Laatste Uitvoering Rij- sn Werkpaard, gesloten zal zün. Stuit Paardenmest lij- en Werkpaarden, san Bakkersleerling een eennetteHuishoudster een mg, een meid-huishoudster, Binnenlandsch Nieuws. MARTINUS, Wed. C. DE BOER, FLORIS DEKKER, NiET DOOR. CONCERT, op Maandag 17 April VOORDRACHTEN. Na afloop Bal. Anna Paulowna. op Zondag 23 April 1922, De gevolgen van een leugen. Na afloop Bal. Voor de Feestdagen, een Coupé, van Zaterdagmorgen lol Dinsdagmiddag K. TOORNSTRA, Heerenrijwielen, DAMES-en HEUlENRIJWItLEN. G. ANNEVELDT, HOOS Tarwestroo, Droedeieren een Dienstbode, Huishoudster als Baker. of gevorderd Leerling Huishoudster Witte Leqfi. Kuikens te koop, Huishoudster, een Dienstbode, een Goerderijtje een Ket en een beste Pink, - WIE RINGER WAARD, Vergadering van Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden, op Woensdagmiddag half vier...., pardon, het was kwart voor vieren, want de Ingelan den waren niet eerder present Afwezig de heer J. A. Bakker. Na opening door den Dijkgraaf, den heer R. Kaan, worden de notulen der vorige vergadering door don heer D. Sleutel als secretaris voorgelezen en onver anderd onder dankzegging vastgesteld. Voorzitter deelt mede dat juist vandaag de aan besteding heeft plaats gehad van 500 M3. riviergrint Er waren 5 inschrijvingsbiljetten ingekomen, resp. voor f 4.24, f 3.78, .3.67, 3.54 en f 3.50 per kub. M. De levering is aan den laagsten inschrijvor J. Brons te Rotterdam voor f 3.50 per M3. gegund, onder voor waarde dat bet schoongewasschen riviergrint is met een afmeting 1—3, zooals reeds in het bestek is op gegeven. Bij aankomst zal het eerst worden gekeurd. De heer Groneman vraagt of het witte grint is, aangezien hij dit zou prefereeren bij gele grint. Voorzitter zegt dat er in het bestek alleen ia ver meld riviergrint en daar zit ook wel eens geel in, doch de kwaliteit is daarom toch hetzelfde. Hierbij werd nog opgemerkt, dat het vorig jaar f 5.59 werd betaald, zoodat dit alleen reeds eene besparing geeft van ruim f 1000.—. Verder heeft het Dag. Bestuur zich in verbinding gesteld met den leverancier der steenkool en voor de maand Mei nog 100 ton besteld. Er is nog wel een tamelijk groote voorraad, doch het schijnt voor- deeliger te zijn wanneer thans werd besteld. Van het Prov. Bestuur is de gewijzigde verordening thans goedgekeurd terug ontvangen. Ook/ is door hetzelfde bestuur het besluit goedge keurd de rentegevende belegging van f6000, waar toe in een vorige vergadering werd besloten. Er is nu een inschrijving genomen op het -Groot- boek 3 Nationale schuld tegen den koers van 58 7/8, zoodat het een bedrag werd van f10300. Ook deelt de Dijkgraaf nog mede dat aan do Nieu- wesluis nog steeds een partijtje puin en bazalt lag. De puin is gebruikt, doch de bazalt hebben we ver kocht aan het Hoogheemraadschap voor f25 por last, alzoo voor f 125. Verder wordt nog medegedeeld dat het bestuur zich een nieuwe legger heeft aangeschaft, waarvan de kosten hebben bedragen f125. Dis is een los bladige legger, zoodat oudo bladen kunnen worden verwijderd en nieuwe ingestoken. De legger werd te voorschijn gehaald en ziet er keurig uit. Hierna volgt het opmaken van een voordracht voor de benoeming van een Heemraad wegens periodieke aftreding van den heer C. A. Waiboer. Na stem ming luidt deze als volgt: 1. C. A. Waiboer, 2. R. Bakker, 3. F. A. F. Groneman. Wordt aan de orde gesteld: Vaststelling kohier. Door den penningmeester worden verschillende ver anderingen voorgelezen. De geheel grootte is 1688.23.86 ILA., waarvan een totaal bedrag moet wor den opgebracht ad f35453.76. liet Dag. Bestuur wil in afwijking met vorige ja ren drie termijnen van betaling voorstellen, n.1. 