VOETBflü Gemengd Nieuws. Reclame a. Aambeien. Plaatselijk Nieuws. weer ongeveer 100 werklieden ontslagen. Dit ont slag staat in geenerlei verband met de staking, die kort geleden daar uitbrak, maar is uitsluitend het gevolg van gebrek aan werk. Indien geen verbetering intreedt zal de directie ge noodzaakt zijn, het personeel nog meer in te krim pen. Thans werken nog 1300 arbeiders aan de Nieu we Waterweg; Juist een derde gedeelte van het aan tal dat in den druksten tijd te werk werd gesteld. WI ERIN GEWAARD. De landbouwers alhier beginnen hoe langer hoe meer voor droge slooten te gevoelen. Wi> zien Lm. af en toe eeni windmotor verrijzen. Dezer dagen word wederom eeni Hercules-windsmotor geplaatst op do boerderij! van den heer P. J. Blaauboer aan den Bar- singerwog. WIERINGEWAARD. Begunstigd door prachtig weer heeft jl. Zondag alhier een handicap-harddraverij plaats gehad. Van de 14 ingeschreven paarden waren er 10 opgekomen. Er werd mooie sport te zien gegeven. Na vele span nende eni enkele kampritton was de uitslag als volgt: le prijs, f60, Lord B, 300 M., eigi. A, Rot, Wierin- gerwaard, berijder A. v. Zoonen; 2e prijs» f 25, Gioriët- te, 330 M., eig. J. van der Zei, Bovenkarspel, berijder C. Stadegaard; 3e prijs, f 10, Jetty W, 310 M., eig. A. do Wit, 't Zand, berijder S .de Wit; 4e prijs, f 4, Pri ma Donna, 330 M., eig. J. van der Zei, Bovenkarspel, berijder C. Stadegaard. Voor de prijswinnende pikeurs waren tevens kunst voorwerpen- aangekocht Baanlengte was 350 meter. Handicapper de hoer C. A. Waiboer. Mot oen toepasselijk woord werden na afloop de prijzen door den voorzitter, den heer Lün- pers, aan de prijswinners uitgereikt. Aan de bestuurs tafel zijn nu reeds stemmen opgegaan om een vol gend jaar een groote draverij te organiseeren. Goed succes, heerenl WIERINGEWAARD. De melkprijzen zijn alhier verhoogd tot 12 cent pe) Liter. BOTSING. Op den Goudschen Singel te Rotterdam had een botsing plaats tusschen een auto en een motorrij wiel. Toen de motorrijder in volle vaart langs een motorwagen van de electrische tram passeerde, had hij de auto. die van den anderen kant kwam, niet gezien en reed daar in volle vaart tesren op. Zoo wel de motorrijder als de op de duo zittende dame werden van den motor geslingerd. De motorrijder werd per auto van den Geneeskundige!i,Dienst naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij naast een gebroken been slechts lichte verwondingen had bekomen De juffrouw kon ter plaatje verbonden uorlen. De motor was zwaar beschadigd. OVERREDEN. Zondagavond is te Beverwijk, bij hit station, een man uit Wijkeroog door de stoomtram Haarlem -- Alkmaar aangereden en gedood. Do ongelukkige stond met zijn broeder, op de rails der tram een spoorboekje te raadplegen, en hoorde door een juist passeerenden trein het bellen van den machinist niet. 7.ijn broeder kwam met den schrik vrij. PRIJZEN. Men schrijft uit Beverwijk aan het Hdbld.: Met de boonencampagne is het hier thans vrijwel gedaan. Met uitzondering van de snijboonen, is deze teelt irt geen geval loonend geweest. Wat de snijboo nen betreft, is dit juist tegen de verwachting in. Men verwachtte flinke prijzen voor de snercieboonen en z.g. fijne tros. maar niet voor de snijboonen. en nu was juist de doorsneeprijs voor deze laatste 20 22 ct. per K G., hetgeen een goede prijs genoemd kan worden. De doorsneeprijs van de snorciebonne.n >n .fijne tros", was 12 ft 15 cent ner K.G.. een nrijsje dat zelfs de plukboonen niet. goed kan maken, daar men minstens (per gewicht gerekend) driemaal zoo veel snijboonen als fijne boontjes plukt. Na de boonenveilingen komen de schorseneeren aan de beurt en