IJ iil ssna JURfiENS7 PLANTENBOTER EEEBHIiSB VOEDZAAM MEE Reclames. Influenza en de gevolgen. NV. „DE TIJDGEEST'. De N.R.Crt. vervolgt dan. Er is zeer veel waars in hetgeen deze energieke voorlichter van den minister van arbeid vertelde. De tijden zijn zeer zeker niet gunstig, doch een toene mend dreigend gevaar, ook voor de latere tijden, is de lusteloosheid en mismoedigheid van wie thans vooraan behoorden te gaan. En indien de vrij wel algomeene geestelijke verslapping eens kon piaats maken voor eene overtuiging, als welke onzen ge citeerden fabrikant bezielt, dan zou de malaise wel niet in eens voorbij zijn, maar zou het er hier te lande toch heel wat anders gaan uitzien. Veel te lang is hier eeno afwachtende houcing aangenomen, en de reeks internationale conferen ties waarvan wij van uit de verte getuigen zijn, heeft er het hare toe bijgedragen, om de sluimeren de energie in slaap te houden. Reeds jarenlang zit men in breeden kring.... te wachten. Te wachten op besprekingen over regeling van schadevergoedin gen en internationale beredderingen, waar elke nieu we conferentie ons even ver van afhoudt, als we te veren waren; over reconstructieschema's en plannen die de verwezenlijking niets naderbij komen. Dipio maten-conferenties, bankiers-conferenties, technische conferenties, wisselen elkaar af, te Brussel, Parijs Washington, Genua, Londen, Brussel, en waar niet al wij zijn het reeds goeddeels vergeten, zon der dat er uit een van die conferenties iets wordt geboren. Elke nieuwe conferentie-in-zicht wer k opnieuw verlammend. „De tijd is zoo onzeker zegt men 't is zaak de conferentie af te wachten; da'n zal er licht komen". Na herhaald uitstel komt de conferen tie tot stand, b.v. te Washington, doch zij levert niets op. De grootste moeilijkheden blijken naar eene vol gende conferentie verschoven te zijn, zeg te Genua. Daar zullen nu de groote dingen gebeuren, en zal Europa op orde worden geholpen, zoodait er weer een grondslag voor het zakenleven komtl „Laten we Genua eerst afwachten" heet het dan. Ook Ge nua brengt niets nieuws. Geen nood, Londen, ziet u. dat zal de oplossing brengen, Wachten, wordt weer de leus. „We hebben nu gewacht op Washington luidt de verontschuldiging we hebben den loop van zaken aangekeken van Washington tot Genua; die paar maanden tot de conferentie van Londen kunnen er nog wel bijw Daarna tijgen wij aan den arbeid1'. Ja wel, Londenl Ook hier echter geen resultaat, dan uitzicht op eene nieuwe conferentie, ditmaal maar weer eens te Brussel. Zeker, Brussel zal het hem doen. „Dat moeten! we eerst nu eens aanzien" wordt weer het wachtwoord. „Verbeeld u, dat ik nu zaken ging doen, en Brussel bleek mij mijn heelen opzet in het honderd! te sturen". Duswachten. Zoo wacht men tot de zaken in Oostenrijk wat meer op orde komen, wacht men tot Rusland wat toeschietelijker wordt, wacht men tot de Mark is ge stabiliseerd, en wacht men totja tot wanneer eigenlijk niet. In 't kort komt het hierop neer, dat menigeen met d'e armen gekruist blijft zitten, turend naar allerlei dat van buitenaf zal moeten komen, doch in geen enkele conferentie iets naderbij wordt gebracht. En men vergeet de mogelijkheden, die uit eigen ondernemingslust, uit eigen inzicht en eigen overleggingen geboren kunnen worden. Den verlo ren tijd kort men met het opstellen van adressen, het organiseeren van bewegingen voor valutarech ten en protectie, het inroepen van staatshulp in al lerlei vorm, en het schrijven van stukken voor de krant. Het i9 eene periode van praten, praten, pra ten, in plaats van doen. De minister van arbeid heeft een heel nuttig werk verricht, door eens vierkant in de Kamer te zeggen, dat men ook door een anderen geest kan bezield worden, de kracht tot verbetering in zich zelf zoe ken, en slagen. „Er zijn zware zorgen en donkere horizonten schreef ons dezer dagen een lezer Sommigen noemen het „malaise"; ik hoef u wel niet te zeggen, dat deze uitdrukking, die 't begrip van „tijdelijkheid" en „voorbijgaand" in