zoon reusachtig Worstdebiet? leegstaand Heerenhuis beste Drieschaarploeg, een flinke Knecht, Dienstbode gevraagd, 3 H.A. best Grasland, Bekendmakingen. Binnenlandseh Nieuws. Waarom heeft Kweldam B rgerlijke Stand. Gemengd Nieuws. Boekhouden. Stamboekstier, Volbloiidstlerkalveren, Flinke Bergplaats voor Fietsen Commensaals een Meisje, Dresseerkar. Baker gevraagd, 2 Bietenrooiers, een Dienstbode, VOORDRACHT, De door B. en W. en den Inspecteur van het La ger Onderwijs opgemaakte voordracht voor onderwij aer aan onze openbare lagere school (vacature-Veth) luidt: no. 1. W. P. Nieman, Kerketouurt, Dinksihorn, 2. J. v. d..Graaf, Castricuim, 3. H. N. Gornelissen, St. Maartensbrug. MARKTOVERZICHT. De handel in de vette koeden was een Donderdag jl. aardig wat beter dan de voorgaande markt. Voor een goed rijip beest werd 90 ets. per pond betaald. De prijzen varieerden van 758590 ets. In de kalf- en geldekoeien Liep het eveneens goed. Geldckoeien met goed melk waren zelfs zeer graag te verkoopen. Met de stieren gang het nu nog niet te best. De han del was stug, deze konden niet mer gelden dan 50 ct. per pond. Van die paarden valt niets geen bijzonders te mei den, daar was hoegenaamd geen handel in. Wij ho pen van Maandag a.s. beter. In nuchtere kalveren was het zeer stug. In gras kalveren stil. Magere schapen en lammeren waren er nogal wat aangevoerd, de handel was van deze heel goed. Met de vette schapen was het zeer stug, ofschoon er voor een koppeltje nog f60 per stuk werd besteed. De biggen en schrammen waren ook weer goed vertegenwoordigd, de handel was matig. Van de vette varkens was weer 4 ets. per pond af er was een flanken aanvoer met een stuggen handel. Kippen, konijnen en eenden waren er veel aan gevoerd, een vlugge levendige handel. De kipeieren duurder, eendeieren oude prijs. De imnddelmarkt van de boter was iets hooger. Over 't geheel was de markt iets gunstiger hij de vorige week vergeleken. TEEKENSCHOOL. Voor de teekenschool voor ambachtsleerlingen, uit gaande van de vereeniging Bouwkunst, en de Sme- denvereeniging, „Hollands Noorderkwartier" hebben zich 44 leerlingen aangegeven tegen 30 in 1920. HANDELSCURSUS. Voor den Handielscursua gaven zich 73 leerlingen aan, waarvan 42 voor het eerste jaar. Door omstan digheden zuilen de lessen eerst half October begin nen, waardoor de aangiften nog tot dien tijd verlengd wordt. CARRé. iHet Nederlamdsch circus Carré komt hier enkele dagen uitvoeringen geven. Zijn standplaats heeft het gevonden op het Noord, op het terrein van den heer Langedijk. Dit circus Carré is niet een menagerie met aller lei beesten, maar een le klasse paardienspl, dat over all waar het zijn tenten opslaat, een uitbundig succes heeft. Het meer dan schitterend) programma geeft het duidelijkste bewijs, dat de directie alles doet om die meest eclatante nummers te geven. Het is een lange reeks van beloften het geboden programma. Bovenaan staat de paard'enidiressuur van den direc teur Albert Carré. Zijn vrijheidsdressuur met 1, 2, 3 tot en met 16 paarden verwierven overal een uit bundig succes. Verschillende recensies spreken daar met de grootste waardeering over. Een niet minder succesvolle dressuur Js die vian de 5 Zeeleeuwen van kapitein Nansen. Haast ongeloof lijk is het, wat dieize met zijn dderen weet te berei ken en over dit nummer gaat dan ook maar één roep. Sensatie, groote sensatie verwekken die drie Adiones Do brutaalste toeren boven in 't circus op een hoo- gen mast. Elk gevaar verachtend, werken deize Ver achters des doods, zooals het programma ze noemt, hun toeren, die overal viol spanning en ademloos worden ge, ->.l|gd. En dlan volgt nog een lange rij, te veeil om oip te noemen: sch oolrljder>s en -rijideressen, voetbalspel op rijwielen, fijn gereden schoolpaarden, waarbij ge noemd moet worden de keurige dressuur van het schoolipaard Mignon, door mevr. Carré, enz. enz. En bovenal worden goroemd do clowns en Augus- ten, die met allerlei trucs die vrooüjkiheid verhoogen en de attractie vergirooten. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL TE SCHA- 6 EN. Bij het op 29 September jl. gehouden toelatdog»- examfen voor de eerste klasse slaagden: D. Akkerman, Beemster, F. D. Berkhouwer, Scha- gen, A. J. Eelman, Texel, J. Eriks Barsingerhorn, J. Eriiks, Zijpe, J. Groot, H. Hugowaard, J. Groot, Aker sloot, G. C. v. d. Hucht, den Haag, J. Kaan, Oudie- sluis, N. Rljnsburger, Landsmeer, C. P. Schrijver, St. Maarten, C. Smit, Barsingerhorn, J. C. Stammes, Schagen, D. Wagenaar, Oudlkarspel, J. Waihoer, Wie ringerwaard, J. G. Watertor, Schagen, C. Worp. Leiden, Terwijl zonder examen tot de eerste klasse zijn toe gelaten: H. Schrooder, Hensbroek, W. Quorles van Ufford, Haarlem. Voor toehoorder Zuivelbereiding: J. C. Kluift, Uitgeest. Van de eerste naar de tweede klasse werden na gehouden herexamen bevorderd1: G. Dros, Texel, N. Klerk, Wijdenes, J. Blaauboer, Barsingerhorn, J. Mosik,. Wieringerwaard. De lessen vangen aan op Dinsdag 4 October a.s. WINTERLEZINGEN. 't Hier bestaande Comité voor Winterlezingen opent het seizoen op Donderdag 6 Oct. a.s. Dan zal m de zaal van den heer Igesz optreden de heer A. Alt, toonkun stenaar te öolsward, met het onderwerp „Tannhëuser", dramatische opera van Richard Wagner. De voordracht wordt toegelicht met lichtbeelden en piano-spel. De daaropvolgende lezing wordt gehouden 10 Nov. door Mevrouw Heldt—-Postma uit Amsterdam, over: „Het werk onder en voor de misdadige jeugd in een froote stad", mede voor de afd. der vereeniging „Pro uventute". 15 December hoopt prof. dr. J. A. Cramer, welbe kend door „Gösta Berling van 't vorige seizoen, nog eens over Selma Lageriöi te lezen, ditmaal over haar boek „Jeruzalem". Met verschillende andere sprekers, o.a. Dr Fred. van Eeden, schrijver van „De Kleine Jonannes", wordt nog onderhandeld voor de maanden Januari en Februari. Dezer dagen zal een circulaire worden aangeboden, ten einde meerdere steun voor deze lezingen te ver krijgen, en zoo mogelijk te komen tot een omzetting van het Comité in een Vereeniging. Roode Kruis en het bewijs van geoefendheid ala zoodanig kunnen overleggen, genieten de voorkeur. De duur der eerste-oefening zal, bij ongewijzigde tot standkoming van de voorgestelde nieuwe dienstplichtwet, bedragenvoor de ziekenverplegers 12 maandenvoor de ziekendragers 61/2 maand. Tegenover den langeren duur van de eerste-oefening voor de ziekenverplegers staat dan het voordeel, dat zij vrij zullen zijn van opkomst in werkeljjken dienst voor herhalingsoefeningen. Schagen, 27 September 1921. De Burgemeester voornoemd, jJ. GORNELISSEN. POLITIE. Verloren: Een gouden armbandje; bus; een kettinkje met collier. Opgeivangen: een kip. Is komen aanloopen: een schaap. Inlichtingen ter Secretarie. een benzine- De Burgemeester van Schagen brengt ter kennis vaD lotelingen der militielichting 1922 dier gemeente, dat, ingeval zij ter inlijving bestemd worden, wensclien in gedeeld te worden bij een der compagnieën hospitaal soldaten, hetzij voor opleiding tot ziekenverpleger, hetzij voor opleiding tot ziekendrager hun verlangen daartoe \pór 10 October a.s. aan hem te kunnen geven. Voor zoodanige opleiding komen echter niet in aan merking zij, die bij aen vrijwilligen landstorm ten aan zien van eeqig wapen het bewijs van individueel geoefend man hebben verworven. Overigens