Alitutii Nitiis- Installatie Burgemeester KOLFF. Dinsdag 18 Juli 1922. 65ste Jaargang. No. 7061. Uitgeversi N.V. v.h. TRAPMAN Co, Scliagen Uit en Voor de Pers. Binnenlandsch Nieuws. SCHADES COURANT. Dit blad vorschljnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag on Zaterdag. BIJ Inzending tot 's morgens 8 «ur, word; 4 Adver- tenllön nog zooveel mogelijk ln bet eorstultkomend nummer geplaatst. POSTREKEN1NO No. 23330. INT. TELEF. no. 20 Prijs per 3 maanden f 1.65. Losse nummers fl cent. ADVERTEN- TIöN von 1 tot 5 regels f1.10, iedere regel meer 20 cent (bewljane. inbegrepen). Groote lotters worden naar plaatsruimte berekend. Spocdcliscbendo Raadsvergadering op Zaterdag 15 Juli 1022, des voorn. half elf uur. Voorzitter do heer J. Dosker, Wethouderj Secretania do heer L. t. van Duin. Aanwezig allo leden. De Voorz. zegt, hoewel nog weemoedig gestemd zijnde, wegens het overlijden van onzen vorige» burgemeester, toch dankbaar to zijn om zoo vlug een welkom tot onzen nieuwen burgemeester te kujinQn richtenj dit hadden wy niet verwacht. Voorz. verzoekt do hoeren Kaptein en De Vries als oudste en jongste raadslid met de» secretaris den nieuwen burgemeester binnen to ledden. Hierna wordt do hoer L. G. Koiff Jr. binnengeleid c» door den secretaris aan de verschillende leden voorge steld en neemt plaats. Hierna leest do secretaris twee brieven voor van don Commissaris der Koningin, waarin wordt medegedeeld d.d. 11 Juli, dat do heer "Kolft tot 'burgemeester van VVierlngen is benoemd on del 13 Juli, waarin wordt medegedeeld, "dat de boCodiglng te Haarlem' heeft plaats gehad. Hierna zegt do heer Bosfcer, dal zooalB uit de voorgelezen stukken blijkt, 'do heer Kolft tot hoofd onzer gemeente benoemd is en zulen wij tot de installatie over gaan. Spr. zegt verdei-: Mijnheer Kolft het is met oprechte vreugde, dat wij U als hoofd dezer gemeente begroeten. Gij weet, dat het onze wenseh en die van de burgerij was, dat gij uis Burgemeester IJwen beminden vader zoudt opvolgen. Wij boeten U harteLijk welkom en zijn er dankbaar voor, dat zoo vlug aan ons verzoek is voldaan. U staat voor een zware taak, Wieringen staat op het oogenblik in het toeken van groote uitbreiding, wij twijfelen echter niet, of gij zul; de voetsporen van Uwen vader volgen en zult gij "Wielingen vooruit brengen- Weest verder ovortuigd van onzen oprechten trouw, daar de familie Koiff en do Wieringer bevolking steeds één zijn geweest. Wij zijn H. M. de Koningin en de verdere rcgeeririgsautoriteiten die aan de benoeming medewerkten dankbaar en gelieve U thans het toeken Uwer waardigheid, de ambtsketen, uit mqne handen to ontvangen en verklaar ik U geïnstalleerd als Buxgemees- teïr van Wieringen. Dc heer Koiff: Mijno hoeren, In de eerste plaats wil ik H. M. do Koningin cn de regecring mijm harhelijken dank betuigen voor mijno benocmiing tot Burgemeester van do gemeente Wieringen. Het is voor mij een groote eer,, dat ik geroepen ben, die betrekking welko mijn vader zoovele jaren heeft vervuld, waarvoor hij leefdo cn waarin hij is overleden, te .mogen vervullen. Het is voor mij met een gevoel van trots, dat ik bierbeen bon gekomen, waar de raad on de burgerij mij zoozeer zijn tegemoet gekomen en dat de raad in hare vorige vergadering besloot een request voor mijne benoeming to verzonden, evenals door de burgerij Is geschied. Mijne hceren, lk hoop, dat ik 'Uwe groote welwil lendheid cn trouw nlot zal beschamen. Op dezo gemeente zijn veler oogon uit buiten- en bintucnlahd gevestigd, het is zooals de heer Boskor opmerkte, er staan hier groote zaken te gebeuren en zooais hot in alle gemeenten gaat, zoo zullen ook ons hier de moeilijkhoden niet gespaard blijven; ik vertrouw, dat met Uw aller samen werking, dio moeilijkheden opgelost zullen worden. Mijne hoeren Wethouders, waarmede ik do eer zal hebben het Dogelijksch Bestuur to vormen, ik vertrouw dat ge mij in moeilijke oogenblikken cn