presentiegeld op f 150 teruggebracht.^ Ambt. ter secretarie en bode f 1250 (ambtenaresse f600 en bode f650). De heer Vijn wil de f600 voer ambt. met f300 vermnideren. Voorz.: Dan kan men haar evengoed wegjagen, en dan zou ik zeggen, laat de wethouders maar werken. De heer Schilder is niet voor verlaging. De heer Bosspn steunt voorstel-Vijn. De heer Schilder: Is zij er n-oodig of niet? Zoo niet,- dan haar wegdoen. Is ze wel nooddg, dan ook dé f 600 laten blijven. De heer Vijn vindt, de Burgemeester moet haar betalen. Niet de gemeente. De heer Schilder vindt, dat de gemeente haar be talen moet. De heer Hartog vindt dat ook. Met 4 stemmen tegen wordt het voorstel-Vijn ver worpen. Voor: Vijn en Bossen. Bode f650, blijft onveranderd. Straatverlichting wordt van f500 op f1000 ge bracht. Belooning surveillance politie bij nacht, moet die verhoogd worden, vraagt voorzitter. Er staat f75 voor. De heer Vijn vindt, laat het zoo blijven. Ik vind dat surveilleeren bij nacht niet zoo noodig. Bij stemming of er een bedrag voor belooning der surveillance zal worden uitgetrokken, wordt met 4 stemmen voor besloten van wel. Tegen: Vijn en Bossen. Besloten wordt f100 te stellen. Subsidie f25 Burgerwacht. Weer toekennen? Wordt verworpen met 4 stemmen tegen. Voor: De ken en Schilder. Belooning keurmeester is f100. Besloten wordt f 50 te verhoocen. Bij bespreking post voor werke loosheid vraagt de heer Bossen welke werkzaamhe den er hij werkeloosheid zijn te verrichten. Voorzitter vindt dat er van gemeentewege bij bet kerkhof wel werk is te laten doen. De heer Vijn zegt dat kerkmeesters daarop niet zullen in eraan. Voorzitter: Als kerkmeesters zelf willen beschik ken over graven enz., dat is ook best. Maar sinds 1830 wordt via de gemeente op liet kerkhof begra ven. Anderen vinden dat bijv. aan slooten, die uitge- keurd zijn, wel werk is te begeven- Besloten wordt f 500 voor werkeloosheid te zetten. Nadat de uitgaven en ontvangsten zijn behandeld, wordt de begrooting goedgekeurd op f73535.02 in to taal in ontvangst en uitgaaf, met f 5220.97 voor on voorzien. Bearooting G.E.B. wordt op een eindcijfer van f 17333.80 in ontvangst en uitgaaf door allen goed gevonden. Voorts wordt goedgevonden om aan het Armbe stuur f650 subsidie te verleenen. Volgt -benoeming van een taxateur R.-K. Bijz. School. Benoemd wordt de heer C. Leeuw van Aartswoud. Taxatiekosten betaalt het bestuur der R.-K. Bijz. School. Voorstel van den heer Schilder om de wijziging van de Politieverordening wat het rijden met twee achter elkaar gekoppelde voertuigen betreft, weer in te trekken. De heer Bossen zegt tegen intrekking bezwaar te hebben. De heer Schilder licht toe dat de uitvoering der kort geleden gemaakte bepaling op veel moeilijk heden stuit. De heer Bossen: Het spijt me zeer dat de heer Portegies er niet is. Ik had hem er graag over ge hoord. Ik had het willen uitstellen. Spi'. verklaart zich tegen intrekken. Er zijn geen verhalen gemaakt en van het publiek is geen protest vernomen. Het rij den met 2 voertuigen, als bedoeld wordt, is zeer gevaarlijk. Daar zijn voorbeelden van. Dag aan dag reden twee wagens zoo dat het overtreding was. Het Dag. Bestuur stak er geen band naar uit en is tekort geschoten daarin. Voorzitter licht dit toe, hoe dat zit. Nu het voorstel tot intrekking kwam, zouden als het zoo liep, de ver halen door den kantonrechter huiten werking wor den gesteld. Daarom droeg spreker de politie niet op óm te bekeuren. Maar de Raad is bevoegd tot intrekken. De heer Bossen: Ik zei zooeven al: Ik denk, dat er op den heer Portegies wordt gespeculeerd. Eerst helpt hij mee de verordening in het leven te roepen, daarna helpt hij mee haar weer in te trekken. De heer Schilder acht Bossen's beweren over Por tegies niet juist, 't Is niet een wankelen. Maar ie mand kan toch van meening veranderen. De heer Glas vindt het wel te doen om een twee den man op het achtergekoppelde voertuig te zet ten. Bij stemming over voorstel-Schilder tot intrekken zijn voor intrekken: Deken, Schilder en Vijn. Tegen: Glas, Hartog en Bossen. Staking van stemmen alzoo. De volgende vergadering zal opnieuw worden be sluist. De heer Portegies kan dus de beslissing geven, merkt men op. Besloten wordt tot aansluiting bij de werkeloos heidsbemiddeling. Kosten V* cents per inwoner. De heer Bossen verklaart zich bereid op 's Voor zitters uitnoodiging om de stukken in ontvangst te nemen, enz. Dit gaat zonder bezoldiging. Rondvraag: De heer Bossen bespreekt electrisch stroomgebruik voor kracht bij dorschen. Maar als er in de lichturen daarvoor electriciteit wordt gebe zigd, wordt dat gestraft. Algemeen wordt het wenschelijk geacht te bepa len dat niet in de lichturen daarvoor electrischen stroom wordt gebruikt. Verder zal naar aanleiding van eene opmerking van den heer Bossen worden nagegaan of hij tim merman Leeuw een klok voor electriciteitsverbruik aanwezig is. De openbare vergadering is ten einde en wordt nu door voorzitter gesloten om over te gaan in comité voor een reclame Hoofdei. Omslag.

Schager Courant | 1921 | | pagina 14