Gebr, ROLFF, CONCERT Muziek voor den Hans. Electro- Tecbniscbe Artikelen een nieuw Tilbury-tuig tweespans Gareeltuig, SIMON, gaat niet door. Jb. DELGER. Nieuwe Buggy, GAAN POOL H. C. VELTMAN, Grossiers in ALKMAAR. Electro-Motoren. te Schagerbrug. Bal-Champêtre. ruim 5 H.A. BOUWLAND, SMEDERIJ. Kermis Terdiek 16-17 Juli. ARIE Loten Zaandam. Tulpenpelsters Spruitkoolplanten 40soees best te veld staande HAVER, «I -uitnaai bultan om t« zien welk weog het wee. „reübtlK Uoorl Eu wuurlljk, zoo wiu) hot ook i .ion itormachtlKon vorlgon üug was mooi zonnig ia gevolgd, uiterst geechlkt om or met den „"„lijeen troop op „uit" te guen. Keed» lang voor VlUOlV „>a pnn dan nnlt vnrMfhnlfinnA kitlddrfill Lil ^.een tiid warou dan ook veröcheidene kinderen bij in «öool present. Woldra vernchenen do rijtuigen j Mm do Jeugd naar Scbagen te brengen en vandaar i vTröiB P°r spoor te vervolgen. Te Zaandam werd iiitsestapt. Na een wandeling door de stad werd eon nazoek gebracht aan het Tsaar Peterhuisje. W toon, het tweede gedeelte van het programma: eüxi mooie boottocht over hot IJ. Dit was een zeer aangename utwlssoling, die tot velerlei opmerktn- gon aanleiding gal. fierder dan men dacht, was liet dooi van de reis: de hoofdstad hereikt. Hot eer ste bezoek gold bier het Kon. Paleis. Dat do kinderen en ook hun geleiderB het binnenste gedeolte van dit reuzengebouw bebben gadegeslagen, behooven wij zeker niet te zeggen. Wat nu? was do vraag. Och kom, even een taxi of wat oangeroopen, ingoladen un voort ging het door vorschoidene straten en dichte menschendrommon naar do grootste aantrek kelijkheid van Amstordam: de Artie. Mot overgruote belangstelling werd alles wat hier te zien was, ga- degeslugtui. Aan vragen on uitroepen van bewonde ring geun gobrok. Na bier eonigo hoogst genotvolle uurtjes te hebben doorgebracht, word de terugrois aanvaard. Te Schagen stonden de rjjtuigon weer go- reed, die allen weer behouden en wel te fjt. Maar tensbrug brachten. Zoo behoort dit schoolreisje weer tot het verledene. Bij veel kindoren zal het stellig een blij vonden in- druk achterlaten on, naar wij hopen, opwekken tot het genieten van meer dergelijk leerrijk genot. Ken hartelijk woord van dank aan de dames en heeren, die de leiding op zich namen en tevens aan hon, dio do kinderen in de gelegenheid hebben gestold dit prachtige schoolreisje te maken is hier zeker op zt)n plaats. OUDE NIEDORP, Gistoren vergaderde de schoolvereeniging tot be vordering van getrouw schoolbezoek alhier in het lokaal van den heer A. Mijts. Nadat de voorzitter, de heer J. Nagelhout, do vergadering met een woora van welkom had geopend, betreurende dat de op komst zoo gering was (5 leden) en de notulen na le zing waren goedgekeurd, werd do rekening over het afgoloopen jaar door de heeren Jb. Klaver, A. Mijts en NL H. Woutman nagezien en goedgekeurd, met ccii voordeelig saldo groot f 153.45#. Ontvangen was 1252.65 (met inbegrip van saldo vorig Jaar), uitgege ven f 09.19. De penningmeester ontving een woord van donk voor zijn accuraat beheer. Tot bestuurslid in do plaats van den heen A. Mijts, niet herkiesbaar, word benoemd .de beer Jb. Klar ver. Hierna bracht do heer M. H. Woutman, hoofd dor school, rapport uit over schoolverzuim. Dit was zeer ongunstig. 