AIihki Nitiis- Airatmtit- lailmllii. BH BI Ei L DE LANGE DE MORAAZ, VRAAGT 1 PRUIMTABAK TwinK Dinsdag 14 November 1922. 85ste Jaargang. No. T129. Uitgevers! N.V. vl TRAPMAN 8> Co., Sctiagen Verschoten Wnderkleertjes kunt U zelf thuis met weder prachtig frissche kleuren geven.De klei. nen zullen verruk! zijn. HOOFDPIJN, V|OET BR lx CREDIETEN. SCHAGER Dit blad verschijnt viermaal pou week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzonding tot 's morgens 8 mur, worden Advor- tentiön nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomond nummer geplaatst POSTREKENINO No. 23330. INT. TELEF. no. 20 Prijs per 8 maanden 11.66. Losso nummers 8 cont, ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels 11,10, Iedere rogol meea BO cent (bowijsno, inbegrepen). Gtoote lettors worden naar plaatsHuimto berekend, PLANTENZÏEKTENLEER. XX. Vragen, deze rubriek betreffende, in te sturen aan den hècr K. van Keulen, Veenenlaau 88, Hoorn. Zoo noodig van goed verpakt materiaal vergezeld. Spreek tijd 's Zateruagsmorgens van 9—12 uur. ZIEK IE VAN HET BIETENLOOF. Vraag 17. C. H. te Jö. zou gaarne willen weten, door welke ziekte de bladeren van zijn voederbieten zijn aangetast. Op het loof komen veel ronde, lichte vlekken voor. terwijl het loof van sornn afgestorven. sommige bieten geheel is Antwoord aan H. te B. Ik zag nooit dergelijke vlekken op bietenbladeren, weshalve ik ze naar Wageningen stuurde. Men bericht mij vandaar nu het volgende: „De bladvlekken op de bietenbladeren worden veroor zaakt door de, zwam ramuiaria ebete. (Ik her inner er even aan, dat de ziekte van de viooltjes, die wij een vorige maal bespraken, ook eenRamularia-soort was. v. KDeze zwam heeft in Denemarken soms veel schade gedaan; op sommige velden was er geen blad te vinden, dat niet min of meer hevig was aangetast. Wanneer zij in den Deemster maar alleen laat in den herfst opgetreden is, zal de schade wel niet groot zijn. Komt zij eerder in den zomer, dan zal een bespuiting met Bordeauxsche pap of Bourgondische pap ongetwij feld baat geven. Kunt ge soms een partijtje bladeren met die vlekken voor de collecties bemachtigenf' Tot zoover Wageningen. Ik denk wel, dat de heer H., als hij de bieten nog heeft staan, wol wat van het loof" wil opsturen, daar dat materiaal weer diepstig is voor tentoonstellingen, en hij aldus medewerkt aan iets van algemeen belaug. Vraag 18. C. T. te M. vraagt wat voor ziekte het is, die zijn muurbloemen zoon dwergachtig en kroezig uiterlijk geeft en wat voor witte zwam het is, die ook op genoemde plant voorkomt. Antw. De eerstbedoelde ziekte leek mij de mozaïek ziekte toe. Het beeld geleek sprekend op dat van moza- iekzieke aardappels. Zekerheidshalve stuurde ik ook van dit materiaal naar Wageningen, vanwaar mij het volgende antwoord toekwam„De muurbloem vertoont inderdaad de verschijnselen van mozaiekziekte, ook Professor Quanjer, wien wij de plant toonden, was van die meening. Het exact bewijs is echter niet te leve ren, zoolang de oorzaak der z.iikte niet bekend is, en us die aanwezigheid niet geconstateerd kan worden. Men kan nu alleen afgaan op de uiterlijke verschijnselen en volgens deze is cle muurbloem zeker mozaiekzick. Deze ziekte is meer bij crucifceren (kruisbloemige planten. v.K.) waargenomen; er schijnt welhaast geen plantenfamilie te zijn of er kan mozaiek in voorkomen." Bestrijdingsmiddel geelt Wageningen niet aan. en dal gaat ook niet best. Aardappels die aan mozaiex (is top- ont) lijden, kunnen geselecteerd worden, maar muur bloemen die voor zaad staan, leenen zich daar niet best voor. De witte zwam op uw muurbloem is een zwam, dien wij kennen onder deïi naam ?,wiiroëst" cystopus candi- cans geheeten. Deze ziekte, die tot de famili* der aard appelziekte