ATTENTIE!! De Posthoorn", Oldenburgar Merrie, Landhooi te loop, oen Kaasmakersknecht [jn Metselaarsknecht een Huishoudster, een nette Dienstbode, een Boerenknecht, een Slagersleerlino, Kinderwagen, Gelegenheid Yoor Uitspanning. Miïime bergplaats voor Fieisen, adverteeren in de Feestgids, Melkwagen, Smidsleerling Tweede Kamer. Binnestlandsch Nieuws. Tijdelijk! Tijdelijk! „Dunlop" Buitenband f 5.50 Binnenband t Kippengaas Gebr. v. d. BERG, een 5-jarige bruine 99 3, 4 en 5 JUNI. Een gevorderd ciSn, terwijl er ook bel bureau wra «Jen ccmmJosarf.-' géneraal van paUtie is ondergebracht. De brand bralt uit op de bovenste verdieping, waar bet mindere per- joneel woont. IDe vlammen sneden onmiddellijk den toegang tot de trappen al. Tot dusver zijn zeven tien dooden geteld, doordat zij uit het venster van en acht verpletterd, doordat zij uti hst venster van een hoogte van twintig meter zijn gesprongen. Tel. OVERSTROOMINGEN IN TEXAS. Uit Fort Worth in Texas wordt gemeld, dat we gens ernstige overstroomingen de bevolking in de boomen en op de daken is gevlucht. Er zijn vijftien honderd menschen dakloos. Ell personen zijn gedood door het omkantelen van een boot welke vluchte lingen trachtte te redden. EEN SCHIP GEZONXEN. ■Uit Londen, 26 April. Het Fransohe e.s. „Deputó Albort Thallandter", op weg van Rotterdam naar Rirst, is gezonken op 49 gr. Noorderbreedte en 3 gr. Westerlengte. Een lid der bemanning is gered. Het lot der overigen is onbekend. DE KONING VAN ZWEDEN GEKWETST. Uit Grenoble, 26 April. - Te Serres kwam de auto van den koning van Zweden, die van. Nico naar Ge- inève reed, met een andere auto in (botsing. De koning kreeg kneuzingen en keerde per auto naar Grenoble terug. Een kamerheor werd zwaar gewond en werd te Serres in een hospitaal opgenomen, i HEVIGE BRAND TE LONDEN. Londen, 26 April. Een van de grootste branden, j welke dit jaar te Londen zijn voorgevallen, ls be- I den uitgebroken in oen groote petroleum-raffinaderlj te Hachney Toen de eerste brandspuiten op het oo- neel van den brand waren aangekomen, was de raffi naderij reeds een reusachtige vlammenzee. De hitte was ontzettend en de olievaten op do binnenplaats 1 vatten w'eldrs allerwege vlam. iBinnen een zoor kort I tijdsverloop haddon veertig spulten, waaronder twin tig motorspuilen, den strijd met de vuurzee aange- i bonden. De bewoners van de aangrenzende huizen moesten hun .woningen verlaten. Het gebouw bevatte vijftig tanks met een inhoud van ongeveer driehonderdduizend gallons petroleum. Door groote hoeveelheden water en tonnen zand op du vlammen te werpen, slaagde de brandweer er in, i te voorkomen, dat deze enorme voorraad door den brand werd aangetast, zoodat een nog grooter on heil i« afgewend. De heer Troelstra heeft zijn interpellatie over de afstemming door de Eerste Kamer van de Grond- wetswijzigingvoorstellen gehouden. Hij hield eerst een beschouwing over de staatsrechterlijke positie van de Eerste Kamer. Hij wees er op dat deze grond wetsvoorstellen met een groote meerderheid Jn du Tweede Kamer waren aangenomen en dan meen de de heer Troelstra, mag er geen sprake zijn van een verwerping door de Eerste Kamer. De Eerste Ka mer heeft alleen de taak te waken tegen den waan- an den dag. Die taak doet de Eerste Kamei; niet scherp genoeg Spr. wees er vervolgens op dat er drieörlei con flict is in deze. Ton eerste tussoberi regeering en parlement, tusschen Tweede