Metworst, Ringsteken op Fietsen. il, D. P. RUT Pz„ Haver- en Gerstestroo. Stier- en Kuikalveren, sen Kaasmakersknecht een nette Dienstbode, [en net Dienstmeisje Timmermansleerling Pantser Zaaitarwe, DANSCIJRSUS Julianadorp. BAL NA. Moderne Machine- Reparatie-Inrichting Rookvleesch, een Dienstbode, een Dienstbode, een Dienstbode, Jonge Kippen, Eetaardappelen, een net Meisje, een flinke Dienstbode Tweede Kamer. liiimenlanuscn Nieuws. Hedenavond Vergadering, C. 7ADER, Julianadorp. Zondag 16 Ociober 29 snees roode kool en 23 snees Ueensche witte kool Leverworst, Herllner Leverworst, Gek. Ham, Bacon enz., partijtje beste of Werkster. staan, twee van elke nationaliteit en een neutralen voorzitter. De commissie zou tien jaar werkzaam blijven, tenzij beide partijen die periode later moch- iten willen verkorten erf verlengen. DB RAADSLEDEN VAN POPLAR Uit Londen, 12 Oct. Last is gegeven om de 29 raads leden van Poplar uit de gevangenis te ontslaan. Men herinnert zich, dat deze gemeenteraad weigérdó de aan Londen verschuldigde belastingen te betalen. DE RAMP VAN DE „ROWAN". Uit Glasgow wordt aan de „Times gemeld, dat de Land-Lino een officieele lijst /der vermiste passagiers der „Rowan" heeft gepubliceerd. Volgens deze lijst zijn 36 personen bii do ramp omgekomen, n.I. 11 leden der bemanning en 25 passagiers, waaronder de twee personen die na hun redding ?ijn gestorven. De bezuininglngs-actie van de Regeermg toonde zich heden opnieuw duidelijk, .doordat de Minister van Water staat, de heer König, mededeelde, dat do Regfeoring be sloten'had, de van een nieuw gebouw voor do Tweede wan»'*» ?oorloopig aan te houden. De finaiui .rostand van ons land hoeft tot dezo beslissing 'geleid. öndor deze omstandigheden waagde de meerderheid der Kamer zich niet aan ,de vorwerping van het wetje tot aankoop van het perceel aan den Kneuter dijk het familiehuis van onzen beroemden Raadpen- sionnaris Johan de Witt. welk perceel bestemd b en verbouwd zal worden als huisvesting voor den Raad van State. In beginsel was in 1920 besloten tot dezen aan koop, maar thans was er een sterke neiging om hier op terug ite komen en niet tot den koop over te gaan. BIJ een deel der Kamer heerscht sterk de bezuinl- gingswil, en dat wel onder alle fracties (behalve de S;D.AJP.). ZIJ behaalden echter niet de overwinning met 46 tegen 87 stemmen werd het wetsontwerpje aangenofnen. Toch is er uit het debat geboren, dat er op do ver bouwing wel eenige tonnen bezuinigd zal worden. SCHEEPSONGEVAL OF T IJ. Woensdagmiddag kwam de stoomboot „Haarlem Packet" van de firma 'Bus te Amsterdam bet IJ op. Het vaartuig was zeer diep geladen met stukgoe deren, die zich voor een groot gedeelte aan dek be vonden. Bovendien waren in de kajuit twintig, passa- giers, waajwan de oudste een man van 86 jaar was en de jongste een kind van anderhalf jaar. De „Haar lem Packet" had daarenboven een zolderschuit met stukgoederen op sleeptouw. Ter hoogte van het gemeenteveer Valkenwog na derde, met halve kracht atoomende het groote Rijn schip „Ristelheubers 0" van de Nieuwe Rijnvaart Maatschappij. Tusschen steiger een en twee had, tengevolge van een tot nu toe onopgehelderde oorzaak een hevige aanvaring plaats. De voorsteven van -de Ristelheu bers raakte met kracht de „Haarjpm Packet" ter .hoogte van de machinekamer en stiet er een groot gat in, dat ongeveer een halve meter breed was. Het water gutste mot een breeden stroom de machine kamer ucr „Haarlem Packet binnen. Onder de pas sagiers ontstond* een paniek. Sommigen stormden in hun angst de trap op maar boven, anderen bleven verstijfd van schrik