behoort, kun misschien evenais deze door een bespuiting met Bordcauschc pap bestreden worden, maar misschien is dit niet noodig, daar de ziekte niet zoo heet veel in Uw plantenbaan voorkwam. Ik wil er nog op wijzen, dat onkruiden, tot dezelfde familie beboerende, ook aan deze ziekte kunnen lijden. Wel licht hebt U wel eeus het herderstaschje of lepeltjes blad rael een witte zwam bedekt gezien. Ook daarom bchooren dus de onkruiden uitgeroeid te worden, daar zij do dragers kunnen zijn van plantenziekten. SUBL1MAAT-ONTSMISTTINGr AARDAPPELS. Late aardappels kunnen nog ontsmet worden tegen de „popperigheid is Hhizostonia-ziekte. De Controleur bij den Plnnton- ziektenkundig*. Dienst te Hoorn: K. VAN KEULEN. Bumeniandsch Nieuws. TOEBEREIDING VAN GROENTEN. Men schrijft uit Alkmaar aan het H.d.bl. Met een enkel woord hebben wij in het verslag van de vergadering der Provinciale Commissie u»t de vei lingen in Noord-Holland er op gewezen, op welke treurige wijze in Engeland onze Ilollandsche groenten worden toebereid. Zoo worden b.v. koolbladen geplet en met suiker bestrooid, waarna *^or de consumptie naar Engeischen smaak geschikt >- j't Smakelijk eteni Iedereen, die onze heerlijke roode en sp.voye kooi, bloemkool en witlof wel eens naai pogcische wijze toebereid, heeft gegeten, zal toegeven, dat zoo n kostje ongenietbaar is. Waarom zou het echter onmogelijk zijn om onze Hol- landsche groenten in Engeland beter te doen waardee- deeren? dachten wij onder hel aanhooren van boven staande koolbereiding. De Engeischen vinden onze naar Hollandsche wijze toebereide groenten toch maar wét lekker als zij hier te lande vertoeven. I Als onze tuiniers zorgen voor een goede sorteering en betere verpakking van de Hollandsche groenten en de Engeischen worden in staat gesteld de groenten te eten en te keuren nadat deze op Hollandsche w ij'fse is klaargemaakt, zullen zij ongetwijfeld tot de conclusie komen dat Inil een heerlijke, smaakvolle kost is, héél wat lekkerder dau „geplet met suiker" zooais zij tot nog» loc aten. W aarom zou men niet eens een proef jnemen met het uitzenden van eenige rondreizende Hollandsche kookleeraressen, die op de Engelsche huishoudscholen of andere onderwijsinrichtingen van dezen aard demon straties gaven op welke wijze de Hollandsche groenten moeten worden toebereid? Als zoodanige Hollandsche onderwijskrachten niet voorradig zijn, waarom zouden zij voor dit bij uitstek goede doel niet kunnen worden opgeleid? Voor onze tuiniers is hierbij een groot beiang betrokken en wellicht zal de Regeering, die tóch steun verlcenen moet, hiervoor ook voelen. Ten slotte gaat het er om, nieuwe afzetgebieden voor on?e groenten te vinden en als bovenstaande maatregel hiertoe zou kun nen bijdragen, waarom dan niet eens geprobeerd? ILV.TABAKSfABRlElUJ.GRUMO. GRONINGEN DE ZUIDERZEEWERKEN, Aan de driemaandelijksche med.edeelingen betref fende werkzaamheden voor de afsluiitng en droog making van de Zuiderzee is het volgende ontleend: De grondboringen tusschen Wieringen en de Frie- eche kust bezuiden Zurig werden voortgezet en be ëindigd, waarna werd aangevangen met boringen in de omgeving van den ontworpen afsluitdijk, tenein de een onderzoek in te stellen naar mogelijke- vind plaatsen: voor geschikte dijkspecie. De opneming van de geulen in de omgeving van Wieringen, zoomede van een strook tusschen Wie- ringen en de Friesche kust bezuiden Zurig, kwam gereed. Verder werd aangevangen met de opneming van het gebied bezuiden laatstbedoelde strook en.het vroeger opgenomen: gebied. De levering en aanvoer van zuilenbasalt en basalt- stortsteen volgens de in 1921 gesloten overeenkom sten werd in het afgeloopen kwartaal beëindigd; de aangevoerde steen werd opgeslagen op het terrein langs do nieuwe