VOETBALWEDSTRIJD, SPARTA I-W.F.V.B. LENGHAUS' Morgen 2 uur, Vakkundige behandeling, Solide Stoffen, Prima afwerking, vlugge aflevering, KLEEDERMAGAZIJNEN te Winkel en Hoogwoud. Maagstooruissen, Ingezonden Stukken. VOETBAL Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. VERKIEZINGEN EERSTE KAMER. Donderdag hebben door onze Provinciale Staten de verkiezingen plaats gehad voog leden van de Eerste Kamer. Het resultaat was als volgt: De vacature K. Cz. de Boer; uitgebracht 73 stam men. W. de Vlugt 82-, F, M. Wibaut 2fi: K. Breebaart, Jzn. 10, blanco 2. Tweede vrije stemming zelfde jz- sültaat. Herstemming: De Vlugt, 32, Wibaut 20, blanco 11. Gekozen De Vlugt (A.-R.), Vacature Cremer: mr. J. N. J, E. Heerkens Thijs- een 32, Wibaut 29, Breebaart 9, Westerman 1, blan co 2. Tweede vrije stemming zelfde resultaat. Alleen geen stem op Westerman en 3 blanco. Herstemming: Heerkens Thijssen 31, Wibaut 29, blanco 11. Gekozen Heerkens Thijssen. Vacature mevr. PothuisSmit: mevr. Potb.uis- Smit 39, mr. Verkouteren 31, Wibaut 1, blanco 2. Gekozen mevr. Pothuis-Smit (S.D.A.P.). Vacaturé D. J. v. Houten. Van Houten 11, mr. Ver kouteren 31, Wibaut 29, blanco 6. Herstemming Wibaut 29, Verkouteren 30, blanco 12. Gekozen: mr. Verkouteren (C.-H.). Vacature Kraus. Wibaut 29, Haazevoet 22, Bree baart 3, Van Houten 10, blanco 4. Tweede vrije stemming. Wibaut 29, Haazevoet 30, van Houten 9, A. P. Staalman 2, Breebaart 1, blan co 1. Bij de herstemming verkregen de heer es Wibaut en Haazevoet onderscheidenlijk 27 ee 30 Gekozen werd ds beer P. J, J. Haazevoet, lid der Tweede Kamer. Vacature Van Nierop. Bij de eerste stemming uitgebracht op den heer J. Douwens Jr. 3Q stemmen; den beer Van Houten 11 stemmen; op den beer Wibaut 23 stemmen; op den heer Breebaart 1 stem, 1 blanco en 1 ongeldig, 1 stem was uitgebracht op Had-je-me-maar en bij de tweede stemming uitgebracht op den beer Dou wens 32 stemmen; Wibaut 29 stommen; van Houten 8 stemmen, Mr. Asscher 1 stem en 1 blanco. Bij de herstemming krijgt J. Douwea Jr. 31 stem men, F. M. Wibaut 32 stemmen, blanco 6 stemmen. Gekozen F. M. Wibaut (S.D.A.P.) Vacature prof. dr. D. v. Embden (V-.-D.). Eerste stemming prof. v. Embden 32 stemmen, K. Douwes Jr. 32, D. J. v. Houten 3 stemmen, blanco 2. Tweede stemming prof. v. Embden 38 stemmen, J. Douwes r32, blanco 2 stemmen. Herkozen prof. Van Embden. Vacature mr. M. Slingenberg (V.-D.) M. Slingen- berg 36 stemmen, J. Douwes Jr. 29, mr. R. van Veen 1, blanco 2. Herkozen mr. M. Slingenberg (V.-D,). Vacature W. Vliegen. Vliegen 30, Van Houten 9, Douwes Jr. 30, blanco 1, 1 van onwaarde. Tweede stemming: Vliegen 31, Dou wes 30, Van Houten 8, blanco 1. Herstemming tusschen de heeren Vliegen en Dou wes (A.-R.): Vliegen 38, Douwes 30, blanco 1, Herkozen is de heer Vliegen (S.D.A.P.). Hierdoor zijn gekozen 4 rechtscbe 5 linksche le den, n.1. 2 Roomsch-Ivatholieken, 1 Cbristelijk-Histo- rlsche, 1 Anti-Revolutionnaar, 2' Vrijz.