Alieieti Ninn- Mmtntit- Liiiliitllil LEEREH MEEDING SPAANDER i Co.. ALKMAAR. Zaterdag 18 Februari 1922. 65ste Jaargang. No. 6978. Uitgevers! N.V. v.h. TRAPMAN Co, Schagen. EERSTE BLAD. De dingen om ons heen. HET WITTE HUIS Plaatselijk Nieuws. AL KM AAR'S Tabaksfabriek J. R. KEÜSS ROEM. - Alkmaar. Speciale IMTEIiOIÏIITE KLEDING, Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Reclames. De Schaduw der ziekfe. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend* DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. Er komt geen einde aan ue pogingen van Fransche zijde om de Conferentie van Genua te doen mislukken: ronduit onmogelijk of althans waardeloos te maken. Nu het schijnt, alsof Italië vast besloten is de bespre kingen voortgang te laten hebben, zij het dan ook wel licht met een korte vertraging, en na Lloyd George wederom in het Engelsche parlement ondubbelzinnig verklaarde, dat ook zijn regeering vasthoudt aan het houden der Conferentie te Genua en aan het openen ervan op 8 Maart, heeft men in Parijs een nieuwen omweg gevonden om de samenkomst op de lange baan te schuiven. Poincaré heeft n.1. een beroep gedaan op het besluit van den Oppersten Raad te Cannes genoment, om vooraf door deskundigen der verschillende landen de voornaamste punten van de agenda te doen onder zoeken, hetgeen oorspronkelijk in Londen zou geschie den. „Wat is er tegen,' vraagt hij nu, ,dat in die voorbespreking ook de kleine entente-mogendheden zijn vertegenwoordigd en dat die besprekingen in Parijs in plaats van in Londen worden gehouden? Oogensebijnlijk is daar niets tegen als.... dit voorstel niet van Fransche zijde kwam en als men niet op grond daarvan moest vermoeden, dat er iets achter steekt. Dat iets is dit, da) Frankrijk ongetwijfeld met de staten, die het op sleep touw heeft: België en die Kleine Entente, te zamen in die voorconferentie een meerderheid kan verkrijgen, waartegen Groot Britannië en Italië niet opgewassen zijn en dat het van die meerderheid gebruik zal trachten te maken om elke mogelijkheid af te snijden om door de opening van Rusland voor den handel en door de wijziging van sommige al te dwaze bepalingen van het Verdrag van Versailles tot betere toestanden op econo misch gebied te geraken. Frankrijk wil nu eenmaal niet, dat Duitschland de kans zal krijgen er bovenop te komen en snakt er naar het Ruhrgebied te bezetten, waardoor elke mogelijkheid zou zijn uitgeschakeld, dat Duitschland weder een sterk industrieel land werd. Dat is het plan, dat er steekt achter het oogenschijnlijk dood eenvoudige voorstel van ook de Kleine Entente toe te laten tot de voorbesprekingen en vooral ook om die pourparlers in Parijs in plaats van in Londen te houden. In Parijs zouden de deskundigen zeer zeker niet ont komen aan den Franschen invloed en zou het vermoe delijk niet zoo erg lastig zijn hen te bewegen tot het aan nemen van voorstellen, die veel verder gaan, dan de sfeer van deskundige rapporten. En vooral zou het mogelijk zijn de voorstellen der deskundigen een politiek tintje te geven door de positie der Duitsche en Russische gedelegeerden reeds bij voorbaat terug te brengen tot die van toebehoorders zonder stem bij de besllissing. Vermoedelijk zelfs zou het in een voorconferentie onder Franschen invloed niet onmogelijk blijken de rol der neutralen, die toch ha de Vereenigde Staten en Groot-Britannië' in de eerste plaats als ge'dschieters zullen hebben op te treden, te reduceeren tot zoo iets als de kleinere stalen der Entente in Versailles hadden' te spelen: luisteren en ja-en-amen knikken. Natuurlijk zouden de neutralen zich niet leenen tot zulk een rol en dan was het Fransche doei bereikt, zou de mislukking van Genua een voldongen feit zijn. I Zouden het „die pro-Duitsche neutralen", aie „verkapte Boches' 'zijn,, die de reconstructie van de wereld in den weg stonden: reconstructie, die Frankrijk immers ook zoo gaarne wenscht In dat alles is slechts één goed teeken, n.1. dat de Kleine Entente, hoezeer zij ontegenzeggelijk onder Fran!