Aliencci Nitiws- Labor Oostenrijk onder Curateela. Woensdag 25 Octobtr 1922. 65ste Jaargang. No. 7118. Uilgevers i N.V. v.h. CoSctiagen EERSTE BLAD. Raad Harenkarspel. De TABAK die II zoek! is 99 ff Bin n enlandsch Mi eu ws. SCHAGE Dit blad verschijnt viermaal pen week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 aur, worden Adver- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENINQ No. 23330. INT. TELEF no. 2Q Prijs per 9 maanden f 1.65. l.nssn nummers 6 cent. ADVKRTBN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewljsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend., dit nummer bestaat uit twee bladen Weenen, October. (Particuliere correspondentie). In de Geneefsche protocollen over de hulp aan Oos tenrijk staan twee beslissingen, die hier sterk hestreden worden en over welke hij de beraadslagingen in hot parlement zonder twijfel het meest heftig zal gedis cussieerd worden. De eene beslissing betreft den alge- meenen commissaris, die in Weenen Zij11 tenten zal op slaan en wiens taak het is, te waken over de uitvoering van het nog uit te werken program, de tweede is dien waardoor het parlement gedurende twee jaar iederen invloed op alle maatregelen in het belang vanhet evenwicht in het staatsbudget, wordt ontnomen. Toegegeven moet worden, dat het voor het zelfrespect van een staat niet bepaald vleiend is, wanneer het zich een buitenlandsche curateele moet laten welgevallen en dat ook een parlement, dat in begrootings-quaesties niets heeft in te brengen, van een zijner belangrijkste rechten afstand doet. Maar bij objectieve beschouwing kan men toch niet bestrijden, dat waarborgen noodzakelijk zijn. opdat de Iteening filet weer in den bodcmloozen afgrond van onze deficit-huishouding verdwijnt. Geen bank zal een koopman een heller crediet verieenen, zonder dat zij op hetgeen met haar geld gebeurt, invloed kan laten gelden en zonder inzage van ae boeken te nemen. Ook een staat moet zich, indien hij niet credietwaardig is, aan zulk een controle onderwerpen. Het reddingswerk voor Oostenrijk zal zich in zijn practische uitvoering aldus voltrekkenallereerst zal binnen een maand tusschen de regeering eenerzijds en den algemeenen commissaris of een delegatie van den Volkenbond anderzijds een plan tot herstel van het land uitgewerkt worden, dat door verhooging van de inkomsten cn beperking der uitgaven het Oostenrijksche budget na twee jaar in evenwicht moet brengen. De leening mag aan geen ander doel dan dit dienstbaar worden gemaakt. Dat beteekent dus, dat ,er binnen zekere tijdruimten bepaalde bezuiniging en bepaalde nieuwe belastingen voorgeschreven zullen worden en slechts wanneer deze voorwaarden vervuld zijn, zal voortdurend een gedeelte van de leening vrij gemaakt worden. Tegelijkertijd moet de bankbiljettenpers worden stilgezet. De algemeene commissaris zal worden bijge staan door een controle-comité, dat niet alleen de voor waarden yan de leening (emissiekoers, rente) vast moet stellen, maar ook de voor de lccning noodzakelijke annu- itciton goedkeuren. Aan het controle-comité moet in be paalde tijdruimten een overzicht worden gegeven van de transacties en besluiten betreffende de staatsinkomsten, die als pand voor de leening dienen. Ook is elke andere leening, die Oostenrijk van plan is op te nemen, aan zijn goedkeuring onderworpen, evenals elke handeling met do staatseigendommen. Wanneer op deze wijze het evenwicht in de staatshuishouding is hersteld, is de tak van den algemeenen commissaris ten einde. De ontrok over de panden blijft ook dan echter nog bestaan. Als penden heeft men oog op de in- en uitvoer rechten on net taböksmonopolle. "Wanneer zij onvol doende mochten blijken, dan kon het controle-comité eischen, dat vuxicre panden ter beschikking worden Nu kan men aauvocron en van sociaaldemocrati sche zijde is dit bezwaar al te berde gebracht dat de garanclecrenio mo-rtadheckn geen enkel risico'op iic!i nemen, omd.d zij ar«o op voel panden kunnen aanspraak maken, dat d. rente ra c5t-:«sing der leening uit do Inkomsten van Oosb.