in do kajuit. Reeds bereikte het water de andere gedeelten van hot vrachutioomert je. Toen de kapitein van het Rijnschip zag, dat de stoomboot ging zinken, bedacht hij zich geen mo ment, zette de machinekamertelegraaf van de stuur boordmachine op halve kracht en die vdn de bak boord mach ine op volle kracht vooruit. Met groote snelheid en het roer hard bakboord, duwde de 363 ton metende Ristelheubers de zinkende boot met 'n bsceeden boog voor zich uit het IJ op. De voorsteven pasto precies in het gat, waardoor slech't» weinig water naar binnen kwam. Mot gtoote snelheid werd de Harirlem Packet over do vollo breedte van het vaarwater naar de overzijde ge duwd. Ten slotte botste de stoomboot tegen den jacht- steiger bij de Noord-Hollandsche tram op. Spoedig waren de passagiers en de bemanning overgenomen aan boord van het Hijnschip. Nauwelijks was dit gebeurd of de Haarlemschc boot zonk in do diepte. Slechts 'n stuk van den voorsteven en den schoorsteen steken schuin boven water uit. Door do handige manoeuvre van den kapitein is naar aller meening, een groote ramp met verlies van menschenTeyens voorkomen. XeL O CTOBER-WARMTE. Men schrijft aan de N. R. Gt. De nptuur is weer aan het rccordbreken, waarmee z(j "blijk geeft in den volsten zin met ons ipenschen mede te doen. Jn dien pruikentijd leefde men voor al wat sierlijk, aangenaam, hoofdscn mooi en lekker was, doch sedert is ons bestaan een al doller {acht geworden om alles en iedereen in elke richting te overtroeven. Bij races en voetbal gaat het om de poolen en beenen, vliegen doen we om de wereld, klimmen tot het kruintje van den Everest, liefdadigheid beperkt ach niet meer tot eigen stad en land, waar men zooveel tQkort komt voor Leringbeslrijding en kinderhulp £zedeprenten), maar kjiest 6 millioen ^Russen, om van Weenera en Duitschers niet 'te spreken. Alles zoekt uitersten. Zoo doet dok de natuur. Na een Storm, die het Haagsche bosch plat legde, kwamen vloeden die ons land onder deden loopem. regens die de rivierstreken blank zetten; 1911 bracht een droogte en, warmte als nog nog nooit vertoond was, zoodat de suikerooft er va* verdorde, en 1921 brengt een droogte die nog veei erger was, zoodat de suikerooft er briliant van werd. Menigeen veronderstelt dan ook, dat de natuur een beetje inet de menschen in cültures gokt, in 1911 'Ia hausse dit jaar la baisse. Na dit mies komt October met een toegift aan warmte, die alle vroegere Octobers beschaamt Dagen, waarop in October de thermometer te Rot terdam boven 20 gr. Celsius, of 68 gr. Fahr. stijgt, rijn betrekkelijk zeldzaam. Het _r 1900. 1 |Oc. 1901, 12 Oct 1906, 2 Öict 1907, 3 Öct 1908, 3 'Oct. 1917, 9 Oct 1920, waarvan alleen 3 Oct 1908 met 26 gr. C. boven de 25 gr. uitkwam. De herinne ringsdag van Leiden's ontzet is opvallend dikwijls warm. Dit jam- gaf 3 October 24°.8 G. en 7, 9 en 10 Öct resp. 26°.3, 25°.8 en 27°.0. De eene aag slaat weer andere en de weerkaart wijst nog weinig op verande ring. Telkens weer vormt ach het hooge drukgebied over het vasteland van Europa met Z.O. tot Z. wind, die heel zwak waait langs den rand van een smalle depressie m het Westen, zoodat wanne lucht uit zuidelijke streken tot ons kojpt Des avonds wordt de afkoeling gestuit door dauw en nevels, die zich bij de zwakke luchtbeweging vormen en als een deken, de aarde afschutten; overdag zet de zon haar verwarmingsproces weer voort Het meest verwonderlijke in dit 'alles is misschien Wel Jbet telkens weer ontstaan van nieuwe uitersten, waaraan eens een einde moest komen, tenzij" zich wer kelijk e®n klimaatwijziging in een of anderen zin