De dans der getallen. Seriewedstrijden N.V.V. II Nieuwe Niedorp. Zondag 17 September Binnenlandsch Nieuws. Md rktbericlitfciQi, Predikbeurten. vonden dat, dat bureau, dat toch J uitsluitend voor gemeentezaken wordt gebruikt-, door den secretaris be taald werd. B. en W. besloten daarom dat bureau voor 1 50, wat een billijke prijs is, aain te koopen. De heer De Vries kan zich daarmee ook wel vereni gen., allee^n vond hij het eigenaardig dat den vraad hiervan geejn mededeeling was gedaan. De heer Francis weet niet bij welke gelegenheid, maar er ds wel over gesproken. De gemeenterekening wordt hierop vastgesteld. Aangeboden wordt de gemeentebegrooting over 1923, sluitende in ontvangst en uitgaaf op f 86070.80, onvoor zien f 5450.87. Was over 1922 de hoofdelijke omslag f 24000, voor 1923 is hij geraamd op f 12000. Dit gunstig resultaat is verkregen 'door het buitenge wone saldo van 1922, noodujtkeering en afschaffing aftrek, over te brengen op 1923. Het is de gewoonte een dei-gelijk saldo op de begrooting van 2 dienstjaren later te brengen- doch met het oog op de malaise in den tuinbouw hebben B. en W, het in plaats van 1924 op 1923 gebracht De rekening van het 'Burgerlijk Armbestuur sluit In ontvangst en uitgaaf op f 6887, met een post gemeente subsidie van f 3500. Volgt vaststelling der instructie voor den opzichter der algemeene begraafplaats. In die verordening wordt ook gerept over snoei werk. De heer De Vries wijst op de mogelijkheid dat iemand wordt benoemd die niet direct bekend is met snoeiwerk. Voorzitter deelt nu mede, dat over dat punt geen eenstemmigheid was bij B. en W. Voorzitter wil n.11. dat het snoeiwerk gebeurt door een deskundige en dat de opzichter der begraafplaats daarbij hulp verleent, de wethouders evenwel willen bet snoeiwerk aan den opzichter der begraafplaats opdragen. Zoo ipoodig,, in den beginne mot deskundige voorlichting. Het resultaat van een uitvoerige discussie hierover is., dat de overige raadsleden met den Voorzitter meegaan en de instructie aldus zal worden gewijzigd. De heer Francis wees ook nog op den tegenwoordigen verwaarloosden toestand der begraafplaats. Voorzitter erkent, dat het den Jaatsten tijd wet wat te weruschon heeft overgelaten, maar dat is wellicht te wijten aan 't feit, dat de opzichter zijn werkzaamheden elders had. Volgt benoeming van een opzichter der algemeene begraafplaats. Er waren 13 sollicitanten en B. en W. bicden de volgende alphabelische aanbeveling aan: W. Elzinga, D. Floor, A. van Strien, P. de Vries. De heer P. de Vries wordt met 5 stemmen benoemd; 1 stem op den heer Van Strien, terwijl de heer De Vries zich van stemmen onthield. Indiensttreding 19 Sept. a.s. De hoer Bakker informeerde nog of de sollicitanten op de hoogte waren van de instructie, speciaal omdat er meerdere werkzaamheden in worden vermeld. Voorzitter meent,, dat de sollicitanten voldoende weten, wat werk gedaan moet worden. Sluiting. Berlijn, September. (Particuliere correspondentie.) De beurs spreekt in getallen. Nadat de Staatslieden van Frankrijk en Engoland hadden gesproken, is de beurs aan het woord geko men en hot is alweer vrij lang geleden, dat het sen sationeel scheen, dat de Dollarkoers do 1000 had overschreden. Het is geluk voor de clandestiene banken en bankjes, die allerwegen zijn verrezen. Heel Berlijn dobbelt. Oud en jong, hoog en laag, de moreele en unmoroole, allen dragen hun spaarpenningen naar de beurs. Alleen do heel erg ollendigen, die alleen armen en beenen, hersenen en een hart hebben, maar geen markpapiertjes, staan er buiten. Die staren somber hot beursgebouw aan, in welks cijfcrtumlut duurte en ellende voor hen mee op schreeuwen