i - K.V.V. 2. POESJES FEEST. Opsnbare Verhuring, DRAAGBAAR SPOOR, Pas gedorschen Stroo Schaap weggeraakt, Moeskops Het Dagmeisje een flink persoon Koolzaad te hoep, een WATERMOLEN. van Z'ia Ui. Bouwland, F;eco's Zeuuwboofdpijnpoeders Freco's Zenuwtabletten MORGEN Aanvang 2 uur. Gemengd Nieuws. Bouwland te huur, hij DIRKSHORN. Dinsdaoavond 6 are, te Waarland, Zondag 17 dezer Attentie prima kwaliteit Voorthuijsen, Breezand, pl.m. 200 Meter Inwoning Blauwe Voeraardappclen, een Dienstmeisje Spaarders en Rekening-Courant houders. Voerbieten, Vaten te koop: f 1.— per stuk, k conlant, Graanzakken worden machinaal gestopt h 7'/2 cent per stuk, door JAC. BOS, Spruitkoolzaad, een beste KET, een net Meisje. KORTER DIENEN. In een nota op de Oorlogsbegrooting zegt de mi nister, het terugbrengen van den eersten oefentijd bij de cavalerie van 18 tut 14 maanden voorshands te regelen, en den betrokkenen de laatste vier maan den verlof te geven. DE AFKONDIGING DER GRONDWETSHERZIE NING. Het Ned. Corr. Bureau meldt: Ons bericht inzake de afkondiging van de Grond wetsherziening behoeft in zoover verbetering, dat niet op 2 Januari e.k. maar reeds op 29 December a.s. do plechtige afkondiging in zittingen van den Hoogen Raad, de Gerechtshoven en do Arrondisse mentsrechtbanken, alsmede van de pui of voor de deur van de gemeentehuizen zal plaats vinden. NOORD-HOLLAND VRIJ VAN TONGBLAAR. In de laatste week zijn in Noordholland1 geen ge vallen van mond- en klauwzeer bijgekomen, terwijl de drie aangetaste stallen in de Haarlemmermeer weer vrij van besmetting zijn. WINKEL. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Lindeboom, assistent bij de Posterijen, standplaats postkantoor Til burg, is als zoodanig overgeplaatst naar het postkan toor te Zaandam. WINKEL. Het getal deelnemers aap den cursus^ voor onderwijs aan volwassenen, aanvankelijk met 5 begonnen, is gestegen tot 12. SCHAGERBRUG. Vergadering van de Gymnastiekvereeniging „Ons Genoegen", op Woensdag 13 Dec. 1922, Aanwezig 9 leden. Do Voorzitter, de heer Korver, opent de vergadering De notulen van de vorige vergadering leveren na lezing geen bijzonderheden op en worden onveranderd goed gekeurd Daarna krijgen we de rekeniug en verantwoording van den penningmeester, den heer Schoorl, welke me dedeelt dat nog geen volledig verslag door hem kan worden uitgebracht, omdat verschillende rekeningen nog door heni moeten worden ontvangen, welke eerst na nieuwjaar komen. Wei werd door hem medegedeeld, dat f 2(30 op de boerenleenbank "fctaat en dat op het cogen- blik f 54.31 V» in kas is. Vervolgens komt de bestuursveikiezing aan de orde, waarbij de hoer Korver onder applaus wederom tot voorzitter wordt gekozen, welke dc benoeming aanneemt. Daarna wordt overgegaan tot de "benoeming van een secretaris: de uitslag was na herstemming P. Kwantes 10 en H. de Graaf 2 stemmen, zoodat dus de heer P. Kwantes wordt benoemd, welke deze benoeming aan neemt. Bij de verkiezing van den penningmeester' waartoe met algemeenc stemmen de heer Schoor! werd verkozen, bedankte deze, voorgevende er geen tijd méér voor te hebben. Bij de volgende stemming krijgt A. v. d. Sluijs 7, K. Kaan 2 en P. Kwantes 3 stemmen, zoodat de heer A. v. d. Sluijs benoemd is» welke dan ook de benoeming aanneemt. Daarna worden de hoeren Kaan en Broer tot commis sarissen benoemd, welke benoeming door hen beiden wordt aangenomen. De uitvoering wprdt gesteld op den eersten Zondag iin Februari. Do ingekomen stukken leveren geen bijzonderheden op, on ook zoo bij de rondvraag, waarna de