Scbaoer DERDE BLAD. Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Burgerlijke Stand. Zaterdag 3 September 1921. 64ste Jaargang. No. 6883. DE REPUBLIKEINSCHE BETOOGINQ TE BER LIJN. Uit Berlijn, 1 Sept. De bladen schatten het aan tal deelnemers aan 'een demonstratie van gisteren op tenminste 500.000. Alle bladen zijn het er over eens dat het de grootste demonstratie is geweest, die Ber lijn ooit heeft gezien. De „Freiheit" meent zelfs, dat het de grootste demonstratie is, die ooit voer een po litieke gedachte dn de wereld is^ gehouden. Te HeiideKberg kwam het na afloop der demon straties tot een onaangenaam incident, doordat een deel der demonstranten trachtte de aan de monarchie herinnerende wapens en bonden te verwijderen, die vele Heddelbergsche winkeliers nog steeds voor of in hun winkels hebben hangen. De demonstranten trok ken naar de gevangenis, die door veiligheidspolitie werd bezet. Het gelukte echter door toespraken van bezonnen mannen de menigte te kalmeeren. In de ge vangenis te Heidelberg zitten de twee mannen, die van den moord op Erziberger worden verdacht. GEVAARLIJKE AUTO'S EN GARAGES. In Amerika heeft men den naam petromortis ge geven aan de sterfgevallen tengevolge van de inade ming van wat men benzinegassen zou kunnen noe men. Er hebben zich namelijk een aantal van zulke gevallen voorgedaan bij personen, die in slecht ge ventileerde kleine garages hadden verblijf gehouden of lange ritten in gesloten auto's hadden gedaan. Vele personen krijgen bij zulk een gelegenheid zware hoofdpijnon. Vooral als de verbranding van de ben zine op onvolkomen wijze geschiedt, wat men bij voorbeeld kan bemerken doordat zichtbare rook aan de machine ontsnapt, verspreidt zich veel kooloxyde in de lucht. Zulke rook kan 15 tot 20 procent kool- oijyde bevatten. Nu wordt, volgens Haldanc, hool- oxydie bevatten. Nu wordt, volgens Haldanc, kool procent, terwijl de chelft van dit gehalte in de in- ademingslucht reeds hoofdpijn en hartkloppingen en 0.05 procent reeds een gevoel van onwel-zijn ver oorzaakt. INGESTORT. Door het instorten van een dam, die anderhalve kilometer verwijderd is van den spoorweg, is de linie Stockholm—Oestersund tusschen de stations Ange en Ljusdal over een afstand van 3 kilometer geheel vernietigd. Twee electrische centrales zijn ook ver nietigd. Er zijn geen menschenlevmis te betreuren. DE MOORD OP ERZBERGER. Uit Berlijn, 1 September. Het onderzoek in de zaak Erzberger wordt nog steeds onvermoeid voort gezet, zonder dat er echter veel nieuws aan het licht is gekomen. De verschillende sporen, die men reeds heeft, worden verder nagegaan. De redactie van de Karlsruher Badische Presse >ntving een door Cunctator onderteekende kaart uit lossensasz, dat op Italiaansch gebied, aan den over kant van den Brenner, is gelegen. In deze kaart .vordt medegedeeld, dat de moordenaars van Erz- erger de Tiroler grens achter zich hebben. Terzelf- •lertljd ontving de hoofdcommissaris van politie te lerlijn een brief uit Stettin, waarin de moordenaars iem mededeelden, dat zij erin geslaagd waren, per •chip naar het 'Oosten te ontkomen. -Men vermoedt Igemeen, dat. al deze mededeelingen slechts het loei hebben, de politie te misleiden. Na de begrafenis van Erzberger heeft rijkskanse- er dr. Wirth zich naar Radolfzell begeven, om een ezoek te brengén aan den afgevaardigde Diez, die ij den aanslag op Erzberger eveneens werd ge zond. De heer Diez heeft, naar men weet, een kogel n de long*gekregen, en het zal geruimen tijd duren, ilmorens hij horstelid zal zijn. Levensgevaarlijk Is zijn oestand ondertusschen niet. In een interview met een vertegenwoordiger van ie Wurtembergsche Zentrums Korreapondenz heeft •Ijkskanselier dr. Wirth zijn meening uitgesproken wer de gevolgen, d4e de moord op Erzberger met 1ch zou kunnen brengen. Hij wees op het onheil dat