kunnen voor opleiding tot zieken VERPLE GER worden bestemd zij, die beschikken over een vol doend krachtig lichaamsgestel, voldoende bedreven zijn in het lezen en schrijven, kennis bezitten van de hoofd regels van het rekenen met geheele en gebroken getal len en dc toepassing daarvan en tevens voldoende bekend zijn met het metrieke stelsel van maten cn gewichten. De voorkeur genieten zij, die in het bozit zijn van een diploma als ziekenverpleger of bewijzen kunnen over leggen. dat zii als zoodanig 'werkzaam dan wel daar voor in opleiding zijn, voorts apothekers-assistenten en zij. die behalve M.U.L.O. tevens onderwijs genieten of hebben genoten in de.genees-of heelkunde. Voor indéeling als ziekenDRAGER komen in aanmer king, zij, die beschikken over een volldoiend krachtig lichaamsgestel, voldoende bedreven zijn in het lezen en schrijven en in de eerste beginselen van rekenen, alsmede eenige kennis bezitten van het metrieke stelsel van ma ten en gewichten.^ Zij, die in het bezit zijn van een diploma voor eersüe-hulp bij* ongevallen, alsmede zij, die lid zijn van een transport-colonne van ijpt Nederlandsche DE TWEEDE KAMERLEDEN NAAR WIERINGEN. Voor de leden van de Tweede Kamer is het bezoek aan de Zuiderzeewerken te Wielingen op Dinsdag 11 October vastgesteld. DIEFSTAL VAN f 10.000. Uit Amsterdam, 30 Sept. Een kantoorbediende der Twentsche Bank trok reeas sipds eenigen tijd de aan dacht door zijn hooce verteeringen. Hij reed veel in auto's en leefde ver „boven z n stand Eenige maandeD geleden waren f 10.000 spoorloos uit de kas verdwenen, in verband hiermede is de bediende gearresteerd. De politie doet onderzoek. In verband met den diefstal' van f 10.000 ten nadeele van de Twentsche bank kunnen we nog mededeelen, dat het jonge mensch, dat banklooper was, 'op zekeren dag verschillende groote geldsommen had te innen. Een dezer bedragen beliep tien mille. Bij het afrekenen behield de looper dit bedrag in zijn tasch en was van plan. voor 't geval de kassier iets merkte te zeggen, dat het geld per abuis in de portefeuille was achter cebleven. De kassier ontdekte door de drukte niets en de aief behield hei geld. Hij maakte hier van goede sier. Alras had de politie een en ander in de gaten. Zn mocht de voldoening sma ken nog een bedrag van f 6000 te redden. BEDROG MET LOTEN. j By de jaarl. paardenverloting te Medemblik, vanwege -de Hardaraverij-Ver. „Prins Hendrik", viel 'op No. 10777 een 2Vs}-jarig paard. Twee houders van No. 10777 kwamen opdagen. Het bleek dat één hunner een lot bezat met No. 10777, uitgegeven in 1919. Blijkbaar is dit lot verkocht onder loten van 1921. Een onderzoek is in gesteld. IN EEN SPIEGELRUIT GEREDEN. Gistermiddag reed te Leiden een slagersknecht mei een met vleescn geladen handwagen van ae Hooge Visch* brug af ïn een spiegelruit van den winkel van de firma Vroom en Dreesmann, met het gevolg, dat een vrouw, en een meisje, die voor den winket blonden, ernstig werden verwond. Beiden zijn in het Academisch Zieken huis opgenomen. LAN GEREIS. Iin eenie door -het comité tot het houden vam Vollks- venmakelijkJheden en kinderspelen daarto-e bij den iho-er L. Galis belegde vergadering Is besloten om ter gielegenlheidi van de tweedaagische, op 2 en 3 Oct., a.s. te houden kermis, eeniige feestelijkheden te organi- soeren, bestaande in volksw-eribakeilijlkihedon en kin derspelen, waaraan lis deel te nemen door kinderen ivan diversen leeftijd1, terwijiL ondier den wad-strijd, die die volwassenen zullen kunnen meemaken, de „tukneilendie Gerrit" een rol zal hebben te vervullen. Kan dus vooral Maandag 3 dezer-— dan vonden bovenbedoelde vermakelijkheden ml. plaats een