en dat de hopeloosheid, de wanhoop van het leven met een kleurige hausse overtrekt, gelijk een bloemenkleed een hoop vuilnis. Wie op een of andere manier de kans heeft zich tegen de luimen van de banknotenpers te verweren, wie ergens geld bijeen kan garen,, crediet verwer ven of relaties in munt omzetten, houdt er een bankconto op na. Een bankier had dezer dagen een aardig avontuur met een taxi-chauffeur, die hem naar do beurs bracht. Toen hij zijn geld had gekre gen, verzocht de beheerscher van zooveel paarde- krachten om een goede „tip", waarop de bankier hem een .Klein, onbeduidend papier aanbeval. Ach, dat is toch de moeite niet waard, merkte de brave man uit het volk op, weet u niet iets boven dc 100.000 mark? De speculatieve chauffeur moet, naar zijn ambi ties te oordeelen, reeds menigen bankier naar de beurs getuft hebben. Ook kcllners in de goede ca- fé's of in de bars schijnen dikwijls van de beurs te „proeven" en pogen de cliöntele met allerlei tips „behulpzaam" te zijn. Het dienstmeisje van een financier, dat bij haar familie in de provincie had gelogeerd, bracht een ontzaglijk quantum mark-biljetten, netjes verpakt, mee en vroeg den heer .des huizes blozend, daar een of andor goed ef- j fect voor te koopen. Schrijvers, geleerden en intel-1 lectueelen, die anders op het gewriemel der heb- zuchtigon moralistisch neerzien, bestudeeren nu ba lansen, maken psychö-analytische studiën over de innerlijke waarde van een aandeel en gebruiken de 1 fondsenlijst als bladwijzer in hun philosofische boeken. j Huwelijken, die reeds in verveling dreigden onder to gaan, zijn door nieuwe stof tot spreken plotseling 1 gegalvaniseerd. Man en vrouw vinden elkaar bij de lectuur van de beurslijst. Men spreekt over olie en cultuur, over crediet en stoomboot, men debatteert en windt zich op en het gelukkig huwelijk, geba seerd op een twistappel, is hersteld. Soms ook ope- reoren man en vrouw afzonderlijk, dat wil zeggen, zij hebben elk hun eigen bankrekening. En wanneer in onbedachte oogenblikken de vrouw haar man een geheim in het oor fluistert, dan hebben waarschijn-^ lijk de spoorweg- of olieaandeelen, waarvan men te voren niets wist, „jongen" geworpen. De beurs is het middel voor alle kwalen; wil mevrouw een nieuwe japon, zij probeert het met Turken; een an der sorvies, ze doet het in schepen. Het merkwaardigst zijn de kleine consortia, waar toe zich het kantoorpersoneel van tal van firma's plotseling aaneensluit. Uit tien kleine, verschrom pelde portemonnaies komt soms een millioen te voorschijn, dat thans noodig is om een eenigszins fatsoenlijk papier te koopen. Eén van de groep, van wie men aanneemt, dat hij ten aanzien van het bewuste fonds over ervaring beschikt, wordt tot bedrijfsleider aangesteld en krijgt den eervollen titel van president. Wanneer nu deze heer een of ander stuk wil verkoopen, ontwikkelt zich over dit belangrijke voorstel natuurlijk een opgewonden discussie. Een deel van het consortium is voor den verkoop,, een ander met ongeschonden herinnering aan de oorlogsvocabulaire voor „durchhalten", tot ten slotte do rekeninghouder zelf de twist beslecht. Zulke in- tormezzi wormen dan de grondoorzaken van doo- dolijke vijandschap en vraagt men een lid van het consortium, waarom een collega zoo boos is, dan krijgt men het alles ophelderend antwoord: „Ver- boold u, hij heeft onze Krupp te vroeg verkocht." Alles dobbelt. Iedor. die het zich kan veroorlooven, tracht de geld- vernietiging icloor een achterdeur te ontkomen;, een achter deur^ die meestal naar de beurs leidt Dajn ziet men ze diep gebogen over do beurslijst Ejn dat is het groote symbool van Duitschlatnjd en Oostenrijk: een