net chauvinisme in de laatste weken zoowel in het 'uitenilamd als im het binnenland' heeft veroorzaakt, "erwijl het rijk tegenover het buitenland een beroep oet op het democratische recht op zelfbeschikking ijn er op dit oogenblik krachten aan het werk, om 'e rijkspolitiek te compromitteeren. Men zou kunnen 'elooven, dat sommige kringen er behagen dn schep en, de huitenlanjdsche politiek van Duitschland in en nieuwe atmosfeer vian haat en argwaan te stor- ;n. Als een donderslag aan helderen hemel komt in e®e atmosfeer 'het bericht van den moord op Erz- erger. Het heele violk is er door in beweging ge- omen. Zeker, er zijn kringen die hun vreugde over et gebeurde niet (verbergen en de daad zelfs ver eerlijken, maar het zamd, dat zij strooien zal slechte ruchten opleveren. Dit geldt niet fvoor de beroering 'J het democratische arbeiMeravolk. Nleit alleen de •publiek is in gevaar, maar de staat en zijn orde urnen door de propaganda van rechts, die een genbeweging van links uitlokt, ernstig worden be ledigd. De moord op een burgerlijk politicus, wiens vensdoel de democratische ivolksstaat was, heeft h9t iks-georiënteerde proletariaat vecreenögld'. Misschien rheugen zich daar sommige waanzinnige elementen r rechterzijde over, in de hoop de gematigde bur- rlijke elementen voor de rechterzijde te kunnen nnen. Zij vergissen zich echter. Op het katholieke mgres te Frankfort heb ik gezien, hoe een christe- t-denkend volk van arbeiders tegenover den moord lat. Nooit heb ik In een vergadering zulk een ver- twaardiging tot uiting zien 'komen, als daar, toen tooord op Erzberger ter sprake kwam. De rechter es kan nu zien, hoe elke pogilng om de republiek lïl tasten door de heele Duitsch arbedderswereld, et inbegrip van de christelijke arbeiders, zal worden Zwoord. POLITIEK Hf DB BETZAAL, Het (Parijsche) Journal verneemt uit Praag, dat de leden der nationaal-dpmocr&tische partij klagen over de wijze, waarop zij aan.... het buffet in het parlementsgebouw worden behandeld. De gerant en de kellners, die tot een den nationaal-democraten vij andig gezinde partij behooren, zouden hun kleinere porties opdisschen dan anderen parlementsleden l De slachtoffers zouden zelfs voornemens zijn het geval in het parlement ter sprake te brengen. HIJ HAD ZE OP PROEF. Voor het politiehof in Tottenham (Londen) klaag de Dinsdag een moeder, dat haar schoonzoon haar dochter, met wie hij zes weken geleden gotrouwd was, naar haar teruggezonden had. Zij leek vol maakt gelukkig. Maar Dinsdag bracht de man zijn vrouw terug, omdat zij, naar hij zeide, hem niet vol deed. Toen de schoonmoeder opmerkte, dat dit zoc maar niet ging, antwoordde de man: „Ja zeker. Wij zijn getrouwd op een kantoor van den burgerlijken stand en ik heb vernomen dat ik haar zes weken op proef nam". De magistraat vroeg, of de schoonmoeder dat ge loefd had. Zij antwoordde, dat zij het wel wat \reemd had gevonden. De magistraat beloofde de zaak verder te zullen onderzoeken. PRIJSDALING IN DENEMARKEN Nu uit de laatste indexcijfers is gebleken dat een aanmerkelijke prijsdaling is ingetreden, hebben de belangrijkste economische lichamen en handels organisaties besloten op 22 September een confe rentie te houden ten einde na te gaan, in hoeverre bet mogelijk zal zijn de verbruikers de voordeelen te laten plukken in den vorm van een daling der kleinhandelprijzen. DUUR LEVENw De prijzen der levensmiddelen in Hongarije zijn, in een tijdsbestek van eenige weken met ongeveer 50 pet gestegen. Dit verschijnsel wordt o.a. ver klaard door het feit, dat in verband met het vrij laten van den handel in de meeste levensmiddelen ook de uitvoer er van werd toegestaan, hetgeen tot 6en algemeene stijging der prijzen leidde. Een der bladen heeft een berekening gemaakt van hetgeen een uit vier leden bestaand gezin bij uiterste spaar zaamheid