zich sluit, abso luut misplaatst is. Wij maken een oeconomische crisis door van de ergste soort; ik voor mij meen, dat het niets meer of minder is, dan eene „oecono mische revolutie." Want het is geen vraagstuk meer van hoc.ge of lage conjuunctuure doch eene absolute verplaatsing van de markt:, het wegvallen van cen traal Europa en Rusland als consument dwingt han del en industrie tot een totale herziening van hun bedrijf, eene herziening, zóó geweldig, dat tal van slachtoffers zullen vallen en nieuwe grootheden zul len verrijzen." Hierin ligt, meenen wij, de kern van het vraag stuk besloten. Industrie en handel, van ons land niet alleen, maar van het grootste gedeelte van de we reld, zullen zich, om de crisis te boven te komen, geheel anders moeten gaan orienteeren, en met de nieuwe feiten moeten gaan rekening houden. Die landen die zich het eerst aan den veranderden toe stand aanpassen, zullen de crisis het eerste te boven komen, en zich voor de toekomst de beste plaats aan den oeconomischen disch verzekeren. Wat ook conferenties van bankiers, diplomaten, en wie er verder aan deel hebben, mogen opleveren, of niet op leveren, in g^on lengte van jaren zal er in het oeco nomische leven der wereld iets terugkomen, dat op do samenleving van voor 1914 gelijkt. En wie wach ten wil op de groote gebeurtenis, die Europa in zijn oude oeconomische gedaante zal „reconstrueeren", en het mogelijk zal maken, weer gemoedelijk als weleer, de oude betrekkingen te hervatten, met Duitschland, met Oostenrijk, met Rusland en met verschillende andere landen, wier koopkracht voor tientallen jaren gebroken is, of wier productieve het tooneel dat nu volgde, moet verschrikkelijk zijn geweest. In deze crisis moet Claudine een pistool gegrepen hebben en den jongen Eldstone daarmee in het hart geschoten hebben. Buiten zichzelven greep Eldstone haar vast en beschuldigde haar van moord. Van het 'begin van haar proces af aan, was hij, haar ergste vijand. Hij liet niets onbeproefd om haar schuld overtuigend te bewijzen en beweerde, dat zij niet alleen haar.man vermoord had, maar ook getracht had op hemzelf te schieten. Hij sprong op van vreugde toen hem den eed opgedragen werd, en op den daarvoor be paalden dag stond hij op in de bank en zwoer onder de ademlooze belangstelling van honderden, dat zij op zijnen zoon geschoten had, met de bedoe ling hem te vermoorden. Toen was er geen hoop meer voor Claudine. Er waren geen derden tegenwoordig geweest en geen levende ziel kon haar onschuld betuigen. Ze vertel de eenvoudig, dat bet niet waar was en dat ze in wanhoop een pistool gegrepen had, om dat op haar eigen borst te richten, doch dat Charles het zag, en op haar toesprong om haar het pistool af te ne men. Daardoor was het afgegaan en Charles viel dood aan haar voeten neer. Hare advocaten deden wat ze konden, doch niets hielp. Nooit, al wordt ik honderd jaar, zal ik het gezicht vergeten, van die met menschen volgepropte rechtzaal en dat witte meisjesgezicht in het beklaagdenbankje, terwijl de rechter het-doodvonnis uitsprak. In het eerst scheen ze het niet te hegrijpen, doch toen het tot haar door drong, vloog ze op, en hare armen opstekend uitte ze een kreet, zoo verschrikkelijkdien ik soms nog, wel in mijne opren hoor. Ik kan best begrijpen, dat Eldstone dien vreeselijken kreet op zijn sterf bed hoorde. Hiji moest hem in alle eeuwigheid in de ooren klinken. Menigeen toentertijd zeide, dat het vonnis veel te streng gewezen was en dat daar Eldstone's invloed en Eldstone's geld achter zat. Maar dat kon niet be wezen worden. Vermoedens hebben geen grond- Ze was veroordeeld om ter dood, gebracht te wor den op den eersten November, maar reeds lang te voren was het duidelijk te zien, dat het ongelukki ge jonge vrouwtje moeder moest worden. De wet voorzag hierin, en het voltrekkon van het vonnis werd uitgesteld. Dit bracht Eldstone. tot rtaNfitfty vermogen verloren is doet beter zijne zaken maar ineens te sluiten. Aanpakken en niouwe wegen zoeken, moeit de leus worden. Dat is de reconstructie, waar wij op aan moeten sturen. Wie dat doet, zal zeker geen ge- plaveiden weg vinden, waarop hij in zijn luxe-auto kan voortrollen zoo snel als hij verlangt, maar me nigeen zal er wel in kunnen slagen een weggetje te out dekken waarlangs hem hier en daar een schoon uitzicht wordt geopend op een begeerenswaard doel, dat hij met inspanning van krachteh) bereiken kan. Eerste eisch blijft echter, dat men uit eigen, kracht zijn moed put en niet langer van staatshulp, staten- conferenties en statenregolingen de verlossing ver wacht. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Electriciteits» e.n water- leid i a g s fcf e d r ijt Verschenen is het verslag van hot onderzoek in de afdeeliugen der Staten van Noord-Holland van de be- grootingQu der Jnkomsten en uitgaven voor J.923: van a. net provinciaal electriciteitsbedrijf b. het provinciaal waterleidingbedrijf. Zeer vele leden waren van meening, dat uitvoerige en (diepgaande bespraking met betrekking tot het P.E.N. weinig zin l^eeil zoolang het rapport van de bijzondere Statencommissie in zake het P.E.N. niet is verschenen. Er werd aangedrongen op een specificatie van de volgnummers 1; algemeene cfienst, waaruit de salarissen en loonen, reis- en verblijfkosten, drukwerken, enz. worden bestreden. Deze pesten zijn Verhoogd, voor het electriciteitsbedrijf van t 37Ö.OOO tot f 4SO,(«06 en voor het waterleidingbedrijt van f 45.000 tot 56.000. liet had bij verscheidene leden verbazing en ook ontstem* ming verwekt, dat de redenen van deze verhoogingen met geen enkel woord worden toegelicht Gevraagd werd in de verlangde specificatie ook te vermeiden de bezoldiging van het gedelegeerd lid van den raad van toezicht op de bedrijven en van "den secretaris van dien raad. Ook wenschte men te vernerheu (ot het mogelijk zou zijn het gedelegeerd lid aan te wijzen buiten den kring van de statenleden. Enkele leden stelden nog bepaaldelijk de vraag of «deze begrootingen werkelijk zijn opgemaakt op een wijze, welke teleurstelling zal voorkomen en óf zij niet zijn samengesteld met een zuinigheid, dio de wijs heid zou kunnen bedriegen. Zij zouden gaarne dien- omgaande een besliste verzekering ontvangen vaïi Gede puteerde Staten en wenschten over de begrooting voor net P.E.N. ook het gevoelen van de bijzondere Staten commissie voor het P.E.N. te vernemen. Enkele leden wezen op- de ontsiering en het gevaar voor menschepTevess men denfce aan het doodelijk ongeval te Venhuizen van bovengrondsche geleidin gen op het platteland en drongen er op aan dat Gedepu teerde Staten zooveel mogelijk ondergrondsche kabels zouden bevorderen. Eén lid verzocht aan Gedeputeere Staten om eenig nader inzicht te geven ten aanzien van de verhoogde raming van het nadeelic slot, in 1922 uitgetrokken op f 54.000- en thans op f 100,000. Enkele leden merk ten op, dat de in de winterzitting van 1921 overgelegde rentabiliteitsrckening van het P.W.N., hierop naar hun meeDing voidobnde antwoord geeft. De ziekenhuizep., Ook verscheen het verslag van het onderzot in de af deelingen der Staten van Noord-Hdlland van de begrootingen van ontvangsten en uitgaven van het pro vinciaal ziekenhuis Duin en Bosch te Bakkum en van het provinciaal ziekenhuis nabij Santpoort, voor 1923. Betreurd werd door sommige leden, dat de geest van bezuiniging niet genoeg bleek. Wanneer men, zooals bij sommige posten is geschied, de raming uitsluitend motiveert aoor het bedrag der werkelijke uitgaven, welke een vroeger jaar uit dezen post bestreden zijn, zonder pa te gaan of hierbij vau prijsdaling sprake kan zijn, toont men niet voldoende te beseften dat uit eiken begrootingspost een ernstig streven naar bezuiniging moet blijken. Eenige posten kunnen vrij zeker lager geraamd worden, aangezien de prijzen van verscheidene artikelen zijn gedaald. Intussehen werd bijv. bij den post „warm watervoorziening en centrale verwarming" gevraagd of de raming wellicht verband houdt met nog aanwezigl