*v>jfc worden betaald. Oostenrijk daarentegen >zu», ka: het deze inkomsten verliest, nog dieper ia -J.n» put raken. Dat schijnt op het eerste gezichit juist ie zijn, bij nader onderzoek echter niet. Alle Inkomsten, waarop de Volkenbond de hand legt, zijn inkomsten in Oostenrijksche kronen en om de rente der leening te voldoen moeten deze omgewisseld worden in betere valuta. Opdat de paridon waarde hebben, 'moet do valuta van Oostenrijk hersteld worden en de garan- deerende mogendheden zijn niet slchts bij herstel van hel evenwicht van ons budget, maar ook aan de verbetering van onze geldwaarde geïnteresseerd. Het deficit heeft de volkenbond op 5Q0 millioen goud- kronen becijferd (7 billioen papieren Kronen). Met belastingen en bezuinigingen alieen kan Oostenrijk dit gat niet dichtstoppen. Verhoogt de regeering de spoor wegtarieven, de in- en uitvoerrechten, de belastingen of de prijzen der regie-fabrikaten, die ook thans reeds op wereld-pariteit staan, den verwoest zij1 daarmede het verkeer, den handel en de consumptie en heeft van deze maatregelen geen voordeel. Ook zou de stijgende duurte van alle levensbehoeften tot een nieuwen bankbil jetten-springvloed leiden. Er moet daarom een andere wegworden ingeslagen en die weg kan alleen de verbetering van de geldwaarde zajn. Het gat -van 7 biljoen zou eerst kleiner kunnen worden, wanneer de koopkracht van de kroon grooter wordt. Alleen in dat geval zou het ook mogelijk zijn de bankbiljettenpevs tot stilstand te brengen. Het doel van de actie tot hors lal' moet zich daarom ook tot de betalingsbalans uitstrekken. Dat heeft de volkenbond erkend doordat hij in zijn memorandum doet uitkomen, dat financieel© hervormingen Oostenrijk Diet kunnen redden, zoolang het voortgaat meer te verbruiken dan te produceeren. Maarmeer produceeren en minder verbruikeu beteekent een breuk met onze tot dusver gevolgde levenswijze en met onze werkwijze. Het beteekent voor arbeider grootere prestaties bij minder loon, het eind van stakingen, straatdemonstraties en gebrek aan discipline in de bedrijven, de noodzakelijkheid tot veran dering van beroep somwijlen, het beteekent voor de staatsambtenaren afscheid van hun zorgelooze posities, voor empïoyé's, beambten cn arbeiders de uitschakeling yvan hun index-loonen en het beteekent voor de „bezit- tenden en in het bijzonder voor hén, die pas in de conjunctuur der ellende zijn opgekomen, inperking van hun tot dusver geuite spilzucht. Ieder, hoog of laag, arm cl rijk zal dui buikriem een gaatje Verder moeten _?°.eren ,<?n .boeten voor de zorgeloosheid van het verleden. Als in zooveel andere landen zullen ook bij ons industrio en handel een zware crisis moeten door maken, waarbij het zonder verliezen, staking van be- caiincen en gedwongen liquidaties niet zal gaan. Alle moeras plan ten, die de schijnconjunctuur heeft optfe- Kweeiu, de taltooze nieuwe banken, de op uitverkoop gebaseerde handel, het onmogelijk aantal luxe-zaken zullen even snel verdwijnen als zij ontstaan zijn. De curateele beteekent voor Oostenrijk ccn aan moeilijk heden, en ontberingen rijjse huur, tot welke de bevolking tot nog toe uit vrije beweging niet 'te krijgen was en die zich thans onder de tucht van 'den algemeenen commissaris zal moeten voltrekken. De