Bümeniandsch Nieuws. EXAMENVREES Reclames. Goede gewoonten, goede gezondheid. ais net zyn delegatie terugriep, zoodra de Russen zich toch aan politiek ie bulten zouden gaan ot (Ltadeij zouden wenschen, huiten het kader der werk zaamheden dezer conferentie. Dat is o.a., doch dit is tevens als een "hoofdzaak te beschouwen:, de officieele erkenning van de Sovjetregeerimg, waarvoor FranVryk even huiverig is, als Dr. De Visser voor een Faust de Amcisfoortsche H.U.S. - Parijs zit hier natuurlijk eenigsrin* in moeilijkheden. Want iemand, die onderhandelt met een delegatie, doet dit natuurlijk ook, zii het langs een omweg, met de regeering, welke die delegatie benoemde. Mén kan (niét onderhandelen met den vertegenwoordiger van iemand, wiens bestaan men ontkent. Op die manier is er dus reeds aanstonds een politieke formaliteit in de conferentie bininen gedrongen. Kort en goed, Frankrijk heeft zijn verzekering op zak «n mag dus naar huis als Rakowsky het te tbont maakt, zonder dat iemand het recht zal hebben Parijs daaromtrent een verwijt te maken. Het tweede moment van politieketn aard is te grappig' om niet te vermelden ,nJ- dat de uitsluiting der Pers, waarover speciaal de .Fransche journalisten zich Boo druk maakten, op verzoek van Frankrijk is getroften, juist om de Russen later te kunnen beletten de Conferentie te gebruiken als tribune voor hun propaganda. Maar dat dunt de Parijsche regeer ing tegen over die machtige boulevardbladen natuurlijk niet te be kennen. Die moeten iin dé overtuiging blijven, dat het alleen die snoode, domperige Nederlanders zijn, die de koningin der Aarde niet wenschen toe le laten.... Dit echter tusschen haakjes. Twee punten zijn belangrijker. Ia de eerste plaats de benoeming van den Framschmao Alnha'nd tot leider van de Commissie voor de Russische Staatsschuld, en ten tweede de samenstelling van de commissie yoor de credieten. Alphand als voorzitter van die groep, zal zonder eenigen twijfel, bij alle onpartijdigheid, als bekwaam president zijn eigen inzichten tot uitdrukking weten te brengen. Zijn inzichten; zijn die van Parijs en der halve hebben de Russen niet te hopen, dat er van ae oude staatsschuld iets afgaat. Integrale erkenning Op basis van de oude waarde is de voorwaarde, waaraan geen ontkomen zal zijn, welke modifica ties ook ten opzichte der nieuwere schuld toelaat baar zullen blijken. Trouwens, die komen in hoofd zaak voor rekening van Engeland, hetzij als direct geldschieter, hetzij als garant voor Amerika, zoodat wat daarmede geschiedt voor Frankrijk van minder beteekenis is. De samenstelling der credietcommissie is kort ge zegd: een wonder. Behalve de vijf „inviteerende" mo gendheden til er niet een, maar ook heelemaal niet een in, die in staat zal blijken Rusland één cent te leenen, zonder eerst dien cent van een ander te heb ben geborgd! De verklaring hiervoor lijkt ver te zoeken en er wa ren dan ook bij de buitenwacht diepzinnige discus sies over de motieven, die Karnebeek hadden ge leid bij deze keuze. Toch zijn zij niet zeer diepzinig. De commissie nl. heeft geen credieten te geven. Heeft alleen te spreken over het bedrag, de voor waarden en dergelijke. Degenen, die deel uitmaken der commissie, zullen uit den aard der zaak meer dan de anderen over deze zaken met de Russen hebben te spreken en als zulk een lid in een of ander opzicht ten aanzien van Rusland wat meer of wat minder voorkomend was. dan normaal scheen, zouden en allicht conclusies uit worden getrokken, dat zulk een lid „een vijand" van Rusland was, of in het andere geval, dat hij verder wilde gaan dan zijn collega's. Die gevolgtrekkingen zijn nu vermeden, door, be halve de groote vijf