daarna het Brusselsch lof. of witlof. Deze teelt is dit Jaar op zeer groote schaal aange legd. Bijna geen enkele tuinder is er. die niet een flink «tuk van zijn grond voor deze cultuur heelt bestemd. Zelfs in den polder, waar dit feitelijk ni<-t thuis behoort, ziet men dit jaar ..uitlof". Wanneer alles aan de markt. komt. staat het te vreezen. dat het aanbod de vraag in niet geringe mate. zal overtreffen. Ook de teelt van spruitkool is dit jaar zeer belangrijk. Deze spruitkool tj es zijn echter slecht ontwikkeld, waardoor de kans bestaat., dat hiervoor goede prijzen worden gemaakt. DUUR ZAND EN BEZUINIGING. In aansluiting tot de mededeelingen aangaande cle gunning uit de hand van de werken voor het leggen van het gedeelte%spoorweg Nieuwe MeerAm- stel van de Ceintuurbaan om Omsterdam, wordt thans aan de „N.R.Ct." bericht, dat de Minister van Waterstaat naar aanleiding van adressen van twee aannemers van groote werken, den raad van toe zicht op do spoorwegdiensten om bericht en advies heeft verzocht. Naar het blad verneemt heeft de raad van toe zicht de voorloopige beschikking van zijn hoofdinge nieur gedekt door den Minister te adviseeren zijn goedkeuring nnn deze beschikking niet te onthou den, en wel alleen en uitsluitend op grond van diens meening, dat de concurreerende aannemers, die ech ter niet tot mededinging waren uitgenoodigd. door andere werkzaamheden niet in staat tot uitvoering dier werken zouden zijn,.weshalve allicht vertraging in de totstandkoming zou kunnen ontstaan. Van zeer betrouwbare zijde verneemt het blad ech ter, dat naar de Juistheid dezer meening geenerlei «zelfs ook maar niet voorloopig onderzoek is inge steld, terwijl men van den beginne af voornemens is geweest, het monopolie in deze aangelegenheid aan één firma te geven. Voorts verneemt de „N.R.Ct.", dat de meermalen genoemde bedongen éénheidsprijs van f 1.65 tegen over den prijs van fl.25, waarvoor het werk kan worden aangenomen is gebaseerd op dien, welke de gemeente Amsterdam in den allerduursten tijd, in 1919, heeft afgesloten voor het ophoogen van com plexen bouwterreinen. En de eventueele bewering, dat het hier gaat om het ophoogen van een enkele kilometers langen smallen strook terrein, die meer bezwaren oplevert dan complexen bouwterrein, kan, naar bij betrouwbare deskundigen ingewonnen in- formatiën, niet opgaan. HEERHUGOWAARD. Naar we vernemen, zal den 16en December a.9. het nieuwe schoolgebouw voor o.l. onderwijs in ge bruik genomen worden, terwijl dan te gelijkertijd de besftaandie school no. 3 aan het R.-Kath. schoolbe stuur zal worden overgedragen. Aan dit gebouw zal nog een lokaal worden aangebouwd en tevens de noodzakelijke veranderingen worden aangebracht. Dit werk werd heden. Maandag, aanbesteed. Hier voor werden 10 inschrijvingsbiljetten ingeleverd. De hoogste inschrijving beliep f 15965, de laagste in schrijving, die van den heer G. H&rtland, alhier, wien het werk ook werd gegund, f 10998. LUTJE WIN KEI*. Alhier is men reeds begonnen met de voorbereidende werkzaamheden voor het leggen van de buizen voor de waterleiding. V NIEUWE NIEDORP. Zondagavond 15 October J.L trad „Het Kleine Too- neel" van Noord-Scharwoude alhier in de Prins Maurits op met groot succes. Ze voerden „De Kribbëbijter" op en hebben met dat leuke blijspel 'de talrijke aanwezigen 'n uur of drie alleraangenaamst beziggehouden. De rollen zaten er prima in en de luchtige Fransch drie-bedrijvige klucht krewj een vertolking, zoo keurig als Je van vak- menschen haast niet beter Zoudt verlangen. Deze men- schen. hoe flink hun werk ook 'is, toch feitelijk dilettan ten, hebben niettemin een hoogte bereikt, die