Ingezonden Stukken. Plaatselijk Nieuws. len morgen duurde Dit was geen pretiö voer de rij- del van een examen toelaatbaar te stellen, ders, de wegen werden daardoor aanTnerk^ijk. slécfe- Wij zullen nu moeten afwachten wat het resultaat ter en werd het dus tamelijk zwaar rijden, Vaa das van dit verzoek zal zijn. In elk geval is er nu aan- 68 personen, die zich opgegeven hadden, kwamen er leiding de zaak van de standpunten der wetenschap 49 op, waaronder drie dames, die den geheelen rit en van volksbelang te bezien. hebben gemaakt, Deze dames reden gemiddeld 17 WIJZIGING TRAMWEGREGLEMENT. K.M. per uur (20 K.M. was het gemiddelde tempo). Naar de „Tel." verneemt is binnenkort een Kon. Tot Medemblik vielen er 4 uit, in Hoorn kwamen besluit te verwachten tot wijziging van de bepalin- er 42 aan, tusschen Hoorn en Alkmaar viel niemand gen van Afdeeling V van het Tramwegroglement. uit. Ten slotte ariveerden te Schagerbrug 40 perso- Als gevolg daarvan zullen do diensttijden van het non, waarvan 18 precies op tijd. Er waren er dus in tramwegpersoneel mot enkele uren per week wor- ;den verlengd. P-1 Bepaald zal worden, dat een diensttijd twee malen G. jin een tijdvak van twee achtereenvolgende weken J- meer dan 12 doch niet meer dan 14 uren mag be- totaal 9 uitgevallen. De op tijd aangekomenen waren de beeren: Visser, Burgerbrug, T. Kossen, Schagerbrug, Breebaart, Winkel, Joh. Jansen, Schagen, H. H Groenewoud, Winkel, Jb. Zwaan Jz., IJmuiden, Jan dragen en de overige malen niet meer dan 12 uur Speur, Schagen, D. Él een, Winkel, R. Bilstra, Win kel, W. J. v. Loenen, Schagerbrug, N. P. v. d. Fluit Schagerbrug, A. Roos, St. Maarten, Jb. Grin, Aura Paulowna, Jb. v. Eekeren, Anna Paulowna, P. Kees man, Keinsmerbrug, J. Keuris, Ewijcksluis, A. Sij- brands, Stroet, C. P. Boon, Burgerbrug, D. W. Waar- denburg, Schagen. De drie dames waron mej. Bes, Schagerbrug, mej. G. Kossen, Schagerbrug, mej. N. P. Smits, St. Maarenbrug. De medaille, uitgeloofd door de firma A. en J. Prins, te Schagen, werd toegekend aan den heer W. van Waardenburg te Schagen. De uitreiking van de medailles zal a.s. Zondag plaats hebben in het café Broer te Schagerbrug. SCHAGERBRUG. Mot onze kermis krijgen, we zeker wat goeds to zien en te booren. Bij den hoer J. Broer wordt dan opgevoerd „Do Kribbebijter" on wel door het Kleine Tooneel van Noordscharwoude. HOE ONS GELD BESTEED WORDT! Men schrijf ons het volgende: Aan een boom zooleeggeplunderd mist men vijf, zes pruimpjes niet; of te wel: „Hollandsche eeomene" In onze omgeving stond, tot vóór enekele maan den, hoog op een duintop, de woning van een Rijks ambtenaar. Lange jaren was ze, hecht en sterk als zo was, mot hare omgeving, oen baken in zee; stond zo daar, hoog endroog, zoudt ge denken? Noen, geachte lezer, zij werd onherroepelijk afgekeurd wegens vochtigheid! 11 en tot sloopen veroordeeld. Er moest een betere, en natuurlijk drogere, wo ning geschapen worden, waarvoor werd uitgekozen het daarbinnen liggende polderland. Niettegcntaande de eenvoudige ambtenaar, van wege zijn hoogstbescheiden salaris, de voorkeur gaf aa i een veel kleinere en eenvoudiger woning, word voor hem een villa(tje) gebouwd, kostende, in totaal het luttele bedrag van ongeveer dertien dui zend gulden (zegge f 13000), Dit gevalletje dat van 's Lands berooide schatkist jaarlijks een bedrag van meer dan duizend gulden vordert, (8 pet. voor rente, afschrijving' en onder houd is niet te veel) wordt slechts ten deole gecom penseerd door een den ambtenaar op te leggen maximum huurprijs van ruim honderd gulden per jaar, zoodat onze veelbeproefde fiscus hier jaarlijks