voorwaarden onder welke de leening gegeven wordt zijn hard, druk kend, wellicht vernederend, maar Oostenrijk heeft geen andere keuze, dan deze voorwaarden aan te nemen. Wijst het ze van de hand, dan heeft het de aanspraak verspeeld, ooit weer om hulp te roepen. Veigadering van den Raad op Maandag 23 October j 1922, des middags 2 uur. Aanwezig allen. Voorzitter de heer Jb. Burger, burgemeester; secreta- j ris de heer Jb. Dam. Na opening volgt vaststelling der notulen. Medegedeeld wordt dat door B. en W. is besloten j om in de eerst volgende vergadering van den Raad een voorstel zal worden gedaan om ue gemeente vleei- genoote te doen worden van de gasfabriek te Warmen4 j huizen. Door het benoemd onderwijzend personeel voor het vervolgonderwijs in die benoeming aangenomen, uitge zonderd door den heer Blad en Mej. Westers, in verband met de opheffing van de school1 te Kerkeb.iurt. Door enkele bewoners van de kade bij Dirk Doodeman te Waarland en door 3. Bos en Noordstrand is aan sluiting bij het electrisch net verzocht. Den gemeentenopzichter is opgedragen onderzoek naar de kosten te doen. Ter zake van het transformatorhuisje te Waarland wordt mededeeling gedaan dat met den bouw van dat gebouwtje is begonnen en door het P.E.N. spoed zal worden betracht. Van "den Commissaris der Koningin is bericht ont vangen van de benoeming der heeren Dekker en De Groot tot zetters. Ged. Staten hebben goedgekeurd de overdracht van de openbare scholen te Waarland en Tuitjenhorn aan de R.K. schoolbesturen en tevens het besluit tot verminde ring van het aantal openbare lagere scholen in deze gemeente. Ged. Staten zonden verder bericht in, dat waar het gemeentebestuur van Harenkarspel niet afwijkt van zijn inzicht inzake de kosten van watervoorziening van ue dokterswoning, hun college verder geen termen vindt hun tusschenkomst in dezen te verieenen. Goedgekeurd is een suppletoire begrooting, de regeling /an de gemeenschappelijke keuringsdienst, terwijl be- j richt van ontvangst dier verordening is ontvangen. Van de oMeeling Harenkarspel van „Het Witte Kruis" is bericht ingekomen, 'dat mede in verband met den eoonomischen toestana, voorloopig wordt afgezien van de instelling van een wijkverpleging. Aan het gemeentebestuur wordt dank gébracht voor de welwillende medeweiking en indien de afdeeling later op de instelling van een wijkverpleging terug mocht komen, wordt wederom een beroep gedaan op de medewerking en steun van den gemeenteraad. Mededeeling wordt gedaan van uitloting van aandeelen van verschillende gelalecningen en welleening begraaf plaats no. 2, leening school Waarland nos. 40, 42-, 38 en 31, lleening school Kerkebuurt nos 24 en 35. Voorzitter verte't. dat thans de inspecteur voor het Lager onderwijs ricn kan vcreenigén met het bouwplan van school en v .tiing te Waarland. Neai' aanleiding van deze mededeclinoen, zegt de heer T)« Vries, dat Ged. Staten zich halfgebakken afmaken van de kwestie met Dr. Groenhart. Anders hebben we maar te slikken wat Gen). Staten ons voorschrijven, maar nu zeggen ze, dat ze er niet mee te maken hebben Voorzitter vraagt we k motief de heer De Vries hccfl om te zeggen dat Ged. Staten er zich ha'fgebakken heb ben afgemaakt. Ik voor mij, zegt spr., heb altijd gezegd, dat Ged. Staten in dezen geen recht hebben in te grijpen. Ged. Staten hebben nu wel inlichtingen gevraagd, doch ze zien zelf wel in, geen rechten te kunnen laten géiden. De heer De Vries zegt Alt naar zijn meening en ook naar die van Ged. Staten het besluit van den Raad Kuvtraittp n: VUAODiflGU» febrttonien \«n3unlight Zeep enTvl van de N.Y. Tabaksfabriek J. GRUNO, Groningen. PRIJS per Va pond p.er ons 