Alumni Nleiws- Mmtutii- LoMlil SCHOPPEN' 0NING. Raad Broek op Langendijk. Donderdag 3 November 1921, 64ste Jaargang. No. 6918. Uitgevers i N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. FEUILLETON. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week :Dinsda£. Woensdag. Donder- iti en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiën zooteel mogelijk in het eerstuitkomend nnmmer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20 Prijs pef 3 maanden t' 1.65. Losse nummers 6 cent. ADVEKTKfs T1ËN van 1 tot 5 regels t' 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen), tironte leners wotden naar plaatsruimte berekend Zitting van Dinsdag 1 November 1921 Hit zij hem gegund. liet is heel wat jaren geleden, dat Daniël Meijer, af komstig uit lieer tlugowaard, terechtstond wegens het ®ppen van het rijwiel van den heer Isedore Roer te Jpaar. En na dien hebben we dezen modernen Daniël uit den Leeuwenkuil hier nog wel eens gezien, 't Was in z'n gocien tijd een druk heer en men kon hem 0p versciliUende boerenkermissen present vinden. Maar Wantje is thans sterk verouderd. Hij telt nu 46 lente's en 't is hem aan to zien, dat hij neet wat hoog en lMg achter den rug heeft. We hebben 'm ooks we] drukke avondjes zien meemaken. En thansis sinjeur zwervende. Hij wil wel een plaatsje in een rijkswerk inrichting voor zich zien inruimen. Om 't zoover te schoppen, vroeg hij de politie te Alkmaar om centen. En klaar was ie. De O.v.J. cischte nu 3 dagen hechtenis en 2 jadr en 6 maanden rijkswerkinrichting, Wat Duanlief 'nu eigenlijk wel wat veel vond. Ja 't 'is den lui niet ge- makkelijk naar den zin te maken' Wie zaait, zal maaien. Te Hoorn kregen Petrus en Johannes van den Vor- jfcenbosch den 12 Augustus J.f. lust in het wederrechtelijk meenemen van 'n partijtje gras. Petrus maaide en Jo deponeerde den rijken oogst van de zeis in een gras zak. En toen huis-toe. Maar 'n agent betrapte het stel letje. En toen liep het fout. De eisck tegen elk der grasdieven luidde f 15 o! 15 dagen. Broederliefde. Do 22-jarige Gcrnt Timmer woont te Heiloo en ex ploiteert zijn zaak als logementhouder te Alkmaar. Toen op 27 Augustus zijn broer wegens openbare dronkenschap door een paar politie-beamblen werd beet gepakt, teneinde naar het „bero" te worden getrans porteerd, was jjerrit 'daar heftig over verbolgen. Zoo hoog gingen de zeeën van verontwaardiging bij hem, dat hij zich aan handtastelijkheden tegenover de dienaren Hermandad's te buiten ging. 't Ging er toen wild en woest naar toe en Gerrit beet, sloeg en trapto, zoo hard als hij maar kon. Hij liep met al z,n drukte nog een eisch op tot 3 weken gevangenisstraf. Om zijn woorden kracht bil te zotton. Hermanus Thomas Heins volgde nu. Maar hij was \tkWtjes weggebleven. Hij resideert te Hoorn en heelt in den avond van 14 Augustus aldaar in de verlof-loka liteit van A. Bakker een glasruit aan gruizelementen ge kieperd. Om dat klaar te spelen, bezegde Manus gemaks- .Hwlve maar een bierfleschie. Én toen ging het als van n leien dakje. Maar ook de eisch liep vlot van stapel en luiddef 25 boete of dagen brommen. Om biljarten Matthcos de Sa in on Wessel Francken uit Bergen hebben hunnen dorpsgenoot Johannes Wilhelmus Otten in den nacht van 6 op 7 September J.I. leelijk nagezien. Otten kreeg er lustig oj> van het tweetal. Vuistslagen niet te kort en ten slotte nog een beet in de duim. 