ROMMELKRUID. VOOR 'T EERST NAAR SCHOOL. DE TROONSAFSTAND IN GRIEKENLAND. Constantijntje, brak het lijntje, Viel je weer eens van den troon, Ilad je vierkant misgerekend, Dacht je soms je kansen schoon? I Wou je roemrijk triumfeeren Over 't land van Mahomed, Ach, in plaats van 't land der Turken, Werd je koningstroon bezet!1 Constantijntje, 't is geen geintje, Oorlogvoeren geeft een kans, Maar als 't niet meer mee wil loopen, Zijn de poppen aan den dansl Zie, dat had je kunnen weten, Jij, die zooveel ondervond En „de zieke man in 't Oosten"(l) Bleek, als altijd, kerngezond! 1 Constantijntje, dit is 't eindje, Nu is alles naar de maan. Niemand, geeft jel meer een kansje Om behoorlijk op te staan! Heb je 't einde van je loopbaan Wel terdege goed gesnapt, Jij wordt met een roode paspoort, Heel beleefd op straat getrapt!! Constantijntje, grappig kleintje Naar de grootheid van den geest, Ga niet mokkend liggen tornen, Aan wat eenmaal is geweest! Koning zijn is ook geen baantje En het leven is zoo mooi, Knak de doorgeroeste spijlen Van je enge koningskooil! Constantijntje, pak een treintje naar ons gastvrij Nederland, Ga bij Wilhelm bruiloft vieren, Zet je zorgen aan den kant! Fuif een welbegrepen fuifje, Laat je vaderland met vree Grijp, inplaats van ridderorden, Maar een ferm pensioentje mee!!! Nadruk verboden. Oct. 1922. - KROES. (1> Turkije. MACHINALE REINIGING IN DE KEUKEN. In het ËLdbï. lezen wij Het is nog steeds niet zoo ver, zelfs in Ame rika, Jwaar men zoovele machinale methoden kent, die in Europa nog niet toegepast worden, dat de gewone huishouding de beschik- Nieuwe -raadsels: 1. Een paar begraven hoornen: Wil Gerrit een boodschap doen? Piep, zei de muis in het voorhuist Zei Klaas de waarheid? Is zus er in geweest? Beter een vogel in de hand, dan tien in de lucht. 2. Begraven dieren: Hij gaf het arme kind een das en een man teltje. Bij hoog tij geraken er wel eens schepen los (3 dieren). Hij klom op de ra, terwijl de matrozen in het want zaten. 3. Begraven vruchten: Jan Lap pelt garnalen. Ik hoop, eer je komt, mijn huiswerk af te hebben. Kijk, er staat een man op het dak. Kom, Jaap, ruim eens gauw de tafel op. Oplossingen zenden aan L. Roggeveen, Turf markt 8, Leiden. We zullen de jongens van den molen en hun vrienden maar laten voetballen en voor de af wisseling een ander verhaaltje plaatsen, dat niet al te lang is, zoodat we spoedig weer wat van onze oude vrienden Henk, Jan en Willem te lezen krijgen! king heeft over machines, die de diverse gebruiks voorwerpen voor de maaitijden bijna geheel auto matisch reinigen. Voor grootere inrichtingen, zoo als (hotels, restaurants, passagiersschepen, be staan die toestellen echter wel en geven tot resul taat, dat goed. reiniging verkregen kan worden met een gering aantal werkkrachten en vooral ook met een gering breekcijfer. Dit laatste beteékent heel wat Immers ook in de huishouding wordt het meeste van het servies gebroken tijdens het wassohen en wegzetten en terwijl dit in de meeste gevallen in de huishouding met zorg kan gebeuren, heeft men in de restaurants en op passagierssche pen veelal vrij groote haast, hetgeen het breken in de hand werkt. Bovendien wordt elk stuk in derge lijke inrichtingen veel meer gebruikt dan in een gewone huishouding, daar anders de voorraad, die toch al1 zeer kostbaar is, veel te duur zou komen. Wat die voorraden en de breuk ervan be- teekencn volgt uit enkele cijfers, verkregen van een groote stoomvaartmaatschappij Deze beschikt op een boot over bijna: waarvan in drie weken (heen- en terugreis) ongeveer braken 3000 diepe borden 300 1000 platte borden 140 1000 pastei borden 150 1600 gnoote koppen 440 700 kleine koppen 100 1000 groote scnotels 270 500 kleine schotels 70 1800 karafglazen 320 900 vleeschschotels 