardag. Het gevolg is geweest dat eenige vergunninghouders werden geverbaliseerd wegens het tappen van ster ken drank. De Bond van vergunninghouders zou naar we ver nomen de leden aldus geadviseerd hebben en de gevolgen voor zijn rekening nemen. Men was van oordeel dat de gemeenteraad de be- voedheid mist een dergelijk verbod uit te vaardi gen. volstrekt niets weten van dieeen aanval.... van de ze kleine ongesteldheid." „Daar aal ik voor zorgen", beloofde Klaas. „lik dank u". Een tevreden uitdrukking verving de treurige rim pels van zooeven op het ziekelijke gelaat van den kassier, toen detae Klaas vriendelijk op den schou der klopte en afscheid- nam. Hij kon nu best loopen, (verklaarde "hij, hoewel hij zich hij eiken voetstap aan die meubels moest vasthouden. Maar Klaas had zijn groet niet beantwoord. Met een „wacht erven" was hij in de gang naar het te- lef-oonitoesitel gegaan, en nadat hij getelefoneerd had, verzocht hij den bezoeker nog even te gaan zitten. Het was toch beter hier te zitten dan beneden aan de hiuiadeuT te staan wachten tot de vigelante kwam. Rosengren keerde zich driftig, naar hem om. „iDe vigalamt? Wat haal je in je hoofd, mijn jon gen. Een rijtuig voor mij venbeeld-jel" Hij was zoo ontroerd, dat hij niet op zijn beenen Ikon staan en wel gehoor moest geven aan de uiitnoo- digang te gaan zitten. „Ik heb in geen tien jaren met een huurrijtuig ge raden, mijn beste jongen", klaagde hij. „De tram is goed genoeg voor mij en men komt daarmee tot vlak bij mijn deur." Klaas had moeite ndet te glimlachen, bij die vrees voor een vigelante; ze maakte den man meer be nauwd dan de hevige aanval zijner kwaal. Dezen had hij dapper doorstaan, maaT de vermeende aanval op zijne beurs was veel, veel moeilijker te overkomen. „De vigelante is voor mij besteld", reide Klaas. „Ik 'had juist een boodschap naar uw wijk; nu kunnen wij samen rijden." „iHml. De bezoeker keek donker; maar hij zeide er verder niets meer tegen. Over 't geheel werden er slechts een paar woorden tusschen hen gewisseld, tot het rij tuig kwam aanrollen en voor de deur bleef stilstaan Toen gingen zij naar beneden, Rosengren zwaar op den arm van Klaas leunende. Dat de oude man nog ndet hersteld was, kon men hem duidelijk aanzien. Onder het rijden werd zijn gelaat sotos vaalbleek en zijne lippen werden wit. Het hobbelen van het rijtuig verergerde zijne pij nen, en een paar keeren moest Klaas den koetsier zeggen langzamer rijden, rocdat tl crt^b'gelijke .„SURSUM CORDA", SCHOORL. In de Sc Lager Courant lezen we herhaaldelijk een opwekking tot een bezoek aan de kweekerij -Sursum Corda te Schoorl. Wij hebben aan die uitnoodigdng gevolg gegeven en werden welwillend rondgeleid door den heer P. van Bodegraven, den eigenaar van d-eae jonge onderneming. Vanaf -den Duinweg valt het aardige houten woonhuis elkeen op. Daarvoor lig gen wee velden, gescheiden door den toegangsweg. Van elk hoekje grond is partij getrokken. Links ziet men een jongo aanplant van ligustirum, daarachter appels en peren, daarachter weer een paar rijen stamrozen, maar de ruimte tusschen die gewassen wordt ook benut. Daar groeien .nu de fijnste prinses- sehoonen, enkele en dubbele, mèt en zonder draad, die tot meer dan 70 cent per Kg. halen op de veiling. Rechts is het terrein in hoofdzaak ingeruimd aan jonge vruchtboomen en -aan dahlia's. Het gaat niet aan de meer dan twintig soorten, die hier in aller lei kleur en vorm vertegenwoordigd zijn, op te noe men. Ik maak bezoekers alleen attent op Prinses Ju- Idana (wit), Chatenag (zalmkleur), Red Indien (brui ne herfstkleur), Zonsondergang (met reusachtige bruinroode bloemen). Merkwaardig Is het, te zien hoe de vierjarige „staande snoeren" langs het pad a1 prachtige peren dragen, als Dr. Jules Guyst, Préciose de Tróv-oux, Williams