'n Kwestie, die men te voren in oen café had gehad overbiljarten, scheen in de zaak niet vreemd to zijn. Doch hoe het zij, Otten kreeg opslag, geen klein beetje. En hij deed klachten ter bevoegder plaatse. Wat niemand mag verwonderen. De O.v. J. eischte tegen de Sain f 20 boete of 20 dagen hechtenis en ten opzichte van den ander, waar hel bewijs_ niet sterk was, vrijspraak. ^aifcratius Mc ijland van Uitgeest was den 27sten Augustus 'n beetie uit z'n humeur. Wet ook anderen wel eens overkomt. Maar Meijland ging in die onaangename stemming wat heel ver. Hij had' wat op Arie Goedhart en toen hij dien eerst erg ruw en dreigend had toegesproken, ontmoette hij dien nog later op den avond.' opnieuw. Toen waren de rapen gaar en deed1 Meijland zijn best om met een mes Arie een por te verkoopen. Door snelle wendingen wist Arie gelukkig het gevaar te ontkomen. Maar Meijland ontkwam het gevaar dat hij zichzelf op den hals haalde het gevaar tot een ernstige strafeisch niet en thans werd tegen beklaagde 2 maanden gev. gevorderd. 'n Persnelict. Cornelis Kloosterboer van Sint Pancras had een nogal vinnig ingezonden stuk voor plaatsing in de „Nieuwe Langendijker Courant", uitgave J. 'H. Keizer, Noord- Scharwoude, bestemd en dit dan ook met zijn naam onderteekend, doch van het zetsel was de letter 6 wee- gevallen en was het dus ondertcekend Klooterboer, zei de Pies. Wat beklaagde bevestigde. Deze* beklaagde had het stuk inkwestie en persoon ten bureele van genoemd blad aangeboden, waar het geaccepteerd werd. Klooster boer haa grieven en was ontstemd. De Burgemeester Kroonenburg nad wat grievends ten opzichte van Kloos terboer gezegd, meende deze en Kloosterboer meende in de hem betreffende uitlatingen van Burgemeester tevens een poging te zien om de rechtsche partij tegen hem, Kloosterboer op te zetten. Een poging die gelukkig, volgens Kloosterboer ijdel is gebleken en niet is gelukL Maar .een en ander meende Kloosterboer niet kalmpjes te kunnen dulden en in een oogenblik van boosneidl, zooals hiji thans !zei, heeft hij~ een ingezonden stuk tegen Burgemeester opgesteld en naar Noord-Scnarwoude gebracht, waar de uitgever der „Nieuwe Langedijker Courant het opnam in het nummer van 8 September. Er kwamen uitdrukkingen in voor als zou Burge meester een aaneenschakeling ryan onwaarheden en op zettelijke onjuistheden en grove, hatelijke leugens den raad wensdien voor te zetten. Een en ander hield nauw verband met den voorgenomen bouw van een Bijzondere School, die voor de gemeente veel te veel geld moest kosten, naar $e meening van Kloosterboer. Burgemeester had zich intusschen door het niidige courant-artikel beleedigd gevoeld en had een klacht ingediend. Indien Kloosterboer de leelijke uitdrukkingen had willen intrekken, zou de beleedigde partij klachten hebben ingetrokken. Maar Kloosterboer is wel eenigszins op het geschrevene teruggekomen, doch heeft niet volledig amende honorable gegeven. En toen is 't zaakje aan t róllen geraakt. Kloosterboer had heej wat te vertellen, was voorzitter van Tuinbouw-vereeni- ging, Witte Kruis en nog zoo'n plaatselijke afdeelin^ lifter of daar van, bekleedde van vier instellingen de functie van secretaris cn was dus wel werkzaam in het vereenigLngsleven. De President vond het heel goed, dat beklaagde werkte in het belang van Sint Pancras, in 't bijzonder en in dat van Nederland in 't algemeen, maar het algemeen be lang werd naar Z. E. Achtbare's meening niet gediend door een ingezonden stuk, als dat waar het hier om giaat. De heer 'Officier achtte het doel van beklaagde, om te beleedigen, aanwezig en requireerde déswege f 75 boete subsidiair 75 