FEUILLETON. TERUG IN HET LEVEN. Marktberichte Gemengd Nieuws. B rgerlijke Stand. VRÏJZ.-DEMOCRATISCHE BOND. In de Zondag J.1. gehouden vergadering van den Fartijraad van den Vrijzinnig-Democratischen Bond zijn o.a. uitvoerige besprekingen gewijd aan de be schuldigingen vam de heeren Teenstra en Koster aan het adres van den partij-secretaris mr. P. J. Oud, als zoude deze op den uitslag van het refe rendum hebben getracht te influenceeren. De ver gadering, samengesteld uit afgevaardigden vam alle kieskringfederaties was eenstemmig in haar afkeu ring van de weigering van beide heeren om hun be weerde grieven door een commissie van arbitrage te doen onderzoeken. Geconstateerd werd door alle afgevaardigden, dat van eenige beinvloeding door den partijsecretaris niets hoegenaamd was gebleken. De vergadering vereenigde zich met het ontwerp- beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergade ring, behoudens eenige wijziging in de toelichting. BOTSING. Gistermorgen om elfuur is te Tilburg een naar Bcxtel vertrekkende goederentrein op een voor den nieuwen spoordijk dienstdoenden zandtrein gere den. Geen persoonlijke ongelukken. De materieele schade is gering door het spoedig en krachtig rem men van den machinist van den goederentrein. DE GRIEP. In het visschersdorp Volendam doen zich zeer veel gevallen van griep voor, ook onder de zuigelingen. In de afgelóopen week zijn zes kinderen beneden het jaar aan de ziekte gestorven. OUDKARSPEL. Het plaatselijk ziekenfonds heeft op het oogenblik ongeveer 25 zieken die zich voor ziekenuitkeering hebben opgegeven. Behalve dit aantal zijn er nog verscheidene die zich niet kunnen melden, omdat ze verwachten dat de ongesteldheid zich tot enkele dagen zal beperken. OUDKARSPEL. De motie tegen de verplichte aansluiting aan het waterleidingbedrijf, is door ongeveer 300 hoofden van gezinnen geteekend. Dit is bijna drievierde van het totaal. NOORDSCHARWOUDE. We kunnen nog niet spreken van een vlugge post verzending. Een brief Vrijdagmiddag om half éen alhier gepost, bereikte pas Zaterdagmorgen om half tien te Schagen de plaats van bestemming. Een ware slakkengang, ondanks het feit dat we een hoofdkan toor in de buurt hebben. Het is trouwens niet de eerste maal dat er hier over een weinig vlugge post verzending reden tot klagen is. OUDKARSPEL. De IJsclub Volharding, welke reeds tweemaal de zen winter teleurgesteld is door de ingetreden dooi, juist toen de banen geheel gereed waren, zal het nu voor de derde maal probeeren. Dinsdagmiddag heeft het bestuur een begin gemaakt met het uitzetten der banen, Woensdag zullen de palen gezet worden, de ijstent staat nog. zoodat Donderdag de eerste wed strijd zal plaats hebben, als tenminste de IJskoning stand houdt. Vermoedelijk zal Donderdag de beker voor het kampioenschap hardrijden van den Langendijk ver reden worden.. De club kon er nog juist in slagen een goede baan van 500 meter aan te leggen. Ook de publiekbaan daaromheen wordt nog een goede harde vlakte, doch overigens moeten veel ijskorsten verwijderd worden wil er een berijdbare vlakte verkregen worden. HET TEKORT OP DE SPOORWEG-EXPLOITATIE. Utrecht, 7 Fe'br. Door de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel is besloten, om, zoodra mede- deeLimg van den Minister omtrent d© hangende kwes tie der dienst- en rusttijden is ontvangen, binnen een week daarna een buitengewone algemeene vergade ring «te beleggen ter vaststelling van de aan te ne men verde.ro houding. DE MALAISE IN DE INDUSTRIE. 