en zeer bescheiden eischen per maand voor de huishouding moet uitgeven en komt tot de slótsom, dat het totaal der uitgaven voor melk, koffie, suiker, brood,vet, meel, groente, aardappelen, vleesch, eieren, kaas, hout, verlichting en de wasch 6790 kronen uitmaakt. DOOR FOOIEN RIJK. Te New-York is Vrijdag 1.1. plotseling aan hart verlamming overleden de millionair James W. Be- bron. De wijze, waarop hij zijn millioen dollars veel meer was het niet bijeen had gekregen, was zeker niet alledaagsch. Hij begon zijn carrière als portier van het bekende luxe-restaurant Delmonico's, op een bezoldiging van ééri dollar daags. De looien waren echter zóó enorm, dat hij er het millioen van overlegde. De man was dan ook als „Delmonico Jim- my" een New-Yorksche beroemdheid. DE LOONEN IN ENGELAND. Uit Londen, 1 September. Er zal in den loop van deze maand in tal van industrieën een nieuwe loon regeling ingevoerd worden, die in overeenstemming is met de gewijzigde kosten van het leven en wel krachtens vroeger tusschen werkgevers en werk nemers gesloten overeenkomsten. Officieel wordt medegedeeld dat bij de herziening 2.750.000 arbeiders in 55 industrieën betrokken zijn. ONTHOOFD. Te Parijs is Dinsdag in de vroegte een Jongen van achttien Jaar onthoofd. Verleden Jaar November had hij een oude vrouw in haar keuken vermoord, door haar de hersens in te slaan, en bestolen. Het hof van assisen der Seine had hem daarvoor ter dood veroordeeld. STAKING IN DE BELGISCHE TEXTIELIN DUSTRIE. Uit Verviers, 1 September. Hedenmorgen is hier een staking uitgebroken in de textielindustrie. De arbeiders verzetten zich tegen iedere loonsverla ging EEN VERLATEN STAD. Een medewerker van de Westm. Gaz. schrijft: „Het was In September 1915 dat de bouw der munitie-werkplaatsen te Gretnai Green werd begon nen en in Augustus 1919 gaf de regeering bevel de werken stop te zetten. Thans zal alles daar ter plaatse worden verkocht. Ik passeerde onlangs de plaats met den trein en werd getroffen door de verlatenheid er van. Toen alles er in volle werking was, was het de grootste ammunitie-werkplaats ter wereld. De plaats was 9000 acres groot en de stich ting had 10 millioen pond gekost. Er.stonden ker ken, een postkantoor, scholen voor 730 kinderen, enz. Negentig mijlen spoorlijn leidden er heen en 260000 personen, waarvan 13000 dagelijks van de na burige plaatsen kwamen, vonden er werk. Wat zal nu met dat alles gebeuren?" EEN MASSAMOORDENAAR Al enkele malen is in die groote bladen melding ge maakt van de beestachtigheden van dien Duitischen massamoordenaar Grossmann. Na gehouden ondersoek neemt deze zaak een om vang aan ongekend in die annalen der crimlneele ge schiedenis. Het is op het o ogenblik het voornaamste onderwerp der gesprekken van het Berlijmadhe pu bliek. i •Heit gerecht heeft een bewijsmateriaal verzameld, Waartoe alle faculteiten ,dier gerechtelijke wetenschap, de geneeskunde zoowel als de scheikunde en voorts reen groot aantal getuigen van beiderlei geslacht heb ben bijgedragen. Het bewijsmateriaal is zóó overstel pend, dat Grossmann er door overdonderd is. Men verwacht, dat hij zijm hardnekkig ontkennen zal la ten varen en een uitvoerige bekentenis zal afleggen. Grossmann wordt ervan beschuldigd: lo. met on geveer zestig vrouwen en meisjes sadistische en on tuchtige handelingen te Ihebben gepleegd;; 2o. een\ groot aantal vrouwen vermoord te hebben en de lij ken deels dn stukken gesneden, deels verbrand 'te heb ben. Het aantal dezer vermoorde vrouwen bedraagt naar schatting minstens 12 a 16, waarmede echter niet gezegd is, dat het aantal niét grooter is, daar deze massamoordenaar zijn bedrijf waarschijnlijk freeds jaren uitoefent. De derde beschuldiging is feitelijk te gruwelijk om neer te schrijven en wij sullen onsen lezers dan ook de aflgrijtelijke btytoudertieden, welke door de Duit- ache bladen worden weergegeven, besparen en vol staan met de mededeeling dat Grossmann er ook van wordt beschuldigd het vleesch zijner slachtoffers voor een deel ook voor mensdholijk gebruik te hebben toe bereid en als kalfsvüesch te hebben verkocht. Alle punten van het bewijsmateriaal steunen op nauwkeurige onderzoekingen. 