Regenjassen SLAPELOOSHEID Vmunhmdts zenuw-tablettena Glastra's Schoenhandel, Enorme Prijsverlaging. Plaatselijk Nieuws. voor de gemeente zijn, doch de voorzitter deelt me- do, dat dit zeer moeilijk zal zijn na te gaan. De heer Schrieken merkt op, dat de meeste leer lingen uit deze gemeente komen. Het verzoek wordt met algemeene stemmen toe gestaan onder de voorwaarden door den voorzitter genoemd. Van Ged. Staten zijn enkele voorstellen ingekom m omtrent wijziging van de verordening voor den keu ringsdienst, welke in hoofdzaak van administra tieven aard zijn. De gevraagde wijzigingen zullen worden aangebracht met uitzondering van de op merking tot verandering van het stempel, omdat dit reeds gemaakt en in gebruik is. De heer Paarlberg vraagt het voor de controle niet moeilijk zal zijn, als in sommige gevallen in elke gemeente uit nood geslacht kan worden. Algemeen is men echter van oordeel, dat dit niet moeilijker is, dan wanneer daarvoor uitsluitend een gemeente was aangewezen. Van het gemeentebestuur van Noordscharwoude was de mededeeling ingekomen, dat ook daar de gevraagde wijzigingen zijn aangebracht met dezelf de uitzondering. In verband met den brand van de houtzagerij is het voorzitter een behoefte van deze plaats hulde te brengen aan de brandweer voor de kranige wijze van optreden, wat er zeker toe heeft meegewerkt, dat erger voorkomen is. De Raad was het hiermee volkomen eens. Besloten wordt zoo noodig tot het aangaan van een kasgeldleening voor 1923 groot f5000. Aan de orde komt hierna de gemeentebegrooting. De voorzitter vraagt of de leden vooraf nog iets hebben te zeggen. De heer Bakker zegt geen algemeene beschou wing te zullen houden omdat in een gemeente als deze geen groote politieke vraagstukken aan de of-de komen. Toch wil hij wijzen op de verschillen de krotten die in de gemeente nog aanwezig zijn, waarom het gewenscht zou zijn meer te doen inge volge de woningwet Ook wijst spreker er op, dat de huurverhoogingen een meer ernstig karakter gaan aannemen en door verschillende huizen ver huurders misbruik van de waterleiding gemaakt wordt. Gewenscht zou het zijn, wanneer kon be sloten worden alsnog tot het instellen van een huur- coinmissie over te gaan. Dat voor 1923 niet meer dan f 17000.H. O. behoeft te worden geheven is prachtig, maar toch zal 'het, gezien de slechte tijdsomstandigheden zwaar ge noeg zijn dit bedrag op te brengen. Als het zoo doorgaat, ligt het op den weg, de begrooting met sluitende te maken en alles te doen, om meer over eenstemming met de verschillende gemeenten te krijgen. Ten slotte nog een vraag aan B. en W.: We gaan donkere tijden tegemoet, daar do werkeloosheid een ernstig karakter zal kunnen gaan aannemen. We kennen den toestand en hooren de houwers en dan staat het wol vast, dat er straks yele arbeiders op straat zullen komen. Hebben B. en W. of de ver- eeniging van Burgemeesters en Secretarissen hunne aandacht daaraan gewijd, door te trachten daarin to voorzien? Ten opzichte van het laatste deelt de voorzitter mede, dat aller aandacht aan dit punt gewijd is en dat zooveel mogelijk getracht zal worden in te grij pen, als het van de finantiën kan. Ten opzichte van den H. G. is de opmerking vol komen juist. Het ia een mooie sprong naar beced-n maar toch rijst de vraag hoe het bedrag te zuilei ontvangen. Het percentage zal verbazend moeten stijgen. Bij de behandeling van de begrooting informeert de heer Paarlberg naar den post f200.