13 Mei, 12 Augustus en 11 November. Voorheen wer den steeds twee termijnen gesteld. De heer Groneman vraagt naar de motieven, die 1 tot deze verandering hebben geleid. Voorzitter licht toe, -dat in de maand Mei evengoed al zooveel moet worden betaald. Wanneer wij dus een termijn meer stellen, behoeft er de le keer aan den Polder althans niet zoo veel te worden betaald. Dan, zegt Dijkgraaf, zijn we aan den vooravond der verkiezingen, wegens periodieke aftreding van de heeren J. A. Bakker en F. A. F. Groneman en een va cature, wegens de benoeming! van den heer C. A. Waiboer tot Heemraad. -Het bestuur stelt voor deze verkiezing te doen plaats hébben op 09 April a.s. Voor 'het nazien der Tekening! worden aangewezen de heeren J. A. Bakker, C. J. Blaauboer en P. Galn en als plaatsvervanger de beer F. A. F. Groneman. Aan den heer P. J. Blaauboer wordt op zijn ver zoek toegestaan om onder nader te bepalen voor waarden een -windmolen te doen plaatsen, op zijn boerderij „de Ton', Tlhans krijlgen we nog een boomenpraatje. Destijds zijn eenige boomen zoodanig gesnoeid, dat het thans wensdhelijk wordt geacht, deze te doen rooien. Ook aan den Molenweg staan een stuk of zes oude os senhoornen, die feitelijk gierooid moesten worden. Na eenige discussie wordt goedgevonden deze zaak nog maar aan ite houdien opdat iedereen -zich dan eens kan oriènteeren. (Rondvraag. De heer K. K. Kaan- wil het loop straatje aan de Groote Buurt gaarne wat verbeteren, het water loopt bijna niet af. Dijkgraaf zal het met den opzichter bekijken. Verder zegt de -héér K. Kaan, dat de kinderen zoo veel grint te water gooien. Misschien was ihier ver betering in te brengen door er eena met den Hoofd onderwijzer over te spreken. Voorzitter zegt, dat de nieuwe verordening nu goed gekeurd is. We zullen een exemplaar aan de politie tei nond stellen, misschien kan (fit helpen. De heer Groneman informeert naar de lekkage bij het sluisje. Voorz. licht toe, dat door het maken van een steekdam met dolen van 0 Meter, de toestand veel verbeterd is en hoewei niet geheel over, is toch de leki ige nu niet noemenswaard.. Verder vraagt de heer Groneman hoe het Staat met de Jrint. co de wegen; hij is n.L tegen het opbrengen van grint in het late voorjaar. Dé opzichter licht op verzoek van den Dijkgraaf toe. dat nogeen Kfein gedeelte van den Barsingerwcg ged-an moet worden. oorzitter zegt, dat door het Wiezen de geiëgeiïïieid nie 'giinstig is geweest en is evenals dc heer Groneman teg n het late opbrengen. 1 esloten wordt thans, alleen de kuilen een beetje vol te gooien en niet over den geheelen weg. I e heer G. Blaauboer wil bij de scliippersbrug wat ou«:e palen enz. laten verwijderen. Dit zal worden nage- zie i, evenals het baggeren bij de Kreil. 