Pantsertarwe, groot BAL. lm jaap Pesnsn. aatim 'imlipwn Hactars Tuingrond een flinks SCHUIN, Woon- tn Winkelhuis, ttn klamp puik Hooi. 33 Snees Voerbieten, Het vrije Bovenhuis, een Boerendienstbode, Twee Aardappelrooiers Wiaringerwaard MMÜME, Vrije Kamer, f 900.000.» Loonpioegen. VOERBIETEN, Puik: Winteiairdappalen Takkenbossen. Positie. een Dienstbode, een Dienstbode, een Plaatsje, een Dienstbode. bekwaam Bakkersknecht, 2 Werklieden, ARIE DOÜWE, Zondag 15 Octobor bij A. SCHOUTEN, prima Yoerstroo, Yoerbieten, Koolrapen, enz. Herfstzaaigranen. Aardnppelkriel, met degelijk pension, gevraagd. P, NUIJ Ewijcksiois. Te koop BEZUINIGING. De' minister van financiën heeft, naar het Iidbld. meldt, een circulaire verzonden aan de betrokken autoriteiten, waarin hl) mededeelt, „dat voor het ver volg als beginsel zal gelden, dat, indien een perio dieke verliooging tevens gepaard gaat met een rangs- verhooging, er geen extra verhooging. aan zal worden verbonden. De aanvangswedde in den nieuwen rang zal derhalve in het algemeen gelijk zijn aan de be zoldiging» in den ouden rang met toevoeging van de periodieke verhooging, \&elke men verkregen zou hebben, indien rangsverhooping niet plaats zou heb ben gevonden. Alleen in die gevallen, waarin rangs- verhooglng op grond van de bekwaamheid en ge schiktheid van den ambtenaar uitgesproken het ken merk van buitengewone verhooging draagt, zal een hoogere wedde dan de hierboven bedoelde kunnen worden toegekend. Voor zoover dit althans nog niet aldus geschiedde, zullen de rangsverhoogingen, wanneer de ei^phen van den dienst zich niet daartegen verzetten, in het algemeen ingaan op den datum, die samenvalt met dien A*an een periodieke verhooging". DE TOESTAND IN DE VENEN. In den laatsten tijd is de toestand ln de Emmer venen aanmerkelijk verbeterd althans wat betreft de aflevering van turf, schrijft men aan het HdblcL Werkte ten vorigen jare de Concurrentie van Duit- sche turf den verkoop hier tegen en gaf do lage wa terstand aanleiding tot groote moeilijkheden bij het verschepen, beide omstandigheden blijven thans bui ten spel. De sterke daling van den markankoers maakt invoering van Duitsche turf thans onmoge lijk en de regenval bracht het water in de kanalen op normaal peil. De neerslag der laatste twee maan den is evenwel tevens oorzaak, dat de turf gegraven in 't laatste deel van 't seizoen moeilijk droogt en dus voorloopig niet afleverbaar is. De droge turf evenwel gaat thans vrij druk weg, in 't bijzonder de goede kwaliteit korte turf voor haardbrand, waarvoor vrij goede prijzen worden be dongen. Doch. ook in de oude fabrieksturf begint de verscheping bevredigend te verloopen, voodat de turfproductie niet ai leen in de noordelijke v»en- monden, doch ook te Emmer Compatcuum en Kla- zinaveert en omstreken in 't volgende voorjaar weer op verschillende plaatsen kan beginnen, nu er weer zetveld open komt voor een nieuw product. Do hoop, dat de werkloosheid een volgend jaar allong» zal afnemen is dus zeer zeker niet ongegrond. DE FR&ULEXN. Blijkens de jongst statistiek zijn alleen te Bussura 427 Duitsche dienstboden in betrekking. DEMOCRATISCHE PARTIJ. Zaterdag 28 dezer zal te Amsterdam een algemeene ledenvergadering gehouden worden van de Demo cratische Partij. De agenda vermeldt o.m. voorstel tot deelneming aan de