Schaper Courant Raad Yan Schagen. DE WILDE JACHT TWEEDE BLAD. FEUILLETON. Zaterdag 22 Jnli 1922. 65sle Jaargang. No. 7064. Vergadoring op Donderdag 20 Juli 1922, des avonds te half acht uur. Voorzitter de heer P. Hopman, wethouder, secre taris do hoer A. C. Roggeveen. Afwozig de hoer Timmerman. Na opening der vergadering volgt de goedkeuring der notulen. Wordt overgelegd missive Commissaris der Konin gin, dat vorlof ia verleend aan den Burgemeester van 7 Juli tot 30 Juli a.s. Door den gemeente-opzichter is dankbetuiging in gekomen voor de toegestane gratificatie. Is ingekomen het verslag der Woningbouwvereeni- ging Schagen; dito verslag Noorderstnomtramweg- maatschappij; dito N.V. Spoor(Tram-)weg Wieringen- Schagen. Volgt verslag toestand Rijkslandbouwwlnterschool te Schagen. Wordt aangeboden verslag van het Gasbedrijf over het, jaar 1921. Totaal worden ingekocht 1.019.888 Kg. kolen, in voorraad was op 1 Jnuari 175.000 Kg., to taal 1.194.888 Kg. Er is verwerkt 1.194.888 Kg. In 1921 is geproduceerd 343454 M3. gas. De hoogste maand- produetie was in December, nl. 34755 M3. De grootste etmaalaflevoring was 1341 M3. op 30 December 1921, do kleinsto 012 M3. op 11 Juli 1921. De hoogste jaarproductie werd verkregen in 1913, nl. 399004 M3. Aan cokes is geproduceerd 17454 HJL. Er waren geplaatst 406 gewone en 301 muntgasme ters. Het buizennet is lang 5341 M., onderverdeeld in verschillende maten. De balans wees een eindcijfer aan van f71697.33, mot een winst van f5914.54 en vernieuwingsfonds van f 7169.18)4 en reservefonds van X 1548.08)4. De balanswinst dor goheele gasfabriek is f39723. In het winstcijfer van f5914.54 is begrepen f2800.45, als uit- keering Centraal Vorrekenkantoor voor brandstoffen. Bij het electriciteitsbedrijf waren aangesloten 804 tegen 267 ovor 1920. Er werden geplaatst 311 licht- en 31 krachtmeters, samen 342, tegen 291 in 1920. De to tale lengte van het laagspanningsnet bedroeg 4665 M. De hoogste maxlmalo belasting was in November nl. 51.768 K.W.U. Aangesloten waren 57 motoren, in totaal 151.5 P.K. Van het P.E.N. werden in 1921 ingekocht S0793 K.W.U. nuttig afgeleverd: licht 37354 K.W.U., kracht 26462 K.W.U. De balans sluit, met een cijfer van f 57078.87)4, met een winst van f 3017.63. vernieuwingsfonds f 1408.03)4 Afgeschreven is in totaal f7562.88. De stormschade bedraagt f 690.14. De hoer Rempt vraagt, of de leden het verslag thuis gezonden krijgen. Voorzitter antwoordt, dat do leden het verslag ge drukt thuis krijgen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Wordt ter tafel gobracht een staatje, Ingekomen van hot Polderbestuur, mot peilingen van de Laan- sloot. Voorzitter deelt hierover mee: Naar aanleiding van de opmerking van den heer Overtoom hebben B. en W. zich in verbinding go- stol d met het polderbestuur en blijkens de gedane peilingen moet het euvol niet gezocht worden in de diepte, doch in de breedte, waardoor <16 tchuiton el kaar niet kunnen passoeren. Bij een onderhoud met hot polderbestuur is overoengekomon, dat gemeente en poldor gezamenlijk verbeteringen zullen aanbren gen en wij hebben gemeend, dat de gemeente daar toe moest meewerken, omdat de polder niet zooveel belang bij oen betere vaart heeft. Vordor is overeengokomen de vaart ook verderop naar het Schager sluisje te verbeteren., zóó dat een goede, blijvende verbetoring wordt verkregen. Ook in dit opzicht heeft, het polderbestuur zich genegen verklaard in de kosten bij te dragon, zoodat eerlang een goode vaarverbotering is te wachten. Hot zal moeilijk gaan die verbetoringen in één jaar te doon uitvoeren, maar het kan dan ook desnoods volgond jaar gobouren. Voorstellen tot een en ander zullen eerlang ter ta fel komen. De