40 cl 16 cl. 45 cl 18 cl. ZWAKT M1RK GROEN BLAUW ROOD VERKRIJGBAAR Anna Paulowna: Anna Paulowna: Barsingerhorn Calla nisoog Dirkshorn Van EwIJcksluis Julianadorp j Kleine Sluis Koegras Noordscharwonde Oudkai spel St. Maarten St. Maartensbrug: 3t. Maariensvlotbrug Schagen Schagerbrug Schoorl Valkoog Warmenhuiztn Winkel 't Zand 55 cl. 22 cl. 627a cl 25 cl. bij onderstaande adressen C. DE BOER. Fa. P. NEUVEL. J. MIDDELBEEK. M. HOHK. P. DEKKER. J. VELDMAN. M. NOOT. G. DE JONG. A. VAN STIPRIAAN. H. KRAAKMAN. P. BERKHOUT. C. KROON Cz. Fa. H. HART Mzn. G. BAKKER Tac.zn. W. H. ROGGEVEEN. G. VEUGER Hzn. K. VEUGER Hzn. Fa. Jb. MOLEN AAR Grossier Wed. C. THOMAS. H. J. LITNBACH. A. BUIK. P. PASTOOR Czn. COöP. „DE TIJDGEEST". Wed. N. P. KEIJZER. niet billijk was, dat de raad zich meer op een machts- dan op een rechtsstandpunt plaatste en in %oo'n geval dacht spr., dat Ged. Staten den raad tot de orde moesten roepen. Voorzitter meent dat de raad zich op het "standpunt plaatste, dat het billijk was, dat Dr. Groenhart het water betaalde, de raad heeft den heer Groenhart nooit willen bevechten. Het recht voor ons is vastgelegd in de. wet, dat is niet onze schuld, misschien nog wél van Thiorbecke. B. en W. stellen voor tot nadere regeling van de jaarwedde voor de vroedvrouw. Die regeling was dat de jaarwedde bedroeg f 775 plus vrije woning, de huurwaarde was voor de personeele belasting gesteld op f 225. Waar een sollicitante de woning niet wenscht te betrekken, stellen B. en W. voor in dat geval hel salaris met f 150 te verhoogen, omdat B. en W. mecnen, dat de gemeente de woning niet voor f 225 zal kunnen verhuren. De heer Francis oordeelt f 150 te laag en wijst op de huur van de woningen der bouwvereeniging, f 2.7t>. De heer De Vries heeft dezelfde gedachtengnng en meent, dat, wanneer de gemeente een goede vroédvrouw heeft, het niet zoo erg is als de gemeente desnoods wat op ae huur moet toeleggen. De heeren Dekker, De Groot en Voorzitter oordeel en de huur van den woningbouw geen goede maatstaf. Iets anders is het, zegt Voorzitter als men het salaris te laag vindt. Een voorstel-De Vries-Francis, de huurwaarde op f 175 tc bepalen, wanneer de woning niet wordt betrok ken door de vroedvrouw, wordt met 5 tegen 2 stemttien verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Aan de orde is de benoeming van een vroodvrQniw. Er waren 2 sollicitanten en B. en W. bieden de volgende voordracht aan; 1. Mej. Bockcl, Wieringerwaard2. Mej. Meijer, Groningen. Mej. Boekoi wordt met algemeene Stemmen benoemd. In diensttroding 1 November a.s. Van mej. Modder zijn verzoeken ingekomen. Ie om f25 vergoeding voor rijwiel; 2e. vrijstelling van betaling van de pensioenbijdrage voor weduwen- en weezenpensioen; 3e. gratificatie van f50 en 4e. een jaarwedderegeling van f200, ingaande 1 Juli jl., tegen teruggave van de bijbetalingen. Bovendien is door de organisatie van adressante nog een verzoek inge komen om aan mej. Modder 50 pet. van haar pen sioen als toeslag te geven. Op het eerste adres willen B .en W. afwijzend be schikken. Rijwiel vergoeding wordt ook niet aan an dere gemeente-ambtenaren gegeven en voor particu lieren dienst is het rijwiel nooit gebruikt De heer De Vries noemt het verzoek wat overdre ven, wat ver gezocht. Haar is door de gemeente nooit opgedragen van een rijwiel gebruik te maken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Het 2e en 3e verzoek willerl B. en W. afwijzen, omdat, het met opgaat een uitzondering voor adressante te maken. Een gratificatie'werd wel eens bij ambts jubileum verstrekt, doch nooit bij vertrek. Aldus be sluit de Raad. Wat het 4e verzoek betreft, adressante