en Eerste Kamer en tusschen democratie en reactie. In normale tijden zou de regeering moeten aftro den of de Eerste Kamer ontbinden. Voor het eerste voelde spr. niets, maar voor het laatste allos. Er is tijd genoeg om de Eerste Kamer te ontbinden en dan in de nieuwe Kamen de Grondwetsvoorstellen ongewijzigd in te dienen. En spr. maakt zich sterk dat er dan wel een meerderheid voor zou zijn te vinden. Wil de regeering dat niet, laat zij dan de voorstellen voor Grondwetswijziging alle maaj} in trekken De heer Troelstra liet dadelijk uitkomen dai voor hem het voornaamste was: Hoe zal de regeering in deze handelen. En de minister wees er in zijn ant-, woord op, dat dit voor hem niet het voornaamste was, maar wel wat komt er van de Grondwetswij ziging terecht en daarom had de minister zijn ge wijzigde voorstellen ingediend, in de hoop dat daarvoor in de Eerste Kamer een meerderheid zou zijn te vinden De heer Troelstra kon zich hiermee niet vereenigen en diende een wetsvoorstel in tot afschaffing der Eerste Kamen Toen kregen wij nog een debat, waarbij de heer Marchant wees op het revolutionnaire van de daad der Eerste Kamer, men stoorde zich niet aan de uitspraken van het Algemeen Kiesrecht en de coali tie van rechts had duidelijk bewezen niets te be- leekenen, nu zij de voorstellen van haar eigen mi nisterie verwierp. Spr. diende een motie in, waarin wordt uitgesproken, dat de Regeering niet mag wij ken voor de Eerste Kamer door haas do zaak meer aannemelijk te maken. In het volgende debat werden ook nog een paar moties van den heer Wijnkoop geboren. ZUIDERZEEWERKEN. In het blad Ü-Circeo te Rome is een artikel opgeno men over de droogmaking onzer Zuiderzee, door Hendrik Wortman, daar genoemd Enrico Wortman Dii'ettore Generale dei Lavori dello Zuyderaee. Het is wel teekenend, dat men zelfs te Rome belang stelt in onze Zu idem ee wer ke n. 7- ANNA PAULOWNA. Door den Alg. Bond van belastingbetalers van Hol lands Noorderkwartier, gevestigd te Helder, was voor Dinsdagavond een openbare vergadering uitgeschreven in de ,zaal van den heer C. Slikker. De opkomst van belangstellenden was zeer gering. Nadat de voorzitter de aanwezigen welkom had ge- heeten en het Bestuur vau den Bond aan de vergadering had voorgesteld, zong dc neer E. Slikker een toepasselijk lied (later kregen we nog een paar propagandistische liederen te hooren) en toen kreeg de heer Van der Meij, accountant en leeraar in het boekhouden, het woord, om uiteen te zetten, wat de Bond wilde. Het kwam in 't kort hierop neer: De Bond 'was "geen nieuwe politieke paitij, deed niet aan politiek; iedereen, van welke politieke richting ook, kon er lid van worden. Immers, de Bond wilde niets anders dan bezuinigen. De belastingdruk was steeds zwaarder geworden en wie voteerden de hooge uitgaven waarvan die druk het gevolg was? Waren het 'steeds de knapsten cfie in ge meente-, provinciaal- en landsbesluur zaten? Neen, het waren meestal de menschen die zich het meest op den vóórgrond plaatsten. Er moest op al die uitgaven be zuinigd worden, de begrooting moest worden terugge bracht tot vóór den oorlogTDe Bond wilde dan ook eontrolo op de credietverleening: Dèt krijg je en méér niet en wij, belastingbetalers, zullen toezien, hoe net besteed wordt. Alleen arbeid en zuinigheid kunnen ons er wectr bovenop helpen. Wij rijn ook volstrekt niet tegen werkverschaffing, mits het productleven ar beid