Voorzitter dc vergadering sluit, na eerst nog een woord van dank te hebben gericht aan den heer Schoorl en den heer Do Graaf, voor hun diensten aan de vereeniging bewe zen. ANNA PAULOWNA. Ofschoon Klein -Begin voorloopig eenigen tijd rust beeit genomen. is er toch aan tooneelvoorstellingen door dilcltameu geen gebrek. Zaterdagavond geeit de pr >pig ludaclub van Wiei ingerwaard, die hier g ah, On bekende meet is. een uitvoering in hel )kaal van den Kuijnsaerg Zondagavond komt de aroeidertooneel- vereenjging. ..Kunst en Strijd" uit den '.fefder in "Vêer- uurg met „Offers" door Ds. Schermerhora. Deze laatste veretnigirig is hier nog nooit geweest, maar wij hoor den ei in Den Helder veel goeds van. ZUIDSCHARWOUDE. 0. Door het bestuur der tuinbouwvereeniging „De 1 De- komst" is aan alle leden een circulaire gericht, waarin gelezen wordt op het schadelijke van het tweeiéuig stel sel, n.1. uit do hand verkoopen en veilen on op ilö consequenties Van het genomen besluit, om1 olies te veüen. Het Bestuur ziet zich boven dien genoodzaakt er nog eens bijzonderlijk aan te herinneren, dat over treding van het genomen besluit schrapping van hd, lidmaatschap ten gevolge zal hebben. §er poeder 8 cent, tegen Zenuwkoorts, Zenuw in e tanden, zware Zenuwhoofdpijn. Doos k 25st. f 1.70. per koker 60 cent, tegen Examenvrees, Slapeloos heid, Gejaagdheid. N. Noot, Julianadorp; J. Boekei, Callantsoog; L. v. d. Oord en F. Randwijk, 't Zand; D. de Graaf en II. Borst, Breezaud; P. Neuvel, P. Muntjeworf, G. de Jcng, Anna Paulowna; M. v. d. Klooster, Kolhorn; Wed. K. Stapel, Winkel; J. Kruif, N. Nicdorp; Dro gisterij „Het Groene Kruis", Schagen. Voor engros Gebrs. Rotgans, Schagen. LANGENDIJK. We vernemen, dat meerdere tuinbouwerpatroons nun arbeiders niet weder 'inhuren (met Kerstmis gaat de wederinhuur in), of dat dit wel geschiedt, doch tegen een aanmeikelijlk lager loon. Hoe onaangenaam1 dit ook voor de betrokken arbeiders is, van den kant der patroons is het in deze benarde tijden te begrijpen. 'T ZAND. Aan de firma Doedens en Schilder is opgedragen het bouwen van een woonhuis aan het Noordholiandsch Kanaal alhier voor rekening van den heer A. A. Schou ten. BROEK OP LANGENDIJK. Tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer Jb Kostelijk Jnz. ZUIDSCHARWOUDE. Als gevolg van het bedanken van den heer A. Boon als didrectcur van het R. K. fanfarecorps-„Kunstgenot" is de heer Pranger, directeur van „Kunst na Arbeid' aangezocht als directeur te willen optreden. ZUIDSCHARWOUDE. Vanwege den Langendijk'er Bestuurdersbond en de Transportarbeiders is gisteravond ten lokale van den hoer Kramer een openbare vergadering gehouden over Organisati'o en Werkeloosheid. -Als spreker trad op de Bondspropacandist Kok, die op do bekende gronden de noodzakenjkneid van organisatie betoogdej vooral in verband met de te wachten werkeloosheid in den tuin bouw. Een 40-tal personen waren aanwezig, die met aandacht de, heldere uiteenzetting volgden. Na de open bare bijeenkomst werd meer entre nous de to voerén actie besproken. OUDESLUIS. Naar wij vernemen zal uit een oogpunt van bezuini ging op een .groot aantal overwegen over do spoor- wegen dc bewaking en afsluiting worden opgeheven, o.m. ook b^J post 15 (Oudesluis) en post 16 (Groot- sloot). ST. MAARTENSVLOTBRUO. Maandag jj. vergaderde de ijsclub alhier in 't lokaal vdn den heer Veugcr. Eon 18-tal leden waren opgekomen. Na opening volgde voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige bijeenkomst. Vervolgens deed de pen ningmeester rekening en