1 'e heer T. Wonder zou gaarne zien, dat de peilschaal bij de Jnn Eikenvaart werd verplaatst. Deze staat juist i ei keerd. Zal geschieden. "en slotte zegt Voorzitter van een firma uit Haarlem een circulaire te hebben ontvangen van baggermolens. IX prijs is f 4500, Wanneer we daarvan rente berekenen, pli s het gebruik van olie enz., zouden de kosten van bakeren bodragen 15 cent per Meter, terwijl dit 'thans f 1 kost Een dergelijke machine is thans te Andijk in werking gesteld. Het bestuur stelt zich voor oui daar eens te gaan kijken en in een volgende vergadering daar- va i rapport uit te brengen en zoo noodig met voor steden te komen. Hierna sluiting. - WIERINGERWAAHB, Vergadering van de Boerenleenbank op Dinsdagavond onder leiding van den heer R. Kaan- Aanwezig 39 leden. Precies 8 uur opent Voorzitter de vergadening en spreekt zijn genoegen uit, dat er reeds zoo veel aanwezig zijn. Het vergadenngbezock laat steeds veel te wenschen over, doch voor onze leenbank is altijd goede belang stelling. IX aanwezigen zullen hun komst naar hier niet beklagen, wanneer zoo aanstonds zal worden bekend gemaakt, noe de bonk verleden jaar weer heeft gewerkt. Alvorens tot de Werkzaamheden over te gaan worden door Voorzitter eenige waardeerende woorden gewijd aan wijlen den heer P. Smit Az., die vanaf de oprichting tot aller genoegen lid is geweest van den Raad van Toezicht. Dl>or den hoer C. Rezelman Jz. worden de notulen voorgelezen der vorige vergadering, welke onvei andemi onder dankzegging worden vastgesteld. Teven» wordt den heer Rezelman verzocht, ook van deze te houden vergadering aanteekeningea te maken. Mededeeungen. Ten eerste, dat wegens statutenwijziging der Centrale Bank, noodig is geworden, kringen op te richten. In Schagen is een kring opgericht, waarvan onze of deeling lid is geworden. Verder, dat op 12 April 1921 de Inspecteur hier een bezoek heeft gebracht en alles in orde heeft bevonden. Ook bij een onverwachtscne I controle op 18 Octobcr, was alles correct in orde. I Dan heelt het. bestuur en de raad yan toezicht eenige wijziging gebracht bij het verleenen van credieten. Men j heeft het n.1. wenschelijk geacht in deze eenigszms 1 eigenaardige tijden alle voorzichtigheid in acht te nemen en willen daarom voorstellen aan leden buiten deze gemeente op persoonlijke borgtochten geen credieten te verleenen. Niemand is tegen dit voorstel; alzoo aangenomen- Ook wordt nog medegedeeld, dat onze leenbank zich heeft moeten laten inschrijven bij den Kamer van Koop handel. Wij hebben toen f .100 moeten betalen, omdat wc meer dan een ton spaargelden hadden. De Kamer van Koophandel was hier echter geheel abuis, omdat een bank dan een ton kapitaal moest bezitten. Tegenover spaargelden staan natuurlijk ook de verleende credieten- Wij- nebben dan ook gereclameerd bij den Ministeif, die ons in het gelijk heeft gesteld cn hebben van de Kamer van Koophandel f 95 terug ontvangen. Tenslotte deelt Voorzitten nog mede. dat door een kleine verhooging van contributie bij de Inbraakverzo- kering, bepaald is geworden, dat ook de eventueelo schade wordt vergoed, indien de kast door eigen sleutel wordt opengemaakt. De kassier heeft zijn borgstelling van f 7000 lot f 15000 verhoogd. In verband met sub b van punt 0 heeft het bestuur met den Raad van toezicht besloten behouden goed keuring dor, vergadering, aan den kassier over 1921 een gratificatie te verleenen ad f 50. W.e kunnen dit wel beschouwen als een kleino tegemoetkoming voor het vroeger te kort genoïene. Door applaus wordt instemming hiermede betuigd. Het salaris van den kassier worat over 1921 bepaald op f 