verkiezingen voor de Pro vinciale Staten en gemeenteraden. WIJZIGING DER HUURCOMMIS9IEWET. Wij lezen in de Res.bode: In de openingsrede bij1 den aanvang van het zit tingsjaar der Staten-Generaal werd wijziging, der Huurwetten aangekondigd. Thans is reeds oen wij ziging van de Huurcommissiewet en van de Huur- opzeggingswet ingediend. Do voornaamste wijziging, welke wordt voorge steld, komt hierop neer, dat de verhuurder zonder tusschenkomst der Huurcommissie met den huur der een huurprijs zal mogen overeenkomen, welke gaat tot 50 pet boven den normalen huurprijs van 1 Januari 1916 voor arbeiderswoningen, en van 3734 pet boven den huurprijs van 1918 voor midden- standswoningen. Tot nu toe mochten de verhuurders zonder tus schenkomst der huurcommissie de huren slechts verhoogen tot 20 pet. boven die van 1 Januari 1916 en 10 pet. boven die van 1 Januari 1918, reap. voor arbeiders- on middenstandswoningen. De bedoeling van deze wijziging is in de eerste plaats, een stap nader te zetten op den weg tot op heffing der huurcommissie en vervolgens om tot een belangrijke bezuiniging te komen. In zeer bijzondere gevallen, wanneer hoogere uit gaven, voor de woning gedaan, te bestrijden zijn of wanneer ingrijpende verbeteringen en veranderingen aan de woning zijn aangebracht, zal, evenals thans reeds in de wet bepaald is. de huurcommissie een pTootorn verhooging dan 50 pet. (37Vu mogen toestaan. GODSDIENSTWAANZIN. Omtrent het reeds vermelde geval van godsdienst waanzin te Erica meldt het „Nieuwsblad van Em- mon" nog: Daar woont de 34-jarige artioider Gerrit Visser m9t zijn vrouw Fransina van der Velde. Het echtpaar was gezegend met enkele kinderen. Visser was den laatsten tijd een fanatiek volgeling van de Aposto lische gemeente te Klazienaveen, waarvan de arbei der-winkelier Wolter Olijve „priester" is. In dit kerk gebouw moeten zich clen laatsten tijd wonderlijke dingen hebben afgespeeld. Dit waren, volgens de vol gelingen „profetieën', die in vervulling moesten gaan. Zoo zag een der „zusters", een zekere IIcndrikje Hendriks, thans dienstbode bij de firma wed. N. ten Brink te Emmen, met haar fantastisch brein op ze keren dag plotseling een groote doodkist voor het kerkgebouw stilhouden. De kist ging van zelf het kerkgebouw Mnnen en bowoog zich regelrecht naar j hot „aitaar". De volgelingen zagen hierin weer een 'profetie' en wel een van zoodanigen aard, dat er een mensch aan God geofferd moest worden. I Het stond voor de meesten vrijwel vast, dat als offer moest vallen de „priester" Wolter Olijve. I Na dit voorval moet Gerrit Visser, hierboven ge noemd, hebben gezegd: „liever offer ik mij zelf op of een van mijn kinderen, dan onze priester!" I Zondag nu werdi in de woning van Visser een kindje geboren van het mannelijk geslacht. Den volgenden dag nam Visser 'het kind op den arm, trad op de bedstede van zijn nog zeer zwakke vrouw Jtoe en zeide: „Dit kind moet geofferd worden aan onzen lieven God.stem Je dairin toe?" De vrouw wilde er aanvankelijk niet van weten, doch Visser hield aan: „Het offer moet gebracht worden, is 't dit kind niet, dan moet toch een van onze andere kinderen als offer vallenstem maar toe. vrouwals Jij „Ja" zegt, dan gaat hetdan laten wij het losgeef het kind maar de hand... zie het kind gaan de oogen weer ópendan nemen 'wij een