groote verwachtingen wettigt, indien de club bijeen blijft 't Is een heel mooie avond geweest en de spontane bijvals betuigingen waren wel ten volle verdiend. Gezellig dansen na. NIEUWE NIEDORP. Zondagmorgen vergaderde alhier het bestuur met leden van het NutsdepartemenL De heer K. Groot Hz. opende de vergadering. In behandeling kwam het onderwerp: „nadere bespreking omtrent het op treden van Henri de Vries". De heer De Vries stelde voor te geven behalve zijne vertolking van „Brand in de Jonge Jan", het too- iieeUtuk „Mijnheer Pim" in drie bedrijven. Hij wordt dan vergezeld van vijf tooneelisten, waaronder de gevierde tooneelspeelster mevr. ErfmannSasbach en de tooneelspeler Alex Frank. Alle aanwezigen verklaarden zich er voor, om hierop in te gaan, algemeen als men van gevoelen was, dat niet alleen Niedorp's ingezetenen dit zou den waardeeren, maar dlat ook vélen uit den omtrek zich dien avond zouden opmaken om deze buitenge wone voorstelling bij te wonen. Men besloot de prij zen vast ste stellen op f 1.25, besproken plaats f0.25 extra. Verschilende leden verklaarden zich bereid, het be stuur ter zijde te staan bij het verder organiseeren van dezen avonck. Voorz. dankte de heeren voor doze toezegging en sprak zijne beste wenschen uit voor het welslagen van deze voor het Nut zoo belangrijke onderneming on sloot daarna de vergadering. ONDEUGDELIJK PRUIMENGBLEI. Uit Ommen, 15 October. Hedenmorgen werd ten huize van bakker Z. bij het ontbijt eigenbereide gele pruimengelei genuttigd. Kort daarop deden zich bij man, vrouw en. 8-jarig zoontje, hevige brakingen voor, het ergst bij het zoontje en de vrouw, die »«r het meest van genuttigd hodden. De ontboden ge neesheer Dr. Warnsinck, achtte opname in een zie kenhuis gewenscht. De nog voorradige gelei, eenig keukengerei, benevens het braaksel werden bij het transport mede ter onderzoek naar Zwolle opgezon den. Tel. WFSTFRIESCHE VOETBALBOND. Progranma voor Zondag 22 October. Eerste Klasse: liemiingbroek: B.VV. I—Excelsior I, 2 uur, scheids rechter de heer D. Breobaart. Bmsingerhora: Voorwaarts I— N.V.V. I, 2 uur, scheidsrechter de heer A. van Dijk. jde Niedorp: V.V.V. I- L.W.V.C. I, VA uur, scheids rechter de heer L. F. Kleiterp. Spanbroek: Stormvogels Ï-D.O.S.K.O., half 3, scheids rechter de heer P. Wijn. Tweede klasse A.: Wieringervvaard: W.F.C.— Excelsior II, 2 uur, scheids rechter de heer P. Keet. Schagen: Quosego III—D.Ö.S K.O. II, 2 uur, scheids rechter de heer A. Deutckom. Schagen: Spaila III—Quosego 11, 2 uur, scheidsrech ter da heer F. Boeker. Tweede klasse B.: Oude Niedorp: V.V.V. II- Voorwaarts II, halféen, scheidsrechter de heer M. Beets. .'.utjewinkel; L.W.V.C. II—D.F.C., halfeen, scheids rechter de heer C Klink. Kolhom: K.F.C. IN.V.V. II, 3 uur, scheidsrechter de heer C. Klink. Kolhorn: K.F.C. IIStormvogels II, 1 uur, scheids rechter de heer F. Jongbloed. Uitslagen van Zondag, 8 October. V V V. I--N.V.V. 1-3. L.W.V.C. I—Stormvogels I 0—6. Voorwaarts I—Excelsior I 0 2. Quosego II--Excelsior III lo— 0 Sparta IVSparta III 1—6. W.F C.—Quosr go III 5-0. V.V.V. II—K.F.C, I 1-1. K.F.C. IiVoorwaarts II 1 2 N.V.V. II- Stoimvogdo II 2 - i. Sparta I—R.Z.C. 1, 1—1. Sparta heeft Zondag jl. een der zwaarste elftallen uil de tweede klasse van den N II V.B. op bezoek ge had, begunstigd dcor zoor mooi voetbal weder, .vas er van de zijde van het publiek zeer veel belang stelling: Precies hall drie werden de beide elftallen door scheidsrechter Van 't Veen, welke kwam inplaats van den heer Vonk. die verhinderd was. in het \eld gefloten. Sparta, welke den opgooi won. verkoos eerst voor den zon af te spelen. Al dadelijkvzijn de