Alltittl NitlVS- Dinsdag 11 Juli 1922. 65ste Jaargang. No. 7057. Uitgevers: N.V. v.ö. TRAPMAN Co., Scbagen Uit en Voor de Pers. Binnenlandsch Nieuws. SCIA6E1 C9IIRANT. Dit blad votaehijnt viermaal pen week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 'e morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het oorstultkomend nummer goplaatst. POSTREKEN1NO No. 23330. INT. TELEF. no. 20 Prijs per 3 maanden f146. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TISN van 1 tot 5 regels fl.10, iedere regel meen £0 cent (bewljsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Do verkiezingen. „De Standaard" spreekt over de beangstigende verantwoordelijkheid voor de drie groepen der rech terzijde. Want de uitkomst is ver boven do verwachtingen. Er komt een flinko meerderheid voor Rechts. Daarmeo vangon do moeilijkheden eerst rocht aan. De partijon staan los van elkaar en elkafzonder lijk, zoowel als do drie gezamenlijk staan los van het zittend Kabinet. In 1918 heeft Ruys een werk program voor zijn Kabinet opgesteld en aan dat program hebben de drie Kamerclubs hunne goed keuring gehecht. De overeenkomst, als men het zoo noemen wil, is thans afgeloopen en alle partijen hebben hunne vrijheid van handeion horkregen. Er zal dus opnieuw overlegd moeton worden. Dit geldt ook voor het geval dat het Kabinet on veranderd zou blijven zitten. Wij verwachten dit wel niet, maar zelfs in dat geval zou onze stolling nog opgaan. Er zullen zeer diep ingrijpende maatregelen coo- dig zijn om hot zinkend schip van Staat drijvend te houden. Een deel van do Intjing moet overboord, wil er uit zicht op blijven bestaan, dat het doorlijk gehavende vaartuig nog de voilige havon bereikt. Hot gaat er om het land to behoeden voor een ramp. We hebben don indruk, dat de ernst van den toestand nog niet ten volle beseft wordt en dat juist maakt krachtig handelen zoo moeilijk. Er is wel een algpmoen be sef, dat er een en ander is, dat niet in orde is, maar hoe erg het is, wordt door de groote massa nog niet geheel begrepen. Ecnigermate spiegelt zich de stemming in het land te dien aanzien ook af in den geest van de gekozen Kamerleden. Voor zoover wij kunnen nagaan, heerscht daaromtrent onder onze gekozen mannen geen merkbaar verschil van meening. maar het is niet geheel zeker, dat dit overal in dezelfde mate het geval is, Het zal daarom wel overweging verdienen, alvo rens tot meer uitvoerige besprekingen over to gaan, eerst zich do zekerheid te verschaffen, dat er over eenstemming te verkrijgen is op het stuk van de fi nancieel© kwestie. Dit punt overhoersclit alles. In dien er geen volkomen zekorheid bestaat, dat de rechterzijde op dit punt eenstemmig handelen kan, is bet beter om maar niet te beginnen. Want be staat die zekorheid niet, dan zou eon rechts Kabinet binnen hot jaar tegen den grond liggen. T.)e Zutphensche Ct. (lib.) Nu de vrouw bier te lande voor hot eerst heeft oogen meewerken aan de samenstelling der Twee- Kamer heeft zij haar behoudend karakter getoond. Want in den grond is deze zege van rechts een con servatieve overw «nc-. Die gezindheid spreekt het duidelijkst uit dcil krachtigen groei van het meest behoudgezindo deel der coalitie, de chr.-hist. unie: Deze groep zal de r.-kath. party wel van excessen weerhouden. Over een mogelijke reconstructie van hot huidige kanibet schryft de Nieuwe Courant (vrijz.) nog: De stembus van 1922 heeft zich gevuld onder den dringenden eisch van bezuiniging. Dat daaraan een ministerie-Ruys—Aalberse in zijn huidige samenstelling zou voldoen, val to betwq- felen. Een gereconstrueerd ministerie, waarin nieu we krachtige figuren den nieuwen koers durven in slaan, of een geheel nieuw kabinet met oen enkelen, in deze tijden'van internationale politiek haast on misbaar geachten minister, zouden we ons kunnen voorstellen, dat