Schap Corai LENGHAUS' Mr. P. J. OUD, De ware bezuinigers. TERUG IN HET LEVEN. te Winkel en Hoogwoud. GENEZINGEN DOOR DE KRUIDEN. Zaterdag 1 Juli 1922. 65sle Jaargang. No. 7051. TWEEDE BLAD. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. Vakkundige behandeling, Solide Stoffen, Prima afwerking, vlugge aflevering, KLEEDERMAGAZIJNEN Gemengd Nieuws. xra*s twzciaig^js sitten. Wi« dui werkelijk bezuini gen wil, moet de Vrljtianlg-Deroocraton «temmen, moet mot ons stommen en maakt rood het vakje dat Ftaat voor den derden naam van lijst 19. De verkiezingen staan in het teeken der bezuini ging. En dat ia volkomen begrijpelijk. Zooals bot tegenwoordig gaat, guat bet niet langer. Er is nu reeds oen tekort op de begrooting van 50 millioon. Straks gaat tengevolge van don ongunstigen too stend voor handel en bedrijf de opbrengst der bo- lastingen met sprongen naar beneden en wordt bet tekort nog aanzienlijk grooter. Eerste eisch is dat dit tekort wordt weggewerkt. Doet men dit niet, dan steken wij hoe langer hoe dieper in do schulden en het einde is een bankroet. Opheffen van het tekort door belas dagver hooglng is uitgesloten. Reeds thans zijn de belastingen veel te hoog en oefenen zij een geweldigen druk op het handels- en bedrijisleven en op den middenstand- Bezuiniging is dus onvormljdolljk- Aan een mooie bezuinigingsleus voor de verkiezingen heeft men ech ter niets. Woorden in de verkiezingsdagen zijn goed koop, Men zie liover naar de daden van de politieke partijen. Wie dat doet staat er versteld van, dat de Vrij heidsbond en do partijen van de Rechterzijde zich als do groote bezuinigcre voordoen. Zij hebben ge- durendo de laatste Jaren voor da bezuiniging niets gedaan. Geheel anders staat het met de Vrijzinnig- Democraten. Zij maakten veel minder kabaal dan de Vrijholdabond, doch in de praktijk waren zij de waie bozulnlgers. Men denke maar eens aan den krachtigen strijd die Marchont en Oud voerden togen de opdrijving der militaire uitgaven. Do motie-Oud bespaarde in Maart 1919 ons land een bedrag van 20 miiiioen, door het stopzetten van den bouw van den grooten kruiser Celebes. Haddon de Liberalen, de tegenwoordige Vrijheidsbonders, toen Mr. Oud gestound, dan was er nog «0 miiiioen bespaard, door de beide andore kruisers Java en Sumatra niet af te bouwen. Liberalen en Rechter zijde stamden echter tegen, In December 1920 bespaarde Mr. Marchant ettelijke miUloenen op do oorlogsbegrooting mot zijn voor gestelde amendemonten. In Juni 1921 stemden de Vrijheidsbonden voor bet dure logerplan van Pop, dat alleen aan nieuwe kanonnen en wat daarbij behoort, 98 miiiioen zon kosten. Do Vrijzinnig-Democraten stemden bier na tuurlijk tegen. Rij hot leger zijn veel te veel officieren. Ais Mr. Marchant voorstelt om op te houden met het aan stellen van nieuwe officieren, stemmen de Vrij heidsbonders on de Reohterztjde door tegen. in April 1922 bespaart bet voorstel-Oud, dat de dure vlootwet van de baan knikkert, «00 miiiioen. En clot alleen op de militaire altgaven hebben de Vrijzinnig-Democraten willen bezuinigen. ZIJ hebben bil elke gelogenbold dlo zich voordeed, gepleit voor bezuiniging bij alle departementen. Aan bet krachtig optreden van Mr. Marchant in November 1920 was hot te danken dat do rogeorlng een bezuinlglagscommlssla instelde, waarvan Mr. Oud een der ijverigste leden werd. Het gelukte lu December 1921 aan Mr. Oud de re geering te dwingen om