Alpittn Ninin- Atratntic- Liilluullii Dinsdag 21 JFebruari 1922. 65ste Jaargang. No. 6979, Uitgevers t N.V. v.h. TRAPMAN Co Schagen. EERSTE BLAD. Ingezonden Stukken. LUX-schuim gedompeld worden. ZIJDEN lAMPEKAPPCN GORDUMÈM BUOUTERIEN Tkietvolnïeé krimpen DELEVERÜZEiPM* VLAARDINCEN Binnenlandsch Nieuws. SCHAKER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 'e morgens 8 *ur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk ln het eerstuitkomend nummer geplaatst. Prijs per 3 maanden 11.85. Losse nummers 8 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels 11.10, iedere regel mees 20 cent (bewijsno. POSTREKENING No. 23330. - INT. TELEP. no. 20, I inbegrepen). Groote letters worden naar plaatscuimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT DIT TWEE BLADEN. M. de Red., De heer As. Olie alhier stelt in het nummer van Woensdag eenige vragen, die ik zal trachten, voor zoover me dat mogelijk is, te beantwoorden. Een kleine opmerking vooral. Dat uit het „zooveelste" be richtje in de Schager zou blijken, dat bedoelde berichtgever over het faillissement inzond, dat hij zich bijzonder voor het faillissement van de Coöpe ratie „Vooruit" interesseert, is naief van domheid, daar hij zich evengoed interesseert ook voor andere dingen. Als we eens goed gingen tellen, dan zou misschien blijken, dat die opmerking, als ze hout sneed, in meerdore mate m'n Oudkarspelsche collega zou aangaan. Maar die moest As. Olie niet hebben, niet waar? We zullen thans de vragen op den voet volgen: 1. Kan deze berichtgever zich niet voorstellen, dat vele leden tegen hun aansprakelijkheid voor die groote schuld in opstand! zijn gekomen? 'k Kan het me he9t voorstellen en als ik, buiten staander geweest zijnde, als bet groote gros van de protesteerenden, maar steeds van fraude en wanbe heer had geboord, dan zou ik mede hebben gepro testeerd, maar niet eerder, vóór en aleer ik een onderzoek had ingesteld, desnoods met behulp van de rechterlijke macht, naar de juistheid en de waarheid van geuite beschuldigingen. Heeft As. Olie dat gedaan? Aangezien hij dat niet heeft gedaan, mist hij het recht een toon aan te slaan als in zijn ingezonden stuk. 2. Weet uw berichtgever dan niet, dat die groote schuld, waarvoor de leden verreweg bet overgroote merendeel bij verrassing aansprakelijk zijn gesteld* vrij zeker het gevolg is geweest van gruwelijk wam beheer? Daarvan is uw berichtgever niets bekend. Wel weet hij, dat die ellendige secretaris-penning meester, die hot volgens As. Olie nog al verpeu- terd heeft, heeft gewerkt als een paard, dag en nacht, voor de Coöperatie, er alles heeft aan op geofferd, geld, goed en gezondheid, huiselijk leven en nachtrust, zoo zelfs, dat diezelfde As. Olie hem meermalen heeft gezegd: „Man, je bent gek, met je zoo op te offeren, ondank zal je loon zijn". As. Olie heeft een vooruitzienden blik gehad!, neen, hij sprak, zoo zei "hij, uit ervaring. Moest niet allereerst de gewezen bedrijfsleider en het verantwoordelijk bestuur aansprakelijk worden gesteld voor hu*- sl -cht beheer en daardoor ontstane groote tekorten? Wie van de verschillende bestuurs leden van de voormalige coöperatie „Vooruit" heeft jaren achtereen de teugels in handen gehad? Die laatste vraap is moeilijk volledig te beantwoorden. Ik citeer uit het geheugen: Jb. Berkbout P. Zee man, Jr. Glas, Jb. Nol Pover, B. v. d. Wal, P. van der Molen, P. van Zoonen, D. Bobeldijk, C. Blom, G. Glas, Jn. Kuiper, wijlen N. Goudsblom, J. Klin geier Klz., A. Klingeier, C. Paariberg, J. du Burck, F. P. Mammen, D. van Zoonen, C. Kliffen, J. Klif fen, W. Zweed, C. Kieft, Jb. Kramer, K. Zeeman, A. Nouwen,- P. Koedijk, R. Mulder, F. van Bergens en nog wel een paar dozijn meer, doch ik denk niet, dat As. Olie daarin belang stelt. Voor zijn doel had ik er slechts 2 A 3 moeten noemen. Olie, Olie