Nieuwjaarsgroeten LUX DE LMSE DE TWEEDE BLAD. Blaascontrölesfafion „Noord-Holland". SAFE-LOKETTEN. 50 CENT (mits niet grooter dan 3 regels). Dinsdag 19 December 1922. 65sie Jaargang. No. 7149. Vergadering op Maandag 18 December 1022, des voormiddag» te 11 uur, in het Parkhotel te Hoorn. Do voorzitter, de heer G .Nobel, opent met een hartelijk welkom do vergadering on uit de wensch dat in deze bijeenkomst wederom de gemeenschap pelijke belangen van do Kaascontrole zullen worden behandeld. De hoer D. C. die Waal, secretaris, loost de notulen, dio onveranderd worden goedgekeurd. Do heor Kaij gooft in overwoging, de notulen te la ten drukken. Het bestuur zal dit overwegen. Daarna wordt het volgende meegedeeld; Op 1 Januari 1922 bedroeg het ledental 480, nl. 49 kaas- en boterfabriekon, 52 kaasfabrioken en 385 /.olfkazende boeron. Sindsdien zijn uitgetreden 26 le den, nl. 3 kaas- en boterfabrieken en 3 kaasfabriekon en 20 zelfkuzors, terwijl zijn toegetreden 88 nieuwe le den, nl. 1 kaasfabriok en 87 zelfkazers. Het ledental bedraagt dus op dit oogenblik 548, nl. 40 kaas- on bo- toiTubrieken, 50 kaasfabrioken on 452 zzlfkazers. Ons station mag zich dus nog steeds in een gastadigen groei verhei)gen. Ver. „liet Kaasmerk." Op 31 December a.s. treedt als bestuurslid' der Ver- eenlging „Hot Kaasmerk" af do heer D. C. de Waal, dio terstond herkiesbaar is. Het Bestuur stelt hierbij voor hem weer als bestuurslid! ai te vaardigen. Al len voor. Over de kwaliteit der kaasmerken kwamen dit jaar zoo goed als geen klachten meer binnen Wat clo bewaring dey kaasmerken betroft, heeft het Be stuur gemeend, naar aanleiding van 2 gevallen van vermissing van kaasmerken, to moeten overgaan tot het aanschaffen op kosten van het slation van blik ken trommels on bussen, voor de fabrieken on do zelfkazors.. De kosten bedragen nog goon, f600.—, ter wijl er door vorkregon. wordt, dat wanneer nu ver der nog eens morkon mochten worden vermist, hot boireffendo lid daar zoor zoker volkomen ver antwoordelijk voor kan worden gesteld. Botreffcndo do obligatieloening van „het Kaas merk" kan worden medegedeeld, dat in den loop van dit jaar de 16 obligaties, die wij nog in porte feuille hadden, zijn geplaatst. Verder zijn dit jaar in Juni weer voor f 10.000 aan obligaties uitgeloot en is hot Bestuur van het Kaasmerk in November nog ovorgogaan tot een extra uitloting aan obligaties, hotgoen mogelijk was door don gunstigon finantiee- len toestand tongevolgo van economisch beheer. Een en ander hooft tengevolge gehad dat op het oogen blik van de 73 obligaties, die ons slation indertijd hooft moeten afnomen, roods 49 zijn uitgeloot, zoo dat oi' nu nog slechts 24 stuks onafgelost zijn, tot oon bedrag van f 12.000. Kon ander nog belangrijker gevolg is geweest, dat in don- loop van dit jaar tweo- maal hot besluit kon wordion genomen om aan den Minister to advisefcren tot prijsvorlaging .dor mer ken, waartoe dozo dan ook is overgegaan. Mot in gang van 1 Juli do prijs der merken verlaagd van VA cent op 1 cent, por stuk, en. met ingang van 1 Januari a.s. is do prijs wcor verlaagd' van 1 cent op Y\ cent por stuk. Deze maatregel heeft voor de le den van ons station een besparing van. ongeveer f32.500.por jaar tengevolge, aangezien por jaar ongeveer RA milljoen kausmerken door ons station worden afgeleverd. Dit ia dua oon bosparing van ongeveer do hol ft van het totaal bedrag van do bij dragen van kaas- en botorcontrolestations tezamen. Hot Bestuur doolt daarna hot. oen oni