ander Men kan zich den gemoedstoestand van de vrouw op dat oogenblik indenken. Zij schreide hevig en zeide ,dat het dan maar moest gebeuren. Visser maakte de lippen van het kind met cognac vochtig. Hij hield bet nog altijd op den arm en toen hij het kind op den schoot legde van een buur vrouw, vrouw Endjes, stierf hei. Algemeen was men in do buurt er van overtuigd, dat Visser het kind bad doodgedrukt, vandaar M men er aangifte van deed bij de politie. D» loco-burgemeester, de heer J. Haddern Bzn., de chef-veldwachter en de gemeente-veldwachter hebben Visser, die bij de werkverschaffing aan het Drostendiep arbeid had gevonden, per auto opge haald en hem te Emmen in arrest gesteld, waarna een uitgebreid onderzoek is ingesteld. Visser erkende alle9. wat hierboven staat omschre ven. doch hij ontkende, dat hij bet kind zou hebben gedood. Da dokter heeft de doodsehouw verricht, doch wenschte zijn oordeel op to schorten totdat nog een andere deskundige een onderzoek had ingesteld. Veldwachter Grooters meende op het lijkje enkele teekenen van geweld te hebbtóp geconstatoerd. Wolter Olijve ls aan een streng verhoor onderwor pen, doch de politie hoeft, nog geen termen kun nen vinden, om hem in verband met deze zaak in hechtenis te nemen. ANNA PAULOWNA. Politie. Gevonden een gouden ring en een- Kllogewicht. In lichtingen te bpkomen ter Secretarie. JUBILEUM DS. VAN DER VEEN. Het Jubileum van Ds. Van der Veen te Barsingerhorn is niet op 9 October, doch op 29 October a.s. ST. PANCRAS. De heer W. Kloosterboer Cz. alhier is benoemd tot tijdelijk ieeraar in 't Duitsch aan de handolsdagichool te AÖcmaar. 8T. PANCRA®. De heerau K. 'Wassenaar te Koedijk als hoofd en onderwijzer en Wm. Balk to Alkmaar aia onderwijzer zijn benoemd aan den tuinbonwwintercursus alhier, die vanwege „De Tuinbouw" dezen winter wordt gehou- - den; I ST. PANCRAS. Het vervolgonderwijs aan de openbars school fdhler wordt gevolgd door V leerlingen, n.1. 8 jongens en 3 meisjes. i - ANNA PAULOWNA. I De heer D. Jongejan toonde ons «en r.erdappe!, pa9 door hem gerooid, van inderdaad zeldzamen omvang en buitengewoon gewicht, 't Was oen Bed Star-knol, m.anr ter grootte van een suikerbiet, zoodat wij onwillekeurig aan Dogaers woorden dachten t Was slechts één knoli Maar wélk een knol. Van d'and'ren allemaal de bol. Een aardvrucht, zonder haars gelijk; Een olifant in 't plantenrijk; F.en knol, als Reekers, naar 1t "ertrouw, Een Paradlj.iknol schlld'ren zou. Genoemde aardappel toch, die om Üe curiositeit eens gewogen werd, bleek een gewicht te hebbend van niet minder dan anderhalf pond. SCHA GER BRUG. Op ZalerdKg 7 October 1022 had alhier de najaarkeu ring van ito Rundveefokvereenlging „Noord-Zijpo to Schagerbrug plaats. De uitslag was als volgt: 1. Stierkalveren, geboren voor 1 Maart 1922, van ingeschreven moederdieren: le pr. Robert 6, eig. Jb. Jimmink; 2e pr. Constant. Jaoob 2, 6ig. W. Jimmink; 3e pr. Robert 5, eig. Jb. Jimmink. 2. Stierkalveren, geboren na 1 Maart 1022, van Inge schreven moederdierenle pr. Robert 2, eig. J. Rampen; 2o pr. Constant. Jaoob 4. eig. W. Jimmink; 3o pr. Robert 7, eig. Jb. Jtaimiak. 