geel-zwartfen in den aanval, en moot de Zaansche achterhoede hard werken om de fanatieke aanvalle; te weeren. Nadat Sparta eenig» tijd het spel in han den gehad heeft, wéten da gaat-n zich los te werken, en ten aanval over te gaan. Hun aanvallen zijn evenwel lang niet zoo gevaarlijk als die der Sparta nen en ook strand menig aanval op buitenspel. Spar ta begint nu weer op te dringen, na een paar scho ten, naast het doel, wordt er een zeer goed schot ge gevent,; de keeper mist, deN achter den doel verded i ger staanden back stomt hem evenwel corner, Dit was dus een zuivere hands in bet strafschopgebied. De scheidsrechter had evenwel niet gezien dat de back mplaats van den keeper de "bal wegstompte, zoodat een pinalty niet toegekend wordt. Sparta spoelde nu heel goed, combineeren tusschen de spelers Hiderling was uitstekend. Even later komt de Sparta-voorhoede weer opzetten, een hard schot volgt en weer is het de back die de bal stopt, hij heeft hom evenwel klem vast, zoodat de scheidsrech ter het. ook zag; een pinalty werd' toegekend. De linksbmnen Van der Horst zal hem nemen, scheids rechter iluit en onhoudbaar vliegt de bal in 't net, met een oorverdovend, gojuich langs den lijft. Te vroeg evenwel, een "der Sparta-spolers vloog tijdens het n- men der strafschop over den lijn van het strafschopgebied, waardoor R.Z.C. een vrije schop kreeg te nemen en het doelpunt geanuleerd werd. Heel rpoedig hierna werd door R.C.Z. van ver een schot op doel gelost, de Sparta-verdediger bereken de hem verkeerd en vlak onder de lat door verdween hij in des keepers heiligdom, 0—1. Na nog even spelens, waarin Sparta enorm speel de om een achterstand in te halen, waren de eerste 3 kwartier verstreken. Na d»- pauze wordt van beide zijden goed aange pakt, spoedig evenwel zit de Sparta-voorhoede weer voor het R.Z.C-doel. Hun keeper en achterhoede zijn evenwel ten volle voor hun taak berekend en wer ken dan ook geweldig. Spoedig wordt in 't vuur eener aanval weer hands gemaakt door een R.C.Z.- speler en weer binnen het strafschopgebied. Een pi nalty wordt toegekend. Van der Horst schiet hem zuiven in den bovenhoek en Iaat 't net trillen. 11. Spoedig na den aftrap maakte» en der Sparta- backs ook hands, nu krijgt R.Z.C. een pinalty te ne men. Onder ademlooze stilte wordt de bal op de fa tale stip gëlegens een der spelers treedt naar voren om hem even in te schieten. Maar Sparta's keeper verricht i.it bijna onmogelijke, een hard schot, goéd geplaa'st, wordt gelost, Sparta's keeper valt en heeft ne-iL Nog een spannend oogenblik en de bal wordt weggewerkt, gevolgd door een oorverdovend gejuich der Sparta-supportera. Sparta, aangevuurd door d4t schitterend voorbeeld, van den keeper, valt weer verwoed aan, Een oogenblik schijnen1 de Zaan dammers overbluft, doch zij weten zich nog tijdig te herstellen en een doorbraak te voorkomen, Sparta is nu overwegend sterker en heeft dan ook het spel to taal in handen* Het was dan ook voor R.Z.C. hoogtijd diat het einde spoedig kwam. Sparta heeft dezen wedstrijd verdiend met 31 te winnen en heeft dan ook veel pech gehad. De scheidsrechter voldeed o ver het algemeen zeer goed. Volgende week moet Sparta naar V.V.U. I te Uitgeest. Als Sparta dan weer zoo vol geestdrift speelt, is een nederlaag volkomen buitengesloten. Dus goed aangepakt, die kans hebben jullie. ZEEMACHT III—SPARTA IL (2—4). Sparta II toog Zondag naar het onverwinlijke Zee macht III, volgens veler meening om zich te laten inmaken, doch de Spartanen waren geenszins van plan de overwinning cadeau te geven en ze hebben gedaan wat Sparta vorig maal deed nl. Zeemacht III haar eerste nederlaag