Alltitti Nisms- AiKIlntiü- UlllMlli ng. !o- IC, Abonnementsgelden. Het Zionisme. r Dinsdag 20 September 1921. a.s.J inj '21, 64ste 9* tg» N'.i, 6892 llITGfVERS: TRAPMAN C0.t SCHAKEN. Yóór 1 October Binnenlandsch Nieuws. Reclames. Moeder! deuk er om. van 5BR :hel- SCHA t en out, een den i de pit blad verschijnt viermaal per week -Dinsdag, Woensdag. Donder- m Zaterdag, Hij inzending tot 's m.ft uur worden Adverieiuii*ii /novrrl niogrlnk in liet errsluiiUoinend nummer geplaatst PoSïCIIFOUP- en GMODlFNST 23330. INT. TFI FF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. l.osse nummers 6 cent. ADVHKTHN TlltN'van 1 tot f> regels l 1.10, iedere regel meer 20 ct. (hewijsno inbegrepen). Groote h-tters woiden naar plaatsruimte berekend Aan "onze lazers bulten de gemeente Behagen doen wi| het verzoek de abonnementsgelden over het derde kwartaal ten bedrage va nl 1,80 over te maken per postwissel ol over te laten schrij ven óp onze postrekening No. 23330. De laatste manier van vereffening raden wij ten Iterste aan, daar het bedrag dan voor slechts f 0.05 woridt overgeschrevenformulieren zijn aan alle postkantoren een halren cent verkrijgbaar. Per postwissel daarentegen zijn de kosten 10,10. Na genoemden datum wordt beschikt met 10.14 vezhooging. Toezenden is dus voordeeligl Voor alle abonné's, dia gewoon zijn het couranten- geld aan onzejAjwnte* (de plaatselijke kantooerhou» dan) te betalen, geldt dit verzoek niet, DE ADMXNIiTEATIB. Een van de moeiUJike wereldproblemen Is die po sitie der joden dn de wereld en in Palestina. Wan neer men, zooals schrijver, dn Amsterdam geboren is en daar een groot deel van zijn jeugd heeft doorge bracht, in den tijd, dat „A. C.'\ de aanduiding was van een der populairste Amsterdammers A. C. Wert- heim1 dat Mr. T. M. C. Asser èn als advocaat èn als professor in het Handelsrecht aan de Amsterdam- sche Universiteit bezig was een wereldreputatde te verwerven, dat de weduwe die Lopes Suasso het Ste delijk museum, dat ik nog steeds het Suasso Museum noem, aan de gemeente Amsterdam schonk, dat wij len den boer Lehmann eenAula aan de gemeentelijke Universiteit ten geschenke gaf, dan moet er heel wat gebeuren om zoo Iemand anM-joodsch te maken. Er is echter sedert 1Ö14 zooveel gebeurd, dat het schrijver niet zou verwonderen als het jongere ge slacht Amsterdammers, dat niet het voorrecht heeft gehad dn den tijd van „A. C." en anderen op «e groeten, over het Jodenvraagstuk In Nederland ge heel anders dacht dan wij onderen. Wij betwijfelen wel eens of „A. C." erg ingenomen zou zijn met zijn geloofsgenoot en in Nederland en vooral in Amsterdam. „A. C." was vóór alles Am sterdammer en zou zeker met eenig wantrouwen het Êo Utlek gedoe van sommige niet in Amsterdam gie- oren geloofsgenooton gadeslaan. Wat zou zijn oordeel over die producten van het nieuwe kiesstelsel wezen? Doch er zijn belangrijker zaken, ddo wij wel eens aan zijn oordeel zouden willen toetsen, dan de vraag of In Amsterdam en in geheel Nederland niet eene zekere mate van zelfbeperking èn in politiek ön ln ander maatschappelijk opzicht aan do toekomstige positie en waardeering der jo den in Nederland ten goede-zou komen. lik bedool het Zionisme en de Joodsche vestiging in Palestina. Meer en meer blijkt deze vestiging geen succes te zijn. De Balfour declaratie, waarin deze vestiging werd neergelegd, was, naar men meent, een gevolg van de pressie door de talrijke Joodsche secre tarissen en particuliere secretarissen van de huidige Britsche Ministens op do Britsche Regeering uitge oefend. Als 'n voorbeeld wordt o.a. genoemd Sir Plü- ldp Sassoon, de rechter hand van Minister Lloyd George, op wiens buitenverbllji nabij Dover herhaal delijk de ontmoetingen tusschen den Fr&nschen en Emgelschen Premier hebben plaatsgehad'. Do Britsche Regeering heeft alles gedaan om aan de joden in Palestina