13 kinderen hadden samen 25 onwettige verzuimen, doch ieder beneden 5, zoodat ze allen dezen zomer toch met het feest mee mogen. De rap porteur wist er niet van, dat ooit zooveel onwettige verzuimen waren gemaakt. In het geheel gaan 57 kinderen met hot feest mee, dat zal bestaan uit een rit naar Schoorl en Bergen. De datum vooj; het feest werd bepaald op 30 Augustus a.s. Daarna werd de vergadering door don voorzitter mot woorden van dank gesloten. OUDE NIEDORP. Zaterdag werd het dorp opgeschrikt door oen hol lend paard. Dit dier was in 't Veld aan den hol ge slagen en was zoo over Zijdewind, do Weel en Ver laat naar hier komen hollen met eon spoorstok achter zich, wolko steods togen zijn pooten sloeg en deze tamelijk verwondde. Bij de waterleiding stond het dier eindelijk stil. Het was totaal uitgeput. OUDE NIEDORP. In den afgeloopen nacht is door oon onbekenden schipper do brug te Oude Niedorpervorlaat, die door den sluiswachter niot afgesloten was, waardoor de schipper zichzelf kon rudden, zoodanig aangovuron dut do brug open nog dicht kon, en het verkeer daas tor plaatse gestremd was. DE ONVERTEGENWOORDIGDEN, Wanneer men de ongeveer 200.000 kiezers, die stemden op partijen welke geen vertegenwoordiger ln do Tweedo Kamer kregen, voegt bij do 450.000 die niet aan de stemming deelnamen, dan krijgt mon dus 050.000 klozors, dJ. 10 procent of nagenoeg 1/5 van het kiezersvolk, dat niet vertegenwoordigd zal wozen. Puste men hot denkbeeld toe, dat wel eens aanbe volen is, om de zetels dor niet vertegenwoordigden opon te laten, dan zouden er in de Tweede Kamer thans slechts 81 ledon zitting mogen nemen. Maar natuurlijk Is het feit van het niet-vertegen woordigd-zijn hoofdzakelijk toe te schrijven aan eigen schuld. Do thuisblijvers en zij die op dwerg partijtjes stemden, wisten vooruit, dut ze hun in vloed prijs gaven óf groote risico Heten loopen. Anderen hebben nu over bun plaatsen beschikt. DE STORM. Men meldt uit Lemmer: Tengevolge van don hevigen Z.W.-storm is hot boozomwator ongekend laag, 5 d.M. boneden zeepeil. De schepen zitten in de blnnenwatoren aan den grond. DUUR REIZEN. In een Vrijdag 7 Juli te Amsterdam gehouden ver gadering van vertegenwoordigers van oonige vereeni- gingen en combinaties van voroeniglngen uit geheel Nederland, samen geroepen door bot Interprovinciaal Comité voor spoorwegactio, is in beginsel besloten tot oprichting van een Algemeen Nederlandschen Bond, welke do belangen van 't groote reizonde pu bliek, dat van vervoermaatschappijen gebruik maakt, zal hebben te behartigen bij de directies dier ver voersmaatschappijen. Er werd een comité van een 12-tal personen gevormd, dat nog doch slechts voorloopig gevestigd blijft Groningen, Heerestraai 79 en dat de oprichting van bedoelden bond zal voorbereiden en daarbij zal streven naar samenwer king en zoo mogelijk samensmelting met het Comité- mr. Van Peski. DE NIEUWE KAMER. 54 EN 59 ZETELS. Uit Den Haag, 10 Juli. Welk een invloed op het aantal zetels zelfs bij evenredige vertegenwoordiging de bepalingen en de techniek der Kieswet hebben blijkt uit het volgende. Verkregen hebben: Roomsch-Katholieken 874.644 stemmen. Anti-Revolutionnairen 402.260 stemmen. Chris t. Historisch en 318.666 stemmen. Samen 1.595.570 stemmen. van Het aantal uitgebrachte stem men (2.928.818) niet meer dan ruim 54 Dus 54 zetels? Neen, de drie regeeringspartijen beschikken met elkaar over 59 zetels. Niet minder dan 5 zetels hebben zij er bij gekre gen èn door overschotten èn door een bepaalde tac tiek. Zonderlinge evenredigheidl De meerderheid-in zetels is dus veel te groot in vergelijking met de werkelijke meerderheid-in-stem- men. Telt SPOORWEGPERSONEEL. Onder voorzitterschap van den heer P. Moltmaker heeft eergisteren de Nederlandsche Vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel te Utrecht een zeer druk bezocht huishoudelijk congres gehouden, ter bespre king van de vorming van een steunfonds voor haar ontslagen leden. In zijn openingsrede gewaagde de voorzitter van de