toegebracht. Het spel van Sparta II wordt steeds beter, het elftal wordt één geheel en het samenspel is zoo nn en dan keurig. Behalve dat hebben onze jongens stuk voor stuk gewerkt als paarden en hoewel het geluk zoo nu en dan met ze was, hebben ze toch volkomen ver diend gewonnen. Als Sparta II a.s. Zondag tegen het vrij sterke H.R.C. V- zóó speelt, dan koimt het alweer een flinke stap verder op weg naar het k.11! Over den wedstrijd het volgende: Zeemacht komt direct overweldigend opzetten, doch onze achterhoede houdt moedig stand. Lang zamerhand komt Sparta dat tegen zon en wind in speelt, er beter in en wogen de partijen vrijwel te gen elkaar op. Dan weet Zeemacht na mooi opbren gen met een goed schot de leiding te nemen. Hier door geenszins ontmoedigd, komt onze voorhoede telkens mooi samenspelend gevaarlijk opzetten en tenslotte weet ze na een schermutseling gelijk te maken. Even later krijgt Sparta wegens haken van een der voorspelers vlak voor doel een penalty te nemen, doch deze wordt juist naast geschoten. Met gelijken stand gaat de rust in. Na rust heeft Sparta met zon en wind in hot voordeel direct bet beste van het spel ln handen en weet hiervan ook te profiteeren. Geweldig komt de voorhoede telkens opzetten en niet zonder succes, want reeds na een kwartiertje spelen is de stand met een paar keurige schoten op 31 voor Sparta gebracht. Zeemacht begint nu steeds ruwer te spe len; telkens hebben de zeelui onderling ruzie. De nu haast zekert nederlaag schijnen ze moeilijk te kun nen verkroppen. Zeemacht kojnt nu wel wat meer opzetten, doch steeds zonder succes. Heel Sparta, blijft nog met mannenmoed werken. De voorhoede weet den voorsprong nog, te vergrooten, zonder dat Zeemacht eenigen kans op succes krijgt. Even voor het einde krijgt Zeemacht een vrije schop te nemen, welke keuris ingezet wordt. De achterstand is echter te groot om nog in te halen en Sparta heeft tenslotte deze big-match met 42 gewonnen. Bravo! JULIANADORP. J.l. Zondagmorgen speelde het 2e J.V.C.-elftal een voetbalmatch tegen Ambachtsschool, welke eindigde in het voordeel van Ambachtsschool en wel met 2—4. Direct daarna het 3e elftal tegen Adsp. Ra- ving, welke laatste ook verloor en wel met 5—0. Het eerste elftal had een thuiswedstrijd en wel te gen Helder IV. Omstreeks 2 uur trapte Helder met den wind voor de bal af. Het eerste kwartier leek het alsof Helder verre de sterkste was. J.V.C. liet clan ook slap spel zien. hetwelk maar even duurde. Door een onwillekeurige hens van den back De Graaf, die do scheidsrechter als een willekeurige hens beschouwde, zette Helder de bal met een pi- naltyschot in. 0—1. illerna waren er wisselende ka.i- sen en werd J.V.C. steeds geestdriftiger in haar spel en wist de voorspeler Kossen na een mooi voor- gezetten bal het leder in het doel te plaatsen. 1—1. Spoedig daarna wist Helder den bal weder mach tig te worden en loste een schot op het doel, wat ech ter net bijtijds door den keeper werd gestópt. De linksbuiten van Helder wist den bal nog eens mach tig te worden en schoot op het doel, welke volgens den scheidsrechter zat. 12. Na die rust had J.V.C. den wind voor en zat deze er fantiek op. J.V.C, bleek nu verre in de meerderheid cn is door deze partij na rust vooral mooi spel ge leverd. Toch wist Helder den bal langs de backs te werken en lostte de middenvoor een onhoudbaar schot op het J.V.C.-doel. 1—3. Hierna kreeg J.V.C. een pinalty-bal te maken, welke echter door Ver mei scheerlings langs de bovenlat werd geschoten. Weder wist de J.V C.