betreft. Voorts wil de Bond geliike rechtspersoonlijkheid! voor ieder. Wij zeggen niet: de belasting is te zwaar voor een deel, wij zeggen: zij ls te zwaar voor ieder, wie het ook zijn moge. Wij achten de to hooge belasting, een evrkapte loonsverlaging en elke verlaging van loon is nadeelk» voor een plaats. De beoordeeling van de draagkracht der niet-vaste inkomens, zooais die thans geschiedt is onjuist. Wat weet zoo'n ambtenaar bijv. wat er in het landbouwbedrijf omgaat, hoeveel er verdiend of verloren wordt? Het vaststellen van de kohieren door onbevoegde ambtena ren gaat dan ook niet aan en wij wenschen er tegen te acecren, dat een inkomen maar kan worden opgeschroefd De verstandhouding en het overleg tusschen werkgever en werknemer worden steeds beter, waarom dian al die ambtenaren daartusschen? In de stadi kun je geen vier .personen ontmoeten, of er zijn drie ambtenaren bij. Wij willen bezuinigen op allerlei gebied. Ate 'gij dat ook wilt, protesteer dan met ons tegen de hooge belas tingen en sluit u aan bij onzen Bond. De tweede spreker was de heer Tiessen, mede van den Helder, die hulde taacht aan den keer 5Vibwrt, wetüöuder van ftmtfertf'.rt MfctjfJngverfatfn# fn de hoofdstad, om vervolgons hevig te fufraineercn tégen de belastingopdrijving vau de Heldersche wethouders De Zwart en Verstegen. In den Helder werd gesmeten met geld: De belasting was vastgesteld op 1 millfoén. Waarolm moest daar nu nog weer 60.000 gulden bovenj? Voor een groot deel om de salarissen van burgemeester, secretaris en wethouders te verhoogen. De opvoering dezer salarissen geschiedde enkel uit biUijksoverwegtu- gden. zooals Wethouder De Zwart onlangs op een verga- derin^ zei, omdat deze ambtenaren ten achter staan bij jtidere hoofdambtenaren in de gemeente. Vervolgens weidde spreker uit over de huidige misère van ien boerenstand, de groote daling der zuivelproduc ten, snz., om insgelijks te eindigen met een opwekking tot 'i insluiting bij den Bond. Brpaald debat was er niet, doch meer een gezellig onde -onsje, .zooals met zeef- kleine vergaderingen wel eens racer gebeurt en het resultaat was, dat zes aor aanv izigcn zich opgaven olq te probeeren, hier een afder iing op te richten. WINKEL. Zaterdagsavond zal am het lokaal van den heer P. Bak ter een politieke lezing houden de heer Ebels van Gioningén, Mijnheer Ebels is izooals bekend de land- bouwcandidaat der ;Vrij;z.-Democraten. Waar de heer EbeU in inaar enkele plaatsen in N'oordholland zal spreken, wekken wij belangstellenden op, deze verga der! ig te Winkel te bezoeken. GQEDKQOPE VACANTIKKAARTEN M nister \Konig zal dozen zomer v.-n proef nemen met goedkoope vacant!e-kaarten, doch verlaging dei' tarieven goederenvervoer en tiunslto-verkeer acht bij niet mogelijk. -- TABAKSWET» De Tabakswet izal op 1 Juni a.s. wordon ingevoerd. VLEESCHKEURINGSWET. Do Tweede Kamer heeft de wijziging Vleeechlkeu- ringawet aangenomen. VÉRBINDING VAN DEMOCRATISCHE LIJSTEN? '8 Gravenhage, 26 April. - Ter jongste vergadering van de Democratleche Partij werd het hoofdbestuur opgedragen do mogelijkheid na to gaan in overleg met andere democratische groepen tot verbinding der lijsten. N 0ORD-HOLL ANDSGHE VEREENIGIWG VRIJ ZINNIG DEMOCRATISCHE RAADSLEDEN. Ouder leiding van den heer Abrahums, lid van den gemeenteraad van Amsterdam, is gisteren in American te Amsterdam opgericht een Noord-Hollaudsche verceniging van