diep over <io koerslijst gebogen volk Er zijn er, die dat te omslachtig vinden. En zoo moet men !a« middernacht hot Charlottebburger station slechts met iicteekcnd testament en geladen revolver voorbijgaan- De dames en hceren, die daar op de stoepen bivakkeerèn en óp de bonken overnachten, verstaan namelijk geen grapjes. Daar springt er al een óp u at-... Biljart jefallig. Diegrösste chanze nacb der Rulette of Monte Carló." Wij verzoeken, wat bevond, deze nachtelijke hulde te herhalen. Wij verontschuldigen ons, daar we op dit zon derlinge uur geen biljart plegen te spelen. De man is vasthoudend: geen bal, beste jongen, hoef je aan te raken. U moet alleen zetten. Binnen het uur kunt u onze inrichting als millionnair verlaten. Die belofte trekt. En zijin wij 'niet met ons zessen,, dus desnoods in. het bezit van een geheel dozijn vuisten? Een huurauto brengt ons door een wirwar van kron kelende. al in diepen slaap, liggende steegjes. Wij zijn in spanning. Voor een groote huurkazerne laat onze biliart-ond' rn.emer sulliui oen Wij .dimmen behoedzaam door keldergangen, springen over puinhoopen, stadn. plotseling in een verborgen achtertuin. Duisternis. Het oog went cr weldra nam. Spookachtige aanblik: Twee honderd personen va.n alle «tanden, vrouwen, mannen, meisjes staan om een groot biljart. Staren paar vingers die op een tafeltje in een berg bankpapier woelen. Een walmende petroleumlamp, roestig en stinkend, verspreidt het eenige, droefgeestige licht. Allen zijn muisstil. Wij dringen door de menschen- haag. Onze Cicerone" zoo noemt zich de gids verklaart ons, leeketn, het geheim van de groote tafel: „Wat u daar achter ziet, dat kunt u iriiet zien. Daar staal de juffrouw voor, wier man de tafel toebehoort. Die js hier caissière in den winkel. Hïer moeten we ons bedrijfskapitaal ^neerleggen, na gebeu. sio mir 30 Mark. Zoo, dfie leggen, we hier peer op dat vierkantje. Kunt u lezen, welke dierennaam er op staat? Kijk, Olifant hebben we gezet. En u legt hier naast honderd mark op paard. Ga uw gang. Daar 'Voor, 'maast de vrouw van den directeur, staat ook een speler. Die werpt een biljartbal langs de tafel. Wo nun det J>ing. stchen- bleibt, der kriegt das zebnfache des Eipsatze® paus." Wij' zijn enthousiast. Dat is het verboden bac, een spel voor kinderen onder de vijf jaar. Voortdurend klinkt de slem van den directeur: „\Venn das Spiel jemacht istl" Voort durend leggep. 'wij, zooals wij hel geleerd hebben, ons hebben, ons mooie geld op een ander beest. Voort durend sleept de eigenaar met een harkje de langs de randen liggende biljetten paar zijn kas. Voortdurend animeert onze verleider, een ander dier te beleggen- Neemt u Rhinoceros, fluistert hij mij toe. U zult zien., dat die wint. Natuurlijk was het olifant. Na een. uur hebben wij een prachtcollectie bankbiljetten aan het gedierte geofferd. Het is al mipder druk geworden. Alleen de stapel in ue kas van den biliart- dderenlujin-directeur is aanzienlijk hooger geworden. Ein delijk dring ik naar voren, naar de werpplaats. Men heeft er den slag van, mij vér verwijderd te houden. Er komt verdenking bij mij op. Ik bekijk de ballfen. Hè, wat zwaar? Ze zijn van ijzer. Een kwartier later vraag ik dein biljarteigenaar apart te sproken. „Ik heb 6000 Mark verloren. Geeft u mij terstond mijn geld terugbeveel ik. „U is niet goed. Ik heb geen tijd." „Dan zal ik aan piya .medespelers verraden, dat u steeds een electrische magneet in werking zet op eén hokie, wanr geen duit is ingezet Tien mfoutan kier stonden wc weer op straat; ieder van ons had zijn vodjes tot "den katstcp penning van den directeur terug ontvangen. Ook hier de dans der getallen. Zal het