'Den gerechtelijken arts, professor Strauch, werd verzocht, de in de keu ken- en kèmerkachels gevonden asch te onderzoeken. Volgens de methodle-iStrausch werd de asch gezift, en het daarna ingestelde onderzoek leverde even ver rassende als bezwarende resultaten op. In de asch werdi een groot aantal kleine overblijfselen van been deren jgevonden, die op grond van nauwkeurige ana tomische vergelijking van menschelljken oorsprong bleken te zijn. Het zijn deels overblijfselen van vin gerkootjes, deels van 'borstkassen, schouderbladen eniz. Bovendien vomd professor Strauch In de asch een groot aantal stukjes metaal, de overblijfselen van vrouwenkledingstukken. Even bezwarend zijn het rapport en de conclu sies van den cheraischen deskundige, dr. Barnes. Onder de in beslag genomen voorwerpen bevond zich èen koffiezak, waarin zich koffie-ersatz bevond, ver mengd met 2.7 gram cyankali. Ook werd een stuk cyankali van 17 gram gevonden. Onder het in beslag genomen keukengerei bevinden zich twee groote messen met platte heften, z.g. slagersmessen; hierop zijn sporen van menschenbloed geconstateerd. Ook aan een in beslag genomen houten potlepel, alsme- do aan twee groote lepels en een stamper kleefde bloed. Op een stoelkussen vond men vrouwenhaar. Een ÜDnen zak was geheel met menschenbloed gedrenkt. Dit is de aak, waarvan de getuigen onder eede ver klaarden, dat Grossmann hem vaak gebruikte om er voorwerpen in weg te dragen, die hij dan op ver schillende plaatsen in het water wierp. Buitengewoon bezwarend is ook het resultaat van het scheikundig onderzoek der bij Grossmann ge vonden en in beslag genomen keukenaanrechtbank. Uit het nauwkeurig onderzoek is gebleken, dat de bank een groot aantal diepe kerven vertoont, waar uit geconcludeerd kon worden, dat hierop dikwijls vleesch met groote kracht is klein gehakt. In de ker ven zijn kleine deeltjes vet en bindweefsel gevon den, die, naar uit het onderzoek blijkt, afkomstig zijn -'van mensahelijke ildchamen. Ook die talrijke bloed vlekken in de scheuren der bank zijn herkend als rnenschembloed. Heden werd de moordenaar geconfronteerd met eenige vrouwelijke getuigen, met welke hij sadisti sche handelingen heeft gepleegd, doch die door een of andere oorzaak niet zijn vermoord. Hij volhardde bij zijn hardnekkig ontkennen. 6,000.000 WERKLOOZEN IN AMERIKA. Het staat er in de Vereeniigide Staten allesbehalve gunstig voor tegen den komenden winter. Niet min der dan 6.000.000 werkloozen staan officieel geno teerd, waarvan er voor rekening van New Yoxk al leen een half millioen komt In alle deelen van heit land zullen conferenties wor den gehouden, ten einde die middelen te bespreken, welke zooveel mogelijk aan den nood tegemoet kun nen komen. Heit is duidelijk, dat de liefdadigheids- vereenijgingen de komende crisis niet in het hoofd zullen kunnen bieden. fntuaschen wordt óp regeering aangevallen, omdat •heit Congres, hoewel'' in April im een buitengewone zitting bijeengeroepen nog niet veel anders heeft ge daan, dian fconfereeren en nog eens confereeren over de kwestie. EEN ONVOORZICHTIG AVIATEUR. De Fransche aviateur Voisin was Woensdag J.l. in gezelschap van een passagier in het vliegkamp te Orley opgestegen, om een tochtje te maken. Toen hij boven Juvisy vloog, waar zijn familie woont, liet hij zijn toestel tot dicht bij den grond dalen, zoodat hij slechts o kleipen afstand boven de daken der huizen vloog. Boven zijn ouderlijke woning gekomen zette hij den motor af en riep tot zijn Broer, die