voorraden, welke zqn aangeschaft tegen hoogere dan ób thans geldende prijzen. Ook bij andere posten zou een dergelijke vraag gesteld kunneu worden. Wat betreft do bcgrooting voor Bakkum werd door een der leden gevraagd of hierbij niet op het personeel be zuinigd kon worden, bepaaldelijk met het oog op de ervaring te Sentpoort opgedaan. Toen men aaar den achturigen werkdag zou invoeren, was berekend dat men j dan een personeel ten getale van 831 noodig zou heb- ben. In werkelijkheid is echter gebleken, dat men met 661 kan volstaan en nu vroeg dit lia of men het I systeem van Santpoort ook niet te Bakkum zou kun- I nen toepassen, Een ander lid meende te weten, dat I Bakkum reeds vóór Santpoort dit stelsel van werkver- deeling toepaste, zoodat langs dezen weg geen personeels vermindering meer verkregen kon woraen. Gevraagd werd naar de juistheid van de mededecling dal do regwring voornemens is de onder volgnummer j 'bedoelde bijdragen van hot rijk «aar» het ziekenhuis in i de koslen van. verpleging te beginnen met 1923 niet <meer toe tc kennen en wat Gedeputeerde Statén dan naar aanleiding daarvan denken te zullen doen. KOLEORN» Tot Molenmgester van den Schrinkka&gpolder is gekozen de heer A. Klare te Kolhorn. KOEGRAS. Uitslag der verkooping te Schagen op 23 Novem ber, ten overstaan van notaris G. Vrijburg te Zijpe. Boerenplaats, genaamd „Jetty's Hoeve", bestaande in huismanswoning met arbeiderswoning, bijgebou wen, erven, tuin, wei- en bouwland in den polder „Het Koegras", nabij Den Helder, groot 50.24.80 H.A. eigendom van den heer Vorstelman te Hilversum. Kooper de hoer J. J. Verfaillo te Helder voor f74965.68. OPMEER. De boerenplaats „Hernieuw", met 11.01.20 H.A. wei land, eigenaar de heer K. Schoen, is aan verschillen de koopers toegewezen voor de kapitale som van f46396.-. W ARMENHUIZEN. Woensdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een godsdienstige samenkomst gehouden, onder leiding van Ds. Oterdoom. Gesproken werd over „De stof felijke schepping", als inleiding tot „De geestelijke kracht in en achter de schepping" en „Goed en kwaad en het scheppingsverhaal in Gen. 1 vs. 1—2?" welke onderwerpen 29 November en 6 December be handeld zullen worden. Dat er werkelijk belangstelling bestaat voor der gelijke samenkomsten, bleek uit het groot aantal toehoorders en de aandacht waarmee het gespro kene gevolgd werd. VALKKOOG. Dinsdag had hier oer», ouderavond - plaats, waarop de aanwezigen werden ingelicht omtrent de gevaren, die de school bedreigen, Vooral de school te Valkkoog waar het aantal leerlingen steeds om het getal 40 schommelt, heeft er belang bij, dat de wetsvoorstel len niet ongewijzigd worden goedgekeurd. De in vele bladen reeds vermelde motie, werd met algemeene stemmen aangenomen, terwijl gewerkt zal worden voor het petitionnement. Jammer, dat slechts zoo weinigen aan den oproep der oudercom missie hadden gehoor gegeven. CEMENT VOOR DE ZUIDERZEEWERKEN. De directie van de Zuiderzeewerken meldt, dat het bericht, alsof voor deze werken een belangrijke par tij cement zou zijn of worden aangekocht, ten eenen- male onjuist is. Voor dc Zuiderzeewerken zullen in de eerste Jaren slechts betrekkelijk geringe hoeveel heden cement noodig zijn, en het ligt j voorshands niet in de 'bedoeling, die rechtstreeks aan te kno pen. NOTENOOGST. De notenhoomen in midden Drente, die in den oor logstijd reecis ten doode waren opgeschreven (om zo" noodig aan do gewe^rfabrieken te worden ge leverd) zijn dit lot ontkomen en leveren nu dit jaar een bijzonder overvloedigen notenoogst, som mige van 10 hectoliter per boom, welke ad f20 per H.L. verkocht worden. Hij beschuldigde de justitie van valschheid en eisch- te, dat men het vonnis zou voltrekken, zooals het bepaald' was. Het hielp hem echter niet en in de week, die haar laatste hier op aarde zou zijn, gaf Claudine het aanzijn aan een meisje. Men dacht, dat het kind het hart van den ouden" man zou vermur wen, maar integendeel. - Intussehen had Clauidine zich een