luatste kosopnamo gaf aan, dat in kas was on moest, ziin f4798.37. Van God. Staten was goodkeuring ingekomen ver koop bouwterrein aan G. Meereboor; dito lo supple- naar het Amerikaansch door ZAND «REX Bewerkt door W. J. A. ROLDAJMÜÜ Jr. 8. Nagger scheen even eenig in zijn soort als Slone eenig was onder de ruiters. Naggor had verschillen de kleuren, maar zwart, was overheerschencL Zijn ro be was ruig, bijna wollig als van een schaap. Hij was groot, ruw van botten, lang van lichaam en van boe nen en had den kop van een oorlogspaard. Zijn bouw deed niet vermoeden, dat hij snol was. Hij had iets langzaams en zwaars over zich, iets, dat aan een oli fant deed denken, met de kracht en hetuithoudiugs- vermogen van dat dior. Sione verwijderde het pakzadel en do tasschen. De laatste waren bijna leeg. Hij bond het zadeldek op ikn rug van den mustang, maakte een kloin pakje \an zijn voorraden en bevestigde dat op het zadel- uek. Zijn deken gebruikte hij als zadeldek voor Nag ger. Van het keukengereedschap, dat de Stewarts ach tergelaten hadden, koos hij een paar kleine ijzeren pannen met lange stelen. De rest liot hij liggen. In zijn zadel tasschen had hij oen paar extra hoefijzers, een paar spijkers, kogels voor zijn geweer en een mes met een zwaar lemmet. „Geen rijke uitrusting voor zoo'n ver land", peins de hij. Slone sprak niet veel en wanneer hij het deed sprak hij Nagger en zichzelf tegelijk too. Blijkbaar verwachtte hij een lange jach, eon waarvan hij niet zou terugkeeren, en hoe licht zijn bagage ook was, toch zou die nog te zwaar worden. Dan stoeg hij op en reed de helling in Zuid-Ooste lijke lichting af. Een paar honderd yards van het kamp hield hij Nagger in en boog zich voorover in don zadel, om den grond te onderzoeken. Het duidelijke spoor van een paard was zichtbaar in hot harde zand. De hoef indrukken waren groot, bijna ovaal., volmaakt van vorm en blijkbaar vond Lin Slono ze heel mooi. Hij keek er lang naar en dan over de roode vallei naar bet donkere plateau. Het was de blik, dien de Indiaan op een vreemd land werpt. Dan liet Slono zich uit den zadel glijden en knielde neer om do paardesporon beter te kunnen nagaan. Een klein woinigje zand, dat gedeeltelijk droog en gedeeltelijk nat was, was in de indrukken gewaaid. Hij nam den noodigen tijd, om ze nauw keurig te bekijken, on trachtte zelfs ander zand in de sporen te blazen, om bot met bet andere te kun- toir kohjoH dito a^vordosdnR&GbiCTi Sfl® schrijvingen, betalingen onvoorziene uitgave», $e suppletoire begrooting.. Voor kennisgeving aangenomen. Van Ged, Staten was mededeeling ontvangen, dat de bijdrage van het Rijk in de gemeentehuishouding is bepaald op f 8158.80, en de nooduitkeering van het Rijk over 1922 op f6527.04. Is ingekomen van het P.E.N. een concept-contract voor het plaatsen van huurinstallaties voor electri- sche verlichting. De Provincie legt deze installatie aan voor haar rekening tot ten hoogste 9 lichtpunten met ten hoogste drie eenvoudige pendels en moeren en één stopcontact. Onder den aanleg is niet begrepen het noodige schilder-, metsel- en timmerwerk. De gemeente ver plicht zich do rekening voor de geleverde electri- sche stroom gedurende 5 jaar te verhoogen met een door de Provincie voor elke installatie op te geven bedrag, welk bedrag overeenkomt met VA pet. per maand van de aanlegkosten. De gemeente draagt geen geldelijke risico, maar is verplicht bij wanbetaling der stroomafnemers de le vering van electriciteit te staken. B. en W. stollen voor, om een dusdanig contract te sluiten. De heer Helder informeert, hoeveel aansluitingen met huurinstallaties er in de gemeente zijn en hoe veel aansluitingen er nog aangevraagd zijn. Inder tijd