naar zijn evoluties keek: „Wacht op me met het eten!" Doch toen hij den motor wedero mzou aanzetten, wilde deze niet pakken. Aangezien zich op korten af stand vóór hem een weiland bevond, trachtte hij zijn toestel daarheen te brengen, om er te landen. De snelheid van het vliegtuig was echter zóó vermin derd, dat het kantelde en naar beneden stortte. De passagier werd op slag gedood en de aviateur overleed tijdens zijn overbrenging naar het zieken huis. BURGERBRUG. Bij gelegenheid van de a~s. kermis zal in de zaal van den heer Langedijk wederom „Het Vrije Too- neel" uit Alkmaar optreden, ditmaal met twee stuk ken. In aanmerking genomen, dat deze vereeniging een goeden naam heeft, gelooven we, dat de onder nemer wel succes zal hebben. Op den kermis-Maan- dag zal waarschijnlijk de gymnastiekvereniging een openbare repetitie hoüdeni. ZIJPERSLUIS. Tot pontwachter hier is aangesetld de heer J. de Boer te Burgervlotbrug. DE TYPHUS. Te Beilen is typhus geconstateerd. BEZUINIGING. Een inzender in ,„De Maasbode" schrijft: Aan het Ministerie van Oorlog, afdeelitag Kazerne bouw voor marechaussées, geeft men een slecht voor beeld van zuinigheid waarop vanwege de regeering gesitaddjg wordt aangedrongen. Hetgeen daarover reeds is geschreven uit Soest, Ede, Bussum, Westka- peHe, en Ter Apel kan nog worden aangevuld uit IJizendijke, waar op het o ogenblik In aanbouw is een kazerne voor twee gehuwde marechauseea (een op perwachtmeester en een wachtmeester) en drie onge huwde marchaussees, welk gebouw met den grond op ongeveer f90.000 zal komen te staan, en door plompheid en onobndeeUkunddge indeeling uitmunt. En als men dan bódenkt dat dde brigade jarenlang het kapdtaalste huis in de kom, (ivoordien de woning van wijlen den notaris, mr. Brevet met daarachter gelegen tuintje, kantoor, bergplaats en paardenstal) in gebruik had en dat dit voor f18.000 te koop was, dan vraagt men zich af, hoe het mogelijk is op een zoodanige verkwistende wijze te werk te gaan. Maar niet alleen vairwege het Ministerie *4® Oor- Log zien wij hier geldi verkwisten. Onze 2912 zielen bevattende gemeente heeft het voorrecht een post- en telegraafkantoor te bezitten, aan het hoofd waarvan staat een directeur met 17 ondergeschikte mannelijke en vrouwelijke beambten, die te zamen aan jaarwed den ruim f 27000 opstrijken. Voegt men daarbij de sa larissen van losse bedtetöers, de kosten van kleeding en de huurwaarde vam het kantoor en de directeurs woning, dan komt men gemakkelijk tot een bedrag van f29,120 of tien gulden per inwoner. Dit talrijk vast en los personeel schijnt zijn oorzaak te vinden in de tweede buitenbestlling Maar als men weet, dat deze niets beteekenit en de HoMandsche post, die 's avonds tusschen 8 en 9 uur hier arriveert, toch niet meer uitgebracht wordt, dan zou men door die bestelling op te heffen en de bestellers wat meer dienst te laten doen, wat uit een In te stellen controle zal blljkon mogelijk te zijn, hier zoowel als In en kele andere gemeenten van Zeeuwsch-Vlaanderen, door inkrimping van personeel duizenden guldens kunnen besparen. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Tot lid van de Provinciale Staten von Noordhol land is in de vacature-J. Eizinga gekozen verklaard de heer G. L. A. Wagenfeld, te Hilversum. DE SPAANSCHE SCHATGRAVER. In verband met onze mededeeling betreffende dsa Spaanschen „schatgraver" ontvingen wij uit Wor- merveer twee dergelijke brieven, welke twee bekende firma's aldaar dezer dagen hebben ontvangen. Hier uit blijkt, dat de bewuste persoon niet alleen bui ten een medisch Jaarboekje ook nog andere adres sen te zijner dispositie heeft, doch tevens, dat hij ook nog andere vreemde talen dan de Duitsche machtig is. DE WONDERE ZOMER Men schrijft uit Groningen: Wart, volgens de herinnering van de oudste hoeren nog nooit gebeurd is, heeft