Uturn Nicaws- Dl LANGE i DE MORAAZ, DEPOSITO'S. Donderdag 20 Juli 1922. 65ste Jaargang. No. T068. UityeviifSi N.V. v.h. THAPMAN Co, Schagen Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Bixmenlaudscifa Nieuw®. Alkmaar. TE SCH/\GEN, Donderdags in Dfilel Yredelusf. SCHAKER COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. BIJ inzending tot 's morgens 8 «ur, wórde i Adver- tentiön nog zoovoel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINQ No. 23330. INT. TELEF no. 20 Prijs per 3 maanden fl.85. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel moer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote lettors worden naar plaatsruimte berekend. Zitting van Dinsdag 18 Juli 1922. Verduistering. Zoo tegen Sinterklaas zou Harmen Schoo, een fer me jonge kerel, flink van lijf en leden, de behulp zame band bieden aan den winkelier C. Kroon te Oudkarspel, liet was druk met do zaak, zooals dat in dio dagen gaat, Kroon kon wel een hulp gebrui ken. Do eerste paar dagen ging het best. Schoo ver- kocht best, doch zijn gelukszon begon al spoedig te tamn er hij kon er, zooals bij ai heel gauw bemerk te, zijn kostgeld niet van betalen van wat hij ver diende. Harm begon gelden, die hij had ontvangen voor Kroon en die hij aan dazen beheerde af te dra gon, aehier te hcudon en ten eigen bate aan te wen den. Maar hij kreeg een vervolging wegons verduis tering en moest heden deswege terechtstaan. Sinjeur was gedetineerd in het Huis van Bewaring te Alkmaar. Hij bekende. Onze vriend had er 'n bootje raar in omgescharreld en ook benedon de waarde goederen verkocht els: bezems, handschrob- bors, waschhordon en verdere artikelen. Kroon had van die rare fratsen in totaal f 24.50 schade. De O.v.J. eischte tegen Schoo 3 maandon gev. voor waardelijk met bijzondere voorwaarden. Mr. Josofus Jitta uit Amsterdam, verdodiger, sloot zich aan bij hot genomen requisitoir. Met een knipmes. Een 24-jarig jongmenach uit Alkmaar, met name Nicolaas Burgoring, volgde nu. Op 14 Mei jl. was het propvol in het welbekende café „De Reuzcnfono- groaf" aan het Ritsevoort to Alkmaar, vroeger door den heer Schuit, thans door den heer Kleffe bewoond. Bui-gering had daar mot een van do lui oneenigheid en begon met zijn knipmes to werken. Degene die hij wilde steken, wist behendig den gevaarlijken stoot (e ontwijken. De groote Cornelis Tromp, een 26-jarig tuinder van Uitgeest, die op zij sprong, doch met zijn reuzcDlichaam moeilijk mis te stekon was, kreeg daarop'een por tusschen do ribbon. Zooiets gaat te hard1 on do heer Officier oischto vandaag dan ook te gen Burgering 1 maand gevangenisstraf. Burgoring durfde nog wel „voorwaardelijk" vragen! Verzet. Maarten Pruis en zijn vrouw Jannetje Stam uit Egmond a. Zoo, stonden gozamonlijk terecht, omdat zij op 31 Mei jl. toen de rijksveldwachter Bergsma en do gomocntevoldwachtor Doedons Maarten kwamen halen, zich daartegen hadden verzet. Maarten had goldboote subsidiair hechtenis opgeloopen en had de boete slechts gedeeltelijk voldaan. Voor het betalen van de rostant boete was de termijn verstreken en moest Prins in hechtonis gaan. Daarvoor kwamen de genoemde politiemannen Prins dan halen en volgde verzet. Zijn vrouw, die in blijde verwachting was, verzette zich, evenals haar man en zij schold de politie bovendien nog uit. Beklaagden maakten heden echter allebei een gun st, igen indruk. Prins, een visschor, vond