- schen invloed staat, niet geheel blina is voor de feiten en dat althans de Czechen niet van plan schijnen te zijn zich totaal door de Guai d' Orsay op sleeptouw te laten nemen. Vooral niet ten opzichte van 'Rusland, waar mede men in Praag sedert geruimen tijd in goede commercieel e relatie staat, zonder tot dusverre reden te hebben gehad om dit besluit le betreuren. Bovendien zijn de Czechen reeds begonnen, door hun verdrag met Oostenrijk iets te doen voor de reconstructie van Centraal Europa, iets waarin vermoedelijk niet zoozeer de hand van den politieken Benes als die van den Engelsch denkenden en economisch aangelcgden Masa- rijk zal moeten worden gezocht. De verdragen, die de Praagsche regeering afsloot met verschillende naburige landen, en die feitelijk de „Kleine Entente'" zijp, veel meer, dan het militair-politieke verdrag, dat Frankrijk zoo gaarne op den voorgrond stelt, bewijzen, dat althans bij een van de volken, die uil de oude Monarchie ontstonden, eenige beser bestaat voor de realiteit der dingen en dat men zich in Praag zeer zeker niet door Parijs zal laten gebruiken tot het doorzetten van maat regelen, dde den economischen toestand nog moeilijker zouden maken, dan hij reeds is. Gelijk van zelf spreekt, is er van Czecho-slowakije met zijn koers van circa tien procent der nominale waarde voor de reconstructie van de wereld niet heel veel te verwachten, doch de rol, die het vrijwillig ten opzichte van Oostenrijk ging spe len geeft hoop, dat althans de Czechische nulp ten goede zul kunnen komen aan de naburige landen, die allen in veel ongunstiger financieele conditie verkeeren, Nu men in Praag zoo duidelijk het bewijs heelt ge leverd), te zien waar de schoen wringt, waar het Ooslen- rijk en Rusland betreft, zal er vermoedelijk ook ten opzichte van Duitschland) van Czecho-slowakije wei een verzoenender houding zijn te verwachten, dan Frankrijk lief is. Mochten evenwel dc politieke overwegingen in Praag ten slotte toch zwaarder wegen, dan de econo mische, dan is er te meer reden voor allen, die iets hopen van de Conferentie in Getoua, dus in dc eerste plaats voor Engeland om tegen het Fransche plan eener uitgebreide voorconferentie in Parijs le oppo- neeren, een opposite, die natuurlijk slechts moreel van de zijde aer neutralen alle steun verdient. Nu Lloyd i George reeds zoo vaak heeft getoond er huiverig van te zijn tegenover den Franschen geallieerden de puntjes op( dief f te zetten, te vast te houden aan zijn oorspron kelijk standpunt, is het te meer gewenscht ,dat hij steun ontvangt van andere zijde, vooral nu, voor de eerste maal, de neutralen deel zullen uitmaken van een algemeene conferentie, die het aigemeene welzijn beoogt en waarbij de quaestie van al dan niet lid zijn der Entente in het geheel niet ter sprake dient te worden gebracht UITKIJK HEEREN- en KINDEHKLEEDING. PRIMA STOFFEN en VOERING. Eerste klasse bewerking. H. S. CLOECK, Alkmaar. VRIJZ.