700. De heetr Jb. Kaan Kz. deelt als Voorzitter van den Raad van Toezicht mede, dat de verhouding onderling steeds heel goed is, dat om de 3 maanden- afles.wordt nagezien en de zaken steeds in keurige orde worden bevonden. De heer D. G Jans, die met de heeren K. Zander en K. Schagen do rekening heell nagezien, deelt mede dat alle optellingen juist waren en adviseert tot goedkeuring- Voorzitter dankt de commissie voor hunne bemoeiin gen en feliciteert den Kassier. Voor 1922 wordt door den Voorzitter machtiging ge vraagd om het 'salaris van den kassier ie bepalen tusschen 500 en .800. Het is moeilijk nu reeds een vast bedrag te noemen, omdat men xn het voorjaar nog niet weet hoe de zaken zullen Ioopen. Dc> gevraagde machtiging wordt verleend. De neer J. Speets wordt definitief aangewezen als lid van den Raad van Toezicht in de plaats van wijlen den heer P. Smit De heer Speets zegt dank voor het m hem gestelde vertrouwen en neemt volgaarne zijn benoeming aan. Uit het jaarverslag hebben we het Volgende genoteerd: Op 31 Dec. 1921 telde de vereemging 77 feden* waarvan 3 zijn overleden en een is uitgetreden. Het getal inleggers bedroeg 124; het "laatst uitgegeven boekje was no.T50. Het hoogst ingeschreven bedrag was f '30.000; het laagste was f 10. Totaal bedrag ïniagbn was f 181.248.86. Er waren foopende 14 voorschotten, tot een bedrag van f 32700;. in den loop van het jaar werd door 22 voorschotnemers f 27600 terugbetaald. Laatst uitgegeven boekje was no. 31. 't Aantal credieten inloo- pende rekening bedroeg 21 met een bedrag van 132536.60. Bij de Coop. Raif. Bank te Utrecht was op, 31 Dec. gedeponeerd f 40669.39. EX totale ontvangsten bedroe- een f 540081.13; de uitgaven f 522.182.36. Het reserve fonds bedroeg f 1153. Er is over 1921 een winst gemaakt ad f 752.90, 'zoodat het reservefonds thans is verhoogd tot f 1905.90.Dit wordt nu echter met f 50 verminderd door de toegekende gratificatie aan den kassier. We kunnen uit dit jaarverslag dus niet anders constateeren, dan dat de Boerenleenbank ook in deze gemeente zeer gunstig werkt. De kassier deelt nog mede, dat voortaan ook wisse/s geïnd kunnen worden door lusschcnkomst van de Cen trale Bank en ook tftor den Kassier *der Leenbank. Aisnu volgen een vijftal verkiezingen en benoemingen. De heer R. Kaan wordt met bijna algemeene stemmen herkozen afs bestuurslid. De heer Jb. Kaan Kz. als lid van den Raad van Toezicht. EX heef rl>. Sleutel wordt gekozen als afgevaardigde naar de vergaderingen, waar ac Leenbank behoort vertegenwoordigd te zijn. terwijl bij evenluecle verhindering van den hee rSleutél een van de bestuursleden of van den Raad van Toezicht zal gaan. Voor 't nazien der rekening 1922 worden als commissie leden gekozen de heeren D. C. Jans, J. N. J. Zeeman en C. Schenk Az. Rondvraag. De heeren A. K. Kaan en K. Koster brengen dank aan het bestuur en den Raad van Toezicht voor al hunne bemoeiingen inzake de Boerenleenbank, wat o.i. ze^r terccut is, want alle znnen worden sleed» zeer serieus behandeld, terwijl de Voorzitter bijna iedere week op den zitdag van den kassier aanwezig is. Verder zegt de heer D. Sleutel' dank voor de pan hem toegekende gratificatie en hoopt voor 't vervolg weer op dezelfde medewerking. Voorzitter zegt; dal hem nu nog rest de sluiting. Hij wil dit echter met doen alvorens dank te zeggen aan den Raad