dan, geen land in deze commis sie op te nemen, dat over geld heeft te beschikken, terwijl de eventueele geldschieters, door buiten de directe besprekingen te blijven, meer dan anders het geval zou zijn, uit de kou blijven en zich niet on noodig reeds van te voren blootgeven. Besluiten de Randstaten en Griekenland dat elke Rus eigenlijk recht heeft op een voorschot van «en milliard roebel, dan behoeft Scandinavië, Nederland, Zwitserland en Spanje zich nog geen zorg te maken. Hetgeen anders zou zijn als hun eigen gedelegeer den mee hadden gesproken over dat milliard per Rus. UITKIJK. NOORDSCHARWOUDE. De komende Burge meestersbenoeming. Toen voor een tweetal weken zeer onverwacht de mededeeling werd gelezen, dat Burgemeester Brinkman eervol ontslag als zoodanig gevraagd en gekregen had, piet ingang van 1 Juli a.s. Kwam natuurlijk zeer spoedig de vraag naar voren, wie z£Ü nui 1 Juli het hooid der gemeente zijn? Het is ook in verband met het plan LangendiJk^Sén, dat wel aangehouden doch niet van de baan is, dat men nieuwsgierig is, welke houding nu de Commissaris zal aannemen. Vooral toen vernomen werd, dat ook een der naburige Burgemeesters solliciteerde, kwam de gedacchte naar voren dat de Commissaris allicht dezen weg zou kunnen) kiezen om des te gemakkelijker de combinatie te kunnen volvoeren, Voor voorstandera wellicht 'een lichtpuntje, voor tegenstanders een onaangename gedachte. Zoo het punt Langendijk-één geeto gewicht in de schaal zou leggen, blijft natuurlijk: da vraag, zullen we een ingezeten® of een z.gja. „gestuurde' krijge. Dat deze laatsten in den regel niet welkom zijln, weten we en zal zeker ook Burgemeester van Spengler nog frisch ren. Een lederen portefeuille, die stukken en cou ranten bevatte van het bureau, waar hij dien och tend slechts even geweest was, lag op hem te wach ten. Hij las ze onverschillig door als een doode, die weer tot het leven gebracht wordt om zijn zaken te leiden. Hij was niet langer de dynamo van The New Universe. Andere krachten, wie en .welke wist hij niet, zouden over een paar dagen zijn plaats inne men. The New Universe zou, zoo goed en: zoo kwaad als het ging voortgezet moeten worden zonder hem. Hij was dood. Hij had met The New Universe niet meer te maken dan met de binnenlandsche aange legenheden van Mars. Hij maakte een enveloppe open, geadresseerd door een welbekend handschrift. Als een doode las hij de vervulling van zijn eer zucht. Hij was minister van de Kroon: De officieele bekendmaking wachtte slechts op zijn formeele aan neming. Hij staarde suf naar de niets beteekenende woorden. En dan plotseling deed een krankzinnige woede tegen de spottende ironie van het noodlot hem opspringen en als ,een dolle man door het vertrek ra zen. Het was het einde van John Baltazar den John Baltazar, in wien hij Altijd geloofd had op het oogenblik dat hij het positieve bewijs had, dat zijn geloof gerechtigd geweest was. Tegenover Godfrey had, hij niet ongepast gepocht. Een jaar geleden was hij als een nieuwe Rip Van Winkle ontwaakt in een wereld, sedert twee jaar in oorlog gewikkeld. Bin nen enkele maanden had hij zich door zijn vurige vaderlandsliefde en zijn scherpzinnig verstand opge werkt tot een drijvende kracht. Hij had die positie verkregen alleen door de kracht van zijn persoonlijk heid. Transcendentale wiskunde en Chineesche ge leerdheid had hij op den vuilnishoop van gebroken speelgoed geworpen. Hij was uit oen philosophische jeugd opgedoken in het werkelijke leven van een man en zijn sterke handen hadden getast naar de draden van den wereldoorlog. En thans had hij die draden in zijn handHij had ver vooruit gezien. Dit ministerie, hoewel van groot belang