3. Kuikalveren, geboren voor 1 Maart 1922, van ingeschreven m/owderdlerenle pr. lansje 7, eift. Jb. Jimmink2e pr. Antje 19, eig. dezclMo; 3e pr. vera 5, eig. dezelfde- 4. Kuikalveren, geb. na 1 Maart 1922, van ingeschre ven moederdieren: le pr. Maartje 4, eig. W. Jimmink; 2e pr. Aua 9, eig. W. Jimmink; 3e pr. Dora 7, eig. J. van der Oord. 5. Stierkalveren van in onderzoek zijnde moederdie ren: le pr. Robert 3, eig. Jb. Jimmink; 2e pr. Constant. Jaoob, eig. W. Jimmink; 3e pr. Robert 2, eig. J. Vries. 6. Kuikalveren van in onderzoek zijnde moederdieren: le pr. Antje 17. eig. Jb. Jimmink; 2e pr. Puckje 16, eig. W. Jimmink; 3e pr. Neeltje 2, eig. C. Marees 7. Hoikkelingen van ingeschreven moederdieren: le Jr. Emma 12, eig. Jb. Jmmink; 2e pr. Lies 5, eig. Vries; 3e pr. Hartod 3, eig. J. Rampen; eerv. verm. Antje 14, eig. Jb. Jimmink. 8. Melkvaarzen van ingeschreven moederdieren: le pr. Jansje 5, eig Jb. Jimmink; 2e pr. Jannetje 3, eig. dezelfde; 3e pr. Johanna, eig J. Vries. 10. Twintera van ingeschreven moederdieren of alreeds ingeschrevenle pr. Emma 9, eig Jb. Jimmink; 2e pr. Klaasje 18, eig. J. Vries; 3e pr. Liea 3, eig. dezelfde; eerv. verm. Klaasje, eig. dezelfde 11. Oudere koeien, ingeschreven: le pr. Jansje 2, eig. Jb. Jimmink; 2e pr. Antje 2, eig. dezelfde. 12. Oudere koeien, niet ingeschreven, in onderzoek zijnde: le pr. Trien, eig. G. Marees; 2e pr. Geertje, eig. dezelfde. 13. Vijf ingeschreven dieren van één eigenaar; le pr. Antje 2, Jansje 2, Emma 9, Jansje 5, Jannetje 3, eig. Jb. Jmmink; 2e pr. Marie 2, Gretlia 2, Jannetje 2, Geertje 2, Jannetje, eig. J. v. d, Oord; 3e pr. Johanna Lies 3, Klaasje 18, Klaasje, Aagje eig. J. Vries. W ARMENHUIZEN. De heer Arn. N. A. Knijnenburg alhier slaagde- voor het examen Vrije- en Ordeoefeningeri der Gymnastiek, dezer dagen gehouden te Amsterdam. MISDRIJF TE AMSTERDAMT Zondagmiddag omstreek 2 uur is aan het politie bureau Muiderpoort door de ouders aangifte ge daan, dat sinds den vorigen dag vermist werd het 17-jarige meisje Hilda de W., wonende in de Pre- toriastraat. Op aanwijzing van een nachtsnorder heeft de politie gistermorgen omstreeks 5 uur aan den Haarlemmerweg het lijk van het meisje gevon den, dat geheel gekleed en gewikkeld in een wollen deken aan den slootkant bij den Uitweg lag, d.i. ongeveer e«n kwartier gaan* buiten Sloterdijk in d» richting HalfwegHaarlem. Het lijk was daar zoo neergelegd, dat het vermoedelijk niet zoo spoedig gevonden zou zijn, als de plaats niet aangewezen w as. Dit hoeft zich als volgt toegedragen. Toen om streeks 4 uur een politieagent, surveileerend in het Muiderpoortkwortier, een gesloten rijtuig zag staan, waaxuit een bij de politie zeer berucht sujet en een \rouw stapten, vroeg de agent aan den koetsier of deze misschien ook iets wist van het vermiste meis je, wier opsporing den vorigen dag" was verzocht. De koetsier zeide hiervan niets te weten; de man, die uit het rijtuig was gestapt rekende af en ver wijderde zich met de vrouw, en de koetsier reed door, echter niet naar zijn stal, maar naar het po litiebureau onder de Mulderpoort, waar hij het vol gende verhaal deed. Toon hij in den voornacht in de buurt van de Van Swindenstraat rondreed,, hadden een man en een vrouw hem aangeroepon en hem gevraagd hen te rijden naar de Bildordljkstraat. Hij heeft dit ge daan en heeft het tweetal afgezet voor het opge geven adres; de man heeft hem toen verzoekt om nog een vrachtje te rijden, waarvoor hij goed be loond zou worden, op voorwaarde, dat hij