iattamac Stormproef- Jassen en Mantels Ch. II. Th. SCHMALZ, LAAGZIJDE 8 49. Openbare Uitvoering De Kilometervreter" Fa. G. DE WAARD, EERSTE WIERIKGER Directe Belastingen. Beste JAEGERBAAI, een Bakkersknecht, 'ffiekê DIENSTBODE. een nette Baker. Goedkoops Rijwielen. rp Groote BoutvErkooping 40 snees Spruitkeol Ie en 2e HYPOTHEEK Trui- Pakju Woensdag 15 Nov. 1922. D W. DE GRAAF M. DE GKAAF-Ploeger D 0 D 0 D GIIIETJE v. d. SLUIS, op Zondag 19 November, Twee Operette's TOUWTJE ZWANENBURG, Dankbetuiging. 20 h 25000 K.G. V0ERBIETEN, Tricotpakjes. Schagen IJmuiden. tegen veel verminderde prijzen. Zyn absoluut waterdicht, zelfs bij aanhoudenden regen. Zij wegen ruim één pond. bestaan uit een zeer dicht weefsel en kunnen in zakformaat opgevouwen worden. Voor SCHAGEN en Omstreken alleen-verkoop: een Boerderijtje, De bekende BIOSCOOP te Winkel te Nieuwe Niedorp te Kolhorn te Barsingerhorn CALLANTS00G SIM0N DR0ÖG, Hoogzijde - SCHAGEN. ruim 2 el breed, 3.00 per el. een net Meisje VEEWAGEN, een Boef, 3 wagens HOOI, VOERBIETEN. of Leerling. dertig stuks, P. KOOIJ, en Omstreken. Zegt het voort. Vader en zoon zijn door de politie gehoord. De iongen is weer op vrije voeten gesteld, maar de va- iier is in verzekerde bewaring gehouden. de st. maartensche markt. Nader is bepaald-dat voorloopig is vastgesteld dat od Maandag 4 December a.s. te Gorinchem de uit gestelde Sint Maartensche beestenmarkt zal worden gepAARDENAANKOOP. Een regeeringscommissie uit Tsiocno-SIovakïje be zocht van 28 tot 30 October ons land voor aankoop van trekpaarddekhengsten. Vergezeld van den secretaris vau het Nederlandsen Trekpaardenstamboek heeft de com- rnissio te Maastricht, Roermond, Vcnlo, Zevenbergen, Zierikzee, Goes, Oostburg en Axel monsteringen ge houden en twee- en driejarige hengsten aangekocht dirkshorn. Door stemgerechtigde lidmaten der Hervormde gemeente Harenkarspcl zijn tot Notabelen gekozen de lieercn C. Molenaar en L. Reuvers. oudkarspel. Do zangverceniging Crescendo gaf Zondagmiddag in de Ned. Herv. Kerk ahlier een concert. Zooals te begrijpen is voor hen die Crescendo kennen, was er flink publiek aanwezig en was het voor allen een mooien middag. Ook het orgelspel van den heer M. Visser, die wel willend zijne medewerking had toegezegd, werd ten zeerste gewaardeerd. oudkarspel. Zaterdagavond trad in Concordia Ds. Schernter- horn op met zijn voordracht: De Godzoeker. De voor dracht werd gegeven onder muzikale begeleiding van orgel, plano en klokkenspel van den heer Jb. Ho- venier. We behoeven niet te zeggen, dat het talrijk opge komen publiek zeer genoten heeft langendijk. We vernemen dat door. de nieuwe afdeeling van Volksonderwijs vele nieuwe leden worden. ingeschre- ven. Te verwonderen is het niet nu het onderwijs voor het volkskind een flinken duw naar omlaag dreigt te krijgen.. barsingerhorn. In de laatst gehouden vergadering van het On derling Veefonds Barsingerhorn, is de omslag per koe over het verloopen kwartaal bepaald op fl.244 oudkarspel. De korfbalclub S.S.S. I speelde voor den N.H.K.B. op eigen terrein een wedstrijd tegen O.D.I.S. I van Oudesluis. Reeds direct na het begin weet O.D.I.S. de leiding te nemen.. S.S.S. hierdoor niet ontmoedigd, palet flink aan en kreeg aan het einde een Z—l over winning te boeken. oudkarspel. Bij de gehouden stemming voor twee notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier, in de plaats van de heeren J. Eecen Az. en G. Hart Hz., die tot kerk voogden waren gekozen, werden 66 stemmen uitge bracht. De uitslag was dat Jb. Kroon Jbz. werd gekozen met 49 stemmen, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen F. de Boer en Jn. Visser. oudesluis. Zondagmiddag geraakte de heer D. K. alhier, aan den weg naar de spoorhalto, met paard eri driewielde kar, waarop een hootraam lag, op hol. Bij