vrijzinnig-democratiscche raadsleden en burcemeea- ters, die tevens een onderdeel zal vormen vun ue ulge- rneene vereeniging. Reeds traden een 40-tal' leden toé. (onder wie ook enkele vrouwelijke raadsleden), terwijl de toetreding van nog velen wordt verwacht. Aan een voorloopigc commissie, bestaande uit mtwr. Aukes— Tiramcrs, raadslid, Alkmaar, en de heereu Abrahams, Zeeman, raadslid Oostcrleek, Slingenberg,- wethouder Haarlem, en Kooiman, burgemeester Purmerend, werden de verdere voorbereidingoj)gedrageii. Besprekingen wer den gevoerd over klie finiuicieele en andere gévolgen der Lager-onderwijswet 1920. De voroeniglng zal trachten invloed uit te oefenen op de komende Herziening dier wet, inzonderheid tot vormindeling vau de daaruit tóor de gemeenten voortvloeiende financieel© lasten. KAMERVERKIEZINGEN. Protestcandttdaten, Dezer dagen heeft een „landelijke" confereutie plaats gehad van voorstanders van protes kandidaten voor de aanstaande Kamerverkiezingen. Op die bijeenkomst werd een commissie benoemd, welke tot taak had een groslijst voor alle districten samen te stellen. De moontng, dat weeft paria's als De Gelder candidaat gesteld moesten worden* kon1 geen meerderheid vinden. De overheer- schende stemming was, dat menschen uit het anarchis tische kamp candidaten gesteld moesten worden, die echter van zulk een reputatie zijn? dat niemand ooit zou kunnen zeggen, dat de anarchisten ernstig aan bet parlementarisme meedoen. De commissie heeft, naar mem ons meedeelt, ais nummer één voor de lijst bereid gevonden de komiek-dichter-zanger Klaas Driehuis. Verder deelt men ons mede,, dat het Amsterdamsciie Gemeenteraadslid Zuurbier op de lijst zal komen, waar schijnlijk als nummer drie, terwijl verder onderhande lingen gevoerd worden met een water- en vuur-vrouwtje uit den Jordaan en (inet een zeer bekend! bootwerkerstype. TYPHUSBESTRUDING. Men schrijft ons uit Andijk: De typhus welke zich in het midden der maand Fe bruari zoo schrikbarend uitbreidde en in één gezin drie slachtoffers eischte, ls tot staan gekomen. Sedert 18 Maait heeft zich geen nieuw geval voorge daan. Het gemeentebestuur is in overleg met den inspecteur der Volksgezondheid overcegaan tot het verbieden van den verkoop van ongekookte melk. In verband met de zeer hooge kosten (pl.m. f 100 per dag) werd het ver bod weder ingetrokken. Naar aanleiding van een door genoemden inspecteur gehouden lezing, in zake die be teugeling der ziekte en een opwekking om zich tijdelijk onvatbaar te maken tegen ae febris typhoïdea, werd- van de gelegenheid om zich te lateh inspuiten met typhus- vaccin een zeer ruim gebruik gemaakt. Van de 8400 inwoners hebben zich pl.m. 2200 laten inspuiten, zoodat aangenomen kan worden dat de raadgeving algemeen nagekomen, indien men van het totaal aftrekt diegenen welke reeds typhus gehad hebben en daarom onvatbaar zijn, en die welke wegens ouderdom zich niet naar de bestemde plaats konden begeven, alsmede dat deel der gemeente (pl.m. 500 inwoners) hetwelk geheel van de bebouwde kom is afgescheiden. Zonder voorbehoud werd door de medici aangenomen, dat de besmettingshaard bij een der veehouders was ontstaan. VOORSTEL TROESLTRA C.S. VERANDERING VAN HOOFDSTUK III, IV, V, VII EN XI DER GRONDWET, Afschaffing der Eeijate Kamer. De hoeren Troelstra, Schaper, Albarda, -Sannes, Kleerekooper, De Jonge en iK. ter Laan. hebben bo vengenoemd wetsvoorstel ingediend strekkende