aanvallen die de directie de laatste maanden op de arbeidsvoorwaarden van het personeel had gedaan, en van een nieuwen aanval van den raad van com missarissen der Nederlandsche Spoorwegen, die een dag iia de verkiezingen kwam, toen de reactie veld gewonnen had. In verband hiermee wekte spr. de aanwezigen op, in de komende dagen de propaganda met kracht te voeren en zich gereed je maken voos groote daden, daag de komende maanden voos fce* personeel niet uungenoam zouden zijn Vertegenwoordigd waren 175 af doolingen mei, 22,253 leden. De heer Prins uit Haarlom werd benoemd tot voor zitter vau vakgroep (seinhuiswachters, rangeer ders, enz). De beer W. van Delft, penningmeester, verdedigde het voorstel van bet hoofdbestuur, oen steunfonds, groot f 180.090 te vormen, waaruit de ontslagen leden geüurondo 13 weken oen ondersteuning zullen ont vangen. De steun zal bodragon f15 per week voor gehuwden, benevens f lr— voor ieder kind tot eon maximum van 13/— en f 12.50 voor oiigehuwden, on zal ingaan mot, 1 Mei j,l. Spr, doelde o.a. mede, dat in Mei en Juni ongeveer 200 joden van de JNeder- landscbo vereeniging ontslagen zijn. Na uitvoerige besprekingen werd met algemoone stemmen bot voorstel tut stichting van een steun fonds aangenomen. SCHAGERBRUG. Maandagavond vergadorde ten lokale van den beer J. Broer, do barddraverij vereeniging „Voor waarts". Do vergadering was door een 17-tal perso nen bezocht. Voorzitter de beer K. Kant, socretoris de beer W. Klok. Na oponiug volgt lezing dor notulen. Medegedeeld wordt, dat thans voor klouio dr&vo- rijvoroenigingun, dio prijzen beschikbaar stellen tot een totaal bedrag van niet meer dan 1100, ook gere gistreerde paarden mogen meedoen. Voorzitter noemt dat voor do kleine Yeroentgringon een mooi resultaat, omdat daardoor do kans hsataat dat meer paarden aan baar draverijen deelnemen. Door den penningmeester, den boor G. Visser, wordt rekening en vorantwoording gedaan. Do reke ning werd nugozien door de beuren J. A. Bakker on li. do Graaf en wordt na onderzoek goedgekeurd. Een kleine vooruitgang van de finhntiën viel te con- stateoren. Aan don beer Visser wordt dank gebracht ln bespreking komt do vraag van het Bestuur of ook dit jaar weer een barddraverij gehouden zal worden. De heer J. do Moor meent, dat, waar het vorig jaar bijzonder slecht weer was <»u toch nog vooruitgang in do finantiën is te bespeuren, er geen enkele reden is guen barddraverij te houden. Voorzitter zegt, dat bet Bestuur er ook zoo over denkt, doch onder de leden onzer afdeeling van de Hollandsche Mij. van Landbouw zijn er, dio van oor deel zijn, dat de draverij op Dinsdag van kermis af breuk doet aan de tentoonstelling op Muandag. Ten dooie is spr. dat met die loden uens, maar het. is nu eenmaal zóó dat een tentoonstelling een korte tijd van bloei heeft, een harddraverij echter, hoe oud blijft altijd jong en lokt voel menschen. Aan deze vergadering 1» nu moor publiciteit gegeven, om die opposanten in de gelegenheid te stellen over deze kwostie oen bespreking te houden, doch de heeren zijn er niet. Een en ander heeft het Bestuur niet afgeschrikt om te adviseeren, toch een harddraverij te houden. De hoer J. de Moor is het wel met de opposanten eens, dat do draverij afbreuk zal doen aan het ten- toonstellingsbezoek, maar dan zal het tentoonstel- lingsbostuur iets aan de tentoonstelling moeten trachten te verbinden, wat do menschen lokt. En dat is ook noodig wil de tentoonstelling op Maandag van kermis blijven bestaan. En misschien is er dit jaar ook wel eenige attractie aan de tentoonstelling te verbinden. Nu de gemeenteraad besloten beeft tot electrificatio