ander medo ovor don finantieolen opzet voor 1923. In da vorige ledenvergadering is mede zeer zeker in verband met do toenmaligo zoor lage kaasprijzen verzocht om op dozo vergadering een begrooting to willen Indienen. Aangezien dit echter niet mot de statuten is overeen to brongen, hooft ons Bestuur na rijp beraad gemeend hiertoe niet to kunnen ovor- gaan, maar heeft hot besloten op deze vergadering u ocnlgszins uitvoorigo medodoolingen te doon. In ver band mot do rekening over dit jnar 1022, zooals die zich tot hodon afwikkelt, is het te verwachten', dat er weer een aanzienlijk batig saldo zal zijn, waardoor hot wel mogelijk zal zijn omi de stichtlngskosten zoo goed als volledig af to schrijven. Dit jaar zijn nog ■lechls 2 tijdelijke- hulpkrnchton, in dienst geweest, erwijl er verleden jaar 7 waronj eni ligt hot in do be doeling om het volgend jaar de controle zoo in te lichten, dat er in het gehoel geen tijdelijk personeel meer noodig zal zijn. Wat do salarisregeling voor don Directeur en het overige personeel betreft, is ook dit door het Bestuur zeer orotftig onder het oog gezien. Zoowel de Directeur als het overige personeel hobbon aan het Bestuur overgelegd een lijst van hunne uitgaven over 1922 en in verband daarmede oon begrooting over hunne uitgavon voor het vol gend jaar. Do cijfers hiervan zijn natuurlijk strikt vortrouwelijk modegedeeld, doch het Bestuur heeft hieruit de volle overtuiging gekregen, dat het nog niet gerechtvaardigd zou kunnen worden geacht om do vorhoogingen reeds met 1 Januari a.s. op te schor ten. Het Bestuur moet u dan ook voorstellen om de periodieke verhoogingen van f 100.nog één jaar door te laten gaan, evenals de kindertoeslag. Wel is aan het personeel medegedeeld, dat het Bestuur in den loop van het volgend jaar een geheel nieuwe sa larisregeling zal ontwerpen, waarbij de maxima zeer zeker lager zullen, zijn dan de nu geldende. Wat den Directeur betreft is het Bestuur eenparig van oor- doel dat de billijkheid! medebrengt dat aan hem ook alsnog een.' kindertoeslag wordt toegekend met terug werkende kracht tot 1 Januari 1921, het tijdstip waarop aan het overige personeel ook kindertoeslag werd toegekend. Wat het Bestuur zelve betreft, heeft dit gemeend do presentiegelden voor het bij wonen van de vergadoringen met ingang van 1 Ja nuari a.s. te moeten verlagen van f 8 op f 6.per vergadering. De heer Ham bepleit de meening dat "het nu geen tijd meer is voor verhoogingen van salarissen of voor toelagen. En spr. wil met verlagen beginnen met den directeur en dan naar beneden. Het gaat in doze noch tegen het bestuur of directeur, maar alleen met het oog op het belang van het Controle station, omdat spr. meent, dat het ook met het oog op hot versterken der organisatie noodig is dat de uitgaven verminderen. Voorzitter zegt, dat de salarissen hier bij die van andero stations niet hooger maarlager zijn. Toen de kindertoeslagen zijn vastgesteld! voor het personeel, heeft de heer De Waal daarop voor hem niet aangedrongen, maar het bestuur acht het bil lijk dat dit alsnog gebeurt. In da vorige vergadering was de stemming door de lage zuivelprijzen op dien marktdag; wellicht gedrukt, die toestand heeft zich gewijzigd, maar ondanks dat doet het bestuur alles om de zaken zoo goedkoop mogelijk te houden. De heer Joustra zegt, nadat de heer Kaij mededee- ling heeft ontvangen over de salarissen, dat het wei nig beteekent of de salarissen iets naar beneden gaan, of de toeslagen niet worden uitgekeerd. Voor