met gewichtige zukeu, dio zich kunnen voordoen, met raad en daad en uwe groolcro ervuring ter zijde zult willen staan. En ook U, mijnhoer de secretaris, ik hoop, dat art. 101 der Gemeentewet voor ons geen dood artikel zal blijken te zijn en gij mij met Uwe "groote administratieve ervaring behulpzaam wilt zijn. Mijne Jieeren, jk hoop dat deze gemcc.nto onder mijn bestuur, d.w.z. onder bestuur van den raad mijne leiding zal vooruitgaan en zal toenemen in grootte en belangrijkheid cn hiermede aanvaard Ik het Voorzitter schap van Uw raad. Hierna gaat de heer Koiff tot de rondvraag ovet, en niemand hot woord verjongende, duit Z.Ed. Achtb. do vergadering. Op dc publieke tribune waren vele belangstellenden aanwezig, terwijl na aflcop van de gelegenheid oin met den nieuw benoemden burgemeester kennis te maken, door zeer velen gebruik werd gemaakt Van de openbare gebouwen On vele particuliere wo ningen was ter dezer gelegenheid do vlag uitgestoken. Wegens omstandigheden geen feestelijkheden. De Nederlander (c.-h.; schrijft: Hot is niet zekef. dat er thans ,ten onzent een Kabinetscrisis is of althans aanstaande is. Dat de Ko ningin met de leiders der fracties confereert, wijst ongetwijfeld in de richting van een crisis: doch eenig officieel of officieus bericht van portefeuilles—terbe schikking—stellen heeft ons volk nog niet bereikt. Deze toestand kan minder zonderling zijn dah hij schijnt. Men bedenke, dat een grondwetsherziening ahói do orae is; dc sloihng laat zich verdedigen, dat een dergelijk gewichtig werk hiet door eon demissionair kabinet kan worden tot stand gebracht en voltooid. Zoo ware het mogelijk, dat 'thans de voorbereidende maatre gelen worden beraamd yoor eon straks eerst officieel geconstateerde crisis. Hoe dit zijwij zouden in deze dagen van onzekerheid gaarna twéé elementen uit 'de gedachten wisseling zien uitgeschakeld, dio den toestand verloebelen en niet ver- hekleren. Het „ééne schuilt in de gedachte, dat do verkiezingen een votum vóór het zittend kabinet "beduiden- Aanstonds na, den uitslag hebben wfj in énkele rustige woorden ongemerkt, dat de verkiezingen zijn hoen gegaan langs de dadon van het zittend kabinet; ons volk Ver trouwt voor do toekomst de zaken liefst toe aan de drie groepen ter rechterzijde; die gelijk gebleven zijn of zelfs belangrijk vooruitgegaan, hoewel zij de verant woordelijkheid hebben ge<iragen. Omtrent het verleden zoo meenden wij sprak 'deze verkiezing niet. Er zou voor ons geen aanleiding wezen om op de zaak terug to komen, ware 't niet, dat do Roomsche pers ln baar meerderheid den uitslag een votum van vertrouwen voor het zittend kabinet noemt Nu moeten wij nog wel opnieuw aanwijzen, waarom ons dit onjuist schijnt En het belang van dezo kwestie zal niemand ontkemtatn j indien bij de berekeningen tlians gerekend wordt met een onreëel gegeven, moet dit straks tot groote teleur stelling lelden. Welnu. Over de verkiezingstoespraken der fi-K. leiders kunnen wij alleen oordeelcn naar couranten-verslagen. Dio gaven ons allerminst den indruk, dat het. daarin ging vóór of tegen het 'kabinet Ruys. Van de A.-R. cn Chr.-Hist. reden kunnen wij net omgekeerde met beslistheid vaststellen. Do toespraken waren gericht op do toekomst en op do beginselen; daarop vrijwel .alleen. De vraag omtrent het ontstaan en eventueel het op lossen ccner crisis moet worden beslist, los van een „votum" inzake het rittend kabinet In een enkel liberaal blad hebben wij nU echter een tweede element aangetroffen, dat o.i. eveneens moet uitgeschakeld worden. Het 'is: dat do heer Ruys als Roomsche plaats maken moot voor een 'Protestonisch premier. Wfj fcchten dezen aanvat van dc zaak eveneens verwerpelijk. Dat wij op zich zelf met voldoening een Protestant als formateur zouden zien optreden, ligt geheel voor de hand. Doch dit is geen politieko overweging. En zoomin als de Roomschcn mogen vragen, dat do premier per sé Roomsch zij, zoomin mogen de Protestanten vragen, dat de premier por sé Protestant zij. Het is zeker waar, dat <ie verkiezing een krachtige versterking van do Chr.