een dooden- dans worden? a.s. Aanvang 2 uur. SCHOOL EN SCHOOLBOUW. Men schrijft aam. hot H.d.bl. In 1920 word in een gemeente een bijzondere scnool gebouwd, welke in het daarop volgende jaar gereed kwam en waarvoor., tna de wettelijk voorgeschreven schat ting., door de gemeente de jaariijksche vergoeding van 6.214 pCt. der geschatte kosten weid uitbetaald. De school was er eene mot zeven lokalen, bestemd voor eone school met het zevende leerjaar, hetwelk toen evenwel nog niet was voorgeschreven. Dientengevolge weid tijdelijk een lokaal ongebruikt gelaten, en werd in de meubileering nog niet voorzien. Evenmin waren de leermiddelen voor het zevende leerjaar aanwezig. Toen nu in het jaar 1921 het bestuur dér bijzondere schooi bes Loot het zevende leerjaar aap de school toe te voegen,, wendde het zich tot het gemeentebestuur met verzoek om de gelden te mogen ontvangen voor meubileering en leer middelen voor dat leerjaar. De aanvraag werd echter door don raad afgewezen op grond, dat net hier geen nieuwen bouw noch ook uitbreiding gold, aangezien de school (het gebouw) reeds bestond., en voor de meubi- ktimg en de leermiddelen niet het gemeentébéstimr aansprakelijk was, maar het schoolbestuur, dat de kostten zou moofen vinden uit de jaarlijksche uitkeering pe r leerling. Het schoolbtstuur, dat aêcfe met déze uitlegging der wet niet kon, kvaE> dg breluit in beroep bij Ged. Staten, prz&ysri hei *dwa!be»tuur to he* ofcjgelnk stekte op grond dat asl 72 dar wet onder uitbreiding alleen, verstaat: uitbreiding van het g e bo uw(, en niet uitbreiding van de school als zoodanig, terwijl de aanschaffing van leermiddelen voor een nog niet gebruikt lokaal niet is te beschouwen als (een verandering der inrichting van het gebouw der school. Het schoolbestuur krijgt dus de voor het zevende leoriaar btnoodigde gekten niet. Het wordt aldus de dupe van zijn verstandige zuinig heid; hadde het den bouw van het zevende lokaal een jaar uitgesteld, en dien daarna als uitbreiding aan den gemeenteraad aangevraagd, dan zou het niet slechts de kosten van den bouw, maar ook die van meubelen en leermiddelen uit de gemeentekas ontvangen hebben. Hier is ongetwijfeld een -leemte in de wet. of een al te letterlijke uitlegging der wettelijke voorschriften door God. Staten. DE ROTTERDAMSCHE HANDELS- EN LAND» BOUWBAUK. Men schrijft uit Dordrecht: In de stad van Jan en Cornelis de Wit, staats man en groot-rekenmeester, heeft deze week de- trokking van de 1ste klasse der 20e Rotterdamsche premie-leening plaats gevonden. Ieder "offert hier. aan het Gouden Kalf en waar door den knappen hoofdagent de Raad en zijn ijverige assistenten we kelijks duizenden obligaties van den Rotterd. Handels-, en Landbouwbank werden omgezet en de ze week nog duizenden méér werden verkocht, dan anders, is hot te begrijpen, dat hier om 'n pro vinciestad ook liet minimum van belangstelling be reikt werd. Heel Dordrecht wilde, in het keurig in gerichte gebouw Americain de geluksmachine zien draaien, met eigen oogen zien, hoe niet alleen door Jan maar ook door Johanna Publiek de raderen in beweging werden gebracht. De openbare trekking werd geopend door den heer v. d. Steen, die mede deelde, dat de directie f 195000 extra premie beschik baar had gesteld. CALLANTSOOG. Door eenige ingezetenen zijn verleden jaar gelden ingezameld, om te geraken tot den bouw van een muziektent. Het is toen gelukt, de benoodigde gel den bijeen te brengen voor een tribune, dus een muziektent zonder bekapping. Dit jaar hebben in 't bijzonder de heeren A. Thomasz, M. Mooij Jbz. en P. Vos zooveel geld verkregen, dat ook de kap ge maakt en de geheele tent geverfd kon worden. Het