spr. is van meer beteekenis de goedkoopere prijs van het kaasmerk en de uitstekende wijze waarop directeur en employé's hun werk doen. Do heer Slagter oordeelt echter, dat waar alles go'edkooper moet worden, ook bij het Kaascontrolo- station daarop moet worden aangestuurd, terwijl do heer Ham nogmaals bepleit de eisch/dat waar alle inkomens dalon, de ambtenaren van bet Station in deze zullen moeten volgen. Voorzitter wijst op de groote verlaging der onkos ten van het Station en noemt contributiecijfers in 1921 va.n f0.96 tot f0.38, thans van f0.80 tot f0.32, met een verlaging voor 1923. Wol een bewijs dat het bestuur in deze alles doet wat kan. De heer Slagter ontlokt dit de ontboezeming, dat dan teveel is betaald in vorige Jaren. Voorzitter meent dat dit gezegde moeilijk te be wijzen- zal zijn. Waren er voorheen 7 hulpkrachten, thans geen enkele meer, torwijl alles beter is inge richt en alle schulden zijn afgelost. Do heer Jensma verklaart zich niet voor salaris verlaging. maar spr, wil geon toeslagen meer. De heer Commandeur bepleit met warmte de bil lijkheid van het bestuursvoorstel, en spr. wijst er op. hoe het bestuur in deze eigenlijk do beslissing heeft, maar het oordeel der vergadering vraagt. Dit laatste hoeft tengevolge, dat uit de vergadering stemmen opgaan om thans niet over do mededeeling van 'het bestuur te stemmen, en vraagt de heer Jensma of het bestuur op de >.s. begrooting een post wil plaatsen voor kindertoeslag, oplat de vergadering daarover kan stemmen-. Voorzitter zegt, dat wat het bestuur wilde, binnen de begrooting bleef, dus het recht heeft de toesla gen toe te kennen. Het bestuur wenschte échter het oordeel der vergadering te hooron. Om tot een op lossing te komen, zal het bestuur gebruik maken van zijn recht en over 1921 en 1922 de toeslagen toe staan en voor 1923 een post daarvoor op de begroo ting plaatsen. Over do contributieregeling worden de volgende mededeelingen gedaan: Ook de contributieregeling is door het bestuur nauwkeurig nagegaan, in verband met de opmerkin gen op do laatste ledenvergadering, dat de zelfkazers te weinig zouden betalen in verhouding tot de groo- tere fabrieken. liet is daarbij gebleken dat do laatste nu werkelijk niet zooveol meer betalen als het geval zou moeten zijn als er bij de controle geen zelfka- DE VVEILJG LEVER'3 \GLWASSCKETtX KflNTÜ1V»M ZEEPM1U. ^OROCnX 3UMUGKJ iBiP moet en kan worden on noemt op de verhoudingen tusschen hot personeel in Zuid- en Noordholland en in verband daarmee do onkosten in beide provincies. Friesland exploiteert zijn controlestation goedkoo- per door de massaproductie zeker, maar controleert ook minder. En spr. meent dat waar dit in Friesland kan, dat ook hier in Noordbolland moet gebeuren, zonder dat do controle er onder behoeft te lijden. Ook spr. wijst op de scherpe tegenstelling tusschen de fabrieken en zelfkazende boeren, wat de contri butie betreft. Waar de fabrieken betalen f80, f90 en f100, betaalt de zelfkazende boer fl.60. Hoe meer zelfkazers, boe duurder wordt de controle. Betaalt men in Friesland als groote fabriek f200 aan con tributie, hier f2000. Dat is een verhouding die niet langer mag blijven bestendigd. Voorzitter zegt, dat het hoogst moeilijk is staande deze vergadering de kwestie op te lossen en ook met de vergelijkingen tusschen de verschillende Stations moet men zeer voorzichtig .zijn, verschillende om standigheden als er op van invloed zijn. Do heer Commandeur wil ook wel iets afdingen op dc vergelijkingen: en' zegt dat becijferd is dat wat de zelfkazende boeren tekort betalen f3500 is, meer niet. Spr. ontraadt een strijd van de fabrieken tegen de zelfkazende boeren. Hot bestuur wil do kwestie gaarne overwegen en men zal dan bepaald komen met een billijk verhoudingscijfer. De beer Jensma wil geen strijd tegen de zelfka zende boeren, maar alleen een billijke contributie regeling. Het is hier niet alleen voor de groote fa- ALKMAAR. Te SCHAGEN Donderdaos in Hflfel Vredelust. IN ONS BLAD, DAT ZATERDAG 30 DECEMBER VERSCHIJNT, BESTAAT GELEGEN HEID TOT HET PLAATSEN VAN EEN NIEUWJAARSGROET AAN BEOUNSTIOERS, FAMILIE, VRIENDEN. ENZ. TEGEN CONTANTE BETALINO VAN OPOAVEN 8.V.PL. SPOEDIO AAN» ONS BUREAU OF AAN H.H. KANTOORHOUDERS EN BOEKHANDELAARS. Dl UITGEVERS. zendo boeren waren aangesloten on het bestuur wenscht daarom op deze vorgadoring nog niet met oen voonjtol te komen om do contributiercgeling voor de zelfkazors-to verzwaren, doch wil dozo zaak nog eens nauwgezet overwegen tegen do eerstvolgende vergadering aan de hand van dc productiecijfers over dit jaar en clo begrnoting, die voor 1923 zal worden opgemaakt. Mododeeling wordt gedaan van het inkomen van een motie der zuivelfabrieken te St. Maartensbrug, Lutjewirikol, Uitgeest, Opmeer, Heerhugowaard, Stompotören, As. ündelft en Oudendijk. In deze motie wordt naar voivii gebracht de vergelijking van con- trole-onkostoni por K.G. kaas van fabrieken en zelf kazende boeren en wordt geconcludeerd, dat de fa brieken te vee! betalen. In verband daarmee wordt wijziging gevraagd van artikel 4 van het huishou delijk reglement, opdat do conlrolekoaten zullen worden betaald naarmate dé onkosten die men ver oorzaakt. Voorzitter zegt dot devc- belangrijue kwestie niet vroegtijdig genoog- aan *Jlo loden, van het Station is meegedeeld kunnen en daarom wordt voorgesteld dit punt op volgende v -rgndering te behandelen. De heer Jongojans wijst op bet onbillijke in de tegenwoordige regeling der contributie on iilustroert dat met aan to geven dat de zAlfkazende boeren be talen een contributie van f 33, terwijl de fabrieken betalen f166, f302, f428, f781, f i 100. f1689 en f2062 contributie. Als men het aantal bezoeken door de controleurs te brengen gemiddeld schat op 20, dan betaalt de zelfkazende boer fl.60 per bezoek, de fabrieken f7, f 12.50, f 17.80, f32.5Q, f45.80, f70.50 en f 86. Als men aanneemt dat op 1 dag 10 boeren wor den bezocht, geeft dat aan ontvangst f 16 en moeten 5 kleme fabrieken, dje ook op 1 dag zijn te bezoe ken, f35 omslag betalen. De betaling is lang niet naar verhouding, de zelfkazende boeren betalen veel te kort. Spr. becijfert nog dat bij zelfkazende boeren 5318 monsters zijn genomen, tegen 7913 bij fabrieken. Wij zien dus IA maal zooveel monsters en 3K' maal zooveel betalen, terwijl de monsters bij de fabrieken onder veel gemakkelijker omstandigheden worden genomen. Spr. wijst er op hoe de controle door het toetreden der zelfkazende boëVen zooveel duurder is geworden en wijst op begrooting 1921 f 40.000 on begrooting 1922 f 60.000 ongeveer, toen er 250 zelfkazers cn 10 fabrieken waren bijgekomen. De zelfkazende boeren hebben ongeveer f18500 meer gekost, terwijl hun meerder© contributiein komst f 8000 bedroeg, een groot verlies dus. Voorzitter jzegt dat deze zaak bij het bestuur twee maal in bespreking is geweest, maar men niet tot een conclusie kon komen. Spr. acht het goed dat dit alles nog eens in bijzonderheden wordt nagegaan. De heer Vgldstra vraagt naar de becijferingen