een nadeelig saldo mag boeken van minstens negen honderd gulden (zeggof900.of bijna hot salaris van den'ambtenaarlll Kent men helaas, niet dikwijls aan de vrucht den boom? Callantsoog, Aug. 1922. OPNIEUW VOGELCEOLEBA* De Rijkspluimveotoeltconsulent van het Nedorl. Proefstation to Beekbergen deelt mede, dat, terwijl de epidemieën te Rolde en Landsmeer nog vcrsch in het gemeugen liggen, thans opnieuw in Nederland do vogelcholera is uitgebroken. „Vermoedelijk"*, aldus bovengenoemd schrijver, „worden via België do laatste dagen kippen uit Ita lië ingevoerd die in 't Zuiden des lands voor lage prijzen aan den man worden gebracht. Blijkbaar zijn de ervaringen, die men vóór den oorlog met den invoer van hoenders uit Italië heeft opgedaan, van weinig nut geweest, en ziet do kipponhouder, om 'n direct klein geldelijk voordeel to behalen, hot groo- te gevaar voor besmetting met cholera nog stoods over het hoofd. Zoodra evenwel bekend was, dat kooplieden huis aan huis deze Italiaansche kippon een gewone rasloozo bonto kip verkochten, werd door den Rijksvoorlichtingsdienst voor pluim veeteelt poolshoogte genomen en werd al spoedig door den hoofdassistent Rijkspluira veeteeltconsu lent voor Brabant en Limburg in het dorp Horst cholera goconstateerd. Onmiddellijk werden maatre gelen genomen. De Rijksserum-inrichting verschafte serum en entstof, zooda do besmotto hoondorstapels konden worden ingespoten, terwijl getracht word, zooveel mogelijk alle gezonde hoenders van omlig gende boerderijen te enten. Uitgebreide telegrafische rapporten werden verzonden, ten einde in breeden kring bekendheid aan het uitbreken van des» ziek te te geven zoodat gegronde hoop bestaat, dat de ziekte tot stuan zal worden gebracht. Nade- -re bijzonderheden daaromtrent ontbreken voorals nog, doch rnen zij nu gewaarschuwd, geen hoenders to koopen van kooplieden, die men niet kent Het gevaar is niet denkbeeldig, dat men zal trachten, l1. ,ka KlïilrKnn,' ir. llinlr AOn. mag beloopen. De gezamenlijke duur van diensttijden on gedeel ten van diensttijden zal per twee achtereenvolgen de weken niet meer mogen bedragen dan: lo. Voor wagenvoerders en machinisten 114 uren; 2o. Voor de overige trein-beambten (o.a. conduc teurs) 120 uren; 3o. Voor bewakings-personeel 144 uren, 4o. Voor het werkplaatspersoneel 100 uren; 5o. Voor het remise-personeel, rijtuigpoetsers, 120 uren; 6o. Voor het overige personeel 128 uren. Voorts zal worden bepaald, dat voor het werk plaats- en remise-personeel in een tijdvak van drie weken niet meer dan 12 diensttijden ggheel of ge deeltelijk gelegen mogen zijn tusschen 12 uur des nachts en 6 u. v.m. Aan beambten moet in een tijdvak van 2 op elkaar volgende diensten tweemaal onafgebroken rust van 10 uur gegeven worden en de overige malen 12 uur. Konden bij het thans geldende reglement slechts ruston tot een maximum van 2 uur van den dienst tijd worden afgetrokken, welke tusschen 11 uur v.m, en 3 uur n.m* werden genoten, in het nieuwe reglement zal worden bepaald, dat alle rusten, wel ke worden gegeven tusschen 9 uur v.m. en 9 uur n.m. van den diensttijd zullen mogen worden afge trokken. Rusttijden van minder dan een half uur, gegeven tusschen 9 uur n.m. en 9 uur v.m., zullen niet mogen worden afgetrokken. Behalve voor het onderhoudspersoneel zullen alle van den diensttijd af te trekken rusten op stand plaats moeten worden genoten. EEN QUAESTIE OP MARKEN. Op het eiland Marken is een niet onbelangrijke quaestie op onderwijs-gebied. Vroeger waren daar een o. 1. school en een Christelijke op Gereformeer den grondslag. In 1921 werd nog een „Vrije Christe- - lijke" school gesticht, met gevolg, dat op do o. 1. v?