'Uit Veldhoven, 7 iFebr. De machinale schoenfa briek van de firma Moeskops Moonen heeft met in gang van heden haar fabriek stopgezet. Het is te vreezen, dat meerdere schoenfabrieken1 gedwongen aJuiUen wotlden1 hun werklieden wegens «flapte te ont- DE MOORDAANSLAG TE ROTTERDAM. Rotterdam, 7 Febr. In verband met den moord- aansHag op den 28-jarigien (koopman H. Blaazer, is een 18-jarige (kantoorbediende gearresteerd. iMen kent de voorgeschiedenis. Vrijdagavond vond een brievenbesteller op de Esscbenburgsimgel den koopman H. Blaazer in bewusteloozen toestand met een schotwond aan de slaap. iHet was er zoo donker, dat hij den getroffene zeker niet gezien zou .hebben als hij zijn eHectrisohe lantaarn niet rvoor de borst had gehad. Een voorbijkomend majoor der politie, die aanvankelijk aan zelfmoord dacht, waarschuwde den Geneeskundigen (Dienst. Een inspecteur van het bureau Witte de With- stiraat, liet .onmiddellijk de omgeving afzoeken, doch hij vond geen revolver. Wel werd een ihul-s gevonden die van een kleine browning afkomstig was. Toen vermoedde men dadelijk een moordaanslag en werd de leiding van. het onderzoek door den heer N. Klaas- Naar het Engelsch van WILLIAM J. LOCKE Voor Nederland bewerkt door W. A. J. ROLDANUS Ji*. Uitgave van W. DE HAAN, Utrecht HOOFDSTUK I. i. r-'mmt Marcelle Baring, een bcroepsverplcégstór, kwam op één goeden avond laat aan op Churton Towctl om haar taak als verpleegster te aanvaarden. Churton Towers was het landgoed van een adellijke familie, die, zooals vélé andere, het ter beschikking had gesteld van de régééring, om het in te richten als een herstellingsoord voor gené- zende officieren; een landgoed met prachtigé eraspér- ken, terrassen en vijver, met schilderijengalérijen, béwaakt door grimmigledige harnassen, met statige, heterogeéü gemeubelde halls, met kamers met behangséls van gé- weven stof, vroeger gevuld met de schatten van eeuwen, doch thans leeg, behalve de rijen kleine, gélijkvormigé legcrlodikanten en de kleine vurénhoutén modéltaféltjés aan het hoofdeinde. Eeniaszins verlegen door de grootheid van haar nieuw „home" en door het contrast met de utiliteitsleelijkhéid en wiskundige uniformiteit van het General Hospital, dat zij juist verlaten had, ging Marcelle Baring den vol genden ochtend naaj beneden, om haar nieuwe taak té aanvaarden. De hoofdverpleegster deed een rondgang met haar en stelde haar voor; maar dien eersten ochténd onthield zij hoogstens een derde gedeéllé van dé namén. Het zou wel een paar dagen duren voor zij ze allemaal kende en ook de geschiedenis van de vérschilléndé gé vallen. Trouwens net waren allen herstellendén, véél te verbinden viel er niet en haar werk was mééi admini- slratief dan persoonlijk. Haar eerste indruk was, dat hier oen aantal vroolijke, bijna in het geheel niet van élkaar verschillende jonge mannen bijeen was; sommigen in allo opzichten gezond van lijf en leden, die binnen kort weer teruggezonden zouden worden naar de hél van bommen en granaten, waaruit zij verdreven waren; anderen verminkt en misvormd, zonder armen of bee- nen, met voor altijd onbruikbare polsen of enkels. Overdag waren zij bijna allen buiten de ziekenkamers; de meesten speelden tennis of lagén op dé térassén of biljartten in het pavaljoen dat uitzag op den Japansche tuin. Het was niet makkelijk hen allen in het oog te houden. Eerst den tweeden dag trok de naam van een jong een in handen genomen. Het Sbleék, dat bet slachtoffer H.. iBIaazer samen woonde met ©ene vrouw, die van haar man geschei den leefde. Aangezien deze man bedreigingen tegen Blaazer heid geuit, werd deze gearresteerd doch <m- mididelüjik weer losgelaten, daar hij gro-ndig zijn alibi kon