Alieieeo Kiens- DE LAHGE 4 DE HZ, De dingen om ons heen. Donderdag 15 Juni 1922. 65ste Jaargang. No. T042. Uitguversi N.V. v.h. TRAPMAN Co, Schagen Arrondissements Rechtbank te Alkiqaar. Alkmaar. TE SCHAGEN, Donderdags in tlölei Vredeiusl. HYPOTHEKEN Binnenlandsch Nieuws. SC BA GEI COURANT Dit blad verschijnt viormaal per wook: Dinsdag, Woensdag, Dondor* dag on Zaterdag. BIJ inzending tot 's morgens 8 *ur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstultkomend nummer geplaatst. POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF. no. 20 Prijs per 3 maanden f 1.05. Losse nummers C cent. ADVERTEN- TÏÖN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inhegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. De beteekenis der Haagsche Conferentie wordt van verschillende zijden overschat. Natuurlijk geeft dit later aanleiding tot teleurstelling, als bet blijkt, dat niet voldaan wordt aan verwachtingen, die men ten onrechte heeft gekoesterd. Hetzelfde geschiedde met Genua, waarvan sommiij gen ook koeien met gouden horens hadden ge droomd, hoewel die Conferentie ook niet anders was dan een nieuwe schakel in den Jacobsladder, die Europa uit het moeras moet halen. Wat Genua niet volbracht, n.1. den weg te wijzen I tot het herstel van Rusland, zal Den Haag moeten I doen. Niet minder, maar ook niet meer. We zullen het moeten doen zondor ware politieke .redevoeringen, zonder groote en kleine Ententes en zonder diplomaten, die elkander vliegen zullen po gen af te vangen. De „groote" mannen, de Lloyd Georges en Poincarés, blijven thuis en zij, die hier- j heen komen, zijn uitsluitend de mannen van zaken, I die als opdracht hebben na te gaan of en zoo ja hoe Rusland zal worden geholpen. Die taak op zich zelf is omvangrijk genoeg, doch leent zich allerminst tot woordenpraal on hoogdra vende redevoeringen. Als op 15 Juni de delegaties bijeen komen <Lw.z. zoo goed als alle Europeesche landen, behalve Duitschland en Rusland, plus een Amorikaansch dwarskijker, zullen zij eerst tien dagen tijd nomen om onder elkander het programma vast te stellen en de voorwaarden voor de hulp aan de Russen. Is men het daarover eens, dan zullen dat program ma en die voorwaarden op 26 Juni aan de Russi sche delegatie worden voorgelegd en dan kan onder ling, tusschen Europa eener- en Rusland anderer zij ds het loven en bieden beginnen. Moeilijkheden zijn er te over en het is o.i. nog' vol strekt niet zeker, dat de delegaties het zoover met elkaar eens worden, dat er een algemeen scherp om lijnd plan voor den dag komt'. Ja zelfs lijkt het nog niet heel zeker, dat de Con ferentie-zelf tot stand komt, gezien de wijd uiteenloo pende meeningen, die de mogendheden koesteren aangaande de grondvoorwaarden, die aan Rusland moeten worden gesteld. Eens is men het slechts over de noodzakelijkheid dat Rusland dezelfde principes op commercieel en financieel gebied zal hebben te erkennen, die ook andere staten in het internationaal verkeer belijden. Doch qneens is men het over de wijze waarop Rus land daarvan zal moeten doen blijken. In Genua, bij de beruchte verklaring van 11 Mei, heeft Rusland niet alleen geweigerd de oude staats schulden te erkennen, doch zelfs de stelling ontwik keld dat het recht om die schuld te ontkennen, vol komen vaststaat en steun vindt in het volkenrecht. Tegenover den principialen eisch dus de principiee ls ontkenning, hoewel die' ten slotte op practische