33 100 vuurvaste eierschaaltjes 94 Voor schepen zijn dergelijke cijfers bijna altijd veel hooger dan voor inrichtingen te land, omdat wind en storm het hanteeren dikwijls sterk 'be- moeflijkeni Uit die (afgeronde) gegeven cijfers blijkt duidelijk dat de grootte van de voorwerpen een grooten invloed heeft op de breekcijfers, daar de Hikte ,tvan het aardewerk vooral bij kleine voorwerpen een sterken invloed heeft Wat „vuur vast beteekent hij herhaaldelijk gebruik komt ook sprekend uit Vóór het invoeren van automatische of hall- automatische waschmachines waren de overeen komstige cijfers nog veel erger, zoodat het in voeren ervan een dubbel voordeel is door het besparen van werkkrachten en van brekery. Hoe ook de diverse machines ingericht zijn, alle komen ze hierin overeen (tenminste wat betreft de allerbeste) dat na elkaar een éantal waschvloei- stoffen gebruikt worden, die de laatste sporen van eetresten wegnemen, terwijl in vele gevallen ver- Jiitting met stoom Zelfs steriliseeren mogelijk maakt, hetgeen vooral voor hospitalen van groot belang kan zijn. Een model, waarbij het aardewerk stationair blijft, bestaat uit een geheel afsluitbare stalen kast, waarin bordjes, kopjes ets. vertikaal' gesteld kun nen wonden door middel van een erin te schuiven rek. Boven en onder dit rek bevinden zich sproei- Een vertelling voor de kleintjes. i. Dicht bij den straatweg, die naar de stad voerde, stond een huis. In dat huis woonde Willem van Velsen met zijn vrouw en twee kinderen Truusje, de oudste, was onlangs zes jaar geworden en moest dit jaar voor 't eerst naar school. Dat gaf een heele drukte in huis! Dagen te voren had Truus het over niets an ders dan over de school. Zij vond het heerlijk, want Moeder bad haar verteld, dat daar een heeleboel meisjes waren, waarmee je spelen ken. En dat vond Truusje heel prettig. Daar ze nogal ver van de school woonde en ook geen buurmeisjes of zusjes bad, speelde ze al tijd met haar vierjarig broertje Frits. Doch dat zou nu anders worden. Ze zou zelf vrien dinnen krijgen, waarmee ze spelen kon, en met Frits kon ze spelen als ze uit school kwam Verder zou hij zichzelf maar moeten venna- ken. Dat kon nu eenmaal niet anders. Eindelijk was de groote dag aangebroken. 's Morgens riep moeder Truus met de woor den: ,Kom Truusje, *t is tijd om op te staan!" „Nu al?" vroeg Truus droomerig. „Wel zeker, je moet toch naar school?" Bij 't hooren van 'het woord „school" was Truusje ineens klaar wakker en sprong het bed uit. Zoo vlug als zij maar kon, kleedde zij zich aan. Moeder waschte haar en hielp baar ers, die zeer snel ronddraaien en elk deel der te reinigen voorwerpen bereikt. Men spoelt b.v. eerst alles af met koud water, dan door het openen van een tweede kraan met sodawater of met zeep water, dat heet is en door luidde! van een eleetrisch bewogen pompje herhaaldle malen ge bruikt wordt, terwijl het erboven drijvende vet uit het reservoir wegvloeit Dan kan men weer met heet water en zelfs met stoom naspoelen, zoodat het mogelijk is alles uit het toestel te trekken op een droogtafel, waar door de hooge temperatuur alle voorwerpen drogen zonder dat ze met een handdoek afgedroogd moeten worden. Vooral dit la? ste bespaar* \eel werk en veei brekerij. Een andere soort bevat een soort van band zonder eind die geregeld door de heele machine loopt eD waarop de voorwerpen stuk voor stuk neergezet kunnen worden. De diverse waschvloeistoöen be vinden zich hij deze soort in geheel gescheiden bakken en worden door sproeiers van onder en van boven bespoten. De laatste afdeeling bevat weer heet water, terwijl ook stoom bij gevoegd kan worden. In drukke restaurants is een man geregeld bezig met het inleggen van gebruikte waar, ter wijl een ander het gereinigde wegzet en