Kunstmest. Daan Pool „SCHIJN", Hoofdelijken Omslag. H.V. G. 1. KROL J Co's KUNSTMESTHANDEL. een perceel Weiland,1 een Bakkersknecht, beste droge Turfstrooisel, een klamp H00 heste Baktarwe, Knippen van Hoornvee. flinke Dienstbode, flinke Boerenknecht. een makke Ket. Het Meisje gevraagd, flinke Dienstbode. DE WINKEL. 5JITV0ERING, Een angstvolle nacht, komt Zondag 13 Nov., Wieringerwaard een Wei-Tapper, zeer belangrijk verlaagd zijn. Vraagt onze prijzen, vooral voor Superfosfaat, Thomasfosfaat, Kalizouten en Kalk. Haardkachel FRANS 39, Boekhandel TRAPMAN Co, Binnenlandseh Nieuws. Ingezonden Stukken. JACOB, Liefdadigheids- op Zondap 13 November 1921. Wieringerwaard. Na afloop BAL. De Gemeenteontvanger van brengt in herinnering de betaling van Wij berichten, dat de prijzen der meest gebruikelijke KUNSTMESTSTOFFEN Alkmaar. v.h. fa. Joh. r. MOKKA. een Dienstmeisje of Dagmeisje, 172-jarige Stier Geïllustreerd Maandblad voornltslnltend kindermodes. Abonnementen beslelie men uitsluitend bij dl van Koningin Wllhelmlna, het naast bestaat, doch «let verder dan in den derden graad van bloedver wantschap. Practisch bedoelde dit amendement dus, 0IB ook recht van erfopvolging te gevsn aan zusters, tantes en achter-kleinkinderen van don laatstoverle- jen koning. Maar tegen dit amendement ontwikkelüo aanstonds de heer Van Schaik (R.-K.) ernstige be zwaren, betoogend dat verschillende onvoorziene en nietje wilde g-e vallen er hot gevolg van konden rijn. ^lot debat verliep ten slotte in eoii' bespreking van. allerlei mogelijkheden, die uit de regeling der troon- opvolgmë zouuen kunnen voortvloeien. IA verband met de indiening van het voorstel Itutger diende de heer Troelstra (S. D.) een amen dement in, om art. 13 van de bestaande Grondwet tfl ichrappen. Do bedoeling van dit amenocment vH om de erfopvolging te beperken tot prinses jnj&na en alle verdere nakomelingen uit te slui- nu, Nu aldus de heer Rutgers een uitbreiding van jo erfopvolging had voorgesteld, kwam aldus de boor Troeltltra mot een beperking, i .Tegen vieren In den middag was de Kamer uitge praat. Drie vergaderingen waren aan de troonsopvol ging besteed. Toen begonnen eindelijk de stemmin gen, nadat de voorzitter den hearen had venzocht te gaan zitten en te (blijven zitten. 1 [Het amendement-Troelstra {beperking der erfop volging tot prinses Juliana) werd met 63 tegen 29 «temmen verworpen. Vóór stemden de sociaal-demo craten, vrij zinrdg-democraten, revolutionnairen, en de beer Wijk. iHet amendemen'WRutgers ((uitbreiding der erfop volging tot zusters,, tantes en achterkleinkinderen van den laast-overleden koning) werd met 53 tegen 39 stemmen aangenomen. Vóór de anti-re vol utionnairen, .chrdstelijk-historischen, de meeste katholieken, .de meeste liberalen en de heeren Van de Laar en Van Be resteijn. Het regeerings-voorstel (om art. 15 der Grca<lwet te doen vervallen, ten einde de erfopvolging van vreemde vorsten te voorkomen), werd met 88 tegen 4 stemmen aangenomen. Zooals men ziet, namen niet minder dan 92 93 leden aan de stemming deel: een unicuml ■Aan de ojpde was hierna het Inkomen der Kroon, dat 'de Regeering voorstelde te verdubbelen en duS te brengen op f 1.200.000. Oorspronkelijk deed zij dn voorstel niet, maar na aandrang uit de Kamer, nam rij ihet denkbeeld tot verdubbeling over. Onmiddellijk vroeg de Minister het woord, om me