is ook een lijntje gemaakt op de Dorpen, omdat daar menschen waren, die een dergelijke huurinstal- latie wenschten. Later evenwel hielden die menschen zich niet aan de afspraken. Hoe is dat later gegaan, vraagt spr. In beginsel voelt spr. niet zooveel voor deze huurinstallaties en spr. vraagt, of overleg is ge pleegd met de Vereeniging van Ned. Gemeenten, of de Vereeniging van G. E. Bedrijven. Voorzitter zegt op deze vragen in negatieven zin te moeten antwoorden. De heer Helder zegt, de motieven van B. en W. te kunnen billijken, maar spr. gelooft Diet, dat er een meerder verbruik van is te verwachten. Op de ze wijze evenwol dringt het P.E.N. zich weer in ons bedrijf en dat vind ik niet goed. Dat is wel een be ginselkwestie, maar ik had daarom toch liever ge zien, dat eerst advies er over was gevraagd bij de Vereeniging van G. E. Bedrijven, omdat toch ook daar voorzit het P.E.N. buiten de stroomdistributie te houden. De heer Trapman antwoordt, dat geen overleg is gepleegd omdat het hier niet betreft een contract voor stroomlevering, B. en W. stellen zich hior niet zooveel van voor, het gebruik van electriciteit zal hier daardoor niet zoo vergrooten. Laat het er hoog stens 10 zijn, die zulk een installatie aanschaffen. Maar B. en W. hebben eveneens gemeend, hier te moeten meewerken. Voor de gemeente is er geen on- kelo risico, alleen wat administratie en dat mocht geen reden zijn om het aanbod af te wijzen. De heer Helder verklaart, zich wel bij het voor stel van B. en W. te kunnen neerleggen. Goedgevonden. ïs ingekomen een verzoek om ontslag van den on derwijzer Th. Roep, B. en W. stellon voor, dit ontslag tegen 1 September eervol te verleenen. Voorzitter zegt, dat het 2 jaar geleden was, dat spr. de eer had, doordat de burgemeester afwezig was, den heer Roep bij zijn veertigjarig Jubileum geluk te wenschen, Het is spr. een genoegen ook nu weer bij deze gelegenheid den heer Roep enkele woorden van waardeering te mogen toespreken. On der onze ingezetenen zal een groot aantal zijn, dat gedurende de 42 jaren dat de heer Roep onderwijs heeft gegeven, zich tot zijn oud-leerlingen zal kun nen rekenen en 't zal met veler instemming zijn als ik den heer Roep alle goeds wensch in zijn verder le ven. Teekenen van instemming. Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend. Van Ged. Staten zijn aanmerkingen gekomen op de instructie van den geneesheer en wel dat de schorsing is opgedragen aan den Raad, dit behoort aan B. en W. Niet juist wordt geacht dat bij schorsing de Jaar wedde wordt ingehouden ten bate der gemeente kas. Dit kan alleen wanneer deze schorsing gevolgd wordt door een niet-eervol ontslag. Tevens trok het de aandacht dat de vervanging van den geneesheer bij ziekte de kosten komen ten zijnen laste. B. en W. willen aan de eerste en laatste beden king tegemoet komen en zóó dat in geval van ziekto de kosten van vervanging voor 0 maanden voor rekening der gemeente komen. Aan de 2e opmerking willen B. en W. niet vol doen, aangezien behoud van Jaarwedde bij schor sing het karakter van straf ten deele doet verlo ren gaan. Goedgevonden. Het R.-K. Kerkbestuur verzoekt ultbetaUng krach tons art. 205 L.O. Wet. Volgens dit ftiii*el keeren de gemeenten voor het eerst over het J&u. 1922 aan de besturen van bijzondere scholen als Jaarlijksche vergoeding van de terreinen, gebouwen, enz. uit eon eom ton bedrage van zooveol ten honderd van do goschatte waarde als de 3 ton honderd rente- gevende Nationale Schuld op don eersten bours- dag van hot jaar dor schatting voor den verkrijger non vergelijken. Eindelijk stond hij weer op en sprak Nagger too. „We zullen vanochtend niet met Abe en Bill bo- hooven te dircusaieeron", zelde