dagen hechtenis. Treiteren. Alida Francisca Gerardina Brokkewoont met haar zuster Wilhelmina Christina Hendrika te Schagen. Zij zijn geboren Helderschen en hebben het -zoo'n beetje aan den stok met Jan Kort en diens zuster Corrielia Kort en' ook met Jan's vrouw, Aagje van der Welle, alle drie min of meer zenuwachtige menschen. Jan is zelfs al zenuwziek geweest En, te oordeelen naar de geschiedenis die nu voör de rechtbank werd behan deld, worden de Korten zoo voortdurend nogal door de plaagzieke Brokke's getreiterd. Alida, die 35 jaren telt, moest eerst als beklaagde verschijnen, in zake van een beleediging, vrouw Kort aangedaan, door haar voor grasdief te schelden. Dat vond plaats op 26 Augustus. Beklaagde ontkende en wist bedaard en netjes haar woord te doen. Maar zij "kon President en Officier toch niet best van hare onschuld overtuigen. Bij Burgemeester Cornelissen van Schagen waren trouwens 'inlichtingen verstrekt, die het volstrekt niet in de (ïand werkten, om Alida's onschuld in deze aannemelijk- te maken. Intusschen, ze deed haar best en gedroeg zich voor de vierschaar zeer correct, 't Feit was fischied aan den Menisweg, waar Aagje met gras liep. oen passeerde Alida daar per rijwiel en schold haar uit. De O. v. J. achtte het bewijs geleverd en requireerae tegen beklaagde, die volgens Z.E.Gcstr. een plaagzieken aard heeft, f 25 boete of 25 dagen hechtenis. I Mr. Leesberg, pleiter, concludeerde tot Vrijspraak. Wilhelmina Christina Hendrika Brokke uit Schagen, die twee jaren ouder is dan haar zuster, moest nu voorkomen, En wel omdat Mientje op 9 September j.1. 1 te Schagen op den Nieuwen weg Aagié v. d. Welle voor grasdief had gescholden. Dat pad Cornelia de Graaf, timmerman en jager in de Moerbeek, gemeente Nieuwe Nicdorp, toevallig gehoord, toen hij dien dag bjj Jan Kort,met wien hij wel Aftens iaagt, aan Huis was. Ook Hendrika ontkende ten stelligste en wist daartoe flink woorden te vinden. Maar de officier achtte het delict bewezen en vorderde ook tegen haar f 25 of 125 dagen zitten. De verdediger, Mr. Leesberg, wees er op, dat de klacht j en het proces-verbaal in zeer vage termen zijn gesteld en was van meening, dat de rechtbank wel tot vrijspraak zal moeten komen, wegens gebrek aan bewijs. Voor de kermis. Joiiannes Corneiis Zwanenburg Gz., een 16-jarige broodbakkersknecht, .die met 'het oog op zijn leeftijd nog einder de kinderwetten viel terwijl de zaak (aan gezien zijn medebeklaagde 2 jaren ouder was en dus on dezen de kinderwetten niet meer toepasselijk Waren], in het openbaar kon worden behandeld, woont te Alkmaar. Zijn mede-beschuldigde Eilaas Stam, ook een geboren Alkmaarder eveneens. Ze hebben te zaïnen en in vereeniging jn den nacht van 13 op 14 Augustus i.f. ingebroken m het kantoor van den industrieel W. F. Stoel te Alkmaar. Met den buit vap ongeveer f 155 smeerden ze 'm weer. Ze er kenden 't .gebeurde. Behoefte aan een nieuw 1 pak en zucht om cfo Alkmaarsche kermis lustig mede te vieren, waren de treurige motieven tot het misdrijf, dat den heer Officier al zeer ernstig voorkwam. Z.E.Gestr. vor derde tegen elk 8 maanden gev., voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaren. Mr. Sluis, verdediger van den jongsten beklaagde, sloot zi-ch bij het genomen requisitoir aan. Wat al te erg. De volgende beklaagden, ook twee Man bod", waren Petrus Snel en Willem Appelman. De eerste is afkom stig uit Bovenkarspel, de ander is geboren en wonende te Heer Hugowaard. Ook hier „vier' een hunner onder de kinderwetten