dat de rijks veldwachter ten zijnen huizo te forsch was opgetre den. Do rijks veld wacher bestreed deze verklaring. De O.v.J. wilde in dit geval geen zware straf oischen en vorderde tegen elk der beklaagdon f10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitgesteld. Do zaak contra. Anthonius Romijn word tot Sep tember a.s. uitgesteld. Mooie jongens. Petrus Cornolis v. d. Kooij, en Hendrik C. Dekker, jeugdigo kooplui uit Hoorn, waren in den laten avond van 27 Mei jl. aan hot Keorn aldaar por hon denwagen, waarmede zij aldaar de passage ovor den publiekcn weg belemmerden door dat rijtuig onge veer dwars ovor don weg tc plaatsen. Ze waren bo vendien zeer luidruchtig, zongen hooge deunen en kregen het in hun overmoed in het hoofd om een drietal fietsers, die met vcol moeite bezig waren te passeereu, nog ernstig lastig te vailen bovendien. Do arbeider Jan Pool uit Bobeldijk, gom. Borkhout en zijn vak- en dorpsgenoot Hermanus Muts, bene vens de kaasmakersknecht, Klaas Abbokork, mede uit Berkhout, werden allen door het tweetal mis handeld, waarbij vooral Dekker met ijver een schop hanteerde, waarmee op de menschen, die volstrekt geen aanleiding tot zulk een ruwe bejegening gaven, werd losgeslagen. Het was wel een lakenswa ardig optreden van het tweetal. De heer F. L. Peuschens, vleeschfabrikant (die hier wol eens als beklaagde wegens ovetreding in hooger boroep beeft terechtgestaan) trad nu, evenals do mis handelden, cp als getuige en had een en ander van hot voorgevallene gezien. Do O.v.J. eischte tegen v. d. Kooij een maand gev. cn togen Dekker 3 maanden gev. Allobei verzoeken zo uf zij voorwaardelijke strai mogen hebben. Beleetligd. Petrus Hermanus Baas, te Alkmaar, was absent. Iiij beeft, zijn stadgenoot, H. de Jonge, deurwaarder h i de Directo belastingen, op 24 April jl. beleedigd en deswege werd thans tegen Baas een tientje boete of 10 dagen brommen govroagd. Nieuwsgierig. Adrianus Hoogland, con ongehuwd arbeider, was mode afwezig. Hij woont to Noordscharwoude, waar hij in don kost is bij menschen vlak naast don koop man J. D. Meijor. In don avond van 27 Mei jl. had Adrianus do bru taliteit om op het dak van Meijor's behuizing te klimmen cn in do goot to gaan liggen om in de slaap kamer to gluren om to zien wat daar gebeurde. Een nogal verregaande onbescheidenheid, die Hoogland een strafzaakje op den hals deed halen. Do O.v.J. oischto wegens huisvredebreuk tegen het al to nieuwsgierig© jonge monsch f20 of 20 dagen zitten. Vernieling. Gorbrand Kaandorp van Hoilo had or ook den brui van gegoven om te vorschijnen. Hij was op 6 Juni jl. zoo brutaal om in het café van A. P. de Rooij to Heilo zonder aanleiding diverse glazen pilse nor, Munchenor on ander bior, champagnepilz en voorts kleine glaasjes met bittor, cognnc, citroen, etc. van een tafel te slaan en zoo oen leelijke verwoes ting aan te richten. De officier roquireorde wegens vernieling tegen Kaandorp t hans f 20 boeto of 20 dagen hechtenis. Kuikendief. Jan Koeman, van Alkmaar, al een enuiter van 61 jaar, haalde per vaartuig in den nacbt van 3 op 4 Juni jl. eventjes 33 kuikens wederrechtelijk bij zijn stadgenoot P. Groot vandaan. Dat geleek veel op dief stal en tegen Koeman werd nu 3 maanden gevange nisstraf gevorderd. Verzet. Thijs Schol en Jacobus Wittebrood, beiden Egmon- ders, waren thans absent. Ze werden in den nacht, van 21 op 22 Mei wegens