de te deelen, dat het Hare Majesteit de Koningin ge bleken Is, dot het de wensch van het Kabinet en van het volk is, om bij de ontvangst van vreemde Staats hoofden volledig den koninklijken staat op te hou den. Dan echter kan Hare Majesteit de uitgaven niet houden binnen de perken, waarbinnen Zij ze In de laatste jaren gehouden hoeft. Voor die meerdere uit- i gaven zal Hare Majesteit dan putten uit het bedrag, waarmee haar inkomen wordt verhoogd. Zij zal dat bedrag in geen geval over schreiden en streven naar de grootst mogelijke zuinigheid. Deze eengiszins raadselachtige verklaring verwekte in de Kamer nofl al sensatie. Niemand begreep de bedoe ling er van. Verschillende fractie-leiders gingen den mi nister een andere Toelichting vragen en overal scholen groepjes leden bjjeen, om de verklaring te bespreken. Niemand zal kunnen zeggen, dat deze verklaring van H. M. de Koningin erg duidelijk 'is, want hoe gaat het, als de Koningin van de nieuwe 6 ton er in eenig jaar b.v. slechts 3 heeft gebruikt? Zal zij dan de overige 3 ton ©en schenking maken aan de schatkist? f Ml Misschien hooren we hier nog wol Iets naders van. HET Z.O. WINDRECHT. BU Kon. Besl. ia ongegrond verklaard het beroep van Burgemeester en Wethouders van Haarlem te- gen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noords lolland tot goedkeuring van de keur op een politie verordening voor den Zuiderpolder onder Haarlem mer liede en Spaarnwoude, welke het verbod inhoudt om binnen 375 M. van den molen van den polder go- bouwen te stellen of te hebben enz. welke naar hot oordeel van het polderbestuur de windgang van den molen kunnen beschermen. (B. en W. van Haarlem kadiden bezwaar tegen de hierbij vastgestelde ver- j grooting van den kring, waarbinnen rondom den molen niet mag gebouwd worden. .In de Kon. Besl. is nu overwogen, dat het verbod in het belang van een goede bemaling van den pol der noodzakelijk is te achten en dat de bepaling, dat ontheffing van het verbod kan worden verleend, re kening houdit met de bezwaren, ontleend aan den toe- (komstlgen .woningbouw, in het poldergebied. NIEUWE VTNDPX.AATS VAN STEENKOLEN. iHet was gister bij ebbe een hoogst merkwaardig gericht aan het strand te lJmuiden. Honderden kin deren verdrongen elkaar met hun moeders om steen kool' machtig te worden, die te midden van allerlei rommel waren aangespoeld. Wij zagen er moeders, die emmers vol hadden bijeenverzameld, ijverig ge holpen door haar kroost, dat in mandjes en bussen met de kostbare brandstof kwam aandrongen. De gezichten der vrouwttjes glunderden als ze wéér •en emmer vol hadden. ANNA PAULOWNA. Terwijl do huisschilder H. bezig was een schuur te verven, bod hij het ongeluk uit 'te glijden, met het noodlottig gevolg, dat hij boven den enkel zijn been brak. VALUTA-KWAAD. „Papier", bijblad van .Graficus" schrijft: Een frappant staaltje van Duitsche concurrentie kwam ons ter oore. Een firma te Amsterdam had 10.000 circulaires noodig en dacht er eigenlijk niet over dat drukwerk naar buiten te sturen. Zij kreeg echter bezoek van een reiziger eener Duitsche drukkerij. En toen deze vernam dat de firma 10000 circulaires noodig had, deelde hij haar op de vraag wat die dan wel zou den kosten, mede, dat ze mets kosten"!I Wel, de firma had hem slechts het bedrag aan porto te be talen, dat zij anders voor de verzending dier 10.000 circulaires in Nederland aan postzegels zou moeten uitgeven, dat is dus 2 X 10.000 centen of f200. En Ivoor dat bedrag zou de Duitsche drukkerij de 10.000 «circulaires drukken (met bijlevering van papier na tuurlijk), verzenden en frankeeren! Het eigenaardige in dit geval is, dat de Neder- landsche druklcors, wanneer het porto hier geen rol speelde, met plezier het werk aouden leveren, dat nu over de grens zal zijn gegaan. Want deze Duitsche slimmerik houdt van die f 200.na aftrek van de f50.