een eerlijken kans te geven en daarbij moeite noah geld gespaard. Sir Herbert Sa- muel, een hoogst bekwaam Israëliet, werd tot Hooge Commissaris benoemd en geöntoureerd met Jood sche secretarissen en adviseurs, waaronder wij mo gen noemen den Nederlander Mr. Jacob Israël de De groote moeilijkheid in Palestina is het feit, dat van de 700000 inwoners er 600.000 Arabieren en slechts 100.000 joden zijn. Een voortdurend conflict tusschen deze twee elementen houdt een regelmatige vesti ging der joden togen. De joden zijn ontevreden op Sir Herbert Samuel en het Britsche Gouvernement, omdat zij vinden, dat deze niet genoeg pro-jeodsch zijn, de Arabieren hebben op het oogenbldk hier in lenden een delegatie om aan den Minister van Ko loniën Wanston Ghurchill uit te leggen, dat het in Palestina to pro-joodsch toegaat met al de joodsche hoogiwaarddgheidsbekleeders, rechters, postzegels, straatnamen, enz., enz. en dat de joodsche immi granten niet de Rothschilds en dergelijken en zelfs geen middenstanders, maar de heffe des volks uit de Ghettos zijn, zóó arm, dat zij dadelijk armlastig pijn en nog onderhouden moeten worden door de be lastingen der Arabieren. De gedachte bij het Zionisme, bij de vestiging der joden ln Palestina, was dat de joden langzaam maar zeker uit de samenleving zouden vertrekken en zich in Palestina vestigen. Ik heb mij daaromtrent noodt groote illusies gemaakt, doch dat het zoo erg zou Wt^Cu al® he<l6n> Ik ai»* gedacht. Het blijkt nu, dat feitelijk voor de joden geen plaats is In Palestina, dat in de negentien eeuwen, dat de Joden over de aarde zwerven de Arabieren zich zoo danig in Palestina gevestigd hebben., dat na die ve le jaren de Arabieren den grond bezitten, en den bo dem in cultuur brengen. Terwijl dus beweerd werd, dat er plaats zou zijn voor mlllioenen en nogmaals mlllioenen Joden, schijnt er nu ternauwernood plaats te wazen voor 1% millloen. Maar tegen de vestiging van die 1'H millloen willen de Arabieren zich des noods gewapender hand verzetten, omdat zij voor zich, die nu bijna 20 eeuwen daar gevestigd zijn, slechts nadoelen zien bij een immigratie op udtgo- breiden schaal van de door hen gehate en gemin achte joden. Ik heb u vroeger al eens verteld hoe de Britsche belastingbetalendle burger en hoe de Britsche sol daat over Palestina denkt en zal daarop niet terug - komen. Alleen kan Ik hier constateeren, dat een ge rucht, .dat do bezuiniglngscomimissie van Sir Eric Geddes Lord Inchcape en anderen, o.a. besloten had voor. te «tellen geen geld' meer in Palestina te vermorsen, met buitengewone instemming en vreug de begroet werd, doch tevens met de opmerking, dat do joodsche invloed in het ministerie fcoo groot is, dat tusschen een voorstellen door de commissie en aanemen door de Regeering nog een heel groot verschil is. Het Zionisme is echter hard bezig .zich meer en meer impopulair te maken. Het congres der Zionis ten in Carlsbad heeft daaraan geen goed gedaan. Ik heb over dat congres ln de Nederlandsche pers niet veel gelezen, maar, waar het hier de dubbeltjes der belastingbetalende Britsche burgers nauw raakte, hielden de Engelsche couranten ons op de hoogte. 1 Tegelijkertijd dat in dat congres dikwijls onderling getwist on danig over de Britsche Regeering gemop perd was, werd er in de joodsche pers, een heftigen aanval op Sir Herbert Samuel gedaan. Sir Herbert heeft uitdrukkelijk verklaard, dat hij niet bereid was de onzinnige eischen van die Zionis ten in te willigen, die, indien zij oppositie ten op- izdch'te van hunne voorstellen ontmoeten, onmiddellijk met miskenning der rechten van die oppositie hun ne voorstellen wilden doorzetten, desnoods met ruw geweld. Verder, dat hij niet bereid was de rechten der Arabieren met voeten te treden, en dat, indien de groei van den joodscben invloed tot gevolg zou hebben do vernedering der