-— voor be hoeften ten raadhuize. De -voorzitter deelt mede, dat ten raadhuize di verse vergaderingen gehouden worden, als polder- vergaderingen, keuringsdienst enz., welke alle eeni- ge kosten mot zich brongen. Bij den post jaarwedde politie f1400.merkt de heer Schrieken op, vernomen te hebben, dat ook de gemeenteveldwachter van Noordscharwoude ont slag gevraagd heeft. Zou het niet, gewenscht zijn te trachten, voor beide gemeenten tezamen een veld wachter benoemd te krijgen. Dat zou een mooie be sparing geven en voor óén gemeente hebben ze toch niot voldoende werk. Voorzitter schorst in verband daarmede een ogen blik de vergadering en zegt daarna te zullen trach ten, of in verband hiermee op de een of andere wijze wat te bezuinigen is. Het voorstel als zoodanig is echter niet voor uitwerking vatbaar. De heer Schrieken is met dit antwoord volkomen tevreden, overtuigd als hij is dat met eenige mede werking van autoriteiten in deze zaak wel wat be zuinigd kan worden. De heer Bakker wil de opcenten op de vermogens belasting brengen van 25 op 100. Dit kan geen be zwaar opleveren omdat pas begonnen kan worden met een bezit van f 17000.— en dan tot f 50.000.— nog heel weinig betaald wordt. Het kan toch van het kapit.aal het beste gehaald worden. IN GABARDINE, WATERPROOF EN GUMMI, Koopt U hel voordeeligsf bijLENGHAÜS, Ie WINKEL en HOOGWOUD. De heer Groen vraagt hoe hoog dit nu is. De heer Bakker: Twee gulden van elke f1000. bezit boven f 17000.zoodat iemand met een be zit, van f 50.000.slechts f 66.betaalt. De voorzitter geeft in overweging de 25 opcenten te laten bestaan. Als de progressieve regeling niet zoo sterk was, zou er iets voor zijn, doch nu wordt door de vermogenden reeds een aardig percentage betaald. De heer Schrieken merkt op, dat de progressieve 'regeling het zwaarst op de middelste inkomens drukt. De heer Bakker: Juist, juist. De heer Schrieken: 100 opcenten acht ik wat overdreven, doch ik zou er niet tegen zijn als het op 50 bepaald werd. Heet is een groot onderscheid of inkomsten uit arbeid of uit kapitaal verkregen wordt. De voorzitter wijst er op, dat reeds 11 pet. belas ting door het hoogste kapitaal betaald wordt. Ver schillende belastingen komen daar natuurlijk nog bij. De heer Groen meent, dat het op het bezit van f17000 tot f25000 te zwaar zou drukken. De heer Bakker: Die betalen weinig gemeentebe lasting. De heer Hart merkt op dat het verschil maakt in welken vorm men het bezit heeft. Het hoogheem raadschap is er nu ook nog weer bijgekomen. De heer Paarlberg kan volkomen met het voorstel van den heer Bakker meegaan. We weten straks niet meer waar de belasting: gehaald moet worden en van de middenklasse wordt reeds genoeg ge haald. Van de tuinders is hij dezen voortgang het volgend jaar niets te halen en tenslotte kan het toch van het kapitaal het best gehaald worden. De voorzitter beveelt aan, ihet op 25 te laten. Daardoor komt nu f515 binnen. De vermogens gaan achteruit. De heer Schrieken maakt er een voorstel van om 50 opcenten te heffen, waarna eerst het voorstel- Bakker in stemming komt, dat alleen met de stem-* men van de heeren Bakker en Paarlberg voor ver worpen wordt. Het voorstel-Schrieken wordt hierna met 61 stem aangenomen. Tegen de heer Hart. Deze verhooging zal 1 Januari 1923 ingaan.. Do voorzitter: Het spijt me, dat ik het verloren heb. De heer Bakker