uit de stembusactie van deze week te voorschijn kwam. Geen ministeiie-Ruys--Aalber- se tel quol. Dit zou terstond in do rijen der naaste geestverwanten ontevredenheid verwekker.. Want wie nu wil regeeren, zal moeten durven, durven bezuinigen en een doei van ons volk dwin gen om zijn wenschen te matigen in oveceenstem- ming met don druk, dien do oorlog nog voor lange jaren op ons economisch leven zal doen gevoelen. Het Huisgezin (r. k.): Vooral in den komenden tijd zal overeenstemming omtrent do te voeren politiek meer dan ooit eisch zijn. Een slaafsche meerderheid wenschen wij niet, we) een meerderheid, die de ncodzakolykheid zoo goed als de redeiykheid van het trekken van één liju verstaat. Ze kan zich en ze moet zich al dade lijk uiten in den algemeenen wensch, dat de heer Ruys als minister-president zal aanblijven. Ruys heeft zich in de afgeloopen periode oen staatsman getoond, en indien bij iemand dan is by bem eon sterke meerderheid in de Tweede, oen nog sterkere (tijdelijke) in do Eerste Kamer veilig. Minder dan iemand zal hy zich tot het vertoonen van kracht toeren laten verleiden, 's Lands belang alleon is zyn richtsnoer, on aan een warm gevoel paart hij do zoo noodzakelijke nuchterheid, Wat teleurgestelden ook Dingen beweren, ons volk zou iets anders dan het oanbiyven van bot ministerie-Ruys niet verstaan. En ook niet godoogun. Uit „Hot Volk" (s.d.): Ongetwijfeld hooft het tegenwoordige kabinet oen votum van vertrouwen van oen groote meordorheid van liet kiezerscorps gekregen on er echynt dus geen reden tot zijn algeheels vervanging. Onzo eigon wen- schon daaromtrent zyn natuuriyk geheel anders, maar wij schrijven bier niet over wat wij wenschon, maar over wat waarschijnlijk is en logisch uit den verkiezingsuitslag voortvloeit. Wnnncor wf| dan ochtor zeggon, dat hot ministorio een krachtig vertrouwensvotum gekregen heeft, moet wol zeer de nadruk er op gelogd worden, dat dit vertrouwen uitgesproken is in het. ministerie, zooals hot. den laatston tijd optrad, dat wil zeggon in een naar den goost heol andor kabinet dan dat .aQ 1918. Mn vorder: Hot is volkomen begrijpelijk, dat het hardnokkig gerucht do rondo doet, dot minister Aalberse, wiens aanvankelijke sociale politiek don stempel op het ministorio-Ruys in zyn eersten verschijningsvorm drukte, zal aftreden. Het is waar, dnt de heer Aal berse zich don laatston tijd vlijtig nan den reactio nairen koers bad aangepast en wij kunnon nlot bo- oordeolen, in hooverre de beweringen juist zyn, dat hy dit tegen zijn zin en overtuiging gedaan heeft, Maar in ieder geval staat dit wel vast, dat, wil hot kabinet, dat met de nieuwe Kamer te rogeeren heeft, ook geheel met de nieuwe Kamermeerderheid in overeenstemming zyn, een reconstructie naar rechts niet kan uitbiyven. NOORDSCHARWOUDE. Art. 75 van de Wet op L. O. zegt: „Wanneer een aanvrage, als bedoeld in art. 72 (aanvrage tot het- bouwen van een byz. school) is ingekomen, wordt hierop binnen drie maanden doos den gemeonteroad beslist. Het besluit wordt bin nen eon week aan het schoolbestuur meegedeeld on openbaar gemaakt". Dit art. is het, waaromtrent thans tusschon het gemeentebestuur en het R.-K, schoolbestuur to Noordscharwoude, eonig verschil bestaat. Het R.-K, schoolbestuur is van moening, dat die beslissing niet is geschied omtrent zijn aanvraag voor de stichting van een R.-K. school en beroept zich daarom op art. 70, dat luidt: „Indien do gemeenteraad oen bo- slissing, als bedoeld in art. 75, niet binnen drie maan den h"eft genomen of indien daarvan niot binnen eon week na bet verstrijken van dion tormyn mede- deeling aan bet schoolbestuur, on openbaarmaking beeft plaats gehad, wordt do gemoenteraad geacht mot hot eindigen van don termijn van drie maanden tot de medewerking to hebben besloten. Het R.