-Domocraten er. 3 S.R.A.P.'ers. Van de 5 Vrijzinnigen is niet een herkozen. Ook in de andere provincies hebben Ap verkiezin gen de rechtsche meerderheid vergroot. In Fries land waar alle afgevaardigden links waren, zijn ze nu allen rechts. Ook in Groningen beeft de rechtscbe partij een zetel gekregen. De rechtsche meerderheid in de Eerste Kamer is gestegen van 32 tot 41. -De Kamer telt 9 linksche leden, n.1, één Vrijheidsbon- der, 4 Vrijzinnig-Democraten en 4 Sociaal-Demoera ten. Wij verwijzen voor onze beschouwingen naar een in dit nummer voorkomend artikel. Wij vestigen er de aandacht op, dat deze Eerste Kamer waarschijnlijk volgend jaar weer vernieuwd zal worden, als n.1. de nieuwe Tweede Kamer in tweede instantie de grondwetsherziening aanneemt. Vast staat dit alles nog niet. In alle gevallen is deze uitslag een ramp. Blijft er bij de a.8. Tweede Kamer verkiezing een rechtsche meerderheid, dan is deze met een Eerste Kamer als thans is gekozen, volko men baas. Mocht er een linksche Tweede Kamer meerderheid komen, dan is deze nieuwe Eerste Ka mer een nog onoverkomelijke hinderpaal. WIERINGEN. Onze plaatsgenoot, de heer Atb. de Haan Ma., leerling van de radioschool van "den heer Janse» te Helder, slaagde te 's Gravenhage voor het diploma Marconist 2e klas. (Algemeen ra(Eo-telegraphist). WIERINGEN. Ji. Donderdagavond gaf 'de cmziekveoee^/ng' „Har monie" een volksconcert in hare muziektent, welke thans od het terrein vhn den heer Jb. Bruul was geplante L Velen waren opgekomen om van de heerlijke smizfefc, welke „Harmonie'' ten ^ehoore bracht, te genietenj. Dal nog vele dezer concerten mogen voigeln. WIERINGERWAARD. Onze propaganda iooneelclub is door de federatie Hoft. Noorden aangezocht om in de ajs. propagarrida- optocht met oen wagen uit te tornen, ViSorateMnrMf» «da s-paèooi van het doei on streven van BtStetL ïn een gehouden vergadering is besloten, hieraan gevolg te geven ca zrfa de plannen bereids vastgesteld. MedeweriöuS zal wKfaSöö gevraagd oan den grimeur vsua £u£a-Scharw<Mïde. Ook heeft bovengenoemde ©lab tegels 2 Jufe> een fietstocht georganiseerd naar Scaagen. Verwacht l 'womsn, ribt evlon zich zullen aansluiten^ waarvoor fietsvlfiggetj©9 verkrijgbaar zijn gesteld. VINDT MEN IN HEERHUGOWAARD. De leerlingen der openbare scholen alhier hebben hun feest weer achter den rug. Woensdag 14 dezer, bezochten de oudere leerlingen Artis, waarbij de reis naar Amsterdam per boot ging. Woensdag 21 dezer maakten de jongere leerlingen vpn scholen 1 en 2 een rijtoer naar zee en duin, Donderdag 22 de jon gere teerlingen van scholen 3 en 4. Begunstigd door prachtig weer Werd de beide laatste dagen volop genoten van strand- en duinvermaak. TE VOET VAN WEENEN NAAR FRIESLAND. Uit Heeg, 23 Juni. Dezer dagen werd een be woner van ons dorp 's nachts gewekt door kloppen op zijn ruiten. Hij ging kijken en voor hem stond een knaap uit Weenen, die het vorig jaar tijdelijk bij hem verblijf had gehouden. De 15-jarige jongen was nu van Weenen naar Heeg geloopen om zijn gastheer weer op te zoeken. Hij moet vijf weken over den afstand gedaan hebben. WIERINGERWAARD. De bekende harddraver „Vitesse", vroegere evenaar de heer Schermerborn te Alkmaar, en thans -eigendom van den heer Jb. Koning tilhier, is in den nacht vaü Donderdag op Vrijdag te water geraakt en vesdraofcett. Voor den eigenaar een leelijke schadepost. MOERBEEK. Poze sfe b&z@D Baüïftsr G& Kauwenberg hebben uit de Opmeersche verloting eon anderhalf jarig paard gewonnen. Eetn aardig buitenkansje. NIEUWE NIEOORP. Alhier geraakte Donderdag ji. een met een hond bespannen „kros" in de.dbrpssloot. Ook de bestuurder maakte met hett wtoterT s.eniiis, BereidhvIIJJge he£pcr< wisten met vereende krachten het stelletje weer