Raad van Pelten. ttirtnenlandsch Nieuws. Reclames. Gemengd Nieuws. Vakvereeniging van Electriciens. Totaal onkosten 75.3o8. Zooals de heeren weten, zegt Voorzitter, is in de vorige vergadering besloten, degene welke niet in Salarissen en vergoedingen aan bestuursleden 28.118 de kostelooze bestelling van telegrammen vallen. Salaris accountant Huur *en belastingen Papier, drukwerk en porti Uitgaven van gedelegeerden en deputaties V. V. van Timmerlieden en Meubelmakers Totaal 111.767 Salarissen cn vergoedingen bestuursleden Salaris accountant Huur e n belastingen Papier, drukwerk, £>orü Uitgaven delegaties en deputatties Reiskosten Kleermakers V. V. Totaal bestuursuitgaven 37.634. Salarissen Uitgaven delegaties, etc. Reiskosten Dokwerkers Totaal bestuursuitgaven 110.472. Salarissen Uitgaven delegaties en deputaties, incluis reis kosten /Spoorwegklerken. Totaal bestuursuitgaven 60.985. Salarissen, enz. Uilgaven delegaties en deputaties Reiskosten Yorkshire Mijnwerkers Totaal 80.120. Salarissen van hoofdbestuursleden Uitgaven delegaties, enz. excluis reiskosten 27.8431 Andere uitgaven incluis salaris gewone be stuursleden 29.076 Men moet er wel om denken, dat; al deze cijfers in Ponden Sterling zijn, dus met 12 moeten vermenig vuldigd worden om guldens te krijgen* Laat ons nu eens de Yorkshire Mijnwerkers mét de Zuid-Wales Mijnwerkers vergelijken. Men ziet dan, dpt van: 1918 tot 1920 de bcstuurs- uitgavon der Yorkshire mijnwerkers mét '30 pCt. en Zuid-Wales mijnwerkers met 60 pCt. gestegen is. De salarissen der Yorkshire bestuursleden bedroeg 127 deze die kosten te vergoeden; doch over 1921 heeft de 4.096 telegrambesteller ook geen vergoeding ontvangen, 26.070 En m.i. heeft hij hier nog recht op, aangezien onzer- 15.854 zijds geen opzegging van de overeenkomst is gedaan. De Raad van oordeel, dat dit was verzuimd, be sloot over 1921 die vergoeding ad f50.-- alsnog te verstrekken. 19.197 Wordt medegedeeld, dat aan de Gemeente f 1023. 2.381 is verstrekt uit de 3e oorlogswinstbelasting. 5.280 Tevens deelt voorzitter mede, dat de gemeente 28.895 door het Administratiekantoor van Levensmiddelen 10.903 te 's-Gravenhage werd aangeschreven, om nog f 246 7.250 te betalen wegens het verschuldigd zijn van een levering kolen en nog een paar kleine postjes. Het heeft wel wat voeten in de aarde gehad en ik ben I er ook persoonlijk voor heen geweest, konden wij 22.330 toch met bewijzen staven, dat de gemeente niets '2.620 schuldig was. Alleen een postje van pl.m. f 10.heb 1:639 ik beiaald. Overtuigd voor mij ben ik dat het be taald is, doch het post-regu konvik echter nog niet toonen. Van den heer Directeur van het Postkantoor te 86.063 Schagen, was bericht gekomen behelzende de vraag of wij ons er mede vereenigen konden, dat de Zon- 8.844 dagbestelling werd opgeheven, doch dan zullen al len Zondagsmorgens uur gelegenheid hebben hun pest geheèl af te halen. De heer Blom zegt, die bepaling wel aardig te vin- 23.865 den, doch ik vrees, dat straks hij die dat half uur 16141 dan dienst moet doen, ook pogingen zal aanwenden, 3.646 hiervan vrij te komen, en dan hebben wev niets. Niet ieder de?lde die gevoelens. Op het oogenblik worden er Zondags ongeveer 9 couranten besteld, welke bestelling een onkosten 2.468 medebrengt van pl.m. f2.70, evenwel zullen die 27.000 tegen £f 40.000 voor Zuid-Wales. Do dole- ning worden afgehaald. menschen, door het niet bestellen, wel wat gedu peerd worden, maar ook weer het kunnen