het plan van dlo commissie, om het aonslollon van niouwo ambtenaren stop te zetton, over te nemen. Reeds in 1920 had Mr. Mer chant hetzelfde voorgesteld. Toen werd het echter verworpen door den tegenstand van Reohtendjde en Vrijheidsbond. Uit deze enkele voorbeelden, die wij nog met vele zouden kunnon vormcordorcn, ziet men waar de BENOEMING. De heer 11. Hoep, vroeger in onze gemeente, laatst Gezaghobbor op do Sangi-eilnnden, Neerlanda Indiö, is benoemd tot chef van do afdoolingen onderwijs en algemeene zaken aan de secretarie te Soejcabaio. EEN DURE DAG. Ons morktfonds ter verzekering van tuberculoos slachtvee, betaalde aan verschillende groote en kloino afkeuringen van de vorige week Donderdag, ruim 1300 gld. uit. VOORLOOPIG GOEDGEKEURD. Het leorptan van gewoon lager onderwijs in onze gemeente is voorloopig goedgekeurd on heeft op verschillende punten oeno wijziging ondergaan. Een daarvan is, dat de vrije Donderdag vervalt en dat daarvoor een vrijen Woensdag- en Zaterdagmiddag in de plaats komt. De verandering zal in de volgende week een aanvang nemen. REGENVAL. Volgens den regenmeter van het K. N. Instituut, geplaatst aan do Landbouwwinterschool alhier, be droeg de regenval van Woensdagmorgen 8 uur tot Donderdagmorgen 8 uur jJ. 26 m.M. of 26 liter op den M2. BENOEMD. De heer J. do Jong, gewezen telegrambesteller aan het kantoor alhier, is benoemd tot adapirant-bostel- ler aan het postkantoor alhier- WORMSTEKIQHEU) BIJ APPEL EN PEER. Ecnigen tijd geleden is er op gewezen, dat door een bespuiliiig met arsenicumhoudende middelen direct ha den bloei, de wormstekigheid van het fruit voorkomen kan worocn. Voor dn iet 'spuiten inet die stoffen tegen do wormste- kigheid is het seizoen thans te ver gevorderd. De rupsjes jddiO do wormsteklgheid veroorzaken, zijn nu iin oe vruchten aanwezig en dus niet meer ra ex Tiit- wendige middelen le bestrijden. Een KÜrocte bestrijding voor dit seizoen Is dua niet meer mogelijk. Wel' kunnen er échter thans maat regelen genomen worden, die er too Zuilen leiden, dat de oogst van "het "volgend jaar minder door wormstekigheid zal worden aangetast. Ie. De vruchtjes, die hier meer, daar minder, maar toch bijna overal tol vrij belangrijke hoeveelheden af vallen, moeten geregeld verzameld en vernietigd worden. In die vruchtjes zitten larfjes. welke het volgend jaar zich in vlindertjes of wespjes veranderen, die dan weer op de pas gezette vruchten eitjes 'leggen, waaruit larfjes komen, die het fruit wormstekig maken. Al» men, do vruchten, dadelijk nadat 'zij; afgevallen zijn, vervoe- dert, of vernietigt., vernietigt men dus tevens die larfjes en beperkt daarmede de aantasting voor het volgend Jaar. 2e. Door het aanleggen van zg. vangbandën, geeft men do rupsjes, die in de komende maanden de vruchten verlaten om zich voor hun winterrust in te spinnen, daartoe ecno gunstige gelegenheid. Deze vanghanden bestaan uit een 'dubbele laag, voor water ondoordringbaar papier, waartusschen gebibd karton of een duin laagie houtwol. Zij worden melj een touwtje alleen aan den bovenrand om den stam gebonden; aan de onderzijde blijven zij open om toegang te verschaffen aan de rupsjes. In don nazomer worden de vnngbanden weer afgcnomèn en verbrand. Dan vernietigt men talrijke vijandén vón ona fruit want behalve de rupsen, 'die do warmslekiglieid veroorzaken, -zoeken ook 'tle appel- bloesemsnuitkevera, donsvlinderrupsjes en enkele andere