van do Zijpe, zal aan het Bestuur van de tentoonstelling worden voorgesteld een tentoon stelling op electrisch gebied te organiseeren. Dat lijkt spr. oon heel goede attractie te wezen. Voorzitter beaamt dit en zegt dat er al eens over gesproken is de harddraverij op oen andoron dag te houden. Uns Bestuur voelt daar ovenwei niet veel voor. Voor Schagerbrug zelf kan het niet anders dan voordooi wozen, dat do drukte over 2 dagen wordt verdoold. Vroeger zag men op Maandag drommen van menschen en aan fatsoenlijke bediening kon men niet toekomen. Mot algomeoue steraruon wordt besloten op ker inis-Dinudag weer een harddraverij te houden. Zoo mogelijk zullen de prijzen woer zijn als vorig jaar, nl. f250, f125, f50 on f25, en wanneer 10 paarden deelnemen bovendien nog oen prijs van 110 Do voreoniging telt thans 172 leden. Het aftredende bestuurslid, de heer H. v. d. Poll, wordt met 15 van de 17 stemmen herkozon. De loden van bet bestuur zullen ook dit Jaar weor inot inteokoulijsten rondgaan. Door de aanwezigen werd reeds voor f 131 getoekond. Na nog enkele besprekingon van huishoudelljkon aard werd de vergadering met de boste wenschoa voor het welslagen der draverU gesloten. DE KAMERVERKIEZING. Hieronder volgen naast elkaar voor de verschil- londe partijen het percentage stemmen, dat zij be haalden en het aantal zetels, dat tegelijk bet percen tage van de j&etels aanwijst: Percentage stemmen. Zetels. Vrijheidsbond 9,25 10 Lib. groep v. Houten 0,95 1 (met do stemoijfers v. d, verbonden lijsten Fflubel c.s. en Braam) C.-H. Unio 10,88 A.-R. Partij 13.73 10 R.-K. Staatspartij 29,85 S2 S. D. A. P. 10,38 go V.-D. Bond 4,0 5 Comm. Partij 1,83 2 Plattelandersbond 1,50 2 Staatk. Geref. Partij 0,91 1 Doordat de kleinste partijen, die van den kles- deeler niet hebben gehaald, alle afvielen, hebben alle grootere partijen ook al is het verschil bij de meeste slechts een fractie r— een grooter percen tage van de zetels gekregen dan hun mathematisch naar het stemmenaantal evenredig toekwam. De evenredigheid is het meest verbroken door de A.-R. Partij en de R.-K. Staatspartij, die geprofiteerd hebben van de niet-verbinding van al hun lijsten, waardoor de r.-k. op lijst, 33 een zetel toegewezen kregen voor een overschot van slechts 128 en de a.-r. op lijst 6 een zetel op een overschot van slechts 398 stemmen, terwijl b.v. de Chr.-dem. Partij met 20,760 st. geheel uit de Kamer verdween, omdat zij onder y* van den kiesdeeler, d.w.z. onder 21.970 st. bleef. Toch is het beginsel van de evenredigheid door de toewijzing van een zetel aan de overschot ten van lijst 33 der r.-k. en lijst 6 der a.-r., hoe klein ook, nog beter gediend dan door de toekenning van een zetel aan de 21,970 st. der Chr.dem. Partij, omdat lijst 33 van de r.-k. in het geheel 5 zetels heeft ge kregen voor 117,302 et., d.i. 1 zetel voor 23,460 st. en lijst 6 van de a.-r. 4 zetela voor 88,278 st., dU. 1 zetel voor 22,069 st. Hadden de r.k. en a.-r. al hun lijsten verbonden, dan zou het zonderlinge resultaat verkregen zijn, dat wel de r.-k. 1 zetel en de a.-r. 2 zetels minder hadden gewonnen, doch van deze drie zetels er twee had den moeten zijn toegewezen aan de lib. groep Van Houten (die bovendien haar stemcijfer voor de zetel- verdeeling heeft vermeerderd door de verbinding met 2 andere lijsten) en de Staatk. Geref. Partij, welke partijen dan elk 2 zetels in plaats van 1 had den veroverd, ofschoon zij nog niet eens den kiesdee ler hebben gehaald, terwijl do derde was toegevallen aan de C.