dom! Wat het eerste deel van de vraag betreft vind ik ook, dat, als let vooral op mijn als die bestuursleden zoo'n slecht beheer hebben ge voerd, z ij aansprakelijk moesten worden gesteld. Maar As. Olie weet dit blijkbaar ook niet goed: im mers in de vorige .vraag zegt ie: vrij zeker en nu op eens is alle onzekerheid weg. Wil ik mijn heer Olie eens wat zeggen? De leidende protestan ten rukken enkele zinnen uit een rapper, van de H.H. uit hun verhand, waarin het woord wan beheer staat en daarmee is de stelling van wan beheer geponeerd. Dat mijnheer Olie 's bij den be richtgever aanloopt, dan zal deze hem wel eens het juiste citaat geven. Welk bestuurslid was het, die in een dier jaren de functie van secretaris-penningmeester gelijktij dig waarnam? Was dat niet hetzelfde jaar, dat het veelbesproken kasboekje is zoek geraakt? En welk bestuurslid is het geweest, die tal van opgeschroef de en daarmee misleidende artikeltjes heeft ge schreven in de coöperatie-blaadjes? De een vindt opgeschroefd, wat de ander, gewoon of Juist vindt. Dat's verschil van smaak. Misleidende artikeltjes, ik ken ze niet! Wie die geschreven heeft? Dat moet wel die beruchte secretaris-penningmeester zijn, die kasboeken zoek maakt en gelden op ongeoorloofde wijze afschrijft. Wie anders zou voor zulke euvel daden in staat zijn? Voor zoover uw berichtgever bekend, is, zijn de kasboeken! aanwezig. iMochiti er dus fraude of verduistering hebben plaats gehad, dan zal dit nog wel uit te visschen zijn. Die secre taris-penningmeester zal dus z'n gerechte straf wel niet ontloopen. Dat komt dus wel in orde. Als hij bij zijn arrestatie dan nog het verzoek doet den weg langs de Langedijker Muziekschool te nemen, dan kan de heer As. Olie meteen zich verlustigen in de gedachte: „zie zoo, daar gaat-ie voor 'n paar jaar die doos in, nni toen ik vrij' vian betallen!" Gebeurde dat alles niet in betzelfde jaar, dat èn bedrijfsleider èn voorzitter èn secretaris-penningr meester in het groot meededen aan kettinghandel? Het is ondergeteekende niet bekend, dat die func tionarissen in het groot aan kettinghandel hebben gedaan. Bovendien weet hij niet meer precies, wan- 'neer de fucties bekleed, werden. Wel kent hij tal van personen, die in oorlogstijd dingen hebben ge kocht, die zij trachtten met winst van de hand' te doen of portie namen. Ik noem o.a. de heeren F. P. Mammen. Du Burck, P. van Zoonen, A. Nou wen, Jr. Glas enz. Hij kan er nog wel 100 andere bijnoemen. Doch, dat van den heer Mammen was dan toch niet uitsluitend, wat de heer As. Olie fcetinnghandeli belieft te noemen, Ik herinner me, dat hij aandeel had' in boter, tarwemeel, haver enz. Maar een voordeelig zaakje had! Mammen in petroleum. Hij had toen nd. een motor als drijfkracht. Via de gemeente kreeg hij elke week of maand een hoe veelheid petroleum. Inplaats van ze te gebruiken, voor het doel, waarvoor ze was bestemd, verkocht, hij ze voor grof geld. Ik dónk wei dat dit i etzelfde jaar was, waarin de heer K. Zeeman op een be stuursvergadering Van de „Vooruit" zei: Ik verd.... het, om mijn haver aan de Regeering te geven voor 'n krats en er straks zelf dure voor m'n paarden te moeten koopen". En ik meen ook, dat het in het zelfde jaar was, diat op dien zolder van P. Zeeman alles in overvloed was, waaraan vele menschen ge brek hadden. Ook in datzelfde jaar, was het, dat tal van personen Piet van Zoonen niet met rust lieten met vragen, als: „Piet, kun je me niet eens 5 pond suiker, 5 pondi koffie, zooveel rijst, enz., enz. bezorgen?" Het waren vooral die menschen, die hem nu van.kettinghandel beschuldigen. De adres sen zijn voor As. Olie bij ondergeteekende wel te krijgen, en Van Zoonen zal hem wel willen meedee- len, welk aandeel Mammen es. in kettinghandel hebben gehad- En welke secretaris der voormalige coöperatie „Vooruit" belastte