tot afschaffing der .Eerste Kamer. Overal waar thans in de Grondwet gelezen wordt. Tweede Kamer of beide Kamers, lezen zij: de Staten-Generaal. DE EERSTE GRASBOTEK. De heer m. p. van der Sar Heb. te 's Gravenzande heeft de eerste grasboter aan de Koningin aangebo den. UIT DE NIEUWE KATHOLIEKE PARTIJ. Naar „De Tijd" weet mee te doelen,, kan de publi catie van het concept-program der nieuwe partij over een tiental dagen worden tegemoet gezien. De aanhef van dit program zal in ieder geval bevatten een. duidelijiqe beginselverklaring, waarbij de nieuwe partij, zich aandienft als 'bestaande uit katholieke mannen en vrouwen, die belijden en verdedigen, wat door den *H. Stoel over het wezen van den Staat, over oorsprong en bevoegdheid van het gezag, over plich ten van gezagdragers en volken wordt geleerd. Daar bij zal naar den „Syllabus" eni naar de Encyclieken „Immortale Dei" en „Rerum Novarum" worden ver wezen. Wat de candidaten betreft, worden1 thans enkele als daarvoor in aanmerking komende personen ge polst. Het ligt in de bedoeling een gunstige plaats te verschaffen aan een of meer vrouwen, op de candi- datenlijst, die voor de definitieve vaststelling aan een vrij gr ooien verkieringsraadi ter goedkeuring zal worden voorgelegd. iDe leiding der nieuwe partij wenscht niet eenzijdig candidaten te stellen uit een bepaalden stand. 'Zelfs is men geneigd, ook candida ten op de lijst te brengen, die wegens hun optreden in het verleden kunnen worden geacht naai* recht en billijkheid, de belangen der arbeiders te zullen be hartigen, zonder daarbij hun toevlucht te nemen itot al te stroeve regelingen via® boven af, In M grwvMj w/ufltlh Df&fcTferiöK tttetfvwa partij opgericht HET ONGUNSTIGE WEER, Men schrijft uit Barneveld: Hoewel de kippenhouders in deze streken zich dit voorjaar met buitengewoon veel Ijver op de verdere uitbreiding van den kippenstapel hebben toegelegd, zijn de resultaten betreffende het aantal kuikens tot nu toe zeer bedroevend. Gemiddeld toch zijn van elke 100 in de broedmachine gelegde eieren niet meer dan 25 kuikens verkregen, terwijl dit percentage in andere jaren minstens 55 60 bedraagt,. Sommige fokkers schrijven deze slechte uitkomsten toe aan de vele ziekten, die verleden jaar onder de kippen hebben geheerscht, waardoor de eieren thans nog minder krachtig bevrucht zou den zijn, terwijl anderen weer aan het buitengewoon koude voorjaar de schuld geven. Hierdoor toch zou het verschil in warmte tusschen den bovenkant en de onderkant der in de broedmachine liggende eie ren zóó groot zijn, dat de jonge vrucht dientengevolge wordt gedood. Wat echter de reden ook moge zijn, een feit is het, dat over de broederijl tot nu toe steen en been wordt geklaagd, BUREAUCRATIE. Een zadelmaker te Roosendaal moest voor de No- derl. Spoorwegen te Roosendaal een lederen tasch repareeren. Kosten f I.Op verzoek werd nota in duplo ingediend volgens do voorschriften. Na ruim twee maanden ontving thans de zadelmaker uit Breda van den bankier Frans Laurijssen aldaar een Kennisgeving dat hij aldaar een gulden kon in ont vangst nemen Ingevolge de ingediende nota, welke nota den zadelmaker werd overgelegd. Deze bleek achtereenvolgens voor accoord te zijn geteekend door den stationchef Haak te Roosendaal, den inspecteur van het vervoer te Breda, algemeene Rekenkamor Utrecht en de Associatio Kassa Am sterdam. Deze Bank versierde de desbetreffende