gronden niet uitliep op een algeheele weigering. Want de Sovietvertegenwoordigers weten, dat zij credieten noodig hebben en dat zij die in geen ge val zullen krijgen, als zij de oude schulden weige ren te erkennen. Zij zijn er toen als kooplui, die van loven en, bieden weten toe overgegaan de be lofte te doen dat zij, hoewel dan principieel niet daartoe verplicht, toch die oude schuld zouden er kennen. Maar die erkenning was vrij platonisch. Im mers, gesteld dat men in Moskou zou willen betalen des neen! zou het onmogelijk zijn voor een land waarvan de betaalmiddelen' waardeloos zijn. Met een millioen roebel van vijf gulden komt men niet ver. Nu zegge men niet dat dan een schuld van ettelijke milliarden met een ton gouds zou zijn af te doen. Dit zou het geval zijn, als die oude Russische leeningen in roebels waren aangegaan, doch met uitzondering van een hoogst enkele luiden zij in zooveel roebel is gelijk aan zooveel pond, gulden of franc, zoodat dus de bezitters ervan betaling kunnen eischen in pon den of franken. Rusland kan dus niet betalen, dan wellicht op zeer langen tormijn, als het eenmaal de gevolgen van het Sovietisme te boven is gekomen'. Doch ook daaraan denken de hoeren in Moskou niet. Zij komen met tegeneischen en willen hun schuld uitwisschen met pretenties, die zij beweren op de Entente te kunnen laten gelden. Zij vragen nl. scha devergoeding voor wat het onderdrukken der contra revoluties en der invallen van Wrangel, Judenitsch Potllwra en hoe zij meer heeten, heeft gekost Zij stellen zich op het standpunt, dat die invallen en contra-rovolutios zijn gefinancieerd., althans zijn on dersteund door de Ententemogendheden en dat deze diontengevolge aansprakelijk zijn voor de schade door Soviet-Rusland geleden. Op die manier zou het betalen met gesloten beurs kunnon geschieden en zou, terwijl Rusland niets be taalde, toch het principe worden gehandhaafd, dat do schulden worden erkend. Deze verklaring is door allo mogendheden gelaakt, hoewel door de een'meer dan door de ander. Frankrijk maakte er oorspronke lijk een voorwaardo van., dat zij zou worden herroe pen. Zoo niot, dan zou do Fransche regeoring zelfs niet naar de voor-conferentie komen. Deze houding heeft Parijs echter laton varen, nadat Engeland op het onmogolljke daarvan had gewezen. der voorwaarden, waarop dit zal geschieden en waar deken beslist niet verkocht geworden 'is, aan Rusland heeft te voldoen alvorens het de cro- O.vJ. kwam in zijn requisitoir tot de fconclusie dieten of het goed krijgt. <kt deze zaak zeer zwak Is, wat het bewijs betreft ed Dan evenwel komt or een moeilijk probleem, nl.: Wie zal het geld of het crediet verstrekken? De mees te landen zijn huiten staat iets voor een ander te <k! do raait roodanige iwós b« Z.E.Gestr. eindigde dan ook met vrijspraak te vragen. verheugde en zich over, De verdediger, Mr. K' doen. Frankrijk zendt juist een commissie naar Was hington, om te beoogen, dat het in de eerste er niet aan kan denken de rente op zijn schuit Amerika te voldoen. Hetgeen natuurlijk hot bewijs is dat het geen cent. over heelt voor eeni ander. Engeland heeft de aflossing op zijn oorlogsschuld Mr. Kusters, ve ianige wending had genomen en was van moentng, 'dat ek hocgenaomd geen bewijs was ten op zichte van diefstal van den deken. En pleiter hield zich overtuigd, dat vrijspraak ral moeten volgen en refereerde zich aan hel ooraeel van de rechtbank. Thans