zich zoo vol ijver voor het in orde brengen van de statuten-wijzigingen, waardoor de leden eerst voor f50 en kort daarna voor f125 aan sprakelijk werden gesteld voor de groote tekorten? De eerste Statutenwijziging had plaats op 14 Sep tember 1917; ik meen, dat t09n .de heer Du Burck secretaris was, of de heer A. Nouwen. De laatste wijziging, waarbij de aansprakelijkheid op f 125 word gesteld, geschiedde op 25 November 1919. Toen was de heer C. Paariberg te Oudkarspel secretaris. Dat antwoord valt As. Olie niet mee, hé? Hij was vanzelf in de onderstelling dat het Du Burck was. Maar af gescheiden daarvan, wat voor verkeerds zit er toch in, als. een secretaris uitvoering geeft aan genomen besluiten? Mag dat ook al niet meer? Waarom bleef die secretaris in gebreke om een afdruk van die bezwarende statutenwijzigingen aan de leden uit te reiken? Zal As. Olie moeten vragen aan die secretarissen of misschien aan de respec tieve besturen. Met deze antwoorden 19 aangetoond, hoe de heer As. Olie, evenals zoo goed als alle andere protestee- rened, het sMachitloiffeir Is geworden van 'laster en misleiding, die door een paar politiek-fanatiekers worden gebruikt om hun standje te redden. Doe, meneer As. Olie, nu maar niet langer meer aan struisvogelpolitiek en zie de dingen zooals ze zijn, als ge u eens goed op de hoogte hebt gesteld! van den waren toestand der zaak. *raag b.v. hoe het toch mogelijk was, dat het verlies op 1 Januari 1919 van rond f30.000 was aangegroeid) tot rond 'f50.000 onder de wijze en verstandige leiding van I Mammen, Paariberg, Zeeman, Kramer enz. Laat u niet langer leiden door uw misnoegen over het móeten-betalen en vraag eens wie de oorzaak is van I de duizenden verlies op „pof', wie er ter wereld wat dóen kan tegen de watersnoodschade, welke I gevolgen de concurrentie met de broodfabriek in Helder heeft gehad; hoeveel brood de coöperatie ,gaf voor een bepaald aantal centen, welke perso- neeLTeidar ze heeft gehad, hoe hoog die transport kosten naar Anna Paulowna en Helder warer. hoe- 1 veel brood daar bedorven aankwam of onverkocht bleef, hoeveel er verfeest is, maar genoeg. Volgens As. Olie moet Barbertje hangen. Dat Barbertje niet zal hangen weet De Berichtgever te Zuidschaxwoude. Mijnheer de Redacteur, I Zou UEd. een klein plaatsje in uw veelgelezen blad beschikbaar hebben voor het volgende. Mij i9 al een paar maal gevraagd: Is u ook tegen stander van de Waterleiding?* waai op door mij is geantwoord: Ja. Dat heb ik gedaan om de volgende redenen. Toen de gasfabriek was gesticht, was mijn vrouw niet voor gas. Maar de oorlog kwam en geen petroleum kunnende krijgen, namen wij onzen toevlucht tot gas, wat mij f 102.50 heeft gekost van aanleg. Als het nu moest gebeuren na geaane ondervinding, dan gebeurde het niet. De reuk die het afgeeft is veeltijds niet aangenaam en het zwart dat het af geeft is lastig. Tweemaal is door mij om een be- 1 diende van de gasfabriek gevraagd om eens naar het gas te zien, maar tot heden tevergeefs. Nu November 1.1. is mij een contract aangeboden om 25 kub. gas te gebruiken voor f3.75 plus 20 cent meterhuur, tezamen f3.95 p. maand, of anders geen gas en de meter zou worden weggehaald. Nu heb ik al een berekening naar aanleiding wat ik daarvan heb gelezen wat d:a kosten voor mij zelf zullen bedragen, dat is misschien op f25 te schat ten; Maar wat het water zal kosten als het klaar is, trek ik in twijfel of het berekend kan worden, met het oog op den grooten afstand en betrekkelijk klein aanta-l huizen, temeer nu ik kort geleden van een veel grootere plaats als de onze heb gelezen, dat door 1000 angeslotenen bij de waterleiding is gere clameerd tegen den hoogen prijs. Het vorige was mij al reden genoeg om er tegen te stemmen. En wat ik nu gelezen heb in de Haagsche Post, d.d. 18 Febr. 1922, deed mij