werkhaven bij Den Oever op Wie ringen. In het geheel is volgens deze, in de eerste helft van 1921 gesloten, overeenkomsten geleverd 35.900 scheepston zuilenbasa.lt en 39.800 S.T. zink- en stortsteen; cle kosten van aankoop, vervoer, lossen en opslaan hebben bedragen voor de zuilen f456.000 en voor de zink- en stortsteen f 328.000. Nieuwe overeenkomsten werd gesloten voor de levering en voor het vervoeren, lossen en opslaan bij Den Oever op Wieringen van 9000 S.T. Belgische bloksteen, {Maassteen, petit-granit en Doorniksche steen), zoomede van 1000 S.T. zware stortsteen, uit do groeven van Lessines, een en ander bestemd voor den in uitvoering zijnden beschermingsdijk. Met den aanvoer van deze ©teen is een begin ge maakt. De datum van aanvang voor het maken van een besch6rmingsd'jk rond het terrein bestemd voor den bouw van sluizen beoosten Wieringen, werd vast gesteld öp 29 Juni Onmiddellijk na'de gunning van het werk. begon de aanneem,ster mot de ui- voering. Met het bijstorten van keileem op den kruin der beteugelingsdammcii in het Amsteldiep werd even eens spoedig na de gunning van het bestek aange vangen. Dit werk werd voltooid; in het geheel werd gestort 85.500 M3. keileom. Het overzicht gewaagt verder uitvoerig van bet verslag der conimissio, ender voorzitterschap van dr. C. Lely, die tot opdracht had te onderzoeken, in hoe ver het aanbeveling zal verdienen om, ter vervan ging van de afsluiting van het IJ te Schellingwoude, een afsluitdijk met de noodige sluizen te maken in het kanaal, dat. tusschen den zuidwestelijken en den zuidoostolIjken Zuiderzeepolder zal worden openge laten en het peil van de tusschen de Noordholland- scho kust en laatstbedoelde afsluiting gelegen water oppervlakte te brengen op dat van het Noordzee- kanaal, over welk verslag wij reeds eon en ander >'<u»ben gemeld. .Hierbij wordt o.m. nog aangestipt, dat de kosten van de nieuwe afsluiting, met de slui zen en de overige werken, door de commissie, met de eenheidsprijzen van Novembor 1921 geraamd worden op 23-millioen. gulden, waarvan 3 millioen voor het opruimen van de Oranjesluizen en van het stoomgemaal bij Schellingwoude en het baggeren van een voor de doorstrooming en de scheepvaart voldoend ruime geul in het IJmeer en in het IJ vóór en beooston Amsterdam, Van het bedrag van 23 millioen kunnen 9 millioen gerekend wordon te zij ner tijd toch noodig te zullen, zijn tot vorming van de dijken dear zuidwestelijko en zuidoostelijke Zui derzeepolders. De tijd van uitvoering der gezamen lijke werken wordt door de commissie gesteld op 7 Jaar, waarvan het laatsto voor opruiming van de bestaande werken- te Schellingwoude. Tenslotte wordt herinnerd aan de instelling van ten commissie tot onderzoek naar de baten van de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee bij beschik king van den minister van waterstaat d.d. 11 Aug. jl. DE. LEVER'S ZEEP 1*1* VLAARDIMGE.fi .Fabrikanten van: Lux en Llfebuoy. jA Iléf MP word! i. HOC P wordt .spoedig verdreven door enkele MUnHARDT'5 ^MOOFDPIJH-TABLETTEk, t Per holten CC cf. bij ApoHren Drogisten Vraagl vooral MUNHARDT'S wanldil zijn de echte Verkrijgbaar te SCHAGEN bij Gebr. Rotgans, Molen straat C 14; Drogisterij Het Groene Kruis; te ANNA PAULOWNA bij P. Govers, Kleine Sluis en verder bij allo goede drogisten ter plaatse en in den omtrek. BRHEZAND. Zaterdag 11 Nov. gaf do muziekvereniging „Con- tordia" oene uitvoering voor donateurs en kunst lievende leden in de zaal van den heer Jb. Borst, Het bezoek was niet grooter dan wij in den laatsten tijd gewend waren en de verwachting, door den voor zitter. den heer A. Raap, in zijn openingwoord ge uit, dat er tijdens de muziek rust en aandacht zou zijn, werd niet beschaamd. Het programma bestond uit een achttal