trol- irekt. Is dit het geval 'dan zou men kunnen zoeken naar ihaar richting en ook, of dit proces kans heeft op lange voortzetting; want het is niet onverschillig te Weten of we moeten gaan rekenen op nog meer esessen. Eemgszins zou de richting eener klimaatwijziging wor- den aangegeven door het karakter der winters dia jaar op jaar zachter schijnen te worden. De periode van Hornstein» de ordinaire kansrekening, de wenschen van schoolkinderen, ze helpen niet meer, de tjjden van kermis op de Maas zijn voorbij. Toch is het zpak de bestendigheid van dezen zomer *Qet zijn warmte en zonneschijn niet al 'te zeer le ver trouwen. Weervoorspellen "is voor wie niet over genoeg gegevens beschikt, te gewaagd, tenzij men daarin de routine bezit van- den Enkhuizer Almanak; het wordt dus hier niet beproéïd. Maar de statistiek spreekt een Woordje dat men goed doet te beluisteren en dit is voor October dat daarin zoo goed als elk jaar een tem- peratuurval voorkomt tot slechts weinige graden boven vriespunt. Wil October 1921 hierop geen uitzondering worden, dan is de overgang binnen 18 dagen te ver wachten en hij zal er te grooter om zijn. Daarom, de voorzichtigheid gebiedt de kachels te plaatsen en wat kolen op te doen. Van dit laatste niet te veel,' want ér is alle kans dat de prijzen dalen. Het is niet denkbaar dat ons landje met zijn prijzen gelijk het paard van baron von Munchhauson lang aan de torenspits kan blijven hangen, als overal in het rond niveau is weggedooid. Men riet af Toter uit Australië, spreekt van condensed milk 'uit Amerika, en als het met de brandstoffen de spuigaten uitloopt zullen zeker de meest voortvarende coöperaties zoo slim ztin om van vlak naast do deur kolen voor hun verbruikers te halen, zooals ze voor den oorlog ook al deden. Ia dit nu geen goede verstandige raad, iets heel nieuws? Het is een trouvaille die we uitsluitend aan deze warmta- golf te danken hebben. TYPHUS TE ZWOLLE. Uit een mededeeling van B. en W. blijkt, dat zich onder hot personeel en de patiënten van het ge meentelijk Sophia-Ziekonhuis gevallen van typhus voorgedaan hebben. Tot 11 October zijn aangetast acht verpleegsters, zes patiënten, een werkster en twee knochts. In Observatie zijn 0 verpleegsters, één patiënt cn een dienstbode. De commissie van bijstand heeft terstond een on derzoek naar de oorzaak der ziekte ingesteld, maar is daarmee nog niet gereed. HET COLLECTIEF CONTRACT IN HET BOEK- DRUKKERSBEDRIJF. Het hoofdbestuur van de federatie van werkge versorganisaties in het boekdrukkersbedrijf wil aansturen op een wettelijke regeling, waarbij de Mi nister van Arbeid de bevoegdheid verkrijgt, het col lectief contract voor het geheele bedrijf, dus ook voor de ongeorganiseerden, bindende te verklaren. Te dien einde zal het hoofdbestuur de belangheb bende vereenigingen met collectieve contracten binnenkort tot een conferentie uitnoodigen, opdat een welomschreven advies van den Hoogen Raad van Arbeid kan worden uitgebracht. N. R. Ct. EEN GEHEIMZINNIGE ZAAK. Wij hebbop. dezer dagen reeds gemeld dat op het kerkhof te Wognum een ledige doodkist is op gegraven. Na informatie bleek de Msb. dat deze kist onge veer 25 jaar terug met het lijk van de 17-jarigö Trijntje BI. uit Hoorn is ter aarde besteld. Men denkt aan misdaad. Een ernstig onderzoek is ingesteld. WIERINGERWAARD. Maandagmorgen "werd op het erf van mej. wed. Metzelaar onbeheerd gevonden een rijwiel, hetwelk bij den gemeenteveldwachter alhier is gedeponeerd. Vermoed wordt dat het door iemand van de ker mis aan 't Zand is meegenomen. WIERINGERWAARD. Door den A.N.W.B. ia aan den heer D. Jansen, stationschef alhier, een diploma en een zilveren medaille toegekend voor de mooiste versiering of te wel de mooiste entrée bij het station alhier. IWARMENHUIZEN, 12 Oct. (Roode kool f3 a 4.60, witte kool f2.60 a 2.90, uien f8.90-a 920, driel. f6.20 a 6.30, peen f5.30 a 5.70, blauwe aardapp. f7.40, bravo's i 6.10 a 650, bloem kool f 16.70. Aanvoer: 18800 Kg. roode kool, 80700 Kg. witte kool, 3300 Kg. uien, 225 Kg. driel. 