ra „LABOR" Draaiwerk DIK TROM De TABAK die U zoekt is een Metselaarsknecht, Kerk-Goncert. H.H. SMEDEN!! Hulp inde Huishouding Visch- en Melksalon, Petroleumlamp, eeneersteklas Delhesr Timmerlieden Huishoudster Autogenische Lascb- en Sni|-inrichting. M. Smit en W. Halbersma, Koegras, Blauwe Keet. Jikke's-Hoeve, een net Meisje, slechts fl.75. Zwart merk 35 ct. 14 ct. Groen 40 ct. 16 ct. Blauw 50 ct. 20 ct. Rood 60 ct. 24 ct. Daniël. T. J. Trijntje Butter, Nicolaas Kaag, Nicolaas Kaag, Nicolaas Kaag, NED. HERV. KEliK, Schagen ANNIE LIGTHAIIT, Sopraan. LOUIS VAN TULDER, Tenor. A. C. PR0V1LY, Organist bekwame Zendt Uw aan ons. Smederij en Machloetiandel, Oe Boerenplaats genaamd of een Dienstbode, Bezoekt de Prima waar.. Lage prijs. A. C. MEIJER. puik best Voerstroo, Haver- stroo, met Klaver en Gras, Ter dekking beschikbaar: formeerd kerkbestuur een misverstand ontstaan ls. Ingekomen stukken. Bericht van kasopname bij den gemeente-ontvanger, waarbij overeenkomstig de hoeken bleek ln kas te zijn 11342.30. De ontvangsten waren 174777.43 do uitgaven 117843U3H. Bericht van den directeur der gasfabriek dat de oorzaak van den slechten gastoevoer in deze ge meente weggenomen is door verwijdering van een naphtalineverstopping voor het perceel van den heer Möller. De gascommissio stelt voor, voorloopig hot nemen van verdere maatregelen al te wachton, tot het resultaat van do kamerovens bekend is, Aldus wordt- besloten, Do heer Bakker wijst er op, dat volgens mede- deolingen de toevoer over do sluis weer veel te wonschen overlaat. Voorzitter vraagt of er een klacht ingediend is bli den directeur. De heer Van lixter deolt mee dat het gas gister avond slecht was, doch vanmorgen om 10 uur weer ^DeVeer Hart gelooft wel dat oen klacht ingediend ls Bericht- van den Rijksontvanger dat aan den ge meenteontvanger is uitbetaald f 442.08, Bericht dat do vergoeding voor het herhalings- onderwijs over 1920 1380 bedraagt. Hierna wordt voorlezing gedaan van de melkcon- trole over de laatste maand. Daaruit blijkt dat het vetgehalte bij Kamp 3.15, 3.40 en 3.05; bij Span- juart 3.40, 3.75 en 3.20; bij Zeeman 3.15, 3.30 en 3.00. De zindelijkheid was steeds goed, alleen van Span- jaart en Zeeman eenmaal iets vuil. Ingekomen is een verzoek om een subsidie van f 10 voor de handelswinteravondschool te Schagen. Op voorstel van B. en W. wordt hierop met het oog op de IJ.L.O.-school afwijzend beschikt. Een schrijven van KI. Slikker aan de Spoorstraat, waarin deze mededeeling doet van do betaling van zijn laatsten termijn H. O. en protesteert tegen den ondragelijken stank van een sloot achter zijn huis, waarin steeds niet voorzien wordt. Voorzitter deelt mee dat het met die sloot bereids ia orde is. Een reclame op den aanslag in den H. O. van KI. Slikker, wed Faber, H. v. Ree, N. Vos van Zon, II. Tauber,, D. Dekker, D. Gelder en Jb. Kroon Jbz., welke in handen van de commissie worden gestotd. Een verzook van wed. v. Wijk, P. Gorter, KI. Boot en C. Groen respect, om 3, 4, 4 en 6 maanden af schrijving op don H. O. wegens vertrek, wordt toe gestaan. Na voorlezing wordt vastgesteld de herziene ver ordening op het vervolgonderwijs ln verband met het aanwijzen van een hoofd. In verband met vast te stellen voorwaarden be treffende het uitbesteden en verzorgen van pleeg kinderen, worden in het reglement van het burger lijk armbostuur enkele artikelon gewijzigd, overeen komstig een verzoek van Ged. Staten. Aanvankelijk was besloten hiermee te wachten in verband met hot aanhangige voorstel Longendijk één, doch Ged. Staten deden een nieuw verzoek. Dato 16 Augustus 1921 is van Ged. Staten een brief ingekomen, waarin er op wordt