igeizoUiige kermis worden, BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Uit Old-ebroek 30 Sept. Hedenmiddag is de stoom tram uit Zwolle in botsing gekomen met een me'ilk- auto van do Zuivelfabriek van Van Heel. Do auto werd door de tram gegrepen, een eind meegesleurd en totaal versplinterd. De chauffeur word licht go- wond; een andier persoon, zekere P. uit Kampon, werd zwaar gewond en naar het ziekenhuis te Zwollo vervoerd. Het ongeluk moet te wijten zijn aan on voorzichtigheid van den chauffeur. Tel. QOED AFGELOOPEN. üss, 219 Sept. Heden-middag, terwijl drie aaneen gekoppelde locomotieven, den op afstand bedienden overweg nabij wachtpost 37, zouden passeeren, liep plotseling het 20 maanden oude dochterjte van den dm de nabijheid wonenden landbouwer Gdetlia van Uden onder de afsluitboomen door, de spoorbaan op. Het kind werd door de voorste locomotief gegre pen en tusschen de rails gesmeten, terwijl de locomo tieven in flinke vaart doorreden. Bewusteloos opge nomen,, -kwam het kindje echter spoedig bij, en bleek «Hechts een \vondje aan het achterhoofd .te hebben. Het op de locomotieven dienstdoende personeel schijnt van het ongeval niets gemerkt -te hebben, tiaar doorgereden werd. DE DUITSCHE INVOER IN LIMBURG. We lezen in de N. Venlosche Crt.: De invoer van Duitsche artikelen van allerlei aard, heeft momenteel im Limburg zulk een hoogte be reikt, dat zij ongeveer een paniek-stemming onder do winkeliers en handelaren in de grootere en klei nere grensplaatsen van Limburg veroorzaakt, Er zijn winkeliers, die zaken bezitten, welke 70 k f 80.000 hebben gekost en die thans geen f 3 per week ontvangen. Alles koopt in Duitschland; tot zelfs ge meentebesturen bestellen schoolmeubelen bij Duit sche firma's. Te Heerlen is het zoo sterk, dat Duit- schers met groote zakken gewapend de huizen af- loopen om reparaties *oor schoenwerk; zij doen dit werk tegen belachelijk lage prijzen. In de meeste Limburgsche plaatsen staat de kleinhandel dan ook geheel stil. Allerlei artikelen voor dagelijksch ge bruik worden nog slechts in Duitschland gekocht. In Venlo bestaan schoenwinkels, die in de afgelpopen week geen cent hebben ontvangen. Schoenen, meu bels, ijzerwaren, bontwerken, porcelein, glas- en aardewerk, confectieartikelen enz. worden met groo te hoeveelheden in Duitschland ingekocht, zoodat de winkeliers in deze streken zoo goed als niets te doen hebben. En het ergste is dit: Als de winkeliers zelf Duitsche goederen inkoopen, wordt Min de mark ad 10 cent berekend, terwijl de particulieren hun mar ken tegen den gewonen marktprijs betalen. Tegen die concurrentie is geen enkele zaak bestand en het is dus begrijpelijk, dat op het laatste middenstands- congers te Roermond eenige congressisten deze zaak ernstig onder het oog wenschten te zien. Men meen de deze zaak bij de rondvraag ter sprake te bren gen, doch daar mr Heringa de vertegenwoordiger van den minister van landbouw, te kennen gaf reeds voor het einde van het congres te moeten vertrekken, vroegen eenige middenstanders den heer Heringa een onderhoud, hetwelk werd verleend. De heer Plussé uit Maastricht, Van Wersch uit Heerlen en Koops uit Venlo brachten dit onderwerp bij den heer Heringa ter sprake, die echter te ken nen gaf, dat deze kwestie niet tot zijn departe ment behoorde. De heer Heringa gaf echter in over weging minister Ruys hiervoor in den arm te nemen, die als Limburger, beter dan wie ook, in staat zou zijn den precairen toestand, waarin de middenstand in Limburg verkeert, te begrijpen. Met dit advies gewapend bracht men deze zaak vervolgens op het congres ter sprake, alwaar de voorzitter in overweging gaf deze zaak bij den