door het bestuur. Als straks de begrooting aan de orde komt voor in deze regeling wijziging is gekomen, is het gevolg dat de begrooting ongewijzigd moet wor den vastgesteld. Voorzitter zegt, dat wijziging van art. 4 voor de beprooting aan de orde ka.n komen. De heer Veldstra acht het noodig, dat ook het aantal klassen wordt uitgebreid. De heer Jensma maakt vergelijkingen tusschen: de controlestations Noordholland en Friesland, waar alle fabrieken betalen 4.5 cent per 100 K.G. melk. Zoo laag komt Noordholland nooit, maar spr. wijst toch op Zuidholland en waar zelfkazende boeren en do fabrieken ieder hun; eigen onkosten en contri butie betalen. De duurste fabriek betaalt daar 40 cent en loopt terug tot 20 cent contributie. Spr. meent dat op de controle in Noordholland bezuinigd brieken dat spr. opkomt, maar ook voor de kleine fabrieken. Ook die betalen in verhouding té veel. Spr. beeft het tekort voor de zelfkazende boeren boeijferd op f 12000 a f 13000. Spr. stelt voor om vanaf dit oogenblik de controlo voor de fabrieken en zelf kazende boeron gescheiden te doen plaats hebben, om zoodoende tot een beoordeeling van de onkosten- verhouding te komen. De heer Laan zegt dat hij als zelfkazer niet be taalt een contributie van f30, als straks is genoemd, maar van f 60 en f 70 en spr. vraagt hoe de bereke ning dan moet voor jle melk die spr. als zelfkazende boer 's winters naar de groote fabriek brengt. De heei; Harp wijst er op dat deze kaascontrolo door de groote fabrieken is afgedwongen en dat de zelfkazende boeren onder dwang zich hebben aan gesloten en spr. noemt het onbillijk, om die men- schen thans een groote contributie te laten betalen. Voorzitter zegt dat het bestuur genegen is om voor deze wijziging van het huishoudelijk reglement een aparte vergadering te beleggen. Thans is een goede oplossing niet mogelijk. De heer De Waal wijst er op hoe in Friesland goed- kooper kan worden gewerkt, omdat mijnheer Mes dag, directeur der controle, tevens zuivelconsulent is en als zoodanig salaris heeft. Dat wordt aanstonds anders, de regeering geeft deze subsidie niet meer. Wat de verhouding van het personeel tusschen Zuid en Noordholland betreft, dat is volkomen in orde. Wat betaald wordt in Zuidh'olland als lid van het Controlestation, voor niet volvette kaas, is ongeveer gelijk als hier. Spr. beeft verder becijferd wat min der betaald moet worden als er nu eens geen zelf kazende boeren waren aangesloten en spr. noemt al lerlei onkosten en komt dan tot bet bedrag, f16000, terwijl zij f12500 aan contributie betalen, dus f3500 betalen zij te kort. De heer Jensma kwam tot f25000 inplaats van f16000. Besloten wordt dat het bestuur dit alles nog eens ernstig zal nagaan en in een buitengewone vergade ring de beslissing zal vallen. Over de boeten wordt meegedeeld: Het aantal opgelegde boetes is dit jaar aanzien lijk hooger dan het vorige jaar. Aangezien het aan het Bestuur bekend is, dat er fabrieken zijn, die de opgelegde boeten te hoog vinden, wenscht bet Be stuur hier even nader bijl stil| te staan. De minimum- boete die opgelegd mag Worden, bedraagt f2.50 en deze boete wordt dan ook veelal aan zelfkazers op gelegd. De minimirmboete voor ons grootste lid, dus de fabriek met de hoogste productie bedraagt f35.