afhalen der post, is ook niet te onderschatten, on zullen meerderen hiervan kunnen profiteeren. Ook de heer Bellis is deze gedachte toegedaan, daarbij vreezende, dat als wij niet gunstig advisee- ren, het ons toch later wordt ontnomen. De heer Blom zegt, or zich bij te zullen neerleggen, mn^r sympathiseert or niet mede. Wordt besloten den heer directeur te schrijven, dat wij goedkeuren de Zondagbestelling te doen ophou den, onder de toegezegde voorwaarde, dat do post fties der .Yorkshire mijnwerkers kostten 28.000 tegen 24.000 voor Zuid-Wales. Bij Zuid-Wales vindt men een post 56.000 voor andere uitgaven, bij Yorkshire vindt men een dergelijke post niet. Wanneer men nu salarissen, vergoédi'ngtai en andere onkosten in beide gevallen samentelt komt men op 97.169 voor Zuid-Wales en 31.544 voor Yorkshire. Waaruit metn dus onwillekeurig deze les trekt, flat het heel veel van de bestuursleden afhangt hoe of er met de duiten der contribueercnde arbeiders ders wordt omgesprongen. Het gaat hier om arbeiders uit de zelfde branche en de bestuursonkosten loopen eventjes bij' een paar posten 66.000 dus pl.m. 800.000 bijna 1 millioen, uitclkaar. Is ert nu «ene verontschuldiging te vinden voor de geweldige' vermeerdering der reiskosten van 1918 tot 1920. Hot antwoord daarop is ontkennend. De hotclprij- zen zijn mot 10 pCt. gestegen, de spoorwegbilletten met gemiddeld 8 pCt. van 1918 tot 192Ó. Ziel dun eens hoe de bestuursonkosten van 1918 tot 1920 naar boven gesprongen zijn. Ik zol het vandaag hierbij laten. U zult wel even zeer van do cijfers duizelen als ik en zo liever eöns rustig bekijken] en er over nadenken. Vergadering op Dinsdag 9 Mei 1922'. Afwezig de heeren Schager on Timmerman, de laatste wegens ongesteldheid. De voorzitter opent de vergadering, waarna lozing der nótulen plaats had, welke daarna zonder op- of aanmerkingen' worden vastgesteld. Voorzitter zegt, omtrent het aangehouden punt, in voering 7de leerjaar, dat de begrooting nog niet is terug ontvangen, ook nog niets geen bericht er over gehad te hebben. Heden heb ik tolephonisch den griffier gevraagd, of do begrooting binnen eenige dagen was te ver- Wachten, doch. een bevredigend antwoord mocht ik Juist niet ontvangen. Naar aanleiding hiervan, acht ik het goed, bedoeld punt, 7e leerjaar, nog aan te houden tot dat de begrooting er is. Hoewel allen het onaangenaam vonden, dat do be grooting nog niet was goedgekeurd, evenzoo dat de besprekingen over het 7e leerjaar, daar wel wat van motst afhangen, werd evenwel besloten nog een ver gadering te wachten. Wordt overgegaan tot benoeming leden stem bureau, voor do a.s. verkiezing. Tot leden werden ge kozen: H. S. Eriks, voorzitter; de heeren K. Nottel- nian, J. J. G. Blom en P. Koopman, leden; do ove rige leden van den Raad tot plaatsvervangers. Wordt aangeboden kohier hondenbelasting, aange vend 34 hondjes, tot een bedrag van f61.Alzoo vastgesteld. Idem werd vastgesteld kohier schoolgeld, over het te kwartaal, tot een bedrag van f33.65. Verder werden nog eonige ingekomen stukken me degedeeld cn voor kennisgeving aangenomen, zoo mede het. gemeenteverslag over 1921. Tevens besloot de Raad f 100 subsidie te verstrek ken aan het Burgerlijk Armbestuur. Bij de rondvfaag vraagt de heer Bellis, of een op gaaf al is gekregen, wat of het drankverbruik over het afgeloopen jaar is geweest in deze gemeente. De voorzitter zegt niets te hebben ontvangen, een opgave zal worden aangevraagd. De heer Blom vraagt of