vraagt, of 'het niet gewaagd is om de landhuur op hetzelfde bedrag te ramen. De voorzitterdeelt mede, dat de verhuring zoo laat mogelijk in December gehouden zal worden, in de hoop, dat de winterproducten een goeden prijs geldt n. Hierna wordt de begrooting voorloopig vastgesteld met een ontvangst en uitgaaf van f67122.92£>, met f 274.03 voor onvoorzien. Aan de orde komt hierna de begrooting van het gasbedrijf, waarbij de heer Schrieken informeert naar den post f26000 salarissen, welk bedrag hem hoog voorkomt tegenover een uitgaaf vanf 36000 aan steenkolen. De voorzitter leest de verordening voor, waaruit blijkt, dat de raming niet lager kan zijn. De heer Schrieken dacht, dat het personeel met do kamerovens was ingekrompen, wat door den voor zitter wordt bevestigd. Tevens deelt de voorzitter mee, dat pogingen om het personeel nog meer te verminderen de aandacht van het öagelijksch bestuur heeft. De begrooting wordt hierna goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van f 114850 en f 529.10 voor on voorzien. De begrooting van het eleetrisch bedrijf wordt goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van f 56340 en f 1805.10 voor onvoorzien. Voor het geven van vervolgonderwijs worden aan gewezen mej. Bossen en de heer de Wijn. Aan de orde komt hierna het voorstel van de gascommissie om de gemeenschappelijke regeling zoodanig te w ijzigen, dat alleen de wethouders en de burgemeester deel van de gaocommiseie kunnen uitmaken. De heer Schrieken merkt op, dat onlangs op een stille wenk een der wethouders als lid van de gas- j commissie gekozen is. Algemeen is de opinie daar aan zooveel mogelijk gevolg te geven, doch als het in de verordening wordt vastgelegd is alle vrije keuze uitgesloten. Beter ware het geweest het bij een wenk te laten, dan had toch de Raad desge- wenscht vrije keuze. De gascommissie heeft altijd voor een deel uit raadsleden bestaan en ik zie niet in, waarom het nu zoo hals over kop veranderd moet worden. De heer Paarlberg, wijst er op, dat de regeling vanaf de oprichting tot heden steeds zoo geweest is en dat nooit gebleken is, dat deze regeling min der gewenscht was. In het openbaar althans is daarvan nooit iets gebleken. In de laatste drie jaar dat spreker lid van de gascommissie is ge weest, heeft hij nooit gehoord, dat het moeilijkhe den met zich brengt. Er is nooit met een woord over gesproken, totdat plotseling een voorstel komt om in de bestaande regeling verandering te bren gen. Do gascommissie was niet eenstemmig, Het is mogelijk dat er iets voor is, al kunnen de bezwaren niet ernstig zijn. Laat de Raad zichzelvc echter niet aan banden ieggen. De heer Schrieken; We kunnen de wethouders toch altijd benoemen. Waarom dit nu vast te leggen? Wo geven een deel van onze rechten prijs. De heer Bakker vraagt, als die toestand dan zoo ongewenscht is, waarom die dan nog tot Septem ber 1923 te laten voortbestaan. Ik heb mo al eens af gevraagd of er soms elementen in de commissie zitten, die men liever later niet terug ziet. De heer Groen hoort van Paarlberg, dat nooit eer der van het ongewenschto gesproken is. Van wie gaat, het voorstel uit? Voorzitter deelt mede, dat het door het bestuur in de commissie gebracht is. Ik stem er in toe, dat het kan voorkomen, dat een lid van den Raad beter ge schikt is als een wethouder, doch het is voor een wethouder niet prettig als hij er buiten ataat. Wethouder