overtreding in de duinen door den jachtopziener A. Wittebrood aangehouden, naar den naam gevraagd, enz. Toen bij onwilligheid van de zijde van het tweetal om te antwoorden, de jachtopziener een hunner vastgreep, volgde verzet. Rukken, trekken, enz. Door schieten in de lucht wist de jachtopziener de aandacht van een rijksveldwach ter gaande te maken, dio ter assistentie opdaagde. Wegens wederspannigheid werd tegen Tijs Schol f 20 boete of 20 dagen hechtenis en tegen J. Wittebrood 14 dagen gev. gevorderd. Fine! A.s. Dinsdag alleen uitspraken. Heden over 14 da gen nieuwe zaken. DE RIJKSMIDDELEN. Gistoren hebben wij reeds een kort bericht ge plaatst over den achteruitgang van 's Rijks midde len. Wij laten hieronder enkele beschouwingen daar over volgen, ontleend aan de N.R.Ct. Waar wij ons niet veel hebben bezondigd aan zulke finantieele be schouwingen, is het wellicht wol eens belangwek kend ditmaal van dien regel af te wijken. Du N.R.Ct. schrijft dan: Indien er eon bewijs noodig ware geweest, dat de hoogere opbrongstcijfers, die Mei plotseling voor do rijksmiddelen te zion had gegeven, slechts een toevallig verschijnsel vormden, dat volstrekt niet als een aanwijzing kon geldon voor eenige verbe tering in onzen oeconomischen toestand, dan zal men dat kunnen vinden in de gisteren verschenen opgaaf van de schatkistontvangsten over Juni en over de eorsto helft van het loopend») jaar. De thans gepubliceerde cijfers toch vertoonea weer hetzolfde beeld, dat zich reeds sedert geruimon tijd in de maandelijksche ontvangsten was gaan ofteekenen, met dit verschil alleen dat de achteruitgang en de depressie van ons oeconomische leven er nu neg scherper op tot uitdrukking komen. Nadat tocS vele maandon achtereen de ongunstige opbrengst van tal van middelen, die rechtstreeks mot het bedrijfs leven verband houden, in het eindcijfer gecamou fleerd werd door de nog steeds stijgende baten uit groote bronnen van inkomsten, waarvan de oor sprong nog gelegen was in de vervlogen tijden van schijnvoorspoed, valt er in de cijfers over de afge- loopen maand niet veel meer te hespeuren van een dergelljken steun, aan welks tijdelijk karakter trou wens nimmer te twijfelen viel. Vrijwel het eenige middel dat nog met eon flink accres op den staat paraisseert, zijn de successierechten, die de laatste maanden min of meer don invloed zijn gaan vertoo- nen van do drastische vorhooging, welke nu onge veer een jaar geleden word ingevoerd. Niettemin is de opbrengst van dit middel over Juni, ad f 3.4 mil- licen, ongeveer 7 ton beneden het 1/12 dor verhoog de raming gebleven, terwijl zij ook bij Mei j.1., toen de baten f4.9 milliodn beliepen, vrij aanzienlijk ton achter is. Intusschon overtreffen do inkomsten uit deze wisselvallige bron dio van een jaar geleden met nagenoeg 12 ton. Des te meer beteokenls verkrijgt daardoor echter het feit, dat do totale ontvangsten -— het nieuwe middel, de tabaksbelasting, waarmee do middelonstaat verrijkt is, blljvo nu een oogen- hltk buiten beschouwing niet* minder dan f 4.129.000 lager zijn geweest dan in Juni van hot vurige jaar, al dient clan ook gezegd te worden, dat öio ïG&and oen vrij voordeelige periode voor do schatkist was. Laat men de successiebelasting, van wege haar wispelturigheid, een oogonblik buiten de rekening, dan klimt het nadeolige verschil voor do overige middelen tot nagenoeg IbYa millioen. Doet men het