°r. de invslidilerfwerwkering door middel van hot nml.'k'An van <4 t/£/-m «w><, fc <->„ /lof ty1 „/in tnnnh. gemeente tot varantie-oord gekozen. De kerkeraad der Geref. Kerk te dier plaatse had dezen predikant verzocht tijdens de vacantie van eigen leeraar j.1. Zondag te willen voorgaan in den dienst des Woords. Zondagavond vulde zich het kerkgebouw met een groote schare toehoorders. Alleen in de voorste rijen banken waren nog enkele plaatsen onbezet en daar nam de zuster met de kinderen van den tijdelijk daar verblijvenden predikant plaats. Al spoedig trok het de aandacht, dat deze dame met „ongedekten hoofde" het kerkgebouw was bin nengekomen. Nog viiór de godsdienstoefening was aangevangen, begaf de koster zich naar 's predikan ten zuster en verzocht haar het kerkgebouw te wil len verlaten. Zij voldeed aan dit verzoek, vernemen de dat de koster handelde op last van den kerke raad, die hem liad opgedragen geen vrouwen met ongedekten hoofde in de samenkomst dep gemeente toe te laten. TEGEN EEN PAAL. Op don sterk hellenden Holleweg ouder Ubber- gen is Zondag een 21-jarige Bosschenaar, die dezen weg per fiets afreed, in snelle vaart, waarbij hij het stuur kwijt raakte, tegen een paal gereden. Hij werd zwaar gewond en vervoerd naar het sanato rium van de broeders van St. Joannes de Deo, waar hij enkele uren later is overleden. TERUGBRENGING VAN HET AANTAL WETHOU DERS TOT 5? Uit Amsterdam, 15 Augustus. Het moet in de bedoeling van wethouder Vliegen liggen, om na de behandeling in den Raad van de voordracht in zake de reorganisatie van het L. O., als wethouder te be danken en zich geheel te wijden aan zijn Kamer lidmaatschap. Noor wij voorts vernemen, bestaat er in den Raad een stronming om na het bedanken van den heer Vliegen, het aantal wethouders op 5 terug te bren gen. Tel. CIRCA 1000 EUROPEANEN WERKLOOS. Uit Weltevreden, 14 Augustus. Een eriquete van het Arbeidskantoor inzake de werkloosheid onder Europeanen wijst uit, dat circa 1000 Europeanen werkloos zijn. Plannen zijn in bewerking om do werkloozen te steunen, alsmede den kleineren land bouw middels gemakkelijk verkrijgbaar te stellen perceeleri. BEZUINIGING INVALIDITEITSVERZEKERING. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Tilburg en omstreken heeft aan den minister van Arbeid ge schreven: Het zal niet onbekend zijn, dat de ergernis van handej en nijverheid over het huidige stelsel van premiebetaling s. slechts acht leerlingen, (waaronder drie- schip pers-kinderen) overbleven. Met goedvinden van Ged. Staten werd de opon- baro school opgeheven, met dien verstande dat aan; die enkele leerlingen huisonderwijs zpu gegeven worden. De onderwijzeres, die op wachtgeld werd gesteld, zou dan met het huisonderwijs worden belast, te gen vergoeding van flOOO per jaar. In April waren er nog slechts twee leerlingen, wier ouders open baar onderwijs verlangden, en dat dan ook aan het gemeentebestuur mededeelden. Er is toen nog getracht een der ouders te bewe gen, do handteekening van het adres terug te ne men, doch dit geschiedde niet. In de raadsvergadering van 5 April 1922 werd besloten niet in te gaan op het verzoek van de ou ders, ora huisonderwijs te geven. Het raadslid, de heer G. do Jong, die de eonige te genstemmer was, is tegen dat besluit opgekomen bij Ged. Staten, o.a. op grond, dat reeds overeengeko men was, huisonderwijs te geven, en dat nu de ou ders. die openbaar onderwijs voor hun kinderen verlangden, gedupeerd werden. Daarop hebben twee leden van Ged. Staten (de heeren Gerhard' en Houbrecht), een onderhoud gehad met