hij met voldoening. „Wildfire hoeft dat spoor gisteren vóór zonsopgang gemaakt1'. Dan stoeg hij weor op en bracht Naggor in een ga lop. Hot pakpaard volgde met een vlugheid, die be wees, dat hij veel van gezelschap hield. In een rechte lijn had Wildfire een spoor achter gelaten naar den kom van het dal. Hij was niet blij ven staan om te grazen en evenmin had hij naar water uitgekeken. Slone had gehoopt, een waterput te vinden in een der diepe aanslibberingen in de roode aarde, maar als er water geweest was, zou Wildfire het geroken hebben. Voor zoover Slone wist had hij in geen drie dagen gedronken. En Nag ger had in geen veertig uren water geproefd. Slone had een waterzak over den zadelknop hangen, maar het was zijn gewoonte om zich zoo lang mogelijk water te ontzeggen, tot zijn paard ook zou kunnen drinken. Evenals een Indiaan at en dronk Slone maar heel weinig. Hij moest vier uur stevig rijden voor hij in het midden van den kom van die groote,vlakke vallei kwam. Een netwerk van moerassen doorsneed het goheele midden, maar zij waren alle totaal uitge droogd. Om er over te komen behoefde Slone slechts Wildfore's spoor to volgen. En het was een bewijs voor Nagger'a conditie dat hij geen oogenblik van hot spoor van den hengst moest afwijken. Het was daar beneden in het laagland warm. De hitte steeg op, weerkaatst door het zand. Doch het was een Maartsche zon, die Slone weldadig aandeed. Do wind stak echter op en blies stof en zand in de gezichten van paard en ruiter. Behalve hagedissen zag Slone geen enkel levend wezen. Er lag voor Slone een eeuwigdurende en steeds grooter wordende bekoring in Wildfire's duidelijke, scherp afgeteekende sporen. Het was alsof iedere hoefindruk hom iets vertelde. Boven op de helling vond hij sporen, die aantoonden waar Wildfire stil gestaan en zich omgekeerd had. „Ha Nagger!" riep Slone triomphanteïijk. „Kijk eens! Hij is gaan rondkijken. Hij was benieuwd of we hem nog volgden. Hij maakte zich ongerust.... Maar we zullen uit het zich blijven, een dag achter!" Een mijl of iets vorder voor hem rees een grijze klip met scheuren erin en een reeks donkere ceders op de horizontale randen. Hij vermoedde, dat die scheuren de uitmondingen van canons waren en dat bloek ook zoo te zijn. Wildfire's spoor leidde naar de uitmonding van een nauwen canon met heel steile en hooge wanden. Nagger snoof den geur van water \foop een cje^eonde 2 heldere huid cjebruik 3 LIFEJ3UOY Z.EÊP Denk eens aan de honden den stoffige voorwepperv, welke U noodzakeUjkerwtfee dagelijks aanraakt! Dit te. vert gevaar op voor Uw huid. Uw zeep moet een sulver en afdoend IMrt. gingsmJÜdei «fin. Gebruik daarom IIFEBUOY HEALTH SOAP De «IJverende eigenschappen van UFEBUOY beschermen UW huid legen gevean afwierp, vermeerderd met A ten honderd. Blijkens acte van taxatie zijn gebouwen enz., ge schat op f 71500. De koers N.W.S. was op den eersten beursdag 56. De rente bedraagt dus 3: 0.56 5.35 vermeerderd met een A De jaarlijksche vergoe ding bedraagt dus 5.857 X f715 f 4187.75)4, te be talen in twee termijnen, 30 Juni en 31 December. De heer Rempt: Het zal wel verplichtend zijn. Goedgevonden. Voor zetters bieden B. en W. de volgende voor drachten aan: vac. Hopman de heeren P. Hopman en P. Koemeester; vac. Schoorl de heeren Jb. Schoorl en G. Rempt. Aldus worden de voordrachten samengesteld. Van den heer P. C. J. de Geus is het verzoek in gekomen om naast zijn perceel aan de Landbouw- dwarsstraat te mogen koopen een stukje grond, pl.m. 9.50 M2. B. en W. stellen voor dit te verkoopen tegen f 6.