Duchesse, enz. In den achter tuin is een bonte bloemenpracht en een schat van •vaste planten te bewonderen. Wie vreezen mocht, dat nu Augustus weer voorbij is er geen mooie rui ker meer bijleen te garen zou zijn, moet maar ens da razen, de asters in soorten, de heleniums (bruin tot rood), de delphSnuimsoorten ^van wit tot diep blauw), de helianthen (geel) komen kijken, en zal dan nog heel wat bloeiende prachtfoloemen zien, die ik hier niet opgenoemd heb. En dat de naderen de herfst meteen het fruditseSizoen is, nu de aardbeien en bessen, waarvan hier bijzonder fijne soorten ge kweekt worden, gedaan zijn., blijkt in den achter tuin, aan de tallooze jonge appel-, peren-, noten, ,en pruimenboompjes, die hier vooral gekweekt worden om tegen dat ze goed vruchtdragen, te worden over geplant in tuinen van particulieren,, die niet alleen iets moois, maar ook iets nuttigs in hun hof wen- schen te hebben, yan de bioembeesters, enz. spreek ik maar niet. Alileen mag ik niet nalaten te wijzen op de vele jonge populieren, iepen, linden, kastanjes, enz., die op koopers wachten en inrtusschen al aar dig schaduw geven om het huis en erf, Wie al wat in dit relaas vergeten is, ook nog wil zien, doe als wij en bezoeke de boom- en bloemkweekerij Sursum Corda te Schoorl. (Zie adv. in dit blad.) TAPVERBOD. De Burgemeester der gemeente Schagen; Gelet op artikel 9 der Algemeene Politieverorde ning voor die gemeente; brengt ter algemeene kennis: dat het op Maandag 12 en Dinsdag 13 September a.s. van des voormdiddags SH uur tot des namiddags 4 uur, in verband met de op die dagen te houden lo ting voor de ingeschrevenen voor de lichtding 1922, verboden is in de gemeente alcoholhoudende' dran ken te tappen. Schagen, 1 September 1921. De Burgemeester voornoemd, J. CORNEOSSEN. LOTING VOOR DE MILITIE. De Burgemeester van Schagen maakt bekend, dat de loting voor de lichting ran 1021 voor deze gemeente zal plaats hebben te Schagen in het beurslokaal der Laindbourwsocietedt „Cérès" aan de Hoogzljde, op Maandag, 12 September 1921, dei voormiddags 9X uur. Wie aan da loting deelnemen. Aan de loting nemen deel alle voor de lichting in geschreven personen, met uitzonderling van hen: lo. die vóór den aanvang der loting voor de ge meente blijken te zijn overleden; 2o. die voor don dienst bij de militie ongeschikt tljn bevonden; 3o. die vóór 1 September van dit Jaar bij onherroe pelijk geworden uispraak van den militieraad of van Gedeputeerde Staten of bij Koninklijke be slissing, op een Ingesteld beroep genomen, voor goed of tijdelijk van den dienst zijn vrijgesteld; 4o. die vóór 1 September van dit Jaar onherroepe lijk, hetzij voorgoed, hetzij voorloopig van den dienst zijn uitgesloten. De ingeschrevenen, die aan de loting moeten deel nemen, worden uitgenoodigd om op het hierboven vermelde -uur ter aangegeven plaatse aanwezig te zijn Bepalingen betrekkelijk da loting. De ingeschrevenen worden in de volgorde van het alphabetdisch register afgeroepen, ten einde zelf een rit nog langer duurde. Het was alsof er geen einde aan kwam, terwijl het rijtuig de hoogten opkroop en door die emdelooze, lange straten der buitenwijken reed. Bij een hoek richtte Rosengren zich plotseling op. „Hier stap ik uit", zedde hij. „Als Ik met een vige lante voor de deur kwam, zou de oude Krisje thuis alles in rep en roer brengen. Maar blijf gerust zit ten, Klaas; blijf zitten. Ik kan me nu best redden. Ik dank je wel ,mijn beste jongen 1" Bij de laatste woorden hiad hij den koetsier aange- stooten, en zfonder dat IKlaas het verhinderen kon, had hij zijn portemqninaie te voorschijn gehaald en het dure rijtuig, dat hem zoo bezwaard had, betaald. Hierna deed hij zijn best om zonder hulp uit de vi gelante te stappen. Maar zijn metgezel was er reeds aan den anderen kant uitgesprongen om hem te helpen. Hij onder steunde hem nu, terwijl zij langzaam de straat in gingen. Maar weldra maakte Rosengren zich los. 