van Toezicht, aan zijn medebestuursleden, in zonderheid den htci P J Vusih-ei. die als secretaris steeds zulke uitstekende diensten bewijst. Nogmaals dank aan den kassier en aan alle aanwezige leden voor de prettige samenwerking. Ik twijfel niet waar zoo plgemeene samenwerking heerscht, kan het mei anaers ot onze Bank gaaV een goede toekomst tegemoet Wij zullen dit verslag eindigen met een extra-compli- mentje aan den Voorzitter, den heer R. Kaan, voor diens uitstekende leiding, waar zeker alle aanwezigen wel mee kunnen instemmen. SCHAGERBRUG. De afdeeling Zijpe en omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw, vergaderde Woensdagavond 12 April ten lokale van den heer J. Broer. Aanwezig zijn 16 leden. Voorzitter de heer K. Kant, heet de aanwezigen welkom, cn opent de vergadering, waarna de secre taris de heer A. Brak de notulen leest. Ze worden onveranderd vastgesteld. De secretaris deelt mede, dat aan Dr. de Vink is geschreven, hier een lezing te houden, doch nim mer is daarop antwoord ontvangen. Medegedeeld wordt dat de goedkeuring op de a.s. verloting is afgekomen. Diverse ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Van de afdeeling Alkmaar is mededeeling inge komen van de van 13 tot 16 September a.s. aldaar te houden grooote landbouwtentoonstelling en vraagt steun voor het waarborgfonds en eventuöele beschikbaarstelling van medailles. De heer H. Rezelman stelt voor tot een bedrag van f50 deel te nemen in het waarborgfonds. Voorzlttêr heeft gehoord dat de tentoonstelling minder grootsch wordt opgezet dan 2 jaar geleden in Schagen. Het voorstel-Rezelman wordt algemeen goedgevon den. Een medaille zal niejt worden beschikbaar ge steld. In verband met een vragenlijst van het Hoofd bestuur wordt besloten ondexi de aandacht van het Hoofdbestuur te brengen de quaestie fondsgelden voor varkens en zeugen. Als afgevaardigde naar de vergadering voor de Algemeene vergadering der Holl. Mij. van Landbouw en Hollands Noorderkwartier, wordt gekozen de heer H. Rezelman, als plaatsvervanger de heer K. Winkel. De heer Kant had te voren óiedegedeeld niet voon een benoeming in aanmerking te willen komen. Door den penningmeester, den heer W. Nieman, wordt rekening en verantwoording gedaan over het geldelijk beheer over 1921. De ontvangsten bedroegen f 1510.04^, de uitgaven f 1088.45^, batig saldo f421.59. Bij monde van den heer Rezelman wordt tot goed keuring geadviseerd, waartoe de vergadering be sluit. Bij de bespreking over de jaarlijksche tentoonstel ling, wordt naar voren gebracht het idóe om in- plaats van een concours, nu eens te houden een ringrljderij met paard en kar. De heer J. de Moor noemt het een vervelend spel letje en zou dan om niet te veel menschen uit te sluiten, ook een ringrljderij op fietsen willen hou den. De heer Broer noemt een behendigheidswedstrijd op motorfietsen. De heer Visser blijft hat houden van een concours het beste achten. De heer Van Loenen wil een prijsvraag uitschrij ven met een prijs van f5.