was nog on dergeschikt aan de Grootero Machten van den Staat Hij was jong. Wat was een-en-vijftig? Het beginsta in het geheugen De meeste plattelamisgemeenten hebben het iielst een Burgemeester uit hun midden, al ervaart men soms dat i het daarmee niet 'altijd „gewonnen'' 'Ia. We hebben deez week reeds geschreven, dat we namen van een viertal personen Iwdcten hooren noemen, doch overigens hoorden wo niet veel. Toch was het niet zoo 6til als het uiterlijk wel scheen. „Achter de scher men" was men ijverig bezig eenstemmigheid te krijgen], om een bepaald persoon naar voren te breogen. Het bestuur van de V.D. kiesvereeniging nad de besturen 'Van de A.R.- en R.K. kiesvereeniging uitgenoo- dted een bespreking te hou<>ri, welke Ixwpreking ook genouden is doch waar men niet tot overeenstemming kwam, omdat de leiding volgens de Langendijker Courant de bijeenkomst een bepaalden candidaat wilde opdrin gen, waarvan de genoodigden tniet gediend wareh. Onverzettelijk, zoo schrijft de NJL.C., werd hieraan door de leiding vastgehouden met gevolg, dat de bijeen komst verliep zonder dat de noodige eenheid bereikt was. Daarna nep het bestuur van de V.D. kiesvereenigungl haar leden bijeen, welke bijeenkomst door 28 van de c.a. 90 leden bezocht was en waarin besloten werd om de icandidatuur N. Kooij naar voren te brengen. We meenen te weten ,dat daar 18 stemmen voor waren. In deze vergadering, had ook de condidatuur van den heer K. G. Reinders, den secretaris dezer gemeente^ een punt van bespreking uitgemaakt, doch de meerder heid voelde, hoewel de capaciteiten van den heer Rein ders ten zeerste gewaardeerd wanden, met voor combi natie dezer beide betrekkingen. Inmiddels hoorden we ook, dat de hoeren J. H. Keizer alhier en Burgemeester van Speogier van Zuid- Schjrwoude ook onder de solliriteerenden waren, lei wijl ode de naam van Burgemeester Kroon genoemd is, waaromtrent we ecliter geen zekerheid hebben. Toen hebben we het oor eens te luisteren gelegd en getracht te weten te komen hoe verschillende gemeentenaren' tegenover de sollicitanten staan en hoe de uitslag zou moeten zijn, als de Commissaris handelde in den geest van het meerendeel der ingezetenen. Wo vernamen, dat van A.R. zijde een vergadering belegd is en daar besloten is de candidatuur K. G. Reinders te steunen, omdat deze in dienst der ecmeente reeds zijn sporen verdiend heeft en men geeft ehkeie reden had tegen combinatie van de beide betrekkingen. We weten dat zoowel voor den heer Kooij als voor den heer Reinders een lijst bij de ingezetenen cir culeert. We hoorden dat op de 1 ijst-Reinders door verschillende leden van de V.-D. Kiesvereeniging geteekend wordt en dat een 90-tal kiezers de lijst- Kooij teekenden. We hoorden ook, dat de katholie ken niet vergaderd hebben, doch evenals de A.-R. vrijwel eenparig op de lijst van den heer Reinders teekenen, we hoorden verder, dat de heer Reinders kan rekenen op den steun van 4 van de 7 raadsle den en ook dat raadsleden te Oudkarspel, waar de heer Reinders voor enkele jaren terug ambtenaar ter secretarie was, gaarne bereid zijn, de candida- tuur Reinders te steunen als hun dat gevraagd wordt. Aan wat we hoorden, meenen we wel te kunnen constateoren, dat er in de gemeente niet de minste verdeeldheid, althans zeker geen beginselverdeeld heid heerscht en het er vrijwel alleen om gaat of de voorkeur moet gegeven worden aan een Burge meester, die, gescheiden van elke openbare functie, zijn ambt bekleedt, doch zich nog in de gemeente zaken heeft in te werken of dat 't voorkeur verdient een burgemeester te hebben, die met ruime kennis van gemeentezaken, tevens secretaris is. Dit zijn o.i. geen diep ingrijpende