enorm, aantal vi^ienden gemaakt, zoowel in als huiten de gevan genis. Ze was heel kalm. en lijdzaam en schikte zich in haar lot, Opnieuw werd een dag bepaald, waarop rij gehangen zou worden. Eene petitie om gratie die door het volk werd opgesteld, werd door Eldstone's invloed en om- kooperijen zoozeer tegengewerkt, dat ze biets uitrichtte. Er was geen genade voor Glauaine. Ik heb haar eenige keeren bezocht en gezegd, dat ik alles voor haar wilde doen, wat een man doen kan. Ik vroeg haar, ot ze misschien schikkingen wilde maken voor haar kind, want ze was immers onterfd en doodarm, doch ze weigerde alles, zeggende: „Ik weet, dat u Eldstone's advocaat bent en ik kan u niet vertrouwen." Er was niets aan te doen. Zoo kwam de morgen waarop ze gehangen zou worden. Het was een trooste- Uooze Novemberdag, met een loodgrauwe lucht, en een aanhoudenden zachten regen, ais treurde de hemel erom. Om zes uur opende de cipier de deur van Gaudine's cel. Er was niemand inl Claudine was ontvlucht met haar kind, zonder oen spoor achter te laten. 'Eldstone scheen razend te worden. ,rfij loofde onmiddellijk tienduizend gulden uit voor harb aanhouding. Hij besteedde ontzaggelijke sommen om overal 'haar portret en haar signalement bekend te maken en aan te plakken, en de som te noemen, die hij' \op haar hoofd gesteld ha<j. Het nieuws ging als een loopend vuurtje rond. Er werden pogingen in het werk' gesteld om haar weer op te vangen, doch tevergeefs. Ze was verdwenen, als had de aarde naar opgeslokt. Zelfs het blad van het gevange- nisregister, waar naar naam en de geboorde van haar Mnd op vermeld stond, was uit het boek gescheurd en verdwenen." Mr. Henderson rustte even na dit lange verhaal en kéék' in gedachten verzonken naar de punten van zijne laarzen. ,Ze moest hulp in de gevangenis gehad hebben," zeide Winston. Henderson knipoogde. Met een glimlach ging hij voort: „Het praatje ging rond, dat de gevangenis-verpleegster niet alleen geholpen had om haar en het kind te laten ontsnappen, doch haar opk nog geld en aanwijL zingen gegeven had om zich verder te verbergen. Meu zegt, dat deze haar geholpen heeft met valsche sleutels en valsche kleeren en allerlei hulpmiddelen. Het schijnt ook, dat een zekere gevangenis-inspecteur, die nog al in 4e gunst stond bij de verpleegster, een helpende hand verleend had en dat toevallig dien nacht iemand niet op post stond en dat een ander toen een lahge figuur, gekleed in den zwarten mantel van de ver pleegster en met een groot pak in de armen en de kap van de verpleegster op, hem voorbij ging, haar «iet toeriep, doen even den neus snoot en daardoor niet zien kon of het de verpleegster werkelijk wel was. Hoe het ook rij, heel spoedig daarna werden beiden ont slagen wegens verregaande onachtzaamheid. Doch het deed ze in liet geheel geen schade, want ze trouwden onmiddellijk en zetten een zaakje op in het dorp, en alle menschen in den omtrek! steunden hen. Er werd geld ingezameld om ze een enveloppe als aandenken te overhandigen, en als ik mij niet vergis, dan gaf Barman een banje van f 50 en in een verstrooid oogen- blik belastte hij' de firma Henderson en Barman voor hetzelfde bedrag." „Ik moet den draad van deze ingewikkelde ge schiedenis voorzichtig volgen, en elke kleinigheid op zichzelve beschouwen. Om te beginnen moet ik die gevangenisverpleegster gaan opzoeken." „Dat is gemakkelijk genoeg", zeide -Henderson kalm. „Zij ligt naast haajr echtgenoot «den inspec teur op het kerkhof hegraven sinds zestien jaar. Ze zijn toen beiden gestorven biji een diphteritis- epidemie, en ik denk niet, dat ze een van tweeën daarvandaan weggegaan zijn." Mr. Henderson lachte zelf over zijn aardigheidje. „Ik ben heelemaal niet lacherig te moede", zeide Winston koudi. „Ik vind; er niets grappigs aan, dat twee zulke belangrijke getuigen verdwenen zijn. Zooals het geval nu staat, is het bijna onmogelijk op te lossen. En toch, mijn reputatie staat op het spel. Het is mij nog nooit gebeurd' dat ik een geval weer heb