het don voorzitter be kend is, hoe of het gaat met de Zuiderzeewerken, Do voorzitter zegt hieromtrent niets moe te kun nen doelen, als datgene wat u hekend is. De heer Koopman vraagt, of er ook iets meer be kend is omtrent de electrische verlichting. Ook hier moet ik ontkennend op antwoorden, zegt de voorzitter. Niets meer aan de orde, sluit de voorzitter de ver gadering. riep'Weatherley op een goeden dag wanhopig uit, toen zij spraken over het nieuwe weekblad, waarin Baltazar de politiek van het Verre Oosten zou be handelen. „Als we niet voorzichtig zijn, valt het heele plan in duigen. Russell weigert het te redigee rt n als we hem niet de vrije hand laten. Maar Rus sell heeft een dolle voorliefde voor Slovenen, Ruthe- nen en Kroaten. En bij al zijn knapheid heeft hij peen gevoel voor verhouding. Ik weet waarachtig riet wat we doen moeten. Er is niemand anders, die er den tijd voor heeft. Wil het weekblad iets goeds uitrichten, dan moet iemand er zijn geheele zie^ aan kunnen geven". Baltazar kreeg een van zijn schitterende ingevin gen, „Als je het goed vindt, zal ik het ding redigee- ren. Julli hebben al zoo lang zitten zoeken naar een naam. Ik heb er een ,The New Universe'. Ik zal er iets levends van maken en al die drog© en vervelende week- en maandbladen den loef afste ken. We zullen het maken tot het eenige blad, dat in dit pennenlikkersland iets beteekent. We zullen het in alle talen laten vertalen en het over de be schaafde wereld verspreiden. Het zal het eenige blad zijn, dat aan iedereen dé waarheid omtrent al- les geeft." .Zoo ging hij op zijn onstuimige manier door. Toen Weatherley vroeg waar het geld voor zoo'n reus achtig plan vandaan moest komen, antwoordde hij: „Sommige menschen hebben geld en geen hersens, anderen hebben hersens en geen geld. Als die met geen geld geen geld kunnen krijgen van die met geen hersens, zou het er al heel treurig uitzien". En enkele dagen later kreeg Baltazar op een ver gadering der commlssio voor het nieuwe weekblad zijn zin. Daar hij even veel belang stelde in Ruthe nen, Slovenon, Belgen, Herero's, Joogo-Slavcn, Brit- sche mijnwerkers, Samoa'ers' het personeel van Bui- tenlandscho Zaken, Indiaansche prinsen, de Arme niërs en do Young Men's Christian Association, en daar hij erin slaagde al de afzonderlijke zeloten van speciale belangen te overtuigen, dat déze slechts een deel vormden van zijn verreikend plan, kwam men algemeen tot de conclusie, dat hij alleen den univer- seclon blik had, om The New Universe te redigeeren, terwijl alle aanwezigen hem bun loyale medewer king beloofden. Ik zal het noodige leven wel in de brouwerij bren gen", zeide Baltazar tegen Weatherley. Geld was het eerste, waarin voorzien moest wor MOTORRACES TE ALKMAAR. Wij herinneren onzo lezers nog met eon enkel woord aan de te Alkmaar Zondag a.s. te houden mo torraces. Wij wijzen er op, dat niet alleen amateurs, maar ook beroepsrijders op hunne zware machines aan de races deelnemen* i T Hot goheel belooft weer. eon spannendon wedstrijd te worden. EENIGENBURG. Op Woensdagavond vergaderde de tuinbouwver- eeniging „De Noord-West' alhier, in het lokaal vnn den heer J Doorn. Aanwezig met bestuur 24 le den. De voorzitter de heer Teonsma, opent met een wel kom aan de loden on de pers de vergadering, hier bij de geringe opkomst wijtende aan het vergevor derd seizoen. Medegedeeld werd dat de heer C. Meijles als cor respondent der Tuinbouw Onderlinge zou optreden. Voorts, zegt