geheel maakt een goeden indruk en is een solied stuk. Met algemeene instemming is besloten deze muziektent, tot welker tot standkoming zoovele in gezetenen en andere bela ngstellenden hebben bijge dragen, aan de gemeente in eigendom aan te bie den. CALLANTSOOG. Wat werkgelegenheid betreft, ziet het er in deze gemeente niet rooskleurig uit. Nagenoeg alle strand arbeiders zijn reeds geruimen tijd werkeloos, en ook landarbeiders loopen korter of langer tijd zonder werk. De vooruitzichten op voldoend werk zijn even min gunstig. Algemeen wordt gehoopt, dat do zoo lang verwachte duinweg paal 4Callantsoog ein- Jelijk gelegd zal worden. zïjper verloting. Woensdag tiokkem 'de Zijper loten. De hoofdprijs., paard en kar mei tuigen, viel- op no. 11219, uit do cóUectie van Mcj *te wed. Thomasz te Schagerbrug. Winneï is de heer M. Mooij te Callantsoog. In de collectie vam den heer A. van Twuijver vielen niet minder dan 5 veulens, 1 paard, eenige schapen en een aanlal andere prijzen. wieringen. Naar wij vernemen, zal a.s. Zondag en Maandag 17 en 18 Sept., vanwege de bloemenvereeniging „Flora" te den Oever in de Kapel aldaar, een bloe mententoonstelling worden gehouden. Aan de ten toonstelling zullen verschillende feestelijkheden worden verbonden, alles opgeluisterd met muziek van de vereeniging „Apollo". Op den len dag zla des avonds een groot vuurwerk worden afgestoken en op den 2en dag zal „Apollo" 's avonds een concert geven. Dus afwisseling voldoende. LAN gen dijk. De heer A. M. E. Grabowsky, Hoofd eener School te Weesp, onlangs te Zuidscharwoude, komt als no. 1 voor op d evoordracht ter benoeming van een Hoofd aan de U.L.O.-school te Hoorn. PETTEN. Onze plaatsgenoote, mej. Marie E. Nottelman, is bij Ministerieel Besluit d.d. 7 September als candi-* daat landmeter, aan de Landbouw Iloogeschool te Wageningen benoemd. winkel. Tot oommies bij de Directe BeLastingetn ter standplaats Winkel is aangewezen de heer P. Zwart te IJmuideri), TjV vlootwet. Wij vernomen uit de beste bron dat de heer E. P. Westerveld, benoemd Minister van Marine, zich mei geen enkel woord heeft uitgelaten over de Vlootwet, zoodat het bericht, volgens hetwelk hij een groot voor stander van. dc wet zou zijn, een fantasie, misschien ceö een Ixilloa dessai., moet wezen. Hij wenscht zich voor alsnog over geen enkel onderdeel van rijn a.s. taak uit te laten. v minister van ijsselsteyn. (Woensdagochtend heeft de afgetreden minister van Landbouw. N. em H. de portefeuille overgedragen aan den minister van BinnCnkmdsche Zaken., jhr. Ruys de Beerenbrcuök, minister van Landbouw, N. en H. a.r. De afgetreden minister van Landbouw, de heer Van IJsselste\ n en mevrouw Van IJsselstevn vertrokken gis teravond uit Dein Haag, ter aanvaarding van hun reifl naar Zuid-Afrika. SCHANDELIJK. Aan de lijn ZwolleAlmelo ligt het. stationnetje HelnO- Toen Maandag de middagtrein daar passeerde, mel'df de „Stand." vroeg een passagier, onmiddellijk bij het stoppen, een glas water, voor een dame, 'die in den trein onwel geworden was. De chef verwees naar de 4>omp, waar geen kroes of glas aanwezig was. Op dringend, vriendelijk verzoek "weigerde de chef een glas te gévén, omdat de trein daarop niet wachten kon. en raadde den heer aan. het water maar in zijn hoed té halen. Zonder eenige hulp verschaft te hebben, of zelfs maar eenige belangstelling te toonen, gaf de chef het sein tot vertrek. Bij het eerstvolgend station was de chef gelukkig; een humaner man en verleende gnarne dezen kleinen dienst, die dringend noodig was. Zooals te begrijpen is heerechte bij de reizigers groote verontwaardiging. eenigenburg. De laatste kermis onzer gemeente staat voor dit jaar