moeten loslaten precies zooals ik het aan gepakt heb, en hoe het ook zij, ik moet wat licht Velen hebben tot hun schade ondervonden, dat do gevolgen van influenza en griep soms erger dan de kwaal zelf zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang van de nie ren, en dit kan maanden van pijn en ellende met zich brengen. Bij kou en koorts toch worden de teero- nierorganen overspannen door hun pogen om do on gewone hoeveelheid onzuivere stoffen uit hot blood te filtreeren. Zorg voor de nieren bij deze inspanning zou uitputting voorkomen, doch hoe zelden wordt die zorg besteed. En deze verwaarloozing leidt tot ontsteking van de nieren en blaas, urinekwalen, on zuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, rheuinatiek, steen, rugpijn, duizeligheid enz. Fostor's Rugpijn Nieren Pillen baten tegen deze nierverschijnselen. Wees niet.moedeloos door vroe gere Verwaarloozing; hoewel vroogere behandeling het best is, kan verdere ernstige ontwikkeling voor komen worden. Dit speciaal geneesmiddel voor do nieren behaalde zelfs bij gevorderde en ernstige nior en blaaskwalen succes. Duizenden dankbare mannon en vrouwen hier in het land danken hun goede go- zondheid aan tijdige behandeling met Foster's Rug pijn Nieren Pillen. De handteekening van James Foster op de verpak king waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Schagen verkrijgbaar bij de bekende Drogisten a fl.75 per doos. Trekking van 100 namrners een overstaan vao Notaris A. G. Mulle. Donderdag 23 November 192X fr„8 van 1 100 1048 7655 12558 15523 Pryzen van 1 90 (eigen geld.) 125 2433 4742 C821 8994 12926 15447 18033 20199 34 2623 56 6986 9010 49 15813 18357 20297 76 27U9 5018 7180 9220 94 16006 18532 20317 203 2966 5390 7428 9559 13007 73 18615 96 576 4032 5544 7800 9633 67 16235 - 51 20475 978 55 5642 7948 10337 13204 16594 18706 20676 1288 95 6112 8135 10962 9016937 1930120957 1513 4212 6214 991116913580 17284 19468 59 96 40 6398 8294 11684 13708 17302 19661 1883 89 6536 8419 12449 14769 17406 19935 2064 4376 6699 8611 1ZJQ045324 17746 20124 op de zaak werpen." Verwacht niet te veel. Reeds twintig jaren rijn ver- loopen, en de tijd heeft het spoor uitgewischt voor zoover dat nog niet kunstmatig gedaan waS. De belang rijkste getuigen zijn dood, en hun mond is voor eeuwig gesloten. Ook kwam de oorlog die uitbrak onmiddellijk om hare verdwijning te begunstigen. Slechts één punt heb ik nu pas ontdekt, en het is misschien wel goed daar onze aandacht aan te schenken." „En dat is?" vroeg Winston haastig. „Voor zijn sterven, liet Eldstone zich eenige woorden ontvallen, die do verdenking bij mij wekten, dat hij valschelijk verklaard heeft dat Claudine een moord begaan heeft Zij beweerde dat het een ongeluk met een vuurwapen was, en Eldstone bezwoer het tegen deel, en beëedigde dat het een moord was. Op rijn sterfbed zeide hij1 eenige woorden, die ik' bij een ander misschien beschouwd zou hebben als het gewone ijlen van een doodziek menseh, doch die als geheeibeschowd heel goed samenhangen en die met afschuwelijke duidelijk heid aantoonen dat Claudine onschuldig moet zijn. Wat ook het geheim mag rijn dat Eldstone mee het graf ingenomen heeft, en ik ben er zeker van dat het zoo i er rijn een ouden man zijn geheim dan genoeg bewijzen in handen krijgen, kunïieh we hog eenverzoekschrift om gratie indienen, dat zeker toe gestaan wordt en dan Kan Claudine openlijk te voor schijn komen. Winston schudde het hoofd. Het is een treurig geval," zeide hij. getuigen niet uitsli te Eldstone op het huis, en als u hét wenscht" zal ik zorgen, dat u daar ook een kamer krijgt." „Dat neem ik' aan, maar nog éón belofte moet ik van u hebben; iets wat u misschien heel mal Voorkomt, doch wat van het grootste belang is „Toegestaan, ik beloof alles wat u wilt." „Goea, dan verg ik van u, dat, het doet er niet 'toe welke vordering wij ook maken, u ulles zoo streng moge lijk geheim houdt voor Bane." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1922 | | pagina 6