den Raad. Na afloop dier conferentie is evenwel weder met op een na algemeene stemmen besloten voor die twee kinderen geen huisonderwijs te geven. Misschien zal het nu erop uitloopen, dat Ged. Sta ten ingriinent ARROND. RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting ven Dinsdag 15 Augustus 1022. Uitspraken: Jan Groot, Helder, ged, rijwieldiefstal, 6 mnd. gev. A. H. do Bie, Tiel, ged, diefstal, 3 mnd. gev. Willem Snel, zwervend, ^oA, iBmUooperij, 3 dagen hechtenis en opzending voor dein tijd van 2 jaar en 8 maanden. Wijnand Jac. Dumas, ged., diefstal, met braak, 12 maanden gev. ZUIDSCHARWOUDE. De heer G. de Jong alhier is herkozen als lid van het Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Geh. Onth. Bond. BROEK OP LANGENDUK. Met een genoegzaam aantal deelnemers is alhier een cursus in Boekhouden geopend. 0NEGATIEVE BEZUINIGING. de geïmporteerde dieren, die blijkbaar in flink aan- i jn afwachting van de positieve bezuiniging, schrijft tal zijn aangovoord, elders te plaatsen en dat zij j L-;(mous) in „De School met den Bijbel", gaat do nc- ovor het geheele land zullen worden verzonden, j gatieve bezuiniging ongestoord haar gang. Zoodra iets naders hekend is, zullen direct mede- Te Leiden staan elf onderwijzers op de voordracht declingen worden verspreid. tot benoeming van even zoovele hoofden, wegens Het eenige afdoende bestrijdingsmiddel tegen het j de splitsing van een even groot aantal twaalfklas- uitbreken van hoendercholera is, het sluiten der sige openbare scholen in het dubbel aantal zesklos- grenzen voor dieren van een bepaalde en bekende sige scholen. horkomst, die gevaar voor besmetting opleveren." voor elke school, die gosplitst wordt, komen nu BURGERBRUG. twee hoofden in plaats van een. Noodzakelijk ge- Met den aanleg van do waterleiding is hier een jj volg: zeer verhoogde jaarwedden voor elf nieuwe begin gemaakt, door bet aanleggen van een buis j| hoofden. door de Groote Sloot. Daardoor zal men bier ook ten Aander gevolg: een twaalfklassige school waarin 'de nadeelen van het klassikaal onderwijs veel ge ringer zijn dan in een zesklassige, verdwijnt, om door 2 duurdere, doch minder deugdelijke zesklas sige inrichtingen vervangen te worden. Verdere gevolgen: voor elf nieuwe scholen nieuwe stellen klassikale leermiddelen en voorts min of moer kostbare verbouwingen. En dat alles, terwijl het geroep om inderdaad noodzakelijke bezuiniging groot is. Kon er niet gewacht worden op de beslissingen die bij de behandeling van de voorgestelde techni sche bezuiniging genomen kunnen worden?" BISSCHOP CALLIER. Het gouden feest van mgr. bisschop Callsèr is be den te Haarlem zeer luisterijk gevierd. De St. Bavo was versierd met groene en witte rozen, en aan de muren en pilaren hingen onderscheidene banieren. Onder de aanwezigen waren on,. de commissaris der koningin in Noordholland, jhr. mr. dr. A. Roëïl, de burgemeester, de heer C. Maarschalk en eenige vertegenwoordigers van het gemeentebestuur. Ook waren vele geestelijke autoriteiten en hoog waardigheidsbekleders in groot ornaat aanwezig, o.a. de vicaris-generaal mgr. Molmann, plebaan L. G. A. A. Westerwoudt. Toen de hooge jubilaris het kerkgebouw binnentrad, brachten de duizenden aanwozigen eerbiedig hun groet. De bisschop droeg do pontificale H„ Mis op; waarbij o.a. assistentie verleend werd door mgr. Molmann, vicaris-generaal, mgr. Taskin, praoses van het seminarie te Warmond prof. Dessems uit Leiden en mgr. deken Bosman uit Het versterkte zangkoor zong onder met den kroonprins on de prinses van België, dio zich aan boord begaven, waarna de „Alpha III" in zee