nummers waaraan over hot algemeen een zeer verdienstelijke vertolking ten deel viel. Wij willen daarmee natuur lijk niet gezegd hebben, dat er geen tekortkomingen waren, maar uit alles bleek, dat „Concordia" geen inspanning ontziet, om wat goeds te geven. De ver- eeniging, die nog altijd het geluk heeft onder de voortreffelijke leiding van den heer Schenkels te staan, heeft dan ook Zaterdagavond heel veel goeds gepresteerd, zoodat wij met recht van een welge slaagde uitvoreing mogen spreken. Als toegift kregen we voordrachten van de heeren M. van Oorschot en Jan Wiggers, die grooten bijval verwierven, waarna de voorzitter sloot met een woord van dank te richten tot de aanwezigen voor hun stilte en aandacht en tot den directeur voor zijne toewijding, om te eindigen met in het bijzonder de leden en donateurs te danken voor hun steun, zonder welke het bestaan der vereeniging ten eenen male onmogelijk zou zijn. EEN NIEUWE MESTSTOF? Eenige jaren geleden stonden er in de buurt van Mook enkele groote loodsen, waarin, hoofdzakelijk uit straatvuil, en Maasslib, een meststof bereid werd, die onder den naam „normaalmest" in den handel werd gebracht. De kracht van deze mest lag volgens de samenstellers niet zoozeer aan het plantenvoed- sel, dat daarmee in den bodem werd gebracht, doch ze was hoofdzakelijk toe te schrijven, aan een sterke werking van bacteriën, die de gewassen tot forsche ontwikkeling aanzetten. Tegenover argelooze boe ren, die in de werking van kunstmest graag iets ge heimzinnigs zien, aardig gevonden, maar in de praktijk, faalde de normaalmest ten eenen male. Wo hebben de toepassing ervan op verschillende grondsoqrten gezien, maar het resultaat was overal even poovor en na den oorlog, toen men weer volop kunstmeststoffen kon krijgen, die ook op schrale gronden voldoende voedsel voor de planten be schikbaar stellen, stierf het met veel bombarie aan geprezen artikel een roemloozen dood. Thans echter schijnt men het in 't buitenland met iets dergelijks te zullen probeeren: volgens een landbouwblad zou er in Tsjecho-Slowakije een ven nootschap zijn opgericht, die zich ten doel stelt ra- dio-aktieve kunstmest te fabriceeren. Deze vennoot schap zal haar grondstoffen betrekken uit de aan den staat toebehoorende radiummijnen en door de radio-actieve werking op planten verwacht men schitterende uitkomsten van deze nieuwe hulpmest stof. Radium en radio-activiteit 't zijn goochelwoor- den, met behulp waarvan misschien heel wat min der ontwikkelde boeren gemakkelijk in de luren kunnen worden gelegd. Laten daarom onze land bouwkundigen wakker zijn en zoodra de nieuwe meststof haar weg over onze grenzen vindt, ernstige proeven ermee nemen, opdat ze de boeren op dege lijke en zakelijke wijze erover kunnen inlichten. GAS VERSTIKKING. Drie personen omgekomen. Toen gistormorgen de bakker en de melkboer na herhaald bellen ten huize van den timmerman S. Top, in de Gerrit van der Lindestraat 76 te Rotter dam geen gehoor kregen, maakten do buren zich ongerust en vermoedden, dat de vrpuw met haar beide kinderen een ongeluk zou zijn overkomen. On der toezicht van de politie werd de deur geopend en dadelijk werd een sterke gaslucht geroken. In de slaapkamer vond men zoowel de moeder als de 2 kinderen nog te bed. Een spoedig ter plaatse zijnd geneesheer kon slechts van de beide kinderen den doocl constateeren. De geneeskundige dienst trachtte nog de levensgeesten van de 27-jarige moeder op te wekken, doch deze poging was tevergeefs. Ook hier waren de levensgeesten reeds geweken. De gaskraan in de woonkamer schijnt den geheelen nacht te heb ben opengestaan. INBRAAK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd inge broken in een kleermakerij aan den Coolsingel te Rotterdam. Er werd