Arabieren, of het tegen houden van hun voorspoed, hij zich daartegen zou verzetten, omdat het don jood in discrediet zou bren gen en aan den moreelen invloed van bet Zionisme hevdgen afbreuk zou doen. De Jenish World zegt, dat deze politiek Sir Her bert belachelijk maakt in die oogen van alle Zionisten, en weldenkende joden. De Jenish Ghronicle gaat nog verder en neemt het zelfde standpunt in ais de heer Israël Zangwill, die de ongelukkige Arabieren, die eeuwen lang in Pa lestina gevestigd zijn, eenvoudig van hunne rechten Wil berooven, en wil plaatsen onder de joden, dus als hun inferieuren. Het blad beweert, dat de Joden de civiele en reldjgiieu.se rechten der Arabieren wel willen erkennen, maar dat politiek voor de Airabieren geen plaats is in Palestina. Dus geen burgerrecht voor de Arabieren. Het blad zegt, dat de Zionisten eiken- ning van hun uitsluitend politieke recht ln Palastina eischen en dat zij anders de zaak ter berechting aan den Volkeren Bond zullen voorleggen, doch tevens aan Groot-Brltamië zullen doen voelen hoe groot hun macht over de geiheele wereld is en dit voor het Britsche wereldrijk met zijne groote belangen in Klein-Azië en in bet Verre Oosten wel eens fataal zou kunnen worden* Eerst duizelt het Je als je zooiets leest. Onwille keurig denkt men: vergeten deze Zionisten dan, dat de joden ln elk land, waar zij wonen burgerrechten hebben, geheel gelijk aan de andere bewoners van dat land, omdat men in de joden nimmer een volk ge zien heeft, omdat de Joden steeds burgerrechten vroe gen, er op wijzende, dat zij geen volk waren maar slechts een godsdienstige sekte. Daarom kan Lord Reading (.Sir Rufnis Israël), on derkoning* van Einigelsch Indiië, worden, daarom kun nen: Rodrigues de Miranda en Dr. I. H. J. Vos wet houders van Amsterdam zijn. Maar, wanneer de Jo den een volk zijn, dat een beroep kan doen op den Volkerenbond, waarin weer joden, als Leon Bour geois (Frankrijk) en Hymans (België) machtigen in- i vloed hebben, dan wordt de zaak heel anders. Vooral wanneer zij dan als volk de politieke rech ten van andere bewoners van hun land niet willen erkennen. Wat zouden de Joden zeggen, wanneer men in Engeland, Holland, Amerika, en elders de Jo den dan wilde behandelen, zooals zij dat de Arabie ren in Palestina willen doen? De kiesvereeniging Vooruitgang in Amsterdam .zou meteen over den kop zijn. Maar is het dreigen tegen Engeland met den Joodschen wraak niet een spelen met vuur? Is dat nu verstandig aan de Christenen zoo te toonen, dat de Joden de macht hebben om over de geheele wereld wraak te nemen tegen Groot-Brittannië? Buitendien wat heeft Groot-Britannië tot nu toe anders dan goed gedaan aan de joden? Er is geen ambt in Engeland of het staat voor de joden open, er ia geen adellijken titel of hij is voor een Jood bereikbaar. Het Zionisme is door Engeland gesteund, een joodisch tehuis in Palestina is gesticht ten koste van den Brltschen belastingbetaler en den Britschen Tomimiel Wat beteekent diat dreigen dan toch? Men wil zoo graag, als men aan de joden denkt, O.W. en kettftnghandel vergeten en zich mannen herinneren als A. C. Wertheim, T. M. C. Asser, Lopes de Suasso en Lehmann. Maar daar lees ik in de redevoering van den heer Sokolow, ter gelegenheid van de opening van het Twaalfde Zionisten Congres, te Carlsbad, ge houden. „WIJ zijn weer in den familiekring der vol geren binnengetreden". Dus dan toch een joodseh völk? Dan zouden alle joden in Nederland nog ge naturaliseerd moeten worden om burgerrechten te krijgen. Wat zouden T. M. C. Asser en A. C. Wert heim wel van de buitensporigheden der Zionisten zeggen? Ik vrees hetzelfde als ik, namelijk, dat de positie der joden toch al moeilijk genoeg zal worden en arrogantie slechts afbreuk kan doen aan de aan gename positie, waarin de Joden zich in landen als Engeland en Nederland kunnen