stak, teneinde een bezoek te gaan brengen aan het voormalige interneeringsoord op Urk. Des avonds was het jacht alhier weer voor den wal en gister ochtend nam het gezelschap per auto de terugreis aan. HEER HU GO WAARD. De Algemeene Synode der Nedorl. Hervormde Kerk heeft uit het fonds tot verbetering der schraal ste predikantstractementen, aan Heorhugowaard toe gekend i 350. TEXEL. Door de Algemeene Synode der Nederl. Herv. Kerk is voor den verbouw van de pastorie uit het fonds van noodlijdende kerken en personen toegekend f 4000.terwijl voor de kerkelijke gebouwen te Eier- land is toegestaan f350.-—. DE FINANCIëN VAN WORMERVEER. In oen uitvoerige correspondentie uit Wormerveefr' aan Het Volk wordt o.a. medegedeeld, dat geen enkele bank bereid is gebleken ©en lecning van deze gemeente te plaatsen. De correspondent wijst cv echter têgeiykor- tija op, dat uit do thans ontvangen bec- „iin^en1 blijkt, dat coen enkel bedrijf over 192l vcri>s heeft opgeleverd, dus boven zijn begrooting ia gekomen on. het gasbedrijf zelfs een belangrijke winst heeft gemaakt. Wat do gemeentehuis houding aangaat, wu;> de inkom stenbelasting geraamd op f 370.000. Begin 1923 (blijk baar bedoeld 1922) werd meegedeeld door do inspectie der belastingen: liet wov.;t, f 270.000. Eonige maanden geleden was het reeds f 34\1.(XV). En heden ontvangen wij ae verrassende mededeeltn£ io inkomstenbelasting zal opleveren f 430.000. V'ij dus l 60.000 méér dan geraamd is ontvangen De faillissementsaanvraag (indertijd" door de Amstcr- damsche Bank) had, volgens den correspondent, gerust achterwege kunnen blijven. En hij gaat dan voort: „tegenover -een vatsen schuldenlast, toon wij aan hot bewind kwamen, van f 800.000 hebben wij* thans ruim f 500.000 schuld en waren onze kösgeldlccningen toen: f 700.000 thans zijn ze: f 267.000." De ljerichtgever vernam verder, op welke voorwaarden het rijk bereid ha .Wormervccr door middel van de Bank voor Nederlandsen© gemeenten aan kasgeld te helpen. Hij gelooft niet vdat het gemeentebestuur deze voorwaarden zat aunnemen. Het zal zich, meent hij, zeker niet. onder curateele toten stellen. Do voorwaarden zouden n.1. hierop neerkomen, dflt de geheele zelfstandigheid van het ge meentebestuur ten offer moet worden gebracht. plakken van zegeltjes algemeen fs, en dat, mede tenge volge van de Btoefe cmrtjgor malaise, die bezuiniging op elk gebied tot een dringenden eisch maakt, deze ergernis tot een groote ontstemming is gegroeid, vooraf waar tot nu toe ingrijpende maatregelen om tot bezuiniging op dit deel der organisatie van de sociale verzekering te geraken, achterwege zijn gebleven. Onze Kamer, wier leden uit den aard huneer positie zeer vaak de klachten van handel en industrie over de huidige organisatie van die invaüditeftsvverzekering ver nemen, nam dan ook met bijzïïondere instemming kennis van do medcdeeling van Uwe Excellentie itn dc memorie van antwoord aan do Eerste Kamer op het voorloopig verslag over de begroeiing van uw departement voor 1922, dot bjj u roods sedert begin Mei j.I. hot denkbeeld in overweging is, om do Invaliditeitswet zoodanig to wijzigen, dat de rentckaarten en de premiebetaling door mkidól van het plakken van rentezegoto komejn te ver vallen. Het zou onze Kamer bijzonder aangenaam zijn, van Uwe Excellentie te mogen vernemen, of deze overwé- gbgen reeds tot eenige conclusie geleid hebben, en zoo ja, lot welke. Waar handel en industrie thans zoo zwaar door de malaise worden getroffen, mag zij* 'terecht ver wachten, dat de noodi^e spoed bij hel ontwerpen van do dringend noodige wijzigingen door de overheid betracht wordt. Intusschen