een beschut 'plaatsje in den band/zie verder Mededesllug No. 20 van den Plan/tenziektenkundigen Dienst; worm- stekigheid bij appel en peer). Alle verder gewenschte mUchtlntoen worden gaarne door den Plantonziektenkimdigen Diénst te Wagebingen J en door de ambtenaren van tien Dienst verschaft EEN OPLICHTER. Men schrijft uit Alkmaar aan het H.d.M.; Gistermoraen ia de pscudo-ingenieur der H.IJ.S.M. In werkelijkheid Kok uit Bussum, ex-stoker bij de H.IJ.S.M., uit het politiebureau, waar hij opgesloten was, naar het Huis van Bewaring overgebracht waaruit hij de vorice weck pas was ontslagen. Hij zat daar n.1. pre ventief wegens gedurenfde de Pinkslerdagen in de WierVa- gerwoard gepleegde oplichtingen geheel in denzelfdeh trant als hij ie Bergen in praoLijk bracht. Op advies van don dokter hij was t.b.c. patiënt wera hij wegens gezondheidsredenen voorloopig op vrije voeten gesteld, doch heeft; vati d'e vrijheid direct %d>rujV gemaakt om opnieuw met 'de pojih? «jq atrairccUier in aanraking te* komen. Gelukkig voor de betrokken Berger winketiers bf nï«* zooals U gemeld, een groot gedeelte van de voorweipcn en artikelen, die hij zich door oplichting wist to verschaf fen, nog toi zijn bezit gevonden, dochMies, op, een handjevol sigaren na. Zelfs één ring, die nog vermist werd, is terecht gekomen; het bleek, dat hij deze gracieuwlijk aan een juffrouw had geschonken, die hem natuurlijk direct weer aan xle politic afstond toen zij vernam, wie de persoon was, die haar het gouden souvenir had aangeboden. Menigeen zal - Zich afvragen wat rer met 'het hand koffertje ia gebeurd, dat hij 'te Nieuwcrsluis aan het station een witkiel der verzending had aangeboden en waarin zich de voorwerpen bevonden, die hij te Bergen had .machtig weten te "worden. Dit zit zóóhij liad het aan zijn eigon adres te Utrecht geaaresseeila cn het aldaar weer in ontvangst gchomén (.otn hij den chauffeur in hotel „Noord-Brabant" verlaten had, zeg gentic dat hij nog even moest 'tclefonooreb én ach iatteü scheren doch niet terugkwam. Naar wij vernemen is het hem' niet direct gelukt een machinist van de tram wijs te maken, dat hij ingenieur was. Toen hij 'den eersten keer op de locomotief sprong ora nnar Bergen aan Zee te rijden, vroeg "de machinist of hij zich kon legltimeeren. „Natuurlijk' was ^jn ant woord, „er ontbuek'r. echter no$ dén, stempel op, wacht dat zal ik! er zoo even op laten zetten, dan ga. ik straks met een andere locomotief mee., Met aeze woor den sprong hij van de locomotief af en herhaalde hierna bij een anderen machinist dezelfde truc, die toen gelukte. Hij had den eereten machinist nog ëen complimentje gegeven omdat deze eerst'kijn legitiraatiekaart wilde zien, want dit was correct. Aan de politie komt een woord van hulde toe voor de vlugge wiizo waarop ze dezen pseudo-ingenieur. die thans een fantasierijke oplichter is gebleken te zijn, heeft weten te knippen. STEMMEN MET ROOD POTLOOD. Herhaaldelijk blijkt, dat het nog niet voldoende aan de kiezers bekend ia, dat bij de komende stem ming voor de Tweede Kamer gebruik zal moeten worden gemaakt van de roode potlooden, welke in eiken stomlessonaar aanwezig zijn. Laten de kiezers er toch vooral om donken, dat gebruikmaking van zwart potlood ongeldig maakt. Gebruikt daarom geen ander potlood dan dat wat in de lessenaar hangt en maakt slechts één stipje rood. TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN. Het