Hart,: Ik heb het idee wel eens gehad, dat het niet gewenscht is, verantwoording te dragen voor iets waar men buiten staat. Bovendien stelt men ons soms vragen, in verband met het bedrijf, die we niet, eens kunnen beantwoorden. We zijn voor de geheelo finantieele zaak verantwoordelijk en de Raad blijft er toch niet buiten. Die heeft toch de beslissing. Enkele stemmen: Ja, die kan ja en amen zeggen. De heer Van Ext.or gaat met Hart mee. De toe stand is zoo dubbelzinnig. De heer Bakker vindt de arfpimenten van den heer Hart niet, steekhoudend. Het is te gek, dat, als men een technisch lid in den Raad had, deze niet eens zou kunen benoemen. Spr. wil het er niet in vast leggen. De heer Hart: De leden van do gascommissie kun nen toch technisch advies inwinnen. De heer Schrieken wijst er op, dat de wethouders altijd het recht, zelfs de plicht hebben, zich op de hoogte te stellen. Het vorig jaar werd nog door een der wethouders geklaagd dat er heel wat werk aan was. Dit zou zoo nog erger worden. De heer Van Exter: liet is nog moeilijker als men er niet.» van weet. De heer Schrieken: In de practijk kunnen de wet houders zoo veel mogelijk gekozen worden. De heer de Groot meent, dat bij voorkeur de wet houders er voor aangewezen moeten zijn. Zij staan naast den voorzitter. De voorzitter: Als men de gemeentewet leest ,is de verantwoording van alle gomeentefinantiön aan B. en W. opgedragen. In de groote steden wijzen B. en W. commissies aan, doch dat is hier niet noodig. Het is geen persoonlijke zaak. want, niemand weet wie er het volgend jaar wethouder zullen worden. De heer Bakker: Maar we weten wel, wie het niet zullen zijn. De voorzitter: Ik heb moer dan eens gezegd: het is vreemd, dat in de eene gemeente wel en de an dere niet de wethouders benoemd worden. Wij heb ben hier nooit meer dan een wethouder in de gas commissie gehad. De heer Bakker: Als het voorstel doorgaat, zal het nog meer gewenscht zijn om de commissievergade ringen openbaar te maken, want anders hoorèn de raadsleden nooit meer iets. Ten slotte wordt 'het voorstel van de gascommissie in stemming gebracht en met 3—4 stemmen ver worpen. Voor stemmen de heer Van Exter, de Groot en Hart, legen de heeren Bakker, Schrieken, Paarl berg en Groen. De heer Bakker: Dat is een nederlaag voor den jon ker. De gascommissie stelt verder voor, om bij aan stelling van nieuw personeel de salarissen opnieuw te herzien. De heer Paarlberg vreest, dat hiermee een ongc- wenschte toestand geboren wordt. Daardoor kunnen tamelijke verschillen in salaris komen. Beter zal het zijn, wanneer alle salarissen omlaag gaan als de toestand het toelaat, evenals ze omhoog gegaa)o zijn toen de toestand het noodig maakte. Dan blijft de regeling meer zuiver. De heer Schrieken heeft niets tegen het voorstel, Algemeene salarisverlaging kan altijd voorgesteld worden en de Raad heeft toch altijd de beslissing Na nog eenige bespreking wordt dit voorstel met 5_2 stommen aangenomen. Tegen de heeren Bakker en Paarlberg, Bij de rondvraag deelt de heer Van Exter mee, nog een vraag in comité te willen stellen. Niemand heeft iets voor de rondvraag, waarom de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de gezellige bespreking sluit, f inw.i/ gejaagdheid,aversparmmg. Gebruik Per koker 75d bij Apoth tn drogistetL^r Verkrijgbaar te SCHAGEN bij Gebr. Rotgans, Molen straat G 14; Drogisterij Het Groene Kruis; te ANNA PAULOWNA