meeningverschillen, die voor een latere samenwerking hoe de benoeming ook mag afloopen nadeelig zouden kunnen zijn. Dat de samenwerking verzekerd zal moeten zijn, dat Zal elk ons toegeven. Wat de gevolgen van on voldoende samenwerking kunnen zijn, dat hebben de achter ons liggende jaren volkomen bewezen. Dat het voor een goede verstandhouding in de gemeente gewenscht is, dat een van deze beide mannen be noemd wordt, daarvan zijn we ten volle overtuigd, althans als het de meening van den Commissaris der Koningin is, dat het punt Langendijk I tot het verleden moet behooren. overspanning, onrust, slapeloosheid. Gebruik MUNHARDT'S ZENUW-TABLETTEN Per koker TScl bjjApolh.en drogisten f oven \MI. DOOR DEN BLIKSEM OETROFFEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag woed de in deze streek een kort, doch heftig onweer, dat aan de Kolksluis onder 't Zand is ingeslagen bij den heer G. Dekker. Door den schoorsteen nam het he melvuur zijn weg door de bedstede, vernielde daar een zeker nuttig aardewerk-voorwerp, waarvan de scherven de echtgenooten Dekker in 't gelaat wond den. Het vuur schroeide Dekker het haar van oog leden en baard en tevens is een der armen met brandwonden bedekt. Het heeft de woning verlaten zonder verder veel schade aan te brengen De vrouw van Dekker werd niet verwond, doch beiden hebben een poos in een toestand van ver doving verkeerd. Doktershulp werd ingeroepen. Blij vende nadeelige gevolgen zijn niet veroorzaakt, zoo dat dit ongeval verwonderlijk goed is afgekomen. BROEK OP LANGENDIJK Vergadering van de Langendijker Groenten Cen trale op Maandag 19 Juni, in de vergaderzaal van het Betaalkantoor. Aanwezig waren 10 aangesloten vereenigingen, met vertegenwoordigers van den „Koophandel" en de dium van een staatsmansleven. Waarom zou hij, John Baltazar, niet nog hooger klimmen en de be schaafde wereld leiden naar overwinning en triora- phantelijken vrede. De man had stoute droomen gedroomd. Welk groot man doet dat niett? Maar had hij gedroomd van Engeland of van John Baltazar? Wie kan het zeggeh Kan één man met edele eerzucht en diep gewortelde overtuiging van zij» eigen krachten zich geheel naakt plaatsen voor zyn God en het zeggen? En thans waren de droomen slechts oroomen. Het niet wachtte hem. Woeden en tieren tegen het noodlot Liacht geen troost tof verlichting. Wanhopig 'liet hij zich in een feuteuil vallen en staarde nogmaals radeloos naar de catastrophe. Er bestond niet latngor een John Baltazar. Voor zoover Engeland betrof, had hij opgehouden te bestaan. Op het kantoor van den advocaat had hy zyn abdicatie ge teekend. Daar was de brief geschreven eu geadresseerd, waarin hij formeel het ieder uur verwachttte oanbod om minister te worden afgewezen had. Het aanbod was thans gekomen. Hij had zijn eerewoord gegeven onmiddellijk te zullen telephoneeren. als het antwoord gepost kon wor den. Dat was een gedeelte van den voor de teruggave der noodlottige documenten gevraagden prijs. Hij ging naar de telepnoon en kweet zich in het kort van die voorwaarden van het contract. Nu móest nog de andere voorwaarde vervuld worden, waarvoor zij geen anderen waarborg hadden dan zijn woord. Daarin had hij tenminste en een straal vain trots verlichte ziin somberheid getriompheerd. Hij had hen gedwongen hem op zijn woord zonder een enkele schriftelijke verklaring te vertrouwen. Binnen een maand moest hij naar China vertrekken. Hij zat daar alleen in het stille huis en vroeg zich af of hij zich nu niet voor goed gebrandmerkt haa ols den Grooten Ezel von het Heelal. Hij was weliswaar door de boosaardigheid en sluwheid van zijn tegenstanders iln het nauw gedreven; maar hii zelf had de voorwaarden