en had dientengevolge een advokaat De jongelui waren in den nacht van 20 op 21 Augus- Otus verlekkerd op een smakelijken appel. Zoo midden in den oofttiid, en versch van den boom... nou, asjeblief.... Ze bevonden zich in Rustenburg, gemeente Ursem, Gauw over Aldert Tessel's hek gewipt, zich in het bezit van de begeerde heerlijke appelen gestéld én Voort De ouwe boer had er toch niks van gemerkt. Maar al was dat op 't moment waar en lag de man dien nacht rustig den slaap des rechtvaardigen te genieten,a des anderen daags had het Ursemmer boertje heel goed in de gaten, wat er gebeurd was. Een paar dikke, half afge- j scheurde twiigen, droevig neerhangende aan de rijk beladen vrachtboomen op Aldert's weelderden boom- gaard, spraken als stomme getuigen duidelijk genoeg. Petrus en Wimpie wilden nu de E.A. Heeren wijs maken, dat het maar vier appelen waren, die ze met hun beiden hadden gegapt. Maar de ouwe boer miste heel wat appelen en peren en cfe jongelui mochten nog van geluk" soreken, dat er maar f lo boete tegen elk hunner werd geëischt, voor Snel te vervangen door 15 dagen hechtenis, voor Appelman door een maandje tuchtschool. Mr. de Groot, Appelman's toegevoegde raadsman, verklaarde, geen termen te vinden om in deze zaak pleidooi te houden en refereerde zich dan ook aan hei oordeel der rechtbank. Beleedigüig. Paulus Duin, een Jeugdig arbeider uit Grootebroek, was absent. Hij heeft in den avond van 17 September j.1. de politie beleedigd en liep daarmee een eisch op tot 'f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Ook hier het absentisma. Ook de beschuldigde Jacob Baken van Helder -was absent. Hij was indit en 't vorige jaar in dienstbetrekking geweest bij Dirk de Graai te Koetgras., die hem weke lijks boven de f 24 loon nog royaalweg een gulden ga! om daarvoor dan het verplichte zegel", dat slechts 50 cents kostte, te plakken. Maar toen Jaap, na herhaald verzoek van den ander nooit zijn zégelboekje toonde, liep het vast en kwam het uit dat Japie geen zegels had geplakt en het geld stikum 'had gehouden.. Een adjunct-commies van den Raad van Arbeid kwam er nu nog als getuige bij te pas. Tegen Jaap werd door den heer Officier f 50 boete of 50 dagen hechtenis gevorderd. Lal. Johannes Koning schitterde ook al door afwezigheid'. Hij woont te Enkhuizen, waar hij op 28 September een schooljongentje met name P. Lub mishandelde, door mei een "Stok te slaan. Dit liep uit op een eisch tegen Johannes tot f 20 boete of "20 dagen brommen. Onder familie. De volgende beklaagde, de 60-jarige Wouter van Marle, ook uit Enkhuizen, was 'wel present. Hij heeft den 5den Juli aldaar zijn neef Hendrik Veen beleedigd. De 78-jarige Geertje Kreeft had het gehoord. De eisch luidde f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Schuin. De Roiterdamsche 'koopman L. Rotgans ..had op 11 Augustus j.1. te Hoorn plaatjes verkocht ter grootte van een ansichtkaart, waarop voor de eerbaarheid aansloote- Üjke afbeelingen voorkwamen. Dat mag niet en er werd f 15 boete of 15 dagen hechtenis gerequfreerd. Een zaakje met gesloten deuren tot besluit A.s.' Dinsdag uitspraken. DETECTIVE-ROMAN NAAR HET ZWEEDSGH VAN S.ADUSE. 1. HOOFDSTUK I. De weigering. Doodsbleek stond Ragnhild' von Heden, half door het zware gordijtn verborgen, tegen de gesloten deur geleund. Haar adem inhoudend luisterde zij naar wat er in de kamer daar naast gebeurde. En vt meest iets verschrikkelijks zijn, daar het de anders zoo kalme, verstandige jonge dame zoo opwond. Zij streek haar hand over haar oogen als wilde zij een 'boozen droom verjagen. Toen zij echter aan gene zijide van de deur nog luidere en driftiger stemmen .hoorde, begon haar slanke gestalte te beven en ontsnapte oen zucht van wanhoop aan baar borst. jMijn God! Mijn Godl" fluisterde zij, „Is pap krank- unig geworden?" 