gewezen, dat de Raad tot heden niet bereid was om de jaarwed den, geregeld bij hun besluit van 5 November 1919 ten volle te voteeren. Ged. Staten zijn daarom voor nemens, art. 212 van de Gemeentewet toe te pas sen, waardoor de posten 37, 39 en 40 op de begroo ting voor 1921 worden verhoogd mot f500, f400 en f400. Zij noodigen den Burgemeester uit to bevor- deron dat door den Raad alsnog de noodige mid delen tot dokking worden aangegeven; bij gebreke waarvan Ged. Staten ingevolge het bepaalde in hot 2e lid van genoemd wetsartikel tot vermindering zullen overguan van de niet bij de wet aan de ge meente opgelegde uitgaven. De heer Schrieken vraagt wat dat dreigement be duidt, waarna de voorzitter het verduidelijkt. De heer Bakker is van oordeel dat er weinig meer nan te doen zal zijn. Persoonlijk ben ik er voor dat ieder het zoo goed mogelijk heeft, doch het is onbil lijk dat we meer moeten betalon dan andere ge lijke gemeenten. Ilij releveert vorder hetgeen tot he den over deze zaak gepasseerd is en keurt het nogmaals af dat Ged. Staten het vorig jaar geen ontwoord zonden op het ingediende voorstel. Ilij zou wel eens willen zien welke posten Ged. Sta ten zullen verminderen om de f1300 vrij te krijgen. De heer Schriókon: Het is vechten tegen de bier kaai. De heer Melton vreest ook dat er weinig aan te doen zal zijn als ze van boven af dat dreigement uitvoeren. Dan zou het nog maar beter zijn dat de Ruad het er bij doet. De heer Schrieken acht de bedragen te hoog, vooral dat voor don gemeenteontvanger. De heer Paarlberg is er niet voor de begrooting te wijzigen. Hij wil wel eens weten, waar Ged. Sta ten het vandaan zullen halen. Wij weten het niet. Er is geen post op de begrooting waarop te bezui nigen is. De heer De Groot heeft er rijpelijk over nage dacht en is van oordeel dat de Raad toch het lood je wel zal leggen ^en wil daarom maar toegeven. Alle middelen zijn reeds geprobeerd. De heer Bakker: Dan komt het op de verantwoor ding van den Raad. De heer Van Exter: Aanvankelijk was ook in de van de N.V. Tabaksfabriek J. GRUNO, Groningen. PRUS per '/i pond per ons. V II II VERKRUGBAAR Te SCHAGEN bii Ta. Jb. Nolenaar. Sigarenfabriek, Molenstraat. Te WINKEL bi| Coöperulie „De Tiidueesl". Te JULIANADUKP bii M. Noot. Te WAHMENHUIZEN bij P. Pasloor Cz. vergadering van B. en W. in dien geest besloten, doch bij nader inzien meen ik dat het beter is maar te zoeken om zelve den post te dekken. Wij achten ons ook niet verantwoord tegenover de draagkracht van de gemeente, doch we moeten uit de soesa van daan. Het is ook voor den voorzitter een teere ge schiedenis. De heer Meiten: We vallen in hoofdzaak over het salaris van den gemeenteontvanger. Wethouder Hart wijst er op dat de tractementen over dit jaar al uitgekeerd zijn. Er zal dus ge zorgd moeten worden dat het geld er komt. Voorzitter: Ged. Staten hebben geschreven dat ik mijn gang kon-gaan. De heer Paarlberg wijst er op dat de voorzitter meermalen opmerkt niet te weten waar het geld gehaald moet worden. Deze f1300 die meer zullen .moeten opgebracht worden voor de drie salarissen, zullen dan ook zeker moeilijk te halen zijn. Het is oen offer dat niet te dragen is. De heer Schrieken wijst er op dat hot salaris van den gemeenteontvanger belachelijk hoog is. De heer De Groot vraagt of hot niet op andere posten uit te trokken is. Tenslotte wordt tot stemming overgegaan en wordt mot 6—1 stom besloten do begrooting niet te wijzi gen, De heer Meiten stemt voor. Het bestuur van do afd. Langendijk van do ver- eaniging voor vakonderwijs vraagt om 30 van de uitgaven of f 101.25 subBidle in den vorm van een leeg schoollokaal met vrij vuur eu licht. Uit