bewijzen. Tevens deefl.de de huisvrouw van Blaazer mede, dat er op den avond van den moord herhaaldelijk aangebeld was door iemand, riite sa&r Blaazer vroeg, maar steeds onmiddellijk de deur achter zich dicht trok als van boven werd geroepen, dot. Blaazer Biet thuis was. Blijkbaar had hij de bedoeling iniet door de vrouw, die boven aan de trap stond te worden gezien. Daarin is hij geslaagd; zij heeft alleen zijn stem ge hoord en kan verklaren, dat hij geaffecteerd) sprak. Toen deze bezoeker voor de tweede maal gescheld had, is (Zij B'laazer, die altijd) zeerveel bezoek ont ving, in een café in .de buurt gaan waarschuwen. Wie kaïn dat zijn? vroeg Blaazer haar en toen zij hem meegedeeld had, dat hij zoo geaffecteerd sprak, zeide hij: „Dan is 't het studentje". Daarmee bedoelde hij een student te Leidien. Bij oen t.e Leiden ingesteld onderzoek is gebleken, dat dó student zich daar niet meer bevond, maar naar heit buitenland was vertrokken. Hij en zijn broer een 18-jarige kantoorbediende 'hadden Blaazer aan geld geholpen, of zoudèn hem aan geld helpen om de kosten van overdracht van een bioscoop te be talen. Een buurjongen heeft den bezoeker op de stoep der woning van Blaazer in de Leeuwenlaan zien staan en geeft bet volgende signalement: 30 jaar oud, 1.75 meiter groot, bol hoofd, gezond' uiterlijk, blond haar, geen snor. Hij was als heer gekleed, droeg een lange gele regenjas waarom een ceintuur en een lichte gleufhoed. Dit klopt met het signalement van den Leidschen student. De 18-jarige broeder van den student is hier ge arresteerd, daar hij den getroffene, als deze hem goen geld wilde geven, wel eens mei den dood heeft be dreigd. Hij ontkent echter alle schuld, ook bet feit, dat hij Blaazer bedreigd zou hebben. Tel. BROEK OP LANGENDIJK. De openbare school, uie wegens hot heérschén dér griep 14 dagen gesloten was, is Uians weer geopend. Dé ziekte schijnt dus eenigizins te wyken, ofschoon zich nog vele gevallen voordoen. ANNA PAULOWNA. Dinsdagmiddag hield de ijsclub „Eendracht maakt macht een twee.al wedstrijden voor kinderen, béstaundé in tonnetjesrijden voor jongens en houtjeirapen voor meisjes. Voor den jongens wedstrijd waren 27 deelnemers. Dé uitslag was als volgt: le pr. A. Harder; 2e pr. P. KeppetL; Se pr. J. van Rijn; 4e pr.'J. Baken; 5e pr. K. Kosseu. Voor den meisjes wedstrijd hadden zich slechts 6 deel neemsters aangemeld. De uitslag was: le pr. 1>. de Waal; 2e pr. N. Krap, 3e pr. D. Leijen en 4e pr. M. Keijzer. CALLANTSOOG. Aan den Dinsdag 7 Februari op het Zwanenwater gehouden wedstrijd in hardrijden, namen 16 perso nen deel. De prijzen werden gewonnen: le prijs f 10 A. Bakker Az., 2e prijs f7.50 G. Zwaan Cz., 3e prijs f5 T. Mooij Jbz., 4e prijs f2.50 Jb. Baken Sz. Deel- rnme was alleen opengesteld voor ingezetenen van C.allantsoog. Het Zwanenwater -heeft prachtige ba nen. Bij de boerderij van A. Kooger is gelegenheid tot fietsenstalling.. Daar is ook .de eenige vrije toe gangsweg naar het ijs. Toegang met rijwiel is niet toegestaan. Als attractie mag vermeld worden, *dat door den heer P. Vos alhier een zweefslee is aan gebracht, die een kostelijk vermaak opleverde. KGLHORN. De huizen in wijk E alhier, van wijlen den heer L. J. Wissekerke, bekend onder den naam „Oude Sraé- derij' gingen bij onderhandsdien verkoop over aan den heer A. Jonk alhier. Naar men ons mededeéldé, zullen de gebouwen voor het grootste gedeélté wordén afgebroken en hel terrein als opslagplaats dienst doen. KOLHORN Maandag en Dinsdag werden schoolmeubcden en leér- middelen uit de kerklokalen naar de vernieuwdé school overgebracht en werd