ook weer In den verleden tijd. Ook hier prachtig weer gehad, hetwelk de kennis gezellig maakt en de bezoekers goed gemutst. Ook hier was een zweefmolen van De Winter en Go. gearriveerd, welke door haar orgel het kermis houden verhoogde. Voor Maandagmiddag was de zweef afgehuurd voor de jeugdige bevolking, welke hiervan een gretig f bruik maakte, 's Avonds trad in het lokaal „De urcht" onze beken.de Daantje op en draaide zijn ro pertoir voor de eivolle zaal af op de wijze zooals men oit van hem gewoon, is en ook hier in'aller smaak viel. Dinsdagmiddag volksspelen «n wel voor de heeren kegelkruien, wat bleek een heel aardig vermaak te gevén, en voor de dames muiltjeslioopetn* wat ook een heel geschikt kermisnummer is, maardan behoort er wat meer medewerking der dames uit te gaan, zoodat de com missie bijna elk der aanwezigen op de lijst van deel name kon plaatsen en niet zooals thans veel „neus- ophaalsters" zonder resultaat tot deelname moest aan sporen. i De prijzen, welke bestonden in contanten, werden 's avonds door den Voorzitter, den heer A. Nottelman), in café „Do Burcht" uitgereikt, waarna een gezellige®» -kermisnacht volgde tot 's morgéns 4 uur, het uur van sluiten, waarop de aanwezigen in vroolijkcn zang de danszaal verlieten, met als poortsluiters Jan B. en Joost. HET MINSTERIE VAN LANDBOUW f. De Haagsche redacteur van „De Maasbode" sohrijt o.m.: Een andere vraag, die zich bij" de beschouwing van de samenstelling van het nieuwe ministerie voordoet, is deze: Waarom geen minister van Landbouw. Handel en Nijverheid en worrfen de afdeelingen van het betref fende departement over andere ministeries rerdeékiC, terwijl er wel een tafeuwc minister ran Marine is be noemd. welke weelde we in de laatste jaren niet hebbén gekend? Bij even {nadenken ligt het antwoord op deze vraag voor de hand verzekert de redacteur. Als leuze voor de naaste toekomst moet gekten: bezuinigen en nog eens bezuinigen. Wü men aan de Departementen, van Oorlog en Marine inderdaad de zoo noodige bezuinigin gen invoeren, dan is 't noodzakelijk, dat voor elk dezer departementen afzonderlijk een minister wordt aange wezen, die zich geheel aan. de bestudeering en door voering van bezuinigingsmaatregelen kan geven. Maar wat heeft een minister van Landbouw. Nijverheid en Handel te doen., wann«er er bezuinigd moet wonden? Niets. De meeste maatregelen in het belang van Land bouw, Handel en Nijverheid kosten geld en dat kan er onder de tegenwoordige omstandigheden niet af. Nu er dus geen geld is, kan men een afzonderlijken minister van L.. N. H., tót op zekere hoogte overbodig achten en At schijnt dan ook een der motieven te zijn geweest voor de Regeering om het afzonderlijke Depar tement va)n L. N. H. te doen vervallen. Bovendien zullen de betrokken groepen van eén minister van Arbeid ol van Bmnenlntidsche Zakèn geen ingrijpende maatregelen in hun belang verwachten, net- geen zij van een afzonderlijk ministerie van L. N. 'H. wel zouden doen- INBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zonidag j.1., toen de be woners afwezig waren, is ingebroken ten huize van den heer P. Scheffelaar Klats aan de Groen, van Prinsterer- laan te Enschede. Er zijn gestolen: een schilderij, echte Rubens, ter waarde van f 20.000, voorstellende het hoofd ran Johannes den Dooper. Afmeting: 2.40 bij 1.30 M... een afsiaindsmeeter van f 1500, een sterrenkijker van I f 250., f 680 aan Holtandsclh geM en 41 gouden 20- Markstukken. wieringerwaard. Vanwege den A.N.W.B., toeristenbond voor Nederland, is aan het station Wieringerwaard verleend een bronzèn medaille en een diploma wegens aanleg en stations versiering. BREEZAND. Daar het