voor een bedrag van f6000 aan bontmantels ontvreemd. De dief, die over een schut ting aan de zijde Nieuwe Kerkstraat was geklommen had de mantels toen hij terugkwam van zijn roof tocht over dezelfde schutting geworpen, maar werd juist op dat moment door een surveilleerenden agent betrapt, die den inbreker met de gestolen man tels naar het politiebureau aan de Groote Pauwen- steeg bracht. LOONSVERLAGING. Voor de meerderjarige werklieden van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen is een loonsverlaging van drie cent per uur ingevoerd. FABRIEK GESLOTEN. De weverij der firma Schellings en Co. bij Olden- zaal, te vorige jare in exploitatie genomen, is thans weder gesloten. Het personeel is ontslagen. BRAND IN DE HARMONIE TE GRONINGEN. Zaterdagochtend ongeveer half vijf is brand uitge broken in de groote bovenzaal van de Harmonie te Groningen waarop eenige dagen het marionetten theater Munchener Künstler voorstellingen heeft gegeven. Het gedeelte van de Harmonie, waar deze zaal ligt, ging grootendeels verloren; de geheele zaal is verwoest, en de er onder gelegen speel zalen zijn door de waterschade onbruikbaar. De groote benedenzaal bleef behouden. Het marionetten-theater verloor een deel van zijn requisieten; de poppen, die in kisten gepakt stonden, konden gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend; men vermoedt kortsluiting, daar de brand blijkbaar is ontstaan op een plaats, waar geen vuur gebruikt wordt. Het gebouw heeft centrale verwarming. ALKMAAR. Te SCHAGEN Donderdags In HÖIe! Vredelusl. WESTFHIESCHE VOETBALBOND. Programma voor Zondag 19 Nov. 1922. Eerste Klasse: Nieuwe Niedorp: N.V.V. IB.V.V. I, 2 uur, scheids rechter de heer A. van Dijk. Hoogwoud: H.F.C.L.W.V.C. I, 2 uur, scheidsrech ter de heer S. Koorn Pzn. Barsingerhora: Voorwaarts I-V.V.V. I, 2 uur, scheids rechter de heer L. F. Kleiterp. OudesluisD.O.S.K.O. I-Excelsior I, 2K uur, Scheids rechter de heer C Klink. Tweede Klasse A.: Oudesluis: D.O.S.K.O. IIExcelsior III, half tin, scheidsrechter de heer C. Klink. Wioringerwaard: W.F.C.—Sparta III, 2 uur, scheids rechter de heer P. Wijn. Anna Paulowna: Excelsior II—Sparta IV 2 uur, scheidsrechter de heer P. Keet. Tweede Klasse B.: Barsingerhora: Voorwaarts II—L.W.V.C. II, 12H uur, scheidsrechter de heer S. Breebaart. Kolhorn: K.F.C. IID.F.C., 12Y* uur, scheidsrechter de heer F. Jongebloed, Kolhorn: K.F.C. I—V.V.V. II, 2 uur, scheidsrechter de heer F. Becker. Uitslagen van Zondag 5 November.: B.V.V. I-MDosko I, 1—0. H.F.C.—V.V.V. I, 1—L L.W.V.C. I—N.V.V. I, 0—4. Voorwaarts IStormvogels I, 1—2. W.F.C.—Dosko II, 1—1. V.V.V. II—K.F.C. II, 5—0. Stormvogels II—D.F.C., 1—6, K.F.C. I—L.W.V.C. II, 6-0. N.V.V. II—Voorwaarts H, 4—0. Sparta 2—Geel-Wit 3, 1—1. Onder tamelijk groote belangstelling van de zijde van het publiek bond Sparta Zondag den strijd aan tegen een der vele Heldersche vierde-klassérs, ditmaal Geel—Wit 3. De gasten kwamen volledig "uit. doch ook Sparta kwam met een zeer zwaar tweede 'elftai in 't veld. Onder leiding van den heer Dol uit Helder, werd te ruim 2 uur door Geel—Wit afgetrapt. Sparta is reeds onmiddellijk in den aanval, welke evenwel niets oplevert, na eenige vergeefscnè aan vallen van beide zijden, weet Van der Horst uit een keurige voorzet van Wonder mét een goedgeplaatst schot Sparta de leiding te bezorgen. Sparta is nu aoorloopend in den aanval en het G.W.-doel verkeert dan ook 'veel ln gevaar, de meeste schoten gaan evenwel over. Even voor half-time weet de G.—m-aanval evenwel een doorbraak te forceeren, en wordt met 'een onhoud baar schot de stand gelijk gemaakt Spoedig hierop is het rust. Onmiddellijk na rust valt Sparta's voorhoede weder onstuimig aan en het heeft aan ook allen schijn of 'reeds onmiddellijk gedoelpunt zal worden. Vlak voor het Geel—Wit-doel bevindt zich evenwel een groote gladde plek, door de te groote ijver, wordt hier minder opgelet en een groote glijpartij is dan ook het einde van den onstuimigen aanval. Er wordt nu evenwel doorloopend op de G.W.