der overgave gedicteerd. Handelend op een van die wilde impulsen, welke van zijn jeugd af den stroom van zijn leven hadden doen afwijken, had hij dat voorstel gedaan. Het was het einde van John Baltazar. Hy stond op, ging naar zijn tafel en stopte een pijp. In ieder geval was de eer van het Huis van Baltazar gereed. Hy zou eere-voorzitter A. Slot Pz. De voorzitter, de Edelachtb. heer P. Slot, burge meester, opent de vergadering, met een hartelijk welkom. De notulen worden gelezen en na een klei ne opmerking goedgekeurd. Rapport word uitgebracht van het betaal kantoor over de maanden April en Mei. Over do maand April is verhandeld voor een bedrag van f 70947.94 en over Mei f 2775.23. Ingekomen een schrijven van den beambte, T. Kei zer, waarin hij het Bestuur dank zegt voor zijn vaste aanstelling aan de voiling. Van de Vereeniging „de Koophandel" is een schrij ven ingekomen met het verzoek om den toegang naar den telefoon ruim te houden, wat nogal eens belemmerd wordt door het vele publiek. Besloten wordt het.entreégeld van 5 op 10 cent te brengen en zooveel mogelijk het publiek ook aan de Zuidzijde der veiling te doen plaatsnemen. Tovens wordt ver zocht de aardappelen, welke geen vaste soort naam hebben, zooals bv. Duc II of schoolmeester, met een hiervoor alsnog een naam te bepalen. Besloten wordt den heer Hazeloop, Rijkstuinbouwleeraar, hiernaar te vragen, en dan zoo mogelijk deze op alle veilingen in Noordholland in te voeren. Nog wordt gevraagd om de maat op de ronde aard appelen 4 m.M. hooger te stellen dan de langwer pige. Daar er niet bij vermeld werd of dit voor vroege of voor winteraardappelen bedoeld wordt, kan er geen besluit op genomen worden en wordt tot later uitgesteld. Er wordt echter besloten met de maat op de aardappelen zooveel mogelijk in overleg te treden mot andere veilingen. Medodeoling wordt gedaan, dat het arbeidscontract tusschen „Koophandel" en de transportarbeiders on gewijzigd is. Bij de rondvraag wordt besproken of het niet mo gelijk is een kwantum van de nieuwe aardappelen aan de aardappelmeelfabrieken te verkoopen, om- rede de vrees bestaat, dat er voor export te kort koopkracht zal zijn, en dan de prijzen zoo laag zul len gaan, dat het niet meer loonend zal zijn. Er zal onderzocht worden, welke prijzen de fabrieken kun nen geven. Hierna sluiting. OUDE NIEDOR? Deze week werd het grasgewas van de dijken en wegen der banne, van 11 perceelen, die de vorige keer onverhuurd bleven, publiek verhuurd. De to tale opbrengst was f 53. Het vorige jaar brachten deze perceelen op f701. De droogte, maar nog wel het leggen der buizen voor de waterleiding is hier de oorzaak van dit groote verschil. WIERINGERWAARD. Liefhebbers van paarden worden er op attent gemaakt, dat de Rijkspremiekeuringen worden gehouden te Wie- ripgerwaard op Dinsdag 27 Junk 's morgens elf uur voor dieren van het type trekpaard en om een uur voor dieren van het 'type iandbouwtuigpaard. DIRK&HORN. Woensdag had onder begunstigttng van prachtig zomerweer de rijtoer voor de leeningen der openbare school alhier plaats. Bruggen en wegen lieten nu weer toe de jgewone route over Warmenhuizen te nemen(, waar we met genoegen een verbreeding van den rijweg in het ZuidelijK gedeelte van het flinke dorp conetateer den ,een groote verbetering voor het verkeer. Tegen 11 uur werd Bergen-Zandgat bereikt. In den speeltuin van den heer Bruin on m het Zandgat werd volop genoten terwijl het verblijf aldaar werd besloten 1 met een wandeling naar de Eeuwige laan, vanwaar de rijtuigen den kinderstoet afhaalden, om ze naar Schoor! te vervoeren. Bij den heer Timmerman vermaakten als steeds, oud 1 en jong zich met zand en