het jaarverslag dat or bijgevoegd is blijkt dat uit deze gemeente gedurende den winter 19191920 7 leerlingen van de 19 daarvan gebruik maakten en in den winter 19201921 8. B. en W. stellen voor om voorloopg voor een Jaar aan het verzoek te voldoen, onder voorwaarde dat door hen voor het reinhouden en kachelaanmaken gezorgd wordt. Aldus wordt besloten. Aan de orde komt hierna het aangehouden voor- stel-Bakker om aan den minister te verzoeken het ontwerp vereenlging van Langendijker gemoenton spoedig in behandoling te nemen. De heer Hart wil tegen stemmen omdat het tegen alles indruischt; 956 ingezetenen boven 18 jaar zijn togen vereoniging; de Vrijz.-Dem. kiesvereeniging en de R.-K. kiesvereeniging zijn er tegen. De heer Meiten meent dat hier een geheel neu traal standpunt kan worden ingenomen. Het is al leen om te weten of we wel of niet vereenigd wor den Verscheidene koeren moeten we dit of dat in verband met mogelijke vereeniging uitstellen. De heer Hart: Het gaat er om of het behandeld wordt. Het zou ln den geest van temet de geheole ge meente zijn als het zonder meer terzijde jgelegd werd De heer Van Exter acht het gekheid om er over te stemmen. De minister zal wel zijn eigen concluisio neraoi. Do heer Hart: Er zijn er hier geen 100 voor. Voor het ivoorstel stemmen de heoron Schrieken, Bafkiker, Melton en Paarlberg, tegen de heoron Hart, van Exter en de Groot. Besloten wordt, tot' het aangaan van een kasgeld- leening groot f 100000 in rek. courant, tegen een rente van ten hoogste 6 pet. In behandeling komt hierna de begrooting van de gemeente voor den dienst 1922. Deze heeft- ter visie gelegen en de voorzitter vraagt, of algemèene be schouwing gewenscht wordt. De heer Bakker wijst er op, dat in een gemeente als deze groote politleko beschouwingen niet aan de orde zijn, maar toch wil hij wel erven van de gelegen heid gebruik maken. HIJ medkt op, dat een H.O. van f26000 gervraagd wordt en de economische toestand aan den Langendijk van dien aard is, dat het voor de bevolking moeilijk op te brengen is. Daarbij is de volkshuisvesting van dien aard, dat zo slecht ge noemd moet worden. Zelfs wordt een schuit en een paar schuren gebruikt om in de woningbehoefte to voorzien, terwijl het no-odig zou zijn krotwoningen op te ruimen. Om de bewoning op hooger peil te brengen is destijds een wonlngfoouwrverocnlging op gericht, die echter niet op de noodige medewerking kan rekenen. Mon kan er voor of togen zijn, doch do belangstelling is deze zaak zeker waard. Zooals we tegenwoordig kunnen zion, wordt er particulier niet gebouwd, wat. ook niet mogelijk ls. De woning bouw zal dan ook zeker overheidszaak moeten wor den. We hebben een paar maal eon conferontie go- had met B. en W. in' verband met don woningbouw waarbij van de zijdo va nB. en W. niet do gewonschto belangstelling word betoond. Vooral wethouder Hart duid ik dit euvel. Do eerste bijeenkomst was alleen do burgemeester er. Van Exter had vergadering in Alkmaar en kon dus niet, wethouder Hart was zon der kennisgeving afwezig. Later zijn B. en W. weer uitigenoodigd, toen er oen hoofdbestuurder kwam om het nut van den woningbouw uiteen te zetten. De Burgemeester kon niet, moest naar Schagen, en wet houder Ilort was zonder kormisgerving afwezig. De iheor van Exter presideerde deze vergadering. Toch werd na afloop verklaard, dat het eon nuttige verga dering geweest was. Als hot dit Jaar geweest was, zou ik er niet over gesproken hahbon, dan kan het verband houden met huiselijke omstandigheden. De heer Hart zegt, niet met opzet te zijn wegge bleven. HJJ is altijd vatbaar om de dingen to onder zoeken en het goede to behouden. Do