-linie den bal machtig te wor den en wist de middenvoor Vermei den bal prach tig in het doel te plaatsen. J.V.C. zat er hierna op wat zij kon doch was het haar niet mogelijk om den gelijkmaker te maken. Het spel eindigde dan ook in het voordeel van Helder en wel met 3—2. Scheidsrechter v. Baaren voldeed matig. HOOGWOUD. H.F.C. I—Excelsior I. (3—2). Te ongeveer half drie fluit scheidsrechter Kleiterp beginnen. Er wordt getost en H.F.C. speelt met den zon m den rug. Excelsior verschijnt met 10 man. II.F C, is volledig. Direct na den aftrap verplaatst het spel zich naar Excelsior's helft, maar door het goed wegwerken der backs is van "doelschieten geen sprake. De Excelsior voorhoede is goed op dreef, ze weten dan ook spoe dig den II F.C.-keeper het nakijken te geven. Reeds spoedig hierna zit no. 2 voor Excelsior. De H.F.C.'s beginnen nu iets beter te spelen en even voor rust weten ze dan ook te scoren. Hierna rust. Na de rust hebben de H.F.C.'ers het scherpe zon netje in het gezicht, maar ondanks dat vreten ze reeds spoedig, gelijk te maken. (22). Er wordt ruw door eenige spelers gespoeld, maar de scheidsrechter ziet niets. Hierdoor hoort iften zoo nu en dan een grof woord over het veld galmen. De H.F.C.'ers verweren zich goed. zoodat even later Dekker met een schuiver de eer heeft gered. (32). Hierna einde. De scheidsrechter voldeed matig. WARMEN HUIZEN. Zondag speelde onze voet.balvereeniging W.V.V. I regen K.V.V. II van Koedijk. De wedstrijd eindigde ir-. hot voordeel van W.V.V. met een welverdiende overwinning van 4—1. NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag jl. werd alhier voetbalwedstrijd ge houden tusschen de clubs S.O.V.V. I van Spanbroek eni N.V.V. T. D? gasten wieten voor rust een. doelpun- tje- te makert wal niet aan N.V.V gelukte,, zoodat rust inging met 1—0. Na de rust was N.V.V. beter -op dreef, en na ijverig werken kwam het ednde iret veen 2—1 overwinning voor, N.V V. ST. PANCRAS. Vrong 2 speelde thuis tegen Zeemeeuwen, van Eg- mond aan den Hoef en won met 50. Vrone 3 verloor de match tegen VA.F.C. van Alk maar met 03. En Vrone 1 bracht tot veler teleurstelling slechts 1 puntje thuis na de match tegen B.S.V. 2 van Ber gen. Gelijk spel werd veroorzaakt door slecht schie ten van den links binnen (der voorhoede) en door 't dikwijls missen van den bal door den spil van Vrone, doch ook door het enthousiast spel der Ber- genaren. Toch was het overwicht van Vrone best merkbaar, ook door het nemen van 10 corners door Vrone, tegen slechts één door Bergen. OUDKARSPEL. D.T.S. heeft het er deze week beter afgebracht dan de vorige. Ze wisten nu drie overwinningen te behalen. -D.T.S. 4 speelde tegen Hollend 3 en won met 21. D.T.S. 1 speelde tegen Holland 1 en wist in een spannenden wedstrijd met 1—0 te winnen. D.T.S. 3 speelde tegen D.F.C. 2 van1 Dirkshorn en behaalde de overwinning met 9—2. D.T.S. 2 was op bezoek naar Schoorl 2 en verloor daar met 31. NOORDSCHARWOUDE. Holland 2 was op bezoek naar Alcm.-Victrix 7 en verloor dezen wedstrijd met 5—0. De uitslagen van de andere elftallen vindt men in den uitslag onder Oudkarspel. LUTJEWINKEL. Zondagmiddag j.l. speelde het tweede elftal van L.W. V.C. een competitiewedstrijd tegen K.F:C. van Kolhorn. Ditmaal was LW.V.C. gelukkig en won met 4—0. Zondagmorgen speelde L.W.V.C. III tegen een dub van de Langereis. L.Wi.V.G. III won met 3—1. WIERINGEWAARD. Zondagmiddag heeft de voetbalclub W.F.C. alhier een competitiewedstrijd gehouden tegen Excelsior III vani Anna Paulowna. De uitslag was 121 in het voordeel van W.F.C. Volgende week zal W.F.G. spe len tegen Excelsior II. VLIEGEN ZONDER MOTOR. Uit Brighfcon, 16 Oct. De Nederlandsch'e vliegtuig bouwer A. H. G. Fokker, die, zooels wijf reeds meldden, aan de Internationale