opstapelt. Er bestaan machines van beide typen, die per uur 5500 borden kunnen behandelen. Naast dezo soort machines worden in de meeste gevallen nog 6peciale waschtoestellen gebruikt voor net schoonmaken der messen, lepels en vorken en metalen schotels. De messen behooren dan ook in de meeste gevallen tot de verzilverde wit- metalen soort. Alle voorwerpen worden gelegd in een trommel, waarin zich ook een vrij groote hoe veelheid stalen hagel en stalen staafje» bevinden. De trommel is veelal geperforeerd en draait in een waschvloeistof, zoodat ae kogeltjes en staafjes met de vloeistof elk deel der voorwerpen afwrijven en deze er na korten tijd volkomen gereinigd uitge haald kunnen worden. Het ronddraaien gebeurt door middel van kleine electromotoren. Voor stalen messen worden deze waschmachines nr,q niet gebruikt, wanneer tenminste geen roestvrij staal voorhanden is, dat gemakkelijk op deze wijze te reinigen is, mits natuurlijk ook de hand vatten van metaal1 zijn, daar been of hoorn te sterk zal lijden. Ingeval stalen messen gebruikt worden, maakt men tegenwoordig veel gebruik van speciale machines, die bestaan uit twee vertikale schijven, bezet met korte borstels, die langs het lemmet wrijven en op die wijze in een oogenblik alle vuil en roest wegnemen. Ook deze toestellen wor den met een motor of door middel' van een kruk gedreven. De borstels dienen verwisseld te worden na het slijpen van 500.000 stuks, zoodat ze het zelfs in groote rect&urante een aardig tijdje uit houders EEN MONSTER-VLIEGTUIG. In Engeland werd* een vliegtnig gebouwd van een nieuwe tfpe, dat het grootste zal zijn, dat ooit in Engeland varvtardigd is. Het too- bij haar jurk en laarsjes. - „Moeder, brengt a mfj weg?" „Ja, ik denk, dat ik je op de fiets wegbreng!" „Hè ja, dat is prettig!" „Denk er om anders gcoi je je glas melk om", waarschuwde mesder, maar het was al te laat. In baar haast had Truus een stoot te gen den tafel gegeven- en nu stroomde de melk naar alle kanten heen. „Haal maar gauw en doekl" Vlug deed Truusje, wat moeder zei Ziezoo, breng nu maar weg.! Hier heb je een ander glas melk, en eet nu maar gauw je boterham op!" Onder het eten ston<3, Trausjes mond niet stil en moeder was blij, teen se goed en wel klaar was. ,Heb je alles? Je griffeïdoos, je sponsedoos en je liniaal?" „Ja moe, alles!" ,„Nu, dan gaan we maar." „Dag vader!" riep Truus. „Dag!" riep vader terug en bij wuifde met de hand. „Jammer, dat Frits niet wakker was. Nu heb ik hem niet eens goeden dag gezegd." „Ja, daar is niets aan te doen", zei moeder. „Nu eten jullie vanmiddag maar met z'n drieën", zei Truus. (Omdat ze nogal ver van de school woonde, bleef ze 's middags bij haar grootmoeder eten.) Na een poos waren ze bij de school. Wat was het daar druk! Wordt vervolgd. stel, dat 24 passagiers kan vervoeren, wordt toegerust met twee Napier-motoren van geza menlijk 1000 P.K. Het toestel is bestemd voor een nieuwen vliegdienst tusschen Londen en het continent, welke vermoedelijk in bet a.8. voorjaar geopend wordt. HET INWENDIG VERVAL DER COMMUNIS TISCHE PARTIJ. Onlangs heeft de Russische regeering te Mos kou beraadslaagd over de kwestie van de commu nistische propaganda. Een der rapporteurs Boeb- nof sprak van een nieuwen aanval van de bour geoisie die ^een ideologisch front gevormd heeft. Het burgerlijke intellect neemt onze scholen in bezit. Het uitgeverschap herleeft en een nieuwe litteratuur doet hare intredeDe opnieuw op komende burgerlijke idee zal hare ontbindende werking op ae arbeidersmassa uitoefenen, tenzij de partij doortastende maatregelen neemt." Een brief uit Tsarietsin in de Moskousdie Prawda van 16 September zegt over deze kwestie „De uitwassen dor nieuwe economische politiek maken onze partij ziek. De desertie is algemeen, in