'Hij wilde nu verder liever alleen gaan. De oude Kris lag mogelijk uit het raam naar hem uit te zien' en wat zou zij wel denken, als zij hen zoo samen zag aankomen? Het zou een gevraag en gezeur wor den zonder einde; en dan was hij ook nog niet zeker, dat Kris tegen Helga erover zwijgen zou. Hij nam de hand van Klaas in de zijne en bedank te hem nog eens vriendelijk. „Klaas had hem heusch een grooten dienst bewezen." -Zij scheidden en de oude kassier vervolgde zijn weg alleen. Na een paar stappen te hebben gedaan, bleef de jonge man in de schaduw van een hoekhuis stil «taan om Rosengren achterna te izien, want hij wilde zich niet verwijderen eer hij dezen goed en wel in huis wist. Dit duurde wel -een poosje; want Rosengren moest een paar huizen ver loopen, en .dit kleine eind viel hem toch moeilijker dan hij gedacht had. Hij zag onderzoekend rond, en toen er in de stille straat geen andere voetgangers waren, leunde hij tegen een huls- muur, om even te rusten. Nauwelijks stond hij hier, toen hij eene hand op zijn schouders voelde en Klaas tot hem zeide: „Er is niets tegen te doen u moet mijn arm ne men." De zieke gehoorzaamde. HIJ had de ervaring opge daan dat zijne krachten onvoldoende waren. Met een nom-mer te trekken. Ie de afgeroepen ingeschrevene niet opgekomen of wel buiten staat of onwillig a»lf een nommer te trekken, dan kan dit geschieden door zijn vader, moeder, voogd of curator. Is ook deze niet opgekomen, of wel bulten staat of onwillig een nom mer te trekken, dan geschiedt het trekken door den Burgemeester, het Lid van den Gemeenteraad of den ambtenaar dor gemente, bij de loting tegenwoordig. Het lotingsblïjet wordt alsdan bewaard ter secreta rie van de gemeente, voor welke geloot werd. Aldaar kan de lotellmg het biljet binnen drie maanden na de trekking afhalen of doen afhalen. Bezwaren tegen de loting. ■Door belanghebbende loteldngen of dioor hun mder, moeder, voogd of curator kunnen tegen de wijze waarop de loting is geschied, bezwaren worden inge bracht bij den Commissaris der Koningin. Het be zwaarschrift kan op otnigezege-lid papier w-onden ge steld, doch moet, behoorlijk met redenen omkleed en onderteekend, binnen tien dagen, te rekenen van den dag, -waarop de loting is afgeloopen, tegen bewijs van ontvangst worden ingeleverd bij den Burgemeester. Van de uitspraak van den Commissaris der Koningin geschiedt ten spoedigste openbare kennisgeving en daarvan wordt tevens bij persoonlijke kennisgeving mededeeling gedaan aan hen, die de bezwaren in brachten. Bezwaren, ndet ingericht of niet ingeleverd op de hierjvoren aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben. Schagen, 1 September 1921. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. Een aardig vriendelijkheidde, waarmee het bestuur van* de nijverheidstentoonsftelMtog begonnen is, heeft bij verschillende ondernemingen op Schevenimgen grif navolging gevonden, namelijk het geven ,van een cadeautje of ruiker aam de zoo- en zooveelste bezoe ker of bezoekster. De helanigatellllenden in d'e Hoag- 'sche nijverheid en het Nederiandsch fabrikaat zijn er wel bij gevaren, wamt er zijn zeer schoone en sma kelijke zaken uitgereikt, als souvenir. Misschien zou 'men kunnen zeggen, dat de reuizencake, waarmee de ik meen 21000ste bezoekster is gaan strijken als souvenir niet volkomen aan het doel beantwoord de tenminste als men gesteld is op een herinne ring, die langer duurt dan vierentwintig uren maar men zou een Nurks moeten zijn om daarover 'te vallen. Het was natuurlijk een groots attractie •voor de Hagenaars, zoo'n karna op een extraatje en ik heb zelfs gehoord van een familie,'die een soort wachtdienst had