verheugen. D* autonomie der gemeenten. Men schrijtt uit O'ostzaan I In de raadsvergadering kwam aan de orde een schrijven van Ged. Staten, waarin verzocht werd te bepalen dat geen plaatselijke inkomstenbelasting feheven wordt van een belastbaar inkomen hene en f 200, zoodat een bruto inkomen van f 1000 vrij van belasting is. Aldus werd door den raad be sloten. Ged. Staten hadden onlangs als hun wensch te kennen gegeven dat met het oog op het toenemend verkeer met zware vrachtauto's een aantal bruggen voorzien zouden worden van ijzeren leggers en zwaarder rijdek. De raad ging daar niet op in, omdat dan deze bruggen (met losse dekposten) veel te moeilijk te openen zouden zijn. Nu was van Ged. Staten echter bericht ingekomen, waarin het gemeente bestuur met den meesten nadruk werd verzocht, alsnog lot de voorgeschreven vernieuwing der bruggen over te gaan. Mocht de raad bij de wei gering blijven, dan zouden Ged. Staten genoodzaakt worden de verzwaring der bruggen te gelasten en voor rekening der gemeente het werk te laten uitvoeren. B. en W. stelden naar aanleiding van dit schrij ven voor, aan Ged. Staten uitstel van het werk te vragen, daar de bruggen met eenig onderhoud nog wel een paar jaar mee kunnen. De voorzitter lichtte het verloop van de zaak toe en merkte op, dat het hier geen onwil was. De raad kon echter niet tot dè voorgeschreven verzwaring besluiten, omdat dit groote bezwaren zou opleveren voor de doorvaart. Doch nu is er even een ingenieur geweest en op diens advies zeggen Ged. Staten zoo willen wij het hebben en zoo moeten jullie het doen. En met het oordeel van den gemeenteraad wordt blijkbaar geen reke ning gehouden, hetgeen toch valt te betreuren. Zoo raakt de autonomie van de gemeenten geheel weg. De heer Kwak (lib.)„Laat Ged. Staten dan zelf maar bruggen gaan bouwen, hoor 1" Een der wethouders merkte op, dat dit dan na tuurlijk gaat voor rekening van de gemeente. Waarop de heer Kwak weer antwoordde dat de gemeente toch geen geld heeft. Ten slotte werd met algemeene stemmen beslo ten, aan Ged. Staten uitstel te vragen van verzwa ring der bruggen. Vastgesteld werd een motor- en rijwielverorde ning, waarbij de maximum snelheid voor rijwielen en motorrijtuigen in dt bebouwde kom op 15K.M. per uur is bepaald. Ten opzichte van andere be palingen in de verordeningen hadden Ged. Staten Bezwaren gemaakt. De heer Dral (A.R.) merkte op, dat in deze ver gadering herhaaldelijk blijkt, dat Ged. Staten het anders willen dan de raad het noodig oordeelt. Zou het daarom niet beter zijn, om den geraeentraad maar op te heffen Laat men dan een burgemees ter en desgewenscht twee notabelen aanstellen om de bevelen van de hoogere bestuurscolleges uit te voeren. Want zooals net thans gaat, lijkt de ge meenteraad wel overbodig. Spreker kon zich de zen toestand dan ook niet goed begrijpen, De Voorzitter zeide het ook te betreuren dat de gemeenteraden zoo weinig meer te zeggen had den. Doodgereden- Te Nijega wilde dezer dagen ongeveer half-een, de hulpconducteur K. Visser van ae goederentram uit Drachten een paar wagens afhaken, die met hout geladen waren, terwijl de tram nog in be weging was. Hij struikelde en kwam onder de tram terecht. De dood trad onmiddellijk in. Een paar wagens ontspoorden, doch konden door eenige arbeiders weer op de rails geplaatst worden. (Leeuw. Ct.) Vleeschvergifliging Te Wageningen zijn een aantal personen ernstig ongesteld geworden na het eten van vleesch, af komstig van een koe, die door den gemeentevee arts keurmeester goedgekeurd was. Van twee pa tiënten is de toestand zeer ernstig, een van hen is de zoon van een slager, bij wien het vleesch is gekocht. Bij drie slagers, die alle vleesch van het betreffende rund hadden verkocht, is Vrijdagavond de geheele voorraad vleesch in beslag genomen Diefstal aan een posl ;antoor. Een ambtenaar der