vraagt, jaar- weddoverhooging van f200, ingaande 1 Juli 1922, en wil dan wèl teruggeven de bijbetalingen van de ge meente voor verlossing vaD onvermogenden. Voorzit- Ler doet uitkomen, dat het mogelijk zou zijn, dat de gemeente er nog eenig voordeel bij had: Adressante doet dit verzoek, opdat haar pensioen wordt ver hoogd. B. en W. stellen ook hier voor, afwijzend, te beschikken, want, hoewel het de gemeente niet veel zal kosten, het Rijk wordt een strop bezorgd. B. en W. vinden het een immoreele handeling. Straks zou er wel iemand kunnen komen met de boodschap, ik geef f 500 als jullie mijn salaris met f 300 verhoogen. De heer De Vries is het volkomen eens met B. en W'. Spr. acht het een ongepaste vraag, terwijl de heer Francis het toestaan van een dergelijk verzoek smok kelarij vindt, om het pensioen te verhoogen. Met algemeene stemmen wordt afwijzend beschikt op dit adres. Ook op het verzoek van de organisatie van adres sante besluit de Raad afwijzend te beschikken. Voorzitter noemt het bij den tegenwoordigen econo- mischen toestand een zaak van ingrijpenden aard, om 50 pet. toeslag op het pensioen te geven. Van mej. C. P. Woster is ingekomen een ontslag aanvrage, ingaande 1 Novmeber, wegens benoeming te Amsterdam. Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend. B. en W. stellen voor, om wegens opheffing van de openbare lagere school te Kerkebuurt eervol te ontslaan, als hoofd der school de heer A. Blad, als onderwijzeres mej. C. Posthuma, Het ontslag ingaan de 1 November 1922 Door B. en W. is aan de tijdelijke onderwijzeres, mej. De Boer eervol ontslag verleend- Voorzitter memoreert, dat de heer Blad zich 40 jaar heeft gegeven voor het onderwijs in deze ge meente. De heer Blad was een uitstekende onderwijs kracht die steeds op de bres stond, niet alleen voor het onderwijs doch ook voor de algemeene belan gen. Hij was iemand die was ingeburgerd en de ge- heele gemeente was den heer Blad sympathiek. Spr. gelooft zeker, de tolk der vergadering te zijn. als hij den wensch uitspreekt, dat de heer Blad spoedig hersteld moge zijn en een welverdiende rust moge genieten. Ook mej. Posthuma heeft getoond een goed on derwijzeres te zijn, die steeds haar plicht heeft ge daan. Het ontslag wordt eervol verleend. Aan de orde wordt gesteld het verzoek om instem ming te betuigen met een adres door 4 vrijzinnig-de mocratische Statenleden, Mevrouw Aukes Timmers en de heeren Kooiman, Met en Trapman, aan Ged. Staten verzonden, in verband met den zeer slechten toestand van den tuinbouw. B. en W. stellen voor, met dit adres adhaesie te betuigen. Hoewel enkele aangegeven onderwerpen thans niet voor verwezenlijking vatbaar zullen zijn, is het toch goed, dat in de aangegeven richting ge werkt wordt. Plannén Westfriesche Kanaalvereeni- gii?g, heffing Hoogheemraadschap wegens onder houd, zijn de onderwerpen die in de toekomst wel voor den tuinbouw verlichting kunnen geven, direct nog niet. Andere aangevoerde argumenten, als ver laging tarieven, afschaffing registratierecht en cre- dietverleening evenwel kunnen: directe verbetering aanbrengen. Het adres is B. en W. dan ook sympa thiek. De heer Dekker wil ook*adhaesie betuigen, al zul len de kanalisatieplannen niet direct uitvoerbaar wezen. De heer Francis wijst in 't bijzonder op de groo te onbillijkheid van het heffen van registratierecht en de heffing voor het Hoogheemraadschap. Met algemeene stemmen wordt besloten adhaesie te betuigen. Bij de rondvraag geeft de heer Dekker in overwe ging spoedig-vast te stellen de kosten van de elec- trische verlichting, of het zal zijn vaste kosten of wel een prijsbepaling per kilowattuur. Voorzitter zegt, dat B. en