-DEMOCRATISCHE KIESVEREENIGING „SCHAGEN". Bovengenoemde vereeniging vergaderde Donder dagavond in Hotel1 „Centrum"; er waren (11 leden aan wezig, o.w. 5 vrouwen. Ingekomen was ieen circulaire van1 die Vrijritonig- Democratieche Vrouwenckub, waarin mededcaling word gedaan, dal de propaganda onder die vrouwen zoo krachtdadig mogelijk aal worden ter hand geno men. De medewerking dor Kiesvereenigingen werd hiervoor ingeroepen en spreekster» daartoe beschik baar g.steld. Besloten werd binnenkort een spreekster te doen optreden, zc-o mogelijk de candida-te, Mevr. Mr. B. BakkerNo-rt Medegedeeld werd. dat Mevr. v. Italiüo—v. Embden geen camlidatuur vcor deze Provincie aanvaardt. Voorts dat bet H.B. de kwesties Marchaniti—Beresteijn en het bedanken van de heerer Teenstra en Koster met voortvarendheid had onderzocht en behandeld. Het resultaat daarvan is uit de pers iedereen bekend geworden en de onhoudbaarheid der gedane beschul digingen volkomen gebleken. Aan de bekende motie van Schagen was daarmede dus -gevolg gegeven De spreekbeurt met den heer Ketelaar, welke door ziekte niet kon doorgaan, op 23 Januari, zal nu zoo spoedig mogelijk plaats hebben. De heer J. Helder bracht -als afgevaardigde verslag uiit van de gehouden federatie-vergadering ite Alk maar. De agenda van de buitengewone bondsvergadering noodig ter bespreking van de crisis in den Bond, en het nemen van besluiten ter aanvulling van de candl- d at.enlijst, wordt behandeld. Voor plaats No. 5 op de lijst zal een landbouwdeskundige aan de leden wor den voorgesteld. Door ,een nieuwe referendum zal deze worden aangewezen. tijdperken, waarin de godsdienst in het leven vaal een volk op den voorgrond treedt, zal de kunst daarvan sterk den invloed ondervinden. Zoo in het Egypte van 4000 j. v. Ghr., waar de Farao's heerschten als de ver persoonlijking van den godsstaat. Uit de Egyptische kunst verken spreekt een synthese van rust en bewe ging, van rust door overgave, zooals die gekend wordt door den reliiigieuzenj mensch. De eenheid in den Egyp- töschen staat wordt hét treffendst gesymboliseerd door de pyramiden. die geweldige bouwwerken, waar van iodere lijn rust uitdrukt, terwijl de top van de aarde omhoog wijst. Deze kunst is een vergeestelijk te; groote tegenstelling met 1 volgen van de natuur in bijv. de 19e eeuw. Na de Egyptische kunst komt de Grieksche, waar- In zich de meer practische geest van dit handelsvolk weerspiegelt. De goden nemen bij de Grieken men- schelijke gestalten aan; de Grieksche staat wordt on der So'lon georganoseerd; er is hier meer démocratie, een alle-enheerscher ontbreekt. De kunst wordt dan I ook indiividueeler: de pottenbakkers scheppen de vaaabeschilderingen. Phidias beeldhouwt de godin PaHas Athene, wier gouden mantel in tijd van1 nood als schatkist dienst doet; men maakt een begin met pemningkunst. De Middeleeuwen met hun -Gotiek, de Renaissance, Rembrandt, werden vervolgens min of meer uitvoe rig besproken, waarbij! spr. aantoonde, dat naarmate de godsdienst -een minder groote plaats inneemt, het persoonlijke in de kuhst toeneemt. f ONTHEVEN. Onze vroegere plaatsgenoot, Mr. K -Denijs, thans voorzitter van den Landraad te Blitar, Java, is eervol ontheven van het geven van onderwijs in de rechts wetenschap en aanverwante vakken bij de opleidings school voor Ir, endsche ambtenaren aldaa*. VERKIEZING. Tot molen mee ster van den Schriinkkaagpoider is gekozen de heer A. Klare te KoLhorn. j BOUWEN. Aan de firma Overtoom en Zonen alhier is opge dragen den bouw van eene school te Nederhorst den I Berg. Tevens is deze -firma belast met de verbouwing Prima geurige PIJPTABAK gefabriceerd door de Neemt proef met deze prima kwaliteiten in fraaie verpakking. VRAAGT ZE UWEN WINKELIER. (onder garantie.) Als- jafgevaardigdp wordlt benoemd de heer K. Kerk- meer. Hierna sluiting. MA RKTOVER ZICHT. De mankt van Dondeildlag jL was iets beter wat den winter aangaat, -bij die vorige markten. Van buiten -konden de menschen met hun vee en rutuigen nu heel goed komen. Watl dé' markt