Raad Zuidscharwoude. Zaterdag 21 October 1922. 65sle Jaargang. No. 7116. In de Donderdagavond gehouden raadszitting was de 'heer Kramer met kennisgeving afwezig. Nadat vaststond, dat geen enkele der leden eenige opmer king op de notulen ha'd, die hier niet gelezen wor den, doch ter visie worden gelegd, deelde de voor- zitte mee, dat op 29 Sept. de kas bij den gemeente ontvanger is opgenómen en alles prompt in orde was; in kas was f 5294.66Yi De goedkeuring was ingekomen op de keurings- verordendng. Ter tafe kwam het verzoek van de vier Vrijz.-Dem. Statenleden, waarin verzocht wordt adhaesie te be tuigen op het beleende adres, waarin gewezen wordt op den noodtoestand der tuinders, verzocht wordt om opheffing van het gewraakte A pet. registratie recht op de veilingen, gewezen wordt op de wen- schelijkheid van een betere scheepvaartverbin ding, gepleit wordt voor noodzakelijke verlaging der kosten voor het Hoogheemraadschap en gewezen wordt op de hooge kosten welke het wegenonder- houd meebrengen voor provincie en gemeenten. B. en W. waren overtuigd dat verschillende der aan gevoerde punten adrem zijn, doch meenen dat het plan voor verbetering der scheepvaart in dezen tijd niet voor uitvoering vatbaar is. B. en W. geven daar om geen advies. De hoer Berkhout is het er volkomen mee eens, dat kanalisatie wel gewenscht, doch niet uitvoerbaar is. Toch zou hij adhaesie willen getuigen, want Ged. Sta ten zullen toch niet direct alles doen. De heer Zeeman meent eveneens, dat er alle reden is, adhaesie te betuigen. Hij wijst er op, dat de groot ste grief tegen het Hoogheemraadschap is, dat Am sterdam buiten de regeling valt. De 'heer Groen had1 speciaal bezwaar tegen de ka nalisatie. Buiten dit punt kan hij volkomen met het adres meegaan. De heer Kroon zou liever aanknooping houden met de tuinders. Ten slotte staakten de stemmen, zoodat het ver zoek tot de volgende vergadering werd uitgesteld. Voor adhaesie de heeren Berkhout, Zeeman en de Jong, tegen de heeren Kroon, Groen en Bekker. Van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" was het verzoek ingekomen om vrijstelling van belasting en om toekenning van subsidie. B. en W. deelen imee, dat het eerste niet voor uitvoering vatbaar is, omdat de verardening geen uitzondering toelaat. Wat het tweede betreft, stellen B. en W. voor, te berichten, dat de destijds geweigerde subsidie voor 1922, alsnog ter hunner beschikking is. De heer Berkhout stelde voor, deze subsidie van 15 op 30 gulden te brengen, doch de voorzitter wijst er op, dat de subsidie voor dit jaar is vastgesteld, zoodat daarin geen verandering te brengen is. Dit voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Het voorstel van de gascommissie om het Dag. Be stuur te brengen van 5 op 4 leden, wordt aangeno men, padat. de heer Zeeman verzocht had alle leden in het bezit van een huishoudelijk reglement te stel len. Verder wordt op voorstel van de gascommis sie voorgesteld om de salarisverordening zoodanig aan te vullen, dat bij aanstellen1 van nieuw personeel herziening van het salaris kan plaats hebben. De heer Zeeman wijst op de-groote onbillijkheid die hiervan het gevolg zal worden. Hij was het vol komen eens met zijn collega Paarlberg uit Oud karspel, dat 'daaruit verkeerde toestanden geboren zullen worden. Als men een verkeerde verhouding onder het personeel wil scheppen, moet men dit aan nemen. Voorzitter wijst op het goede gezelschap, daar cok de regeering deze houding aanneemt. De heer De Jong is echter van