zelfde met betrokking tot de inkomsten over het eerste halfjaar, in welken tijd de baten uit de successierechten die van een jaar geleden met f4.46 millioen te boven zijn gegaan, dan verdwijnt het kleine accres van f931.500 (een maand geleden be droeg de voorsprong nog ruim f5 millioen) geheel om plaats te maken voor een achterstand van moer dan f 3/4 millioen, bij alle overige middelen. En dat terwijl in dien tijd de grondbelasting nog ruim f2X millioen meer had opgeleverd dan een jaar geleden, de thans reeds zeer kwijnende inkomsten belasting die van verleden jaar nog met f 6.4 milli oen overtrof en de gedistilleerdaccijns, die nu even eens schijnt te gaan retireeren, nog f2.2 millioen meer opbracht dan in de eerste-helft van 1921. Het wordt inderdaad een droevig beeld, dat de rijksmiddelen nu te zien gaan geven. Zooals gezegd vormde de stijging van de successiebelasting nog den eonigen noemenswaardigen vooruitgang voor de afgeloopen maand. De andere vermeerderingen heb ben noch wat aard, noch wat omvang betreft veel te beteekenen. Zij blijven alle beneden de ton en betreffen enkele accijnzen, de domeinen en de loods gelden. Laatstbedoeld accres, ten beloope van f 41.000, vormt overigens een vrij scherpe tegenstelling met de baten -uit de andere verkeersbelastingen, die alle vrij gevoelig lager zijn dan eon jaar geleden. Zoo verminderden de invoerrechten met f165.000, en het statistiekrecht met f 92.500. Deze dalingen zinken echter in het niet tegenover de belangrijke vermin deringen, die er bij verschillende andere bronnen van inkomsten zijn waar te nemen. Zoo zijn de re gistratierechten met f582.4C0 ten achter gebleven en nu op een peil aangeland (f 13 millioen) dat wel een zeer scherpe tegenstelling vertoont met de ba ten van vijf, zes, een enkele maal zelfs ruim ze- v« n millioen, die een paar jaar geleden uit dit mid del, dat toen den schijnvoorspoed wel in bijzondere mate weerspiegelde, binnenkwamen. Zoo laag als nu is de opbrengst der registratiebelasting in jaren niet geweest. Niet veel kleiner is het nadeelige verschil van f 537.000, dat de zegelrechten tegenover verleden jaar te zien goven, al is hier, bij een opbrengst van f 1.385.000, het contrast met dë vette jaren van weleer lang niet zoo groot als bij de registratiebe lasting. Wel vindt men aanzienlijke verschillen bij de onder 't hoofdl zegelrechten verantwoorde beurs- belasting, die nu slechts f 159.000 heeft opgeleverd, tegen b.v. f566.000 twee jaar geleden en zelfs f 1.086.000 in Mei 1920, en die wel duidelijk demon streert tot welk een staat van lusteloosheid de za- ken aan de effectenbeurs nu zijn vervallen. Heel I wat grootor© beteekenis dan de zooeven genoemde vermindering bij zegel- en registratierechten, die, rechtstreeks den invloed van de langdurige crisis ondervindende, allengs op het verlaagde peil min of meer gestabiliseerd zijn, hebben evenwel de ver minderingen bij die middelen, welke nog grooten- deels op oude grondslagen berusten en als zoodanig langen tijd nog steun hadden verleend aan het ge leidelijk verzakkende gebouw onzer rijksinkomsten. De inkomstenbeasting, ofschoon ook nu nog met een opbrengst van f 11K millioen in één maand op een hoog peil staande, blijft toch ruim f 2 millioen beneden de bate van Juni 1921. Valt er echter voor I dit middel sedert het begin van het jaar, gelijk bo- ven reeds opgemerkt, nog altijd een voorsprong