tenzij de lichten omgezet worden, waarmee natuurlijk nog al eenige kosten gemoeid zullen zijn. De wenscnelijkheid wordt besproken, dat het toch maar het meest gewenscht is om tot omwerking te besluiten. De begrooting wordt goedgekeurd op f 54000. Voorzitter wijst in verband hiermee op de slechte kwaliteit van liet licht. Het is meer dan treurig. Be sloten wordt namens den raad aan de gascommissie voor te stellen bij het P.E.N. ernstig op verbetering aan te dringen. Bij de begrooting voor de gasfabriek merkt de heer Berkhout op, dal de gasprijs slechts 2 cent lager wordt begroot, terwijl bij het besluit tot het bouwen van kamerovens 3 cent verlaging in uitzicht is gesteld, daarbij zijn nog meer voordeelige factoren aanwezig, dan van te voren op gerekend was. De buizen te Oudkarspel zijn niet gelegd, die 45000 gulden zouden moeten kos ten, de marken zijn goedkooper ingekocht en de kolen prijzen zijn lager. Voorzitter zegt, dal de begrooting zeer aan de veilige kant gemaakt is en het zeer goed mogelijk is, dat er in den loop van het jaar nog een verlaging zal komen. Ejr is bij de bepaling van de bedragen een zeer voorzichtige politiek gevolgd. De heer Kramer zegt, dat de directeur hem hééft meegedeeld, dat de posten zeer aan de vêiligè kant genomen zijn, het pas een nieuw bedrijf is, en daar om met de meeste posten een slag jn de lucht moest gegeven worden. De heer Berkhout hoopt, dat de gegevens bewaarheid mogen worden. De begrooting wordt' hierna goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van f 140900. Rondvraag. De heer Zeeman merkt op, dat mei kermis een der kasteleins zich niet aan de verordening heeft gehouden en den geheelgn nacht doorlaptén. Dal is jammer, omdat daardoor de goedwillenden ook in de verzoeking komen. Hij hoopt dal het niet meer 251 gebeuren. Voorzitter drukt er zijn spijt over uit, dit niet eerder geweten te hebben. De heer Zeeman zegt, er alleen zijn afkeuring ovèr té willen uitspreken. De heer Berkhout brengt een geval ter sprake, dat aan icmancl geen gnf dkoopere cokes werd gelevrd, mr'at n.j aan den Langendijk woonde. Nadere informaties bewezen, dat 'de cokes buitel) den Langendijk door de handelaren goedkooper verkocht werd, dan ze hier mochten doen. Voorzitter begrijpt ër niets van, de handelaren staan volkomen vrij. Het zal in de gascommissie worden besproken. De heer Berkhout vraagt verder of de raad nog iels te zeggen heeft over het schoolgeld van de U.L.O.-school. Voorzitter: De raad niet. De heer Berkhout: Dan kan ik slechts mijn spijt er óVer uitdrukken, dat het zoo hoog is. Dit is niet in het belang van hét onderwijs. Zoo stuurt men de kinderen naar Alkmaar waar het schoolgeld voor de H. B. S. veel lager is. Voorzitter deelt mee, dat het in verband met de kosten noodzakelijk was de regeling zoo te smaken. iHet is jammer dat "de HjB.S. veel goedkooper is voor de leerlingen natuurlijk niet doch de concur rentie van de H.B.S. hebben we niet zoozeer te vréé- zen, doch wel van de andere scholen te Alkmaar, waar het schoolgeld echter veel hooger is. De leermiddélên worden echter gratis gegeven. De regeling is voor een jaar vastgesteld. Hierna wordt de vergadering gesloten nadat de voor zitler nog zijn dank betuigd heeft aan de commisie van rapporteurs voor hun werkzaamheden. Het was reeds inmiddels over half een geworden, zoodat wij verslag gevers, de wanhoop nabij, eindelijk met kramp in de ■Vingers en moeheid in het hoofd met een zucht van verlichting de vergaderzaal konden verlaten.

Schager Courant | 1921 | | pagina 14