het bijzonder van den kant der jongeren." De briefschrijver stelt met leedwezen „de treurige neiging naar eigendom en burgerlijken welstand" vaat. De boeren hebben slechts aandacht voor de verbetering van hun bedrijf en rijn bereid daar voor op leven en dood te strijden. Alleen de boer wiens bedrijf vooruitgaat, wordt al» „heldere kop" in de sowjet gekozen." De bolsjewiki zien dit natuurlijk met leede oogen aan, daar de bolsjewieksche boerenstand nooit werkelijk uit boer enbestaan heeft, doch uit het uitschot van de dorpen, dit zich onder den naam van „dorpsarmoeae" verzameld had. Nu klaagt de briefschrijver, dat de dorpsarmoede van de economisch sterkere landbouwers afhangt, aan gezien alle bolsjewiki hun bedrijf zoodanig heb ben moeten verwaarloozen, dat dit verwilderd is en bovvendien grootendeels door bandieten ver woest planten met harde, leerachtige bladeren. Cac tus geeft men steeds minder water, om ze ge durende November tot Januari op een droogje te zetten, tenzij er in de kamer zeer veel ge stookt wordt. Bij de Clivia vermindert men bet gieten ook. 's winters geeft men deze maar zeer weinig water. Zooals men ziet is gieten geen werkje, dat men kinderen of onbevoegden kan opdragen, men geeft water wanneer er behoefte naar is, niet dagelijks of om den anderen dag." CEMENT ALS BLUSCHMIDDEL. kamers en bibliotheken. Rechts waren de ba den voor mannen, links voor vrouwen. Keizer Trajanus begon het bouwwerk, dat voltooid werd door zijn opvolger Hadrianus. De inrichting ns vier eeuwen lang, tot den val van het Romeinsche keizerrijk, in gebruik ge weest. Veel oude schrijvers maken in bun wer ken melding van deze badinrichting, in 't bij zonder de heilige Gregorius in zijn dialogen. WARE WOORDEN. Lang is de weg door bet leeren, kort en suc cesvol die door bet voorbeeld. Seneca. Bij een zeer grooten fabrieksbrand, gren zende aan een reusachtige houtopslagplaats te Seneca (Ver. Staten N.-A.), heeft men, aldus het ,Alg. Techn. Tijdschr.", voor bet eerst ge bruik gemaakt van cement om het vuur te be strijden en dit met een buitengewoon succes. Masa's hout vlamden reeds, toen men op hei denkbeeld kwam, om de boutstapels, die door te^harulelerL het vuur bedreigd werden met cement te be- strooien, waarvan men toevallig eene groote hoeveelheid ter beschikking bad. Door de spuitbesproeiing vermengde zich bet water der brandspuiten met bet cement, tot kleine stukjes, die verhinderden, dat zuur stof bij het hout kon komen, zoodat bet onmo gelijk was, dat de overige houtopslag vuur zjjn eigen onvolmaaktheid gevoelt, vatte. Het cement dat op het brandende hout terecht kwam, belette het vonken-versprei- den totaal, terwijl daaronder het vuur ver stikt werd. Ook bleek, dat olie die in groote tanks ter plaatse aanwezig was en waarvan reeds één tank van 1H M3. vlam had gevat, den inhoud eerst overal heen spatte, omdat zich voorwerpen uit de fabriek in de tank stortten, en zich brandend verspreidde. Eenige zakken droog cement werden in de reservoirs met brandende olie voorzichtig ge worpen. De zakken zelf geraakten natuurlijk onmiddellijk in brand, doch de poederige Hoeveel goeds kunnen we doen door een paar vriendelijke woorden en wat laten we de gelegenheid daartoe dikwijls voorbij' gaan. Wij hebben de medemenschen meer noodig om met ons te gevoelen, dan met en voor ons Het is voo den mensch bron tot nieuwe krachtsontplooiing te ervaren, dat onze daden worden gewaardeerd door hen, die hij lief beeft of hoogacht. Alleen die mensch streeft naar bet goede, die Een gelukkige jeugd werpt 'n zekeren weer schijn in de droevigste toekomst. Op de ruwste en meest verlaten paden des levens voelen wij een warmte om ons hart, een glimlach om de lippen als we ons de oude dagen herinneren. Als landbouwers hebben