uit de «looi te iorachen, waarna hot. ritje werd vervolgd pa en we hopen zonder verdere omgevallen. PROV, STATEN VAN NOÖRDHOLLAND. Nu de hoeren Heerkons Thijssen, Verkouteren en Wibaut tot lid van de Eerste Kamer zijn gekozen, zulten z;j als Statenlid vervangen worden onder scheidenlijk door do heeren J. F. Luycx te Weesp, A. R. Ophbrst, lid van «jtea Amstordamschen gemeen teraad en oud-commandant van de stelliug Am sterdam, en J. Exter te Amsterdam. VERLENGING ARBEIDSTIJD. Het voorstel der directie van de Franse*)-Holland- sehe Oliefabrieken Calvé-Delft te Delft tot verlen ging van den arbeidstijd, is door het personeel aan vaard. Voor het continuo bedrijf wordt de 47-urige en voor de overige groepen de 48-urige arbeidsweek ingevoerd. DE NIEUWE EERSTE KAMER. In de Donderdag gekozen Eerste Kamer zulten zitting hebben 21 roomsch-Katholieken, 13 anti-revo- lutionnairen, 7 christelijk-historischen, 4 sociaal-de mocraten, 4 vrijzinnig-democraten (waarvan de heer Westerdijk tweemaal gekozen is) en 1 lid van den Vrijheidsbond. VERVALSCHTE DOLLARBILJETTEN. In de bijbank van de Arngtérdamsche Bank, op het Oostplein alhier, zijn twee biljetten van één rn twee dollar, vervalseht als biljetten van 50 dollar, en in het wisselkantoor de Beurs is een biljet van één dollar, vervalseht als een biljet van 100 dollar, in beslag genomen. De vervaischingen zijn door middel van radeering en bijwerking zoo kunstig geschied, dat ze voor eon leek op het eerste gezicht niet merkbaar zijn. Ook'op andere banken zijn dergelijke biljetten ter wisseling aangeboden. Éen Duitsch-Amerikaan wordt van de vervaischin gen .verdacht. ZWARE BRAND TE UTRECHT. Uit Utrecht, 23 Juni. - Hedennacht, omstreeks één uur, brak een zware brand uit in de stoomhoutza- gerij van de firma A, E. de Kievit aan de Gans straat alhior. In korten tijd stond de geheele fabriek, de stoomhoutzagerij en het magazijn in volte vlam en hoewel de brandweer spoedig met groot materiaal aanwezig was, kon zij niet voorkomen, dat deze go- bouwen totaal vernield werden. Om twee uur was het gevaar voöjp uitbreiding van den brand geweken. Het aangrenzende ketelhuis, alsmede bergplaatsen van hout, een electrische houtzagerij enz, konden behouden worden. Het bedrijf, waaraan tal van werklieden verbonden zijn, moet thans gedeeltelijk stil liggen, daar de fabriek totaal vernield is. De houtzagerij echter kan gewoon doorwerken. De oorzaak van den brand is onbekend. Om vijf uur waren de werklieden vertrokken en had oen der patroons de fabriek gesloten, zonden iets bijzonders te merken. Verzekering dekt de brandschade, doch het bedrijf is niet verzekerd. ANNA PAULOWNA. Begunstigd door hsol mooi weer, werd-Donderdag ons iaarlijksch schoolfeest gevierd, vcor 57 kinderen bestond het in een uitstapje napr de hoofdstad. Per spoor ging het 'f morgens tot Zaandam en vandaar jper boot maar Amsterdam. Toon een wandeling (naar Artis, waal wel zóóveel te zien was dat, men er tot'half drie vertoefde, Daarop een tramrit door eu om do stad en vervolgen» gegeten op het Durarak. Nu nog een bezoek ban 'detn Bazar op don Nieuwendijk gebracht e» eindelijk wei- gemoed weer raar huis. Voor de jongere leerlingen ten getale vota 4.00, bestond de feestelijkheid in een boottocht naar Koedijk en vrua- daar per tram naar Bergen aan Zee, waar de (cugd zich natuurlijk