— die hij in Duitschland slechts te betalen krijgt om de circulaires per post naar de Hollandsche adressen te verzenden, nog f 150.— over. En voor dit bedrag kunnen wij ook wel enkel kwarto circu laires, met inbegrip van papier, verzending, enz. leveren. Hoe onze minister van financiën nu toch nog kans ziet om de malaise in onze branches aan de Arbeids overeenkomst te wijten, wordt meer en meer een raadsel. HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Naar aanleiding van de aanklacht door mr. F. A. Kokosky ingesteld tegen mr. F, A. van Hall, presi dent-commissaris van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, verneemt de Telegraaf het volgende: De directeur van het Palels voor Volksvlijt, de heer Roemer, weigerde zijn medewerking te verlee- nen voor het vergrooten van de op het Paleis voor Volksvlijt staande hypotheek. De heer van Hall had ccnigen tijd geleden den heer Roemer als directeur verzocht rcj*i sanctie te verleenen voojj het vexgroo- ten dezer hypotheek met een belangrijk bedrag. Daar de hypotheek echter zijn maximum had bereikt, weigerde de heer Roemer aan dezen wensch te vol doen. De heer van Hall wilde zijn doel toch berei ken. Hij ensceneerde met eenige stroomannen een vergadering vau den Raad van Commissarissen. Zoo als men weet bestaat deze Raad uit twee personen, de beer van Hall als president-commissaris en ver der medegerekend de bekende medewerkers van den president-commissaris. In deze bijeenkomst wredi met algemeens stem men besloten den heer Roemer als directeur te schor sen en do vergadering benoemde ln zijn plaats de heer iZwart. Als reden voor bot ontslag van den hcor Iloemer, die 25 jaar in dienst der vennootschap was, werd aangegrepen hot feit, dat de hoer Roemer aan de ME.T.A. optie-jui-en had gegeven. Volgens den heer van Hall had do beer Roemer daar bet reebt niet toe. Echter had de beer Roemer steeds zelfstan dig huurcontracté# voor bet Paleis afgosloten. Do nieuwe directeur sc^en. geon bezwaar to hebben .te gen uitbreiding, der hypotheek, Be hypotheekbank werd echter in tijds gewaarschuwd, dat tegen don hoer van Hall een aanklacht bij de justitie tzou wor den ingesteld wegens verduistering, zoodat afsluiting van een mieuw hypotheek ontraden moest worden. Wat de aanklacht betreft, deze gaai in hoofdzaak over hert, feit, dat de heer van Hall over de kas van het Paleis beschikte alsof het zijn privékos betrof. Hij nam geld uit de kas voor zichzelf en deed in (le plaats daarvan bonnen van irijn handteekening voor zien. Dat zou nog geen aanleiding tot een aanklacht heb ben gegeven, ware het niet, dat dit gold voor privé- zaken van den heer van Hall werd' aangewend. Zoo heeft men thans sterke aanwijzingen, dat de heer van Hall de privéverliezen, die hij gedurende ©enige jaren leed, ten laste der vennootschap bracht. EEN VRACHTBOOT VERMIST. Sedert