— por M2. Goedgevonden. Van de firma Tuinman en Voorman is ingekomen een adres over de vergrooting van de sluis in de Schagorsloot nabij de Schogerwaard, met verzoek om de sluisvergrooting, waarover aan het Polder bestuur een verzoek was gericht, te bevorderen en voor die vergrooting eventueel de kosten of een gedeelte daarvan te dragen. De heer Hopman doet hierover de volgende mede- deelingen: Toen het B. en W. bekend werd, dat de sluis zou worden drooggelegd hebben zij niet geaarzeld tot het polderbestuur het verzoek te richten om een conferentie, om te trachten meteon verbeteringen te krijgen, die meer doelmatig zouden zijn. Oorspron kelijk wekte het onze verwondering, dat de burge rij niet meer aandacht aan deze belangrijke zaak schonk, doch al spoedig bleek, dat dit slechts schijn was, getuige dit adres hier. Door onze ingezetenen ia er wel degelijk belangstelling voor deze zaak ge toond. Er is dan met het polderbestuur overleg ge ploegd en het polderbestuur is ons direct in zooverre tegomoot gekomen, dat het zich om uitstel van het op en de mustang hinnikte. Er waren ook sporen yan bergleeuwen exi elanden, zoowel als van kleiner wild. Slone sloeg hier zijn kamp op. De mustang was moe. Maar Nagger ging, nadat hij eerst flink ge dronken had, in het gras rollen alsof hij den tocht pas begonnen was. Na gegeten te hebben, nam Slone zijn geweer en ging uit om elanden te zoeken. Maar er scheen er geen in den omtrek te zijn. Wel vond hij vele leeuwensporen en tot zijn groot schrik zag hij, dat een ervan dat van Wildfire. volgde. Wildfire had in den canon gegraasd en zou waarschijnlijk 's nachts heel wat mijlen afleggen. Slone bedacht, dat, hoe klein zijn eigen kansen om Wildfire te van gen, ook zijn mochten, zij toch nog beter waren dan die van een bergleeuw. Wildfire was het listigste van alle dieren een wilde hengst; zijn snelheid en zijn uithoudingsvermogen waren onvergelijkelijk; zijn reuk was even scherp als van die dieren welke zich geheel op hun reuk moesten verlaten, om ze te waar schuwen voor gevaar; en wat zijn gezichtsvermogen betreft, geloofde Slone vast, dat geen, enkel hoefdier, behalve het bergschaap, dat aan groote hoogten ge wend was. zoo ver zien kon als een wild paard. Het maakte Slone wat zenuwachtig, dat hij in een streek kwam, waar leeuwen waren. Nagger was ze nuwachtig, iets wat hem maar zelden overkwam. Slone bond beide paarden met lange halsters vast en bracht ze op een dichtbegroeide grasplek. Dan legde hij den stam van een ceder op het vuur en ging slapen. Toen hij wakker werd en naar de bron ging, zag hij tot zijn spijt, dat er reeds vroeg elanden wa ren komen drinken. Blijkbaar waren er veel geweest. Een stieek met leeuwen was altijd een stieek met elanden, want de leeuwen volgden de elanden. Slone zat reeds in don zadel vóór de zon den ca nonmuur rood kleurde. Hij liet de paarden stappen. Van tijd tot tijd zag hij bewijzen, dat Wildfire voort durend verder gegaan was. De canon werd nauwer en de muren werden lager en het gras minder schaarsch. En steeds kwam hij hooger. Slone kon geen enkele aanwijziging vinden, dat dc canon ooit door iapers of Indianen bereisd was. Het was eon stille, lekker warme dag. Nu en dan bracht een klein briesje een geur van ceders, dennen en salie. Bij iederen bocht keek hij voor zich uit in de verwach ting het groen van dennen en het grijs van salie te zien. Toen hij midden op den dag op een plek kwam, waar Wildfire den galop aangenomen had, liet hij Nagger ook dien gang aannemen, en tegen zonson dergang was hij gekomen op een plaats waar do ca non nog slechts een ondiep ravijn was. En ten slotte verloor hij zich in een hoogte, waar hier en daar pijnboomen hoog boven de ceders en groote donker werk gewoed fcoaft tot eed, Statos, 953 verder overleg mogelijs te makca. Dit uitgtei Qeltfer is niet door Ged. Staten