volop aan het ttramd vermaakte. Toen werd naar Bergen terug getreind en oen bezorifc ge bracht aan den bekenden speoltuto. va'n den heer Brutö. Natuurlijk werd ook "het Zandgot niet vergeten, en vermoeid na zoon langen dog, maar im 'hoogste voldaan, liep men 's avonds om acht uur dan het .Westeindo weer binnen. Een woord van lol vootr de oommissie, waarvan fa het bijzonder die voor Amsterdam een zware taak heeft gehad, maar hulde vooraf ook -aan de Brcczander muziekvereeniging, die heel den dag van geet* vermoeie nis scheen te weten- GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 2123 Juni 1922. Overleden: Wilhelmus Kooijman, 2 J., zoon—van Theodorus Kooijman en van Grietje IJpma. zooals maagzuur, oprisping, gal, slijm, verstopping, gebrek aan eetlust enz., moeten zorgvuldig bestre den worden. De ondervinding van meerdere hëeft. geleerd, dat alleen de FRECO'S MAAGTABLETTEN hiertegen beslist afdoende zijn, verwaarloost Uw kwaal niet. Per koker kosten deze 60 cent en zijn verkrijgbaar bij: N. Noot, Jullahadorp; J. Boekei, Callantsoog; L. v. d. Oord en F. Randwijk, 't Zand; D. de Graaf en H. Borst Breezand; P. Neuvel, P, Muutjewerf, G. de Jong, Anria Paulowna; M. v. d. Klooster, Kolhora; Wed, K. Sta pel, Winkel; J. Kruif, N. Niodorp; Drogisterij „Het Groene Kruis", Scbagon. Voor engro» Gebrs. Rot gans, Schagen. Petten, 23 Juni 1922. M. de R., In verband met de advertentie omtrent de open bare bijeenkomst der Rapaille-Partij op terrein Not- telman, zag ik gaarne bekend gemaakt, dat mij tot heden door niemand een verzoek hiervoor terrein toe te staan, gedaan is. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Uw dw., E. NOTTELMAN Sparta IW.F.VJB. Door omstandigheden is de voetbalmatch Sparta I—W.F.V.B. wederom vastgesteld op 2 uur. EEN BRUG INGESTORT, Tengevolge van het zeer groote aantal personen, dat zich op de brug te Durrenberg in do prov. Sak sen bevond ter gelegenheid van een zwemconcours, is de brug ingestort;. Een honderdtal personen kwam in het water terecht. Vijf lijken werden uit het water opgehaald. Het juiste aantal doodon is nog HEVIGE STORTREGENS IN TRANSSYLVANIë, Uit Boekarest, 23 Juni. Uit Bristridja (Bistritz) in Transsylvaniö wordt gemeld, dat een onweersbui gevolgd door zware regens de stad heeft geteisterd. Talrijke huizen werden vermeld. Twintig personen kwamen om. DE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-SERVIë. Het water van de rivier Kriva, die buiten haar oevers was getreden en de overstroomingen in de omstreken van Koemanovo heeft veroorzaakt, is thans aanmerkelijk gezakt. Tot dusver heeft men veertien lijken gevonden. De hoeveelheid vee, die is omgekomen, is zeer groot. De totale schade wordt geschat op 15 millioen dinars. OFFER DER WETENSCHAP Professor Edmund Weii te Praag, die zich gedu rende den oorlog aan de bestudeering van de vlek- typhu9 wijdde zette op uitnoodiging van de Poolsche regeering van 't jaar zijn onderzoekingen te Lem- berg voort. Hij'had daarbij in 't begin van deze maand het ongeluk van de cultuur van vleklyphus- bacillen iets in 't oog te krijgen. Zeker van do doo- aelijke werking die deze infectie zou bobben, ging hij terug om in zijn vaderland te sterven. Hij is nu dan ook overleden. Tot zijn wetenschappelijke na ■latensckap behoort een mededeeling over een serum tegen de vlektyphus. DROOGTE