totaal aantal stemgerechtigden in het geheele land voor do aanstaande Tweede Kamerverkiezingen bedraagt, volgens^mededeelingen van het persbureau Vaz Dfas, Dit aantal is over de verechfllendo Kieskringen als volgt verdeeld Kieskring I Cs Hertogenbosch) II CRlburg) III (Arnhem) ate half jaar ft *et,1 dat H1 dU dezen kse$ met ge noegen doet, omdat financiën gunstig genoemd k"anen worden. Er r/ard 709 L. melk verstrekt. De betaalde prijzen varieerden van 10 tot 7 cent per liter. Ook heeft voor de tweede maal eene turfbedeeling plaats gehad. De kosten van een en ander hadden bedragen f141.41. Er was ontvangen f334.27, zoodat er thans in kas is f 192.88, waarvan 150 is geplaatst bij de Boerenleenbank. Het ledental was stationnair gebleven. De wensch wordt geuit dat steeds op den zelfden steun zal mogen worden gerekend, opdat Vrije Liefdadigheid altijd zal kunnen helpen wat. het noodig is. Voorzitter dankt don heer Limpers voor het uit gebrachte verslag en wil or aan toevoegen dat ook hij hoopt dat de wenschen zullen worden beant woord en dat onze financiën niet in de knel zullen geraken. De heeren C. Harighuize^ K. Koster Hz. wor den met algemeene stemmen als bestuursleden her kozen. Do heer Koster wil in verband met hoogen leeftijd liever niet meer in aanmerking komen, doch op aandrang der vergadering neemt hij het toch maar weer aan. Dit doet voorzitter genoegen, om dat de heer Koster altijd is geweest een belangstel lend bestuurslid. Tot commissieleden voor bet nazien der rekening worden aangewezen de heeren J. Oudendijk en W. Peereboom. Hierna sluiting. Naar het Engelsch van WILLIAM J. LOCKE Voor Nederland bewerkt door W. A. J. ROLDANUS Jr. Uitgave van W. DE HAAN. Utrecht. 40. Hij was zijn pijp aan het stoppen, toen Quong Ho met zij eerbiedige buiging binnenkwam. „Sir", zeide hij, ,,is het mij voroorloofd een indis cretie te begaan?" „Ja zult het zoo discreet doen", zcide Baltazar, „dat hot met zoo erg zijn zal. Steek van wal". „Voor het geval, dat u dit land met een missie naar het Verre Oosten verlaat „Hoe voor den duivel weet jij dat?" vroeg Balta zar, „In hoogo Chineesche kringen te Londen is het al gemeen bekend," antwoordde Quong Ho „Zeker met een heele boel andere dingen omtrent mij." „U zult dikwijls opgemerkt hebben, dat mijn land- gonooton behept zijn met een abnormalon dorst naar onwezenlijke inlichtingen. „Nou aangenomen dat ik naar China ga, wat dan? „Mag lk dan mijn oxnmens eenige jaren uitstellen en u vorgezollen?" Baltazar fronste zijn voorhoofd. „Is Engeland niet goed genoeg voor Jou?" Quong Ho barstte uit in oen bloemrijk Chineesch hot eenige voertuig voor zijn emotie. Engeland was hot land van zijn droomen. Maar waarom zou hij liggen onder de passiebloem der weelde, terwijl zijn meoster hot brood der ballingschap at. Zeker zou zijn onwaardige persoon nuttig kunnon zijn voor Zijne Excellentie als particulier socretaris, daar hij, dank zij zijn veroordon ineostor, niet onervaren was in do taul der Mandarijnen. Of wanneer dat een te eervolle positie gevonden word, dan schreef zijn kin- dorlljko llofdo hem voor, dat hij zich aanbood als slaaf of oon ander onbetoekenend worktulg, dat ge bruikt zou kunnen worden, „Praat in Godsnaam Engelschl" riep Baltazar, ze nuwachtig bij hot vooruitzicht, dat een dergelijke eindetooze woordenvloed hem in China ook wachtte. Quong Ho spreidde zijn handen uit en zijn gelaat word ondoorgrondelijk. „Ik