werd uitgeroepen Marinus Gornelis Pladdet, een te Goea géboren 40-jarig werkman, die laatstelijk als zetboer op de hofstede „Yt Fortuin" In den Eendrachu- polder op Texel, werkzaam was, Maar 't bleek Pladdet'» beurt nog niet te zijn en hij moest wachten. Eerst kregen we B. J. Goos uit Enkhuizen. Hij heeft gen den 17-Jarlgen. Nicolaas Florls van zooeven, daar deze nog onder de kinderwetten ressorteerde. En toen.... Fine. A.s. Dinsdag uitspraken. cent- over op zijn o dit jaar stopgezet om den belastingdruk iets te kun nen verlichten. De Vereenlgde Staten denken er niet aan geld aan Rusland te leenen en kunnen zelfs de beloofde gift nustana ie teenen en zuunun zetis ae neiooiae gin. wegens verduistering van gelden 'terechtgestaan aan de oudgedienden niet ultkeeren, tenzij Europa nT,..'(:r70,,v n^, - .tin nersoon was aelast iü? 5?™»«\Wel_be_scb?uwd blijf ter ^tód^X avj! den gev. vo en bijzondi zedelijke ve dus niemand over dan de kleine neutrale landen. Moeten die de mlalllarden opbrengen die de Russiche knoeiwinkel noodig heeft? Vermoedelijk zullen zij passen voor de eer, gesteld al dat het hun mogelijk was financieels hulp van eenige beteekenis te verleenen. Wil men In den Haag iets bereiken, dan mag er van vrijwillige hulp in het geheel geen sprake zijn. ingesteld voorwaardelijk mei een lere voorwaarden van geworden. eischte thans 4 maanden proeftijd van 3 Jaren het Genootschap tot zedelijke verbetering. Mr. Sluis, verdediger, sloot zich aau bij 's heeren Officiem requisitoir. W*t van ds touwen meegenomen. Nu kregen ws Pladdet van zooeven. Hij had in 't laatst van Februari jl. zich wederrechtelijk wat tar- Dan moeten de staten, die or belang bij hebben dat w0 toegeëigend ten nadeole van den eigenaar der Rusland hersteld wordt, tt^tigoslagen worden elk fcüorderij 't. Fortuin, Do reusachtige Cornells Keizer voor een bepaald bedrag, berekend ten eerste naar i p.0 p0 administratie voerde voor den eigenaar, pro hun respectieve draagkracht en ten tweede naar het fe8aor s. q Evers, had bespeurd dat er iets met de belang, dat elk bij den handel met Rusland heeft» tarvve was gebeurd. Nadat beklaagde zich zoo goed Het zal zeer te bezien staan of er op een anderej mogelijk verdedigd had, kwam al spoedig de eisch manier iets voor Rusland zal zijn te bereiken en van ^en ^eer officier, luidende f 25 boete of 25 dagen in de-" +OT» of de landen zullen toestemmen behoeve van de Sovieterij, i deze belasting ton UITKIJK. Zitting van Dinsdag 13 Juni 1922. Niet ln orde, We kregen vandaag Do Russen kunnen dus hun principes blijven ver- Londlgon on hlUven volhouden, dat zij niotB hehoevon to erken non, mits.... zij dan maar „onverplicht" de toozogglng doen hij gelegenheid to betalen. Een nuan ce, dlo aan diplomatie niots te wenschon overlaat. Hot overige, dat van Rusland wordt verlangd, is de garantie voor porsonon en goederen van buitenlan dera on horstel van hot prlvébezft, al thans voor soover die buitenlanders daar mede hebben te maken. Wat de Soviet-re- goerlng mot haar eigen ondordouren uitvoert, kan de mogondheden, dio hot niet om moraal, doch om bu siness to doen is, onverschillig laten. Zoo staan dus do zakon voor hot bijeenkomen der voor-conferentie. We meenen to weten, dat de gang van zaken nu ongoveor deze zal zijn: Do verschillende godelegeerdon zullen ln de eerste plaats rokening hebben te houdon met het feit, dat het eigonbolang van alle volken hot herstel