IN JAPAN. Uit Osaka, 23 Juni. In Zuid-oostelijk Japan heeft het sedert, maanden niet geregend. In sommige districten geven do boeren den rijstbouw op. MOSCOU—BERLIJN IN 15 UREN, N.T.A. meldt draadloos uit Berlijn, d.d. 22 Juni: Do vlieger Stolbrock van do Duitsch-Russische Luchtvaart Maatschappij heeft, gisteren het traject MoscouBerlijn in 15 uren zonder tusschonlandin- gen afgelegd. Hij had den Russischen vertegen woordiger in Berlijn Krelinski aan boord. I DE MOORD OP VELDMAARSCHALK WILSON. Veldmaarschalk Sir Henry Wilson werd in zijn bui ten Londen gelegen buitenverblijf doodgeschoten door twee mannen, die gearresteerd werden. Sir Henry Wilson was de man, die voor de regee ring van Ulster do militaire maatregelen organiseer de tegenover de Sinn Feiners in Ierland. De verhaten der ooggetuigen van den moord op Wilson zijn tegenstrijdig. Wilson, die een khaki uni form droeg, was juist per taxi in z^n woning terug gekeerd van het Liverpoolstreetstation, waar hij een oorlogsgedenkteeken had onthuld.' Toen hij uit de auto stapte, testen twee jonge Ie ren een aantal schotön uit zware revolvers op hem, Wilson bukte zich en snelde de stoep zijner wening op. Hij trachtte met een sleutel de deur te openen, toen hij door een kogel in het hoofd werd getroffen en dood neerviel. De daders vluchtten, hun revol vers afschietende en gevolgd door politieagenten, die hen ten slotte wisten te grijpen. Drie agenten en een burger werden ernstig gewond. Reeds sedert eenigen tijd werd Wilson door de po litie bewaakt, daar de autoriteiten voor een aanslag vreesden. Ook nu stonden agenten aan zijn. deur, toen de aanslag werd gepleegd, Do politie zoekt nog naai andere personen, die wellicht bij den misdaad betrokken kunnen zijn. Een der gewonde agenten is reeds in het hospitaal overleden. Wilson werd getroffen door drie schoten, n.1. fa het boord, iu het been en in detn arm. Een der daders werd door een politieagent met de vuist neergeveld, de anderen werden eerst getroffen door een flescji, die hun door een melkboer naar het hoofd werd geworpen en "fa scherven stuksprong co. vervoigbns door een jong agent, die op het hooren der politiefluitety uit een naburig politiebureau half gekleed naar buiten snelde, mot zijn politiestok neergeslagen. In verband met den moord op Wjls#<nf heeft de koning het diner., dat ter gelegenheid van dea verjaardag van den prins van Wales fa Buckingham Palace zou worden gegeven*, afgelast. De ontroering over deze wandaad is fa Eögelahd algemeen. Uit Londen, 23 Juni. De beide mannen, die na den moord op veldmaarschalk Wilson, werden ge arresteerd, zijn John O'Brien en James Connolly, beiden 24 jaar oud. Hodenmorgen verschenen zij voor 't eerst voor den rechter onder beschuldiging van moord op veldmaarschalk Wilson en poging tot moord op twee politie-beambten en een burger, die tijdens de achtervolging door hen gewond waren. Het eerste verhoor was slechts formeel. Naar gemeld wordt, hebben beide mannen ver klaard, dat zij leden waren van het Iersche republi- keinsche leger en uit documenten, die op Connoïy gevonden werden, blijkt ook, dat deze er in ieder geval toe behoort. Detectives in auto's hebben Londen en den om trek ervan gisteravond scherp doorzocht. Behalve maarschalk Wilson hebben ook andere leden van het Lagerhuis don laatsten tijd dreigbrie ven van