besluiten in uw blad een plaatsje te vragen. In genoemd blad is een schrijver, die geeft iedere week aanteekening uit een geheim dagboek. Daarin heb ik gelezen dat hij sinds Januari zijn ze- i vende fiscale aanslagbiljet had ontvangen^ waarbij de aanslag voor de waterleiding en dat die- hooger was dan voor twintig jaar zijn wijnrekening. Een wijnrekening van twintig jaar geleden van mijzelf bestaat niet, maar als ik terug denk ruim 25 jaar geleden toen ik op een Vrijdag op de. Alkmaarsche kaasmarkt was en dat een Arie Brak te Zijpe er stond met 72 mooie kozen en mij vroeg: Brugman wilt u ze koopen voor 50 cent per stuk? En D. R. Kaan te Wieringerwaard op de zaadmarkt was met 120 mud Chevalier gerst, die niet meer opbrachten dan f 3.75 per mud. Toen mij dat in gedachten kwam, kwam ook de gedachte bij mij op: het, is niet wen- schelijk dat zooiets terugkomt. En toch, naar mijn gedachten zijn op heden de voorteekens zooj, dat ern stig moet worden overdacht voor en aleer men tot zulke dingen overgaat die niet bepaald noodig zijn. Winkel, Februari 1922. KL. BRUGMAN. Allei in Uw hu\fi dat schoon demaak moet wonden en de te<$en walen bestan lakan ook yeüüS in het roomse .T» c$e zui. vere en rennkjende Fabrikanten van SonLiOMT zeep HEERHUGO WAARD. In de Vrijdag 17 Februari gehouden Raadsvergadering waarvan onze lezers in Heerhugowaard en omgeving uit voerig verslag ontvingen, werd o.a. mededeel tig gedaan van het volgende ingekomen schrijven: Het comité der socialistische inwoners dezer gemeente verzoekt den Re ad te bea luiten en toe te stemmen tot 't daarstellen eener Bijzondere School op socialisfischen giondslag en denkwijze voor 30 leerlingen in twee lo kalen, waaraan verbonden is een gymnastiek! okaai met buiiet en tooneeh. waar dan ook verschillende verga deringen en uitvoeringen kunnen plaats vinden. Daar de onderwijswet zoo is gewijzigd, dat ieder, die zijn kinderen op zijne wiize wil laten opvoeden fdus die een erkende religieuze of erkende polhtieke richting er op nahoudt) aanvraag kan doen er een school voor te verstrekken, mits "dat de betrokken gemeente de kosten kan dragen, zoo meenen wij dan ook dat de revolutianf nairen dat recht bezitten. En daar d e gemeente nu toch op onkosten wordt ge- —A kan dit er ook nog wel bij.' schrijven is onderteekend: Voor het Comité: C. Pl Willems, secretaris, Rustenburgerweg. Bepaald wordt, dat eerst een meer omlijnd adres met plan dient te worden ingezonden, alvorens B. en W. advies kunnen uitbrengen. Ged. Staten wilden wijziging van het besluit inzake overdracht van de Openbare Lagere School na Hl laan het Roomsch Katholiek Kerkbestuur. Er dient in dat besluit te worden opgenomen^ wanneer da over dracht zou plaats vinden, terwijl zij willen, dat eerst de nieuwe Openbar eLagere School in gebruik kan worden genomen, voordat overdracht van de O.L. school III aan het R. K. bestuur gescwedt Er wordt op gewezen, dat de aanbesteding van de nieuwe school nog moet plaats vinden. Wat de overdracht van de O. L. school no. I aan het R.K. bestuur van den Parochie van den Heiligen Dro~ nisius betreft Ged. Staten willen eerst bepaald zien, dat een kleine nieuwe openb. lager school zal worden gesticht, waar de tegenwoordige leerlingen der bestaande O. L. school kunnen worden ondergebracht. B. en W. adviseeren tot overdracht en vragen mach tiging tot het doen maken van planden voor bouw nieuwe O. L. school en woning voor het hoofd der schooL De vooretellen van B. en W. worden met op een na algemeene stemmen aangenomen; tegen de heer Mét B. en W. worden gemachtigd om te onderhandelen over overdracht van ae woning voor het hoofd aan het R. K. kerkbestuur. Tegen de heer MeL Voor het bouwen van een nieuwe O. L. school met woning zullen B. en W. naar geschikt bouwterrein uitkijken. Besloten wordt tot het verleenen van steun