voorzitter, dat hij, hoeweldit geen gewoonte is, het niet kan nalaten ecu herinnerings woord te uiten aan ons afgestorven lid de heer'D. Meijles. Deze zegt voorzitter, was een onzer trouw ste leden cn aan hem is niet enkel door deze doch ook door andere vereenigingen wel wat dank ver schuldigd voor het werkzame aandeel en de goe de resultaten door hem zoo nu en dan verkregen, de hoop uitsprekende dat zijn assche in vrede moge rusten. Hierna geeft voorzitter hot woord &an den secre taris, den heer P. Bood, die de notulen leest welke onveranderd worden goedgekeurd. Door voorzitter wordt naar aanleiding van de re kening van het Centraal Bestuur te Warmenhuizen mededeeling gedaan, dat aan de aangesloten vereeni- den. Hersens had hij voldoende tot zijn beschikking. Hij beschouwde Londen als zijn Dorado. De geschie denis van zijn exploitatie van den kapitalist-landeige naar zou, als zij gepubliceerd werd, een klassieke handleiding op dat gebied worden, Hij forceerde schatten-bevattende deuren, van welker bestaan hij een hajf jaar te voren niets geweten had; door zijn genie, dat hem ook zijn positie in China gegeven had, verzekerde hij zich den geldelijken en zede lijken steun van een belangrijke groep dagbladen; iedere hulp, die hij in zijn snel zich uitbreidenden kring van kennissen krijgen kon, nam hij aan. Het doel van het weekblad was ver buiten de grenzen van zijn oorspronkelijke conceptie heengegaan. En dat oorspronkelijk doel was geweest, dat het zich richten zou tot de denkers van alle naties. „Loop naar de maan met de denkers", zeide Baltazar. „Ze komen even weinig voor als engelen en je hebt er nog minder aan. De menschen, die doen, moeten we hebben. Een academisch ding is een dood ding. Dit moet leven",Sommigen glimlachten om zijn geest drift; maar Baltazar liet ze lachen en ging zijn gang. Dit moest de Grooté Onderrichtende Kruistocht van den oorlog worden, het verstreikende propaganda- werktuig, dat de journalistiek kende. Een dor voor mannen uit de Arbeiderswereld en een Tory-hertog van onbetwistbare rechtschapenheid werden aange wezen als commissarissen van The New Universe Publication Fund. Het geld stroomde binnen. Op een goeden dag kwam hij in St. James's Street Pillivant tegen, Pillivant, onmiddellijk in het oog val lend door een zwarte bontjas, een glanzenden hoo- g.en hoed cn een reusachtige sigaar, die uit zijn rood gezicht stak als een kanon van vijftien inch uit het dek van een oorlogschip. Baltazar begroette hem als zijn lang verloren broeder en inviteerde hem mede te gaan lunchen in zijn club. Lichtelijk aangescho ten door den beroemden Charabertin en port-1870 der club, zag Pillivant de geheele wereld, waaronder in begrepen The New Universe, in een rose-kleurig licht. Het was een grootsch plan, stemde hij toe. Hij had meer dan genoeg van alle couranten, welke meeningen zij ook verkondigen mochten. Zij waren allemaal hetzelfde. Eerlijkheid, her maart Trouwens iedere regeering was ook zoo. Mannen, die geen vierde gedeelte gedaan hadden van wat hij voor zijn land gedaan had, werden peer of baronet. Hij was zelfs niet vermeld op de Honnours List van 1 Jan. Maar dat hinderde hem niet. Hij was een patriot. En het was heel lekkere oude cognac en hij wilde gingen uit de Centrale kas tl.