verantwoording. Hieruit bleek, dat er over het afgeloopen laar een voordeelig saldo was. Het aftredende bestuurslid, de heer J. Wit, werd bij acclamatie herkozen. Uit een bezuinigingsoogpunt werd besloten ditmaal geen afgevaardigde naar de algemeene vergadering te zenden. Daar de rondvraag geen bij zonderheden opleverde, sloot voorzitter de vergadering. OUDE NIEDORP. Mej. G. Wijn alhier, is voor tijdelijk benoemd tol assistente in ae zusterhuishouding van de heelkundige vrouwenkliniek aan de Universiteit te Utrecht. V EENHUIZEN. Gistèren hebben de R.K.' kinderen de O. L. school voor 't laatst bezocht. Er blijven flu slechts 29 lè& lingen over. Zoo heeft dus ook hier de splijtzwam, ten •ïadeele van de eenheid van het Nederiandsche Volk en ter averechtsche bezuiniging, haar werk verricht. - BROEK OP LANGENDIJK. De Uniecollecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier, waar Ds. Grieken uit Rotterdam een Unie-rede 'oesprak, heeft opgebracht f 103.55. JENEVERSMOKKELEN. De rijksambtenaren te Amsterdam en Doetinchem zijn een zeer uitgebreide smokkelarij in stekken lrank op het spoor. Het bleek dat groote partijen on der valsche benaming van Doetinchem naar Am sterdam werden gezonden. De hoofddader, een bier handelaar, is reeds geverbaliseerd. Een zending der smokkelwaar, bestaande uit 15 vaten, is gevonden op een der booten van Tiele- man's Motorbootmaatschappij. Zoowel op de partij als op de boot is beslag gelegd. Het onderzoek is ngg in vollen gang. DE VOORUITGANG. De groenwitte schijf, die op de hoofdlijnen der Ned. Spoorwegen wordt gebruikt, voor het geven van het vertreksein der treinen, zal met ingang van "5 dezer ook op de locaalspoorwegen in gebruik ko men. OVERTREDING DER LOTERIJWET. Uit Rotterdam, 15 Dec. De Centrale recherche heeft heden proces-verbaal opgemaakt tegen de di rectie van het loterij-kantoor Soudijn en Co., aan Ie Schiekade, hoofd-agent ^an de Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank wegens overtreding der Loterijwet. Een aantal obligaties der laaAste premie- leening is in beslag genomen. Van andere zijde vernemen wij', dat dit optreden plaats heeft naar uit Den Haag ontvangen beve len. BROODBAKKERSARBEID MET KERSTMIS, NIEUWJAAR EN DRIEKONINGEN. De Minister van Arbeid heeft aan hoogden of be stuurders van broodbakkerijen in alle gemeenten des rijks vergunning verleend, dat in afwijking van het bepaalde bij art. 35, 6de lid van de Arbeidswet 1919, op Dinsdag 26 December 1922 Dinsdag 2 Jan. en Maandag 8 Jan. 1923, deeg of brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is, om 7M uur des v.m. of uit het ge bouw met aanhoorigbeden, waarin zich de brcod- bakkerij: bevindt, wordt vervoerd, alsmere dat deeg of zulk brood van laatstgemeld uur af wordt ver kocht of afgeleverd. Behalve deze afwijkingen, betreffende vervoer en verkoop, heeft de Minister met het oog op de komen de feestdagen (met inbegrip van Driekoningendag) ook afwijkingen van de Arbeidswet voor broodbak kerijen vergund, voor zoover betreft den arbeid zelf in de broodbakkerijen. ERNSTIG MIJNONGELUK. Heerlen, 15 Dec. Op de mijn Oranje-Nassau 3 te Heerlerheide is in den afgeloopen nacht een ernstig ongeluk gebeurd. Bij; het boren moest op de 318 me ter verdieping gebruik gemaakt worden van ont ploffingsmiddelen. Zulks geschiedde onder toezicht van den schietmeester Viehman. De patronen wer den gelegd, doch nog voordat het ontploffingsappa raat in werking werd gesteld, ontplofte door onbe kende oorzaak een of meer patronen. Een tweetal werklieden en de