heb uitgeeproken", ant IV (Nijmegen) V (Rotterdam) •"VI (Den Hoog) VII (Leiden) VIII (Dordrecht) IX (Amsterdam) X (Den Helder) XI (Haarlem) XII (Middelburg) XIII (Utrecht) XIV (Leeuwarden) XV (Zwolle) XVI (Groningen) XVII (Assen) XVIII (Maastricht) 175.291 165.541 182.760 170.710 250.019 193.192 154.860 ■266.920 -364.886 162.541 154.163 119.631 191.483 196.642 •213.250 180.062 ■91.557 185316 VINDT MEN IN WIEHINGER WAARD. Vergadering van de Vereeniging „Vrije Liefdar digheid", op Donderdagavond, onder leiding van den heer C. Haringhulzen, in het lokaal van den heer Schouten. Aanwezig 10 leden. De door den heer Limpers voorgelezen notulen, worden goedgekeurd. Als penningmeester brengt de heer Limpers ver slag uit van de werkzaamheden enz. over het laat- Voor elke ziekte een ander middel. Suikerziekte Bloedarmoede Onmacht (o! zwakte dei geslachtsdeelen) Asth- ma Hoest Bronchitis Rhenma- tiek Jicht Zenuwpijn Kritieke leef tijd Constipatie Huidziekten Huid uitslag Eczeem Jeuk Puistjes Wonden en Zweren Baardz., Haarz. en Anusz. Zelfs Indien gij aïlo vertrotawen £n de geneesmid delen verforen hebt, aaraelt dam toch ndat om bij M. SNiAlBKLdtiE, Groote Marlot 7i, Rotterdam, aan te vra gen do gratis 'brochure No. 175, omtrent de produc ten van Dar. /EKAMMiAN, Specialist voor Kruidenibe- bandelintg, (benevens de bewijzen vim genezingen in de ernstigste en oudste gevallen, Verzoeke duidelijk op te geven voor ziekte. woordde hij eenvoudig „Ik wil niet meer carrières in de war sturen", zei- do Baltazar geprikkeld. „Jij doet je examen. Je blijft in Engeland. Bovendien heb ik je hier noodig om voor de belangen van Miss Baring te zorgen". „Ik beken", zeide Quong Ho ernstig, „dat ik die zij de van de vraag uit het oog verloren heb". Baltazar, die met zijn pijp in zijn mond diep in zijn fauteuil lag, staarde strak in de schuine oogen van zijn aangenomen zoon. Het denkbeeld Marcello onder zijn bescherming, te laten scheen in het minst niet komisch. Ongeduldig streek hij zijn hand over zijn voorhoofd. Verloor hij zijn besef van waarde? Afgezien van zijn intellectueele gaven was Quong Ho een man met een buitengewoon helder verstand en groote betrouwbaarheid. Marcello wis dat. In te genstelling met zoovele onbereisde Engelsche vrou wen beschouwde zij een Chinees niet als een soort gevaarlijk schoothondje. Zij deelde zijn geloof in Quong Ho. „Ik dank je voor je aanbod, beste kerel", zeid hij eindelijk vol berouw over zijn ruwheid. „Ik weet, dat je uit liefde voor mij gedaan hebt. Ik appre cieer het ten zeerste. Als Miss Baring er niet was, zou ik geon oogenblik aarzelen het aan te nemen. Maar in de gegeven omstandigheden laat ik je hier achter als mijn vertegenwoordiger'. Quong Ho boog. „Zoo lang ik u van dienst kan zijn, sir, ia uw. woord mij een wet", zeide hij en ging weg. Baltazar, alleen gelaten, zette zijn sombere over peinzingen voort. Hij voelde zich lichamelijk en ze delijk moe, een geslagen man. HU schrok met aan- doenlijken angst voor zijn Chineesche ballingschap terug voor de moeilijke reizen, voor de eeuwige conventioneele complimenten, die ernstige discus sies vertraagden, het eeuwige ceremonieel, het kin derachtige theedrinken, de ontelbare tradities on vooroordeelen en onwetendheid, de glimlachende sluwheid, die deze als een buffer tegen verlichting gebruikte. Met smart zag hij zijn uitsluiting uit de intellectueele gesprokken, waarvan hij het