begrijpen wij volkomen, dat het nog wel, rT__rJU ©enigen tijd zal duren, alvorens oeüi nieuw stelsel vankracht) voortaan eens wat meer wilskracht toont premibetoling zat zijn ingicvocrd. Anderzijds mag naar om oon eenmaal aangegane verplichting ook to vol Schagen, 16, 8, '22 Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u, om eenige plaatsruimte in uw voel gelezen blad; bij voorbaat mijn dank. Het is mij een behoefte om naar aanleiding der uitgeschreven medaillovvedstrijdon van de alhier ge vestigde verecniging „Qusosego" do houding van ëén der ingeschreven vereenigiiigon, namelijk S.D.W. van Oudorp onder do aandacht der andere vereni gingen te brengen. Genoemde voreeniging schroef na ontvangen uitnoodiging ook in, voor do medail lewedstrijden en moest aanvankelijk 6 Aug, 1.1. spo- len, Op haar verzoek werd vrijstelling verleend, daar hot dien datum kermis te Oudorp was en werd hot uitgesteld tot 13 Aug. Enkele dagen hiervoor op nieuw een schrijven, nu weer orn vroegor te kun nen spelen, daar zij dien dag ook nog tegen Hol land moesten spelen. Onbegrijpelijk, reeds drie we ken wisten zij, dat ze naar Schagen moesten, on danks dat, vragen zij om hot hoole programma to wijzigen, daar zij dien wedstrijd tegen Holland niet wildon afschrijven. Ter wille van hot goeden vor- loop berustte Quosogo ook hier maar woor in en be richtte, alsdat zij er moe accoord ging; met als re sultaat dat Zaterdagavond bericht kwam van S.D. W., nisdat zij verhinderd waren, daar Schagen Zon dags haast niot was to bereiken. Ziedaar een moor dan beneden poil zijnde houding van de hoeren voetballers van Oudorp. Het is te hopen, alsdat S.D.W., (Sterk Door Wils- de moening van onze Kamer «niet langer getalmd worden met Jiet tolatcmdbrengcn van bezuinigingen, die reeds thpns binnen het raam der thans vigoerende we! mogelijk zijn. Op dc eerste plaats komt dun naar onze meening In aanmerking beperking van het aantal Raclen van Arbeid. Het wil onze Kamer voorkomen, dat in deze richting belangrijke vermindering van kosten te bereiken zou zijn. Daarnaast stellen wij ons de vraag, of opheffing van de functie van secretaris en van. bezoldigd plaatsver vangend Voorzitter van den Raad van Arbeid niet mo gelijk zou zijn, terwijl naar onze mecniing verdere beper king op personeelsuitgaven ernstig onderzocht zou die nen to worden. BEZUINIGING. Wij lezen in „De Residentiebode": „Zooals men weet is enkelo jaren geledon het de partement van Koloniën aan de achterzijde uitgo- brongen, anders zouden zij ook wol eens hot spreek woord op zich t.oo kunnen passen, dat luidt: Zo mo gen me niet. lijden, maar ik maak hot er ook naar. U, mijnheor do Redacteur, beelefd dankend, toe ken ik, J. DRAAIJRR9, Magnusstr. 40. westen van de sloot leidingwater kunnen betrekken, en zal de zuivolfomlek „De Dageraad" dit eveneens kunnen doen. BURGERBRUG. De Harmonievereentging te Petten zal a.s. Don derdag op het erf van don heer A. Eriks een open- luchtuitvoering geven. BURGERBRUG. 'In het begin der volgende maand zal voor belang hebbenden alhier de beer Siobesma te Leeuwarden een lezing houden over het nut van eenvoudig bookhouden. Dit naar aanleiding van het houden van een cursus in die wetenschap, welke door het Nut alhier in de maanden October, November en De cember zal gegeven worden. BLOEDVERGIFTIGING. Een gemeentearbeider te Tiel krabde de vorige week een puistje op zijn neus stuk. Tengevolge daarvan ontstond bloedvergiftiging, waaraan hij gis teren overleden is. DOOR GAS BEDWELMD. Te West Souburg is gistermorgen een alleenwo- nond man bewusteloos gevonden ton gevolge van een