— per lid zal wor den uitbetaald, hetwelk voor hier f 104 bedraagt, plus de rente van het voorschot f20.dus totaal f124. Voorts dat het 34 registratierecht nog steeds ge handhaafd blijft niettegenstaande onze minister van financiën de onbillijkheid hiervan bekend is, doch voorzitter geeft de leden de hoop, dat deze post wel een der eerste zal zijn welke van de lijst zal wor den geschrapt. Na een poosje gediscusieerd te hebben of de 11 af gevaardigden en de 4 plaatsvervangers voor de op 18 dezer te houden algerneene vergadering der C. V. V. per lid of bij stemming benoemd zullen worden, wordt tot dit laatste besloten en benoemd de heeren W. Meijles, P. Blom, J. Blokdijk, J. Stroo- per, C. Pronk, G. Bleeker, P. Pronk, S. Pronk, D. Visser, P. Bleeker en Joh. Molenaar en als plaats vervangers de heeren S. Schuit, G. Tesselaar, W. Meijjes Dz. en H. Stins. In behandeling kwam de agenda der Alg. Verg. der C.V.V., waaruit we, aanstippen dat punt 5 ver plicht veilen en geen consenten voor onderhandscheri verkoop meer afgeven, als zoodanig werd aanvaard. Punt 6: Verlenging der laadplaats eveneens. Punt 7: De sta.pelproducten on monster te veilen. Hiervoor kregen de afgevaardigden vrij mandaat. Punt 8: In verband hiermede werd door voorzit ter medegedeeld, dat de heer C. Meijles door het bestuur was aangewezen om als commissielid zit ting te nemen in den keuringsdienst van de te veld staande aardappelen. Hierna ging men over tot opgave der coöperatief in te koopen zakken, turfstrooisel en manden. Voor de twee eerste artikelen was de bestelling te gering doch het aantal aardappelenmanden was 200 en koolmanden 24, zoodat hiervoor monster en prijs zal worden aangevraagd. Voorgelezen werd een ontvangen schrijven als aanbeveling voor het verbouwen van roode pronk- boonen, hetwelk volgens dit schrijven een flink loo- noncle cultuur is. Na eenige bespreking bleken een 3-tal heeren genegen dit nieuwe proefje uit te voe ren. De prijs bedroeg droog geleverd franco naaste station f45.— per 100 K.G.* Hierna sluiting. MISHANDELING. Te Waldervoen, bij Barneveld, heeft een berucht dronkaard gisternacht op afschuwelijke wljzö zijn vrouw mishandeld. Toon de buren op het hulp geroep der ongelukkige vrouw en moeder afkwa men, loste de wildeman een viertal revolverschoten, doch gelukkig zonder iemand te treffen. EEN ONGEWOON VERSCHIJNSEL. In West-Friesland, doet zich hij de vroege aard appelen eon ongewoon verschijnsel voor, waarnaar door den Plantenziektenkundigen dienst, gevestigd te Hoorn, een onderzoek wordt ingesteld. Sommige aardappelsoorten en wel voornamelijk do Schotsche Muizen hebben namelijk nu- reeds knolletjes ge vormd, zonder dat de planten nog boven den grod zijn gekomen. GOEDKOOPER. Bij do eindveillng van 13.43.60 H.A. bouwland te Twello, is mr. A. C. baron van der Feltz eigenaar geworden voor f37.940, een prijs 30 goodkoopor dan voor 2 jaar. EEN BERUCHTE INBREKER. Op last van den rechter van instructie te Heeren- voon is de gevangenhouding gelast van den 2ö-ja- rigen J. Kuperus, geboren te Idskenhuizen, van be roep boerenknecht, verdacht van de inbraken met diefstal in den laatsten tijd gepleegd te Tollega, Eesterga, Roordahuizum, Hompens en Bergum. Deze jonge man is dezelfde, die in 1918 door de rechtbank te Ilooronvoen werd veroordeel tot 3 ja ren gevangenisstraf, wegens inbraak en diefstal van effecten hij den veehouder Hettinga bij Langweer. Juli 1921 werd hij uit de gevangenis ontslagen. Hij wordt ook nog verdacht van inbraken en diefstal len in de buurt van Arnhem gepleegd. Zijn vrouw woont te Nijmegen. K. was veol afwezig. Hij werd te Eoozendaal door de marechausee aangehouden; hij kwam