en handel in de vette koeien betrof* was mu gulst niet florissant, eigenlijk wel een beetje buiten verwachting. Maar toch is er I besteed voor de fijnste kwaliteit f 0.75 per pond. De handel in de -gelde- en kalfkoeien heette stug toch is er nog wel een beestje aan den man geraakt. Er was een aardige aanvoer van nucht. kalveren. De tijd is daarvoor weer, de handlel was dan ook. heel goed. -In de bokken en geiten had het niet veel te be- teekenen. -De handel in over houders was matig. Een levendige handel was het in de magere var ken» en biggen); ide aanvoer was ook belangrijk. De aanvoer v-an vette varkens was weer zeer belangrijk en ze gingen heel' vlug van de hand. De handel kan dan' ook gerust goed' genoemd) worden.. De- beste kwaliteit kon gelden f 0.36 per pond. -Onze vraag -aan een van de grootste kooplieden was, waar gaan toch al die v-arkens heen en -die vertelde naar de achter hoeken. De zouters golden 38 otis. per pond ivoor de export. De handel in de kippen en konijnen was zeer goed. Voor -dien tegenwoordijgen tijd krijgen wij heel goede, ja'.zelfs uitstekende kwaliteit boter -op de markt. Jam mar dat er nde-t meer komt, dan komen vanzelf de kooplui ook wel. De handel was trekkend, de prijzen goed. De kip-eieren waren weer iets terug bij de vorige mankt, d-e ho-ogste prijs gold weer 3' ets. minder. INBRAAK POSTKANTOOR. Hedennacht is er in het postkantoor alhier inge broken. De dief of dieven hebben zich toegang tot het postkantoor verschaft, door het opschuiven van het achterste zijraam, waarvoor men een breekijzer heeft gebruikt. Ook de zeer primitieve afsluiting voor het raam heeft men op deze wijze verbroken. Men heeft later de bestollerskamcr gewoon door de deur verlaten. 's Morgens werd de inbraak ontdekt en later ge constateerd dat ontvreemd waren een drietal post pakketten, geadresseerd aan de firma Heddes, firma Schene en een particuliere. De inhoud' van dé post pakketten was blijkbaar niet kostbaar, zoodat de schade niet groot is. Met beroepsinbrekers heeft men blijkbaar niet te doen gehad, daar er geen verdere sporen van inbraak zijn te ontdekken, ook niet aan brandkast enz. De cbef of dieven hebben een ideale plek voor een inbraak uitgekozen. Van een degelijke afsluiting van ons postkantoor is geen sprake, bewaakt wordt het niet en door den uitbouw is men op de bewuste plek aan ieders belangstellend oog onttrokken. Men kan er heel rustig werken, wat nu ook wel is be wezen. KUNST EN -GODSDIENST. D-e laatste lezing van dit seizoen werd' Donderdag avond gehouden dioor -dien heer D. Roggeveen van Bilthoven. Kunst, aldus -spr., ia weerspiegeling van geest, godsdienst weerspiegeling van oma lomer lijk. In van het winkelhuis aan -de Hoogzijde, eigen-dom van •de firma .Nijpels. -Het -straatgedeelte van dat perceefl wordit geheel ingericht -tot magazijn voor heeren- kleedimg. CORRESPONDENTIE. Berichtgever te Zuidscharwoude, uw ingezonden stuk wordt de volgende week geplaatst Petten, 16 Februari! 1922. Geacht© heer Redacteur l Beleefd verzoek ik voor onderstaande eenage ruim te in- uw veelgelezen- blad, bij voorbaat mijn dank. -Dit -schrijven ia maar aanleiding van het schrijven van een zekeren P., datum 6 F-ehr. 1922, waar ge noemde heer P. een zangvereeniging o-p imfaam -lage wijze naar benedtem tracht te halen. Het schijnt da" de zangvereenüging „Ons Genoegen" (te Burgerbrug hiermede bedoeld wordt. Mijnheer P., wat toch is dé red-en vato uw lasterlijk geschrijf, is u op de jaarvergadering geweest, zoo ja, wat gebeurde daar dat de -naam -van die vereeniging zoo erg in gevaar is of kan komen? Mijnh. P., hoe kan u zoo 'bezorgd zijn oyer die vereenigïmg, en waarom schrijft