sportfeest., dat Zondagmiddag 17 September op het land van. den neer S. Raven zal gehouden worden uit een groot aantal wedstrijden zal bestaan, ïs er voor de commissie natuurlijk heel'wat werk aan den winkel. En zoo was zij dan Dinsdagavond opnteuw bijeen^ om een e(n ander nader te regelen. De feestelijkheden zullen geopend worden met eén optocht van de verschillende deelnemers, langs Zwarten weg, Verlengden Meerweg, (nieuwe hulzen) en Zandvaart, onder muziek vain. ^Concordia". Daarna zullen de reeds vroeger door ons genoemde kinderwedstrijden gehouden worden en vervolgens èh voor een deel gelijktijdig de wedstrijden voor ouderen. De voetbalclub Excelsior I zal kampen met Voorwaarts I van Barsingerhorn om een medaille., door de Com missie ter beschikking gesteld., terwijl 'Excelsior II ten J.V.C. II van Juliamadorp strijden zullen om een. me daille, aangeboden door den heer D. Swakman te Scha gen /Van de reeds vroeger genoemde wedstrijden, door de gymnastiek vereeniging Di.LkK.E.V. te houdenzal nog eenige uitbreiding gegeven worden., waardoor de ver scheidenheid inog wordt verhoogd. De Voorzitter, de heer N. H. Onderwater, dec'Jie verder mee, dat het garantiefonds ruim f 150 bedroeg, terwijl door belangstellenden f 17.50 was bijgedragenf Besloten werd nog, dat toegangskaarten voor de wed strijden ook s avonds recht geven op toegang tot het terrein, voor het vuurwerk. Het zal dus zaak zijn, die kaart te bewaren. Overigens zullen ter bijwoning van het vuurwerk, kaarten verkrijgbaar zijn 5 f 0.25. Besloten werd voorts, dat .de kinderprijzen op hef terrein zullen uitgereikt worden., de prijzen voor de vereenigimgen echter in de zaal van den heer Borst. Nadat nog de verschillende functies voor de Commissie leden waren aangewezen-, sloot de Voorzitter de ver gadering. KORTEBAANDRAVERIJ TE ALKMAAR. Gisteren werd in de Harddraverslaan een Kortebaan- draverij gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der HoU. Maatsch. van Landbouw. De draverij was open voor in Nederland geregistreerde paarden. Alle paarden, startten op 300 M. Er waren 12 paarden ingeschreven, alleen Bandage kwam niet op Er waren drie prijzetn 'en twee troostprijzen: Ie prijs f400 *-• T '-: i KOI van stal Z. te Hoorn (rijder P. Kout); 2e prijs f zdO „Patrich Duluth" van C. J. Helderman, Den Haag (rijder J. B. de Boer); 3e prijs f 150 Metoor" van stel Z. te Hoorn (rijder P. Kout); le troostprijs f 125 „Senator Axboud" van W. Evers, Amsterdam (rijder B. ten Hage); 2e troostprijs f 75 „Auto" van J. H. W. Geerlings, Pui-merend, (rijder B. 'ten Hage) (in de finale gereden door N. Schermerhorn). liet regende den geheelen middag en vooral tegen het einde veranderde een geweldige bui de baan in een modderpoel. Er was veel publiek. ONDERWIJZERES. De voordracht voor onderwijzeres aain de openbare lagere school alhier, luidt als volgt: 1. Mevr. M. P. G. Hasselo—du Grocq te Blaricum; 2. Mej. E. de Boer te Kerkebuurt; 3. Mej. A. J. F. Moorman te Helder. SCHAGEN, 14 September 1922. 7 Paarden f75 a 200; 18 stieren f100 a 250; 75 geldekoeien mag. f150 a 250; 97 idem vette f275 a 650; 15 kalfkoeien f400 a 500; 48 pinken f80 a 210; 13 nuchtere kalveren f 18 a 33; 97 magere schapen f24 a 36, 497 idem, vette f34 a 52. 378 .lammeren, f 15 a 27 a 38, 10 bokken en geiten. 45 varkens, vette, p. Kg. f0.96 a 1.07, 75 biggen f 18 a 28. 16 konijnen f0.50 a 3, 450 kippen f 0.75 a 1.50, 113 Kg. boter f2.30 a 2.50, 10334 kipeieren f8.50 a 9.50, 1318 eendeieren f WINKEL, 13 September 1922. Appelen f 2 a f 9. Peren i 2 a f 12. Pruimen f 8 e f 17. Slaboonen f3 a f6. Snijboonen f 5 a f 15. Wortelen f 1 a f 1.50. alles per 50 Kg. Komkommen* f 1 a f 3. Bloemkool1 t 3 a f7. Andijvie f f 2. WARMF.NHUIZEN. 