toon uit België. Veel vertoefde hij den laat sten .tijd in Keulen. WARMENHUIZEN. Op de Internationale Hondententoonstelling te Am sterdam, behaalde de heer N. Sovenhuljson alhier mot zijn Greyhound (hazewindhond) 2 eerste en een specialen prijs. LIJEENHANDEk Te Boedapest is men -eon eigenaardige misdaad op -het spoor gekomen, Personeel van het anatomisch instituut 'verkocht lijken (voor 'wetenschappelijke doeleinden 'door (bemiddeling 'van een firma, te Boe dapest naar Jena, Kopenhagen en (Stockholm. Er werd 1800 k 8600 (kronen voor ieder lijk betaald. De politie heeft 'zes kisten -met lijken in (beslag genomen. HONDERDVIJFTTG ARBEID ERSLEJDERS TE CHI GAGG GEARRESTEERD, Blijkens (bericht uit .Cbicaga zijh de 'voorzitter van den 'vakbond van werklieden in het bouwbedrijf, als mede honderd vijftig andere arbeidersleiders door de politie gearresteerd, in w-enbamdi met den moord op twee ipolitia-agenten, bij een (Dinsdagavond plaats ge had hebbend gevecht. iDit gevecht volgde op een bom aanslag op twee gebouwen, dioor de politie omschre ven als een symptoom van arbeidersoorlog. Het hoofd der politie moet Verklaard hebben, dat de ar- beidersleiders schuldig staan aan moord en behan deld zullen worden als gewone gevangenen. Eenigen dezer leiders Vertegenwoordigen Volgens thet hoofd der politie niet den eerlijken aalbeid:. (Zij; wilden oor log mot de politie en zij aoulden dien hebben. OVERVAL IN EEN D.-TREIN. In don) D-treini 'Munében-HBsrlijn Is (Dinsdagnacht oen alleen reizend heer 'door twee personen in oen tweeklasse afdieeling overvallen. Het tweetal kwam in zijn compartiment, sloot die deur en trachtte hem te wurgen. 'Door het lawaai van hot gevecht werd de aandacht getrokken Ivan de reizigers in de afdoeling ernaast. Toen de misdadigers «zich ontdekt zagen, lieten zij hun slachtoffer los en sprongen door het venster uit den rijdenden trein. DE OVEHSTROGMINOEN IN CANADA. Uit Wtaipeg wordt gemeld, dat hevige regens een verdere stijging van de rivier de Assiniboine hebben veroorzaakt, in de omgeving waaatvan duizenden acres reeds overstroomd' izijtn. De dijken der rivier zijn doorgebroken en (duizenden acres bezaaide grond zijn ovestroomdi. nog heel graag een glaasje hebben. Maar wanneer je ergens duizend pond voor neerlegde, dan moest je als zakenman weten waar je die voor gaf en wat je er voor kreeg. „Je komt hier te staan", riep Baltazar uit, ter wijl hij hem een gedrukte lijst van het Algemeen Comité een lijst vol klinkende namen liet zien. „Je krijgt een plaats in de voorste gelederen van den grootsten patriotischen kruistocht, die er ooit ge weest is. Je licht zal niet langer onder een koren maat staan, maar schijnen voor de menschen. Wat heb je er nu aan of je naam verdwijnt in een klein gedrukte inteekenaarslijst' Dit is heel iets anders. Als je hier komt te staan, beteekent het wat. Kijk eens naar die namen! Heb je ooit den jouwe in zoo'n ge zelschap gezien?" Baltazar hield den lichtelijk aangeschoten O.W.'er onder den invloed van zijn dwingende oogen. „Neen, 'dat niet," antwoordde Pillivant. ,Maar- toch „Maar toch", viel Baltazar hem in de rede, ,heb je onaangenaamheden met het Ministerie van Oorlog. Herinner je je die interpellatie over het Aerodroom- contract maar eens. Daar heb je me zelf van verteld. Luister nu eens goed naar mij", Baltazar speelde een hooge troef uit „wanneer je op die lijst staat, zal het een waarborg zijn voor je integriteit, Dat zou je een heele last besparen!" Hij