Mid- denstandsraad aanhangig te maken. Men wees hem er echter op, dat dit veel te lang zou duren en dat een zeej» spoedige ei^ krachtige actie zeer noodzakelijk, is. „Omdat dc smaak onovertrefbaar, omdat de worst altijd prachtig snijbaar, en omdat de prijs zeer laag is." Toen werd de idéé geopperd bij minister Ruys ter audiëntie te gaan en dit idéé vond de volmaakte instemming van het congres. Men besloot den minister er op te wijzen, dat een toestand als momenteel heerscht in Limburg, zeer dringend verandering behoeft, indien de geheele mid denstand niet onvermijdelijk ten gronde wil worden gericht. Den minister zal worden in overweging ge geven den invoer uit Duitschland geheel te verbieden van alle goederen, welke niet door een of andere in voervergunning, afgegeven door een Nederlandsche autoriteit, zijn gedekt. Ook het bestuur van de Federatie van R.-K. Mid denstandsbonden zal met hetzelfde verzoek zich tot den minister wenden. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Johannes, zoon van Jb. Wiggers en van M. Hoogland. Margje, dochter van A. Buning en van G. Zuidema. Pieter, zoon van E. J. van Sikkelerus en van D. A. Blaauboer. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Cornelis Chrtstiaan de Ronde en Griet je Winkel. Overleden: Jenneke van IJzendoorn, echtgen. van A. Buij, oud 77 jaren. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Pietertje, dochter van Nicolaas Bonse- laar en van Gerritje Koning. Ondertrouwd: Martinus Henricus Wilhelmus van Ooijen, oud 28 jaar en Jansje Portegijs, oud 23 jaar. Overleden: Nicolaas Petrus Keijzcr, oud 30 jaar, echtgen. van Catharina Cornelia Duineveld. Predikbeurten. ZONDAG, 2 OCT. NED. HERV. GEMEENTE te: Oallamitsoog, geen dlgnist. Petton, voorm. 10 uur, Da. France. Wiinlkel, gieen dienst. EVANGELISATIE te: Breeaomd, voorm. 10 uur, die heer -Boon. Nlaan. -halfzeven de heer Boom. GEREF. GEMEENTE te: 'Schagen, nam. Lalt vier, in „Bethel", Preelkleizen. EEN INGEWIKKELDE HUWELIJKSGESCHIEDE NIS. Deze dagen stond eon oud-soldaat, David Hargrie- ve Draidwood, voor een Londensche rechtbank te recht wegens bigamie. HIJ beweerde bij het verhoor, dat hij indertijd te Edinburgh oen vrouw gehuwd had, die voorheen binnen 6 maanden 8 keer getrouwd geweest was. In 1912 huwde hij andermaal te Bom- bay en hij vertelde zijn vrouw toen van zijn huwe lijk to Edinburgh. Daar zij geloofde dat haar huwelijk niet wettig was, hertrouwde mrs. Braldwood in 1915, nadat-haar man haar verlaten had en zij tevergeefs getracht had zijn verblijf op te sporen. In 1919 huwde Braid- vvood met een zekere juffrouw Florenco Windsor, en hij gaf zich dezer dagen zelf bij de politie aan, daar het hem blijkbaar zelf „te kras" werd. DE BRAND IN HET ,,PRINTEMP8" GEBOUW. Uit Phrijs, 30 Sept. Ofschoon de brandweer de ru ines van het Printcmnsgebouw nog steeds nat houdt, is de brand >ch geheel gebluscht, Men heeft de schade fhans kunnen opnemen en dezo geschat op 40 0 50 millioen franc. Het gebouw schijnt nog te kunnen worden gerestaureerd; de zware gevelmuren, die van gewapend beton waren opgetrokken, vertoonen althans geen scheu ren of afwijkingen. Het gebouw wordt nu door architec ten onderzocht. Men noudt nog steeds den grooten verkeersader van Parijs, de Boulevard Haussmann, afge zet, om ongelukken door vallen van stoenen te voor komen. Men vreest met steeds grooter zekerheid, dat een tuinman, van het gebouw, die verdwenen is, in do vlammen is omgekomen. Hij was belast met bet'ver zorgen van de Dloemen voor de tearoom en was zijn werk om 7 uur 's morgens begonnen. Het is nog niet mogelijk geweest in dat deel vnn het I Cuw door te dringen maar pien heeft de