van Rus land verslecht. Hieromtrent hostaat geenerlei ver schil van opinio. Hoogstena over de vraag wie den andeil het meost noodig heeft. Dan komt aan do orde het bedrag waarmede Rus land zal moeten wordon geholpen en de vaststelling gekomen met de bepalingen van de veiligheidswet en had te dier zake een vonnip van den kantonrechter opge- loopen. De eierkoolbiikettenfabriek te Hoorn, die de hr. Peuschens exploiteert, had verschillende gebreken en bij herhaling was Peuschens daarop gewezen geworden, maar hij zorgde niet, Lilat het in orde kwam en weid. ten slotte geverbaliseerd. Zooals we, toen de zaak 'kort geleden reeds in behandeling werd genomen, hebbèh gé- meld!, was de bel naar het werklokaal niet in orde, de privaten waren in zeer vervuilden toestand, bij 'de boor machine ontbrak behoorlijke beschutting, enz. Nu trad als getuige op een ambtenaar van de Ar beidsinspectie. Deze te Haarlem wonende inspectéur had deugdelijk onderzoek gedaan en toestanden aange troffen, die veel1 te wenschen overlieten. Peuschens heeft jorocesverbaal gekregen en dé kanton rechter te Hoorn legde hem een vonnis' op, waarvan Peuschens thans in appèl1 terecht stond. Beklaagde had weer vrij wat in te brengen ter zijner vercmtschuldiging cn kwam er nog even op terug, dat do Inspecteur zooeven als getuige had gezegd, nooit zoo n zwijnen boel te hebben .gezien als in deze fabriek. Beklaagdé wil den even wijzen op een andere fabriek, die mog wei erger gebreken heeft. En Peuschens wil' aanl 't oipsominén gaan en noemt eenige. zijn insziens ernstige gebreken, waarna de President nem opmerkt, dat het toch niet goed van bekl. is; óm zoomaar een ander, die niot in ,t geding is, er bij te halen. Als beklaagde zijn welbespraaktheid in voldoende male eerst vervolg en naar we hopen slot van de"behandeling van het appèlzaakje van den heer Bernardus Lenord Peuschens uit Amster- o dam. Deze eierkoolbrikettenjfabrikant was in confLicU gen. Hij had van Gorter, die als huurder van be- hechtenis. Een te groot mondje, Gerardus Zwart, uit Medemblik was niet versche nen. Hij heeft aldaar in den avond van 18 April jl. den politieagent Vijzelaar zoo geweldig uitgescholden dat deswege thans f 20 boete of 20 dagen brommen werd gevorderod. Bekrachtigd. Petrus de Waard, van Egmond op den Hoef stond onlangs reeds van een kantonrechterlijk vonnis in hooger beroep terecht wegens jachtwetovertreding. Nu moest de behandeling der zaak nog hervat wor den om als getuige den tuinder-jager Dirk Gorter te hooren. Die had het jachtrecht van het terrein, waar Petrus de Waard ten onrechte meende te mogen ja- doelden jachtgrond recht had, aldaar te jagen, geen vergunning tot jagen op bedoeld jachtveld. De O.v.J. vroeg bekrachtiging van 's heeren kan tonrechters vonnis. Ook zoo*n wijd toetje. Petronella Johanna Kepel, huisvrouw van Antonie Pavid Haak te Helder heeft op 22 Maart jl. haar lie felijk mondje wat te wijd opengezet, toen ze een agent toesprak. Ze uitte aan het adres van den dlenstdoenden politieambtenaar beleedigende woor den en daarmee haalde zij zich nu een eisch tot f 50 boet of 50 dagen zitten op den hals. heeft aangetiooj magistraat wad, irijgt de lieer Officier het woord. Dezé ois door beklaagde's verklaringen niet over tuigd geworden, dat beklaagde het aan t rechte einde heeft Eln die heer Officier reguireert bevestiging van het gewezen kantonrechterlijk Vonnis. Na (nog eenige opmerkingen, die