dus aan de kinderen vrij gegévén. Heden Woensdag wordt dus weer in de schoollokalen onderwijs gegeven en is 't behelpen gélukkig uit WIERINGEN. J.1. Zaterdagmorgen had ten raadhuize plaats de aan besteding van 't maken van pl.m. 750 Mi rioleering te Hippolytushoef met inbegrip van pl.m. 35 putten van gewapend beton en een 10-tal aansluitingen met bé- staande rioleeringen voor rekening van de geméénté Wié- ringen en het Heemraadscliap Wieringen. Kaming f 3600. De inschrijving had plaats per strekkende meier riool, per te leveren put en per aansluiting aan bestaande rioleering. Ingekomen twee geldige biijétlén. Eén dérdó was niet onderteekend. De uitslag was: N. J. Poel, 1 M. rioleering t 3.50, 1 put f 30.o0, 1 aansluiting f 15. J. C. Klein, 1 M. rioleering t 3.45, een put f 31.50, 1 aansluiting f 17. Gegund aan den heer N. J. Poel, alhier. W ARMENHUIZEN. Het aantal ingeschrevenen voor de militielichting 1923 bedraagt voor deze gemeente 26. In deze maand zijn totaal twee personen aan de griép gestorven. officier. die zijn voet verloren had, haar aandacht: „Mr. G. Baltazar". Hfj was heel jong en knap en had blauwe oogen en een blond snorretje. Zijn tunica, die met zijn andeore kleeren klaar lag, had het witte én roode lint van het Militaire Kruis. Het been was feite lijk genezen, maar moest toch nog steeds behandeld worden. „Een beroerde geschiedenis, niet zustér f zéidé hij, terwijl zij hem verbond. „Ik dacht, dat ik er in den slag bij Yperen heelhuids afgekomen was, maar op het laatste oogenblik ontplofte er vlak bij me nog een bom en nou ben ik hier. Maar ze zeggen, dat zij me een kunstvoét zullen geven, waardoor ik nooit iets van het verschil zal merken. Ik hoop, dat het maar gauw komt, want ik heb meer dan genoeg van mijn krukken. Ik heb altijd een gevoel alsof ik mijn hoed uit- moet steken om te beaélén.' „Arme kerel," zeide Marcelle, die éldérs was mét haar gedachten. „Dat is heel vriendelijk van u, maar dat is juist, waar ik zoo het land aan heb. Ik wil niet als een „arme kerel" door het leven gaan." Hij hield even op, om dan verer te gaan: „Ik begrijp niet, hoe jullie zusters naar die verschrikkelijke dingen kunnen kijken. Wan neer ik mijn been uitsteek en het probéér té zién, dan word ik misselijk. Ik ben graag netjes en wil niet afstootelijk zfjn voor mijn mederaenschen, maar dal misvormde been van me is vuil en afzichtelijk.' Marcelle Baring luisterde nauwelijks naar zijn woor denvloed. Zijn naam had ver in het verleden liggendé herinneringen opgewekt. Zij werkte zwijgend voort, maak te het verband met een veiligheidsspeld vast én ging met een lachend„Dat zal best in orde komen, Mr. Bal tazar", weg. De schok kwam den volgenden middag. Toen zij door den grooten enlrée-hall liep, zat hij alleen aan eén tafeltje met een potlood, oen schrijfmap en één dik boek voor zich. Haar blik viel op de teekeningen cn cijfers op het papier en dan op den titel van het book: „Rigid Dynamics". Zij bleef staan. Hij keek lachend op. „Allo, zuster.' „Bont u een wiskundige?" vroeg zij met eonigszins stokkende stem. „Min of meer," lachte hij. „Als ze me ontslaan, ga ik naar Cambridge terug om weer te beginnen waar ik uit- gescheden ben." „Maar u moet al een heel eind gevorderd zijn, als u Rigid studeert" Hij keek haar verbaasd aan, want niemand in de heele wereld behalve eén studént in dé wiskundé zou dien zin gebruikt kunnen hebben. „Wat voor den..... wat weet u van Rigid? „Vroeger heb ik te Newnham in de wiskunde gestu- ARRONDISB. RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van- Dinsdag .7 Febr.. 1922. N. Mooij, den