de communisten geen cement-massa verspreidde zich over de opper gezag onder den huidigen boerenstand en deze wil vlakte der olie heen, waardoor weder een van „hoogere dingen" niet hooren. Ook kunnen afsluiting van de zuurstof plaats vond en het de communisten geene economische hulp vuur gebluscht werd. aan .de dorpsarmoede verstrekken. Integen- Uit het brandrapport bleek, dat ware dit bij deel, tengevolge van economischen nood, waarin i toeval aanwezige bluschmiddel niet ter be- zij zei1 verkeeren, moeteo rij hun Reheele aarKfecht schikking geweest, de houtopslag en omgeving blijven"® Ieder*'van zlln'aanwe^ge'^end'en aan hun eigen toestand schenken. Wat dit betreft j van fabrieksgebouwen totaal waren verloren - J- - - - - - Even laehen. DRIE GROOTE GENEESHEER EN. De gevierde Fransche geneeskundige Du- moulin bleef tot het laatst van zijn leven een humoraal mensch. Toen hij op zijn sterfbed lag, omringd van zijn treurende collega's, zeide bij :„Mijne boe ren, ik heb de voldoening dat na mijn dood toch nog drie groote geneesheeren zullen over komen rij zelf echter niet veel boven de dorps- geraakt, armoede uit, ofschoon rij alle krachten inspannen en zich van allen publieken arbeid losmaken. Tijdens den veldarbeid heeft men nergens de j voorzitters van de uitvoerende comité s der wolosts I of de dorpsraden kunnen vinden; zy waren in het veld aan den arbeid." Als geneesmiddel voor het „zieke communisme' stelt de briefschrijver in de Prawda de organisatie van nieuwe communistische groepen en van com- amunustische bijeenkomsten voor de armen voor. Dat kunstmiddel is echter reeds in tal van dorpen beproefd, maar bleek geen levensvatbaarheid te bezitten, daar het strijdig is met den geest der Russische boeren. Gedurende het afgeloopen financieele jaar rijn in New York (stad) belastingaanslagen uitgereikt op onroerend en roerend bezit tot een geschatte waarde van dat bezit ad. 11.262.000.000 dollar, het- dacht natuurlijk een dezer drie te zijn, en vol belangstelling drongen zij er op aan, dat Du- j moulin zich nader zou preciseeren.. ,,'t Zijn deze", zei Dumoulin lachend, „het SPREKENDE CIJFERS. Dat het tegenwoordig in de Ver. Staten metwater' beweging en het diêet' de ^kapitaal vorming nog niet zoo slecht gaat FIJN GEZEGD, moge blijken uit een recente publicatie van de Een advocaat en een arts discussieerden Bureau of Internal Revenue te Washington, eens, wiens vak het hoogst in aanzien ben oor- Het blijkt nl., dat er einde 1920 in de Unie 33 de te staan. Zij kozen den dichter Piron tot personen waren, die een inkomen bezaten van scheidsrechter, die den advocaat den voorrang 1.000.000 dollar, of meer 's jaars; daarvan wa- gaf op grond, dat de spitsboef altijd voorging ren er vier met meer dan 5.000.000 dollar 's en de scherprechter volgde, jaars. Bovenaan staat John D. Rockefeller met een belastbaar inkomen van meer dan 8.000.000NOG NIET ZOO DOM. dollar, (daarnaast beeft hij nog aanzienlijkeKellner, de kreeft, die je me gebracht hebt, inkomsten, die buiten de belasting vallen). Dan heeft geen pooten meer. Hoe komt dat? komen de automobielfabrikant Henry Foid enJa, ziet u ,-die kreeften zijn zoo veïsch, zijn zoon Edsel Ford, die ieder meer dan dat ze in de keuken nog het hardst met elkaar 5.000.000 dollar 's jaars hebben. De naam van vechten, vóór ze op tafel komen. Nou, breng me dan één van de overwinr uit. In 1914 toen de oorlog uitbrak waren er in de Unie 206 zulke personen; in 1919 was 't al weer terug gevallen tot 65 en einde 1920 zijn er nogal tevreden over de resultaten. ntuuuc Ytiu uiti i t"J_ ii.OM.uw.uw uvuiai, uti- ü.vw.vw uuiiöi o ja-ui o uauui 771.000.000 dollar meer is dan het vorige finan-no. 4 is niet met zekerheid bekend; maar de cieelè jaar. Niettegenstaande deze aanzienlijke