duin, terwijl anderen een i wandeling in de fraaie omgeving deden. Ruim 7 uur wend afgereden en zonder ongevallen, te half 9 Dirkshorn bereikt. Het is een uitstekend geslaagd schoolfeest geweest. Een woord van dank aan de bereidwillige voerlieden, i STOLPE. Donderdagmorgen is het tweejarig zoontje van den heer K. alhier achter de woning in een iersloot I geraakt, en daaruit levenloos opgehaald. De dokter kon slechts den dood constateeren. „UITSTAPJES DOOR NEDERLAND." Ondanks de alarmeerende berichten over de hooge tarieven in Beieren en Baden en misachieh ook elders in Duitschland ondanks allerlei mededeelüngen over het „plukken van vreemdelingen" in Rijmlaad koes teren toen heel wat landgenooten planmen het sommetje.1 dat voor de vacantie was terzijde gielegd, in Duitschlan<i te gaan verteren. Wij willen hen niet tegenhouden, maar willen toch even belangstelling vragen voor het eigèn faind. „Ons eigen land kennen wij al", dénken velen en zij hebben misschien nog "maar enkele plekjes gezien. Nederland is een merkwaardig land, maar te .weinig bekend bij de Nederlanders. Zeker ,in de oorlogsjaren: is noodgedwongen, die onbekendheid wat vermunderd. maar ons eigen land kennein dat'Iaat nog te wenschen. Wie iets van Nederland wil zien, moet niet ergens een vacantieoord uitzoeken, maar het land doortrekken!, per spoor, tram of boot des noods, maar liever pen rijwiel of auto. Welke plaatsen men clan moet aandoen? Deze vraag beantwoordt het boekje: „Uitstapjes door Nederland", uitgave W. F. Crouwel te Utrecht. Het werkje bestond al vroeger, maar het is voor 1922 geheel nieuw bewerkt, met medewerking van de Algemeene Ne- derlaadsche Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te 's Gravenhage.. Het is uitgebreid met 'plaatsbeschrijvingen van een aantal gemeenten, speciaal in het Noorden des lands, met watertochten van Rotterdam uit, lang» Noord en Merwede en het is verlucht met foto's. Iets uit het boekje vertellen? Dat is onmogelijk, de stof is te omvangrijk. Genoeg zij te vermelden, dat het een goede gids is bij het maken van plannen van: reizdn en uitstapjes ln ons eigen land en tevdns ebn vraagbaak tydcus de tochten. TE HOOG ZOUTGEHALTE. In vorschillende polders van Hollands Noordon be gint men het veo weder drinkwator'in de weide te brengen. BIJ onderzoek Is gebleken, dat het sloot water thans een zoutgehalte bezit van 10 tot 15 gram por litor water, welke hoeveolheid beslist na deelig is voor het vee. Dat hooge zoutgehalte ls mede de oorzaak, dat men op sommige plaatsen do kool- planton niet aan den gang kan krijgen. Het zout ver oorzaakt den dood der plant. DE „GOIC'-REEPEN. In vorband met een bericht, als zou de justitie de overtreding der Loterijwet, door de Slckez- en Kwat- tachocoladefabrieken gepleegd, toelaten, vernemen wij van welingelichte zijde, dat door den Minister van Justitie aan de betrokken justitie-autoriteiten een schrijven gericht is, waarop wordt aangedron- gen op het treffen van maatregelen tegen dezo over tredingen. De Minister verzoekt, in dit rondschrij- 1 ven bij winkeliers te gaan, die den verkoop van cho- coladereepen met winstkans belangrijk in do hand werken, na waarschuwing krachtig in te grijpen en over te gaan tot in beslagneming van den voorraad reepen en reclamebiljetten. DE NIEUWE KATHOLIEKE PARTIJ. Enkele leden der Nieuwe Katholieke Partij ver zoeken ons naar aanleiding van onjuiste en tenden tieuze berichten, welke in hot overgroote deel dof roomsch-katholieke pers circuloeren en de onmacht om die berichten in de bedoelde bladen te weerleg gen, publicatie van het volgende; 1. De propaganda-actie voor de aanstaande ver kiezing van de Tweede Kamer is op wensch van het episcopaat door de N.K.P. gestaakt. 