4350 Kg. peen; 4450 Kg. aardappelen, 180 stuks bloemkool. ALKMAAR, 12 Oct. (Heden werd besteed: Bloemkool f 4 a 19.30, per 100 stuks. Roode kool f 2.70 a 5.80, gele kool1 f 3.10 a 5.20, per 100 Kg. Wortelen f5.60 a 8.90, per 100 bos. Uien f 7.40 a 0.80, per 100 Kg. Appelen f0.08 a 0.32, peren fO.OÖ a 0.35, per Kg. Snijboonen f70 a 85, sperde- boonen f74 a 86, per 100 Kg. WINKEL, 12 October. Appelen f4 a 12, peren 15 a 20, snijboonen 180 a 35, spruitkool f8 a 10, alles per 100 pond, noten i'0.60 a f 0.65 per 100 stuks. WIERINGERWAARD. Vergadering van ide V ere eniging van Getrouw Schoolbezoek op Woensdagavond bij den heer' A. Schouten. Aanwezig 9 leden. Na opening door den heer Sieswerda als voorzit ter, worden door den heer I.lm pers de notulen voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Het eenige ïpunt was: rekening en verantwoording. Wiegens onvoltalligheid (op dat oogenblik was alleen het bestuur present) kon geen commissie worden ge vormd om de rekening na te zien, redenen waarom de heer van Ham alle bescheiden voorlegt aan het bestuur. Voor hot reisje naar Bergen waa 1200 uit getrokken. Uitgegeven was 1192.99, alzoo een batig saldo ad f7.01. Voor Amsterdam was uitgetrokken f140, welk bedrag meti 112.06 werd overschreden, zoodat er ruim fö te kotit kwam, wat gedekt kon worden uit de reservekas. Verder werd nog beslo ten a.s. jaar iota vroeger te vergaderen, opdat het reisje naar Bergen dan niet midden 4n den hooitijd komt. Hierna sluiting. WIERINGERWAARD. Voor den len Nutsavondi vanwege het Departe ment (Wieringerwaard, welke ongveer half Novem ber zal worden gehouden, is uitgenoodigd als spreek ster mevr. Engel Wilson, te Amsterdam, vroeger di rectrice van de Zuid-Afrlkaansche tooneelschool. DE STEENKOLENHANDELAARS. Een combinatie uit ambtenaren en werklieden van 's Rijks. Constructie Werkplaatsen te Delft heeft buiten het bedrijf om 26 waggons brandstoffen di rect uit België betrokken^ De anthraciet kost haas thans thuis bezorgd 13.25 per HX. en de eierkolen f250 per HX.; dit is zeer belangrijk lager dan de kleinhandelsprijzen te Delft. Dat de Delftsche han delaren het werk van dergelijke inkoopcombinaties waarvan er meen zijn met leede oogen aanzien is te begrijpen. ST. MAARTEN. Op Dinsdag 11 dezer vergaderde ten huize van Jb. Scherm er hora de afd. Witte Kruis alhier. Aanwezig in totaal 11 personen. Voorzitter opent met een welkom de —^ering. hierbij de hoop uitsprekende, dat de nieuw oemae bestuursleden zich zullen doen kennen als goede bestuurders, waarmede in gezellige samenwerking het de afdeeling goed moge gaan. De notulen worden gelezen en onder dankzegging zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Eenige ingekomen stukken worden na lezing voor kennisgeving aangenomen. Bij de door het bestuur nazien der dreggen, geplaatst bij onderscheidene leden dezer gemeente, bleken dezè op 1 enkele na in orde en zullen de bordjes met het woord „dregge" opnieuw geschilderd worden. Tot leden voor het nazien der rekening werden be noemd .de beeren A. Blok, IX A, Blom en IX de Geus. i v In behandeling kwam nu de agenda of beschrijvings brief der pp 14 dezer te