papieren met stempels en parafen o.a. dat de nota in Febr. is geboekt, dat deze onder no. 284 is betaald, dat verzocht word „het stuk na voldaanteekening te re- tourneeren", terwijl voorts een mandaat werd ver strekt, dat op verzoek der Nederl. Spoorwegen de nota betaalbaar werd gesteld bij de Bank Laurijssen te Breda. De zadelmaker heeft met veel ijver de papieren doorgewerkt, is blij dat hij geen verstands verbijstering heeft gekregen en ziet er van af zijn gulden in Breda te gaan incasseeron. De kosten -van invordering van dezen gulden bedragen...... drie gul- de.u drie cent! Ï>E VLEESCHKEURINGSWET. Uit 's-Gravenhage, 26 April. De Tweede Kamer heeft de amendementen van de Commissie van Rap porteurs en van den heei? Rappard op art. 6a van de Vieeschkeuringswet verworpen, resp. met 46 tegen 31 en 63 tegen 12 stemmen. WINKEL. I De ivenkoop van de EmmaMoein Iten bate Ider tu berculosebestrijding heolt opgebracht f40.25. WINKEL. Aan den heer A. Jonk, wagonmaker alhier, da in af wijking van de Arbeidswet, toegestaan om zijn por- suriool van 20 April tot 1/9 Juli 55 uur per weck. arbeid te doen verrichten. WINKEL. Alhier is opgericht eon afdeeiing van dón Jongelie den' Geheelonthouders Bond., aanvankelijk met 14 leden. 0 WIERINGEN. Bij het uitgraven der orioleering te Hippolytushoef word eeni ouden gouden (munt gevonden. Op de voor zijde is geslagen: iStad Utrecht 1785, aan de achterzJJt- de het wapen dier etad. WIERINGEN. Tijdens een kort doch zwaar onweersbuitje slóeg Maandagavond de bliksem in een boom, staande bij de boerderij van dón heer !R. Lont in Polder Waardi Nieutwland. Onze afdeeiing, der Holl. Mij. van Landbouw tee- kendc voor het waarborgfonds voor de te Alkmaar te houden Landbouwtentoonstelling, in voor f 25, te vens stelde zij een zilveren medaille beschikbaar. WIERINGEN. Maandagavond sprak het 2e Kamerlid, de heer J< E. W. Duijs van Zaandam, in het café van den heer N. Kok te Hippolytushoef over den poiitieken en economischeïi voestaaod. De heer Duijg had een zeer klein (ongeveer 35 personen), doch aandachtig luiste rend gehoor. Gezegd kan worden, dat, al gaan wij in vele opzichten niet met de inzichten van den spre ker homogeen, dat 'de heer Duijs is een kranig re denaar. Van de gelegenheid tot debat werd geen ge bruik gemaakt. DE HERZIENING DER GRONDWET. Uit 's Gravenhage, 26 April. Bij de Tweede Ka mer zijn thans ingediend 4 wetsontwerpen, in zake de Grondwetsherziening. Het derde Hoofdstuk is weder ingediend, behou dens deze wijziging, dat de zittingsduur der Eerste Kamer wort verlengd tot 6 jaar, gepaard aan, aftre ding van de helft der leden om de drie jaar. Het nieu we voorstel tot herziening der additioneele artikelen bevat geen wijziging nu *r van de Kieswet of de Pro vinciale wet, zoodai de beslissing over het evenre dig kiesrecht voor do Eerste Kamer wordt verdaagd. Ook is vervallen de terugwerkende kracht voor d, pensioenen van de Tweede Kamerleden, terwijl ver- dor belet wordt aan den wetgever aan het weduwen- en woezenpensioen terugwerkende kracht te verlee kten verder dan tot 1 Januari 1921. Het Vierde Hoofdstuk is opnieuw aanhangig ge maakt, izonder bepaling betreffende 'de ontbindbaar heid der Prov. Staten, in verband waarmede ook In art. 73 van het Tweed© Hoofdstuk wijziging is ge bracht. FOBCE MAJEURE, Alkmaar, 25 April. In het voorjaar van 1919 heb ben zich moeilijkheden voorgedaan tusschen do ge