Zondag wordt vermist de vrachtboot De venter I, van Rotterdam ovejr Amsterdam naar De venter vertrokken. Thans is van den bakenmeeater te Harderwijk bij de firma Van Egmond en Co., agent te Deventer van de reederij J. en A. van der Schuijt en Co. te Rotterdam bericht ontvangen, dat een vrachtboot met alleen den schoorstoon boven water in het gezicht van de kust is gestrand. Vermoedelijk is dit de De venter I. De bemanning van de boot bestond uit 5 of 6 personen. De ilaam van den kapitein ia Katoen. De Deventer I is Zondagmorgen 10 uur uit de Oranjesluizen vertrokken en het laatst gezien Zon dagmiddag 3 uur door een visacher, die 'a avonds te Elburg is binnengeloopen. DE JB RILLANTEN" BOTERHAM. In Derlij nsche bladen lezen wij, dat d« Amsterdam- scho koopman Pollack ©r een 'eigenaardige methode op had gevonden brillanten over de Duitsche grens te smokkelen. De recherche te BAerlijn bad er de 'lucht van gekregen, dat Pollack goud en brillanten over de grens wilde brengen. Zij liet hem nagaan door een van haar ambtenaren. En bij het onderzoek worden inder daad in een benzine-$igarenaansteker 44 brillanten ge vonden. Op .dat oogenblik haalde Pollack boterhammen uit zijn zak" en begon te „ontbijten". Wat natuurlijk achterdocht wekte. De boterham werd bekeken. En in do dikke boterlaag vond men brillanten, twee rmge" en een broche. Al dat moois, ter waarde van anderhalf millioen mark., werd in beslag genomen. Do rechter heeft het beslag opgeheven voor cift bril lanten, niet voor de ringen en de broche, omdat bcwr zen kon worden, dat deze ln oen vSchieborcafó" door Pollack waren gekocht. BARSINGERHORN. De omslag van het veefonda alhier Is niet 12.10, maar f2.40, BURG ER VLOTBRUG. De boerenplaats met boomgaard, tuin, enz., groot 87 Aren, van mej. Wed. Ludeke alhier, is verkocht aan den heer A. Nieuwland J(bz., voor tf 5400. REGEERINGSDRUKWERK NAAR DUITSCHLAND. De directeur der Z. H. Boek- en Handelsdrukkerij te 's-Gravenhage, vergezeld van mr. J. A. Veraart, professor aan do Technische Hoogeschool te Delft, word Maand?» door den Minister van Landbouw on Dinsdag door den Minister van Arbeid in particuliere audiëntie ontvangen, waarbij de voorgenomen op dracht tot het doon vervaardigen van regeerings- drukwerk in Duitschland, uitvoerig word besproken. Iuj ieem lang onderhoud gaven beide ministers blijk van groote belangstelling ln deze aangelegenheid. FAMILIEDRAMA. Men meldt uit Doetinchem. De groote Novembermarkt alhien is eergisteren avond geëindigd met een bloedig familiedrama. On der den invloed van sterken drank kwern het ten gevolgo van een familieveete in de danstent van uit huis tot een twist tusschen de zwagers van Halt en Jan te Kamp, die zoo hoog liep dat de mesean wor den getrokken. Een schoonzuster van beiden, die geheel buiten de kwestie stond, sprong ter voorko ming van erger tusschenbeido met het. noodlottig gevolg dat zij een levensgevaarlijken steek aan den hals bekwam. Zij is naar het ziekenhuis gebracht, waar zij na eenige uren oveneed.. ,Oe verslagene. de 23-jarige Gerritje Brugman, huisvrouw van Ko van Dam, is moeder van vijf kinderen. De politie begon terstond na het gebeurde een uit gebreid onderzoek,dat leidde tot de arrestatie van Jan te Kamp als vermoedelijken dader. De arrestatie geschiedde in de woning der vermoorde vrouw, waar heen hij zich begeven had. In afwachting