van ruim f6.4 millioen ten opzichte van de eerste zes j maanden van 1921 waar te nemen, bij de dividend en tantièmebelasting is de reactie sedert eenige maanden, onder den invloed van de jaarverslagen wel duidelijk tot uitdrukking komende slechte be drijf suitkomsten, in vollen gang. Een nieuwe ver mindering van bijkans fl millioen in de afgeloo pen maand heeft den achterstand sedert 1 Januari tot nagenoeg f 6J4 millioen doen aanzwellen. De ver mogensbelasting begint nu ook al heel wat minder ruim te vloeien; haar opbrengst in Juni was nauwe lijks de helft van verleden jaar (nadeelig verschil f724.000) met het gevolg, dat de voorsprong dien de eerste zes maanden nog te zien geven tot f528.000 is gereduceerd. De personeele belasting heeft, be halve in Mei, sedert, het begin van het jaar traag gevloeid en bleef in Juni f115.800 benodon verleden jaar, terwijl een daling in die maand van f 92.000 I bij de grondbelasting eenigermate een terugslag I vormt op de door bijzondere omstandigheden (ver- I traagde aanslagregeling, verleden jaar) nogal voor- deelig schijnende opbrengst in de eerste vijf maanden van het looponde jaar. Do met ingang van 1 Juni ingevoerde tabaksbe lasting hooft f 1.097.000 in de schatkist doen vloeien. Dat bedrag is echter niet in het bovengenoemde ea ook op den staat verantwoorde totaal van de mid delen opgenomen. Men heeft het er afzonderlijk aan toegevoegd on daarna nog oens eon totaal-generaal opgemaakt, dat dan voor Juni f37.802.000 en voor het eorsto halfjaar f217.042.000 wordt. Een ramings- cijfer is voor dit nieuwe middel niot genoemd. Er is indertijd sprake geweest van een schatting van f20 mill. De aldus betrekkelijk geringe opbrengst over de eerste maand vereischt eenige verklaring, die men onder aan don staat aantreft. Vóór 1 Juli, aldus lezen wij daar, zijn banderollen aangevraagd tot een gezamenlijk bedrag voor de schatkist van £3.821.191. Eon groot deel hiervan wordt, waar onder zeker heidsstelling een crediet van ten hoogste 6 maanden wordt verleend, eerst later betaald. Onder de thans verkregen opbrengst is begrepen het jaarlijks te be- talen recht voor de bedrijfsvergunningen. Afgescheiden van dezen tabaksaccijns, is de op- j brengst van de gewone bronnen van inkomsten der schatkist in het eerste halfjaar slechts f 931.500 hoo- ger dan verleden jaar, terwijl de helft van de raming j met f 1.144.000 werd overtroffen. Vermelding ver- j dient het hierbij, dat verleden jaar aan het einde van het eerste semester de opbrengst nagenoeg f 14 mill. i hooger was dan 6/12 der raming. Tegenover een ver- j meerdering, in vergelijking met de werkelijke op- I brengst van verleden jaar, van f 19.5 millioen bij vijftien middelen stond bij acht bronnen van inkom sten een daling van f 18.6 millioen. Onder die stij gingen speelden de successierechten met het reeds gemelde bedrag van f 4^ milloen een voorname rol, terwijl van de rest van het leeuwendeel ad. f 6.4 mil lioen kwam voor rekening van de inkomstenbelas ting, op welker stabiliteit wel allerminst valt staat te maken, evenmin als op de stijging van f 2Yi mil lioen bij de grondbelasting en het accres van f 1.7 millioen bij den suikeraccijns, die de laatste maan don veelal aan sterke schommelingen onderhevig was. Wanneer wij nu nog vermelden, dat de oorlogs winstbelasting in Juni baar afnemende boteekenis wel heel duidelijk gedemonstreerd heeft