u dan op "zoo lage vuile wijze, over die veineemiiging, als die belangen u zoo na aan het hart zijn? Maar mijnih. P., ik denk, u Is niet o-p de vergadering geweest en als buitenstaander hebt gij zeker een praatgrage buurvrouw het een en ander hooren vertellen, eni.een vuile ingeving van uw altijd slecht denkend hart, deed u besluiten' zoo'n mooi stuikje te laten plaatsen. Hoe is heft mogelijk dat een mam al» u, vader van een zeer groot' gezin, een zangvereeniging zoo af gaat, kammen, bedenk toch, die leden 'hebben bijna allen' nog een vader en -een moeder, wat moeten die oudere van die zangvereeniging denken? Mijnh. P., hoe ia het mogelijk van u, odet alleen de vereentigilnig, haar directeur en Jeden, maar door uw onnadenkend! geschrijf ook den caféhouder te bena doelen, een mam wiens -haren reeds grijzen. Hak hout in uw eigen boech, een vader van negen klnderken-s heeft zich niet over zulke verwijderde dingen bezorgd te maken., heeft over zijn eligeni kroost zong genoeg. -Nogmaalsjmijn beleefden dank voor de opname -tee ken ik, Jb. VIEL Pz. EEN DUUR GEBAAR. Ten einde Duitschland te dwingen zijn eerste mil- liard te betalen, riep Frankrijk het vorige jaar de lichting '19 op, ten einde zoo noodig het Ruhrge bied te kunnen bezetten-. Frankrijk, dat dit initiatief achtte te zijn genomen in het belang vain alle geallieerden* vond die ge allieerden intusschen niet geneigd om de kosten te laten boeken op Duitschland's rekening. Met het gevolg, dat d'e regeering een suppletoirs begrooting heeft ingediend tot dékking van die onkosten, zijnde het luttele bedrag van 190 millioen francs! De financieele commissie uit de Kamer heeft de zer dagen deze suppletoirs begrooting besproken, zonder echter tot een besluit te komen. Eerst wil zij den premier hooren. Maar volgens de „Echo Na tional" zou zij er toe overhellen, het oorspronkelijk standpunt van de regeering in te nemenv n.1. dat het bedrag verhaalbaar is op Duitschland. Een nieuw -punt van wrijving dus tusschem Frank rijk en de bondgenooten, DE WAARDE VAN HET GETUIGENIS. Te Chicago heeft een merkwaardig voorval plaats gehad, dat een magistraat kenschetst als „het meest ontstellend bewijs van menschelijke dwaling". Het betreft hier een zekeren John Harvey, die gearres teerd werd* verdacht van oplichting. Niet minder dan 38 personen identificeerden hem absoluut als de mam, dien men zocht en die denzelfden naam draagt. De identificatie had plaats op het bureau van den officier van justitie en de gevangene, die wanhopig en volslagen verbijsterd was, werd opge sloten in 'slands gevangenis. Vingerafdrukken, die werden genomen en vergeleken met die van -den man, dien de politie in werkelijkheid op het spoor was, stelden echter de onschuld van den gevangen genome vast, waarop hij weer op vrije voeten werd gesteld'. DE FRANSCHE STUDENTEN. „De Association générale des étudiants", heeft door een artikel in de bladen de aandacht van het pu bliek! gevestigd! op de groote finantieele en. materieels moeilijkheden, waarmee vele studenten te kampen hebben, zoovele, dat door de groote achteruitgang van het aantal studeerenden, het Fransche intel- lectueele leven gevaar loopt. Het is vooral ook Paul Fort, de prince des poëts, de groote vriend van het Quartier Latin, die het voor de studenten opneemt. Vele studenten krijgen niet meer dan 200 fr. per maand* hetzelfde bedrag, waarvoor hun vaders 25 a 30 jaar geleden beschik ten. Hiermee kan, zelfs met de grootste zuinigheid, de student niet toekomen, zoodat velen tegen den 25en van den maand geen stuiver meer op zak heb ben. Gevolg is óf, dat geld geleend wordt bij meer gegoede kameraden óf dat tot den len van de