van ge meentewege en wel voor georganiseerden, die uitgetrok ken zijn en ongeorganiseerden f 7.50 per week voor hoofden van g ezmnen met 50 cent per week per kind. Dit besluit werd genomen met 5 tegen 4 stemmen. DIRKSHORN. Vrijdagavond vergaderde de Vrija. Democratische Kies- vereeniging Harenkarspel ten huize van den heer Bruin. Na opening door aen Voorzitter, die constateert dat slechts 13 leden, waaronder 1 dame, zijn opgekomen* worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen, maakt de heer J. Dam de opmerking, dat in de vorige vergadering de heer C. Peetoom de opcenten op, de ongebouwde eigen dommen, geheven door de gemeente, veel te hoog beeft opgegeven. Inplaats van met f 25 is de heer Peetoom daardoor Blechts verhoogd met ruim f 8. Enkele ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Met het uitnoodigen van een spreker zal nog wat worden gewacht, in de hoop, dat intusschen de lucht in den Bond wat zal zijn opgeklaard. Volgt jaarverslag van den secretaris. Het aantal leden bedraagt thans 108. De rekening van den penningmeester, den heer de Vries, nagezien door de heeren P. Borst en J. Dam, wordt goedgekeurd op een klein batig saldo. Bjj oe nu volgende bestuursverkiezing worden her kozen de heeren R. v. cL Laan en G. Wink en gekozen de heeren L. Reuvers en G. Raap. Tot afgevaardigde naar de Bondsvergadering, alwaar de ruzie in de partij zal worden behandeld, wordt ge kozen de heer Reuvers, die echter om gezondheids redenen bedankt, /Jsnu wordt aangewezen de heer Schoort, die de benoeming aanneemt Bjj ae rondvraag geeft de heer D. Dam rijn onte vredenheid te kennen met het gemeente-bestuur en de onderwijzers, daar het onderwas de üaatsto maanden niet geregeld is gegeven. De heei Reuvers, van antwoord dienende, zegt,; dat fiet hoofd der school en B. en WL zich steeds beijverd hebben, bij afwezigheid van een onderwijzeres, zoo spoedig mogelijk een tijdelijke te vinden, wat ook gelukt is. Hun mag dus geen verzuim ten laste worde rf gelegd. Integendeel. Spreker is zelf door ongesteldheid eenige dagen Verbindend geworden zijn taak te vervullen, maar heeft later vrijwillig rijn vrije namiddagen aan de leerllingen gewijd, zoodat op 1 Februari zijn klassen weder op peil waren. Dat daarna de „griep'" onder de kinderen weder Stagnatie in het onderwijs veroorzaakte, kan toch bezwaarlijk aan de onderwijzers worden ver weten- De heeren P. Borst en J, Dam onderstrepen wat de vorige spreker heeft «ezecd en voegen er nog bij, dat in het vervolg waarecnijnJijk geen tijdelijke leerkrachten meer zultlen kunnen worden benoemd. Tal van gemeen ten moeten het thans al met onvoltallig personeel stellen. De heer D. Dam verklaarde zich nu tevreden gesteld. Voorts kwam nog ter sprake het vroege aanvangs- _ur van den morgenschooltijd, n.1. half 9, en de lange tijdruimte tussohen den morgen en den Tuidda{^-school tijd, van 2V» uur. Dat wordt voor de kinderen, die een half ruim één uur vaQ de schooi al wonen, een onhoudbaren toestand genoemd. Hierna sluiting. r - HWKPJiAWII, Zaterdagavond 18 Febr. hield do Ned. Ver. tot Afseh. v. Alc. dranken, ald. Anna Paulowna, een openbare vergadering in het café van den heer J. Borst Het flink bezette zaaltje, aardig versierd toet toepasselijke spreu ken en wenken omtrent geheelonthouding, bood een feestelijk aanzien. Het programma liet ook blijken, dat met het nuttige het aangename gepaard zou gaan. De vergadering werd geopend door den hr. J. Kreijgen, die het publiek welkom heette, als mede den spreker en den heer Ploeger, secretaris van 'den Jeugdbond voor Onthouding, aföL Scha gen. Mej. Jo Jongejans zong htt: „Jantje's Offer." Hierna kreeg de heer J. IL Varekamp van Haarlem het het, dat leed te lenigen en den strjjd tegen 't alcoholisme aan te binden. De mis bruiker lijdt zelf veel door gewetenswroeging. Velen