van de komst der justitie is beslag op het lijk gelegd. Heit verdere onderzoek in de zaak van het drama te Doetinchem heeft nog geleid tot de arrestatie van J. van Hal Sr. en diens drie zon enJanus Jr., Piet en Tinu s. Het onderzoek nam den geheel en dag in beslag en is momenteel nog niet geëindigdi. Intus- schen blijven allen vijf verdachten in arrest, of schoon de meeste aanwijzingen tegen den eerst-ge- arresteerde Te Kamp getuigen. Het parket uit Arnhem wordt Donderdag verwadh.t Dan wordt ook de lijkschouwing gehouden. Heb mes, waarmede de doodelijke stek is toege bracht, beeft men tot nu toe niet kunnen vinden. Wel is in den tuin aan de Plantsoenstraat een boksijzer gevonden., dat Te Kamp verklaard heeft op 'zijn vlucht 'te hebben weggeworpen. Hij beweert echter niet in het bezit van een mes te zijn geweest, wat echter in strijd is met verschillende getuigenverkla ringen. GOUDSMOKKELAARS VEROORDEELD. Twee jongelui uit Gendringen, H. en G., die eeni- gen tijd geleden bij een poging om voor een half millioen mark aan goud over de grens te smokkelen, door do Duitsche douane werden gepakt, hebben de zer dagen terecht gestaan voor de Duitsche justitie. Beiden werden veroordeeld wegens poging tot ver boden uitvoer van goud uit Duitschland, de eerste tot levenslange, de tweede tot twintig jaar gevange nisstraf. Avondp. DE UITBETALING VAN BOUWPREMIES. De Nederlandsche Bond van Huis- en Grondeige naren en Bouwkundigen heeft aan de ministers van Arbeid en Financiën het1 volgende telegram gezon den: Uitbetaling van bouwcredieten en premiën voor den particulieren bouw ondervinden zulk eene ver traging, dat tal van bouwondernemors in finan- ciëelen toestand geraken. Bouwerijen worden dien tengevolge duurder dan noodig is, daar de bouwon dernemers elders credieten moeten afsluiten en pre miën moeten verpanden* Gevallen van faillissementsaanvrage zijn reeds be kend, alleen door nalatigheid der uitbetaling door den Staat ontstaan. Uw onverwijld ingrijpen is drin gend geboden. BARSINGERHORN. Met het noodweer van Zondag jl. kon de aange kondigde tooneelvoorstelling van bet zoo gunstig be kende gezelschap v. Noordscharwoude, ten hubse van de Jong, ji el gehouden woedec, geen toxm wens. Door de Jong is nu bericht ontvangen, dat (He toonoejuitvoering zal plaats hebben op 18 Dec. ei. alhier. BARSINGERHORN. 1-Iet mag zeker worden opgemerkt, dat tijdens het geduchte stormweer van jongstleden Zondag do windmetor van den Schringkaagpolder ongehinderd is blijven doormalen. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier is een Jeugdcomité gesticht voor de inza meling van gelden voor die Russische kinderen. LANGENDIJK. Ernstige pogingen worden thans aangewend om den Minister te bewegen alsnog oen wetsvoorstel bij de Tweede Kamer ln te dionon inzake do vereeni- ging der Langend ijker gemeen ten. LANGENDIJK. Do caféhouders besloten in 't vervolg zoalhuur te heffen voor het houden van huishoudelijke vergade ringen. WARMENHUIZEN. Het concert in de Herv. Kerk alhier gegeven Dins dagavond door mej. Johanna (Benjominae, zang, en mej. Cor. Kee, orgel, ia best geslaagd. Zang en spel werden door het vrij talrijk opgekomen publiek met «aandacht aangehoord, on zoowel do gewijde zang als het ocgelspel, voldeden ten hoogste. DE BOMAANSLAG TE 's-GRAVENHAGE. Als verdacht van medeplichtigheid aan den bomaan slag