jas van I vermiste in de kleedkamer teruggevonden, waar hij is blijven hangen. Men heeft den tuinman de trappen zien afsnellcn, maar niet het jgebouw zien verlaten. Daar de brand luist ontstond in de omgeving van dé tea-room waar bij werkte wordt het vermoeden ge wekt dat hij bil ongeluk brand heeft veroorzaakt, en toen bevangen door schrik, links en rechts is gaan snel len cn tenslotte gestikt is. Hij is 60 jaar oud. Vandaag is het kleine oude gebouw van (le Printcmps dat niet beschadigd was weer geopend. LESSEN IN BELEEFDHEID. l>e Londensche onder-grondmaatschappij heeft te Lambeth een school, waar de spoorwegbeambten lezingen bijwonen over de yijzë, waarop 'zij zich tegenover het publiek hebben te gedragen. Zij krijgen daar ook een boekje, waarin opmerkingen voorkomen als deze„Help vrouwen, die met kinderen reizen; ridderlijkheid bestaat altijd nog;" „let op dat passagiers ufet m- ol' uitstappen vóór alles veilig is'; „doe een portier ppen als ge ziet, dat een passagier het niet kan doen"; „antwoord beleefd on een vraag, beleefdheid vindt altijd een goede plaats"; „denkt er steeds oip? dat een vriendelijk bescheid het kwaad humeur verdrijft":., tact is noodzakelijk en voor komt moeilijkheden;" „elke passagier is een klant, be handel hem als zoodanig." Voorts wordt met nadruk gelet op de noodzakelijk heid steeds te waken voor de veiligheid" van het reizend publiek. DE OORZAAK VAN DE ODNTPLOFFING TE OPPAU. Een chemicus schrijft aan de Telgeraaf: De directie der Badische Amilin- 'und Sodawerke heeft de verklaring afgelegd, dat herhaaldelijk proe ven waren gedaan om te onderzoeken ;of het ontplof- 1 te zwaA^elzuui-ammondumnitraat explosief was en steeds met negatief resultaat. Deae verklaring geeft de toedracht der zaak ndet geheel juist weer. Zij ver meldt niet het eigenaardige geval, dat dieae „proe ven" om zoo te zeggen, dagelijks gedaan werden in de 'groote thans -ontplofte hoaiveel-hedd. Het opgeslagen duhbelzout was namelijk tijdens de ligging eamenge- bakken tot een steenharde massa. Wilde men een gedeelte er van 'afnemen om het in poedervorm in den handel te brengen, dan moest men steeds be ginnen door middel van dynamiet een deel der massa te laten -springen. Dat geschiedde in het pakhuis zelf en het is steeds goed- gegaan totdat eind olijk de ge heele massa in de lucht is gevlogen. Van „proejven" is men oneer gewoon te spreken, wanneer de experimenten zoo worden ingericht, dat tijdens de proef geen groote ongelukken kunnen ge beuren. De proef te nemen in de massa, die op haar ontplofbaarheid onderzocht moet worden, is op zijn mfinst genomen wat ongewoon. In de kringen der chemici beschouwt men overi gens de waarschijnlijkheid, dat de oorzaak der ramp in een tepontane wijziging van het duhbelzout moet worden gezocht, als zeer groot. Dat de fabriek in 't geheim exploisiestoffen voor militair gebruik zou ge maakt hebben, aooals d-e Berlijnsche correspondent van de „Tdmoa" mogelijk acht, is mogelijk, maar mag niet worden ondersteld zoolaDg men geen en kele reden heeft om idie verklaring der directie te be twijfelen. EEN TYPISCH PREDIKANT. Een kerk te Chanute in den staat Kansas heeft als predikant zekeren C. A. Blackman. Deze dient jaarlijks zijn verzoek om ontslag in. Do gemeente besluit dan, hec als predikant te liandha^ ven. Blackman wil nooit salarisverhooging hebben, als zijn gemeente bereid is hem die toe te staan. Hij weigert omdat hij er genoeg bij verdient als scheids rechter bij bokswedstrijden. Do beroepsboksers in de staten Kansas, Missouri en Oklah'Mia hebben Black man gaarne als scheidsrechter en ook het publiek stelt hem als zoodanig op prijs omdat men dan