Iersche zijde ontvangen. Wilson sloeg geen acht op deze bedreigingen, die hij ontving sedert hij militair adviseur van de rogeering van Ulster werd, en nam geenerlei veiligheidsmaatregelen. Een hedenmorgen uit Belfast ontvangen bericht meldt, dat de stad zich langzaam herstelt van den schok, dien zij door do tijding van den moord op maarschalk Wilson heeft ontvangen. Deze moord heeft de openbare meening geweldig opgezweept. De stad verkeerde den geheelen avond in de grootste opwinding.. Iedereen vreesde de mogelijkheid vaD een wraakneming dor opgewonden en woedende be volking. Gelukkig behield het verstand de overhand, en er werden geen pogingen tot represailles gedaan. De opwinding, welke door den moord is ontstaan, heeft ten gevolge gehad, dat in de oude wijken der stad weer levendig gevuurd is. KOLENGEBREK IN ZUID-DUITSCHLAND. Volgens eon N. T. A.-bericht uit Berlijn klaagt men fa Znid-Duitsc-hland over kolengebrek. 'De eieótndleits- en, gasbedrijven; in Wuri.cmbe.rg zijn zonder voobnaact, waardoor de verzorging der vitale bedrijven gevaar ioopt. 5060 STAKENDE KLEERMAKERS. Uit New York, 22 Juni. Vijftigduizend uTbeiders fa het mannenkleedingbechijf legden den arbeid neer, ten einde de fabrikanten te dwingen Tuth werk 'te plaatseh; bij, zekére geregistreerde vakvereemgtng» leverohoiéns. STAKERSONLUSTEN IN AMERIKA. Uit Kenia,(Ilinois), 22 Juni. Bij een aanval vah 5000 stokeTïcte mijnwerkers op de Sotekade Ccaï Company werdksn gisteravond veertien personcö gedood en onge veer twintig gewond. Het méersndeel der gedooden zij>i mijnwaehtens. Bij zonderboden ontbreken. Naar verluidt trokken dni^joden, waarvan yekfo gewapend* gisteravond naar het tooneel van den strijd. EEN GOEDERENTREIN STORT IN EEN RIVIER. Naar de >,Matin" meldt, is op de lijn Teil—Alais, departement Ardèche (Frankrijk), een bijzonder ernstig treinongeval gebeurd. Door een verkeerden wissels tand Geraakte een goederentrein op een zijlijn, welke op een bruggehoofd van de rivier De Anzon uitkomt, Voor dat de machinist kon remmen stortte de locomotier "in de rivier en sleepte haar tender en 9 wagons mee. De machinist en conducteur sprongen bijtijds van de- machine, doch zij werden door een stang van een der wagens geraakt en zwaar gekwetst De mateneelé schade was natuurlijk zeer groot HET BLOEDBAD TE HERRIN. Uit Herrin, 22 Juni. Voor zoover bekend ia, zijn bij de gevechten tusschen unionistische en niet-uhionistische mijnwerkers gisteren 30 personen gedood. De tij Ken waren- verspreid over een terrein vnin, meer dun 15 vierkante mijlen, sommigen met kogels doorboord, eeni gen tteodgesiagon en onderdo, opgehangen aa'n de boomifa Vreoselijke tooneelen, die het overvloedig bewijs van de bitterlieid, die onder do mijnwerkers 'heerscht, tevo ren, deden .zich fa het gehoole district voor. Op éétnj plaats logen zes gewonden, allen stakfagsbrekors, bloot gesteld aan de brandende zon. Honderden mahnen èn vrouwen stonden om hen heetn «n lachten om hun geroep om. water Een hunner riep zoo voortdurend om water, datt een dagblüdversloggever naar een naburig huis snelde, teneinde hem te helpen. De woedende stakers hielden hem echter mot revolvers tegen. Een jonge vrouw met een kind op d}en arm,, plaaistte haar voet op één der gewonden en riep uit, dat zij hem liever naar de hel wenschte, dan hem water to geven. Het