-H. Unie. Er waren nl. dadelijk 86 zetels toegewezen aan de lijsten, die boven den kiesdeeler uitkwamen. Van de 14 overige waren er eerst 10 toe gewezen aan de overschotten van de 10 lijsten, die voor deze verdeeling dan in aanmerking kwamen, en de 4 overige zoudon volgens art. 100 van de Kies wet opnieuw zijn toegend aan de grootste overschot ten, zonder dat de lijsten, wier stemcijfer lager ia j dan 75 pet van den kiesdeeler, nog mochten mede- I deelen. HET P. E. N. Vrijdag a.s. te 11 uur voorm, zal er in.hot stad huis to Amsterdam oen vorgaderltig gehouden wor den van de Veroeniglng van Nederlandsche gemeen ten, Afdoollng Noordholland, waarop vooratollow zullen worden behandeld betreffende wijzigingen in het contract der gemeenten met het P.£.N. Do voor- stcllon zijn de volgende: to. De vergadering besluit do gemeenten te advt- seoren, tarieven to aanvaardon, opgesteld onofhan- kolijk van de bedrijfsresultaten van het P.E.N. en wol op do basis van do kostprüfllijnon van do vor eoniging van directeuren van Eloctriciteitsbodrijven in Nodorland. 2o. Do vergadering besluit, do gemeentebesturen to advisooron, do tarievon, volgens dat beginsel door de gecombineerde vergadering van do Statencom missie voor P.E.N. zaken on do afgevaardigden van de Voroeniging van Nederlandsche gemeenten Af doollng Noord-Holland opgosteld, to aanvaarden, echter met deze boporktng, dat het gemiddeld bo- drag van f 140 per Kilowatt niot to bovon wordt go- gaan. 3o. Do vergadering spreokt don wensch uit, dat or ccn organiuclio band tusschen het P.E.N. en do ge meenten blijft bost aan door oon doeltreffende verte genwoordiging in den Raad van Toozlcht. Deze voorstellen zijn bogoloid door de volgondo toelichting. Bij do behandeling van de door de afdeel ingsver- gadering van 3 October aangenomen conclusies in vergaderingen van gecommitteerden van de Vereeni ging van Nedorlandscho Gemeenten Afdoeling Noördholland en do Statencommissie voor P.E.N.- zaken rees de vraag, of in verband met conclusie 111 over kapitaalafschrijving en conclusie VII ovor do tarieven, eerst moost vvordon vastgesteld, mot hoeveel kapitaal hot P.E.N. moest worden ontlast, om dan de tarievon voor eon sluitende explotatio to berokonon, dan wel, welke tarieven do gomconten rodelIjkerwijzo zoudon kunnen aanvaarden,, van daarna te overwogen, hoe groote kapitaal-afschrij ving noodig zou zijn, ten einde het"P.E.N. tot oen rendabel bedrijf te maken. Besloten werd een basis voor de tarieven to vinden. Daartoe werd oen sub commissie benoemd, bestaande uit de hoeren J. N. Hendrix, dr. Th. van dor Waerden, dr. M. P. Ver- hoeckx en dr. R. Kuipers, waaraan de hoer ir. War- molink als secretaris word toegevoegd. Dezo sub- corr.missio vroeg zich af: „Wat zou do kostprijs van do kilowatt en van de kilowattuur zijn, wanneer ieder gemeente zelf den stroom opwekte, en trans porteerde?" Wanneer dat kon worden vastgesteld, zou er oen basis voor tariofsberekening zijn gevon den, dio aan redelijke oischen voldoot en de gemeen ten geheol onufhankolljk maakt van don toost,nnd van hot P.E.N. in hodon, vorledon en toekomst. Don wotonachappoiijkon grondslag voor dozo borokoning vond genoemde subcommissio in do kostprljslijnen, dio jaarlijks vanwege „do Voroeniging van Direc teuren van Electriciteitsbedrljven in Nodorland" worden uitgegeven en het gemiddelde van de op- wekkingskosten van alle centrales ln Nederland aangeven, zoowel van de grootste als van de klein ste. Op grond van deze lijnon kwam de subcommis sio door middel van verhoudingscijfers tot het vol gend tarief voor een kolenprljs van f 20 per ton: A. Prijs voor de maximale belasting: Voor de eorsto 50 K.W. f 180 por K.W. Voor do volgendo 50 K.W. f 150 por K.W. Voor de volgende 50 K.W. f 125 por K.W. Voor