begrooting komt hierna in behandeling, waar bij hot salaris voor Moeljes, -den doodgraver, gebracht wordt van f'125 op f 176, waardoor do toeslag van f 50 komt te vervallen. Do heer Molton acht f 1000 voor de straat te weinig. Voorzitter is or van overtuigd, dat het ten allen tijde to kort ls; dan zou wel fCOÖO noodig zijn, doch met het oog op de waterleiding moet zoo weinig mo gelijk gedaan worden. Do heer Meiten is met dit antwoord tevreden. Voor de malariabestrijding wordt f100 uitge trok ken, f20 subsidie voor de politieschool wordt afge voerd met alleen de heeren Meiten en de Groot voor. De finantieele regeling inzake het onderwijs kost deze gemeente jaarlijks f 1508.44. De begrooting wordt hierna vastgesteld op een ontvangst en uitgaaf van f 73884.41 H, met eon post onvoorzien groot f2001,67. De salarissen voor burgemeester, secretaris en ont vanger zijn wederom op de lage bedragen op de be grooting gebracht. De heer Van Exter vraagt, of omtrent de vergoe ding voor deze salarissen, die totaal ,f 600 is, geen hoo- gere terugvordering aangevraagd kan worden. De voorzitter wijst er op, dat het een Koninklijk be sluit is. De heer Paarlberg vraagt, of dit punt niet ln de vereeniging van gemeenten aanhangig gemaakt kan worden. Voorzitter zegt, dat dit reeds het geval is. De begrootingen voor het electrisch bedrijf en het gasbedrijf worden goedgekeurd. Voor het geven van herhalingsonderwijs worden aangewezen de heeren C. J. de Wijn, hoofd, de hoer Posthumus en mej. de Jong. Als leden van do plaatselijke commissie van toe zicht op het lager onderwijs worden gekozen de hee ren G. IJff, R. Mulder, G. Langendijk, C. J. de Wijn on B. Bommer. B. en W. stellen voor, om de hondenbelasting te verihoogen, voor werkhonden van 50 ets, op fl, en voor plezierhoniden van f1,50 op f2,50. Do heer Schrieken is niet voor die belastingen. Voorzitter wijst er op, dat de hoogere besturen zeer vlug vragen, of we die of die belasting hebben. Uit principe zou ik ook liever één belasting hebben. De heer Bakker is er niet voor. De beste belasting is op het inkomen. Bovendien brengen de honden weinig op. Voorzitter zegt, dat het 't vorig jaar was f108.50. De heer Paarlberg is er ook tegen. In ieder geval tegen verhooging voor de werkhonden. iMet 43 stemmen wordt het voorstel aangenomen. De verordening op de heffing wordt goedgekeurd. B. en W. stellen voor, de belasting op publieke ver makelijkheden te brengen op, voor kermisdagen f4 en in alle andere gevallen f5. Het betreft tooneelver- foonlE^n, ütfin en tijen, met of zonder entree. De heer Meiten: Ook do voorstellingen yoot taa liefi dadig doel? Voorzitter: Ja. iDe heer Schrieken is er niet voor. De heer Bakker wil er alleen mee accoord gaan, als het gaat voor festiviteiten, met het doel er winst uit te halen, doch niet ivoor kunst en andere avonden. Voorzitter zegt, dat het gaat om voldoende v^rgoe-» ding te krijgen voor de assistentie van pojitie. De heer Hart: De Rijksveldwachters komen toch voor do caféhouders. Het is voor hen een waarborg dat er minder gevochten wordt. Voor verhoog!ng verklaron zich de heoren Hart, van Exter, do Groot on Melton. Do hoer liakkor stolt voor, propaganda- on licfda- dlgflieidsvooratöllingon uit te schakolon., waarbij de hoor Hart zich1, aansluit. Togon Schrieken, van Exter, do Groot on Molton.' Do lieer Paarlberg stolt hierna voor, om belasting to heffen als moor dan 40 ets. ontroo gohovon wordt. Hot voorstel van B. en W. komt als hot vorststrok- kond in stemming on wordt met 8-—4 stommen aan genomen. Togen Schrieken, Bakkor on Paarlberg. B. en W. brongen hierna de volgonde schoolgold- regelin# in behaiidoling. Bij oen inkomen