Helder, oplichting, 3 mnd. gev. J. Kater, Anna Paulowna, melkvervalsching, 3 -mnd. gev. Th. v. d. Hulst, Hoorn, wederspannigha:ld en «mis handeling d.d. ambt, f30 of 30 d. h, J. -Langediijik* W, Tros, 'Hoorn, mdsh., elk 130 of 30 dagen h. C. Anteunissen. den Helder, verduistering, nadere instructie gelost iA, v- Tü, den Helder, schuildiheling, 1100 of 100 d,ht M. Stekelbos, Amsterdam, verduistering, 2 m, gev, voorwaardelijk.. Hl de Munfk, Alikmaa/r, zaaik aangehouden. J. van. Vianen, Hoorn, inish., f 50 of 50 d. h. D. Groeit, (IJ. Hilterroan, Tiwisk, dierenmishande ling, eik f 40 of 40 d. hu ZWARE BRAND TE AMSTERDAM. Gisteravond heeft in de Jodenb reestraat bij dé St. An- thoniebreestraat te Amsterdam, een builéngéwoon zware brand gewoed, diie een heel compléx van pakhuizén én magazijnen, door] oopend tot de Jodenhouttuinen, in de asch heeft gelegd. De brand is tusschen half 8 en 8 uur uitgebroken in perceel 9 van de Jodonbrééslraat, één (ongeveer 5 meter breed pand, dat juist té koop s oni én thans bij de geor. M. I. Polak, Vigeveno en eenigé andé ren in gebruik was als magazijn van meubelen en opslag plaats van inboedels. In enkele minuten hadden dé vlam men zoodanig om zich heengegrepen, dan niet alléén dit geheele gebouw in lichte laaie stond, maar ook hét belendend gebouw werd aangetast Toen de brandweer, die met zcér talrijk matériaal o.a. twee drijvende stoomspuiten, uitgerukt wasj het terrein van eten brand haa bereikt, bevond zij zich voor een laaiende vuurzee, welké élk oogenblik dieper in het gebouwencomplex doordrong. Hoog boven de daken sloegen de vlammen uit en verspréiddén één rossen gloed, waart)ij de gewone lichtschijn boven eén groote stad bij nacht verbleekte, zoodat niet aileen in héél Amsterdam, maar in wijden omtrek te brandt merkbaar was. Uit alle deelen van de stad waren drommen van duizenden nieuwsgierigen komen toeloopen, dié in dé Jodenbreestraat en de St. Ahthonicbreéslraat én dé daar op uitloopende smalle stralen en grachtjes tot cén com pacte massa stonden saamgedrongen, waardoor men zich bijna geen weg kon banen. De perceélén 9 én 7 zijn geheel een prooi der vlammen géwordén. Aan dén kant van dev Jodenhouttuinen ploften godee.lén vanj muren met donuere.nl geweld om.aag; dan stcég wéér een torenhoogo vuurzuil op hoog boven de daken uit, terwijl viammunde dakbinlen en daklijsten in de loé.éndé vuurzee stortten. Door de felle vorst sprongen télkéns slangen; de spuilguslen ha doe a oen bui,enge woon zwaré taak, die niet wemig bemoeilijkt werd doordat zij spoe dig geen drogen draad meer aan het lijf hadden én hun kleeren in een ommezien stijf bévroren warén. Dé as- phaltbestrating was spoeuig een ijsvejd gelijk; de stads reiniging bracht karrevracuten zaad aan om zé éénigs- zins begaanbaar te maken. Zehs langs de muren vau de brandende huizen hingen, zoodra het vuur maar eenigszins teruggedreven was, de ijskégéls. Dé laddérs, die midden in de siraut waren opgesteld, waren spoedig zoo glad, dat het beklimrhen ervan de grootste voorzich tigheid eischte. De wakke-re 'brandweerlieden deinsden echter voor geen gevaar terug en wierpen van aLle kante^ een waren zondvloed in den «vuurpoel, die zich 'Ook nog had uitgestrekt over bert achtergedeelte van perceel 11, waarin een sigarenwinkel as gevestigd. Omstreeks haltfüien Ikon men zeggen, dot die brand vrijwel gebluscbt was hoewel de brandweer nog lan gen tijd daarna de handen vol had om de «smeu lende ruines nat te houden. 