vol gende maand1 honger geleden wordt. De Studentenvereniging kam er zich blijkbaar niet mee vereenigen, dat de studenten door de uitoefening van een of ander beroep, hun studiegeld verdienen, zooals b.v. in Amerika niet ongewoon is. Want hun president schrijft: Om uit deze geldelijke moeilijkhe den te geraken, trachten velen door ander werk hun inkomen te vermeerderen. Zoo zijn er b.v. stu denten, die op een notariskantoor werken of op mi nisteries, in een cabaret optreden of in een strijkje meespelen, enz. Maar dergelijke werkzaamheden acht het bestuur funest voor de eigenlijke studie, want een student, die verscheidene uren gewerkt heeft op een notariskantoor of elders, heeft in dén regel geen lust meer om in zijn eigen vak te studeeren. Het resultaat is dan ook bedroevend: waren er in 1914 17.300 studenten aan de Sorbone ingeschre ven, in 1921 was het aantal tot 11.200 gedaald!. Er moet geholpen worden, hoe ook; dé handhaving van Frankrijk'8 positie hangt ten nauwste samen met zijn intellectueel niveau. EEN STAKING VAN S MILLIOEN ARBEIDERS IN AMERIKA? Uit Berlijn, 16 Februari. Volgens berichten uit New York dreigt in de Vereenigde Staten een enorme staking uit te breken, nu de onderhandelingen om trent de looneischen der mijnwerkers geen succes hebben opgeleverd. De mijnwerkers hebben thans te zamen raet de spoorwegarbeiders één front gevormd. Bij een eventuëele staking zouden ongeveer vijf millioen arbeiders betrokken zijn. Als mem eem jong meisje onlfcmoet, dal niet vroolijk ia, niet lévendig, dat' over veelvuldige ongesteldheden klaagt, geen eetlust 'heeft en slecht tslnapt, d-a-n (kan men zonder gevaar aichi te ver-gissen zeggen, dat is ©en jong meisje, dat de eensite aanvallen van- bleek zucht! heerflt te doorstaan, (die soort bloedarmoede, die vooral bij kinderen voorkomt gedurende den groei en die zoo gevaarlijk voor hen is. Die teekenieni zijn inderdaad de bewijzen van eene verarming van het bloed, die langzamerhand enger wordt. Men moet! in zoo'n geval handelen en «nel handelen. Hel 'dreigen van de ©Lekte moet een aansporing zijn om on middellijk op de noodige tegenweer te zinnen. De behandeling met de Pink Pillen zal, mits op tijd geschied, het kwaad verhinderen en zal in den rr'gel zeer spoedig het physieke evenwicht her stellen wegens de bijzon dere eigenschappen dier Pillen als hernieuwer van het bloed en versterker der zenuwen, wegens hun krachlige werking op het samenstel van alle organi sche functies, Voor de Tt.ir.,r ouders, die te klagen heb- LUCIENE PIGEON. ben over de gezondheid der kinderen bestemmen wij ©mdenstaanden brief ons met toestemming harer ouders, geschreven door de jongejuffrouw LUC1ENNE PIGEON, wonende te Rozoy Bellevalle (Adsne); „Ik kom U met die grootste voldoening -mededeelen, dat de Pink Pillen mij -uitstekende resultaten gege ven hebben. Sedert drie maanden leed ik aan bloed armoede, ik had steeds een zwaar hoofd, sliep wei nig, (at zonder eetlust en ik had dikwijls neusbloedin gen. Op raad van 'een© vriendin nfljm ik de Pink Pil len. Reeds bij de tweede doos gevoeld© ik mij beter, ik ben met de -behandeling doorgegaan en ben op het oogenblik zeer gezond, ik slaap veel beter, mijn eet lust .is -teruggekomen en mijn neusbloedingen hebben opgehouden. Ik ben blij U de goede resultaten der Pink Pillen ta mogen mededeelen." De prijs der Pink Pillen bedraagt 1L75 d© doos, f 9.— de zes doozen. Zij worden verkocht dn het HoofddJépot: Nassaukade 31'4 te Amsterdam. Eisch dit adres en -d© Holflandsche gebruiksaanwijzing. De Pink Pillen, zijn ook te verkrijgen bij eüle goede apothekers en drogisten.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1