ingesteld, waarbij de leden elkander geregeld gingen aflossen, alleen maar dn de hoop om de zooveel duizendste te zijn. Maar de mijverheidstantoomsteHling bleek dra ndet de eenige gelgenheod waar een prijs te veroveren viel. De maatschappij Zeebad volgde het goede voorbeeld en bood de 70.00ste bezotoster vam de damesbaden en den lOO.OOOsiten bezoeker van de volksboden even eens een geschenk aam. Het spijt me te moeten beken- ben, dat ik verzuimd heb onmiddellijk een statistiek van 'het aantal gebruikte baden te raadplegen om te zien of het aamtal baden aanzienlijk was gestegen. Overigens kan men niet zeggen, dat er dezen zomer gebrek ia geweest aan liefhebberij om te baden. De zomer was er dan ook Juist geschikt voor, droog en warm en dam moet de behoefte aan vocht im het li chaam wel door veelvuldig baden worden aangevuld. Wat In ieder geval veel gezonder is don het onma tig drinken van allerlei koude dranken. Zouden in dit opzicht de menschens (waarlijk wijs worden? Het is opvallend zoo weinig ziektegevallen in de warme periode, die achter ons ligt, vermeld zijn tengevolge van onverstandig veel gebruik van dranken, met of 'zepder alcohol. Zou dat 'louter toeval zljm, of «ouden de menseden werkelijk op weg zijn om dn dit opzicht wijs te worden? Het zou, als deze laatste -veronder stelling waar mocht zijn, een triomf zijn voor de pro pagandisten van hygióne en geheelonthouding. Nu is het waar, zoo zoetjes aam wordt ons volk, zonder merkbaren dwang, geledd- In de richting van plaatse lijke keuze. 'Indien de geschikte gelegenheid -zich Voordoet wordt er eens een stad een dag droogge legd. Vooral dn Den Haag is men daar sterk in. Het is voor den goeden oranjeklant niet meer mogelijk den v? :,.ardag van een der leden van zijn geliefd vorstenhuis te vieren door een extra glaasje „Oranje met een -klont". Als hij met alle geweld wil getuigen 'en op -zichbare wijze blijk geven van zijn gezindheid, dan zal ihij er zich toe moeten bepalen zichzelf en zijn kroost te vergasten op een „ranja met spuit", wat een vrij- -wat onschuldiger drank is, dat -valt niet tegen te spreken) Het feit van de periodieke drooglegging draagt er ongetwijfeld aanzienlijk toe bij, dat de Hagenaars in staat zijn den Koninginnedag dn gepaste feestvreug- danlkbaren blik legde hij zijne hand op den arm van eijn jongen vriend. „Laat me nog eventjes stil staan", hijgde hij Blijkbaar waren de pijnen erger geworden, want dit ocgenblik-je duurde verscheidene minuten, terwijl die -vingers op Kil aas' arm krampachtig -drukten. Zelfs voor hem, die toch niet weekhartig van aard was, had de aanblik van dit stomme lijden iets onge woon droevigs. „Er was immers sprake van een operatie?...." vroeg hij, voonzdchitig polsende. „Zou het iniet beter -zijn? „Dat zal waar wezen, mijn jongen 1 Heerlijk zou het zijn de oogen te sluiten om van die pijnen eindelijk ■verlost te zijnen al of niet wakker te worden Maar ik kan 't niet doen, zie jeik mag 't niet wagen. Hoe zou 't met mijn meisje moeten gaan, als ik't Is volstrekt niet zeker dat ik wakker word, en gebeurt dit, dan is 't misschien toch maar voor enkel© uren. Zij moet iets hebben om met haar stu dies nog een jaar of twee -drie te kunnen voortgaan anders is baar toekomst voor altijd bedouwen". Hij kon niet verder spreken, zijne lippen werden op elkaar geklemd, maar zoodra die kramp over was, vervolgde hij: „Over twee jaren zal ik misschien genoeg daar voor hebben opgespaard, en zoolang kan ik 't nog wel uithouden, denk ik. Ik heb morfine in ide lade van mijn schrijftafel; als 't heel erg wordt, gebruik ik daarvan en dan gaat 't wel weer; tenminste wanneer ik erbij kan komen. Op de Zondagen is 't leelijker; dan is Helga thuis en dan moet ik soms komedie voor haar spelen. En toch loop ik de geheele week naar baar te