'Nader meldt «men, dat de brand in perceel' nummer 9, in gebruik bij, de combinatie Polak, Rabbi en Vi geveno, ongeveer gelijktijdig op een- en twee-hoog is uitgeslagen. Er was hier een1 'voorraad meubelen van f35000' opgeslagen, verzekerd voor f25000, als mede 'n aantal moderne schilderijen, verzekerd voor f 40.000. 's Middags was er nog een aantal «meubelen binnengebracht ter waarde van f 6000, welke niet verzekerd) waren. Daar de meubelen «eenigszins voch tig waren, had men een kachel aangestoken en hier door schijnt de brand veroorzaakt te zijn. In perceel 7, in gebruik hij Binger en Blitz onder den firmanaam 1. B. ,de Vries, lagen groote voorraden manufacturen opgeslagen, verzekerd voor een bedrag van 4 (ton. Het pand was verzekerd voor 1120.000. Perc.'. l 5, in gebruik bij de firma van Naaiden, heelt groote waterschade gekregen. De perceeleu 7 en 9, waar de brandweer in het geheel niet kon binnendringen? zijn geheel uitge brand; de achterhuizen, zich uitstrekkend) tot de Jodenhouttuinen en nog achter perceel 13, eveneens. LANGENDIJKER GROENTEN VEILING. Br. op L. 7 Febr. Roode kool le soort f 15.70 a (19.70, gele kool f 12.80 a 16.90, 2e soort f 5.80 a 820, witte koofl f 9.70 1120, uien f 44.90 a 48.10, alles per 100 Kg. Aanvoer: 4275 Kg. roode kool', 23500 Kgs. witte kool, 26500 Kg. gele kool, 650 Kg. uien. WARMENHUIZEN, 7 Febr. 1922. Rood» kool f 17 a f 34. Gele kool f 13.80 a t 17.80. Witte kool t 10.50 a f 10.60. 2e soort roode kool f 10.50 a f 24.10. 2e soort gele kool f 10.50 a 13.70. 2e soort deesrd. En typisch genoeg, mijn leeraar,' zij aarzelde even „was iemand, die nét zoo heette als u.' Hij scnoof zijn stoel van de tafel weg. „Dat moet mijn vader geweest zijn.' „John Baltazar.' „Ja, John Baltazar. Een der grootste wiskundige ge nieën, die Cambridge heeft voortgebracht Lieve némél Hebt u mijn vader gekend?' „Hij en ik waren goede vrienden.' Zij keek hem door en door met vreemd brandendé oogen; de jonge man merkte het echter niét, want hij zeide: „Stel je voor, u repeteeren met mijn vadérl Hét is toch een grappige wereld I" Dan dacht hij plotseling na en nam hij haar kritisch op. „Maar hoe was dat moge lijk? Hij is nu bijna twintig jaar weg.' „Ik ben acht-en-dertig." „Lieve hemel, daar ziet u niet naar uit, heeJémaal niet,' riep hij jongensachtig uit En dat deed zij ook niet Zij had nog iets gratieus jongs van af het golvend bruin haar,, dat van onder haar verplcegstersmutsje ontsnap te, tot aan haar slank en elegant gevormd middel. En haar gezicht was, wanneer ge niet al te scherp kéék. iong, zeer zuiver van trekken en nog bedekt mét eén blos niettegenstaande de vele in zickénkamérs door- brachte jaren. Haar stem ook was zacht en jong. isschien stonden haar oogen wat moe zij hadden dan ook vreeselijke dingen gezien. Bij het complimentje van den jongen man bloosdie zij even en glimlachte. Maar die glimlach vcrdwcèn, toén hu eraan toevoegde: „Hoe zag hij eruit? En wat was hij voor iemand? Ik heb het me dikwijls afgevraagd, maar er was niemand, die het mij zeggen kon. Weet u wél, dat ik zélfs nooit een portret van hem gezien heb?" „Hij had wel wat van u?" antwoordde zij. „Maar hij was zwaarder gebouwd. Hij was iemand met een zeld zame levenskracht en buitengewone hérsénén. Dé won derbaarlijkste leeraar, dien ik ooit ontmoet heb. Hét was net, alsof hij je intellect als een physick ding in zijn hand hield, het schoonmaakte van spirinewebben cn liet dwong in zich op te nemen wat hij wilde. Een geboren leeraar en een wonderbaarlijk man 1" "Maar had hij iets menschelijksfIk ken zijn werk. ofschoon ik nog niet ver genoeg benom het heélémaal te beggrijpen, want vóór den oorlog neb ik pas een jaar college geloopen. Ik studeerde,' én hij klopté op hét boek, dat voor hem lag. "op mijn eigen houtje. Kijk eens. ik bedoel, mijn vader is voor mij altijd een abstractie EïweesL Ik zou mij niet zoo druk om hem gemaakt ebben, als hij een nul geweest was hét was niét netjes zoo maar in het niet te verdwenen én mijn witte kool f 3 a f 9.50. Aanvoer: 17650 Kg. roode kool, 6600 Kg. gele kool, 16875 Kg. witte koot. NOOKDERMARKi'BOND, Nooardscharwnnde. 