2. De N. K. P. blijft bestaan, zet haar principieele propaganda met goedkeuring van het episcopaat voort en zal in de toekomst verkiezingspropaganda voeren bij gemeentelijke en provinciale verkiezingen. 3. Uitgezonderd den heer Van Liemt, zullen de gestelde candidaten bij een eventueele verkiezing hun zetel uanvaarden. Het is dus totaal onjuist, de N. K. P.-liJst waardeloos te verklaren. Deze blijft voor deze verkiezing van kracht. AUTO-ONGELUK. Een automobielhandelaar te Beverwijk stond voor do I-Iaarlemsche rechtbank wegens een auto-ongo- luk terecht. Beklaagde was beschuldigd op 12 Maart met een auto roekeloos en onvoorzichtig te hebben gereden, waardoor mej. W. Wuurman werd aange reden en een eind met de auto mcdegesleurd. Zij was daarbij gekneusd geworden en had als gevolg van de aanrijding eenige weken ziek te bed gelegen. Bovendien had zij eenige maanden haar werk als schoonmaakster niet kunnen verrichten. Als gotuige gehoord zeide mej. Wuurman, dat zij op den Polder weg langs het Noord-Zeekanal met haar man per fiets reed. In snelle vaart naderde de auto op den smallen weg. Getuige vertrouwde het nie^ en stapte van haar fiets af. Kort daarop had de aanrijding plaats. Getuige werd bewusteloos tegen den weg ge slagen. Nu nog ondervindt zij hinder van hot onge val. Beklaagde ontkent schuld te hebben en zei, dat het ongeluk niet zou hebben plaats gehad, indien getuige niet van haar fiets was gesprongen. Het O. M. eischte tegen beklaagde een maadd ge^ vangenisstraf. HET GEVAARLIJKE OPENKRABBEN. Te St. Jansteen is een man overleden aan bloed vergiftiging, ontstaan door het openkrabben van een puistje. VALSCH BANKBILJET. De politie te Vlissingen heeft een valsch bankbil jet van f25 in beslag genomen, dat korter is dan de echte en van minder goed papier, terwijl de neus en de manen van den leeuwenkop minder fijn zijn ge teekend. Het watermerk is echter aanwezig. zijn kleinzoon nog kunïïen laten paardje rijdbn op zijn knie. La course du flambeau wias net begin en het einde van alle mcnsehelijk trachten. De fakkei'was na in God- frey's handenNaar zijn lucifersdoosje voelend, stootte zijn pols tegen de paieren in zijn borsttzak, die hy bijna Vergeten had. Hij haalde zer eruit, vouwde het compro- mitteerende document tot een lange reep en stak die aan ai» een fakkel, die niet overgegeven moet worden. In plaats daarvan stak hij er zijn pijp mede aan en hij keek ernaar hoe i»fl stuk papier tot zijn vingertoppen op brandde. Dan ging hij naar den haard en verbrandde den minnebrief. Hij ging aan Godfrey zitten schrijven: „Beste jonden, „"De vind, dat je weten moet, 'dat ik mijn woord ge houden heb. Drie uur'ria je vertrek ben ik in het bezit gekomen van het document en'ditmaal kan ie *er zeker van zijn, dat het niet meef bestaat, want ik heb het eigenhandig vernietigd. In dat opzicht is de lei nu schoon en ook in andere opzichten, wanneer er ook verder gezwegen wordt." „Ik kan je niet zeggen, hoe ik je missen zal.' „Je je altijd liefhebbende vader, John Baltazar." Dat was alles. Nog tijd genoeg, om hom over Qhlw te vertellen, wanneer hii een definitieve regel ing. voor de reis eetroffen had. Hy bad God vurig, dat -hij het zóó zou kunnen schrijven, dat Godfrey nooit tot zijln zelfverwijt de reden van zyn ballingschap vermoeden zou. Toen Quong Ho even later thuis kwam, vond hy hem verdiept tb den inhoud der portefeuille. HOOFDSTUK XXIV. Zooals hft verwacht had, was het Ministerie van Buitenlandsche Zaken in de wolken, dat hij naar China wilde gaan. Mr. Baltazar behoefde, slechts zijn voorwaar den en condities te noemen. Met het Ministerie van Buitenlandsche