laatste jaar genoton had, uit den opwindenden strijd der westersche Gedachte. Zijn missie Was het werk voor een man, het werk voor een bijzonderen man. Hon derden zouden die beschouwd hebben als een cli max van hun diplomtieke eerzucht. Maar voor hem, d'.3 reeds uitgebreide plannen ontworpen had voer den wederopbouw der doe-r deu oorlog verscheurde wereld, waa het verbanning uMer'aag, Het Hg niet in zijn natuur spijt te hebben over zijn offer. Wat gedaan was was gedaan. De sterren in hun loop had den tegen hem persoonlijk gestreden, ofschoon zij, naar hij geloofde, in hun ondoorgrondelijke wijsheid voor zijn Huis streden. Niemand, die zich jaren lang doordrenkt heeft met de Chineesche gedacht, kan aan den geestelijken invloed van het fantalisme ont komen. Hij was een fatalist. Het stond geschreven, dat al zijn grootsche plannen moesten mislukken. Hij rookte veel pijpen, terwijl hij zonder verband, zonder methode dacht en zich oud en eenzaam en gebroken en heel, heel moe voelde. Eindelijk gleed de pijp op den grond en viel hij in slaap. Plotseling deed het besef, dat er iemand in de ka mer was, hem wakker schrikken. Hij keek op en zag tot zijn verbijsteirng Marcello naast zijn stoel staan. Zij huilde. Hij stond op en streek zijn handen over zijn oogen. „Jij hier?" zijn blik zocht instinctief de pendule op den schoorsteenmantel. „Het is half twee in den ochtendl" „Ik kon niet slapen. Ik kon geen rust vinden", zei de zij. „Ik moest hierheen komen". Hij begreep het niet. „Wat is er, lieve? Wat kan ik voor Je doen?" „Niets anders dan mij blijven liefhebben en mij vergiffenis schenken", zeide zij wanhopig. „Maar dat doe ik", riep blf verbaasd uit. „Het is iuist oen hel voor mij iou i-':' r to laten. Maar ik ian niet anders, lieve kiuj. fd gedwongen. Het is zelfs harder voor bujj -a verlaten dan twintig jaar geleden. Ik he! en heb Je meer noodig dan ooit in mijn leven „En ik jou ook," zeide zij met trillende stem. „Daarom ben ik om half twee in den ochtend hier". Baltazar uitte een triomphantelijken kreet en drukte haar in zijn armen. „Bij God!" zeide hij „Per slot van rekening heb ik gewonnen!" Hij hield haar op een armlengte van zich af en keek jubelend naar haar. Goddank, zij vermoedde niets van zijn gevoel van nederlaag. Niet Medelij den, maar eindelijk ontwaakte Liefde had haar tot hem gebracht. „Ja", herhaaldo hij. ,Jk heb per slot van rekening gewonnen." Na oen poosje, toen hij zijn woorden reeds bijna vergeten had, yroeg zij hem: „Wat dacht je, dat Je verloren hadt?" „Mijn geloof in mijn lot. De ster van Baltazar. E-sr- HET 300-JARIG BESTAAN VAN DE PURMER. De feesten ter gelegenheid van het 300-jarig be staan van de Purmer op 31 Aug. toi 3 Sept. a.s. beloven schitterend te worden. De Koningin heeft een groote zilveren medaille voor de tentoonstelling beschikbaar gesteld; Prins Hendrik en de Koningin- Moeder ieder een zilveren medaille. De optocht op 31 Aug. zal den doortocht van stad houder Prins Willem V op 21 Juli 1773 door de Pur mer weergeven. 