houden vergadering te Am sterdam. Een drukke discussie lokte het punt f 0.25 per lid meer afdragen aan het hoofdbestuur uit, vooral nu déze verhooging ook mede te wijten is aan het feit, dat op de voorgaande vergadering door enkele afdee- lingen een allergekste salaris-opdrijving is tot stand ge komen. Tevens liet de vergadering ,ricn in afkeurenden zin uit over het doen storten van ff 0.2) van elk lid zonder dat in dez§ voorgaande Hoofd-verg. .hiertoe eene bespreking was geweest Daar de voorgaande begrooting bij enkele punten met bïjaa 100 pCt was overschreden, meende deze afd. dat hel gansch geen wijze Was om goed huishouden te leeren, wanneer op zulk een gemakkelijke wijze een tekort werd aangezuiverd. De afgevaardigde werd dan ook opgedragen tegen verhooging afdracht te stemmen. Medegedeeld werd, dat door enkele 'leden, bij ver hooging der contributie dezer afdeeling, was bedankt, doch dat nadien zich 2 leden hadden aangemeld weer lid te worden, toen bij deze door riekte Witte Kruis- artikelen benoodigd waren. Voorz. deelde mede, dat door hem de achterstallige contributie, plus eenige boete moest worden betaald Hierover ontspon rich een langdurige bespreking met als gevolg, dat els wqze van overgangsmaatregel deze leden er met een betrekkelijk kleine boete afkwamen doch' voor het 'vervolg naast verdubbeling der achterstallige contributie hun eene door het bestuur gestelde boete zal worden opgelegd. Elk met-lid zal door het bestuur worden opgezocht en met deze bepaling worden bekend maakt. Op voorstel van het bestuur zal de contributie herzien worden en geheven worden naar het "thans geldende kohier van den Hoofd. Omslag. Hierna sluiting. ONDEUGDELIJKE GARNALEN. Men meldt uit Alkmaar, dat aldaar een aaDtal in gezetenen eenige benauwde oogenblikken hebben gehad door het eten van ondeugdelijke garnalen. Korten tijd na het gebruik deden zich bij hen de zelfde verschijnselen voor als te Meppol na het eten van ijswafels: n.1. hevige diarrhoe on brakin- gen. Verschillende doctoren wedden in den nacht geraadpleegd. Eenige personen voelden slch na enkele dagen nog zeer slap en zagen erg witjes. De Gezondheidscommissie is van het gehoosde in kennis gesteld. ZONDER LICHT FIETSEN. Iemand uit Leersum fietste zonder licht achter een rijtuig aan. Ter hoogte van ZuJJlenctoin kwam hij achter den wagen vandaan, met het gevolg, dat hij in botsing kwam met een van den tegenover- bestelden kant komenden wielrijder uit Ingen. De jotsing was zoo hevig, dat beiden tegen den gcond smakten, met het gevolg, dat de Leersummer eon gebrokon neus bekwam. De wielrijder uit Ingen werd zoo ernstig gewond, dat hij in bewusteloozen toestand werd opgenomen en huiswaarts vervoerd. VARKENSHANDEL. Hoewel het officieele bericht van de Tielsche Var- kensmarkt, zegt Tielsch Nieuwsblad, de stemming prijshoudend noemt, vernemen wij van andere zijde dat de markt van Maandag buitengewoon slecht was. Vette varkens waren nagenoeg onverkoopbaar en de lichtere veel lager in prijs. Er ging dan ook weinig om. In de dorpen om Nijmegen wordt bij de boeren uitgepond tegen een prijs, die 70 cents lager is dan die in de winkels aldaar. Binnen 14 dagen ver laagden de Nijmeegsche slagers den prijs van het varkensvleesch twee maal met 10 cents per K.G. HET NIEUWE GEBOUW DER TWEEDE KA MER. De Minister van Waterstaat heeft in de vergade ring der Tweede Kamer medegedeeld, dat de re geering, gezien de toestand van 'slands financiën, voorloopig heeft afgezien van het plan tot den bouw van een nieuw Kamergebouw. WIJZIGING DER ARBEIDSWET. Dispensatie voor bakkerijen. Uit 's-Gravenhage, 