verlangen. Ik denk gedurig: „Zondag blijft Helga thuis; Zondag is Helga thuis! Och, was 't maar weer Zondag!"" Maar als de Zondag komt, Verlang Ik al weer naar den Maandag; dan behoef ik niet bang te wezen dat zij iets merken zal". Na een paar minuten, gewoelde hij zich iets heter en zij begonnen zachtjes voort te gaan. Spoedig wees hij naar een grijs huis van twee verdiepingen, met Wlieine, lage vensters. „iDóAr", zeide hij. Maar hij kwam weer op zijne vorige gedachten te rug. „Zij heeft, Goddank! tot nog toe niets (verder aan mij gemerkt, dan dat fik beetje zwak ben. En dit de vermogen door te brengen', zonder dat een wan klank werd gehoond", zooals het in geijkte kranten stijl heet. Het spreekt .vanzelf dat een ongelimiteerd aantal glazen ranja je geen roes rullen bezorgen, al "heeft een eerste-klas-hoogere-bunger me onlangs in vertrouwen meegedeeld, dot de kater, die je er van krijgen kunt, alle mogelijke alcoholkaters fti wreed heid en woestheid moet -overtreffen. En gezien de af wezigheid van een roes, blijft -de stemming schoon opgewekt, toch ruim binnen de grenzen .van het ge oorloofde. Nu is het een feit, dat ook zonder droog leggerij de Hagenaars zich b(j de viering van Konin ginnedag steeds veel kalmer en bezadigder hebben gedragen dan bijvoorbeeld de Rotterdammers of de inwoners van Aemsteis veste. Zij zijn niet minder vroolijk,, zij zijn even blij met den feestdag, zij zou den even hard voor K-ontgin en vaderland gaan vech ten als -de anderen, maar als zij feestvieren, vergeten zij toch nooit, dat «ij als residentdelingen een zekere waardigheid hebben op te houden. Zij hossen slecht 9 bij zeer hooge uitzonderingen, .men kan eigenlijk wel zeggen: zij hossen niet, zij schreeuwen niet, zij tieren niet, zij dansen geen patertjes midden op straat. Zij zijn om zoo te zeggen doordrongen van en geconfijt :n de hoflucht der residentie. Dit -drukt zijn stempel op al hunne levensuitingen. Een Hagenaar vergeet nimmer, dat hij iets, wat zeg ik, dat hij veel verplicht I is aan het feit. dat hij door een Haagschen reatden- tieel-en efi geen anderen oode.vaar In de wieg werd ge deponeerd. Dat geeft hem een zekere deftigheid, die hem nooit verlaat, waarvan hij in houding, gang en taal blijk geeft. Heeft iemand u wel eens iets verteld van „plat Iïaagsch"? Geloof het niet, het is laster. Er besHat geen „plat Haagsch". Een Hagenaar spreekt nooit pls-t, hij spreekt deftig, of tracht althans zulk-s te doen en dat verleidt hem tot een allerzonderlingst dialect I en tot het maken van de dolste fouten. Een Hage naar rekt, als hij vrouw zegt of kous; de ou klank zoo lang uit, puur uit deftigheid, dat het een onmo gelijk óó-geluid wordt, de JJ^klank wordt om dezelfde reden door hem verwrongen tot een gerekte Waag het toch vooral niet er den Hagenaar van te verden ken, dat, hij slordig spreekt. Hij wringt zich ftguur- lijikerwijize in de kromste bochten om toch maar def tig te zijn. Hij heeft ook izijn eigen begrip van slordig en deftig spreken. De uitgang ie vindt hij een bewijs van onopgevoedheid en slechte manieren. Al zoudit ge hem op de pijnbank leggen en alle straffen -der mid deleeuwen voorspiegelen, ge ontwringt hem geen uit gang ie. 'Hij weigert, uit louter deftigheid, halsstarrig 'te spreken van spinazie, vacanti© of confectie,, maar onthaalt zijn toehoorder op: spinage, vacans-je en oon- feksje, eenmaal heh ik zelfs een kindermeisje gehoord 'dat de deifitilgheid zoo ver dreef, dat ze sprak over Ikoj-e en zich eenigazüns gebelgd toonde toen we niet oninideülllijk begrepen wat zij bedoelde. Intusaohen gebiedt de eerlijkheid mij te «eggen, dat het Hègsch, wat dan deftig moet heeten, dat men in sommige HJaagsche romans -vindt, waar -het dan de locale kleur moet aanbrengen, dóór het ©enigszins be schaafde type Hagenaar niet meer gesproken .wordt. Het is litteratuur, het a-s een mythe een legende, die minstens even verouderd is als de spelling van Sie- genbeek, waarmede onze ovengrootouders leefden en stierven. W. P. Influenza en de gevolgen. Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat de gevolgen van influenza en griep soms erger dan de kwaal «elf zijn. Een van de gevolgen ls achteruitgang van de nie ren, en dit kaïn maanden van pijn en ellende met «ich brengen. Bij kou en koorts toch worden de teere nierorganen overspannen door hun pogen om dó on gewone hoeveelheid onzuivere stoffen uit het bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren bij deize Inspanning zou uitputting voorkomen, doch hoe zelden wordt die -zorg besteed. En deze varwaarloo-zing leddit tot ontsteking van de nieren en blaas,, urine'kwalen, on zuiver bloied, ndergruds, nlerwaterzuobt, rheumatiek, steen, rugpijn, duizeligheid, enz. Foster'a Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nierversohijnselen. Wees ndet moedeloos door vroe gere verwaarloozing; hoewel vroegere behandeling het best is, kan verdere ernstige ontwikkeling voor kom-en worden. Dit speciaal -geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs hij gevorderde en ernstige nier en blaaskwalen succes. Duizenden dankbare man nen en vrouwen hier in het laind danken hun goede gezondheid aan tijdige behandeling met Foster's Rug pijn Nieren Pillen. -De handteekendmg van James Poster op de verpak king waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Nieren P-iillen zijn te Schagen verkrijgbaar bij de bekende Drogisten k f 1,75 per doos. heb ik aan de goedheid van je vader en moeder te danken, Ik zou hun dit,gaarne zelf hebben gezegd, mijm Jongen, als i-k ze van middag thuis gevonden had. Dank zij de vriendelijke uitnoodiigiing van je ouders, behoef ik Helga den geheelen dag niet te zien en dat is veel beter, 't Klinkt vreemd, blij te zijn, om dat men zijn lierfsten schat niet hij zich heeft. Maar hier is dit werkelijk een reden om mij over te ver heugen. 's Avonds zien we elkander toch. Gedurende dat korte poosje van ons samenzijn gebeurt er niet zoo licht iets." Eindelijk waren -zij er en glimlach end fluisterde Ro 9engren dat hij de nieuwsgierig spiedendie oogen. van Kris niet bij het raam had gezien: het avontuur scheen dus gelukkig onopgemerkt te zijn afgeloopen. Klaas had vernomen, dat de kassier 't benedenhuis bewoonde en dat zijne deur de eerste van de twee was. Nu stond de oude man daarvoor. Er was nu niets meer voor Klaas te doen, aangezien hij niet me de naar binnen m-ocht giaan. Dus nam hij afscheid. Maar thans wilde zijn oude vriend hem niet los la ten; deze hield zijne hand stevig vast en zeide met eene allervriendelijksten tevreden gelaat Klaas aan ziende: „Wéét-je, beste jongen, ik moet telkens aan Je ouders denken. Beloof me nu, ze hartelijk van mij te groe ten en ze duizendmaal te bedanken voor hun groote welwillendheid jegens ons?" Maar op die hartelijk gemeende woorden ontving hij geen antwoord; het scheen zelfs dat Klaas ze niet gehoond had, want hij keerde '4 hoofd met een plotse linge beweging om en herhaalde eenigsz-ins ongedul dig zijn afscheid, terwijl hij trachtte zijne hand los te m-aken. Maar de ernstig bedoelde woorden mochten ;niet on gehoord wegsterven. „Beloof Je 't mij?" herhaalde de oude man. Em nu zag Klaas hem aan. Het was anders zijne ge woonte niet de menschen strak in het aangezicht te kijken, maar nu zag hij hem aan, scherp en door dringend. „Ja, dat beloof ik", zeilde hij op zulk een plechtigen toon, alsof hij een hoogst ernstige 'gelofte deed. En toen was hij alweer midden op de straat en stapte hij met versnelden pas, in de richting van de stad. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1921 | | pagina 6