gaslekkage. Hij is naar het ziekenhuis te Vlis- singen overgebracht. DOOR EEN TREIN GEGREPEN. Gistermorgen is nabij Varseveld een dorschmachlne die den spoorwog passeerde, door den trein uit Dinxperlo gegrepen, en totaal vernield. Do bestuur der, Klein Hessolink, werd zeer ernstig aan hoofd on been gewond. DE MAGNETISEUR H. SPOELSTRA. Verleden week is vermeld, dat do waarnemond burgemoester van Amsterdam het optreden van de hooren H. Spoolstra en A. Albert, psj-cho-therapeu- ten en magnetiseurs, had verboden. De heer Albert schrijft thans, na herinnerd te hebben aan ©en aan- tal geslaagde séances in diverse plaatsen, dat de heer Spoolstra en hij geen openbare séances meer zullen geven, doch zich met oen verzoek tot de Tweede Kamer zullen wenden om zooals dat reeds in Duitschland het geval is magnetiseurs bij do wet toe te laten, opdat hun dezolfde rechten kan worden toegekend als dé artsen thans hebben. ?A\ zullen vragen het beroe^ „magnetiseur" door miê- VERKOCHT. Het woonhuis van wijion movr. A. Waiboer, aan de Laagzijde alhier, is in eigendom overgegaan aan don hoer Jb. Waiboer te Alkmaar. EEN VREEMDE GESCHIEDENIS. Ouder bovenstaand opschrift vormelddon wij In een vroeger nummer een verhar' va;* een aanran- ■Pi ding in den Ruigenweg, wac.- i, slachtoffer, B. breid door optrekking van een nieuw gebouw, dat genaamd, in dienst van don L.T.B., „Handelsraad", door lange gangen met het oude departement is to Schagen, van een bedrag van f400 was beroofd, verbonden. enz. Die gangen waren aanvankelijk wit gepleisterd, Het nader onderzoek hooft uitgewezen, dat dit fan- maar dit beviel den heeren niot en daarom werden tastiseh verhaal door B. upgedlscht is. Een door hot vorige jaar doze muren beschilderd, wat eon ta-hom gepleegde oplichting, bestaande In net niet ver mei ijk kostbaar karweitje was. antwoorden van gelden van den L.T.B., door hom Maar wat heeft men nu gedaan? guincasseerd, zal hieraan niet vreemd zijn. Men heeft thans deze beschilderde muren opnieuw 1 Wij vernemen, dat B. een groot deol van het ver- bepleisterd on gewit en verder opgesierd met witte miste bedrag heeft vergood. Hot zaakje zal voor B. tegels, een karweitje, waarmede al een vijftal we- nu nog wel een staartje krijgen. ken een zestal werklui bezig zijn, en wie weet dat in dit vak de hoogste loonen worden betaald, be grijpt dat deze liefhebberij buitengewoon kostbaar is. ..We hoorden dan ook vertellen, dat deze gril van een of anderen hoofdambtenaar de schatkist niet minder dan f60.000 kost. We vroegen aan de personen, die daar aan den „WEET JIJ 'T?" Vrijdag en Zaterdag, 25 en 26 Augustus a.s. komt. hot rovuegezelschap Ter Hall met de nieuwste re vue „Weet jij 't?" in het Noordhollandsch Koffie huis van den heer Zwaag. Overal heeft deze revue een reuzensucces en tal van recencies vertellen ons, dat. Het Utrechtsch Dagblad schrijft o.m.: Dat ter Hal's revue in Utrecht nog populair is, arbeid waren, waarom deze pas-beschilderde muren heeft, de avond van gisteren bewezen. De Tivoiizaal nu weer werden gewit en betegeld. En het antwoord was? j was bij deze eerste vorstelling van de revue stamp- vol, wat anders in onze goede stad niet bepaald te Men vond dat deze beschilderde muren zoo'n som- deen gebruikelijk is. Maar de naam ter Hall is al beren indruk gaven aan de gangen en daarom werdvoldoende om een druk bezochte verkiezingsverga- dit pas-geschilderde werk op deze wijze weer teniet dering te hebben, en zou dan de revue voor een niet gedaan. volle zaal looper.? Nu we toch over bezuiniging spreken, willen we Buziau, de beide Nieuwenhuizens on Roosje (mej. rok eens- wijzen op een andere geldverknoei.ing. Rijnvis) waren weer op 't appèl. We willen liever Wie thans het Binnenhof overwandelt, ziet daar j geen vergelijkingen maken ter beantwoording van om de fontein een kostbaar houten huis getimmerd,de vraag, wat ter Hall's revue zou zijn zonder deze met ruiten en deur erin. I kopstukken, maar geconstateerd mag toch worden Weet ge waarvoor? 