keek op» zijn hor loge en sprong op. „Dat zou ik waarachtig bijna vergeten. Ik heb een afspraak met onzen penning meester, lord Bel don. Ga je soms mee, dan kan je meer van het plan hooren. Kellner! Zeg even, dat ze een taxi halen!" Hij reed met Pillivant naar Chesterfield Gardens en stelde hem aan lord Beldon (met wien hij heele- maal geen afspraak had) voor als een geestdriftige geloover in The New Universe en bereid om die met twee- of drieduizend pond te steunen. „Het was immers drieduizend?" „Ik heb gezegd tusschen de twee- en drieduizend", antwoordde Pillivant, die gevleid was door zijn ont vangst bij den machtigen ouden peer en niet durfde terugkrabbelen op de duizend pond, .waarvan oor spronkelijk vaag sprake van geweest was. Een bluf, natuurlijk, waarom hij Baltazar bewonderde, of schoon hij hem in zijn hart vervloekte; maar was het de moeite waard om erover te spreken. Hij kon dien ouden lord financieel zeker tweemaal aan. Hij zou hem laten zien, dat hij het geld had. „Ik had gedacht van vijf en twintig honderd pond", ging Achteruitgang van de nieren. Eefri huisdokter verklaart, dat 'de ergste gevallen van nierziekte gevonden worden bij personen, die te veel hebben gedronken, te zwaar hebben gegeten en een inspannend leven van haast cn drukte geleid heb ben. Hij vergeleek bij een onderzoek de nieren van een jongen men van 40 iareh met die vkn een ouden man van 70 jaren. Beiden droegen do stempel van ouderdom. Waarom? Omdat heit leveiij dat de jonge man leidde, hem in 'den bloei van Mjn leven nieren als van een ouden man bezorgde. Hoe verduidelijken deze woorden niet al te^ dik wij kf de oorzaak van rugpijn, urinestoornissen, waterzuchtige zwellingen, niergruis, rheumalischo aandoeningen, voort durende vermoeidheid), enz. Nierziekte wordt als .te voorkomen beschouwd vergeet dit niet. Vermijd 'tocht en kou, wees matig met uw eten en drinken, zorg voor de noodige rust, lichaamsbeweging, ontspanning én slaap, en voor gere gelde ontlasting. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een onschatbare hulp aan de natuur1 tot onderhoud en herstel van do werkzaamheid der nieren. Door deze organen bij te slaan in hun taak om het bloed te zuiveren, draagt dit erkende niergenecsmiddei veel bij om de kwade gevolgén van onbedachtzaamheid tegen te gaan. Als de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan met Posters Rugpijn Nieren Pijlen. Zijn zij gezond, wees dan zoo verstandig om haar gezond to houden- Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Schagen ver krijgbaar bij do bekende Drogisten a f 1.75 per doos. KANTONGERECHT TE SCHAGEN. Uitspraken 4 Mei 1922. J. P., Schagen, Alg. Pol.-verord. Schagen, vrijsplnak. W. v. Schagen, 453 W. v. Sr. 5o herh., principala hechtenis van 1 dag, met plaatsing RAV.I. gedurendo 9 mnjü. G. B., Zijpe, Jachtwet, f 3 of 3 d., verb. verkl. in bes!, gen. geweer en patronen, vrijspraak v. h. rneor of anders ten laste gelegde. K. J., Noord-Scharwoude, 426 W.v.Sr. Ie Iierh. principale hecht, van 5 d. K. S., Oudkarspel, 431 W'. v. Sr., f3 of 3 d. W. v. E., Schagén, 453 W. v. Sr., 5o herh., pricipalö hechtenis van 1 dag met pl. in R.W.I. ged. 9 mnd. F. T., vcrbl. te Schagen, o43 W. v. Sr., f5 of 5 d. C. R. G., N. Nicdorp, 25 M. cn R. regl., f 3 subs. 1. weck tuchtschool. J. de \V., J. S., J. C. li., G. J. B., en M. B., allen te Harenkarapel, Mot. cn Ilijw.