de volgende 50 K.W. f 100 por K.W. Voor de volgende 100 K.W. f 90 per K.W. voor alle volgende 100 K.W. f 85 per K.W. B. Prijs voor de afgenomen energie: K.W.U. por K.W.U. Voor de eerste 50.000 5 cent Voor de volgende 150.000 4 cent Voor do volgonde 400.000 3.3 cent Voor do volgende 400.000 3 cent Voor do volgendo 100.000 2.7 cent Voor do volgonde 100.000 2.5 cont Voor do volgende K.W.U. 2.4 cont In do voltallige vergadering van de gecommitteer den van de afdeeling met de Statencommissie Is do- zo basis in principe aanvaard. Van do zijde van do gecommitteerden Is botoogd, dat deze tarieven zoor geschikt waren voor do groote gemeenten, maar voor do kleine gemeenton beslist to boog moesten worden gonocmu. Daarom is or op grond van een eindclausulo van het rapport van do subcommissie, waarin voor deze gomeenton oon provinciale subsi die ln hot vooruitzicht was gestold voorgesteld, dat een bepaling zou worden opgenomen, dat geen ge- meonte moor zou botalen dan gomlddold f140 por K.W, Door üedeputoerdo Slaton is dit voorstel over genomen. Practisch komt hot voorstel voor do klei- nore gomeenton dus hierop ivoor, dat do prijs per K. W. uiterlijk tot f 140 per K.W. wordt opgovoord. Wordt do kostprijs bij zelfonwokklng voor lodoro gomeente tot basis van tarief «berekening genomon, dan spoelt ook het plaatselijke kabelnet oon rol. Nomen wij nu aan dat de provincie in één punt in do gomeente don stroom lovort, dan zou iedere gomcento, dio meer dan óón voodlugspunt noodig heeft, behoefte hebben aan oen plaatselijk hoogspan- nlngsverdeeluet. Dit plaatselijk verdoefnot is ver vangen door de provinciale voodingskabels. Het is dus volkomen billijk, dat ledore gemeento inet moer dun één trausformatorbuisjo, ecu zekere huur be taalt voor het mode-gebruik van dozon vervangen- don hoogspanningskabel. Tot grondslag van deze huur is genomon 10 pet. van 1 derde deel van do «toston van den kabel, wat ongovoor neerkomt op f 150 per K.M. kabel tusschen do uiterste transfor matorhuisjes. Door dit te aanvaarden is ook do quaestie van aftokkabels in de toekomst voor goed opgelost, Door de gecommitteerden der Afdeeling is verder bodongon, dat do zoor enkele gemeenten, dio met do aanvaarding van dezo tarievon niot zullon kunnen oxploiteeron, in do termen vallen voor eon extra- provinciale subsidie, in olk afzonderlijk goval door do Provincialo Staten te beslisson. Do bedoeling is ook voor de toekomst de grond slagen vast te leggen, waarop dit tariefssysteom be rust, zoodat wijziging in de kostprljslijnen telkens na Jaar wijziging in de tarloven mee brengt. Op deze wijze hebben de gemeenten geon onkel belang moor bij eon goede of slechte bedrijfsvoering van het P.E.N. en kunnen daarmee allo conclusies ver vallen. die betrekking hebben op het aandeel van do gemeenten in de reorganisatie van het P.E.N. rn zijn tookomstig beleid. Of daarmee voor de gemeente ook ideëels facto ren verloren gaan, die tot do bereidwilligheid der gemeenten hobben meogoworkt en of het voor de toekomstige verhouding tusschen P.E.N. en gemeen ten gowonscht is dat or geen onkel organisatorisch verhand bestaat tusschen beide publiek rechterlijke factoren in do oloctricitoitsvoorziening, is oon vraag, die nog nader op do vergadering onder do oogen moot worden gezien. De consequentie daarvan is, dat dan ook hot P.E.N. op eigen terrein moot blij ven en hoegenaamd geen invloed mag hebben op de exploitatie der G.E.B.'s. Voor do verdere contractswijzigingen is dezelfde commissie aangewezen, als voor de tariefsherziening en kunnen in het najaar daarover voorstellen aan de vergadering worden gedaan. De bedoeling is, de