er met niemand een woord over sprak. De koetsier had toegestemd, en daarna waren de man en de vrouw het huis binnen gegaan, om oenige ©ogenblikken later weer r.aar buiten te komen. Zij droegen toen, geheel in een wollen deken gewikkeld, een, zwaai' lichaam, waarvan de koetsier onmiddellijk ver moedde, dat het een lijk, of ten minste een gewonde vvaa, Het pak word in het rijtuig geplaatst en den koetsier, die zegt niet te hebben durven weigeren, werd beduid, dat hij maar wat rond moest rijden. Toen hij weer een tijdje door de stad gereden had, zeide de man hem. dat hij maar naar Sloterdijk moest rijden, en dan verder den Haarlemmerweg op. Bij den Uitw#g moest hij stoppen, en hier is toen hetf lichaam uit het rijtuig getild, en, nog steeds in den deken gewikkeld, aan den slootkant achtergelaten. De koetsier moest nu den man en de vrouw naar de Van Swindenstraat terugrijden, wat hij gedaan heeft. Toen hij zijn vrachtje daar afgezet hod. en opgereden was. bedacht hij zich echter, dat er vermoedelijk wel verband zou bestaan tusschen de 'vermissing vari het meisje, waarover de agent hem juist gesproken had. en het heele zonderlinge avontuur van dien nacht; hij bogTeep dat het, als hij alles verzweeg, toch uit zou komen, als de politie met honden ging werken, en dat hij zelf dan in moeilijkheden zou peraken. en daarom was hij maar naar het politiebureau gegaan om alles te vertellen. De politie heeft toen onmiddellijk een onderzoek ingesteld op den Haarlemmerweg en daar inder daad het lijk gevonden. Het vertoonde bij opper vlakkige beschouwing geen uiterlijke sporen 'van ge weld, alleen een bloedveeg in 'het gezicht. Bij verder onderzoek bleken echter de onderkMeren zwaar be bloed te zijn. Het lijk is ongeveer 10 uur onder po litiebewaking 'blijven liggen, totdat de justitie ter Maatse was. Daarna is het naar-het Wilhelmina- gaefhuis overgebracht ter schouwing. Van het me disch onderzoek jvas.het resultaat vandaag nog niot bekend. Inmiddels heeft de politie aan het adres aan de Bilderdijkstraat den man en de vrouw gearresteerd, die de snorder J., dien nacht gereden had. Doordat de surveilleerende agent, die den koetsier in de Van Swindenstraat had aangesproken, den man her kend had als een iberucht individu, ook vroeger al eens in een ernstige moordzaak 'betrokken, en ook het adres 'bekend was, waar het lijk gehaald was, is de politie er gemakkelijk ln geslaagd de verdachten te vinden. Bij het voorloopig verhoor hem afge nomen, kon hij niet ontkennen, dat hij met de vrouw, met wie hij leeft, het lijk vervoerd heeft; evenmin, dat de deken waarin het gewikkeld was, hem toebehoorde. Overigens was hij zeer gesloten, zoodat tot dusverre de Justitie nog weinig houvast heeft bij haar onderzoek, hoe het meisje aan haar einde is gekomen. Alle omstandigheden wijzen er echter sterk op, dat hier een misdrijf in het spel is. ADVERTENTIES IN DE STAATSCOURANT. Men schrijft aan het Vaderland: Het zal u bekend zijn, dat de Regeering hare pu blicaties, voor zoover de ruimte toelaat, beschikbaar stelt voor reclame. Zoo bevat de Nederlandsche Staatscourant sinds 1 Januari een rubriek ,Niet of- ficieele advertentiën". Het daarmede bereikte resul taat is blijkbaar zeer gunstig te noemen en heeft ten gevolge gehad„dat verschillende Departementen van Algemeen Bestuur