-helft gespeeld en hoewel er hard en enthousiast gespeeld werd, ontbrak het samen spel. Telkenmale evenwel als Sparta's voorhoede het Geel—Wit doei weer nadert, snerpt des scheidsrechters fluit voor buitenspel. Ook scheen niet één speler, volgens den scheidsrechter altijd, een bal behoorlijk in te kunnen gooien, want telkenmale werd hiervoor aan de tegenpartij een vrije schop toegekend. Onze voor hoede heeft evenwel veei pech; ook een goéd schot van Van der Horst weet de G.—Wi-keeper slechts met zeer veel moeite uit de doelmond F* grabbelen, wijl onze spelers, welke weder uitgleden, hopelooze pogingen 'deden, om weer op de .been te Komen. Een enkele! maal weet de Geel—Wit-aanval nog eens hei Sparta- doal te naderen, maar de backs en keeper werken keurig en ook de half-linie werkt goed. üe scheidsrechter wordt evenwel steeds onaangenamer en het spel wordt onophoudelijk onderbroken voor alle mogelijke en on mogelijke overtredingen, terwijl ook sommige beslissin- singen bedenkelijk in Sparta's nadeel uitvallen. Als dén ook het einde komt, heeft GeelWit 3 zeer geflatteerd de stand gelijk weten te houden, want gezien het uit stekende, enthousiaste spel was een Overwinning ten volle verdiend geweest. Over de leiding willen wij niet te veel zeggen, aangezien wij mogen aannemen, dat de scheidsrechter ter goeder trouw handelde, zijn meeste beslissingen waren dan ook wel juist, maar de fout school hem hierin, dat het spél veel te veel onder broken werd, wat noodeloos was. Wat het hitgooien ■•betreft, zijn wij voor ons overtuigd, dat des scheids rechters beslissing niet altijd juist was of liever de .meeste .malen onjuist. Het meest evenwei valt te be treuren de ergerlijke houding van het publiek jegens den scheidsrechter en niet spelende Sparta-leden, waar onder verscheidene van het eerste elftal. De supporters en leden hebben zich dan ook zeer onsportief en kwa jongensachtig aangesteld.Werkelijk, Sparta's goede naam gaat met dergelijke, ergerlijke feiten, totaal te niet, Indien het spelende elftal niet met de leiding accoord gaat, kan de aanvoerder van het betrokken elftal hier over protesteeren 'èn heeft niet het publiek het veld in te komen na afloop en den scheidsrechter allerlei onhebbelijkheden* naar het hoofd te slingeren. Wij ho pen, dat dergelijke incidenten niet meer voor zullen komen, maar dat anders door het bestuur of door den N.H.V.B. ingegrepen zal worden, opdat Sparta's goeden naam in de sportwereld gehandhaafd blijft. Sparta 4—Excelsior 3, 9—0. 's Morgens speelde Sparta 4 een competitiewedstrijd tegen Excelsior 3 van Kleine Sluis, onder leiding van den heer Keet, welke goed voldeed. Sparta 4 was overwegend sterker en wist zich dan ook zeer goed in doelpunten uit te drukken. Het combineeren in hunne Voorhoede is absoluut onberispelijk, hoewel het midden- trio niet uit eerzucht moet trachten zelf te schieten, indien hunne nevenspelers beter ongedekt staan. Maar overi gens is hun spel in de puntjes, maar jongens niet for- scher worden noor, want dat is geen veredeling van het spel. Sparta mag evenwel trotsch op z'n vierde elftal wezen, want de jongens hun spélkwaliteit en baltechniek is, hun .leeftijd in aanmerking genomen, schitterend. NOORDSCHARWOUDE, j De voetbalclub Holland I was Zondag] op bezoek 'naar Rood-Wit II te Alkmaar. De uitslag was 11. Holland II speelde op eigen terrein tegen Zee meeuwen II uit Egmond aan Zee en won deze, haar eerste competitiewedstrijd met 2—0.

Schager Courant | 1922 | | pagina 1