bekl. ten beste geeft, is mt zaakje afgehandeld en krijgen we nummer twee. Ouwe koeien De tweede zaak geldt een feit, dat jaren geleden, nog iin het gullden tijdperk van vóór den wereldoorlog is in 1913 dat eèn paar Texelsche landbouwers Pieter Kooij en Comelis Brouwer met elkaar bevriend waren Kooij woonde in Juli 1913 op de hotstede „Ons Genoegen' op Texel en'Gornelis Brouwer woonde miet ver dlaar af en rilocht zijn rijtuig met toestemming van Kooij op. diens hoeve in de schuur „stallen.' Maar weldra miste „Kooij" een besten paardedeken, die in de schuur, waar Kooij's rijtuig plaats vond, werd 'bewaard. t- u:; vnimmer zijn der tijden r#_ naar een andere Texelsche boerenplaats. Ook Kees Brouwer verwisselde van woning al bleef hij bewoner van het eiland Sinds korten tijd had Kees, een ander huis betrokken. Piet had nog wat met hem te verrekènen en zoii dan méteen het woonhuis «reis bekijken, waar Kees k*n dagen sleet. In Maart J.1. verscheen Kooij ten huize van Brouwer en bij het bezichtigen van de woning werd ook de zolder niet vergeten. Daar zag Kooij zijn paardedeken, die hij zoo lang geleden kVvijt geraakt was. Hjj zes legen Kees: Tié, heb jij óók zoo'a doken?* 'Kees heeft daarop niet Veel geantwoord. Piet had' gemerkt da,t de knoopen die zijne nu over leden moeder destijds op den aeV niet Veel geantwoord. en dio skèn had genaaid, er nog aan bevestigd waren. Toen hij twee dagen later bij Kees kwam, wiTtn de-knoopen allemaal van Jen deken 'verwijderd. Piet heeft aangifte gedaan van zijn bevinding en de politio stelde een onderzoek in, met ais gevolg deze strafzaak. Kees Brouwer had opgegeven, dat 'hij den bewusten Vletten had gekocht op een boelhuis bij Kikkert. Notaris G. J. O. D. Dikkers, trots zijn 73-jarige» i looftijd nog sleed» in functie, verklaarde als getuige, dal hij in 1898 en ook ln 1903 boelhuis bij de Eamilio Kikkert op Texel heeft gehouden. de boelhuis 1 is voorge komen. Maar uit tto origincele acté van de m 1898 gehouden boelhui» kan de Notaris nagaan, dat toen de Kikkert op Texel heeft ^houden. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat op: c in 1903 de deken onder de geveilde goederen taata 0 van de Beletdlging. De 23-jarige rijwielhersteller Nicolaas Jonker uit Anna Pualowna beeft op den ben April Jl. 'e namid dags ten ure to Schagen den aldaar wonenden tim merman J. Keesman beleedigd, door hem toe te roe pon: gemeene dief, j9 hebt hout gestolen van mijn vaderl Dat gevalletje vond plaats ln het Noordhol- landsch Koffiehui» en de heer Keesman ,die zich be leedigd gevoelde over die aantijging, deed aan klacht. De heor Keesman verklaarde, niets met Jon ker te hebben uit te staan. Beklaagde zegt, dat toen hij Keesman over het hout ondervraagde, deze zelde er niets van te weten. Maar hij wist er wel van, want hij en zijn knecht hebben het hout weggenomen, zegt bekl. De President zegt tot beklaagde, dat die niet zoo iets mag zeggen en het recht niet vooruit moet loo- pen. Als er reden tot klacht ie, dan moet men die doen bij den Burgemeester. De eisch tegen Jonker was 125 boete of 25 dagen hechtenis. Te driftig. De 41-jarige veehouder P. Donker van Berkhuot had op 27 April een 10-Jarig ventje Aldert Langedijk een gevoelig pak slaag gegeven. Aldert had al moor- malen kinderon van Donker overlast gedaan en papa Donker was dat moede geworden, doch was in zijn kastijding wat ver gegaan en liep nu oen eisch op tot f 15 boete of 15 dagen brommen. Zeker niet ongunstig. Stenlert J. Kroon uit Den Helder, heeft eenigen tijd geleden als beschuldigde terechtgestaan en daarna was een nader onderzoek omtrent zijn persoon ge last en Ingesteld geworden. In verband met het over gelegde rapport roqulreerde de O.v.J. nu 4 maanden gev, voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaren en bijzondere voorwaarden. Huisvredebreuk. Nicolaas Floris. 