totaal aantal dooden zal wellicht cje veertig te boven gaan, ofschoon, tot nu toe slechts van zeven en twfalig mannen bekend is, dat zij dood zijn. Een gewonde mijnwerker vertelde een correspondent, dat hij vijftien lichamen met stoeüen om den nek gebonden fa een vijver liad zien werpen. Volgens verhalen van ooggetuigen werd getin enkefq ongeorganiseerde mijnwerker fa de gevechten gewond, maar nadat zij zich overgegeven en hun wapens inge leverd hadden, werden zij in koelen bloede doodgescho ten. KOLENNOOD IN ZUID-DUITSCHLAND. Wurtemburg lijdt ernstig onder gebrek aan kolen, Aan de „Frankfurther Zeitung" wordt althans uit Stuttgart gemeld, dat de oloctriciteitsworkon over he geheele land zonder voorraad zijn. Treedt een of andere onvoorziene storing in, dan zal men niet in staat zijn de voornaamste bedrijven van kolen te voorzien. HET ZEVENDE GEBOD i en MOORD-ROMANCE. De Tooneelvereoniging van Heljermans' heeft haar voorstellingen gesloten Donderdagavond met do op voering van Het Zevendo Gebod van Heijermans. Ook van (leze voorstelling kan veöl goeds worden gezegd. Het Zevende Gebod, hooft, evenals vele stukken van Heljermans, speelkwaliteiten. Het, spreekt en mot kracht tot de hoorders en doet ze meeleven en houdt zo vast. En dan gespeeld als ook ditmaal weer, kan het niet andera of het publiek is volkomen te vreden. o Vrijdagavond Moord-Romance, opgevoerd door de Koninklijke Vereeniging „Het Nederlandsch Too neel". Moord-Romance, een typisch, vroemdaandoend spel, een detectivo-gedoo, vol geheimzinnigheid en vreemde theorieën met een niet. direct venvacht, slot eind-goed, al-goed. Niet in allo opzichten naar on zen smaak en toch do aandacht vasthoudend. Moei lijk te speten, voeleischend, maar N Louis Sanlborn als Joe Burns en Tourniairo als Jack hebben bijzon der voldaan, hunne typeeringen waren zeer aanne melijk en zij wisten de belangstelling op te wekken. Vanavond „Bergopwaarts". CRI-CRL Het nieuwe Theater Royal heeft niet over gebrek aan belangstelling te klagen, hare bioscoopvoorstel lingen trekken oen zeer talrijk publiek. Vrijdag avond was er een nieuw programma, dat ook in de nog komende voorstellingen gegeven zal worden. En het is een mooi programma, moeten we er bijvoegen. „Cri-cri", de hertogin van Terabas, het hoofdnum mer. is een keurige mooie film, vol afwisseling en vol grappen, waarbij hot hartelijk lachen herhaalde malen in de zaal opdavert. Een echt stuk voor een vuoolijk kermispubliekl LID ArD. EXAMENCOMMISSIE. De heer S. Smeding alhier is benoemd tot lid van dc commissie voor het afnemen der examens voor de acte Landbouwkunde, Lasrer Onderwijs. MARKTO VERZICHT. De handel in vette koeien was een Donderdag jl. wel, wat aan den stuggen kant. Men noemde het nog vrij redelijk. Vcor le kwaliteit werd 65 ets. per pond betaald; aardige aanvoer. Kleine aanvoer wa er van gelde- en kalf koeien, de handel was zeer stug. De handel in stieren was slecht. Deze golden per pond geslacht 30 tot 40 cent. Stil was het met de nuchtere kalveren. De handel in vette schapen was goed, groote aanvoer; in de magere schapen slecht. Met de vette lammeren was het goed, die wilden ze nog koopen. In de weidlammeren was het stugjes. Voor de wreid was do hoogste prijs f 14. voor den dood f 25. Goed was de handel in vette varkens. Voor le kwaliteit werd 47 ets. per pond betaald. Met, de schrammen en biggen was het kalmpjes. Kippen en konijnen geeen bijzonders, weinig aan voer. De bot§r was graag en duur. De eieren was iet9 af. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Cornelis Gerardus, zoon van Jozef Petrus HuiMrts en van Anna Maria Dekker. Overleden: Ariaantje Bruin, oud 72 jaren, weduwe van Cornelis Bijpost. Cornelis Petrus Koot, oud 31 jaren, echtgenoot van Geertruida Maria Sprenkeling. Ondertrouwd: Nicolaas Hendrikus Creemers,- oud 25 jaar, opzichter, wonende te Haarlemmermeer, on langs te Aalsmeer en Trijntje Swakman, oudi 20 jaar, zonder beroep, wonende te Schagen. POLITIE. Verloren: een pak, inhoudende broek, Jas en vest; eon zilveren armband; een gouden halsketting. Gevonden: een mondorgel, een gouden ring. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. LANCENDIJKER GROENTEN VEILING, Br. op L 23 Juni. Wortelen 15.80 a 8, per 100 bos. Schot- sche muizen 19 a 16.70, schoolmeesters f 14.30, drie lingen f 3.20 a 8, kleine f 1.80 a 1.90, gladblaadjes f 15.10 alles per 100 Kg. NOORDERMARKTBOND, Noordscharwoude. 23 Juni. Schotsche muizen f7.50 a 13.80, drielin gen f 2.80 a 6.50, kleine f 1.20 a 1,60, per 100 Kg. Aanvoer 22 Juni: 44770 Kg. aardappelen. ALKMAAR, 23 Juni. Heden werd besteed: Aardappelen f8.20 a 15.60, per 100 Kg. Bloemkool I f20.50 a 34.80, per 100 stuks. Aardbeien f 0.48 a 0.05, per Kg. Rabarber f 0.20 a 4.20, wortelen f5.80 a 9.80, per 100 bos. Poulen f37 a 45 per 100 Kg. Spinazie fl.09 a 1.31 por ben. Kropsla f 0.10 a 1.60 per 100 stuks Doperwten f 23 a 29, tuin- boonen f 10.10 a 11.40, per 100 Kg. MËDEMBL1K, 22 Juni. Aardappelen: Groote muizen f3.10 a 350, kleine muizen fl.20 a 1.30, per 25 Kg. Aanvoer 1400 man den of zakken. MEDEMBLIK, 22 Juni. Aardappelen: Groote muizen f2.75 a 3.05, kleine muizen f 0.90 a L15, per 25 Kg. AMSTERDAM, EIEREN VEILING. 22 Juni. Aangevoerd 96574 stuks eieren. Hbogste prijs f850, laagste prijs f6.80. Handel tamelijk vlug. WARMENHUIZEN, 21 Juni. Schotsche muizen f 8.30 n 16.10, drielingen f2,30 n 4.30. Aanvoer: 5481 Kg. aardappelen WARMENHUIZEN, 22 Juni. Schotsche muizen f 10.90 a 10.80, drielingen f3.80 7.10. i Aanvoer: 11730 Kg. aardappelen. WARMENHUIZEN, 23 Juni. Schotsche muizen f8.0Ü a 15.90, driolingen f2.70 a 4.50, Aanvoer: 14145 Kg. aardappelen. HOORN, 21 Juni. Aangevoerd 110 stuks. Vette varkens f0.96, Lon- douscho varkens f 0.80, zouters f0.88. Handel vlug. HOORN, 22 Juni. KI, Fabrlekskaas, gem. f50.50, kl. Boerenkaas, gem. f50, ongem. f44, Boeron Comm. Kaas, gem. f52. Aangevoerd: 57 stapels, wegende 27483 Kg. Handel vlug. ANNA PAULOWNA, 23 Juni. Groote aardappelon f7.40 a 10.10, drielingen f4.70 a 6.00. kleine aardappelen f 1.80 a 2.30, sla f 1. ALKMAAR, 23 Juni 1922. Op do heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 150 stapels wegende 140000 kilogrammen. Fabnekskans: kleine met rijksm. f 58, zonder rijksnt f 55.50, commissickoas mot ryksmork f 60. Boerenkaas: kleine mei rijksm. f 52, zonder rijksm f 55, commlssiekaos mot 'rijksinerk f 58. Hondc! vlug. ALKMAAR, 23 Juni 1922. Op do heden gehouden graanmarkt waron aangevoerd 659 hectoliters. Tarwe f li—f 14.75; Roggo f 13 13.75; Gerst olicv. f 14—15: Haver 114.50—15. Bruine boonen 46; Wltto booncn i 48; Erwten groene rklclnoj I 23—f 25, pauw» 24—-f 26 p. 100 kilo.

Schager Courant | 1922 | | pagina 2