- rcgl., allen f 3 of 3 d. A. C. G., Anna Paulowna, 423 W. v. Sr., principale hechtenis van 1 dag. J. R., Schagen, Alg. Polv. Schagen, f 1 of 1 d. N. C. S., Rarsingerhorn, Mot., en Rijw.-regl., f 3 of 3 d. K. IC., Zijpo, Jachtwet, f 8 of 4 d. G. R., wed. J. S, Schagen/., Arb. wet, keer f 6 of 2 koer 6 d. G. \V., h.v. M. B. V., Wicrintoerwuard en H. de B., Zijpe, Mot. on Rijw.-regl. f 3,of 3 d. C. G., Schagen en C. J. S., Zijne, Alg. Pol. vcrord. gern. Zijpe, f 3 of 3 d. C. 13., Bnrsingerhorn, Alg. Polv. IVhorn f3 of 2 d. J. O., H. K., en A. D., allen te Zijpe, ArbweL f 4 of 4 d. P. K., Oude Niedorp en C. B., Schagen, M. cn R.-rcgl. f 3 of 3 d. C. V. de P., Schagcu, 453 W. v. Sr., f 6 of 5 d. C. V. de P., Schugem, Alg. Polv. Gcm'. •Schagen, f 1 of 1 d. C. H., Schagen, M. en R. reri,, ?een toepassing van straf. M. G„ Winkel, idem, f 3 suns. week tuchtschool. W. P., Scbugen, C. B., Oudkar spel, G. R., Noord-Scharwoude, M. en R.-regl., nllen f 3 of 3 tl. C. G., Harenkarspel, P. K., Anna Pau lowna, *P. K., Anna Paulowna, idem, allen f 3 subs. 1 week tuchtschool, H. B., Anna Paulowna, idem', f 3 oi 3 d. II. M., Helder, Jachtwet f 8 of 4 d. W. Scha- gdn, Alg. Polv. Schagen f 3 of 3 d. K. J., W.. C., en C..J3., allen te Anna Paulowna, Alg. Polv. Auna Paulowna, ieder f 3 of 3 d. C. K., Winkel en G. de W., Noord-Scharwoude, Mot cn Rijw.-regl., f 3 of 3 d. hij voort. „Maar wat beteekent zoo'n ongelukkige vijfhonderd? Ja. U kan mij inschrijven voor driedui zend. „Eigenlijk" met een breeden zwaai haalde hij een chèqueboek uit zijn zak „kan ik de chè- que nu wel schrijven. Betaalbaar aan den Right Ho- nourable the Earl of Beldon immers?" „Of The New Universe. Zooals u wilt". „Het lijkt me heter het persoonlijk betaalbaar te stellen", zeide Pillivant, die reeds bij voorbaat ge noot van het gezicht, dat de beambte, die do som op zijn rekening zou* debiteéren, trekken zou. „Dat is heel royaal van u, Mr. Pillivant", zeido Lord Beldon, die de chèque in een lade van zijn schrijftafel wegborg. „Alleen vaderlandslievend, uw lordship", ant woordde Pillivant met een O.W.'ers handgebaar. „Ik vind", zeide Baltazar, „dat iemand die zoo'n groot bedrag schenkt, ook eenig praktisch belang bij de zaak moet hebben. Mr. Pillivant's naam zal prij ken op de lijst van het Algemeen Comité. Dat is min of meer eervol. De subcommissies zullen het eigenlijke werk doen. We zullen ons met iedere phase van den oorlog bezig houden, Mr. Pillivant, en de subcommissies zullen de redactie onbetwistbare fei ten moeten mededeelen. Wanneer nu, „zoo wendde hij zich tot Lord Beldon, „Mr. Pillivant deel wil uitmaken van de subcommissie voor de zuiverheid van contracten, dan kan hij ons daardoor laten pro fiteeren van zijn groote en onschatbare zakenerva- ring." „Dat is een heel gelukkig denkbeeld", glimlachte Lord Beldon. „Dat lijkt mij ook zoo", zeide Pillivant. Toen hij weg was, keek Lord Beldon Baltazar ver baasd aan. „Is dat niet de kerel, over wien een paar maanden geleden zulke rare praatjes liepen?" Baltazar grinnikte, „Ja, dat is hij, We hebben hem een gedeelte van zijn op schandelijke wijze verkregen winsten afhandig gemaakt en door hem in die sub commissie te brengen, zorgen we, dat hij er wel voor zal oppassen ze nogmaals op schandelijke wljsa te maken". Op die wijze bracht hij een groote som gelds bij een en ten slotte verscheen het eerste nummer van The New Universe. Van af de eerste dagen der verschijning voelde Baltazar, dat hij een macht ln den lande was. Wordt vervolgd,

Schager Courant | 1922 | | pagina 10