de ongekend droge zo mer van 1921 volbracht: op verschillende perceelen zavelgrond, waar rogge verbouwd wend, is een oogst gewonnen van tegen de 4000 Kg. korrels per H.A.; oen hoeveelheid, die het normale oogstcijfer met ze ker 800 K.G. overtreft. In normale Jaren toch is een boer zelfs onder de beste condities al zeer tevreden, als hij van zijn rogge akkers per H.A. oogst 45 H.L. met een gewicht vain 72 a 73 K.G. per H.L. krijgt; dit jaar echter zijn opbrengsten van 50 HjL. per H.A. met een gewicht van 77 a 78 Kg. per H.L. volstrekt geen zeldzaamheid. n ONZE PAARDENHANDEL OP DUITSCHLAND. Over het eerste half jaar van 1921 werden uit ons land naar Duitschland uitgevoerd 6640 paarden ter waarde van f 6.970.000 tegens slechts 2880 stuks ter waarde van f2.660.000 over het eerste half jaar van 1920. DOOR EEN VUURPIJL GEWOND. Uit Eindhoven, 1 September. Ter gelegenheid van den Koninginnedag werd gisteravond op de Markt vuurwerk afgestoken, waarbij een groote me nigte tegenwoordig was. Een vrouw kreeg een vuur pijl in het oog, waardoor zij ernstig verwond werd. Een meisje, genaamd Anna Jacobs, uit Dongeree, kroeg een projectiel op het hoofd, waardoor het een ernstige wonde opliep. Het meisje werd bewusteloos opgenomen en een café binnengebracht. Geneeskun dige hulp werd verleend, de haren afgeknipt, ten einde de wonde te verbinden. Daarna is zij naar het ziekenhuis overgebracht. De toestand is levens gevaarlijk. NIEUWE VEENBRAND BIJ EMMEN. Uit Emmen, 1 Sept. Gistermiddag brak in het Emmer Erfscheidenveen plotseling een ernstige veenbrand uit. Puim 30 dagwerk turf ging in de vlammen om. Bij onderzoek is gebleken,'dat op twee plaatsen de turf opzettelijk in brand gestoken is. Door krachtige maatregelen is het gevaar geweken. WIERINGEN. De verjaardag van KjM. de Koningin is hier ook niet geheel onopgemerkt voorbijgegaan. Van verschil lende openbare gebouwen woei de vaderiandsehe drie kleur, 's Middags feest voor de schooljeugd em des avonds gaf de muriökvereenlglng „Harmonie" op 't schoolplein te Hippol ytush oef een goed geslaagd) con cert, dat veel belangstelling trok. ZIJPE. Uitslag der verkooping aan het Buurtje, ten over staan van notaris Vrijburg. Huis en erf met slagerij en 1.87.58 HA., weiland; nagelaten door den heer J. Smit en echtgenoote, Kooper de heer W. Klok, Schagerbrug, f 6292. GEMEENTE OUDE NIEDORP. Ingeschreven over de maand Augustus 1921. Geboren: Gecilia Maria, dochter van Gerrit Kam per en Grietje Hoogeboom. Overleden: C o meli s Kramer, oud 30 jaar, echtge noot van Trijntje Groot; Jlacob Vis, oud 73 jaar, echt genoot van Amtje Houtkooper, overleden te Gastrl- cum. Elvert van Leeuwen, oud 91 jaar, weduwnaar van. Geertje Spaansen. GEMEENTE WINKEL. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1921. Geboren: Guurtje, dochter van Pieter Keijzer en Marie Druif. Cornelis Gerrit, zoon van Pieter Geel en Neeltje Blaauboer. Cornelis, zoon van Jacob Koe ten en Roelof je Bosscha. Gerrit, zoon van Jan van der Welle en Elisabeth Admiraal. Gehuwd: Geene. Overleden: Geene. GEMEENTE ST. PANCRAS. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1921. Geboren: Nelly Ali, dochter van Cornelis Klooster- hoer en Maart je Balder. Pieter, zoon van Abram Bakker en Reinuwtje Jongert. Gehuwd: Klaas Groen en Alijda van Rheenen. Pie ker van der Bijl en Maartje Groen. Adrianus Lan- genberg en Aaltje Sjoerdsma. Overleden: Neeltje Tol, 63 jaar, echtgen. van Dirk Kloosterboer. GEMEENTE BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Augustus 1921. Ondertrouwd en Getrouwd: Jan Bak en Reinoutje ten Bruggencate. Geboren: Antje, dochter van Kr. Otto x A. Otto. Neeltje, dochter van Abr. Schoon en N. v. d. Molen. Pieter, zoon van G. van Manen en M. Trommel. Overleden: Neeltje Steen, 72 jaar, weduwe van Jan Vroegop,

Schager Courant | 1921 | | pagina 9