schietmeester werdien door de bij de ontploffing losgerukte stukken getroffen. De twee mijnwerkers Althoff en Prebiel werden deerlijk verminkt te voorschijn gehaald; zij bleken re'edb overleden. De schietmeester Viehman leefde nog. Hij werd naar boven gebracht en vervolgen© naar het hospi taal getransporteerd. Zijn toestand! is zoo ernstig,' dat hoop op levensbehoud is uitgesloten. Alle drie waren gehuwd. Onmiddellijk is het Staatstoezicht gewaarschuwd om oen onderzoek in te stellen naar de kwaliteit en hoedanigheid! van hot ontploffingsmateriaaL. Tel. DE BALANS VAN DE R. V. B. Uit s Gravemhage, 14 Dec. De heer Wittert van Hoogland heeft aan den minister van Arbeid] de vol gende vragen gesteld: Is het juist, dat reeds nu is gebleken, dat de inge volge artikel 9 van de wet op de Rijksverzekerings- !>ank 1920 op te maken wetenschappelijke balans van het Ongevallenfonds op 31 December 1922 zal aantoonen, dat de premiön voor do Ongevallenwet gedurende de laatste 5 jaren dermate hoog zijn ge weest, dat eon reserve van circa 8 millioen gulden is gekweekt? Is het juist, dat het bestuur der Rijksverzekerings bank in verband met de gekweekte zeer aanzienlij ke 7'eserve heeft voorgesteld reed's nu over te gaan tot de bij artikel 40 der Ongevallenwet 1921 verplich te tariefsherziening en tot een verlaging der pre- miën van circa 40 pet. heeft geadviseerd? Is de minister niet van oordeel, dat deze belang rijke verlaging der prerniën met het oog op den te- genwoordigen economischer! toestand der bedrijven zoo spoedig mogelijk dient in te gaan? Is d'e minister bereid te bevorderen, dat deze ver- Laging zoo vroeg mogelijk in het jaar 1923 tot stand komt? UITKEERING AAN DORUS RIJKERS EN JAN DUYT. Bij den burgemeester van Helder is van het be stuur van het Carnegie-hldenfonds de meddeeling ontvangen, dat dit fonds aan Dorus Rijkers levens lang een wekelijksche uitkeering van f10 zal doen en< aan Jan Duyt van f 5; ST. MAARTEN. Woensdag vergaderde te tuinbouwvereeniging „Groen teteelt" in het café „Halfweg" te 'Stroet. De voorzitter, de heer Di. Swart, opende de vergade ring, wijzende op den noodtoestand van het bedrijf. In bespreking kwam het ingezonden stuk van de vereeniging Koophandel, behelzende dat de heerén koop lui na 16 Dec. a.s. met meer bij de heeren veiling-' leiders consent gingen vragen tot het doen koopen vah kool onderhands bij de tuinbouwers, doch deze, zoo noodigj zonder consent gingen koopen. Begrijpelijk is, dat Koophandel rijn voordeel ziet bij (hen onderhandschen koop en rij dit heusch niet doen ten voordeele der utinders. De vergaderden alhier aanwezig, begrepen allen dat het systeem „verplicht veilen" ook wel enkele be zwaren had, doch dat het gedurende 'haar bestaan ten volle had bewezen dat "het ver uit de beste wijze van handel was. Gewezen werd op de kans dat zoo hot verplichte veilen kwam to vervallen, men wol weer eens tot den op-vooi* verkoop kon komen en dat is een dooddoener aan de concurrentie en die is toch do ware koopman Besloten werd dan ook om op de vergadering der centrale-verceniging het dien kaïït uit te sturen, dat niet te karig met de consenten moet worden omgegaan, Jmaar pal te staan voor het verplichte veilen en de leder welke rich hieraan niet wilden houden, volgens regle ment to straffen. Bij de rondvraag werd door den heer G. Bij post de noodtoestand der tuinders naar voren gebracht en er door hem op aangedrongen dat de regcering steeds door en op alle geoorloofde manieren dit onder het oog ge bracht moest worden. Door hem (en door