7 Fe'br. Grove uien f 46.50, driel. f 39.50, roode kool f 15 a 29.30, Deeneche witte f 1020 a 10.60, per 100 Kg DOOR DE BIOSCOOP. Naar onlangs is gemeld, hebben de gevangenisauto riteiten in den staat New-York besloten, dat aan de terdoodveroordeelden in dien staat, door bioscoop- vertooningen aan den vooravond van terechtstellin gen, de spanning van het wachten op het noodlottige uur zou worden verlicht. De bedoeling van deze maatregel is, zenuw-crisis onder de lieden, die den volgenden dag moeten ster ven en ook onder hen die pas na weken of maanden denzelfden gang moeten gaan, te voorkomen. Woens dag 1.1. is nu in de Sing-Sing-gevangenis dat is de gevangenis waar de hals-misdadigers van den staat hun laatste maanden moeten doorbrengen, zoo'n bioscoopvertooning gegeven. Twee mannen zou den den volgenden dag sterven, en behalve hen waren er nog 21 ter dood veroordeelden, die na ver loop van eenigen tijd aan de beurt zullen komen. De films die vertoond werden waren van liet kluchtige genre. Er waren twee vertooningen. De terdoodver oordeelden huizen n.1. aan een gang die aan weers kanten bezet is met cellen. Deze zijn door tralies af gescheiden van de doorloop. Eerst werden nu de terdoodveroordeelden in de cellen aan den eenen kant vergast op de vertooning, daarna kregen die van de overzijde hun beurt. De directeur van de gevangenis had aan de ver oordeelden laten uitleggen, dat het geenszins de be doeling was geweest, hun een pretje te bezorgen, doch dat het oogmerk voorzat, hun door een paar uren van groote spanning heen te helpen. Het is n.1. een feit, dat de wetenschap, dat enkelen uit het tal der veroordeelden binnen een paar uren in den elec- trischen stoel zullen worden geplaatst, alle overige ter dood veroordeelden tot een staat van enorme zenuw overspanning brengt, en dikwijls leidt tot gil-cri- HET MOND- EN KLAUWZEER IN ENGELAND. Uit Londen, 7 Februari. In verband met de onrust barende uitbreiding van het mond- en klauwzeer zullen van heden af belangrijke veemarkten in En geland worden gesloten. Tot heden zijn.méér dan 9700 dierèn met machtiging van het ministerie van landbouw afgemaakt. Het mond- en klauwzeer is ook in Ierland uitge broken. EEN GEVECHT MET WOLVEN. Uit Boekarest wordt aan de „Intranslgeant" ge seind, dat 18 inwoners van het dorp Petrounani ge dood zijn In een gevecht met wolven, die het dorp overvielen. DE SPOORWEGSTAKING IN DUITSCHLAND. Uit Berlijn, 7 Februari. De besprekingen omtrent de bfjlegg-ing van de staking, die met de rijksregee- ring werden gevoerd, zijn hedenmiddag door den rijkskanselier met vertegenwoordigers van den Duit- schen beambtenbond' hervat. Zij leidden hedenavond 9 uur tot het volgende resultaat. De Reichsgewerkschaft geeft de verzekering dat zij, nu de rijkskanselier namens de rijksregeering toezegging heeft gedaan, dat bij onmiddellijk ein digen der staking van disciplinaire maatregelen zal v orden afgezien, nog hedenavond de staking geëin digd zal verklaren. Het staat vast, dat tal van arbeiders te Berlijn ge volg hebben gegeven aan het bevel van de stedelijke autoriteiten, o<m het werk te hervatten. Het geheele personeel van dé electrische centrale aan dan Schiff- hauerdamm, een