bij P. Gavens, Kleine Sluis en verder bij Blije goede drogisten ter plaatse en, in den omtrek. ninnenf.andscti rviienws OUDKARSPEL. De heer A. Prijs., gemeente-veldwachter alhier, hééft met ingang van 1 Januari e.k. ontslag als zoodanig' aange vraagd, om met pensioen te kunne® gaan- De heer Prijs 'heeft ruim 30 jaar de gemeente gemend. NOORDSCHARWOUDE. De heer M. van den Berg, gemeente-veldwachter alliiér, heeft met ingang van 1 Januari e.k. ontslag als zoodanig aangevraagd om met pensioen té kuninen gaan- EEN JONGEN GEDOOD. Te Lekkerkerk had gistermorgen een ernstig ongeluk plaats. Terwijl eenige arbeiders werkzaam waren op de scheepswerf en machinefabriek „Nimmer Rust", onitw jblofte een gaskelel, met het noodlottig gevolg, dat de 16-jarigo J. den Oude., die daar eveneens werkte, getrof fen werd en op slag werd gedood. SIGARETTENPRIJZEN. Te Delft hebben een aantal sigarenwinkeliers de prij zen van enkelte soorten sigaretten mot 30 pCt. verlaagd CALLANTSOOG. De Commissaris der Koningin in de provi|n.oe Noord- Holland/ zal Maandag 2 October a.s.,, 's namiddags 2 uur 15 een bezoek brengen aan deze gemeente. RIJKSTOEZICHT OP DE SPOORWEGEN. In het rapport van de commissie, welke te onder zoeken had welke vereenvoudiging in liet Rijkstoe- zicht op de spoorwegen kan worden gebracht. wordt voorgestaan een vermindering met 60 ambte naren. Het getal ambtenaren is thans 100, wordt dan 40. MEER KANONNEN. Er is verschenen de oorlogsbegrooting over 1923, en daarin komt voor een verzuchting van den mi nister over den toestand van onze artillerie en de daarvoor benoodigde kanonnen, enz. En aan het slot de tirade dat aan het interen van de voorraden zoo spoedig mogelijk een einde dient te komen. Volgens de Tel. is dit een voorbereiding van ons volk voor de a s. indiening van het in de maak züntie wetsontwerp voor de aanschaffing van ge schut tot een bedrag van honderd millioen, waarvan onlangs door een der Tweede Kamerleden is gerept. GEMEENTE ZUPE. Geboren: Marijtje, dochter van Jacob Brouwer en Dina Tolsma. Geertje, dochter van Thijs Roozing en Geertje de Waard. Gemengd N;.euwr». DE CRISIS IN HET OOSTEN. De verhouding tusschen de Turken- eenerzijds en de groote Mogendheden Engeland, Frankrijk en Ralië anderzijds, is nog zeer gespannen. En het is vooral Engeland, dat in deze de dreigende crisis nog verscherpt. Engeland toch staat een politiek voor om de Tur ken duidelijk voor te schrijven dat zij te rekenen hebben op scherpen tegenstand van de Mogendhe den èn het nooit gedoogd zal worden dat er ooit weer óén Turk in Europa vasten voet zal zetten. Frankrijk en Italië drijven een meer kalmer poli tiek en wenschen met Turkije tot een overeenstem ming te komen. Te Parijs zijn deze drie Mogendheden thans aan het praten en het heeft allen schijn dat Engeland in deze wat water in zijn wijn zal doen. Van Fransche en Italiaansche zijde zou men het doelmatig achten om aan de Turken bij de oproe ping voor een conferentie verzekeringen te geven inzake hun territoriale aanspraken, terwijl Enge land zou willen, dat de wijzigingen van het ver drag van Sèvres eerst zouden worden geformuleerd tijdens de vredesonderhandelingen. Dientengevolge zal de conferentie moeten beslissen of do geallieer den een collectieve nota tot de Turken zullen ricb- ton of een afzonderlijke nota van elke mogendheid, waarin hanr zienswijze wordt uiteengezet. In elk geval zal de