een hoek van den weg geraakte het raam, wat door den voer man werd vastgehouden, van de kar. waardoor hij ook zelf van het rijtuig werd geslingerd. Het paard, met de achter zich slingerende kar, holde den Rui- geweg in, waar, door het mooie weer, nogal wat wandelaars liepen, die, het gevaar ziende aanko men, zich allen verdekt opstelden tusschen de hoo rnen, zoodat er geen verdere ongelukken door voor kwamen. De heer K. had zich wat, doch niet ernstig, bezeerd aan gezicht en handen. Het ,poard werd verderop in den Ruigeweg tot staan gebracht oudesluis. Naar wij' vernemen is de houw van.' een nieuw huis voor den heer J. Kreijger alhier, wiens huis onlangs is verbrand, opgedragen aan den heer K. Kreijger, timmerman alhier, terwijl het metselwerk zal wor den verricht door den heer Cornelissen te Keimsmer- brug. oudesluis. Dat een in het nauw zittende kat rare sprongen doet, wordt vaak beweerd', doch dat een dronken fietser het ook raar kon versieren, ondervond Zon dagmiddag de heer P. alhier. Een alom bekend per soon uit Anna Paulowna, in staat van dronkenschap verkeerende, reed zoo pardoes bij genoemden heer P. in een raam, waardoor drie ruiten braken. Naar wij vernemen had de fietsrijder zijn handen Iets be zeerd. Of de berokkende schade is betaald, is ons niet bekend. Zoo niet, dan ben Je slecht klaar met zoo'n snuiter. oudesluis. De brand van 28 October 1.1. heeft nog een staartje gehad. Door het in dit blad beschreven optreden met de motorspuit, waren de spuitgasten zoo gebelgd, dat Zaterdagavond een protestvergadering werd ge houden in het lokaal van den heer Kreijger. Er was veel belangstelling. Nadat door den heer A. Veter de vergadering was geopend, ontvouwde de heer K. de Graaf de bedoe ling van deze bijeenkomst. Spr. wekt de aanwezige spuitgasten op, om eensgezind te blijven en te trach ten om den Raad te bewegen de instructies zoo te wijzigen, dat de motorspuit (waarover de raeoningen nogal verdeeld waren), niet dan op verzoek van den opperbrandmeester gerequireerd moest worden, op dat men niet nogmaals voor het feit zou komen te staan, dat de Oudesluizer spuitgasten de brand reeds meester waren en toen naar huis konden gaan om plaats te maken voor de vreemde krachten, die in het geheel niet noodig waren. Spr. spreekt er ook zijn verwondering over uit, dat de burgemeester in het raadsverslag spreekt van: Bij gerucht te hebben ver nomen wat gebeurd is. Volgens spr. heeit de burge meester een volledige telefonische uitlegging gehad van den opperbrandmeester. Na eenige scherpe uitlatingen over het gedrag van het raadslid Hoogland, besluit spreker zijn mede- spuitgaston tot dadelijke herziening der instructies op te wekken. Na besproken te hebben om bij geval van brand, hangende de kwestie, eendrachtig op te komen voor Oudesluis' belang, wordt de opperbrandmeester opge dragen om met den burgemeester te confereeren, om deze kwestie in de toekomst, onmogelijk te maken. Na zich overtuigd te hebben van de algemsene in stemming, wordt de vergadering door den heer Veter gesloten. de toestanden bij het p.e.n. De Tel. vermeldt de conclusies van de commissie tot onderzoek naar de toestanden bij het P.E.N. Deze luiden le. Over te gaan tot de door Ged. Staten wenschelijk Seachte kwijtschelding aan het Prov. Eiectriciteitabe- rijf van f 6.527.650 .wegens verstrekt kasgeld en. ver strekte voorschotten ten behoeve van uitbreidingswerken, mits onder voorbehoud, dat een naar het oordeel van Ged. Staten voldoende aantal gemeenten, die elecirische energie van de provincie betrekken, zich binnen een door genoemd college te bepalen termijn bereid, ver klaren, de met hen loopende langdurige contracten te vervangen door 5-jarige overeenkomsten op den grond- stag als waartoe liet overleg geleid heeft met gecommit teerden der