Zaken ging alles van een leien dakje. Neen, meer. Als het invloed had kunnen uitoefenen op de jiltra-conservidieve Admiraliteit, zou het hem niet oen nieuwsten, snelsten en geheimzinnigsten kruiser naar Een minder goede gezondheid komt zelden zonder oorzaak. Personen, die te veel eten, zich overwerken, te veel rooken, te veel alcohol gebruiken, laat naar bed gaan en geen lichaamsbeweging in do buitenlucht nemen, moeten in gezondheid achteruit gaan. Hun leefwijze is te laken. Slechte gewoonten overladen het bloed met vergiftig urinezuur, dat zich ophoopt en de nieren verzwakt. Won? de nieren werken als bloedfiltersals zij gezond zijn filtreeren zij de onzuiverheden uit het bloed, maar zij verzwakken bij oversanning. By zwakke nieren ge schiedt de filtratie onvolkomen en blijft het schadelijk urinezuur in het gestel achter. Dit is de oorzaak van rugpijn, urinekwalen, duizeligheid, onnatuurlijke loom heid, verlies aan gewicht, aanleg voor waterzucht, ontste king van de nieren of blaas, rheumatische pijnén en zenuwachttigheid. Goede gewoonten verschaffen een goede gezondheid door afvoer van het urinezuur en verlichting van do taak der nieren. Laat "FosterV Rugpijn Nieren PiDon, u hierin bijstaan; zij versterken zwakke nieren, lénigen de urinekwalen en regelen de blaas. Zij slagen zelfs in gevorderde gevallen van niorwoterzucht, rneumatiek, steen en dergelijke urinezuurkwalen. Gebruik vam Fosters Rugpijn Nieren Pillen, indien noodig, is op. zichzelf een goede gewoonte; gij kunt geein verstandiger begin maken dan met dit speciale niergetneesmiddel Te Schagen verkrijgbaar by de bekende drogisten, "h f 1.75 per doos. China gezonden hebben. Maar in regeeringskringen buiten het Ministerie van Oorlog Vvas men zeer verbolgen. Ook op het bureau van The New Universe heerschte een groote consternatie. De volgende drie weken had Baltazar een moeilijken tijd. Toen Marcelle in een avondblad het bericht las dat hij voor een benoeming tot minister liedankt had, kon zij haar oogen niet gelooven. Dadelijk belde zij hem op. „Is het waar?" „Ja. Volkomen waar." „Maar ik begrijp er niets van.1' „Ik zal vanavond bij je komen en het je uitleggen.' „Neen. Ik zal bij jou komen. Ik bon niet alleen.7 „Kom dineeren „Mis° Graliam en ik zitten juist te eten. Zoodra we klaar ziin{ kom ik/ „Prachtig. Ik ben den heelen avond vrij.' Baltazar dineerde alleen met 'Qliong Ho en praatte op gewekt over dingen, die niets met den oorlog te maken hadden. Geen toespeling werd gemaakt op zijn zich terug trekken uit de Engeiscno politiek, waar Quong Ho olies van wist, of op de Chineesche missie, waarvan Quong Ho nog geen officieele mededeeling gekregen hud. Af gescheiden van den. uitdrukkelijken wensch van hot Ministerie van Buitenlandsche Zaken om de zaak niet fü do pers te vermelden, behoorde hot tot de karakteristieke eigenschappen van Baltazar om zelfs tegenover hen, die hem het liefst waren, het zwijgen te bewuren over zijn doen en laten Bovenoien moost vain hen tweeöa Marcelle het'het eenstt tuit zijn eigen mond hooren. Zij kwam omstreeks half negen en hij ontving haar in don salon. Zij droeg een eenvoudigen, ouden, zwarten ia pon, dien zij voor net diner aangetrokken had. den lievelingsjapon wan Godlrey, waarin zij, zooals hij met soldatcnovermoed zeide, er uitzag ols oen Juno. Haar dik bruin haar kroonde haar als mot con aureool. De rust liad haar geheel hersteld on ondanks don angstigon blik >n haar oogon scheen zij Baltazar .oe iu Üe volle rijpheid van haar schoonheid te zijn. Zooals gewoonlijk ging hij bij haar met uitgestoken honden, krachtig, be wonderend, glimlachend tegemoet. Wondt vervolgd.

Schager Courant | 1922 | | pagina 6