300 personen zullen eraan deelnemen Het Leeghwater-monument zal Vrijdag 1 Sept. worden onthuld; het wordt een mooi stuk werk, voorzien van de beeltenis van Jan Adriaensz Leegh- Water, in brons. VERKOOPING. Uitslag der verkooping alhier, op 29 Juni, ten over staan van notaris P. J. Laurman, Schoorldam. Boe renplaats in den polder Het Koegras, gemeente Cal- lantsoog, groot 19.54.40 HA., eigendom van T. Bas, Koegras. Perc. 1. Huis met land, groot 2.07.40 H.A. Kooper P. Tuin, 't Zand, f 5660. Perc. 2 en 5, groot 5.24.76 H.A. Kooper P. de Geus, Koedijk, f5855. Perc. 3 en 4, groot 5.84.90 HA. Kooper J. Bierste ker, Bergen f 7365. Perc. 6, groot 2.23.60 HA. Kooper P. de Geus, ad). f2854. Perc. 7, groot 2,29.40 HA. Kooper C. Pranger, Oud karspel, f 2523.42. Perc. 8, groot 1.84JJ5. Kooper J. Biersteker a~b. f 3834 48 HARENKARSPEL. Door het Bestuur van do banne Harenkarepei is de levering van 50.000 straatklinkers gegund aati de firma G. de Wild en Zn. te Alkmaar voor l 45 per 1000. De levering van 130 M3. basalt is ge^ad aan de N.V. Bouwstoffen vJi. Messelaar te Alkmaar voor f 7.65 de M3 De levering van 205 M3. grint gegund aah J. Hobbe te Alkmaar voor f 6.39 de M3. HARENKARSPEL. Het bouwen van een boerenwoning met veestalhng voor den heep* N. Groot te Tuitienhorn is gegund aan de heeren Tn. Duin en P. Dekker, beiden alhier. DREIGENDE STAKING IN DE SPOOBWEGWEREM PLAATSEN IN DE VEREENIGDE STATEN. Uit Chicago, 29 Juni. Volgens dagblaclberlchten is een stakingsorder uitgevaardigd, waarbij 400.000 arbeiders der spoorwegwerkplaatsen van het ge heele land betrokken zijn. De staking zal op 1 Juli ingaan. tijds had de oorspronkelijke drager van mijn naam met de anderen vertrouwen in onze ster, en hij volg de die en vond God". Zij glimlachte. „Liefste, praat je niet een beetje overmoedig?" „Waar heb je de taal voor als Je die niet overmoe dig in woeste oogenblikken gebruiken kan? O jij ge liefde vrouw", zeide hij en dan kuste hij haar. „Wil je met me medegaan naar China?" vroeg hij dan. „Jo zult daar behandeld worden als een konin gin. Daar zal ik voor zorgen". „Het kan mij niet schelen hoe ik behandeld word", zeide zij, „zoo lang ik bij Jou ben. Ik ben de jouwe met lichaam en ziel tot het einde der tijden". „Tot het einde der Eeuwigheid", riep hij uit. „Dat noor Jk Jiever. Het is grootscher. En het meest groot sche, dat er is, is goed^enoeg voor mij." Zijn dansende oogen^brandden als vlammen van trots en geluk. Twintig jaren schenen van hem af gevallen te zijn en zij zag voor zich den jongen man, dien zij als jong meisje had liefgehad. „Jij en ik gaan het grootste werk doen, dat ooit door menschen beproefd is. De wedergeboorte van het halve vasteland van Azië. Alleen zou ik hot niet gedaan kunnen hebben. Het vooruitzicht maakte mij bang. Ja, heusch! Ik had don moed niet. Maar met Jou ik wed er mijn geloof in de Ster op zal het een der groote verrichtingen van den oorlog zijn. Quong Ho zal met ons mede gaan. Hij zal zijn kans nebben. Ik zal hem tot een der grootste mannen van het Nieuwe China maken". Hij ging verder en legde haar rijn visioen van de nieuwe orde der Oostersche zaken uit. Zij was ver baasd over hem, want het was, alsof hij slechts voor dot oogenblik geleefd had. Eln zijn Groot Offer radend, vergat zij de onzelf- zuchtige jaren, waarin zij de verminkte on zieke menschheid gediend had en voelde zij zich als een klein, onbetoekenend iets tegenover dezen man, wiens onoverwinlijk geloof cn ontembare moed zijn groote IJdelheden tot deugden gemaakt hadden en 15* ondanks zijn egoisme, gezegend was met de heerlijke gave der liefde. „Godfrey zal wol staan te kijken, als hij alles hoort', fluisterde zij. „Verbazing", zeide hij, ,4s voor heol jonge men schen een heilzame emotie. Zij prikkelt tot denken". EINDE.

Schager Courant | 1922 | | pagina 5