eveneens probeeren de baten voor de schatkist op te voeren. De enveloppen van den Póst-chèque en Girodienst trachten thans het Nederlandsche volk er van te overtuigen ,dat men door sparen bij een met name genoemde spaarkas kapitalist kan worden. Het Departement van Financiën zal niet achteihllj- ven en eerstdaags zullen onze aanslagbiljetten in de diverse belastingen worden versierd met aanbiedin gen van allerlei firma's. Men verwacht er een goed resultaat van. En niet zonder réden. Zou er wel een biljet zijn, dat aandach tiger bestudeerd wordt dan het belastingbiljet, en is er één drukwerk met grooter oplaag? Onder de gegadigden is ook een kleedlngmagazljn ener zijn moeilijkheden gerezen. De firma wenscht nl. den volgenden tekst te bezi gen: De Staat kleedt U uit Wij kleeden U aan. In vertrouwen kan ik U mededeelen, dat men aan het Departement „overweegt" of dit contract kan worden geaccepteerd. ZUIDSCHARWOUDE. Het Nut, „Nut en Genoegen" hoeft zijn biblotheek weer geopend. Voor 35 cent kan men den heelen winter boeken ter lezing bekomen. Er wordt van de ze gelegenheid steeds een ruim gebruik gemaakt. Dat dit ook den a.s. winter weer zal plaats vinden, is aan geen twijfel onderhevig, vooral, daar de lust tot vergaderen bij velen tot nul is gedaald en zij meer genoegen en wellicht ook kennis vinden in de lec tuur van een degelijk boek. NOORDSCHARWOUDE. We vernemen, dat Dr. Harrestein, vroeger predi kant bij de Ger. Kerk te Noordscharwoude, thans te Meden, zijn beroep naar Soerabaja niet heeft aange nomen, daar de gezondheid van zijn echtgenoote niet toelaat langer in Ned. ïndië te verblijven. Dr. H. zal spoedig repatrieeren. LANGENDIJK. Gisteren passeerde hier een 50-tal motoren, ook met zijspan, van de Zaansche Motorclub „Zaan streek". Zij maakten een betrouwbaarheidsrit, die veler belangstelling trok. ZUIDSCHARWOUDE. Omze zangvereeniging „Gemengd Koor", die in den laatsten tijd wel wat veel van haar vroegere belangstelling had ingeboet, mag zich thans *n al gemeene medewerking verheugen. Van ongeveer 30 'oden is dit aantal in enkele weken tot 70 aar ge groeid. Ook leden van Crescendo te Noordschar woude hebben z*ch bij onze zangvereeniging aange sloten. WIERINGERWAARD. Maandagmorgen heeft op het land van den heer P. Saai alhier een proefneming plaats gehad om aardappelen te rooien met een machine. Er waren twee machines aanwezig. Hoewel nog niet volmaakt, voldeden ze beiden heel goed. Met de eene machine werden de aardappelen' en de grond ever een paar meter verspreid, wat voor het opzoeken wel wat moeilijk Is. De andere hield de aardappelen veel be ter bij elkanders doch dan rolden enkele aardappe len wel eens terug in de groeve. D^t is evenwel te verhelpen. We gelooven wel, dat het ln de toekoin°t heel goed zal bevallen. Importeur van deze machines Is de heer Berends te Schagen, en tusschenpersoon de heer T. Bakker, smid alhier. WIERINGERWAARD. Zondagmiddag zou de voetbalclub W.F.C. I spelen tegen Qusego m, van Schagen. Laatstgenoemde club was evenwel niet opgekomen, zoodat W.F.C. regle mentair met 50 heeft gewonnen. Advertentiën. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: EIJTJE J0SINA, Doekt»» van Jb. DE BOER en J DE BOER—Heiligenberg. Schagen. Nieuwe weg, 7 Oct. Oaboroo: 8oon van E. T. A. JIPPHS-Kroe» «a H. JIPPES. Oudesluis. 