de geneele vergadering) werd het advies, door de heeren tuin- bouwconsmenten aan de regeering gedaan» sterk afge keurd, daar dit er op wees. dat deze heeren voorlichters *«taal niets van den heerschenden toestand afwisten of begrepen. De vergadering steunde dit voorstel, zoodat actie zal "worden gevoerd. WILSON WEEH IN DE POLITIEK? Washington, 13 Dec. Mr. Woodrow Wilson, de vroeegere President der Vereenigde Staten, zal zich aan het einde van dit jaar terugtrekken uit de ad- voctenfirma Wilson en Colby, waarvan hij deel uit maakt. Men beschouwt dit als een aanwijzing, dat hij het voornemen koestert zich weder in het poli tieke leven te begeven. KUNSTSCHATTEN GESTOLEN. In den nacht van 13 op 14 December zijn er uit de vitrines van het Kaiser Friedrichmuseum te Berlijn belangrijke kunstschatten gestolen. Den 6en en 7en December hebben er in dit museum ook al belang rijke diefstallen plaats gevonden. EEN MILLIARDEN-TEKORT IN OOSTENRIJK. De correspondent van het „Berl. Tageblatt" te Weenen meldt, dat gisteren aan den gemeenteraad de begrooting van de gemeente Weenen is voorge legd. Deze sluit met een tekort van 124 milliard kro nen. De uilgaven bedragen 1,2 billioen, waarvan 574 milïiard komen op de salarissen en loonen. JOHN WANAMAKER. f De Nieuwe Rotterdamsche Crt. meldt: Het is in de Amerikaansche politiek altijd/ een groote voorsprong, indien men als Amerikaan goboren wordt in een boomatammenhut. Geen can- didaat voor het presidentschap der Republiek weet méér stommen te verkrijgen dan door het argument dat hij „evenals Jackson en Lincoln in een stam- menhut geboren werd". In het zakenleven zijn er in de Unie twee klassieke manieren/ om te «beginnen, wil men het tot multi-millionair brengen: als loop jongen op kantoor of in pakhuis of als krantenjon gen. Johni Wanamaker, de beroemde Philadelphische kwaker, filantroop, warenhuisbezitter en millionair thans op 84-jarigien leeftijd gestorven deed) zijn eerste schreden op den weg naar den rijkdom langs het loopjongspad, en wol in een) boekwinkel. Hij1 stierf als de eigenaar van twee der grootste wa renhuizen ter wereld. Toen tiij- zijn winkelzaak te Philadelphia begon bourdo hij den. eersten dag c.a. 20 dollar, waarvan hij. bijna alles besteedde voor ad vertenties. Een groot deel van zijn fenomaal succes als winkelier-in-alles moét worden- toegeschreven aan zijn scherp inzicht in do macht van de reclame; maar toch niet minder dankt hij) zijn. succes aan ziin reusachtig organisatievermogen, zijn ongelooflijke werkkracht, en zijn spaarzame, innig-godsdienstige levenswijs. De Wanamaker-stores te New-York, aan Lower Broadiway, en te Philadelphia zijn inrichtin gen waar alles te krijgen is, wat men in een winkel koopen kan. Het publiek wordt er op uiterst voor komende wijze ontvangen, vindt er alle tegemoetko ming eni gemakken en leert, er duizenden, dingen kennen, die het wel niet noodlg heeft, maar die het ziet, aardig vindt en) koopt. Het behoorde tot de eigenaardigheden van Wana- makers warenhuizen, dat de verkoopers er het pu bliek ongemoeid lieten, en men is ook zonder te koopen' vrij in de reusachtige gehouwen rond to gaan en brieven te schrijven, naar de gramofoon- of an dere concerten te luisteren, zonder dat er de minste koop dwang bestaat. Ook vindt ie dér er couranten en tijdschriften. In de politiek was Wanamaker een vurig Republi kein; dat verklaart zijn optreden als minister onder president Harrison, Tot de stichtingen, die meer in bet bijzonder d'e belangstelling hadden van mevr. Wanamaker be hoorden