17 Jaar, en Theodorus Rood, 18 jaer, Jongens uit Spanbroek, hebben dezen winter wegens huisvredebreukt terechtgestaan. Omtrent hen was nog nader onderzoek ingesteld geworden. De O.v.J. eischte nu tegen elk hunner 3 maanden gev. voorwaardelijk met S Jaar proeftijd en bijzonde re voorwaarden. Mr. Kusters, verdediger voor beklaagde Florls, re fereerde zich aan het oordeel van de rechtbank. Daarna volgde een zaak met gesiuteuren te- DE GROOTE EXODUS. Hoeveel Duitsche dienstmeisjes zouden hier te lande een betrekking hebben gevonden? Ongeveer twintigduizend, vertellen de Duitscbe bladen, waar van 5000 in Amsterdam en 3000 in Den Haag. Wij kunnen 't bier merken. Wie zijn vrienden tele foneert, wordt met een echt Pruisisch Werda be- wij in de tram,, of op een bank in een der par ken, kle,uters van drie, vier jaar beluisteren, hooren wij herhaaldelijk, dat ze, in een allervermakelijkst ratjetoe, Fraülein hun wenschen kenbaar maken. Hebben ze niet schoon gelijk, de jonge vrouwen, die tegenwoordig voor eiken Hollandschen gulden dan toch maar gemakkelijk een honderdtal Duitscbe marken „in de wacht sleepen?" Afgescheiden van het feit, dat in verreweg de meeste gevallen, het voed sel dat jslj hiér krijgen, beter en krachtiger is, dan de kost, waarmede zij zich thuis tevreden moeten stellen? Intusschen is men in der Heimat over dien massa uittocht niet bepaald gesticht. De Duitsche huis vrouw legt er het loodje bij. Hoe zou zij, zelfs indien haar echtgenoot tot de best-gesitueerden behoort, drie vijfduizend Mark per maand aan eon dienst bode, kunnen betalen? En de boeren, die vroeger, als er gewied of geoogst moest worden, met de knechts ook de meiden het veld opstuurden, mopperen al even erg oveb de Hollandsche kaaskoppen, die op een deel van hun arbeidskrachten beslag hebben gelegd. Alleen de Duitsche dienstmeisjes lachen in haar vuistje. Zij potten en sparen en hébben in betrekke lijk korten tijd. een kapitaal met een respectabel aan tal nullen vergaard. Dan keeren ze terug, naar het lieve vaderland, waar zij wel heel gauw tot de con clusie zullen komen, dat óók de waarde van een stapel bankbiljetten betrekkelijk is. BLbL DE VEILIGHEID VAN HET LUCHTVERKEER. De Kqn. Luchtvaart-Mij. schrijft aan het Haagsche Aneta-kantoor: Nagr aanleiding van de ongevallen, die kort achter een op de luchtlijn Londen—Parijs hebbein plaats gehad, heeft men nieuwe maatregelen voor de veiligheid ovér- wogen ,en vooral in Engeland: dringt men aan op strenger toezicht op de luchtwaardigheid der toestellen. Muil heeft er 'in de Engelsche pers bovendien op gewezen, dat de uitwerking van beide ongevallen op het luchtverkeer zeer fnuikend: js geweest en dat de vervoer- cijfers dit jaar tot nu toe een sterken achteruitgang, vergeleken met -het vorige jaar, aantoonen. Of 'dieze ach- achteruitgang inderdaad het gevolg is van de beide onge lukken, moet men "betwijfelen. Immers de vervoercijfers te water en te land -toonen eveneens een stérken achteruitgang. Het reizigersverkeer