mededeeling der geallieerden, geener- lei dreigend karakter dragen én geen enkele bedrei ging met sancties bevatten. Wij gelooven wel dat Engeland tenslotte zal te vinden zijn voor een gezamenlijke actie. Dat wii echter niet zeggen, dat deze eenstemmig heid het gevaar van oorlog wegneemt. Want de Turken, speciaal de Kemalisten, zullen niet spoe dig tevreden gesteld kunnen worden. Was er eerst sprake van dat Kemal met zijn troepen de onzij dige zéne zou eerbiedigen, thans komen reeds on omwonden de eischen dat men ook Constantinonel weer wil terug hebben en ook hun aanspraken tot zel fs op Thracië tot aan de Maritsa erkend wenschen Zulke hooge eischen brengen het resultaat van elke conferentie reeds van tevoren in gevaar. Engeland zegt dat het Tsjanak zal bezet hou den, maar dat zal Engeland tegenover een over machtig cn zegevierend Turksch leger niet gemak kelijk vallen, ook al worden er de noodige verster kingen heengezonden. Het is te hopen dat alles nog op zijn beentjes te recht komt anders wordt het. een wanhopige toe stand. omdat ook Rusland zich reeds geducht weert en zijn Zwarte zeevloot reeds op weg naar de Dar- danellen heeft gezonden. Werkelijk, de toestand is uiterst gespannen en uit Rome komen reeds berichten die den toestand beangstigend noemen MISOOGST IN DUITSCHLAND. In een onderhoud met vertegenwoordigers van den boerenbond heeft Von Braun, de voorzitter van den ekonomisohen Rijksraad, gezegd dat Duitschland misoogst van graan te wachten heeft. De opbrengst zal vermoedelijk niet veel meer dan 1/3 van verle den jaar bodragen, zoodat de voedingsvooruitzich- ten voor het Duitsche volk buitengewoon slecht zijn In denzelfden zin heeft de rijkskanselier zich uit gelaten in een gesprek met, den Berlijnschen corres pondent, van de Westminster Gazette. Hij zette uit een, dat de rijksregeering wegens den slechten oogst en de ekonomisch krisis in een buitengewoon moeilijke positie verkeert. Binnenlandsohe onlus ten zullen in den komenden winter wel niet uitblij ven. Dr. Wirth is van oordeel dat de krisis in hoofd zaak een gevolg is van bet Londensche ultimatum en ontzenuwde nogmaals de aantijging dat Duitsch land opzettelijk de depreciatie van de mark heeft verooi-zaakt. Die depreciatie heeft den Duitschen middenstand vrijwel vernietigd en ook onder de ar beiders neemt de ontevredenheid toe. Duitschland heeft zijn laatste en eenige hoop op Amerika gebouwd, dat echter spoedig moet helpen als het niet te laat wil komen. Voor elke SCHOEN, klein of groot, kunt gij alléén terecht in Molenstraat - - Schagen. ZONDIGS NlttT GESLOTEN. Reparatie-prijzen zeer laag. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL. Voor den nieuwen cursus hebben zich 18 (nieuwe leer lingen aangemeld. MARKTOVERZICHT. De handel1 in vette koeien was Donderdag j.I. Zeer kalm, tegen stug aan. de aanvoer was groot. Toch werd er bestaad voor le kwaliteit, wat een uitzondering was., 75 ets. per pond. Wij konden noteerejn van de f 0.50 tot i 0.75 per pond. Ja de gelde- en kalikoeien was de handel matig; er werd toch nog voor een kalikoe f 525 besteed voor le kwaliteit., wat. een uitzondering was 75 was lang niet wild, deze golden per pond 30—10 ets. De nuchteren kalveren waren duur, de handel in deze afdeclling was vlug, er werd er nog één verkocht voor f 38. zoowaar een mooie prijs. De handel in vette schapen was vlug en duur. f 56 per stuk kroeg dc heer