tegen de woning van milioor Verspijck aan den Erankenslag.zijn nog gearresteerddoor den hoofdinspec teur der centrale recherche Kramer, de 28-jarige student in de letteren Leendert van der Linde, wonende aan den Frankenslag 386: door den sub. officier van justitie Bauduin en hoofdinspecteur Kramer: NCornelis Egber- tus Eekhof, 20 jaar, electricien, wonende Obrechtstraat 271 en door den hoofdcommissaris van politie en com missaris Besseüng de 30-jarige monteur Pioter Adria- nus Kooiiman, tijdelijk verblijf houdende ten huize van Van der Linde, allen Hagenaars. Deze drie aangehoudenen ontkennen iets met den bomaanslag uitstaande te hebben. De politie beeft ech ter de overtuiging door de aanhouding der genoemde personen het geheeie complot in handen te hebben. Omtrent de motieven, die De Haas, de te Amster dam gearresteerde, hebben geleid tot zijn daad, laat deze zich niet uit. Wel ontkent hij niet, dat de aanslag in verband staat met de zaak-Groenendaal. Nog zij gemeld, dat het denkbeeld, dat juist de H. de schuldige zou zijn, is uitgegaan van den hoofd-com- missaris, dén heer Van 't Sant. De dader is onmiddellijk na het aansteken van de lont met de tram naar hgt sta tion gegaan op den trein naar Amsterdam, waar hij woont. Hii wilde do volle ©onsequentfes van zijn daad aan vaarden. Wat da straf betreft, welke staat op het te weeg bren gen van een ontploffing, deze is volgens art. 157, sub 2 W. v. S., 15 jaar, jndien er geen menschenleven is verloren gegaan. - Naar het „Vad.1- meldt schijnt de aanslag een Inlei ding gehad te hebben. Maandag voor 14 dagen is name lijk kapitein Loeffen, directeur van de jnilitaire straf gevangenis, op het station te Haarlem mishandeld. HJj was om 9.20 met den eersten sneltrein uit Alkmaar aan gekomen, om te 9.27 door te reizen naar Den Haag. Bij 'Jiet verlaten van het ürinoir werd hij, gebogen loopende omdat zijn kleeren uqg niet in orde waren, op een^educhten vuistslag midden op rin neus onthaald. De slag kwam zoo hevig aam dat de aangevallene een oogenblik duizelde. Toch hoorde hii de klanken Cam- melotschrok en zag hu iemand snel lonft de trap wegloopen. Tegelijk reed üe trein voor en in conflict van plichten stapte hij in. Later vernam hij, dat er op. het emplacement te Haarlem een .paar vrienden der beweging werkzaam moeten zijn. De jieer Loeffen heeft dit goval Verzwegen, hoéwei zijn personeel informeerde naar de oorzaak van rijn opgezwollen gelaat. ANNA PAULOWNA. Uislag der verkooping je Anna Paulowna, op 9 No vember, ten overstaan van Notaris G. L. van 'den Bergh: Iluismanswoningmet wei- en bouwland aan den Verlengden Meerweg en Zwarten weg te 'Anna Paulowna, groot 7.12.48 H.A„ ten verzoeke van den heer K. Dövltls. Kooperhet Roomsch-Katholicke Kerk bestuur te Anna Paulowna, voor f 13894.51. ^nna.Tnrli i mwm iSchagen, 0-ll-*21. Ge acMe heer Trapman, Het stuk over magnetisme, hypnotisme en Mesme risme Van den inzender H. te Winkel geeft mij aan leiding -een plaatsje ln uw blad 'te verzoeken. We hebben uit het stuk van X. duidelijk kunnen opmaken dat die praktijken van Maloitz en consor ten, zoodra die praktijken zich begeven op het gebied van geneeskunde, strafbaar zijn. Het stuk nu van H. t lijkt mij toe iemand te zijn die ook niet vreemd is aan zulke gevaarlijke prak tijken) noodzaakt mij met klem te wijzen op bet groote gevaar. Ten eerste is