'Dam legde zij haar oor weer togen het sleutelgat en lufa'tonde verder, trillend van spanning en ongerust heid, Raignthild von Heden was een (mooi achttienjarig meisje, het oonig kind van majoor Brynolf von Heden Haar krullend baar was zwart als dat van een Kro- oolsche on haar cpelaatstrekkcn hadden om bijna klassieke zuiverheid. Onder de fijn geteekende, mis schien iets to geprononceerde wenkbrauwen stond 'n paar donkere oogen. En bij dit ook in andere opzich ten zuidelijk uiterlijk bezat izi] een hudd,.zoo teer en blozend als slechts oom Zweedsche die hebben kan. Ragnhild was een zeer goed opgevoede jonge dame, dio onder gewone omstandigheden! met minachting op iederen luisteraar zou hebben neergezien. Doch in dat uur stond er voor haar zooveel op het spel, dat al het andere daarvoor wijken moest. Want achter die gesloten deur werd over haar levenslot beslist. Luitenant Sixten Torhardt, de man, dien zij liefhad en aan wien zij reeds haar ja-woord had gegeven, was ecnige oogenbllkken te voren naar haar vader ge gaan om aanzoek te doen om haar hand. Dus was 't maar &1 te begrijpelijk, dat zij niet rustig afwachten kon hoo dat aanzoek uitvallen zou. En des te meer, daar haar vader den laatsten tijd den luitenant niet bepaald vriendschappelijk geoiod scheen te zijn, Zoo-dra Torhardt'a -naam in zijn tegenwoordigheid genoemd werd betrok zijn gezicht. Hot leek wel alsof hij een bijzondere antiipathio tegen den mam opgevat had. Ragnhild had menigmaal op het punt gestaan haar ^ader to zeggen dat zij 'Sixten haar hart geschon ken had. Maar zijn had1 de woorden niet over haar lip pen kunnen krijgen, want .zoodra er sprake geweest was van den luitenant was de majoor stijf geworden. Thans had echter Sixten Torhardt besloten zelf een eimde aan de zaak te maken en niet te wachten totdat de majoor door Ragnhild voorbereid was. Vol spanning over het resultaat en in de blijde hoop den zegen van haar vader t)e krijgen, was Ragnhild in den salon Daast de kamer van den majoor geslopen. Doch dadelijk na haar binnenkomen had het haar verwon derd dat het gesprek tusschen de beide heeren op zoo'n ïuiden toon gevoerd werd. Of zij wilde of niet, moest zij nu en dan een woord opvangen en tenslotte betrapte zij er zich op, dat zij als 'n dief in den nacht aan de deur stond te luisteren. Em wat zij hoorde, vernietigde met één slag al haar gekiksdroomen. „Nooit in mijn leven gef ik mijn dochter aan een windbuil als u", riep de majoor uit. „U moest u scha men mij iets dergelijks te vragen." „Mij schamen?l Majoor, ik hoop...." „Neen, schei uit. De hoop zou toch tevergeefs zijn". „Maar waarom? Geef tenminste een reden op F' „Die 'kunt u krijgen 1 Ik erken gaarne, dat u een uitnemend! officier bent, en dat u geen vermogen be- zit, laat ik ook buiten beschouwing. Ik zeg neen, om- dat u een losbandige kerel, een gewetenlooze vrou wenverleider bent". „Ik?!" „Jaèi, u, luitenant, Dat heb ik zelfs zwart op wit". „Onmogelijk, majoor. Het moet een vergissing zijnV „Zoo zoo. Is dit een vergissing? En dit? En dit? Lees maar! Mooie brieven, wat? Sedert 'n paar weken word ik met deze kleine ontboezemingen overstroomd en dat alleen maar op het vermoeden, dat u u mis schien met mijn dochter zoudt kunnen verloven. Wat zou het dus wel worden, wanneer de verloving In werkelijkheid tot stand kwam?" .