-K. schoolbestuur gaat nu eenvoudig voort mot toepas sing van de rechten, in de Wet aan byz. schoolbe sturen toegekend, en zal dus trachten een tweede R.-K. school to stichten, ondanks de overwoging, dat het gemeentebestuur daaraan niet wenscht mee te werken. Met belangstelling wordt dit geding aan don Langendijk gevolgd. Dit is echter wel zeker, dat er nog een heele tijd zal verloopen voor deze zaak zyn beslag zal hebben gekregen, bekend als het is, hoe in dergeiyke gevallen heel wat brieven moeten worden gewisseld eer de noodige odviegen het mo gelijk maken een beslissing te nemen. ZUIDSCHARWOUDE. Weinigen zullen wellicht gedacht hebben, dat eon niet-inwoner der gemeente Noordscharwoude tot het burgemeestersambt in die gemeente zou worden ge roepen. Met de benoeming van Burgemeester Van Spengler te Zuidschanvoude is aan die verwach ting den bodem ingeslagen en zal geen enkele der sollicitanten uit de ingezetenen van Noordscharwou de hot ambt bekleeden. Het beste middel, om geen eigen burgemeester te krygen, schynt te zyn, het ageeren daarvoor, vooral wanneer de actie gevoerd wordt ten gunste van meer dan één candidaat. Ook hier was dit het geval: voorstanders van do candt- datuur-Kooij lieten zich evenmin onbetuigd als be vorderaars dor candidntuur-Reinders. Doch van dio voorliefde van verschil londe ingezetenen schynt men nóch in Haarlem, nóch in Don Haag eenigo notitie te nemen en biykt het moermalon eon gemakkoiyke aanwijzing te zijn om geen der goprotegeerden to benoemon. Die zienswijze is misschien zoo slecht niet, als men beseft, wat de gevolgen kunnen zyn in oen plattelandsgemeente voor de zoo noodige eensgezind heid. Iedereen denkt zyn uil graag een valk to we zen, en velen schy'nen er te zyn, die meenen, dat iedereen wel burgemeester kan zyn. In dezen tijd mag, ook in een plattelandsgemeente, de burge meester ongetwyfeld wel over oen flinke dosis ge zond verstand beschikken on zeker niet onbekend zijn met tal van wetten, die zy dagelijks hebben toe te passen. Van den benoemde kan dat met recht worden getuigd. ïn do jaren, dat hy aan het hoofd onzer geraoente staat, beeft hij zich doen kennen als iemand, die zijn baantje niet beschouwt ols een sinecure, doch zich op. de hoogto toont van alles, wat men in zoo'n ambt van hem mag verwachten. Dege lijk onderlegd, niet omziende naar links of naar i rechts, vooruitstrevend in den goeden zin van het j weoi-d, waar gold* den vooruitgang to dienen, i het noodige initiatief toonend om nieuwe zaken tot I stand te brengen, is Jhr. Van Spengler iemand ge- bleken, regeert naar het hart. van hen, die geen persoonRJke byiupathieën of p.ntlpsthiën willen in I het optreden van oen Burgemeester en die oog hob- !ben voor het rad van den tyd. Do inwoners van i Noordscharwoude mog8n zich zalf feliciteeren mot deze benoeming: zy kunnen er zich van overtuigd houden, dat de gemeentebelangen aan goede han den zyn toevertrouwd en dat aan hot hoofd der ge meente eon man zal komen, war3 van alle persoon- lijk gemier, recht op zijn doel afgaande, als hij de belangen der inwoners zal hebben to behartigen. Sommigen vermoeden, dat deze benoeming een aanwijzing is voor een spoedige vereenigizig der Lange dijker gemeenten. Wy zien die aan wijziging niot, veeleer zien wij in de benoeming een verlan gen der Rogeering, in Noordscharwoude een per soon aan hot hoofd te hebben, dio met vaste hand zal trachten den achterstand in te halen, die, nie mand zal het. ontkennon, daar bestaat, al moeton wij er onmiddellijk by voegen, dat die achterstand ongetwijfeld is ontstaan door omstandigheden, waar aan niemand der bestuurders van voorheen ook maar ecnigermate dobet is. NOORDSCHARWOUDE. Bij Kon. besluit is jhr. A. L. van Spengler. burge- moostor der gemeente Zuidscharwoudo, benoemd tot burgemeester der gemeente Noordscharwoude. ALKMAAR. Vrijdag is alhier