toe- vier heeren samen betalen belasting van 30 naars, wil je? neming rijn tal van rijke New Yorkers zeer aan-miïlioen dollar. Toch gaat het aantal dollar zienlijk lager aangeslagen, wat hun roerend bezit(inkomen) millionairs uit beiegd bezit achter- aangaat I"" T~ *Mt A1i- Zeer groot was daarentegen de stijging in de voor belastingdoeleinden geschatte waarde van tal van groote gebouwen in New York (stad.) Zoo was het nieuwe Gunaid gebouw geschat op 11.000.000 dollar, het gebouw van de effecten beurs op 13.000.000 dollar, het kantoor van J. P. Morgan en Go. op 584000 dollar, de Muntual Insurance Gy 10.400.000 dollar, de EquitaMe Building 30.000.000 dollar, het gebouw der Ameri can Telephone and Telegraph 17.800.000 dollar, het Wpolworth gebouw 12.500.000 Mc. Alpin Htoel 11.000.000 (het Waldorf hotel 12.000.000, dollar, het Pennsylvania hotel 11.000.000 dollar, het Bilt- more hotel 9.500.000 dollar, de PRitz 5.850.000 dollar, Ansonia 4500.000 dolar, enz. BEHANDELING VAN KAMERPLANTEN» „Floralia" geeft eenige wenken voor houders van kamerplanten. „Gedurende de zomermaan den kunnen verschillende kamerplanten buiten staan, maar indien nu nog niet naar binnen gebracht, wordt het hoog tijd. Met het gieten zij men voorzichtig, aangezien er in de meeste gevallen nog niet gestookt wordt en derhalve de atmosfeer vochtig is, ver dampen de planten wenig. Tevens dient men er rekening mee te houden, dat de behoefte der meeste planten verschillend is, doch in 't algemeen kan men aannemen dat planten met sappige bladeren meer water behoeven dan DUIDELIJK GEZEGD. De schoolopziener had een bezoek gebracht aan een school in een klein stadje en hij waa „Is er nog iemand", vroeg hij vriendelijk, „die mij nog iets wil vragen?" „Ja, mijnheer", riep een stem wanneer gaat uw trein?" TOEN WAS BELL TEVREDEN. Een negerpredikant hield op zekeren dag een donderrede tegen zijn gemeente over den diefstal. In den loop van zijn rede riep hij: „Ik zie hier voor mij twaalf kippendieven, Bill Sanders meegerekend." Bill Sanders voelde zich diep beleedigd' en begonnen met eigenaardige proeven, ml. met de ging zijn geestelijken voorzanger rekenschap voor eenigen tijd reeds gemelde nieuwe vin- vragen. Hij beloofde den man een pak slaag, ding om boomen te verven. Langs electrischen als hij den volgenden Zondag zijn woorden weg wordt de kleurstof in de wortel- van de niet terugnam. In de volgende preek zie de boomen gebracht en vandaar voeren de boom- negeipredikanf: .„Ik heb mij verleden Zondag sappen ze verder naar de takken tot in de ver- verkeerd uitgedrukt", ik had moeten zeggen: ste twijgjes. Dan sterft de boom en het ge- ,ik zie hier voor mij elf kippendieven, Bill San- nog maar 33. Onder die 33 zijn twee dame -. Er waren in de V. St. in 1921 2.000.000 lieden meer dan in bet vorige jaar, die inkomens hebben van over de 2500 dollar (gehuwd) of over de 1000 dollar (ongehuwd). De 7,250.:)00 lieden die inkomstenbelasting betalen ontvangen in to taal 24.000.000.000, dollar, waarvan de fiscus 1.075.000.000 opstrijkt BOOMEN VERVEN. In Duitschland, in 't district Weser Ss men kleurde hout heeft groote handelswaarde. EEN BADINRICHTING UIT DE OUDHEID. Bij de zeehaven Civita-Vecchia, 80 K.M. van Rome gelegen, zijn belangrijke opgravingen ge daan. ders niet meegerekend." En Bill Sanders was tevreden. EEN VLAAMSCHE MOP. Boer Pummels tot dokter, die hem een oojj aannaait, dat hem in een vechtpartij is af ge- Men heeft een prachtige badinrichting bloot- rukt gelegd, wier oppervlakte lO.OOOvierk. M. be- „Maak maar niet te veel beslag, doktor, zoo droeg. Het centrale gedeelte van het weelderig vast moet bet er niet aanzitten, morgen is het ingerichte gebouw bevatte wachtkamer, lees- nog kermis."

Schager Courant | 1922 | | pagina 10