„En die brieven moeten -op mij betrekking hebben?" „Dat is, geloof ik, niet moeilijk te begrijpen. Kijk maar wat hier staat: „Wanneer uw dochter mij mijn Sixten ontneemt, krabbel ik haar de oogen uit. Hij heeft mij trouw gezworen voor het geheele leven". Onderteekend met Asta". „Ik ken niemand van dien naam". „Neen, natuurlijk niet. Dat antwoord heb ik ver wacht. 'U kent natuurlijk ook geen Julia? Ook zij dreigt. Luister maai*; „Gisteren hooide ik bij geruchte dat mijn lieveling zich met juffrouw von Heden verloven zal. Maar dat zeg dk u, komt er iets vain deze verloving, dan zal ik de lieve kleine bruid volkomen op de hoogte brengen van de betrekkingen tusschen ons. En stoort zij zich daaraan niet, dan zal ik op den trouwdag een schandaal veroorzaken, dat heel Stock holm in opstand' brengen zal. Ik ben gevaarlijk en I In de voltallige raadszitting van Dinsdagavond werden door den nieuw benoemden secretaris, den beer P. Keizer van Hellevoetsluis. de vereischte eeden afge legd, waarna Installatie volgde. De beer Keizer hoopte met de "kracht die hem door God geschonken is, zijn werkzaamheden in het belang van de gemeente, naar aller genoegen to kunnen ver richten. Bij de laatste kasopname waren kas en boeken bq" den gemeente-ontvanger in orde. Het provinciaal clectrisch bedrijf mag 8 M2 grond van de gemeente koopen, voor 8 gulden per M2. Zii wensdite dit stukje grond, dat bij het cfoor hen gekochte gebouw van Blad en Prins ligt, voor jt gulden in bezit te hebben. De administratie van directe belastingen vroeg de bouw van een dubbele woning ,pm deze beschikbaar te stellen voor twee ambtenaren, wier standplaats op het oogenblik Zuid-Sdiarwoude is, doch waar voor hen geen woningen besdiikbaar zijn. De raad was échter van oordeel, dat dit op de trotseeren" laat ik mij miet. Julia." „Dat moet een afschuwelijke schurkenstreek zijn'." «Béide de luitenant met bevende stem. „Ik ken geen Julia, heb er nooit een gekend". „Ik denk heel anders over de zaak", zei de overste hard. „Er is zeker veel waars in deze brieven. Deze bijvoorbeeld ziet er al heel geloofwaardig uit: „Wan-1 neer uw dochter wist hoe innig ik luitenant Torhardt li,efheb, dan zou zij niet den moed hebben hem van mij af te (nomen. Zij berooft niet alleen een vrouw van haar minaar, maar ook een kind van zijn vader". Onderteekend: Een diep ongelukkige". „Neen, nu wordt het heusch te barl" riep de luite nant uit. „Kind en vadert Ieder woord is een leugen 1" „Natuurlijk!" antwoordde de majoor hoonend. „/Hier heb ik aiog meer brieven van die aardige meisjes, Rosa, Hellevi en Vippon. En dit is ide laatste, dien ik gisteren gekregen heb: „Red uw dochter eer het te laat is! Luitenant Torhardt is niet alleen een vrou wenverleider, maar ook een speler. In de club staat hij bekend als een brutale écarté-speler. Een vriend." Na deze woorden volgde een kort zwijgen .En het luisterende Jongo meisje haalde zóó diep adem, dat zij bang werd, dat men haar zou kunnen hooren. „Nu", ging haar vader op strengen toon voort, „ontkent u dat ook, luitenant? Of is het soms ook een leugen net als het andere?" „Ik., ik.... kan niet...." stameldo Sixten. „Neen, dat zou ook doelloos zijn. Dat briefje over het spelen heb ik gecontroleerd. En het klopt. U bent een der handigidste hazardspelers van de club". „Ik speel alleen écarté en nooit hoog, hoogstens vijf of 'tien kronen". „Dat is mogelijk. Maar ook dat