een workstaking uitgebroken on der do transportarbeiders, welke 120 man omvat. Oorzaak is do aankondiging van oen loonsverlaging van 10 pet. WINKEL. Do heer S. W. Zeilomaker, loerling van de Voor bereidende Technische school to Alkmaar, slaagdo voor hot toelatingsexamen der Middelbare Techni sche School to Utrecht. WINKEL. Voor het overgangsexamen der H.B.S. to Hoorn, zijn vanuit deze gemeente overgogaan van do le naar do 2e klasse do jongehoeren J. Koomen Dz., J. Groenhof on L. H. E. do Ridder. WINKEL. Do uitslag der stemming voor leden van cle Twee- do Kamer der Staten-Genoraal geeft in deze gemoen- te een geheel andor beeld dan in 1918. Ons bopalen- do tot do drio belangfijksto groepen, word in 1918 door do Uunioliberalen (nu Vrijheidsbond) behaald pl.m. 35 pet. der geldige stemmen, door de S.D.A.P. pl.m. 85 pet. en door de Vryzinmg-Democraten pl.m. 17.5 pet. en thans door don Vryholdsbond pijn. pet,., door de S.D.AP. pl.m. 80 pet. on door do Vrij zinnig-Democraten pl.m. 47 pet. Een sterke vooruitgang ia te constateeren by de Vryzinnig-Democraton, achteruitgang bij do S.D.A.F. en eon sterke achteruitgang bij den Vrijheidsbond. VAN GOUDEN KALF EN KALVEREN. Onze correspondent schryft ons: Zooals reeds vroeger word gemeld heeft de direc tie van de Rotterdamsche Handels- en Landbouw- bonk haar hoofdgebouw :Het Gouden Kalf, Oostzee- dyk 136, Rotterdam, uitgebreid door aankoop van ecnige aangrenzende perceelen. Er zyn dus gouden kalveren bijgekomen en een daar van (No. 132) werd Donderdag jl. ingewyd door do 2e trekking der 17e premieleening. Het zaaltje ziet er keurig uit, vooral het behang sel, do tapijten cn de schitterende verlichting wek ten ieders bewondering. Maar 't bleek nu al te klein to zyn om de buitengewone belangstelling. Van hein de on verre waren nieuwsgierigen moogekomen. In- tusschen de energieke directie zal met een variatie op de Gonestet's behandeling „Zet ze uit do kerk, zoo roept men luid, „Zet liever gy uw kerk wat uit" in toepassing brongen en de aangrenzende vertrok ken met deze offlcieele trekkingszaal een geheel doen vormen. Dit zal natuurlijk zeer buitengewoon vlug gaan. Vóór de zware gordijnen die het trieste Juli-zon- nctjo afsloten stond de reeds beschreven machine, dio voor hot trekken der verschillende premiön uit sluitend dcor dames werd „gedraaid". Rechts van de machine zaten voorzitter en secretaris van de controle-commissie, de h.h. Beokman en Van Pel, beiden kapt. b. d. N.I.L. gezeteld, links eenige hoofd inspecteurs en accountants. Op de eerste ry«n had den behalve de commissarissen de voornaamste hoofdagenten en de pers plaats genomen, Do direc tie zelf was niet aanwezig. Ook nu weer gaven bloemstukken, o.o. van den Raad van Commissarissen en do Pers aan do zaal een recht feesteiyk aanzien. Los jours se suivont, raais na se ressemblent pas. Bijna elke trekking by de „Rotterdamsche" is een gebeurtenis, ies emotie-vols". En dat te meer als men even de oogen sluit en denkt aaD vroeger da gen, tcon er toch wel een zekere mood voor noodig was om het tankbestuur te verdedigen, .tegen onge recht vaardige aanvallen en vordachtme kingen. Er zijn er die vroeger solo zongen on een laster-ora- torium en nu zoo graag meewerken in 't jubbelen, dat. ter eere van 't Gouden Kalf wordt aangeheven. C'est la viei Maar hij die altijd consequent en eerlijk gebleven is, vind*, innerlijke voldoening. La vérité est cn marchenon.... la vcritó y est. SI OOR-TRAMWEG WIER1NGEN-SCHAGEN. Vergadering van de Noamioozo Vennootschap Spoor(Tram)weg Wieringen—Schagen, op Zater dag 8 Juli 1922, des voormiddags 11 uur in Vrede- lust te Scbagen. Voorzitter de heer D. C. Rezelman, secretaris de heer C. Haringhuizen. De rekening over 1921, nagezien door de heeren C. Wijdenes Spaans, A. D. Sleuetl en Jb. Waiboer Hz., wordt, nadat eerstgenoemde in dien zin heeft gerap porteerd, goedgekeurd. Het voorstel om het dividend te bepalen op 4 pet. wordt goedgekeurd. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f163.000, de uilkeeringen aizoo in totaal f 6520. De winst- en verliesrekening geeft een winst saldo aan van f 11261.14*$. Volgt het voorstel om het salaris van den secre taris-boekhouder, ingaande 1 Januari 1922, te ver- hoogen over elk jaar dat dividend wordt uitgekeerd en reontelooze voorschotten worden gerestitueerd, met f200 en over elk jaar waarover alleen dividend wordt uitgekeerd met f100. Dit voorstel wordt aan- nomon. Do heer K. Koster Hz. wordt herkozen als be stuurslid. Tot lodon van de commissie tot nazien der rekening worden benoemd de hoeren C. Wijdenes Spaans, G. J. Lovink en Jb. Waiboer Hz., tot plaats vervangers de heeren P. J. Visscher,, F. A. F. Grone- man en K. Zijp. DE KAMERVERKIEZINGEN. Bij de Zaterdag in de zitting van het Centraal stembureau voor de verkiezing vnn leden van de Tweede Kamer gehouden loting slja gekozen ver klaard: in een plaats van den heer Van Voorst tot Voorst, die tweemaal gekozen werd, de hoor C. Kniggo; in een plaats van den heer Braat (eveneens twee maal gekozen, do heer R. F. de Boer. Verder zijn volgons loting aangewezen do hoeren mr. P. J. Oud, Th. M. Ketelaar on F. E. H. Ebcls, voor drie plaatsen van den heer Marchant, dio vier maal gekozen werd. Naar „Do Tyd" meldt, zal het opnieuw gekozen Katholiek lid der Tweede Kamer, rar. Paul J. Roij- mor, burgemeester van Hilversum, inderdaad gevolg geven aan zyn reeds vrooger geuit voornemen, om voor een hernieuwing van zijn Kamerlidmaatschap te bedanken. Hy wenscht zijn volle kracht aan het gemeentebelang van Hilversum te geven. Zyn opvolgster op de Katholieke lijst der Kies kringen Haarlem en Den Helder is mevrouw S. Bronsveld—Vitringa, die, zooals bokend is, ook is gekozen In den Kieskring Amsterdam. De vyfde candidaat op de lijst Haarlem-Helder is de heer A. B. Micbielsen, voorzitter van den Raad van Arbeid te Haarlem. DE VERKIEZINGEN EN HET KABINET. In parlementaire kringen wordt gemeend, dat de uitslag der verkiezingen aan het kabinet geen aan leiding geeft de portefeuilles ter beschikking te stel len. ALKMAAR. De Alkmaarscbe paardentram, welke de reizigers van de Steenenbrug en van de Vier Staten naar hot spoorwegstation vervoert en die voor velen ook bui ten Alkmaar geen onbekende is, zal binnenkort wor den opgeheven. Do Vereeniging is reeds in liquida tie. Een nieuw consortium heeft zich thans echter ge vormd om doze tram te vervangen door autotractio en haar te doen doorloopen, over de Laat, tot aan den bootdienst der Alkmaar-Packet. Een kapitaal van f60.000 is daarvoor noodig. Het comité wendde zich tot den Raad om finantieolen steun. B. en W. stellen thans voor dien steun te verleenen door oen voorschot van f30.000 te geven, te verdoelen in 40 obligaties ad f750, waarvan er elk jaar één uitloot, tegen een rente, als de gemeente zelve zal hebben te betalen of tot oen bedrag, als zal biyken aan di vidend te kunnen worden uitgekeerd. NOORDSCHARWOUDE. Do regclingscommissie voor keuring van aardap pelen samengosteld uit do aangesloten vereenigin- gen van den Noorder Marktbond, heeft verschillen de velden aardappelen gekeurd en geeft nu allen die van de goedgekeurde poters willen profiteeren, de gelegenheid daarvan te bestellen. Daar ons in de verschillende tuinbouwvergaderingen gebleken is, hoe noodzakeiyk het is het poten van aardappe len zoo goed mogelijk voor te bereiden, en de com missie opgericht volgens besluit van de laatste bondsvergadering daarvoor al het mogelyke heeft gedaan, verwachten we dat voor het koopen van de ze goedgekeurdo pootaardappelen veel animo zal bestaan, vooral ook omdat de prijs ons veel lager voorkomt dan in de verschillende vergaderingen