vliegwedstrijden zonder motor in fingeland deelneemt, steeg heden met den sportredac teur van de ..Daily Mail op, voor den door genoemd blad uitgeloofden prijs van 1000 Poud Sterling. Fokker moest bij zijne eerste vlucht na zeven minuten wegens te weinig wind landen. Bij de tweede vlucht steeg JFbkker alleen op en bleef 88 minuten in dé" lucht Onze landgenoot is met deze vlucht de eerste en eenigstc deelnemer, dio tot clusverró aan alle bepalingen van den wedstrijd heeft volda&n. Hij vloog op'200 M. hoogte boven het punt van opstijging en landde, na den genoemden tijd in de lucht te zijn geweest, vrijwillig binnen 150 M. van het startpunt. Tel. DE DALING DER PRIJZEN IN OOSTENRIJK. Uit Berlijn, De WeensChe Index-commissie be tekende van «ïiddcn-Septembcr tot midden-October eën teruggang van de duurte met acht procent. EEN ERNSTIG ONGELUK NABIJ TRONDHJEM. Uit Christiania, 16 Oct. Een tragisch ongeluk had gisteren nabij Trondhjem plaats. Acht jonge menschen, die terugkeerden van een boottochtje, geraakten to water doordat een plotselinge windvlaa'g het bootje deed kantelen. Zes van hen verdronken, een "jong meisjSe en vijf jonge mannen. Slechts twee personen kondon" worden gered. PRINS TEGEN COMMUNIST. Bij de behandeling van de interpellatie over de stakin gen te Havre is het in do Kamer tot een incident gekomen tusschen prins Joachim Murat en den commu nist Lafont. Deze verweet den heer Lallemand, prefeot van het departement der Seine-Inferieure, zijn optreden tijdens den oorlog, toen hij nog prefect van het depar tement van do Loirc was. Prins Murat stond toon" eens klaps op en riep uit; „En wat deed gij gedurende den •oorlog? Ge verdiendet geld". Waarop Lafont zeide: „De laster van den heer Murat, de erfgenaam van eën vroege- ren verrader van Frankrijk, treil mij niet." De prins liet rijn tegenstander echter niet los en zeide, dat de glorie van een Joachim Murat voldoende hoog staat, opdat de beleedigingen van deh heer Lafont haar niet kunnen bereiken. In elk geval heeft hij des tijds voldoende diensten aan Frankrijk bewezen. Indien hij in 1814 een zwak moment heeft gehad, waaromtrent, naar spr. meende, de heer Lafont niet genoegzaam ge documenteerd is om over te praten, heeft rijn dood vol doende bewezen, dat hij aan zijn hoedanigheid van Franschman en aan de beginselen van de revolutie, waaraan hij rijn fortuin dankte, trouw gebleven is. Sedert hebben rijn nakomelingen gedurende den oorlog weten te bewijzen, dat zij niet gedegenereerd zijn. Ik vraag in dit verband, aldus de prins., wat de heer Lafont, die in 1879 is geboren en in 19l4 vijf en dertig jaar oud was, in den oorlog heeft gedaan, en wat hij denkt van een bepaalde firma te St. Ëtienne en van de winsten, welke deze bij den verkoop va'n kapot- jassen aan het Fransche leger heeft gemaakt. De communist wist niets anders te antwoorden dan dat hij gedurende den oorlog Kamerlid was en geen sol daat. De firma in kwestie was van rijn broer. Indien hij van bourgeois-afkomst is, is hij daar niet ver antwoordelijk voor. WARMEN HUIZEN, 16 October 1922. Blauwe f 3.30. Witte kool f 0.80 a f 1.05. Gele kool f 1.45 a 1.90. Roode kool f 0.85 a f 2.10. Bloemkool f 6.60. Gewone nep f 2.60 a f 3.40. Gewone drielingen f 1.40 a f 1.50. Gewone uien f 2.30 a f 2.60. Aanvoer: 400 Kg. aardappelen, 24300 Kg. witte kool, 1100 Kg. gele kool, 22550 Kg. roode kool, 3375 K£ gewone nep, 5335 Kg. uien. ALKMAAR,. 16 Petober 1922. Bloemkool, f 10.20 a f 13.40 per 100 stuks. Ropde kool f 1.10 a f 2.20. Gele kool f 1.40 a f 2.80 per 100 Kg. Wortelen f 1.80 a f 4.60. per 100 bos. Uien r 3.10 a f 3.80. Appelen f 3 a f 17 per 100 Kg. Andijvie f 1 a f 2.50 per 100 stuks. Peren f3 a f 15. Spercieboonen f 6.20 a f 24.20. NOORDERMARKTBOND, Noord-Scharwoude. 