—- voor dengene die het beste idóe aan de hand doet en de heer Broer stelt voor die f 5 een bedrag van f 2.50 beschikbaar. Het idée-Van Loenen wordt aangenomen. Bij de rondvraag brengt de heer Rezelman de musschenplaag ter sprake. Spr. wil die bestrijding voortzetten. Ingelicht wordt dat de kosten nog zullen worden geind. Er zijn echter veel leden die er geen geld voor willen geven, de medewerking der leden was in deze zaak niet groot. De heer J. de Moor betwijfelt of die gelden met resultaat worden besteed en keurt het niet goed dat kinderen op deze wijze worden aangespoord de eie ren uit de nesten te halen, bevreesd als hij is dat het zich tenslotte niet bepaalt tot de musschen- eieren. Spr. is dan ook tegen een dergelijke maat regel. De heer Delver acht hot doodschieten in den win ter den aangewezen weg. Met 9 tegen 7 stemmen wordt besloten de musschenverdelging niet voort te zetten en dus het vorige besluit in te trekken. De heer Brak deelt mode dat de landtfouwcursus is geöindlgd en brengt hulde aan den heer Olie voor de wijze waarop doze den cursus heeft geleid. Voorzitter acht het gewenscht dat meer publici teit wordt gegeven wanneer de laatste les wordt gegeven. Sluiting volgt. FRAUDE, Een te Almelo gearresteerde ambtenaar ter secre tarie A. W. was op de derde afdeeling belast met de uitkeerlngen wegens kostwinnerschap van mi litie-, landweer- en landstormplichtigen. Op papier deed hij de uitkeeringen langer voortduren dan in werkelijkheid het geval was, zoodat ln 1920 en 1921 (de gearresteerde was circa drie jaar in gemeente dienst) ongeveer f6000 is verduisterd. Door deze frauduleuze handelingen lijdt de ge meentekas achter geen schade; de uitgekeerde toe lagen waren Rijksgelden. BEZUINIGING BIJ DE GEMEENTE. Naar ,^Het Volk" meldt, hebben B. en W. van Am sterdam o.p advies van d;e be'zuinlgings-Inspectie Ihet besluit genomen, dat extra dienst en overwerk, door Igemeenteperaoneel verricht, niet meer izal worden betaald, maar dat er, op andere diensturen, vrije tijd) voor -zal worden terug gegeven. Bij de politie aal extra-dienst alleen dan nog war den vergoed, indien deze door den hoofdcommissaris zelf is bevolen. EEN FAMILIEDORP. I Op de kiezerslijst van Ihet vissdhersdorp Bunscho ten van eenige duizenden inwoners staan niet min der dan 272 personen met den naam Koelcwijn. INBRAAK IN EEN R.-K. PASTORIE. In de R.K. pastorie van Hintiham, bij Den Bosch, is vannacht ingebroken. ,Miet de sleutels, die de die ven in den toog van den .pastoor op diena slaapkamer vonden, hebben <zij de brandkast geopend. Daaruit zijn gestolen een bedrag van ongeveer i 11.000 aan .effecten en f1500 aan geld1. Verder zijn nog eenige kleine voorwerpen meegenomen, als zilveren, roaenh •krans, gouden bril, enz. Op twee fietsen, die oven eens -uit de pastorie werden gestolen, zijn do dieven ontkomen. - ANA PAULOWNA- De melkprijs alhier is verlaagd van 13 cent tot 12 cent per liter. - NIEUWE NIEDORP. De heer K. Goet, thans commies bij de Directe be lastingen, enz, te N. Ndedorp, is mot ingang van 19. April .a.s. verplaatst naar Amsterdam als commiea bij de Directe belastingen. Ailverlenli'èn. in PLAAT* VAN KAARTEN. b o v n: Zoon Tan J. KROON Czn. en A. KROON—Klerk. Oudkarspel, 11 April 1922. IN PLAATS VAN KAARTEN. Ondertrouwd: K. TIEL Azn. en A. VAN DER EI1K Wd. Koegras, 12 April 1922. naaaaaaaaaaan IJ Den 16en April hopen onze D [J geliefde Ouders en Behuwd- (1 n ouders C. Meurs T. Meurs-Mol O- hu» 40-jarige echtvereeniging R te herdenken. u U Hunne liefhebbende Kinderen, Q Beniiingbroek, fj ft J. HEI.DER—Meurs. R U C. HELDER. U H Winkel. n K. MEURS. S U E. MEURS-de Moor. U Q Ontvangdag 17 April, 's nam. Q Q van 4-6 uur, 's av. 