-Hist. heeft gebracht; vooral, wanneer men niet let op de toevallig vorkregon zotels doch op het ntemtnental, blijkt dit zonneklaar. Het is zeker evenmin voor bestrijding vatbaar, dat de premier volstrekt niet behoeft gekozen to worden pit do tal rijkste groep dergenen, die bereid zijn om te gaan samenwerken; hot is om den geschikisten persoon te doen. Maar het argument, dat 'de heer Ruys als Roomsche moet terugtreden, verwerpen wq met Kracht Reeds om de reden zóó voor de hand liggend, dat het liberale blad dit zelf had moeten voelen dat op dien grond do heer Ruys niet aftreden kan of mag. Van hem zoomin als van zijn partij mag de erkenning ver wacht worden, dat hij als Roomsche minder aangewezen zijn zou. Wij kennen in Nederland gelijkberechligheicl voor Protestantsche en Roomsch. Voor ons geldt echter tevens nog een andere over weging .De taak van het'kabinet zal uitsterst zwaar zijn. Niet slechts do binnenlandscho economische toestand maar evenzeer de buitenliandsche politieke toestand is zeer ernstig. Slechts weinige mannen in ons volk 'zijn berokdhd voor do wachtende taak. En een nog kleiner aa»!al is borokend voor de taak van formateur. Laat men de keuze niet 'verkleinen door elementen in to voegen .,die ter zake niet dienende zijn. Er is ruim baan noodig voor de zuiverste keus. En dezo baan worde o,a. verkregen door wegwerking van do bedoelde onjuiste overwegingen. De heer Ruys moet niet gaan, omdat hij Roomsch is. Hij moot niet blijven, omdat zijn kabinet een votum van vertrouwen heeft ontvangen. Don is hot terrein vrij voor zuivere overwegingen. En voor de keuzo van den meest aangewezen mam. de loonsverlaging bij de spoorwegen. Uit Amsterdam, 16 Juli. In aansluiting aan ons bericht betreffende de goedkeuring door don minis ter van Waterstaat van de verlaging dor uurbezol diging van het werkplaatspersoncol der Nederland- sche Spoorwegen, kunnen wij, aldus de Tel., modo- deelen, dat deze verlaging reeds 30 Juli a.s. zal in gaan Utrecht, 16 Juli. In do groote zaal van hot Jaar- beu rsgobouw alhior werd heden eon drukbezochte vergadering gehouden door den R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael", speciaal voor hot wurkplaatsporsoneel. Door don hoer Th. van Leur uit Utrecht, werd in een uitvoerige rede gepro testeerd tegen do door don Minister van Waterstaat goedgekeurde loonsverlaging van tien procent voor hot werkplaatspersoneel en tegen het schrijven van den Raad van Commissarissen der Nederlandsche Spoorwegen, waarin aengedrongen wordt op nog verdere loonsverlaging voor dat personeel. Bij het debat deelde de heer De Bruin namens het R.K. Vakbureau mede, dat het bureau geheel het standpunt in deze deelt van „St. Raphael" en drong er op aan om de politiek van de vakactie te schei den. De heer Timmermans, secretaris van „St. Ra phael", betoogde, dat zijn organisatie wel wil samen werken met de Nederlandsche Vereeniging, doch daarin verhinderd wordt door het geschrijf tegen „St. Raphael" in het orgaan der Nederl. Vereeniging. Nadat de inleider de sprekers beantwoord had, werd met algemeene stemmen do volgende motie aangenomen: „De vergadering enz., gehoord de besprekingen over do reods tegen iedere redelijke verwachting in door den Minister van Waterstaat goedgekeurde loonsverlaging van tien procent en over de voorstel len tot verslechtering van den Raad van Commissa rissen vervat in zijn adres aan de regeering, onder steunt ton krachtigste het protest van het hoofdbe stuur dato 12 April tot de regeoring gericht: Eischt dat het spoorwegpersoneel geen mindere rechtspositie en geen lagere bezoldiging zal genieten dan het rijkspersoneel; Dringt er ten krachtigste bij de regeering op aan, dat ten aanzien van de bezuiniging etc. hij onze spoorwegen zal te werk