12 Oct. De Tweede Kamer heeft het ontwerpje tot wijziging van de Arbeids wet (dispensatie voor bakkerijen) met 62 tegen 17 stemmen aangenomen. BARSINGERHORN. De afd. Barsingerhorn van „Het Witte Kruis" ver gaderde j.1. Dinsdag ten huize van den heer van Stipriaan alhier, met 18 leden, zoodat Voorzitter terecht opmerkte, een grooter aantal dan gewoonlijk. Na opening door den Voorzitter, Dr. Boeker en het lezen der notulen door den secretaris, den heer K. Beek, werd de agenda voor de Algemeene Vergadering besproken, waarbij alleen punt 7 (over de buitengewone bijdrage van 25 'cent per lid voor dit jaar) natuurlijk op- en aanmerkingen uitlokte, die evenwel geen ander gevolg hadden, clan dat men dit voorstel van 'het Hoofdbestuur, gedaan onder den drang der omstan digheden, aannam, dientengevolge word ook het voor stel van het Bestuur onzer afdeeling aangenomen, dat ieder lid een kwartje opslag krijgt op rijn contributie. In verband met punt 10 van den beschrijvingsbrief had het Bestuur ouzo afdeeling voorgesteld om 5 ge ëmailleerde borden aan te schaffen, die kunnen aange- 6racht aan de perceelen, waar in onze gemeente verband- trommels van het Witte Kruis beschi kbaar rijn. Dit voorstel werd door de vergadering aangenomen. Vervolgens kwamen de stembriefjes over de tafel. De verschillende verkiezingen liepen vlug af 'ditmaal. Tot hot nazien der rekening van den pennigmeester werden benoemd de heeren H. Dubbelman, P. Blaau- boer cn Jb. Waiboer Cz. Als bestuurslid in de plaats van den heer C. Buis werd benoemd de heer J. de Groot ion tot afgevaardigde xyaar de aanstaande Aïgeméenö Vergadering de beer D. v, cL Oord met als plaatsver vanger de heer P. Bronder. Voor zoover ze aanwezig waren namen alle benoemden de opdracht aan. Voorzitter had de volgende mededeelingen te doen: 1. Aan Dr. Barnouw, do man die zoovcef voor hel Witte Kruis beeft gedaan, was namens de afd. Bar singerhorn op ,zqn oOsten verjaardag een telegram van gejukwensching gezonden, waarop antwoord was ont vangen. V 2. Zondag dien 16en dezer, des namiddags, zal in de Ned. Herv. Kerk alhier een orgelconcert worden ge geven met medewerkingvan een zangeres, aanvang ten 2 uur, tegen entrée van minstens 50 cent, waarvan do halve opbrengst zal zjjn ten bate onzer afdeeling van „Hét Witte Kruis". 3. Inzage van het 'omvangrijke en nauwkeurige onder zoek van het "Water uit ccnigo wel- en drinkputten in ouzo gemeente, ten einde te kunnen woten of dat water, bruikbaar is voor drinkwater, ja of neen. Met h'et oog op dit werk, dat door Dr. Romijn uit Haarlem zoo geheel kosteloos voor onze afdeeling is verricht, stelde Voorzitter voor. _pm namens de afd. Barsingerhorn dien heer een dankbetuiging te doen toekomen, hetgeen met algemeeno instemming werd ontvangen. Door don hoor de Jong werd gewezen op hot vele regenwater dat hij van rijn huisdak vaak ongebruikt moet laten wegloopen en gevraagd, of het Witte Kruis door het bouwen van een regenbak op zijn ert, SSit water ook zou kunnen kbergen ter voorziening, van drinkwater in tijden van watergebrek. Voorzitter antwoordde hierop, dat, hoe goed ook bedoeld hier, er .overwegende bezwaren bestaan tegen het plaatsen van een regenbak op grond van particulie ren. 1 Daar verder geen vragen of voorstellen werden ge daan sloot Voorzitter deze bijeenkomst met eon woord van dank aan hot scheidende bestuurslid, den hoer J3uis. onder applaus der vergadering. WAARLAND. Openbare verkooping van huis on erf, gelegen in den Smeugelpolder te IHariankarspel, groot 050.25 H.A., eigendom van mej. de Wed. J. Krabman. Koo- per do heer J. iSitoop