met de zeer geringe opbrengst van amper 7 ton (v.j. f 5.3 millioen en in Mei jl. i'3% millioen), terwijl de baten uit dat middel sedert 1 Januari ad. f26.6 millioen minder dan de helft bodroegen van een jaar geloden, dan is de ongunstige loop, dien de rijksmiddelen reeds ge- ruimen tijd nemen, doch die in Juni met versnelden pas werd voortgezet, wol voldoende in 't licht gesteld. Moge de nieuwe volksvertegenwoordiging er de les uit putten, dat waar wij met de inkomsten zoo snel bergafwaarts gaan, een krasse bezuiniging op de uitgaven van den staat het eenige redmiddel kan zijn om te voorkomen dat ons land ten slotte afglijdt naar den afgrond van financieel bederf en ramp spoed. HOOGWOUD. Onze vrogere predikant, Ds. S. Baart de la Faille, thans predikant te Londen, zal Zondag alhier een predikbeurt vervullen. HOOGWOUD. Wegens vertrek uit do gemeen to is aan den heer G. Jonker eervol ontslag verleend als brandmeester aan de Langereis,; in zijn plaats is aldaar benoemd den heer J. P. Koopman. EEN DUUR EXAMEN. Men schrijft uit Breda aan de Tel., dat zich voor het toelatingsexamen tot de Kon. Mil. Academie slechts één jongmensch heeft aangemeld. Zij, die in het bezit zijn van het einddiploma H. B. S. zijn vrijgesteld van het toelhtings-examen. De examen commissie, bestaande uit ongeveer 20 leeraren, waar onder enkele officieren van de militaire academie te Breda, doch overigens uit verschillende doelen van het land, zal in voorvergadering bijeenkomen tot het vaststellen van dat examen. Daarna zal het examen dat ongeveer 9 dagen zal duren in Augustus a.s. worden afgenomen, waarna dit jong mensch, wanneer aan het toelatingsexamen is voldaan, deel mag nemen aan het z.g. rangschik- kings-examen dat gehouden zal worden voor alle adspiranten, die in het bezit zijn van het oinddiplo ma 5-j. H.B.S., ten einde hun opleiding voor de ver schillende wapens te kunnen vaststellen. Aan reis- en verblijfkosten en vacatie-gelden zal aan de leden van de hierbedoelde toelatings-exa- mencommissie moeten worden uitgekeerd een be drag van ruim f2500. WIERINGERWAARD. Dinsdagavond vergaderde de fokve: uoniging onder leiding van den heer P. Schenk Dz. Aanwezig 11 lo den Bij de opening wordt in 't bijzonder welkom geheo- ten de heer J. Mooij, die als nieuw lid voor de 18 maal ter vergadering is. De heer A. Keesman leest de notulen, welke on veranderd worden goedgekeurd. De heer Groneman vraagt, of er zich nog meerdere personen hebben opgegeven voor 14 daags onder zoek, waarop ontkennend wordt geantwoord. Alleen door de heeren Jb. Kaan Kz., van Hoora en Grone man wordt dit dus verlangd. Van het N.R.S. is het verzoek ingekomen om eeni ge photo's van mooie koeien met goede melklijsten. De heer Jb. Kaan Kz. zegt, reeds aan den heer Jon ker te Egmond aan Zee te hebben geschreven, doch geen antwoord heeft ontvangen. Wil evenwel nog maals aan hem schrijven en anders een andere pho- tograaf zien te krijgen. De heer Groneman zou 't desnoods ook wel willen doen, doch zegt, misschien ietwat kieskeurig te zijn, want hij zou de koeien alleen op zijn gunstigst wil leen nemen, d.w.z. mot een mooi vol uier. De contro leur had reeds 32 koeien genoteerd. Wordt verdor aan 't bestuur overgelaten. Verder is ingekomen een wijziging dor bepalingen in het Keurstamboek. Van den oud-penningmeester, den heer K. Zijp is een dankbetuiging ontvangen voor het door hem ontvangen