de kindertehuizen en kinder-ziekciïhuizen. Wanamaker had oen vast vertrouwen in het nut der levensverzekering; /'hij had! allerlei polissen op zich zelf loopen, tot een totaalbedrag van ettelijke millioenen dollars. Die zullen wegens den, hoogen leeftijd, die hem bereikt een heel aardig voor- doel zijin geweest voor de verzekering-maatschap pijen. Als rechtgeaard kwaker bad' Wanamaker nooit sterkon drank gebruikt en nooit gerookt; hij was nooit naar iets pikantera geweest dan naar een con cert of een lezing. In den oorlog bekostigde bij uit eigen zak en op ruime schaal hulp aan (le Belgen, vorsttfurd in tweo schepen door hem gecharterd. Zelf heeft deze merk waardige man eens verklaard, dat zijn levensbe schrijving uit het volgende korte zinnetje zou kun nen bestaan.: „Thinking, trying, toiling and' trusting in God." Maar naast en behalve zakenman, was Wanama ker ook door zijn belangrijk werk op filantropisch- godsdienclig en opvoedkundig gebied een der voor aanstaande figuren in het Amerikaansche openba re leven. De richting, waarin Wanamakers' bemoeiingen zich vooral bewogen, was het stichten en steunen van Zondagsscholen en het bouwen van verblijven voor Christelijke Jongemannen-vereenigingen, het laatste speciaal ook in het Oosten. Hoewel spaar zaam uit gewoonte en beginsel had Wanamaker toch ook soms een milde hand van uitgeven. Zoo kostten enkel de bloemen bij het huwelijk van zijn zoon, die in 1909 in Londen! trouwde, 2000 p.st. Van 1889 tot 1893 was Wanamaker Amerikaonsch minister van de posterijen. Wij hebben in de litteratuur van voor den oorlog toen monschen van verschillenden landaard nog waardeering en genegenheid voor elkaar konden koesteren, een beschrijving van Wanamaker in den huiselijken kring, zooals hij zich voordeed aan een Franschen protestantschen predikant. Ch. Wagner, die in 1903 waar blijft de tijd'! Wanamaker be zocht op diens buiten Lindenhurst bij Philadelphia. Wij- citeeren: „Jhon Wanamaker heette ons op den drempel van zij woning welkom. Met den meest mogelijken een voud en vriendelijkheid werden wij, ontvangen. Dien- zelfdemdag maakten wij kennis met een gedeelte der familie en den volgenden dag kwam mevrouw Wa namaker van een badplaats terug. Ik ontmoette al len voor de eerste maal, cn eigenlijk was het alsof ik ze na eon lange afwezigheid terugzag. Geen stijf heid, geen gedwongenheid, wij behoefdén bijna geen kennis te maken. De verwantschap onzer denkbeel den en gevoelens maakte, dat we al heel spoedig geen vreemden meer voor elkaar waren. Den volgenden morgen las het hoofd van het ge zin, volgens dagelijksche gewoonte, voor uit den Bij bel, waarbij alle huisgenooten, familieleden en dienstpersoneel tegenwoordig waren. In zijn kort ge bed gedacht hij de nieuw aangekomenen en wijdde een enkel \v< ord aa nhun „homes" in 't verre land. Toen ging ieder aan zijn werk. De gewoonte om huiselijke godsdienstoefeningen' te houden komt in I de Vereenigde Staten nog zeer veel voor. I Ik houd haar voor een Van de meest waarachtige i en heilzaamste uitingen van godsdienstig leven, wan neer men haar tenminste, weet te vrijwaren voor sleur en vaste termen en "zij steeds woer de sponta ne, uit het eigen hart opwellende uitdrukking is van gevoelens en gedachten, die wortelen in het le ven van lederen dag en. dat leven verheffen en lou- j teren. En telkenmale als ik er aan deelnam, kwam over mij die heerlijke bewustheid, verwante zielen gevonden te hebben. In allen eenvoud en waarheid samen bidden, zonder zich gebonden te rekenen aan eenig