om een riekte te genezen noodzake lijk dat men de riekte cn 'haar eigenaardigheden goed kent, de aanstaande artsen bestudeeren dan ook zeer" lang eerst de ziekten en (het verloop daarvan. Nu zult u mot mij eens rijn, dat een of ander Amster dammer toch niet maar zoo etvenüjes al de duizenden en duizenden verschilende ziekten kent, daarvoor is een langdurige studie noodig. Ten tweede, als een magnetiseur een zieke z.g. ge neest, dan denkt de man dat hij alles kent, Gevallen zijn bekend, dat zoo'n magnetiseur eventjes een blin dedarmontsteking weg zou wrijven, 3 dagen erna was een flinke man van 28 jaar dood, terwijl bij tijdige operatie de man in het leven Was gebleven. Zoolang de magnetiseurs niet alle ziekten kunnen onderkennen en voorzoover de wetenschap is, niet alle kunnen genezen, moeten zij: imet hun handen van de menschen afblijven. Er gaan genoeg menschen1 dood doordat zij te laaf bij dokter komen, laten rij het aantal niet vermeer deren. Y. AUrerlenli'én. Geboren: Zoon van Jb. SLIKKER en G. SLIKKER-WIggere. Oudesluls, 8 Nov. 1921. Ondergeteekenden betuigen bij bij deze nun hartelijkendankroor de vele blijken van belangstelling bij de geboorte hunner dochter ondervonden. D. IIAVEKKORN. M. HAVEKKORN-Ferket. Wieringerwaard, Nov. 1921. door de Tooiienivererniglng „WIN KEL", voor de nagelaten betrek kingen van de omgekomen be manning der „Brandarls" en de „vsn Heel", in het lokaal van den Heer P. BAKKER. Opgevoerd zal worden Tooneelspel In 4 bedrijven en klucht in 1 bedrijf. Entrée 50 cent. Namens het Bestuur, L. F. KLEITERP. bij D. HAVERKORN te Entrée t 0.75. Aanvang 8uur. Plaatsbespreking vanaf heden ia 10 cent. Gevraagd, aan de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „DE EENSGE ZINDHEID" te St. Maartensbrug: weekloon f 24.60. Aanbiedingen worden Ingewacht vóór 14 November ten kantore der fabriek, waar ook inlichtingen worden verstrekt. Alles op Algemeens Handelsvoorwaarden. AANBEVELEND, TE KOOPi TERSTOND GEVRAAGD: gelegen nabij de Bocht in de Zijpë, groot ongeveer 4 morgen. Te bevragen, bij T- NAT Jr., Westerend, gem. St. Maarten. TE KOOPi bij J. KLAVER, Verlaat, Oude Nie- dorp. TE KOOPi fijn© en grove, billijke prijs. Bij A. GELDER. Lagedijk, gem. Schagen. TE KOOP: ▼an 14 wagens. Te bevragen bij cl. DE TONG, Veenhuizermidden- weg, H. Hugowaard, Noord. TE KOOP: f 10 per mud, tarwestroo uit huis f 16, Haverstroo f 26 per 1000 K.G, Niet te veraf franco h contant. J. STAMMES, Kneesweg, Anna Paulowna. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het H. KLAVER, Aartswoud. billijk te koop, voop middelmatige kamer. Te bevragen K1J JAG* KUIPER, Smid, Dirkshorn. Wordt gevraagd, te Helder in klein gezineen van goede getuigen voorzien. Br. lett. L, Boekhandel MAAS, Helder. Er biedt zich aaneen Brieven onder letter T P, bureau van dit blad. A. DE VRIES, Wieringerwaard. liefst voor den dag, bij A. SLEU TEL, Stationsweg, Schagen. Gevraagd, met Kerstmis: een Adres: K. SCHENK Kz., Bar- singerweg, Wieringerwaard. GEVRAAGD: bij C. SCHAGEN, Schagerwaard. TER DEKKING BESCHIKBAARi de goed gekeurde N.H. 881 k f 2.50 per koe, bij D WIT Cz., Wateringskant. Gemiddeld gehalte der moeder over 3 jaren 3,32. 3,66 en 3,45 pCt. vet. (Het dekgela is verschuldigd met den eersten sprong). Prijs per kwartaal 10.00, Ir. p p. 10.95. Losse nummers 36 een!.

Schager Courant | 1921 | | pagina 3