Vereeniging van Nederlandsehe Gemeenten, afdeeling Noord-Holland; 2e. te bepalen, dat aan deze kwijtschelding geenerlei consequenties met betrekking tot de tarieven verbonden zijn, indien in de toekomst de rekening van het bedriif overschotten mocht eantoonen en dat deze overschotten in elk geval in de provinciale kas zullen moeten vloeien, tot dat deze voor de gedane kwijtschelding en de daar aan verbonden rentederving ten volle zaT zSJn schadeloos gesteld; 3a te bepalen, dat, wanneer, op den tariefgrondslag als in dit rapport aangegeven, de bestaande contracten vernieuwd worden hierbij zaï worden uitgegaan van het beginsel, dat bij de herziening van vijf tot vijf jaar, telkens hetzelfde uitgangspunt voor de tariefgrondsla gen zal worden aangenomen, als thans het geval i3 geweest, met beroep, in geval van verschil, op een daarvoor in te stellen arbitrage-commissie; 4e. te bepalen, dat, met afwijzing van beginselver klaring, voorgesteld sub 2 der voordracht van Ged. Staten, de rekening van het "bodrijf met rente en aflos sing zal moeten worden belast voor alle verdere reeds voorgeschoten of nog voor te schieten gelden; met dien verstande, dat door Prov. Staten subsidies ten behoeve der electriciteitsvoorziening van bepaalde streken of gemeenten Rechtstreeks ten laste der provincie kun nen worden gebracht, en dat ditzelfde eveneens het gevat zal zijn ten opzichte van uit de eventueele aanvaarding van een door het P.E.N. gesteld maximum bij gemeente lijke distributie-tarieven, voor zoover de toepassing van "dit maximum tot rechtstreekscho werliezen aanleiding moet geven. wieringen. Zaterdag- en Zondagavond gaf de muziekvereeniging „Harmonie", directeur de heer P. Bruul, in de concert zaal „'Concordia", Hippolvtushoef, voor hare ongehuwde en gehuwde kunstlievende leden een uitvoering. Beide avonden was de zaal Hink bezet. Het programma bevétte een 5-tai 'muzieknummers, benevens een dooneelst.ük, Setiteld ,!n 't Gouden Haantje", klucht in drie bedrijven, oor Ütto Harding. Muziek en tooneei werden keurig weergegeven, met belangstelling gevolgd en viel zéér in den smaak der aanwezigen, zoodat een daverend applaus de spelers(sters) ten deel viel. Beide avonden werden Itesloten mét een dansje en gingen na afloop allen voldaan huiswaarts. winkel. De Weerepolder herkoos tot Molenmeester de heer P. Molenaar. broek op langendijk. Onze plaatsgenoot, de heer P. Dirkmaat Joz., is geslaagd voor het examen van marconist. langendijk. We vernemen, dat de omzet over het Betaalkan- toor, wat Broek op Langendijk betreft, met 40 pet., die voor St. Pancras met 60 pet. is achteruit gegaan in de maanden Juni tot en met October 1922 in ver gelijking met dezelfde maanden in 1921. In verband rr.et de algeheele vermindering moeten de overige, bij dO' L.G.C. aangesloten afdeelingen er nog 9lechter aan toe zijn. Broek en St. Pancras hebben van den eersten aanvoer van vroege groenten nog wel wat geprofiteerd. langendijk. In verband met het besluit van de laatste verga dering van de Provinciale Commissie uit de Veilin gen van Noord-Holland, om bij de Regeering aan te dringen, tegen lage rente een voorschot to krijgen, ten behoeve van die tuinbouwers, die niet in staat zijn, hun land voor het a.s. voorjaar te bemesterf, worden reeds verschillende inlichtingen ingewon nen, o.m. biji de Boerenleenbanken, ten einde te ver nemen, welke gevolgen de slechte toestand der tuin ders op den toestand van spaargelden en voorschot ten heeft gehad, ten einde die gegevens te verwer ken in een "rapport, dat tot grondslag voor de cre- diet-aanvraag kan strekken. zuid schar woud e. Moj. G. Teensma, vroeger tijd. onderwijzeres al hier, laatstelijk onderwijzeres te Broek op Langen dijk, is als zoodanig benoemd to Schiermonnikoog. broek op langendijk. Voor do vacante betrekking van hoofd der Chr." school hebben zich 13 sollicitanten aangemeld. schoorl. Het fanfarecorps „de Vriendschap" gaf Zondag jl. zijn eerste uitvoering voor een flinke volle zaal., welke schitterend geslaagd is. Wij hopen, dat met medewerking van alle ingezetenen van Schoorl en Groet deze vereeniging lang moge bestaan, wat ook een medowerking is voor de vooruitgang onzer ge meente. schoorldam. In het caló van Terburg te Schoorldam gaf het Nut en Genoegen Zaterdagavond jl. ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan voor een stompvolle zaal een echt gezelligen avond voor leden en gasten. burgerbrug. Op een druk bezochten Ouderavond In de school alhier, de vorige week gehouden, werd een bespre king gehouden over den invloed, die een te stichten R.-K. school zal hebben op het onderwijs. Voorts werd besloten een verzoek te richten aan de Tweede Kamer, om de plannen der regeering in zake de wijziging der L.O.-wet, niet aan te nemen. Dit adres zal geteekend wórden door hen, die op den e.v. ouderavond, op 21 Nov. a,s. tegenwoordig zullen zijn. burgerbrug. Aan den aannemer A. Buur is opgedragen hot bou wen van de beide transformatiehuisjes to Zuid-Zijpe ten behoeve van het Prov. Electr. Bedrijf. nieuwe niedorp. Op Zondagavond 19 November a.s. zal in de Prins Maurits alhier gymnastiekuitvoering worden gege ven door de kinderklasse met medewerking van de vereenigingen Hercules en Hebe. Voor liefhebbers is dus weer een prettige avond- in uitzicht gesteld. het arbeidscontract in de grafische vakken. In de Maandagmorgen onder voorzitterschap van den heer H. Diemer, in „Parkzicht" te Amsterdam gehouden vergadering van den Bond van Boekdruk kerijen, van andere patroonsvereenigingen in de grafische vakken en van de verschillende typografen- organisaties-, is in eerste lezing overeenstemming in zake het nieuwe collectieve arbeidscontract bereikt. De voornaamste bepalingen daarvan zijn: invoering van de 48-urige werkweek en verlaging van twaalf procent van het uurloon, d.i. ongeveer zes procent van het weekloon. Het contract zal worden aange gaan voor den duur van twee jaar. De beslissing is, bij deze eerste lezing, niet ge nomen met algemeens stemmen. De ontwerp-over- eenkomst zal nu aan'de ledenvergaderingen der ver schillende organisaties worden voorgelegd. In die algemeene vergaderingen wordt de eindbeslissing genomen. aan het werk. Uit Ambt-Hardenberg. Vanwege het Staatsboscn- beheer zullen in d$ provincie Overijssel uitgestrekte heidevelden, vooral met het oog op de heerschende werkloosheid, in boschcultuur worden gebracht. Het gemeentebestuur van Ambt-Hardenberg heeft voor dit doel ongeveer 1000 H.A. heidegronden van ver schillende eigenaren aangekocht, tegen den prijs van f 100 per H.A. Reeds de volgende week zal met het voorbereidende werk worden begonnen. brand. De nieuwe enveloppenfabriek van de firma Bus- kens en van Gusselt. aan den Krekevelderweg te Venlo. is gisterochtend tot den grond toe afgebrand. De 'brand werd ontdekt door een politieagent, die echter door een storing aan de telefoon, niet in stiaat was, onmiddellijk de brandweer te waarschuwen. Toen deze eindelijk verscheen was de fabriek niet meer te redden. Machines, voorraden, gereedschan- |pen enz., zijn totaal vernield. De schade is zeer groot, doch wordt door verzekering gedekt. De oor- zaak van den brand is niet bekend,. dynamiet in de kolen. I Een brandstof fenhandelaar te Zand voort heeft bij de politie aldaar een dynamietpatroon gedeponeerd. |door hem in een lading Belgische anthraciet gevon den. Het ding is onschadelijk gemaakt en vernietigd. J dvcrfenliï'n. Geboren: R0ELF MELCHI0R, Zoon van Dr. H. VOS en N. VOS—Molenaar. Alkmaar, 11 Nov. 1922. □caacacarzaaacaczjacaD U Den 15en Nov. hopen ome Q lieve Pa en Moe Q en hunne 12'/,-jarige echtveree- niging te herdenken Q Hun liefhebbende Kinderen, Q Q Oudesluis, 14 Nov. 1922. aac3cacDC3cac3C3cac3can Heden overleed mijn geliefde Echtgenoote in den ouderdom van ruim70 jaar. G. NIEUWLAND Jz. Alkmaar, 12 Nov. 1922. Spoorstraat 93. Geen bloemen. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Woensdag 15 Nov. a.s.. des nam. 2 uur, op de Begraaf plaats te St. Maartensbrug, vanal net sterfhuis 1 uur der afd. Tooneel van fxcelslor le Van Ewijclisluis mei medewerking van Hel Kinderkoor in het lokaal van den Heer J. KEURIS Leider G. J. HAVERHOEK. van hel Kinderkoor. blijspel in 3 bedrijven. Aanvang 7.30 precies. Entrée f 0.50 plus pl. bei. I) Heden overleed onze geliefde Tante. Wed. G. HALFF. in den ouderdom van 75 jaar. Mede namens de Familie, K. GROOT Hz. Nieuwe Niedorp, 11 Nov. 1922. Allen, die tijdens de ziekte en het overlijden van onze Moeder belangstelling hebben betoond, betuigen wij onzen haftelijken dank. Inzonderheid aah Dr. Maats voor zijn humane behandeling, Zuster Dekker voor hare vrien delijke hulpvaardigheid en Ds. Nijenhuis Ockhuisen, voor de woorden tot ons gesproken. Uit aller naam, A. VAN ZOONEN, Oude Niedorp, Nov. 1922. en 6REDIETEN beschikbaar. Br. fr. met porto aan Drukkerij A. BUTTER, Verdronkenoord C 9o Alkmaar. Zitting eiken Donderdag bij den heer Igesz te Schagen en eiken Zaterdag bij den heer P. Hekket, café «De Amstel". Platte Steenen- brug, b.d. Vischmarkt te Alkmaar. Prijsopgave gevraagd van te leveren franco Hargen, gem. Schoorl, goed vaarwater. AdresGebr. RENS, Groet, gem' cho orl. Prachlige keuze Truien, keuze als nooil te voren, in Wil, Blauw en fan- (aisiekleuren, voor icderen leeftijd. DRA IS MA -VAM' VALKENBURG'S LEVERTRAAN-: LEEUWARDEN®. Te huur gevraagd liefst gemengd van 1 tot 4 H.A. Is genegen de huur vooruit te betalen. Br. onder lett. B K, bur. v. d. bi. geeil VOORSTELLINGEN: ZONDAG 19 NOVEMBER bij den heer VAN STIPRIAAT. ZONDAG 3 DECEMBER bij dea heer C. GROOT. EERSTEN KERSTDAG bij den heer DE LEEUW. NJEUWfAARSDAG bij den heer VAN STIPRIAAN. ZEGT HET Y00RTI Nadere aankondigingen zullen plaats hebben. In eene handelszaak te Schagen. bestaat voor een beschaafd Jong- mensch, P.G., leeftiijd 18 20 jaar, gelegenheid om ia hel vak te worden opgeleid. Br. met uitv. inl. onder lett. T T, Bureau van dit blad. Zitting van den Ontvanger der Directe belastingen ten Raadhuize der gemeente, PP De Burgemeester, T. KOSTER. Mevrouw VAN DER VEEN. Schagen, Landbouwstraat D 78' vraagt zoo spoedig mogelijk voor de morgenuren. Prijsopgaaf gevraagd van een lichtloopenden gebruikten voor één Koe. Br. bur. dezer Courant No. 80 te koop: geheel van hout, groot 8X5 M., zeer geschikt voor koeboet. Te zien en te bevragen bij K. GROEN, 't Wad, Schagen. gevraagd: te koop: bij R. BRONDER, Oosterdijk te Dirkshorn. Te koop: 40 50000 Kilo JAN WAAG - SCHAGEN. 1. A. WIT, de Gouw, Aartswoud Mevr. BEST, Nassauplein 12. Alkmaar, vraagt met 15 Dec. of Duitsche geen bezwaar. Biedt zich aan voor direct, Brieven lett. P, aan PAARL- BERG'S Boekhandel, Oudkarspel, Daar KOOIJ van HEILO ver leden Donderdag al het publiek van Schagen en Omstreken niet allen naar wensch kon bedienen wegens een te kort aan Rijwielen zijnde zal hij deze week nogmaals komen voor zijn reis. met een groote par tij en prima merken als: Brenna- bor, Alright, Durkop, Renania, Victoria, Citi, Pander 104, Presto, Diamant, Trianon, Goriche, Man- nut, enz., te veel om op te noemen. De beste merken worden ge leverd voor 53 gulden met terug traprem. Elke bestelling wordt nog geleverd. BOEKELER M EER HEILO. Vrijdag 17 November, des voormiddags 10 uur, begint de te koop: BESCHIK3AAR: Koolruimte voor drie Wagons Winterkool en arbeidskracht om schoon te houden om halven. Te bevragen bij S. TON, Oud karspel.

Schager Courant | 1922 | | pagina 3