W. verschillende syste men al onderzoeken. De heer Dekker doet verder mededeeling, dat een sollicitant voor de betrekking van administrateur- lijnwerker bereid is 4 weken zich op te offeren voor eigen kosten om zich eenigszins te bekwamen. De heer Bakker licht in, dat het de bedoeling van dien persoon was, dat vroegtijdig tot benoeming weid overgegaan, opdat de benoemde zich eerst kan be kwamen. VoorziHer zegt, dat spoedig een oproeping zal wor (fen geplaatst. De heer Dekker wijst nog op de moeilijkheid dat de vroedvrouw, vanuit Waarland per rijtuig wordt- gehaald. Degene, die paard en- wagen had, heeft die verkocht. «Voorzitter deelt mede, dat de nieuwbenoemde vroedvrouw van plan is zooveel mogelijk van haar rijwiel gebruik te maken. Sluiting. st. maartensvlotbrug. Zaterdag 21 October 1922 had alhier de najaars keuring plaats van de Rundveefokvereeniging ,,St. Maartensbrug." De uitslag was als volgt: 1. Stierkalveren van ingeschreven moederdieren, geboren voor 1 Maart 1922: le prijs Arnold, eig. K. Eriks: 2e prijs Wilson 3. eig. A. Appel. 2. Stierkalveren van in onderzoek zijnde moeder dieren: le prijs Gerard, eig. G. de Boer; 2e prijs Adolf 4, eig. G. de Boer. 3. Kuikalveren van ingeschreven moederdieren, geboren voor 1 Maart 1922: le prijs Jannetje 10, eig. A. Appel,; 2e prijs Pietje 3, eig. G. de Boer; 3e prijs Greta, eig. Jn. Eriks; een- eerv. verm. Brommer 3, eig. C. v. d. Sluijs en Maria, eig. Jn Eriks 4. Kuikalveren van ingeschreven moederdieren, ge boren na 1 Maart 1922: le prijs Saartje 3, eig. K. Eriks, 2e prijs Mina, eig. G. de Boer; 3e prijs Jans 4, eig. K. Eriks; eerv. verm. Twello 4, eig. G. v. d. Sluijs em Lena, eig. G, de Boer 5. Kuikalveren van in onderzoek zijnde moederdie ren: le prijs Mina 4. eig. K. Eriks; 2e prijs Lies 5, eig. G. Rademaker; 3e prijs Mina 5, eig. K. Eriks en Sijtje 4, eig. G. Rademaker; eerv. verm. Trien. 2, eig. G. Ra demaker. 6. Hokkelingen van ingeschreven moederdieren: le prijs Eva 2, eig. G. de Boer; 2e prijs Grietje 3, eig. *K. Eriks; 3e prijs Neeltje, eig. G. de Boer; eerv. verm. Bertha, eig. Jn. Eriks en Aaltje 4, eig. C. v. d Sluijs. 7. Hokkelingen van in onderzoek zijnde moeder dieren: le prijs lef je 4, eig. G. Rademaker; 2e prijs Cornelia, eig. G. Rademaker. 8. Melkvaarzen van* ingeschreven moederdieren: le prijs Koosje 2, eig. C. v. d. Sluijs, 2e prijs Lena 3, eig. A. Appel; 3e prijs Nieuwland 19, eijg. Jn. Eriks; eerv. verm. Tesselsche 8, eig. A. Appel. 9. Melkvaarzen van niet ingeschreven moederdie ren, in onderzoek: le prijs Dieuwertje 2, edg. F. Nieuwland; 2e prijs Geertje 3, eig. K. Eriks; 3e prijs Klaartje 2. eig. K. Eriks; eerv. verm. Iefje 2, eig. F. Nieuwland. 10. Twenters, ingeschreven: le prijs Jannetje 6, eig. A. Appel; 2e prijs Jantje 2, eig. Jn. Eriks; 3e prijs Nel- ly, eig. G. de Boer; eerv. verm. Cornelia 5, eig. A. Appel; 11. Oudere koeien, ingeschreven: le prijs Wijdhoorn eig. G. de Boer; 2e prijs Zwart 2, eig. Jn. Eriks; 3e prijs Maart je 2, eig. C. v. d. Sluijs en Pietje, eig. G. de Boer; eerv. verm. Dieuwertje, eig. G. de Boer, en Nieuwland 7, eig, Jn. Eriks. 12. Vijf ingeschreven dieren van één eigenaar: le prijs Maartje, Zeventje, Wijdhoorn, Dieuwertje en Pietje, eig. G .de Boer; 2e prijs Zwart 2, Jantje, Nieoiwland 7, Jantje 2 en Nieuwland 8, eig. Jn. Eriks; 3e prijs Koosje 2, Klazina, Pietje 2, Maartje 2 en Koos je, eig. C. v. d. Sluijs,; eerv. verm. Cornelia 5, Jan netje 6, Lena 2, Jannetje 4 en Geertje 5. eig. A. Appel. lutje winkel. De korfbalclub U.D.I. speelde Zondag j.1. tegen Vitesse van Barsingerhorn. U.D.I. verloor dezen wedstrijd met 3—2.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1