is niet bepaald een aanbeveling voor een armen luitenant. Het verwon dert mij inderdaad, dat u de brutaliteit hebt ondanks dat alles om de hand van mijn dochter te vragen".. „Maar al die brieven zijn fantasie, niets dan ge- meene leugens!" „Behalve dien over het hazardspel, toevallig den eenigen, dien ik heb kunnen controleeron", spotte de majoor. „Ik had niet gedacht, dat de majoor iets hechten zou aan dergelijk gemeen anoniem geschrijf". „Die toon past u absoluut niet, luitenant. WTanneer de beschuldiging omtrent uw hartstocht voor liet spel ongegrond gebleken was, zou ik al het andere ook als leugen beschouwd hebben. Thans heb ik daar echter geen enkele reden voor. En ik pas ervoor om dergelij ke vrouwepraatjes te maken met Asta, Rosa, Vippon en hoe «zij verder mogen heeten. Houd u uw kleine schatjes maar en laat mijn dochter met rust. Ik zal haar tegen een zoo losbandig iemand weten te be schermen. Dat verzeker Ik u." Krakende stappen bewezen, dat de nwjoc*' deur kwam. En de bevende, doodableeke Ragnhild kon zich Apg juist achter de piano verschuilen vóór eerst haar vader en dan Sixten binnenkwam. „De dag zal komen, majoor, dat lk bewijzen zaL.M begon *de luitertant, maar de majoor viel hem onmid dellijk in de rede: „Genoeg daarover! U zult, hoop ik, begrijpen, dat een toenadering tot mijn dochter voor haar en mij een beleediging zijn zou. Ook een correspondentie tusschen u beiden zal ik niet dulden." „Maar...." begon de luitenant, om onmiddellijk weer in de rede gevallen te worden. „Ik heb geen tijd dit gesprek voort te zetten", zei de de majoor koud. „En denk goed aan wat ik u gezegd heb". Dan liep hij vlug de kamer uit en deed de deur achter zich dicht. Sixten Torhardt bleef een oogenblik met gebogen hoofd staan. Hij balde zijn vuisten en prevelde: „Welke schurk kan me dat aangedaan hebben?" Dan richtte bij zijn flinke gestalte op en zijn staal blauwe oogen schitterden. „Als ik hem tusschen mijn vingers krijg, zal hij zijn plozier op kunnen 1" zo Ulo hij half luid. Een snikken van uit den anderen kant der kamer deed hem vlug omkijken. „Raguhildl" riep hij verbaasd uit, „Jo hebt toch niet gehoord)...." „Ja", fluisterde zij snikkend. „Jullie praatten zoo hard, Sixten! Het is verschrikkelijk. Zog, dat hot niet waar is!" „Ik zweer je op mijn eer, dat deze anonieme be schuldigingen de gemeenste leugens zijn, die ooit zijn verzonnen. Er is geen woord van waar!" „Behalve dan over het spelen", zeide zij argwanend. „Dat heb je niet kunnen ontkennen". „Twijfel jij ook?" vroeg hij wanhopig. „Dan blilft mij niets ander over dan Zie mij aan, Ragnhild, Geloof je d'at ik je sta voor te Mogen, op dit oogen blik nu ik als een hond het huis uitgejaagd word? Jou behoef ik toch zeker neit te bezweren, dat al dio verhalen over andere vrouwen de gemeone verzinse len van een schurk zijn. Je weet toch, dat er voor mij sedert ik je voor de eerste maal gezien heb, goen an dere vrouw bestaat of bestaan heeft dan jij Smeekend stak hij haar zijn handen toe. En zij nam die impulsief in de hare. Haar wangen hadden oen kleur gekregon en haar oogen straalden, toon ziJ in de zijne keken. Op dat oogenblik was Ragnhild von Heden een schoonheid. „Ik geloof aan je", zoide zij innig. „Dank je, lieveling. Dat zal mij helpen in den strijd dien dk tegen leugen on laster zal moeten aanbindenl En ik zal in dien strijd niet verslappen. De mijne zal je worden, Ragnhild, ondanks allen gemot)non laster 1" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1921 | | pagina 1