formulier, uit een zuiver gevoel van weder- zijdsche menschelijkc verwantschap, dat is wel de moest verheven wijze om een broederlijke gezond heid te kweeken, I Lindenhurst is een1 mooi buiten en bestaat uit ver- I schillende vleugels, die alle gegroepeerd liggen om een zeer groote centrale hal, van waar een breed© trap raar een tweede hal op de eerste verdieping voert. Het meerendeeL der bewoond© vertrekkenikomt I uit in deze hallen, die, voorzien van planten, com- I fortarnle meubelen, mooie schilderijeft, beeldhouw werken en de smaakvolste kunstvoorwerpen, zelve als woonvertrekken dienst doen. Ter halver hoogte van de trap staat een orgel. In de benedenverdieping z'n zeer groote schilderijengalereijen die allerlei mees terwerken bevatten. Een mooie groote zaal aan 't einde is speciaal voor de beide grdote cloeken van Munkaczy: Christus voor Pilatu3 en Christus aan het kruis, gebouwd. Men zou de inrichting van dit huis bezwaarlijk weelderig kunnen noemen, wan neer men daarmee wilde aanduiden een opeensta^ peling van schatten, die den indruk maakt van over dreven pracht en ovordadigo leefwijze. maar waar aan allo ziel, dus ook alle ware schoonheid ont- broekt. Lindenhurst is een woning, waarvan èn het uit wendige ön het inwendige den' bewoner eor aandoen. Zij bevat kunstschatten, maar haar groofste aan- trekelijkheid ontleent zij voor mij hieraan, dat zij een man herbergt, die zijn leven workelijk geheel en al wijdt aan hot goede, aan geestèlijken arbeid, an deren ten steun; een man, die, al heeft hij in New- York en in Philadelphia twee kolossale magazijnen, waar de voortbrengselen van de geheele wereld ver kocht worden, iemand is uit één stuk, die slechts één verlangen kent, zijn geld; cn zichzelf te geven voor het grootst mogelijke welzijn van allen." Advertenti'én. in Café OPHEM in vier perceelen in polder Koeten burg, voor 4 jaren. Reclame met Paarden langs den weg zegt niets, maar thuis te ontvangen dat is uw eigen belang. Doet daarom voor de Kerstdagen Uw bestellingen bij daar deze zijn vleesch betrekt van J. LEEGWiTER, Spoorstraat 71 Den Helder. Uitsluitend le kwaliteit] TE KOOPi spoor met 2 KIPKARREN. Brieven franco letter D, Hulp postkantoor Breezand N.H. te koop, bij STAMMES, Knees- weg, Anna Paulowna. In een klein beschaafd gezin is gelegenheid voor voor een schoolgaand kind, des- gewenscht met toezicht op huis werk. Brieven onder no. 28, Bu reau Heldersche Courant. gaande naar de Schager markt. Lichte teerstip van achteren. Gaar ne inlichtingen bij WED. S SCHERMER, Oudesluis. Velo Triumphator De roem van ons land, Dweept met Gedézalf 't Pleit voor zijn verstand. Prijs 45 cents. Verkrijgbaar bij Gebr. Rotgans, Drogisterij „de Nieuwe Gaper", Molenstraat C 14, Schagen. TE KOOPï 800 K.G. bij A. GROET Cz., St. Maarten. ER BIEDT ZICH AAN: om met Kerstmis in dienst te tre den.Br. fr. lett. A P, bur. Sch. Crt gevraagd bij H. J. ROGGE VEEN, Loet, Schagen. ER BIEDT ZICH AAN: als rijknecht of iets dergelijks. Adres letter R. Hulppostkantoor, Oudesluis. In de Advertentie der BOERENLEENBANK te WINKEL gelieve men te lézen: 50 pond gewone witte en 30 pond roode, 50% kiemkracht, bij Cr WARNAR, Zomerdijk gem. Span broek. Te koop: een flinke partij bij C. KUIPER, Anna Paulowna. bij C. SILVER, OUDESLUIS. GROETPOLDER WINKEL. Te koop25 pond hoog stam. S. WIT Barsingerhorn TE KOOP: TERRA, HuisduiAen, Helder. TE KOOPï zonder gebreken, bij J. HAGEN, Tjaliewal, Schagen. BIEDT ZICH AAN :J Brieven fr. onder letter S, Bu reau van dit blad.

Schager Courant | 1922 | | pagina 2