't feit, dat de heel© avond op hen drijft en niet het Om do fontein schoon te maken 1 minst op de beide humoristen Buziau en Nieuwcn- We weten niet of dit per se moet gebeuren, onder huizen Jr., die allebei den uitvinder uithangen. Kris een bedekte ruimte en of dit karweitje, dat zoo bui- en Kras ze kunnen natuurlijk geen ernstig woord t.engewoon kostbaar is, niet een jaartje had kunnen over hun lippen krijgen, en al zijn hun aardigheden wachten. In het eerste geval had men toch ook kunnen vol staan met een afdak te maken van zeildoek in plaats van een geheel houten hiïi3 te timmeren, dat met een duizend gulden niet betaald is. hier en daar niet. bepaald aan den hartigen kant, de manier, waarop ze de zaal in worden geslingerd is en blijft origineel. Een vorig jaar hebben wij al eens geconstateerd, dat Buziau zijn confrère was voorbij gestreefd, een uitspraak, die wij na gisteravond mee- Amsterdam. USUJ leiding van den heer P. J. van Kessel de Missa Fes-; in de departementale sleur, tiva van Ph. Loots. f J~*4 t En wat de urgentie der schoonmaak betreft, wijnen te kunnen handhaven, al dient opgemerkt, dat komen nogal eens over het Binnenhof, maar wij1 Nieuwenhuizon d.oor eene lichte ongesteldheid niet hebben niet bemerkt, dat deze fontein leelijker was bijzonder gedisponeerd was. Maar Buziau was de dan het vorige jaar. man, die de lachspieren wist te ontketenen, dat zo We gelooven dan ook, dat we, soowel wat het een daverden door de zaal. En de pret culmineerde in de als het andere betreft, de oorzaak (moeten zoeken I loge-scène, als 't gezelschap naar „De twee weezen" Na de kerkelijke plechtigheid had op een versierd f ten antwoord: gaat kijken, en Kris heel naief vraagt „of die wee- Op een vraag, of dit alles noodig was, kregen we zen wel echte weezen zouden wezen", waarop Kras terrein naast do kerk een huldiging in de open lucht plaast, waarbij 2000 kinderen uit verschillende parochies een feestlied zongen. De plechtigheid werd mot het gemeenschappelijk zingen van het Jied „Roomsche blijdaschap" bosloten. Later hield de bis schop receptie. ZIJ HAD GEEN HOED OP. Men meldt aan de Stand.: antwoodrt, dat'ie 't niet weet tot z'n leedwezen. Hot j Do fontein moet om den zooveel tijd schoon ge- gegeven in deze scène is natuurlijk 't meeleven van maakt worden en dit geschiedt altijd op dez® wijze. I 't „hoogste" rangspubliek met. 't tooneel, dat Buziau, Daarom is het om moedeloos te warden. werkelijk geestig chargeert. En niet onaardig is ook Vechten tegen deze departementaio geldwegsmij-1 z'n opmerking, „dat je van da villa van Broekhuijs terij is vechten tegen de bierkade.'* I niet moer hebt gehoord". OP BEZOEK. Zooals altijd, is in deze jublieums-revue (het is do Men meldt uit Kampen: 25ste) weer bizonder gorg besteed aan de costurnes. Zondogavcnd kwam het jacht „Alpha TÏI" van Zoo komen ten tooneole de verschillende modes van- B1CU „Alpha Hl" van Hl Een predikant der Geref. Kerk had uit drukke den Belgischen consul te Amsterdam alhier uit zee af 1800, te beginnen met de hoepelrok en eindigende omgeving een om haar natuurschoon veel geprezenbinnenloopen. Maandagochtend arriveerde een auto bij het modern© avondtoilet, Zelfs do queue do Pa-

Schager Courant | 1922 | | pagina 2