genoemd is. Voor nadere byzondorheden verwijzen we naar de in dit nummer voorkomende adverten tie. ANNA PAULOWNA. Zondagmiddag werd, op het terrein van „Excel sior" een voet.balwodstryd gespeeld tegen Dosko I van Oudesluis. Na ongeveer een uur werd echter de strijd gestaakt wegens* het ongunstige weer. Do stand was toen 11. De partyen wogen goed tegen elkander op. De scheidsrechter leidde correct. Het tweede elftal, dat tegen Dosko II van Oudo- sluis speelde, verloor dezen wedstrijd met 40. j JULIANADORP. Met het bouwen van de danstent voor do a.s. fees- ten is reeds een aanvang gonomen. Des avonds zal de tent en het terrein electrisch worden verlicht, waarvoor ter opwekking van stroom een electro- raotor zal komen van het P.E.N. van Schagen. Een I groot electrisch orgel zal in de Danstent worden go- I plaatst. Een 16 aanvragen tot. het plaatsen van ten- ten en andere vermakeiykheden zijn aan 't bestuur j ingediend. Eveneens zal de motor-zweefmolen niet ontbreken. Vanaf Helder tot hier zal oen geregeldcn autodienst voor het passagiersvervoer worden on- derhouden. Als bet weer nu maar medewerkt, i staan we een paar drukke dagen te wachten. 1 BRAND IN DEN HAAG. Zondagavond tusschen half acht en 8 uur werd do Haagache brandweer gealarmeerd voor, een zwaron binnenbrand. Het bleek reeds spoedig, dat de Zuid- Hollandsche Bierbrouwery, wolker gebouwen worden begraasd dcor de Noordstraat, den Noordwal en de iSirtemasstiaat, in brand stond on dat er groot ge- vaai voor uitbreiding bestond. Spoedig waren eeni ge spuiten van de brandweer ter plaatse en hot i personeel nam terstond maatregelen om de spuiten j op hot brandende gebouw te richten. In totaal wa- ren 5 spuiten op het terrein van den brand aan- wezig. De vlammen grepen intusschen om gich heen, en omstreeks 8 uur stortte de zolder in. Het gebouw, I waarin de brand was ontstaan, stond temidden van de andere gebouwen. Door den sterken wind sloe gen de vlammen dan ook vry spoedig over naar de voorzijde van het gebouw aan den kant van de Noord3traat, waar ook de brouwerij was gevestigd. Hoog laaiden do vlammen op en telkens vielen stuk ken brandend hout met een vuurregen naar beneden. Om half negen stortte de groote ijzeren vaan, die i boven op het gebouw was geplaatst, met donderend i geraas naar omlaag, groote stukken hout met zich sleepend. Daarna begon langzamerhand het vuur wat te do oven. Een deel van de brandweerlieden hield zich bezig met het nat spuiten van de moutery, waar de zol ders vol mout lagen. Als de vlammen naar deze af- deeling waren overgeslagen, zou de ramp niet te overzien zyn geweest. Een ander gevaar loverden de buizen met sammoniak op, welke door de groote hitte konden springen. De brand Is naar men vermoedt ontstaan op den zolder, waar borstels, pek, touwwerk cn gereed schappen waren geborgen. Do brand werd ontdekt door don stoker, die zich toevallig even van zqn ketel had verwyderd. Onmiddeliyk waarschuwde deze den machinist, waarna de brandweer gcalar- meerd word. Anderen meenden, dat de brand ont- staan zou zijn door het springen van een ammoniak- buis. De oorzaak kon nog niet definitief worden j vastgesteld. i Men deelde mede, dat verzekering de schade zou I dekken. Deze schade ls nu vooral veroorzaakt dooij het vele water; voornamelijk do machinekamer heeft hiervan nogal te lijden gehad. Omstreeks 9 uur was men don brand geheel meester. Het bleek, dat de magazynkamer en het trappen- huis geheel waren uitgebrand, j Naar allo waarschynlijkhoid zal de brouwerij vry spoedig weer in werking kunnen worden gestold, DE KAMERVERKIEZINGEN. Volgens mededeeling van het verkiezingsbureau is nader gebleken, dat van do antirevolutionairen niet gekozen is do heer Leenstra, maas PEof. ds. Ilugo 1 Visscher, hoogleoroar te Utrecht.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1