Jz. ito Waarland voor folio. BURGERBRUG Totl tijdelijk onderwijzer aan de openbare (lagere school alhier is benoemd de heer H. A. Landman ,te Helder. ST. PANGRAS. Tn het lokaal van den heer 0. Gerritsen vergader de het Witte Kruis alhier, onder leiding van den heer C. Kloosterboer. Na opening en lezing der notulen kwam aan de orde de agenda voor de vergadering Itie Amsterdam Een billijke heffing, 25 ct. per (lid, vond men 't niet; (beter achtte tmen het, naar de Inkomsten een per centsgewijze® omslag te heffen. Aangekocht zulle® worden I borden „verbandtrommels" De heer K. 8. Madderom en J. v. Kampen werden benoemd tot afgevaardigden en de heeren 0. Ger ritsen en P. Madderom tot kasnazieners. Aangenomen werden nog enkele leden, waarna de vergadering werd gesloten. AARTSWOUD. De heer J. iKoomen laat hier in de Kerkebuunt een nieuw woonhuis houwen. Het werk is opgedragen aan Joh. 'Leeuw. AARTSWOUD. Dinsdagavond trad alhier op de telephaat Longa Vita. (Verschillende opdrachten werden uitgevoerd en ook enkelen mislukten. Duidelijk was te zien wie of zijn geleider was. Op het gebied van suggestie werd weinig gepresteerd. Ongeveer 60 personen ver lieten met gemengde gevoelens de zaal. WINKEL. Door de afdeeling „Volksonderwijs" alhier, worden plannen beraamd, om het vijftigjarig bestaan, dat in December* a.s. plaats heeft, feestelijk te herdenken. WINKEL. De ouders van leerplichtige kinderen behoorende tot de O. L. school te Winkel zullen dezer dagen in de gelegenheid worden gesteld met het hij de lager onderwijswet 1920 nieuw ingestelde instituut „Ouder avond" kennis te maken. De eerste ouderavond zal plaats hebben op Dinsdag 18 October a.s. J rtT/rnhcn Heden overleed, naeen langdurig lijden, zacht en kalm, onze beste lante, J/VINNETJE SCHENK, Weduwe van Jb. Jz. KAAN, in den ouderdom van ruim 76jaar. Namens de familie RUTGER KAAN. Wieringerwaard, 13 Oct. 1921. Teraardebestelling Zaterdag 2 uur. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Zuster, JANNETJE SCHENK, Wed. van Jb. KAAN Jz. in den ouderdom van 76 jaar. Namens de familie, A. SCHENK. bij AANVANG 2 UUR. W. KREIJGER, Calé, Brettzand. Op 17 OCTOBER 1921 zullen in de veiling te WARMEN- HUIZEN worden geveild van L. STUURMAN te St. Maarten. DRAAIERIJ, SMEDERIJ, RIJWIE LEN en aanverwante werkzaam heden worden nilgevoerd naar lee- kenlno spoedig en billijk. A&mbsvelond, N. P0STHUMA, Warmenhuizen N.H. - Oostwal 75. bij Molenstraat, Schagen. Gevraagd, aast Kerstmis t W. KOOIJ, Langerels, gen Niedorp. Gevraagd, tegen Kerstmis: liefst dagmeisje, bij K. SCHAGEN, Wieringerwaari. Tegen Kerstmis gevraagd: liefst kunnende melken of genegen het te leeren, bij W. KLOK, Buurtje, Schagerbrug. TE KOOP: geperst Te bevragen bij P. SWAERTS te Julianadorp. TE KOOP AANGEBODEN: bij K. COVERS, Schagerwaard. TE KOOP! Bravo's, bij R.JANSSEN, Poolland. TE KOOP: grootendeels eeregistreed, bij W. JIMMINK Hz„ Belkmerweg, 't Zand. TERSTOND GEVRAAGD: leeftijd 16 k 18 jaar. Kaasfabriek .Nieuw Leven", 't Zand, Zijpe. GEVRAAGD! voor halve dagen, of WERKVROUW. Inl. Bureau dezer Courant, let ter B K. GEVRAAGD: in klein gezin. AdresMevr. H. W. BAKKER, 21 Binnenhaven,Helder. gevraagd, voor direct of later. AdresCafé „de Vlas- en Koren beurs", Station, Anna Paulowna, Gevraagd, voor direct: Broodfabriek „De Zeeuw", Markt, Schagen. Gevraagd, voor terstond: een ol hallwas, door Joh. LEEUW te Aartswond. TE KOOPi goedgekeurd door H. M. v. L., met 96 punten. Opbrengst 66—70 H.L. Gelood f 17, ongelood f 16 per 80 K.G. inclusief. P. BLAAUDOBR, Kolhorn.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3