J. Over van N. Niedorp., die beweerde, dat men op N. Niedorp zulk best land had, nu., dat zal dan ook wel zoo wezen. Lammeren voor de weide golden van f 18—f 24, voel den dood van f 26f 36. De handel was goed. De biggen gingen vlug van .de hand en duur. Een mooie aanvoer was het dn dc veile varkens; de handel was ving. Voor dc le kwaliteit werd 53 ets. per pond betaald. De handel, in kappen, konijnen -cn eenden was goed. Hoogste prijs van do eenden was f 3 per stuk. De kipeieren ware® vandaag graag, de hoogste markt was dan ook wol1 10 cis. per stuk. De handel: in boter was trekkend, toch weid er voor de beste kwaliteit f 1.30 per pond betaald. TENNISCLUB. Te Schagen is Woensdag met 21 leden een tennis club opgericht. Tot bestuursleden werden gekozen: de heer D. Rotgans, voorzitter, en de dames E Igesz en J. Leguit als secretaresse en penning meesteresse. IN BESLAG GENOMEN. J 1. Donderdag zijn door de Gemeente-Politie al hier op de markt een partij sigaren in beslag ge nomen, die aldaar onder het vervalsclile merk Na poleon verkocht werden. ONZE HARDDRAVERIJ. Voor d~ sportliefhebbers belooft Dinsdag een mooie dag te worden. Zoowel voor de voormiddag- als voor de namiddag-draverij was de aangifte tot Vrijdag avond reeds zeer bevredigend, terwijl Maandag pas sluiting van den termijn van aangifte is. De snelste dravors uit ons land zijn ingeschreven, waar van we noemen: Ilarrold, Spriggan, Meteor, Vitalit- ty. Senator Axboml, Auto, Catharine R, Fini, Baro- ne I'etite Amie, Gloiiette, Prima Donna, Jacque- line P. Laat ons hopen, dat mooi herfstweer de drave rijen cn het vuurwerk moge begunstigen! GEMEENTE SCHAGEN. GeborenAdrianus, zoon van Heinricus Wilhelmus Kager en Neeltje van de Kamer. OndertrouwdGornclis de Moet. oud 21 jaren, arbeider en Mapgaretha Maria Schouten, oud 26 jaren, zonder beroep. POLITIE. Gevonden: een zilveren rozekra®s. Predikbeurten. ZONDAG. 24 SEPT. NED. HLRV. GEMEENTE te: Valkkoog, vooral. '10 uur, Ds. Tinholt. Kleine Sluis, voorm. 10 uur, Ds. Otcrdoom. Doopsbediening. VOETBAL SPARTA II—HELDER IV. Zondag a.s. speelt Sparta II zijn tweedon N.H.V.B.- competitiewedstrijd. Sparta II komt met een goed elftal uit, en kan dan ook een goed figuur maken, als de heeren maar ernstig hun best doen en niet zoo spoedig den moed laten zakken. De leiding be rust in bekwame handen. H a rktbericMm ANNA PAULOWNA, 22 September 1922. Groote aardappelen f 2.10 a f 3.50. Drielingen f 1.70 a f 2.25. Slaboonen f 9.30 a f 10.70. Snijboonon f 7.50 a f 19.25. Uien f 3.80. WARMENHUIZEN., 21 September 1922. Scbotseho muizén f .150 a f 2.60. Negenligvoud f 1.60. Schoolmeesters t' 1.70. Blauwe f 4. Drielingen ij 1.'40, Vvilte kool f 1.60 a: 1.70. Bloemkool 9 a f 10.10 Roode kool f 0.50 a f 1.80. Gewone nep 5.40 n f Gewone drielingen f 3 a f 3.60. Gewone uic® f 3.30 a f 3.70. Ainvoer4005 Kg. aardappelen, liGOO Kg. witte kool. 380 stuks 'bloemkool.. 14650 Kg. roode kool, 7035 Kg. gewone nop, 5625 Kg. gewone uien. \VARMEN11 u IZEN, 22 September 1922. Schotsdie muizen 3.20. Schoolmeesters f 1.90. Blauwe f 3.90, a f 4. Peen 1.10 a f 1.70. Witte kool f 1.60 t f 1.70. Gele kool f 0.50 a fi 1. Roode kool f 0.10 a 1.90 Bloemkool ïj 2 f 7.30. Gewone mep f 5 a f 6.10. Gewone drielingen f 3 n f 3.70. Gewone uien f 3.40 a 3.80. Aanvoer: 5050 Kg. aardappelen, 9250 Kg. witte kool. 6500 Kg. gele kool, 19800 Kg. roode kool., 680 stuks bloemkool, 9225 Kg. gewone nep,, 84500 Kg. gcw. uien. ALKMAAR, 22 September 1922. Aardappelen f 2 a f 4.20 pcir 100 Kg. Bloemkool, le soort £8.30 a f 9.20 per 100 stuks. Roode kool 1.10 a f 2.50. Appelen f 3 a 18. per 100 Kg. Wortelen f 2.20 a f 4.80 per 100 bos. Uien ,f 3.40 4.60. Peren £3 n £30 por 100 Kg. Kropslln 1.20 a f 2.50 per 100 stuks. Snijboonen f 16.20 a f 30.30- SpercieboonC'n., dub bele 6i20ta f 11.60. Idem, enkele 7.80 a f 13 p. 100 'Kg. NOORDERM ARKTBOND, Noond-Scharwoude. 