toegestaan. Dq buitendam van het droog te leggen gedeelte zal nu zoo ver wor den geplaatst, dat verlenging van de sluis mogelijk is en de mogelijkheid bestaat dus, dat een afdoende verbetering thans kan worden verkregen. De confe rentie heeft dus in zooverre succes gehad en wan neer nu de belanghebbenden worden opgewekt gel den bij elkaar te brengen, kan er met hulp van do gemeente, iets behoorlijks tot stand worden gebracht Verbreeding van de sluis is niet mogelijk., daarvan zouden de kosten te hoog worden en de aandacht is dan ook gewijd aan verlenging van de sluis. Er zal getracht worden een tijdelijke of blijvende verbe tering te verkrijgen. Maar daarbij hangt het af van den steun van belanghebbenden, omdat het groote plan, het groote kanaal, groote offers aan de ge meente zal vragen, en dus met het oog daarop op de gemeentekas moet worden geelt B. en W. hopen zeer binnenkort met bepaalde plannen te kunnen komen. Den heer Overtoom doet het groot genoegen, dat B. en W. deze zaak zoo flink hebben aangepakt. Niet zoodra bekend was dat de sluis zou worden droog gelegd, hebben belanghebbenden hun aandacht aan doelmatiger verbetering gewijd en het was met groo te voortvarendheid, dat de heeren Tuinman en Voorman zich tot het polderbestuur wendden, en meerdere lichamen opi medewerking hebben aan geschreven. Vandaag hetsft een inteekenlijst gecircu leerd en spr. kan meedeelen, dat toen hij de lijst vanmorgen inzag, zij geteekend was door 4 perso nen, voor een totaal bedrag van f1350. Spr. hoopt, dat dit goede voorbeeld door velen gevolgd moge worden. Voorzitter heeft met genoegen deze mededeelingen aangehoord en heeft goede moed dat er met steun van belanghebbenden iets goeds tot stand wordt ge bracht, zóó dat de vergrooting af is, ook voor de toekomst. De heer Roggeveen heeft met belangstelling de mededeelingen aangehoord en hoopt, dat de plannen die in bewerking zijn, een goede oplossing mogen krijgen. Er is groote behoefte aan betor, vaarwater en het groote kanaal zal vooreerst nog wel wat op zich laten wachten. De heer Rempt meent, dat de plannon tot gevolg zullen hebben,, dat de sloot ook meer moet worden uitgediept. Het spijt spr. dat de sluis niet breeder ge maakt kan worden. Voorzitter zegt dat dit laatste weinig zou geven omdat de sluis maar even smaller is dan die aan de Zeswielen. Zooalg straks is meegedeeld ligt het in de bedoeling dat het vaarwater wordt uitge diept, gezamenlijk met den polder en te trachten daarvoor een bruikbare baggermachine te krijgen. Do heer Helder deelt nog mede dat de sluis aan de Zeswielen van 15 op 2? M. lengte is ge bracht, maar dat de wijdte en drempeldiepte de zelfde is gebleven. De Schagersluis is vroeger her steld geworden en heeft men de drempel toen 10 c.M. verhoogd. Het ligt nu in de bedoeling do drempeldiepte weer met die 10 c.M. te vermeerde ren. De herstelling aan de Zeswielen is primitief, van hout, gebeurd, en men rekent op een duur van 10 jaar, waarna men hoopt dat de kanaalplan nen zoover gevorderd zijn dat die sluis verdwijnen kan; zoolang echter die sluis er nog blijft, heeft het geen raison de Schagersluis breeder of dieper te maken. Hoeveel zij langer zal worden zal afhan gen van de bijdragen van belanghebbenden. Aangeboden wordt de gemeenterekening. De ge wone ontvangsten bedragen f220.262.56, de uitga ven f 213.461.40%, dus het batig saldo is f 6801.07)4. De buitengewone ontvangsten bedragen f338.162.32, de uitgaven f341.584.38,. nadeelig saldo f3422.06. Dit Dadeelig saldo bestaat feitelijk niet, omdat van het Rijk nog moet worden ontvangen de declara tie schoolhouw terrein. Bij de gewone ontvangsten kan nog gerekend worden een annuïteit voor don woningbouw nog