13 September 1922. Negentjgvoud f 1.60. Schoolmeesters f 2.60. Blauwe f 2.80. Witte kool f 130. Bloemkool 2.80. Roodb kool 'f 0.50 a 0.90. Sllaboonem ff Sla f 5,50. Gew. nep f4.30 a f 5. Gewone drielingen f 2.90 a f 3.20. Gewone uien f 3.20 a f 3.40. Aanvoer: 3700 Kg. aardappelen, 3500 Kg. witte kool. 430 stuks bloemkool', 5975 Kg. roode kool, 2275 Kg gewone mep, 3450 Kg. gewone uien. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 13 Sept. 1922. Sehotsche muizen f 2.30 n f 2.90. Negentigvoud f 1.80 a f 2.10. Koksiainen f 1.90. Duken f2 a f 2.10. Schoolmeesters f 1.80 a f 3.70. Blauwe aardappelen f 2.90 a f 3.50. Kleine f 1.30. Sperci<V boonen f 9.70. Snijboonen f 14.20 a f 15.40. Drielingen f 1.80. Nep f 8.10. Grove uien f 2.80 a f 3.80. Drie^ lingqn f 2.80 a f 3.40. Nep f 4.50 a f 5.40. Peen f 1.40 a f 1.50. Roode kool f0. 30 a f 1.90. Gele kool f 0.50 o f 1.30. Witte kool f 1.10 a f 1.40. alles per 100 Kg, Bloemkool f 2.20 a f 10.20 per 100 stuks. Aanvoer 12 Sept: 17575 Kg. aardappelen, 50 Kg. sper- eiebooneai. 26925 Kg. nep en uien, 27500 Kg. /roodt? kool, '44100 Kg. witte kool', 22100 Kg. gele kool, 500 Kg. peen. 3710 stuks bloemkool'. HOORN, 13 Augustus 1922. 157 Varkens: vette varken» f 1 a f 1.07, Lcmdenschc varkens f 0.80 a f 0.90. zouters f 0.92. 719 Schapete-' schapen f 35 a f 48, temmerqn 25 a f 39. Handel vlug. LANG ENDIJKER GROENTEN VEILING, Br. op 13 Sopt. Bloemkool, le cerf, f5.60 a 9.10, Idem Langedijkers f2.30 a 5.60, per 100 stuks. Roode koqï f 0.60 a 1.60, gele kool f0.40 a 1.70, witte kool f 1.201» 160, Sehotsche muizen f2.30 a 4.70, schoolmeestert f 2 a 3.70, blauwe f 3.30 a 4.20, eigenheimers f 1.60 2.20, kleine f 1.50, duc fl.60 a 2.30, rammenas f 2.50 a 3.90, zilvernep f9.20, drielingen f4 a 5.50, drielin gen f 250 a 3, uien f260 a 4 20, losse wortelen f 1.50, slaboonen f7.10 ft 10.90, snijboonen fU a 28.40, al les j)er 100 Kg. Aanvoer: 31500 stuks bloemkool, 70000 Kg. roode kool, 122750 Kg. witte kool, 66850 Kg. gele kool, 1100 Kg. losse wortelen, 16000 Kg. uien, 2840 Kg. nep, 37800 Kg. aardappelen, 560 Kg. rammenas, 1100 Kg. slaboonen, 110 Kg. snijboonen. ALKMAAR, 13 Sept. Heden werd besteed: Aardappelen f2.10 a 4.30, per 100 Kg. Bloemkool I f3 a 4.90, per 100 stuks. Roo de kool f 0.60 a f 2.20^ appelen f 4 a 22 er 100 Kg Wortelen f2.30 a 4 20. uien f4.40 a 5, per 100 bos. Peren f4 a 30, per 100 Kg. Kropsla f0.60 a 1.30, per 100 stuks. Snijboonen f 16.80 a 29.10. spercieboonen, dubbele f5.90 a 12.30, id- enkele f7.20 a 13.40, per 100 Kg. zondag, 17 sept. ned. herv. gemeente te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. A. v. Wijk v. Zaandam. Barsingerhorn, geen dienst. va«-. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Oude Niedorp, geen dienst. Veenhuizen, Ds. Broekema. Anna Paulowna, nam. 3 uur, de heer Boon. Westerlaad, voorin, half elf, Ds Tinholt. Oosterland, nam 2 uur., Ds. Tinholt. Eenigenburg, voorm. 10 uur, Ds. Oterdoom. Schagerbrüg, voorm. 10 uur, Ds. Buiskool. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. van Loon. Kleine Sluis, nam. 6.15 uur, Ds. Schermerhorn. Oirkshorn, geen dienst. Heerhugowaard, geen dienst. Oterleek, voorm. 10 uur, Ds. v. Meurs. doopsgez. gemeente te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. Vertoeving. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. evangelisatie te: Schagen. nam. 7 uur, Ds. Bocke. Breezand, voorm. 10 uur, de het* Boon. Hippolytushoef, voorm. halfelf, in „Reoboth", do Evang. F. Eppinga. geref. gemeente te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. halfdrie, Preeklezen,

Schager Courant | 1922 | | pagina 2