oordeel, dat het ge zelschap niet goed is als dit wordt opgevolgd. Hij vraagt, verder wat de motieven voor verlaging zijn en gelooft, dat dit als stokpaardje gebruikt wordt voor verlaging van uitkeering aan het mindere per soneel. Voorzitter deelt mee, dat. de commissie de bevoegd heid wil, doch ze hoeven er geen gebruik van te maken. De heer Berkhout kan zich er evenmin mee ver eenigen, Als er loonsverlaging moet plaats hebben is er niets tegen dit voor te stellen, doch het voor stel kweekt, onzuivere verhoudingen. Spreker is het er niet mee eens, dat niet aan de bestaande sala rissen getornd mag worden, als dit te hoog of te laag is. Ook. de heeren Bakker en Groen uiten zich in dien geest, zoodat alleen nog rest de heer Kroon, die zich voorstander toont.. Het voorstel wordt aan ook met 51 stem verworpen. Voor het geven van vervolgonderwijs worden aan gewezen de heer Van Minnen en mej. Vos van Zon. Op voorstel van B. en W.wordt besloten aan den gemeenteopzichter 75 gulden gratificatie toe te ken nen voor verrichte extra werkzaamheden in verband met de waterleiding. Voor een salaris van f 100 is het niet mogelijk extra werkzaamheden op te dragen. B. en W. hebben met den opzichter een kijkje geno men in de woning op het Kerkepad. Moet deze als woning geschikt gemaakt worden, zal dit met f200 kosten gepaard gaan. Dan wordt het een woning die hoogstens f2.25 huur op kan brengen. De heer Berkhout verbaast zich over dat bedrag. Ook hij heeft het opgenomen en is van oordeel met f20 te kunnen volstaan. Een lange discussie is hiervan het gevolg, met als resultaat,-dat aan de woning de nood'zakelij'kste her stellingen zullen worden verricht en ze daarna zal worden verhuurd. Hierna had aanbieding van de diverse begrootin gen plaats. Voor het nazien worden aangewezen de heeren de Jong, Groen en Zeeman. Bij de rondvraag wees de heer Zeeman op de vele uienafval die door de tuinders in het water wordt geworpen, zeer tem ongerieve vooral van de vee houders. Voorzitter wees op do moeilijkheid de verordening in dit opzicht te handhaven, als er van de zijde der tuinders niet meegewerkt wordt. Tenslotte wordt besloten, om de tuinbouwvereeni- ging op dit euvel te wijzen en medewerking te ver zoeken. De heer Zeeman merkt verder op, dat de palen ten noorden van de kerk bij begrafenissen last ver oorzaken. Verbetering wordt toegezegd. De heer Groen wijst op het fietsverbod langs het Kerkepad, waaraan de hand niet gehouden wordt en ook niet noodig is. Hij; zou de verordening willen intrekken. De voorzitter en de heer Berkhout wijzen op het gevaar dat hier wel degelijk bestaat. Ook hier is het moeilijk overtredingen te constateeren, omdat niet op de medewerking der burgers gerekend kan worden. Hierna sluiting. OUDKARSPEL. Het Nutsdepartement houdt a.s. Dinsdag haar eerste buitengewone bijeenkomst in dit seizoen. Daar zal op treden de heer Edmond Visser van Amsterdam met een serie voordrachten van Samuel Falkland e.a. OUDKARSPEL. We vernemen, dat de sluis, welke de Diepsmeer met het Ambacht verbindt, sinds enkele dagen gereed is. De vrees, dat deze na het ongeval niet voor den tijd van koolthuishalen gereed zou komen, is dus niet bewaar heid geworden. NOORDSCHARWOUDE. In navolging van enkele andere vereenigingen, heeft ook „Tuinbouwbelangf' alhier besloten, coöperatief huis brand aan te kloopen. Hiermee wordt bereikt, dat men de anthraciet die hier meestal verbruikt wordt, ongeveer 50 ets. per H.L. goedkooper thuis krijgt.

Schager Courant | 1922 | | pagina 15