8uurZ.T. Q JJ Winkel, April 1922. n naaanaaaqaaao In den ouderdom van ruim 82 jaar overleed heden onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder geb. BLOM. Uit aller naam, - G. DE BOER. Barsingerhorn, 12 April 1922. Heden overleed, in den ouder dom van 53 jaar te Texel, onze geachte Schoonzoon, Zwager en om, Echtgenoot van Antje Timramerman. Namens allen, Wed. J TIMMERMAN Kolhorn, 12 April 1922. Ondergeteekenden zeggen har telijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Th. VAN HOOLWERFF D. VAN HOOLWERFF- Swagerman Hoorn, West 41 rood, April 1922. Hartelijk dank aan allen, die blijk van belangstelling betoon den, bij het overlijden van mijn geliefde Echtgenoote DIEUWER- TJE JONKER. Jb. BAKKER Gz. Schagen, April 1922. De Vergadering der S.D.A.P. te Winkel gaat wegens verhinde ring van den spreker te geven door het BARMONIEGEZELSCHAP 0E EENDRACHT, te KOLHORN, Directeur de heer L. KAPER, in de zaal van REMPT, afgewisseld door Entrée f 0.75 per persoon. Donateurs en kunstlievende le den vrij entrée. Aanvang 8 uur. in dit Seizoen van de Tooneelvereenigiag „KLEIN BEGIN", in de zaal van den heer C. SLIKKER. Opvoering van het schitterende blijspel in 4 bedrijven Overal met enorm succes opge voerd. Entrée 60 cent, belasting inbegr. Aanvang 8 uur nieuwe tijd. Piekfijn rookvleesch 25 ct. per ons Boterhamworst 16 Leverworst 10 Bloedworst 14 Ham 32 n Ontbijtspek (bacon) 20 Cornedbeaf 15 M Alles prima kwal. Mach. gesneden. Aanbevelend, H. C. VELTMAN Oudesluis. Te koop door vermindering van werkzaamhedeneen best heel mak en vlug'bij den weg, op goede behandeling zal meer gelet worden dan op hoogen prijs en met colllng$assen. G. TIMMERMAN - Petten Ondergeteekende bericht hier mede, dat zijn Smederij Smid, Nieuwe Medorp. Gevraagd voor direct: TE KOOP: zoo goed als nieuwe Gazelle, Alsteel, Germaan, en eenige gebruikte DORPEN -1 SCHAGEN Te koop3 k 4000 pond best|ge- wonnen en ongeveer 2000 pond. alles in huis geborgen, bij Jb. BLOM. a.d. Nes, bij Schagen. te koop, van patrijsleghorns en Indische loopeenden, bij H. Kooger, Oosterweg, Callantsoog. te koop, bij P. ADMIRAAL, Rog- geveeristraat, Schagen. AANGEBODEN: Twee beste ruin, aftands en zes-Jarige zwarte morrie, bij A. VAN DEN BERG, Molenvaart, Anna. Paulowna, melken geen vereischte bij S.1 SPAANS Czn., Barsingerhorn. gevraagd, bij C. PORTEGIJS tc Dirkshorn. Gevraagd tegen half Juni te Winkel: een burgervrouw Brieven met opgave van loon, onder letter RM, bur. v.d. Blad. TERSTOND GEVRAAGD: Br. onder lett. T, Bureel v. d. bl. GEVRAAGD: door J. LEUR, Breezand. Door huwelijk van de tegen woordige gevraagd met Mei bij A. PAARLBERG, Burgerbrug. gevraagd, bij twee bejaarde men schen. Zich te vervoegen bij Jb. HARP, Schagerbrug. GEVRAAGD: middelbare leeftijd, burger- of boe renstand, P.G. A. P. DUIN, Schoorl. bij W. ZWIERS, Barsingerweg, Wieringerwaard. Biedt zich aanjonge met kindje. Br. onder lett. C, Bu reau van dit blad. GEVRAAGD: niet boven de 35 jaar, in burger gezin. Franco brieven onder letter P Z, Bureau van dit blad. GEVRAAGD: bij de Wed. HONINGH te Winkel* TE HUUR bij inschrijving: met 4 H.A. Graslandè Biljetten in te leveren vóór 18 April, bij C. Koopman, Heer Hu- gowaard Noord. TE KOOP: bij C. VAN GENDEREN, Breezand. GEVRAAGD: voor het boerenbedrijf. Br. lett. R W, Bur. v. d. Blad.

Schager Courant | 1922 | | pagina 3