16 Oct. 1922. Duken f 1.90 a f2. Schoolmeeesters f 2. Eigenheimers f 1.70. BI. aardappelen f 1.80 a f 3.30. riravo's f 2.10. Kleine f 1 a f 1.10. öpercieboonen f12.31 a f 13.20. Rammenas f 2.70. Grove uien f 1.60 a f 2.70. Drielingen f 1.40 a f 1.70. Gele nep f 3.40 a f 3.90. Peen f 0.90 a f 1.10. Kroten f 0.70 a f 1.20. Roode kool f 0.70 a f 3. Witte kool f 0.90 a f 1.10. Gele kool f 0.40 a f 2.10, alles per 100 Kg. Bloemkool f 5.80 a 11 per 1Ö0 stuks. Aanvoer 14 Oct15875 Kg. Aard appelen. 157 Kg. spercieboonen, 23631 Kg. drielingen, 24Ö50 Ivg. peen, 3000 Kg. kroten, 25700 Kg. roode kool 124150 Kg. wtte kool,i 22600 Kg. gele kool, 709 stuks bloemkool. LANGEDIJKER .GROENTENVEILING. Br. op L. 16 Oct. 1922. Bloemkool, le soort, Ie ccrf f 8.40 a f 17. Idem, le soort Reuzen f 7.30 a f 12.40 per 100 stuks. Roode kool, lë soort f 0.70 a f 3.70. Gele kool, le soort f 0.70 a f 2.50. Witte kool, le soort f0.60 a f 1.40, alles per 100 Kg. Witte kool f 102 per wagon. Schooilmeester8 1.50 a 2.40. Blauwe 2.50 a 4.60. 'Bravo f 2.80 a §3.10. Kleine f 1.20. Bieten 0.80 a f 1.90. Gele nep f 3.10 a f 3.80. Drielingen f 1 a f 1.50 Uien. le soort f 2.30 a f 3.10. Rapen f 1. Losse worte len f 0.80 a f 1.10. Slaboonen f 12.50 a f 10.10, allef per 100 Kg. Aanvoer15200 st. bloemkool, 82200 Kg roode kool,- 98400 Kg. witte kool, 29000 Kg. gele kool. 51400 Kg. losse wortelen, 19600 Kg. uien. 8000 Kg. gek nep, 6875 Kg. aardappelen, 14400 Kg. bieten, 1600 Kg rapen, 167 Kg. slaboonen. ALKMAAR, 14 October 1922. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 12 paarden f 150—f 375, 85 koeien en ossen f 325- f 550, 36 nuchtere kalveren f 10f 25, 803 vette schapei f 40—57, 2 vette varkens f 100f '105, 9 magere var kens ff 89—f 55, 84 biggen, 10 w. f 20—1 32, Z pokken en geiten f 4—f 13T Boter; Hoogste markt f 1.40; middel markt f 1.35 laagste markt f 1.25. Aanvoer 1143 kop. Eieren f 12-f 13. ALKMAAR, 16 October 1992. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 35 koeien en ossen f 200—f 475, per pond f 0.70 toi f 0.75; 7 vette 'kalveren f 60—f 120 per NodL po.n0 t 1,30—f 1.60, 4 nuchtere kalveren f 12—f 28, 443 vette varkens p. ned. pond f 0.92—f 1.08. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 424 vette koeien le kw. f 1.20—f 1.30, 2e kw. f 1 tot f 1.10, 3e kw. f 0.90—f 1 per Kg.; 100 melk- en kalfkoeicn f 300—f 600 per stuk; 18 nuchtere kalveren f 20—1 30 per stuk; 417 schapen f 35—f 50 per stuk; 530 vette varkens; Holl. le kw. f 1.20, 2e en 3e kw. f 1.14. Overz. en Geld. le kw. f 1.10 p.Kg. schoongew. NAJAARSVEEMARKT, FURMEREND. Op do heden gehouden najaarsveemarkt waren aange voerd 1465 runderen, melk- en kalfkoeien f 400 tot f 650. Pinken f 120 tot f 260, Graskalveren f '3040. WINKEL, 16 Octobér 1922. Appelen 13 a 18. Peren f 3 a f 10. Druiven 22 e f 26. Noten f 20 a 25. Slaboonen f 3 a6. Uien f 1 a 1.50. Spruitkool f 4 a 5, alles per 50 Kg. Komkommers f 2 a I 4.60. An<$jvie 11 a f 1.50 per 10Q stuks. De hevige jeuk en stekende pijn moeten spoedig zwich ten voor Foster's Zalf door haar verzachtende, heelendc en antiseptische eigenschappen. Foster's Zalf helpt ook uitstekend bij jeukende huidkwalen, eczema, uitslag en huidroos. Prijs f 1.75 per doos, alom1 verkrijgbaar. BEROEPEN. Ds. D. E. Boeke alhier heeft toezegging1 van ba- roep ontvangen uit Overdankel, Overijssel, bij dee Pruissische grens, niet ver van Gronau. GEMEENTE SCHAGEN. OverledenRicuwort Kramer, oud 06 ïaren, POLITIE. Gevonden i een pakje met inhoud; een hamer.

Schager Courant | 1922 | | pagina 6