worden gegaan als aange geven in het adres dato 13 Juli aan de regeering ge richt; Besluit zich tegen iedere poging om de positie van het personeel to verslechteren, zoo sterk mogelijk te verzetten; Roept het R.K. werkplaatspersoneel op zich aan te sluiten bij „St. Raphael" en besluit deze motie te zenden aan do regeering en te publiceeren in de pers." de ned. ver. voor daadwerkelijk verzet. Amsteram, 17 Juli. In een Zondag te Groningen gehouden veigadering van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, verklaarde de bondssecreta- rls, de heer Nathans, dat zd. alléén daadwerkelijk verzet van het personeel zelf de verslechteringen in de arbeidsvoorwaarden zou kunnen tegenhouden. Voorts zeide deze spreker, dat de Neet Vereeniging voor samenwerking in deze zaak van alle bonden geen onkele andere voorwaarde zou stellen, dan dat inderdaad, wanneer overleg met directie en regeering niet 'rt resultaat leidde, het personeel gemeenschap pelijk tot daadwerkelijk verzet zou worden opgeroe pen. een excursie voor landbouwer3 naar frankrijk- do Rljkslandbouwconsulcnt voor Utrecht, de heer Ir. C. K. van Daalen te Bilthovon, die in opdracht van den Minister van Landbouw, eenige maanden in Frankrijk heeft vertoefd, teneinde een onderzoek in te stellen naar de vooruitzichten, welke zich ope nen voor Nederlandsche landbouwersbedrijfshoofden, die voornemens mochten zijn zich in dat land te vestigen, is thans teruggekeerd en stelt belangheb benden in de gelegenheid onder zijne leiding eene excuisie te houden naar die streken van Frankrijk, welke naar zijn oordeel het meest voor die vestiging m aanmerking komen. Die excursie zal worden ge houden van 81 Juli tot 5 Augustus oa De kosten, welke deels afhangen van het aantal deelnemers, zullen omstreeks 600 francs bedragen. Zij die aan deze excursie wenschen deel te nemen, worden uitgenoodigd, zich uiterlijk a.s. Vrijdag, 2i Juli op te geven bij den heer Van Daalen to Biltho- vm. Nadere modedeelingen omtrent plaats van sa menkomst volgon dan zoo spoedig mogelijk. Voor zoover noodig zij or de aandacht op gevestigd, dat Nederlanders die naar Frankrijk willen reizon, wel oon pas noodig hebben, doch geon visum meer be hoeven. nieuwe niedorp. Zatordagavond jl. is een ruit vernield bij den rij wielhandelaar B. Hart in diens etalage, doch er werd niets vermist en men heeft alleen een wielrijder, die niet herkend werd. zion wegrijden. nieuwe niedgrp. In de kom van het dorp doen zich een tweetal ge vallen van roodvonk voor. terdiek AI moest het dit jaar zonder zweefmolon worden gered, toch is de kormis in het café van den heer L. van Dam alhier nogal aardig druk geweest. Vooral Zondagsavonds was or flink bezoek, terwijl het ker misvermaak een rustig verloop had. nieuwe niedorp. Op hot te Oostwoud Zondag Jl. gehouden nationaal concours heeft het fanfarecorps Excelsior van N. Nle- dorp in de afdeeling Fanfare een tweoden prijs be haald. winkel. Onze plaatsgenoot, de heer D. Kleen, heeft, den eer sten prijs behaald in den nationalen wedstrijd uit geschoven floo- de „Groene Amsterdammer". broek op langendijk. Van do 3e naar do 4e klasse der H3.S. te Alkmaar ls bevorderd D. Ouwehand alhier. oudkarspel. I»e jongeheer J. Schagon werd bevorderd van de 3e naar de 4e klasse der H.B.S. te Alkmaar. de provinciale drinkwatervoorziening in noord-holland. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noordhol land stelt als eisch voor aansluiting van een gemeen te aan dat bedrijf de opneming in de gemeentelijke Bouwverordening van verplichting tot aansluiting aan de waterleiding van perceelen welke gelegen zijn binnen een afstand van 40 meter van de as van den weg, waarin een buis van het P.W.N. aanwezig is. Van deze verplichting kan dan door B. en W. onthef fing verleend worden, mits bij de woning aanwezig is een middel tot drinkwatervoorziening, waardoor ten allen tijde een voldoende hoeveelheid in hoeda nigheid met goed leidingwater gelijk te stellen drink water voor dc bewoners beschikbaar is. Burgemees ter en wethouders van Purmerend stelden eenige aanvragen om ontheffing met verzoek om advies in handen van de Gezondheidscommissie te Purmerend Daarop rees verschil van meening tusschen B. en W. en de Gzondhoidscommissie omtrent de uitlegging van de ontheffingsbepaling. De Gezondheidscommis sie merkte op, en dat in tegenstelling met den in specteur voor de Volksgezondheid dr. Romijn, dat de bedoeling der verordening geen andere is, dan dat porsonen, bij wier woning een middel tot drinkwa tervoorziening aanwezig is waardoor ten allen tijde een voldoende hoeveelheid regenwater, dat aan de hoogste daaraan te stellen eischen voldoet, beschik baar is, van de verplichting tot aansluiting zullen kunnen werden -vrijgesteld. Een andere drinkwatervoorziening dan die van re genwater bestond toch immers in Purmerend vóór de invoering der waterleiding niet. En het gaat, vol gens de Gezondheidscommissie niet aan, om als voor waarde voor ontheffing den eisch te stellen, dat dit regonwater in hoedanigheid met goed leidingwater moet overeenkomen, aan welken eisch het regonwa ter nimmer kan voldoen. De gedachte is geweest, dat men een geleidelijken overgang van de regenwater voorziening naar do duinwaterleiding heeft beoogd en dat men een uitzondering heeft opongelaten voor die woningen bij welke een regenwatervoorziening aanwezig is, welke kwantitatief en kwalitatief aan de hoogste eischen voldoet. Met den inspecteur van de Volksgezondheid was de Gezondheidscomissie het eens, dat leidingwater boven regenwater te verkiezon is, doch zij was van oordeel, dat mot de verordening in de hand de aan vragers om ontheffing tot aansluiting aan de water leiding niet verplicht kunnen worden. Volgens do Gezondheidscommissie zal met afwachten van zelf over enkele jaren nagenoeg heel Purmerend aan de waterleiding zijn aangesloten en bij geleidelijke aan sluiting is tevens de waarborg grooter, dat de water leiding aan de daaraan te stellen eischen kan vol doen. B. en W. wezen de Gezondheidscommissie er op, dat volgens haar eigen meening regenwater nim mer kon voldoen aan den eisch van „in hoedanig heid met goed leidingwater gelijk te stellen drink water." Maar, zoo schreven B. en W., dan is naar ons in zicht eenvoudig geen andere conclusie mogelijk, dan dat de aanwezigheid van regenwater tot ontheffing kan leiden. Als maatstaf aan te leggen de hoogste aan regenwater te stellen eischen is toch immers vol gens B. en W. in lijnrechten strijd met de bewoor dingen van de verordening. B. en W. vroegen daarom aan de Gezondheidscommissie of zij hen bevoegd achten van deze bewoordingen, die voor tweeëerlei uitleg geen ruimte laten (ook de Gezondheidscom missie zelf zegt, dat regenwater aan de te stellen eischen nimmer kan voldoen) af te wijkon. De be schouwing van de Gezondheidscommissie omtrent geleidelijke aansluiting was ook die van B. en W., maar dat mocht hen toch niet leiden tot het verlee- nen van ontheffingen welke met de bewoordingen der verordening in strijd zijn.. De Gezondheidscom missie bleef zich echter beroepen op de bedoeling der verordening, welke volgens haar was de toestand van de drinkwatervoorziening voor de invoering der wa terleiding. Zonder uitzondering waren de bewoners voor drink water op het water van hun regenbakken aangewe zen, want drinkbaar water uit nortonpompen is niet aanwezig. Het spreekt dus wel van zelf, aldus de commissio, dat men bij het scheppen van een mogelijkheid tot ontheffing, alleen op het oog gehad kan hebben do woningen, waarbij een regenwaterbak aanwezig is van voldoende capaciteit, waarvan het water na on derzoek van goede hoedanigheid blijkt te zijn Aan een concurreerende drinkwaterleiding zal bij de vast stelling der bepaling toch niet zijn gedacht. De moeilijkheid spruit alleen voort uit het woord „gelijk to stellen", doch