ia de gevangenis rijn slachtoffere van den drank. Het leed is echter net grootst voor vrouwen en kinderen, treft het meest onschuldiger*. De kinderen dragen vaders straf. Onze plicht is net alzoö, die kinderen, die weer loos zijn overge leverd, dit leed te besparen. De kin deren, geboren uit een huwelijk van drankzuchtigen^ rijn gedoemd het stempel der minderwaardigheid te dragen. Zo rijn lichamelijk en geestelijk verzwakt, cn reeds bij hun gebcrule voorbeschikt tot idiotisme, épi lepsie, drankzucht, zwakzinnigheid, misdadigheid, enz. Doch ook ln gezinnen waar matig sterken drank 'wordt gebruikt, is de alcohol een vloek. Het kind mag ai gauw meeproeven en zoo worden in Nederland, volgenja een onderzoek door onderwijzers op vele scholen inge steld, tel van kinderen stelselmatig vergiftigd en opgevoed voor het offeren aan den drankduivel Ook de matigheid is een groot kwaad: De meeste dagelijksche gebruikers kunnen het geld thuis zooveel beter gebruiken. Er is zoo vaak armoede in het gezin, er is zoo menig gezin, waar vrouw en kind hongert, terwijl de man lederen dag er een paar voor de tapkast neemt Wii nebben de plicht, de drankverléiding zoo klein mogelijk te maken. De menschen die zeggen: „Och, ik kan er wei buitem voor mij kunnen ze den drank wel opruimen, die geheelonthouders doen dan toen maar goed werk," maar daarbij zelf niets doen, begrijpen hun plicht niet Ze rijn als bij den brand, waar eemge hon derden menschen stonden te kijken en het werk prezen van enkelen, die deden wat ze konden, om den brand te blusschen. De strijd tegen den drank moet niet alleen steunen op de Wet Do pas verworpen Wet op de Plaatselijke Keuze toont, dat die stap in de goede richting nog niet is een daad, voortgekomen uit de massa. Maar, zegt spre ker, wij wanhopen, niet. Steeds weer zullen we van onze overtuiging doen blijken en eindelijk zullen we winnen. Met een opwekking om onze plicht te volbrengen, door leed te lenigen en strijd te voorkomen, en dus zich aan te sluiten bij de Ned. Ver. tot Afsoh.' v. Alc. dranken, besloot spreker zijn sympathieke rede. Het programma was oaarmee echter nog geenszins ten einde. Een aantal kinderen, onder leiding van me). Jo Jongejans, zong heel lief ",t Vogelnestje Het viel zoo in aen smaak, dat het laatste couplet nerhaald moest worden. De gezusters Pranger zongen „Avondliedje'' en „Na een onweder", een Weensch meisje zong heel lief twee Duitsche liedjes; mej. Jongejans droeg voor „Hui- bert en Klaartje"; de heer Ploeger wekte tot stichting eener afd. van den J. v. O. Hij declameerde en zong: „Grootmoeder"; de heer Varekamp droeg voor „Opoe" van Speenhof en „De Student" Hierna een zeer geanimeerde tombola zonder nieten, met niet minder aan 100 aardige prijzen en prijsjes Inderdaad, mej. Voorthuijsen komt aue eer toe voor dit werk, waarvoor zij, naar we hoorden, dag en nacht voor in de weer is geweest Na de mededeeling, dat een afd. J. v. O. was opgericht, met aanvankelijk 8 leden en dat 2 leden tot de Ned. Ver. waren toegetreden, sloot de Voorzitter de vergadering met een woord van dank aan allen, $Ue tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt BÜHGERBRUG. Do IJsclub alhier heeft, dlaajrttae gesteund dioor bij- draigjen van belangstellenden van 23 behoef tige gezin nen, elk. Van 3 tot 6 pond) spek uitgedeeld, een gave d'ie zeker dankbaar aanvaardi ia. JULIANADORP. (Het woonhuis in eigendom en bewoond:' door dien •heer A. L. van 'Dijk, is onderhands verkocht aan den heer S. Biersteker Iz., alhier. OUDE NIEDORP, (Zaterdagnacht brandde alhier door onbekende oor zaak hei huis, bewoond' door den heer P. Kort Jr., ge heel af. De inboedel werd gedeeltelijk, door de buren gered. De woning was eigendom van den heer W. Langediijlk. Assurantie dékt de achaide.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1