meente Alkmaar <en enkele grootverbruikers van eloctriciteit, wegens de toepassing van de kolenclau- sule, waardoor do contractueele prijs van den electri- schen stroom werd verhoogd. De grootverbruikers moesten toegeven, daar zij de elecüri9cke energie niet konden missen., maar spraken de gemeente aan tot schadevergoeding. Een der zaken, die van den heer Meurs te Schagon. werdi doorgezet. De rechtbank heeft daarin vonnis geweizen en den eisch tegen de gemeente ont zegd, aangezien de Rechtbank zich met het verweer van de gomeente Alkmaar vereenigde, dat Alkmaar door overmacht gedwongen niet anders kan doen dan den stroom voor de grootverbruikers, die weigerden die kolenclausule te aanvaarden, af te snijden, om dat Alkmaar 26 Maart 1919 van ihet Provinciaal be drijf bericht had ontvangen, dat de fltroomlevering aan 'Alkmaar zou worden gestaakt wanneor Alkmaar do weigerachtige grootverbruikers niet afsneed'. Het provinciale bedrijf was tot dezen krachtdgen (maatregel gedwongen! geworden door het Rijksko- lenbureau, dat voor 'de provincie anders geen kolen meer beschikbaar had gesteld. ^aaooaaaaaac J Den 28en April a.s. hopen 1 onze geliefde Ouders ALBERT VAN 90ELEN [j NEELTJE PLAKMAN H In stiite hun 55-jariee echtver- U e.niging te herdenlcen. Hun dankbare Kinderen i en Kleinkinderen, jj Oudkarspel, April 1922. aaCTnucjaani .'mac Atlvrrlentïèn. Per stel 2 buiten- en binnenban den voor f 14.50; waarbij zware voetpomp eadeau. Verder: Lyvingstone, Radium, enz., ver beneden ieder ander. Verder Buitenbanden vanat f2.60. Binnenbanden -1.20. Alles één jaar gegarandeerd. (Gegalvaniseerd) Maaswijdte Prijs p. rol (50 M.) Hoogte clt. f 12.- - 10.50 - 8.- 180 5 150 3 100 3 Alleen bij Anna Paulowna. TE KOOP: met Halfbloed Merrieveulen, bij R. VADER Dirkshorn. Te koop: goede gebruikte b'j M. SLIKKER, Zandvenne, Schagen. Dij deze bericht Ik het geachte publiek van Alkmaar en Omstreken, dal vanaf 1 Mei a.s. hel Hdtel Calé mei ullspanning Dijk 9 te ALKMAAR door mij op denzelfden voel zal worden voorlgezel, steeds zorg zullende dragen voor nette bediening en prima consumptie legen bil lijke prijzen. Doordal ik naasl de beslaande stalling nog een anderen slal in gebruik neem, heb ik ruime Zondags en andere» dagen van |e week heb ik een onder voortdurende controle. Beleefd aanbelend, J. VAN OLEEF. f 50 per 1000 pond contant, bij Wed: A. DEUTEKOM, Noord, Schagen. Wordt gevraagd wegens be noeming van den tegenwoordige: Zij die nog wenschen te kunnen zich vóór Donderdagavond 27 April opgeven bij heeren Trap man te Schagen en P. C. Oucft, kantoorhouder te Kolhorn. Prijzen per pagina f 8, halve pagina f 4.50 en lf4 pagina f 2.50. HET BESTUUR. Gr worden meer dan 2000 sluks uilgegeven. Adres Ts. KOMEN, Kaasfabriek ,D« Volharding" te Hem, N.H. Wordt gevraagd •5 leeftijd pl.m. 14 15 jaar. Pers. aanb. ZOMERDIJK, firma Nijpels, Hoogzijde. gevraagd, zelfstandig kunnende werken, bij H. DOORN, Metselaar, 't Zand. GEVRAAGD: TE KOOP GEVRAAGD: een goed onderhouden plaatsr. voor ongeveer 30 40 L. bussen. Br. met uiterste prijsop gaaf ingewacht bij P. JONGER- LING, Bo-chweg, nabij 't Zand, Zijpe. gevraagd. Jac, LOUW, Aartswoud. GEVRAAGD: bij D. SPANJAARD, Verlaat, Oude Niedorp. GEVRAAGD: in klein, gezin, bij C. COET, Schilder, Oudesluis. goed kunnende melken, bij P. ZEEMAN, Koegras. GEVRAAGD: bii J. DB RUIJTER, Molenstraat, Schagen.

Schager Courant | 1922 | | pagina 3