weet, dat er bij het gevecht geen ongeoorloofde praktijkeu zijn te 'vreezen. Maar Blackman wil van zijn recht om in bokskrin- gen op te treden dan ook geen afstand doen. Hijzelf is een bekwaam vuistvechter, en hij pleit er voor dat de kerk het boksen ook het dansen onder haar toezicht zal nemen en zooveel mogelijk bevorderen. HULP VOOR RUSLAND. Mom meldt dat de Britsche rogcoring besloten heeft voorradon die nog uit den oorlogstijd over zijn, te bestemipen voor de leniging van den hongersnood in Rusland. Al die voorraden aan kleeren en levens middelen worden op het oogenblik beschroven, In het begin van de volgende week verschijnt de lijst en uit de lengte ervan, de Uaily TeW, ltvK ml de ernstige wcnsch van ae rogoering blijken, alle mogelijke hulp aan het Russische volk te verschaf fen. Het plan is om de voorraden ter beschikking van het Britsche Roode Kruis te stollen, dat met andere organisaties voor hulpverleening nauw zal samonwerken. DE DREIGENDE STAKING VAN HET SPOOR WEGPERSONEEL IN INDIö. Uit Weltevreden, 28 Sept. .De staking van het apoorwcigypersomcel wordt met tamelijlk groote zöker- hedidi in de eerste weetk van October verwacht. DE WERKELOOSHEID IN ENGELAND. Het parlementslid kapitein Reginald TcrreJl heeft het denkbeeld geopperd, dat men ter bestrijding vnn do werkloosheid het oog zou laten vallen op den landbouw. Hij wees erop, dat Engeland in do eerste acht maanden van dit Jaar voo r96 millioen/pond aan eieren, kuikens, boter, kaas. spek, ham cn varkensvleesch bad inge voerd; oit alles kon, meende hij, in het land zelf worden voortgebracht met gebruikmaking van Britsche arbeidskrachten. Daartoe diende de Sufe- guarding of Industries Act lot bovenstaande producten te worden uitgebreid. De regeerinc zou een bijslag moe ten geven op ae Iooncn dor te werk gestelde wérkéfoozén, waarvan er naar Terrel's becijfering 450.000 aldus zouden worden geplaatst bij den landbouw ,,UP TO DATE" WINKELEN. Het warenhuis van Gamage te Londen gaat een dienst van gczelschapsauto's instellen op naburige steden ten einde de bewoners en bewoonsters dier steden in de ge legenhcid te stellen in naar magazijnen te komen win kelen. Tegen den lunch komt ipen in Londen aan. kan 'er lunchen ïn een restaurant, door ilc firma Gapiago geopend en heeft dan'den heelen middag gelegenheid om te winkelen; om vijf uur keeren de auto's terug. De kosten, met inbegrip van den tunch, schommelen tus schen 4 shilling en 8Ys shilling. (herIen! icn Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan, voor het inrichten en bijhouden van boek houdingen en andere administra tieve werkzaamheden. Verstrekt gratis inlichtingen. B. ZON. Gedipl. Boekh., Kleine Sluis, Anna Paulowna. Te koop een I7rjar»ge Ali's Max. en drie bij J. DELVER, Wad, Schagen. Bergerweg No. 16, Alkmaar,. Te bevragen F. GROOT, Ber gerweg 66. Alkmaar. TE KOOF: een Rud Sack, bij J. DE GOEDE, Oudesluis. Kermis Sint Maartensbrug. bij Jb. POOL. Twee nette gevraagd, met vrije kamer. Brieven fr. lett. R, Bureau v.d- Blad. TERSTOND GEVRAAGD: goed kunnende melken en rijden, bij P. MOSK, Oudesluis. met Kerstmis, bij S. VETHMAN, Kreil. Wieringerwaard. DIRECT GEVRAAGD: leeftijd ongev 14 jaar, bij J.MOOIJ, Tuinier té Schoorl. Te koop gevraagd een gebruikte doch in besten staat zijnde Tn. BROERSEN, St. Maartensvlot- brug. TE HUUR: voor Schapen of Jongvee. Te bevragen bij D. DE MOOIJ, Middenvliet. Breezand. einde November. Brieven letter H, Hulppostkan* toor, Oudesluis. GEVRAAGD: bij K. ZEILEMAKER, Kz„ te Winkel. Gevraagd, direct of met Kerstmis goed kunnende melken, ofgenegen te leeren, bij Jn. BAS, Ruigeweg. Schagerbrug.

Schager Courant | 1921 | | pagina 2