op de booten op het Kanaal geeft een gewelidoge vermindering san en hot reizigersverkeer per trein in alle landien, is ook zeqr afgenomen. Dit komt, doordat tengevolge van de alge mene malaise weinig zaken worden gedaain en derhalve weinig reizen noodig zijn. Aindere verschijnselen bewijzen juist, dat het publiek door de voorgekomen ongevallen zich niet van streek laat brengen en het feit, dat tusschen 7 Mei en 5 Juni alleen op de vliegvelden Schiphol en Waalhaven 152 en 114 personen voor ple- ziervluchten boekten, is wel het beste bewijs, dat de animo voor het vliegen groot is. Wat de K.L.M. be treft, dieze heeft geen vermindering van vervoer op hare kunnen constateeren. Haar vervoercijfers in 'het iecn zijn tot nu toe gunstiger da!n het vorige jaar, vooral voor goederen en post, terwijl net aantal reizigers niet belangrijk is verminderd. Deze verpiinde- ring zal evenals bij het vervoer te water en te land wel aan den ongunstigen economischen 'toestand te wijten zijlu Wat de veüjgheiclsmaatregelen betreft, deze zijjn bij het Nederlandsch luchtverkeer buitengewoon streng en afdoende. Indien men van Enigelsche zijde erop. aandringt, dat het Engelsche toezicht op. de luchtwaar digheid van vliegtuigen als standaard zal moeten worden aangenomen door alle andere Jamden, da'n heeft men daarbij vermoedelijk over het hoofd gezien, dat de maatregelen van die Nederlandsche overheid stellig niet voor die van de Engeischen onderdoen. Het is niet voor niets, dat de K.L.M. erop kan bogen, dat weldra ondier haar directie de vliegtuigen van den dienst 'op; en van Ned'erland sinds 1920 één millioön K.M. hebben afgelegd, zonder eenig érnstig ongeval. Van en haar 'Nederiand zijn dagelijks 8 toestellen onderweg, Uie te zamen een afstand afleken gelijk aau Konstantiinopel. Op de routes, tréngé voorzorgs van die routes, gemeen hebben met toestéllen van andere lijnen, zooals op het gfcdeelte Groydan— Folkestone—Londen, als op het gedeelte GalaisNieuw- poort, dat ook door de toestellen van de Instone-Jjjlni tusschen Londen en Brussel bevlogen Wordt. Tusschen do verschillèndo luchtvaartondernemingen wordt ook voortdurenid overleg gepleegd, om de kans op ongelukken zoo gering mogelijk te maken en hoe gering die kans bij een goede i nachtvluchten zijn' uitgevoerd. Er moet "zeker nog hard gewerkt wordon door de overheden van alle landen om de veiligheid van het luchtverkeer volmaakter te maken, maar de voorstelling als zou het "luchtverkeer thans onveilig ziin, mag overdreven 'genoemd worden. Het is stellig heel wat veiliger idSan het verkeer op de groote landwegen, waar ondanks alle voorzorgen, ongelukken nog aan de orde van den dag rijn. De ramp van de „Egypt' toomt bovendien dat het 'verkeer ter zee ook van volmaakt is. Het publiek Is mu eenmaal geneigd! scheeps- en lukken op de wegein te aanvaarden als een onvermijdelijk gevolg van het verkeer waardoor die van Amsterdam naar ogeliik te maken en hoe gering die kon» regeling is. blijkt wel uit de zeer géslaagde dae tusscnen Parijs en Lotnden onla'nga spoorwegrampen en groote ongelu a aanvaarden als een onvermijdelijk gevolg va'a het i dit verkeer zelf óiet in discrediet wordt gebracht. Daarentegen heeft de onbekendheid van het publiek met het luchtverkeer en met de vliegtech niek nog a,l vaak ten gevolge, dat met één 'omgeval het geheele luchtverkeer veroordeeld wordt.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1