blijk van waardeering. Volgt bespreking inzending tentoonstelling Alk maar, welke zal worden gehouden van 13—16 Sep tember. Voorzitter zegt, dat in de bestuursvergadering werd besloten zoo mogelijk met een of meer inzen dingen heen te gaan, We zouden het jammer vinden wanneer Wieringerwaard, die toch steeds succes heeft, niet was vertegenwoordigd. De heer Keesman is al eens rond geweest, doch de belangstelling is nog niet groot, om een paar groe pen te formeeren. Wel zijn er reeds een 15-tal parti culiere inzendingen., terwijl de heer Jb. Kaan Kz. een koe mot 4 afstammelingen wil heenzenden, üok kir den enkele koeien genoemd, die nog gekeurd moe ten worden. De heer R. Kaan is van oordeel, dat de heer E. Koster waarschijnlijk wel bereid zal zijn op een door hem te bepalen dag hierheen te komen. Het zou dan tevens een geschikte gelegenheid zijn om wat koeien bijeen te laten komen, om daaruit een paar groepen van 5 te kiezon. Aldus besloten. Bij de rondvraag zegt de heer Jb. Kaan Kz., dat door den heer A. D. Sleutel in de bestuursvergadering werd voorgesteld om de kosten te laten betalen door hen, die hun vee disponibel stelden en niet door de vereniging. De heeren Jb. Kaan on R. Kaan bestrijden dit standpunt. Men stelt het vee beschikbaar namens de vereeniging en is het dus niet meer dan billijk, dat de kosten ook do»r de vereeniging worden gedragen. Na nog eenige discussie wordt met 8 tegen 2 en 1 blanco aldus besloten. De heer Groneman vraagt nog, of koeien die reeds weg zijn, nog in het keurstamboeK kunnen worden opgenomen. Voorzitter meent, dat elk lid dit maar voor zich zelf moet uitmaken. Controleur Keesman is van oor deel, dat het verbazend zal tegenvallen. Hierna sluit mg. WINKEL. Aan de firma Kamp alhier is in afwijking van do arbeidswet vergunning verleend om voor die bloembollem- pelierij tot en met 15 Augustus a.s. door vrouwen van 18 jaar of oudier arbeid te doen verrichten, van Maandag tot en met Vrijdag van 7.307.30 of 10 uur per dag en des Zaterdags van 7.3012.30 of 5 uur. Het bloembollenpellen is een werk, vallende onder de regelen der Arbeidswet. PETTEN. Onze 'plaatsgenoot, de jongéh. A. Erijks is bevorderd van de 1ste tot de 2e klasse H.B.S. te Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE. Mej. Chr. Mol behaalde het diploma Boekhouden van de vereen. Mercurius. Zij genoot haar opleiding bij don heer Du Burck te Zuid-Scharwoude. NOORDSCHARWOUDE. De vergunning voor den verkoop van sterken drank in het lokaal Van "den heer Spronk is ingetrokken. I.ANGENDIJK. Aan de veilingen werden in de afgeloopen week ruim 4.000.000 K.G. aardappelen aangevoerd. Of er dus wat verbouwd wordt. OUDKARSPEL. De leerling der H.B.S. J. Schagen, die van de 3c naar de 4e klas bevorderd werd, is toegelaten tot de Zee vaartschool te Amsterdam. BROEK OP LANGENDIJK. Van de le naar de 2e klasse der H.B.S. is ook bevorderd D. Zaal alhier en El Zaagman te OudkarepoL OUDESLUIS. Storm, regen en niet best voorziene beurs, tengevolge van de malaise in de verschillende bedrijven, zijn zeker wel de oorzaak geweest, dat de kermis alhier, gehouden 16, 17 en 18 Juli buitengewoon stil is voorbij gegaan. Zondac, gewoonlijk de drukste dag, was het weer zoo slecht, dat do verschillende kramerijen en verdere vermakelijkheden, welke nog al goed waren - vertegenwoordigd, pas om' 6 uur werden geopend. Het

Schager Courant | 1922 | | pagina 1