der grootste centrales van Berlijn, heeft aan het stadsbestuur meegedeeld, dat het he den als één man het werk hervat. Den geheelen middag stonden hotiderden arbeiders voor de fabrie ken gereed, om bij het eerste woord van hun leiders het werk te hervatten, hetgeen bewijst, dat de lust tot staken vermindert. Men kan dan ook verwachten, dat ook de stedelijke arbeiders spoedig tot hervatting van het werk zullen overgaan. NOODLOTTIGE HOTELBRAND. Uit Richmond: (Virginië), 7 Februari. Een brand vernielde het Lexingtonhotel, waar 72 gasten verblijf hielden. Een aantal hunner wordt vermist. Er zijn drie lijken gevonden; 25 personen werden ernstig gewond, de meesten doordat zij uit de ramen wa ren gesprongen. GEMEENTE WARMENHUIZEN. Ingeschreven over Januari 1922. GeborenTheodorus Cornelis, zoon van Anthonius d© Ruijter on Aafje Mosch. Maria Gatharina, dochter van Willem Dekker en Eva Gatharina Reinders. Adrianus, zoon van Barlhaloineus van Duin en Jacoba Groen. Catharina Petronelia, dochter van Nicolaas Ligthart en Geertruida Maria Groothuizen. Johannes Petrus, zoon van Dirk Mink en Maria Margaretha de Groot. Maria, dochter van Cornelis Tesselaar en Trijntje van Diepen. Margaretha Jacoba, dochter van Cornelis Groot en Anna Winder. Ondertrouwd en gehuwd geene. Overleden: Marijtje Visser, oud 37 jaar, echtgenooté van Klaas Wit. Elizabeth Pastoor, oud 49 jaar, echt genoot© van Cornelis Pastoor. Theunis Pastoor, oud 67 jaar. Amtha Zutt, oud 4 maanden, dochter van Dirk Zult en Grietje RoozendaaL Arie Groot, oud 72 jaar, echtgenoot van Maartje Nannes. Adrianus van Duin, oud 12 dagen, zoon van Bartholomeus van Duin en Jacoba Groen. Guurtje Nieuwland, oud 51 iaar, echtgenoot© van Jan Vlam. Trijntje Hoogwater, oua 86 jaar, echtge noot© van Pieter Pronk. Jan de Graaf,, oud 75 jaar, weduwnaar van Neeltje Delver. moeder aan haar lot over te laten." „Maar ik «heb indertijd gehoord^ dat uw moeder haar etigen particulier vermogen had." „In, dien aiin bedoelde ik het niet," erkende hij. „Maar hij is er toch vandoor gegaan, niet? Maar en fin, zooalls ik reed-s zeilde, als hij een nul geweest was, zou het heel© geval mij niet izoo interesse eren; maar dat was hij niet. Hij was te Cambridge num mer één in zijn tijd. Zoo heeft hij bijvoorbeeld als een soort ontspanning Chineesch geleerd. Het eenige weikefLijlk wetemscbappelijik ihandbc-ck over de stu die van ddie taal moet van zijn hand zijn. Kijk eens, zuster" hij draaide ongeduldig op zijn stoel 'heen en weer en sloeg met zijn hand op de tafel, waarop zij verschrikt opkeek, want het was precies wat zijn vader altijd' deed „ik heb altijd wililen weten of dik de izioon van een onmenschelijk intellect of van een man van vleesch en bloed ben. Was hij een menisch? 'Dat zou iik zoo graag! wiHlen. weten". (i;Hij was op-ende-op een mensch", antwoordde zij kalm. „Te veel mensch. Natuurlijk was-hij in wezen een geleerde een savamt of hoe u hem noemen, wilt. Zijn werk was 'voor hem altijd een intellec tueel© orgie. Maar hij hield' ook van de wereld. Hij was ©eni innemende persoonlijkheid. Het leek alsof hij zooveel mogelijk van het leven trachtte te krij gen". „En waarem heeft hij het niet gekregen?" „Hij was iemand met een buitengewoon ontwik keld eergevoeft". Godfrey Baltamr wierp den brandenden lucifer,, waarmede hij eeni sigaret wilde aansteken, weg. „Hebt u imijn vader heel goed gekend." „Ik heb u toch getzgd, dat wij goed© vrienden wa ren". „Hebt u mijn moeder gekend?" Haar oogleden knipten even; maar zij antwoordde vost: Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1922 | | pagina 2