22 Sept. 1922. Schotscne muizen f 2.80. Negenlig- voud f 2.10) a f 2.20. Schoolmeesters E '2 a 2.30. Blauwe aardappelen f 2.60 a f 3.80. Bmvo's {'2 a I 2.20. Kleine f 1.40. Spercieboonen 7.20. Grove uien 2.70 a f 3.70. Drielingen f 8,40 a 3.80. Nep f: 5.60 a 'f 6.50. Peen i 1 a f 1.20. Iloode kool1 f 0.50 n f 1.80. Gele kooi Ö.60 a f 1.50. Witte kool f 1.30 a f 1.70, alles per 100 Kg. Bloemkool f 3.10 a 8.70. 2e soort PO.90 a f 1.10 per 100 stuks. Aanvoer 21 Sept.35998 ICg. aardappelen, 795 Kg. spercieboonen, 27 ICg. snijboone®, 78100 Kg. roode kool., 39300 Kg. gele kool, 109300 Kg. witte kool, 35365 Kg. uien en nep, 14725 ICg. peen, 1919 stuks bloemkool. LANGE DIJKER GROENTE NVEILING, Br. op L. 22 Sept. 1922. Bloemkool, le soort, Ie corf f 5.70 o I 12.10. Idem, le soort, Langedijkers 2.50 a 6.90. per loo stuks. Wortelen f 1.30 a f 1.40 per 100 bos. Roode kool., le soort f 0.50 a t 2.30. Gele kool, le soort f 0.70 ia f 2.60. Witte kool., le soort 1.60 a f 1.90. alles per 100 Kg. Witte kool 158 a f 163 per wagon. Schotsche muizen f 1.70 a f 2.80. Schoolmeesters1.50 a f 3.60. Blauwe f 3 a fi 3.30. Kleine f 1.50. Diuc f 2. Rammenas f 4. Bieten f 2. Gele nep 5.40 a f 6.30. Drielingen f 3.10 a 3.50. Uien,, le soort f 2.70 a f 3.90. Idem, 2e soort f 1.40. Losse wortelen f 0.80 a il 1.30. vSlaboonen f 7.50 a f 11.10. Aanvoer37200 st. bloemkool., 108.000 Kg. roode kool, 145.200 Kg. witte kool., 41750 Kg. gele kool, 860 bos wortelen, 15350 Kg. 4osse wortelen, 15925 Kg. uien, >2630 Kg. gele nep., 22800 Kg. aardappelen, 1600 Kg. bieten, 300 Kg. rammenas, 2100 Kg. slaboonen- HOORN, 21 September 1922. 3 stapels kl. Fabrieksbaas f 46.50 gem; 24 stapels kl. Boerenkaas f 48 gem., 46 ongem.; 12 stapels Boeren Gomm. Kaas f 50 gem. Aanvoer 39 stapels, wegende 13479 K.G. Handel matig. MEDEMBLIK, 21 September 1922. Koksche muizen 1. Bonte f 1.15 a f 1.40. Blauwe 1.15 a f 1.30 per 50 Kg. Witte kool 1.42 a f 1.70. Roode kool f 0.43 a 0.65. Gele kool 0.71 a 0.85 per 100 Kg. WINKEL, 22 September 1922. Appelen 2 a f 10. Peren 2 a £15. Pruimen 6 i 10. Slaboonen f 2 a 6. Snijboone® 4 a 15. Uien f 1 p. f 2. Augurken f 4 a f '10, alles per 50 Kg. Kom kommers f 1 a f 4. Bloemkool f 2 a x 6 per 100 stuks. ALKMAAR. 22 September 1922. Op de heden gehouden graanmarkt waren aangevoerd 5239 hectoliters. Tarwe f 10.75—1 12, Rogge S—ff Gerst chev. f 9.5011, Haver 9.75f 11.50, Poardo- boonen f 12, duiven boone® f 20.50f, 21, Erwten groene kleine f 18—22., id. groene groote f 26f 38, id. grauwe f 22.50 -f 40. id. vale 18—f 20 per 100 kilo. ALKMAAR, 22 September 1922. Op de héden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 144 stapels wegende 120000 kilogrammen. Fabrieksbaaskleine met rijksmerk 48.50., zonder 'rijksmerk f 46.50, commissiekaas met rijksmerk f 54. Boerenkaas: kleine met rijksm. 48., zonder rijks merk f 47, commissiekaas met rijksmerk t 52. Handel Vlug.

Schager Courant | 1922 | | pagina 10