wanneer men deze uitdruk king niet in te letterlijken zin opvat, dan wordt hier mede bereikt, dat de verordening in zijn geheel ef fect kan hebben. B. en W. vroegen hierop het oordeel van Ged. Sta ten. Deze zonden aan B. en W. afschrift van een ter zake door hen ingewonnen rapport van den directeur van het Provinciaal Waterleidingbedrijf en met welk rapport Ged. Staten zeggen zich volkomen te kun nen vereenigen. In dit rapport zegt de directeur van het P.W.N. o. m. het volgende: „Blijkens de door burgemeester en wethouders van Purmerend overgelegde bescheiden, bestaat er tus schen genoemd College en de Gezondheidscommissie to Purmerend verschil van meening omtrent de uit legging der in de Bouwverordening opgenomen al gemeen gebruikelijke bepaling betreffende hot ver- leenen van ontheffing der verplichting tot aanslui ting op de waterleiding. Naar mijn meening is het door B. en W. van Purmerend ter zake ingenomen standpunt vrijwel het juiste. Do bedoeling der bepaling, dat door B. en W. slecht3 ontheffing als boven bedoeld kan worden verleend, o.ls door den aanvrager wordt aangetoond „dat in of bij de woning aanwezig is'een middel tot drinkwatervoorziening, waardoor ten allen tijde een voldoende hoeveelheid in hoedanigheid mot goed leidingwater gelijk te stellen drinkwater voor de be woners beschikbaar is" is niet voor tweeërlei uitleg vatbaar. Zonder meer kan uiteraard regenwater niet als „in hoedanigheid met goed leidingwater gelijk to si ellen" worden aangemerkt, zelfs niet, als het aan de hoogste daaraan (d.w.z. aan regenwater) te stellen eischen voldoet. Nog daargelaten of regenwater ten allen tijde in voldoende hoeveelheid aanwezig zal zijn en ten allen tijde aan de hoogste daaraan te stellen eischen zal voldoen, is de zeer inconstante bacterio logische samenstelling, van het in regenbakken aan wezige water een factor, die de gelijkstelling met goed leidingwater volkomen uitsluit. Slechts in die gevallen, waarbij het regenwater, dat wegens zijn zachtheid en vrij koolzuurgehalte ge makkelijk lood aantast, vrij van loodverbinding is en vóór het gebruik een zeer zorgvuldige bacteriolo gische reiniging ondergaat (wordt gefiltreerd kan zijn kwaliteit met die van goed leidingwater worden gelijk gesteld. Inderdaad zijn sommige woningen van goede fil ters voorzien en behoeft het a priori niet uitgesloten te zijn, dat aan bezitters van een dergelijke gecom bineerde installatie vrijstelling van aansluiting wordt verleend, doch het is wel duidelijk, dat in het algemeen en te Purmerend in het bijzonder, slechts in zeer enkele gevallen op goede gronden ontheffing der verplichting als vorenbedoeld zal kunnen worden verleend, als de bepalingen der Bouwverordening naar den eisch worden nageleefd. Ik heb daarop steeds bij de onderhandelingen met de verschillende gemeenten met veel nadruk gewe zen, doch tevens doen uitkomen, dat de toepassing van de verordening een zaak is van B. en W. en dat omtrent de wijze waarop zij wordt uitgelegd, het Be drijf niet heeft te adviseeren. Iets anders wordt hot natuurlijk, indien de verordening niet wordt toego- past en perceelen onaangesloten blijven die geen vrijstelling ontvangen hebben. Van dergelijke geval len heb ik de gemeentebesturen meermalen op de hoogte gesteld. Thans wenden B. en W. van Purme rend zich tot uw college om uw opvatting te loeren kennen van dit artikel der verordening. Ik meen dat uw antwoord in deze geen ander kan zijn, dan dat naar uw meening de bepaling omtrent de ontheffing van verplichte aansluiting geen ande ren uitleg toelaat, dan B. en W. er aan toekennen en dat dit college het advies der Gezondheidscom missie niet als bindend behoeft to beschouwen, in dien dit naar de meening van B. en W. onjuist is". Aldus de directeur van het P.W.N. in zijn rapport, met welks inhoud, zooals reeds boven gezegd, Ged. Stat6n zich volkomen kunnen veroenigert,

Schager Courant | 1922 | | pagina 1