posterijen, dienstdoende aan het bijkantoor in de Plantage te Amsterdam, kreeg f;istermiddag in zijn kantoor bezoek van een col- ega, die vroeger wel eens geld van hem had ge leend. De collega gaf voor het geld te komen te rugbrengen. De bureaukas, inhoudende ongeveer f 6000 stond, onder de verantwoordelijkheid van den ambtenaar op tafel. Toen ds ambtenaar even moest gaan tele foneeren, zag de collega kans het geldkistje weg te pakken en er mee te verdwijnen. Dadelijk werd de politie van net geval in kennis gesteld. Het bleek dat de dader al door een ander bureau, terzake van een vergrijp aan Rijksgeld werd gezocht. De recherche stelde een uitgebreid onderzoek in en mocht er in slagen in den loop van den nacht den dader te arresteeren in een verdacht huis in de omgeving van het Oude Kerk plein. De vrouw achler hel wiel. Clinge Doorenbos dicht in de Telegraaf: Ik vind het zoo'n coquet gezicht. Het noodzaakt me tot een gedicht, 't Verschaft mijn ziel het rijmend vuur: Een vrouwspersoon achter het stuur. En wie het ziet geniet er van, Hoe 'n vrouwenvoet „uitschak'len" kan, Hoe 't zware monster trilt en beelt Als zij hem wat meer „spirit" geeft. Zij stuurt zoo elegant en chic Kn is 't een diepe symboliek Eén handbeweging, teer en zacht En 't monster wordt tot staan gebracht. En zie eens hoe ze met hem speelt 1 Het monster draait zoo z ij 't beveelt, 't Is juist zooals 't in 't leven gaat: Zij is de wil en het: de daad. Brengt 't noodlot mij onder het wiel Van Tn moordende automobel, Weet, dat het dan mijn keuze is Dat het door een chauffeuse is. Niet wegens de pikanterie (Die ik in dit geval niet zie) Maar slechts een vrouw, een vrouw alléén Stuurt toc^ misschien nög langs me heen. HOOGWOUD. ln de zaal van den heer J. Modder, kastelein al hier, vierde de Floralia-Vereeniging op Vrijdag j.1. haar verjaarfeest. Nadat de bijeenkomst was geopend door den Voorzitter den heer Dr. Joh. Pool Rz. en de be kroningen waren medegedeeld begon het feest met muziek van Mej. M. de Boer, piano, de heer A. Rooker, violoncel en de jongeheer Jb. Rooker viool. Verder gaf de heer Daan Pool van Oudesluis ver schillende nummers op zeer verdienstelijke wijze ten beste, terwijl'we van de schoone zang van Mej. E. Rooker mochten genieten. Een door den Voorzitter aan het slot gesproken woord van dank, was alleszins, verdiend. De tal rijke aanwezigen stemden hiermede in, het was Vrouwen dienen meer rust te nemen. Als vol wassenen deden wat zij onderwazen vroeg naar bed gaan zouden veel minder menschen lijden aan nierkwalen. Het is niet verstandig om na de inspanning overdag 's avonds nog laat te strijken, verstellen, stoppen enz. Denk er om, moeder! Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking, en onregelde maaltijden overladen het bloed met uri nezuur, en het filtreeren van zulk vergiftigd bloed verzwakt de nieren.- Die pijn in den rug, in de lendenen en zijden, is een waarschuwing van nier- zwakte, die als niets gedaan wordt, kan leiden tot nierontsteking, blaaskwalen, nierwaterzucht, nier- gruis en -steen. Besluit zulke gevaren te vermijden. Verminder de inspanning der nieren. Vermijd laat naar bed gaan en onverstandige gewoonten. Geniet meer trissche lucht, wandel meer buiten, en zorg voor meer gezondheid-gevende slaap. Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bijstaan in uw poging om gezond te worden. Dit genees middel voor de nieren bereikt zulke uitstekende resultaten, doordat het uitsluitend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het best. Bijtijds genomen, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de ont wikkeling van nier- en blaaskwalen voorkomen. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergeneesmiddel. De handteekening van James Foster komt voor op elke echte doos. Te Schagen verkrijgbaar bij de bekende drogisten, f 1.75 per doos. een genoeglijke avond, waarop de Floralia-Ver eeniging met genoegen kan terugzien. BROEK OP LANGENDIJK. De heeren P. Stins Jzn. te Broek op Langendijk en S. C. Swager te Noordscharwoude, welke on langs slaagden voor kommies bij 's Rijks belastingen worden respectievelijk geplaatst te Amsterdam en te Berg en Dal bij Nijmegen. ST. PANGRAS. Zondag 18 September «peelde V.V.V. I een voethal- match tegen D.T.S. I van Oudikarepel, Beide vereeni- gimigen kwamen met een paar invallers ln 't veld. Vóór de rust maakte D.TjS. alleen een doelpunt; na die rust maakte elke vereenliginig een goal, zoo-dat D.T.S. I won met 2—4. Vóór deze match kwamen V.V.V. II en R.W. II te gen elkander uit, V.V.V. II wist met fc—1 R.W. II te verslaan. *En daarna zagen we de veteranen van V.V.V. uit komen tegen een combinatie van V.V.V. I en II, waar bij de -veteranen zoo gelukkig waren de zege te be halen met 1—0. ST. PANCRAS. I>e vereeniging Vrona van hier benoemde de hee ren C, Kloosterboer Jnz., Jb. Kloosterboer Dz. en TJ. Koelemeij tot leden van de elftallen-commissie. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER Door het bestuur van den Rijkskieskring Helder der Roomsch-Katiholiieke Klevereendgingen worden voor candddaten van het Hoogheemraadschap voorgesteld de heeren: Kiesdistrict Helder, tot Hoofdingeland J. Burger, Burgemeester van Harenkarspel,. Kiesdistrict Hoorn lot Hoofdingeland A. Commandeur., Burgem. van Spanbroek, Kiesdistrict P urm erend tot Hoofdingeland C. Bakker, wethouder te Hedlo. Als plaatsvervangers in Hoorn G. Duin Zz., Wog- tneer. Ala plaatsvervanger in Purmerend J. Appel doorn, Raadslid te Bergen, N.-H. LUTJEWINKEL. Zondagmiddag j.1. had alhier bij het café van den heer R. Nap een ringrijderij op fietsen plaats, waar aan door 27 personen werd deelgenomen. De prijzen, welke bestonden uit contanten, werden gewonnen als volgt: le prijs J. Brink te Nieuwe Niedorp, 2e prijs P. Keijzer te Lutjewinkel, 3e prijs Jur. van Raal- te idem, 4e prijs Jan van Raalte te idem. Het gebruikelijke bal*tot slot. WINKEL. Winkels Harmonie gaf Zondagmiddag in den tuin van den heer P. Bakker een concert. Het weer was gunstig en dit was zeer zeker van invloed op het bezoek, want er was aardig belang stelling en zij hebben zich zeker niet te beklagen gehad; er werd een aardig programma goede mu ziek afgewerkt WINKEL. Tot rijksveldwachter alhier wordt overgeplaatst do heer W. Bruinis te Uithoorn. HOOGWOUD. Op Zondag den 18 September werd door de beide alhier bestaande voetbalclubs H.F.C. en S.E.W. een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld op het land van den heer Dr. Joh. Pool Rz. De vereeniging Hoog woud Vooruit stelde een medaille voor de winnende en een troostmedaille voor de verliezende partij be schikbaar. Deze wedstrijd werd door S.E.W. gewon nen met 31. Na afloop ging men naar kastelein Modder, waar de medailles onder een toespraak van den heer J. Breebaart Dz., voorzitter van genoemde vereeniging werd uitgereikt. W ARMENHUIZEN. Zondagmiddag gaf het Fanfarecorps T.A.V.E.N.U. alhier, onder begunstiging van helder weer, een bui tenconcert op het erf van den heer J. Kraakman AzM naast het café De Ooievaar. Dat deze buitenconcerten ook hier op prijs worden gesteld, bewees wel het groot aantal hoorders. T.A.V.E.N.U. had ook nu weer succes. BROEK OP LANGENDIJK. De heer A. Weder is geslaagd voor de hoofdacte. NOORDSCHARWOUDE. De R.-K. kiesvereeniging besloot instemming te be tuigen met de motie, aangenomen naar aanleiding van een vergadering, uitgeschreven door de Voor- uitstr. Kiesvereen. te Zuidscharwoude en waarbij op spoed wordt aangedrongen met de behandeling van het wetsontwerp tot vereeniging der 4 Langendijker gemeenten. BROEK OP LANGENDIJK. Tot onderwijzeres aan de Bijz. School is benoemd mej. Haan uit Amsterdam*

Schager Courant | 1921 | | pagina 1