van het Rijk te ontvangen van pl.m. f5500, de salaristerugbetaling van 't Rijk on derwijzers UJLO.school plusminus f2000 en de 2 kohieren Hoofdelijken Omslag (navorderingskohier) ongeveer f 15.000.Deze genoemde bedragen feite lijk in den dienst 1921 behoorend, komen nu in den dienst 1922. De finantieele toestand der gemeente blijkt dus heel goed te zijn. Tot leden der commissie om deze rekening na to zien, worden benoemd de heeren Helder, Bregman on Van Nuland. Wordt aangeboden de achtste suppletoire begroo ting dienst 1921 en de derde suppletoire begrooting dienst 1922, en betaling post onvoorziene uitgaven, groot f309.40. Goedgevonden. Volgt de vaststelling verordening en instructiën Vleeschkeuringswot. Daarbij wordt overgelegd het advies der Gezondheidscommissie, waarin gevraagd wordt nieuwe keuring van vleesch uit andere ge meenten. B. en W. meenen daarop niet te moeten ingaan, daar ook in andere gemeenten de keuring overeenkomstig de bepalingen der wet moet worden verricht. Dat er vleesch, oorspronkelijk goedgekeurd, maar later bedorven, uit andere gemeenten kan worden groene zilversparren hoog boven de pijnboomen uit staken. En hier waren, plekken met frissche en geu rige salie en verdord gras. Het was de rand van een bosch. Wildfire's spoor tóng nog steeds verder. Slone kwam eindelijk bij ee& bosch je pijnboomen en hier vond hij de overblijfselen van een kampvuur en enkelic van steen gemaakte pijl punten. Indianen., die waarschijnlijk uit de tegenover gestelde richting van Slone gekomen waren, .moesten hier geweest zijn. Dat gaf hem moed, want waar Indianen jaagden, kon Jjjj ook jagen. Weldra kwam hij in een waar ceders „en pijnboomen in grooten getale begon nen .te jjroeien. Daar vond hij een duidelijk spoor, een donkere lijn ,die zelfs voor een ervaren oog moei lijk te zien was. Maar het was een spoor en Wildfire had dat g? nomen Slone hield hier halt voor den nacht. De lucht was koud. En de vocht bracht hem op het denkbeeld, dat er vrij dicht bij sneeuwbanken moesten zijn. De dauw lag reeds dik op het gras. Hij kluisterde de paarden en deed Nagger een bef aan. Een hel zou misschien leeuwen, die er nog nooit een gehooid hadden, bang maken. Dan legde hy een vuur aan en kookte zijn eten. HOOFDSTUK V Vroeg in den ochtend, toen alles nog grijs en de groote, donkere pijnboomen nog onwezenlijke hcMmim.cn waren, werd Slone door de koude gewekt. Zijn liandeu. waren zóó stijf, dat het hem moeite kostte een vuur aan te leggen. Hij ging ze boven den gloed staan warmen. De lucht was scherp en helder en rook 'alsof het vroor. Het daglicht kwam, toen hij midden in zijn ochtend maal was. Een witte rijp bedekte den grond en kraakte onder zijn voeten ,toen hij da paarden ging halen. Hij zag versche sporen van elanden- Dan, ging hij naar het kamp terug om zijn geweer te halen. Scherp uitkijkend naar wild, bleef hij naar de paarden zoeken- Het woud was open en leek veel op een park. Er waren geen gevallen hoornen of sporen van brand. Dan kwam hy bij een groote open ruimte, in het midden waarvan Nagger en de mustang met een kudde herten aan het grazen waren- Hij schoot een bok, die kramp achtig we^prong en de kudde trachtte te volgen, maar op don rand van de open ruimte neerviel. Slone bnead er een lendestuk uit, ving die paarden op, ging naar het kamp terug, bepakte on zadelde de paarden en volgde dan net flauwe spoor. Do woestheid van da streek, die hg binnenging, bleek heel duidelijk uit het feit, dat, toen hij langs de open plek kwam, waar hy een paar minuten te voren hef hert neergeschoten had, coyoten aan het vechten waren om bet karkas. Slons kon verscheidene honderden yards recht voor

Schager Courant | 1922 | | pagina 5