8 October 1922. Algemeene kennisgeving. Ondertrouwd: I0HAN VISSER Ar. 811 MARIA KEIJZER Ad. Wierfng'en, October 1922. Huwelijksvoltrekking, 29 Oct. le Wieringen. Heden overleed, na een zacht e* geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, A. BAK'Schogen, In den ouderdom ven ruim 80 jaar. Schagen, A. BAK. Den Helder, K. BAK. BAK-R*b. Schagen, P. BAK. A. BAK -van Bedegreve* en Kleinkinderen. Schag»*, s Octeher 1922. gedurende en na de Harddraver!! (Muziei Familie P0L45 WIERINGERWAARD. R. WAIEOKR Pa.. Bocrtnaniweg, Ann* Paulowna, biedt een uiterst concurreerend. deige- wenscht franco levering. Teven 11e seerlea franco station van bestemming, vrijbl., 1 165.— p. wagon contant. Donderdags vanai 10 uur, bij BOONTJES of 1GESZ. VERLOREN een goudeu horloge vierkant, gaande van 't Julianadorp naar 't Zand lange 't Noerd-Hoüandseh kanaal, tegen belooning terug te berorgen bij P. NIHU WLAND, Koegrasrl Zand. Gevraagd per 1 November: Br. fr. lott. Y, bur. v d. Blad. TS KOOPl Te bevragen h, R. MEELDIJK, Breezand. Voor Warmenhtsiïen en Schoorl dam en Schoorl,worden vo»r de Sabager Courant Aanbiedingen aan het bur. v. d. bi becchlkbaar als te en 2e hypotheek. Inlichtingen te bekomen bij IJ. KLOS te Broek ep Langendhk. Donderdag aitdag bij den heer I, IGESZ t» Schagen. TB MUUH! te Winkel, zeer geschikt voor bloembollen, teelt, tegen nader ovoreen te koman conditiüa. Inlichtingen te bekomen bij den heer W. BUIS te Winkel, 's avonds tuitahea 6—7 unr. TB KOOPl lang 8 M. breed SM., geheel van hout, bij D. MAREES Da, 72, Jnlianadorp. Ondergeteekende biedt zich be leefd ua» voor loonpioegen met de tractor ft f 22.60 per bunder. Overal te ontbieden. Aaabevelaad. 1 bijna nieuwe van Berkels Vleeschsnijmachine; 1 Ijsmachine «act vergaarbu», '2 Toonbanken, 2 Winkelkasten met spiegelglas, 1 of 2 koperen Opstanden, ieder met 2 glazen platen, 1 Zonnescherm, 1 nikkel Koffiekan. J. Boigans - Schagen. Te koop: 33 snees C. DEKKER, Tolke, Schagen. TE KOOPl voor elke nering geschikt. Te bevragen bij Jb. BAKKER As te Barslngerhorn. KOOPl Br. fr. letter B, Hulppostkantoor Kolhorn. (Bravo'») te keop, bij W. KUIPER, Mee, Schagen. TB KOOP: bij S. RUS, Dirkshorn. «e velde goedgekeurd, TE KOOP veer f 16.— per 100 K.G., bij A. J. WAIBOKR, Groetpolder. Winkel. TB KOOP «BTRAAWDl Adres de Wed. J. SCHAGEN, Loet, Schagen. geriefelijk ingericht, gelegen aan de Hoogzijde te SCHAGEN, boven het Kleeaingmagazijri, te bevra gen in den winkel, HERMAN NYPELS. le klasse SPAARKAS vraagt actief VKRTHGENWOORDICKR(ater.) Goeds veornitziehten. Br. end. motto aetiefbur. v. d. blad Gevraagd met Kerstmis a.s. bij J. VAN DER MOLEN, Dirkt- hom. Gevraagd met Kerstmis of eer der: bij KI. HAR1NGHWIZEN te Veen- hulzen, Heer Hugowaatd Noord Gevraagd met Kerstmis bh Alb. RBEELMAJV, Walingeweg. Wleringenraard. TB HUUH BEVRAAGD: van 4 tot 8 H A. vruchtbaar land, het»U Wei- oi Bouwland, ook ge mengd bedrijf. Aanbledihgen onder lett. O, aan de red, Schager Courant. TE HUUR; Gevraagd met Kerstmis wegens huwelijk der tegenwoordige AN ZIJP Jz., Moerbeek, Nieuwe ïliedorp. GEVRAAGD: bij D. v. d. WEL, Chrisjeswerf, Schagen. Er biedt zich aaneen voor rast of noodhulp. Brieven onder no. 482, aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD! bij J. A. VA» RIJN, Breezand.

Schager Courant | 1922 | | pagina 3