nieuwe tarieven te doen ingaan vóórdat de contractswijzigingen haar beslag heb ben gokrogen en wel met 1 Juli 1922. Do commissie vertrouwt, dat allo gemeenten haar werk zullen bekronen, door aanvaarding der tarie ven. Voor hot overgroote deel zal or geen bezwaar tegen kunnen bestaan, wat de exploitatie der G.E.B. betreft, daar de kolenprijzen zoodanig zijn gedaald, dat bij toopassing van dezo tarieven nog oen over schot kan overblijven. Ter vergadering zal een en ander nog nader wor den toegelicht. In do oproeping tot do vergadering wordt door het bestuur de wensch uitgesproken, dat naast gemeen tebesturen en diroctouren van G.E.B.'s ook gemeen teraadsleden, dio later op do tarieven in hun ra den to beslissen hobben, de vergadoring zullen bij wonen. 1 ttwrlnitién. Heden overleed door een nood- lollig toeval, onze geliefde oudste Zoon, In den ouderdom vau 13 jaar en 7 maanden. Zijn diepbedroefde Ouders, P. OOTJERS. L. OOTJERS—Koning. Moerbeek, Nieuwe Niedorp, 10 Juli 1922. Tot onze diepe droefheid overleed heden zacht en kalm, na een zeer langdurig, doch hoogst geduldig lijden en na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- «n Overgrootmoe der, CUNIERA PRAAT, Wed. van JAN JONKER, ln den ouderdom van ruim 86 jaar. Fam. JONKER. Anna Paulowna, 9 Juli 1922. De aangekondigde paar- denmonslering voor31 Juli Getrouwd: J. SCHOEN en A. J. ZWAAG. Hiermede betuigen wij onzea harteluken dank aan allen, die blijken van belangstelling gaven bij ons huwelijk. Barsingerhorn, Juli 1922. Hiermede betuigen wij onzen welgemeenden dank aan de Hee ren Schenk en Prins en voorna melijk aan den Zeergeleerden Heer Dr. Beeker, voor hun hulp en moeite bij het ongeval van ons Zoontje op 6 Juli. R. TANSSEN en Echtgenoote. Barsingerhorn, Juli 1922. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank aan allen, die ons hulp en deelneming hebben be toond bij het noodlottigoverlijden van ons innig geliefd Dochtertje CORRIE. J. TUINMAN. G. TUINMAN-Biesboer. Heerhugowaard, Juli 1922. Voor de vele blqken van be langstelling, bij de geboorte van ons dochtertje ondervonden, onzen hartelijken dank. P. KEESMAN. E. KEESMAN—Groet. Oudesluis, Juli 1922, TE KOOPï op Gummibanden, bij J. A. SCHENK Barsingerhorn. zingt met Kermis en wij verkoopen machinaal gesneden Ham en Rook- vteesch. Voorla prima kwali. leil Allerhande, Botersprlls en Jodenkoeken, en alle soorten fijne Fondants, Chocolade- en Suiker- werken Prima soorten Wi|n, Ranja C P en Sinaasappel-limonade, kwa liteit gelilk Ranja. Beloofd aanbevelend OUDESLUIS. Latlik Oudorp 33. Telef. Int. 515. Speciaal adres voor op Woensdag 12 Juli '22, 's avonds van 8—10 uur, te geven door het Symphonie-Orkesl »0ns Genoegen*' van 91. Maarten, onder leiding v. d. hr. S. SCHUT in den Boomgaard van den heer J. DOORN Na afloop van het Concert Prachtige Dansvloer. Enlrée 40 Genl, mei vrij Bal. IE KOOP: zeer gunstig gelegen aan vaarwa ter en weg, bij Anna Paulowna, koopsom kan in zijn geheel tegen rente van 5% er op gevestigd blij ven. Te bevragen no. 7, bur. v. d.bl. UIT DE HAND TE KOOP: een goed beklante, winstgevende, nieuwe Smederij, met rijwielzaak en machine-reparatie, en comple ten inventaris, op welvarend dorp in Noord-Holland. Brieven enz. letter Z Z, Bureau v. d. blad. Aanbevelend, L. VAN DAM. heeft WOENSDAG met BOEL- HUIS bij F. BAS te KOEGRAS TREKT 13 JULI. ER BIEDT ZICH AAN: EEN HUISHOUDSTER, P.G., bij Heer of Dame. klein gezin. Br.adres den heer PEPER, Hoep, Schagen. TE KOOP: en bij Gebr. GEEL, Wieringerwaard. gevraagd, en aangeboden. G. A. PREIJDE, Breezand. TE KOOP! bij Jn. BERKHOUT, Oudkarspel.

Schager Courant | 1922 | | pagina 3