van f800— 1000 f2,00, f 1001—1200 13.40, f1400 f5, f 16O0 f0.00. f 1800 f9, f2000 f14, f2200 f 19, 12500 1 24.25, f2800 f29.50, f3000 f 34.75, daarboven f40. Voor het herha- lingöonderwljs dezo heffing rospoct. f l, f1,25, 11,50, fL75, f2, f2,25, 13, 14, löjö, 16.50 en 18. De heer Paarlbeig stelt voor, de tweo laagste klas sen te laten vervallen en dan met oen iinkomon van 11200 mot 15 en f 1,50 to beginnen. Wethouder Hart. «tolt voor, met 1100Q inkomen to beginnen, met 13.40 on 11,25, Het voorstel-Paarlberg wordt vorworpon met alloon Paarlberg en Bakker voor. liet voorstel-IIart wordt aangenomen, mot alleen de heer Meiten tegen. De vermindering voor meerdere kinderen is volgens de wet 20 pet., 40 pet., 60 pdt., en 80 pet. De verordeningen op de helling oh invordering werden vastgesteld. Beeloton wordt, aan de Kroon te verzoeken om de heffing van H.O. in eigon beheer te mogen houden. De heer Paarlberg zou or veel voor gevoelen, dat hot over het Rijk ging, als dan ook do aanslag ovor drie jaren word berekend. Nu dat ovelr één jaar moot is het in een plaats als deze met zoo afwisselondo inkomsten niet gewonscht. Art. 1 van de verordening op de heffing van H.O. wordt in dien geest gowij- zigd, dat de heffing zal geldon van 1 Januari 1921 tot 1 Mei 1922, waardoor dus voor vier maanden van 1922 eon derdo van den aanslag over 1921 geïnd zal wor den. Dit is noodig door do nieuwe bolastingwet, die 1 Mei 1922 in working treedt. De vorordening wordt hierna vastgosteld. iB. en W. stellen voor, 23 opconten fa heffen op do vermogensbelasting. De heer Bakker: Is dat het hoogste dat geheven mag worden? Voorzitter: Neen, maar'hooger te gaan is niet ge wenscht, We hebben hier een sterke progressie. De heer Bakker: Inkomen uit kapitaal ol arbeid is een groot verschil. De heer Hart merkt op, dat eigenaars van land on huizen ook daarvoor reeds 40 en 10 opcenten betalen De heer Bakker stelt- 50 pet. voor. Voor Schrieken, Bakker en Paarlberg, Het voorstel van B. en W. wordt hierna met alge- meene stemmen aangenomen. De verordening op de invordering wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer Van Exter komt terug op de subsidie ad f40 voor den omnibusdienst naar sta tion Noordscbarwoude, Hij wil hieraan verbinden, dat nu weer tot het Noordeinde gereden wordt. Voorzitter merkt op, dat het besluit reeds geno men is. De heer Paarlberg: Het verzoek zou gedaan kun nen worden. Met het resultaat kan dan het volgend jaar rekening gehouden worden, Opgemerkt werd, dat Hoogeboom dan beter voor de subsidie zou kunnen bedanken, wat den heer Schrieken doet opmerken, dat hij dan toch voor Uav gedeelte het tarief kan verhoogen. Het verzoek zal worden gedaan. De heer Meiten wenscht een vraag te stellen in comité, waarom de vergadering geschorst wordt, Na heropening stelt de heer Paarlberg voor, aan Ged. Staten te verzoeken, het daarheen te leiden, dat het Koninklijk besluit van 5 November 1910 voor zoover dit onize gemeente betreft, zoodanig gewijzigd wordt, dat de gemeente betreflfenlde de salarissen van Burgemeester, secretaris en ontvanger één klas se teruggebracht wordt en daardoor komt in de klas se waar ize thuishehoort. Het is hetzelfde voorstel dat het vorig voorjaar gedaan is, doch daarop is nooit eenig antwoord ingekomen. We moeten eindelijk van -die soesan af. De heer Schrieken vindt hier alles voor. Als geen wijziging wordt verkregen, is dat zaakje af. Allen voor. De heer Paarlberg vraagt, ol voor de school geen turf van do gemeente St. Pancras gekocht kan wor den Ze schrijven ze daar wel kwijt te willen. De kwa liteit is uitstekend en misschien is ze voor een koopje te krijgen. Voorzitter zegt,, dat aanbesteding voor de school reeds heeft plaats gehad en in hoofdzaak turfstoken niet mogelijk is.' Hierna sluiting. J dvertentiën. D. JIMMINK Jbz. en V. JIMMINK—Swan geven hiermede kennis van de geboorte van hun zoon Oudesluis, 14 Sept. 1921. Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed tot orize groote droefheid, na een langdurig doch lijden ten huize van den INPLAATS VAN KAARTEN. Heden ontsliep na langdurig lij den, onze lieve Zuster en Behuwd zuster, Mevrouw in den ouderdom van 45 jaar. Den Haag, 14 September 1921. Andries Bickerweg 3. B. H. M. v. HOLTHE Weidema. Jkr. P. A. v. HOLTHE. Winkel Heden overleed na een langzaam verval van krachten, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot-en Over grootmoeder Wed. A. Eriks^ ln den ouderdom van 81 jaar en 4 maanden. Uit aller naam, A. ERIKS Az. Burgerbrug. 14 Sept. 1921. Biedt zich aan:JUFFROUW,als ook genegen winkelwerk te ver richten. Brieven lett. R, Bur. v. d. blad. leer A. Rentenaar onze innig ge liefde Zoon, Broeder en Verloofde in den veelbelovenden leeftijd van ruim 24 jaar. Uit aller naam, de familie KAAG. Breezand, 13 Sept. 1921. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 16 Sept.'s mid dags 2 uur te Nieuwe Niedorp. Heden overleed tot mijne diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn innig gelief de Verloofde. in den veel belovenden leeftijd van ruim 24 jaar. Allen die hem gekend hebben zullen beseffen hoe zwaar deze slag mij treft. Zijn diepbedroefde verloofde J. RENTENAAR. Keinsmerbrug 13 Sept. 1921. Heden overleed ten onze huize, na een langdurig doch geduldig lijden, onze innig geliefde Vriend in den leeftijd van ruim 24 jaar. Uit aller naam, A. RENTENAAR en familie. Keinsmerbrug, 13 Sept. 1921. TERSTOND GEVRAAGD tegen flink loon, bij P. RAAP te Dtrkshorn. Zondag 18 September, 8 uur, v. d. Gr. Kerk, Purmerend. Liederen, Duetten, Orgelwerken van Duitsche-, Fransche- en Hollandsche meesters. Toegangsbewijzen fl.—alles inbegrepen, Tekstboekjes 25 ct. verkrijgbaar bij firma Trapman Co., Boekhandel en op den Concertavond in het Kerk gebouw. BEVRAAGD: voor,Bouw Nat. Bank te Helder. Aanmelden: D. BAIS Jnz.,Aan nemer, IJmuiden. Degelijke, eenvoudige gevraagd, m.b.1., bij echtpaar op leeftijd, beslist goede behandeling. Brieven onder letter N, bureau Schager Courant. Wij zijn in staal alle draai- werken billijk en vlug uil Ie voeren. Beleefd aanbevelend, UIT DE HAND TE KOOP: allergunstigst staande en gelegen Ie Koegras, aan de Doggersvaart, ter grootte van 22 H.A. 62 A. en 70 c.A., (al les groenland,) alles aaneen gele gen aan den harden weg en vaar water en kort bij kaasfabriek en school, en overvloedig voorzien van best zoet water. De helft van de koopsom kan er als eerste hypotheek op geves tigd blijven tegen 5 Dagelijks te bezichtigen en te bevragen bij den eigenaar. Te aanvaarden het land Kerst tijd 1921. Huis, boet en erf 1 Mei 1922. P, DE BEURS, Koegras 32, Doggersvaart kort bij Vliegkamp. Gevraagd, in Banketbakkerszaak: huiselijk verkeer, Br. fr. letter L, Adv.-Bur. Wed. J. B. de Jonge, Bergen (N.H.) GEVRAAGDeen bij R. WAIBOER Cz„ Kleiweg, Anna Paulowna. Hoek Doorbraak Achterstraat. ALKMAAR. Beleefd aanbevelend, Te koop: ongeveer 70 £80000 K.G. levering groot vaarwater of wagon Tevens uroole partij Haverdop. pen eu afval en 15 waoens best gewonnen Kanlbooi en 1000 H.k. Haver. Alles te bevragen bij Jac. DE WIT St. Maartensvlotbrng, plaats „de kleine Vos". Te koop gevraagdeen gebruikte doch in goeden staat zijnde C. TIJSEN, Rijksweg 5, Koegras gem. Helder, bij J. VAN DIEPEN, Groote Keeten 't Zand. TRAPMAN Co.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3