—* Wanneer men nu in aanmerking neemt, dat de pro ductie van deze fabriek ongeveer 150 maal zoo groot is als de gemiddelde productie van een zelfkazer, terwijl de minimumboete slechts 14 maal zoo hoog is, komt het aan ons Bestuur voor, dat hierop van de zijde der fabrieken zeer zeker geen aanmerking mag worden gemaakt. Verder neemt het Bestuur bij de bepaling der boete ook altijd in aanmerking de grootte der afwijking, wat het vetgehalte betreft, en verder, do hoeveelste boete of het is van het; bewuste lid. Wanneer het een 6e boet wordt, begint het be stuur eerst de minimumboete te verhoogen en: even- oens is dit weer het geval bij een 11e boete, enz. De boeteregeling is werkelijk zeer mild, ook vergeleken bij andore controlestations. De heer Veldstra bepleit een, meer soepele toepas sing van bet bootestelsel, als blijkt dat bij, niet vol doening aan het vereischte gehalte, geen I opzet in het spel is. Spr. wijst er op, hoe als even ge- i maakt wordt beneden 42 plus boete wordt opgelegd, i gevolg heeft, dat ieder aangeslotene moet werken I op 40 plusi. In andere provincies is dat niet zoo. Spr. zegt, dat bier in Noordbolland te ffterk; aan do boe ten' wordt "vastgehouden. Voorzitter zegt, dat er eenmaal een grens van 42 plus is gesteld en daaraan moet het Bestuur zich houden, of men moet de grens wijzigen. De heer De Waal deelt uit een gesprek met den heer Mesdag mede, boe in Friesland juist kooge boeten worden geëischt en spr. noemt binnen 3 we ken een bedrag van f800. Ministerieele beschikkingen betreffende de kaas controle. Hierover wordt meegedeeld: Tot haar groot genoe gen kan het Bestuur meded'eelen, dat sinds de vo rige ledenvergadering de beschikking is verschenen waardoor bet ook mogelijk is geworden om volvette merken' te verstrekken aan leden-zelfkazers. Dien tengevolge bezit ons station op het oogenblik 9 le den-zelfkazers die volvette kaas bereiden. Een andere Ministerieele beschikking is door het Bestuur niet met hetzelfde genoegen ontvangen en wel die betreffende de magere kaas in broodvorm. Niettegenstaande onze tegenstand is deze beschik king toch uitgevaardigd. Het laat zich echter reeds aanzien, dat deze magere kaas in broodvorm een mislukking zal zijn eh ons Bestuur verwacht dan ook dat deze beschikking, wel weer zal worden inge trokken. In onze provincie wordt de magere brood kaas alleen gemaakt aan de Proefzuivelboerderij te Hoorn, in verband met wetenschappelijke proefne mingen en is verder nog! één fabriek van plan ze ook te gaan bereiden. Volvette kaas. Het Bestuur wenscht hieromtrent nog mede te deelen, dat door haar voor de volvette boerenkaas hetzelfde minimum vetgehalte in de dro ge stof is vastgesteld als statuair reeds werd be paald voor 'de volvette fabriekskaas, nl. 48 pet. Aan gezien het aan bet Bestuur bekend is, dat omtrent deze grens ook nog veel misverstand bestaat, zij er op gewezen, dat het gemiddeld vetgehalte in de dro ge stof van volvette kaas ongeveer 50 pet. bedraagt. Indertijd mochten alleen volvette merken worden verstrekt aan de controlestations voor volvette kaas in Zuid-Holland1 en Utrecht. Het Kaascontrolestation „Friesland" heeft toeni weten te bewerken, dat ook de niet-volvette stations volvette merken aan hunne leden-fabrieken mochten verstrekken en heeft toén zelf daarbij gegarandeerd dat het vetgehalte in de droge stof minstens 48 pet. zou zijn. Alloen op deze nadrukkelijke voorwaarde is toen door den Minis ter de toestemming verleend', omdat men' bij een fa briek die naast volvette kaas ook kaas uit afgeroom de melk bereidt, geem bedrijfscontrole op de volvette kaas kan uitoefenen. In dit licht moet men dan ook de grens van 48 pet. bezien en waar deze grens ook in de statuten is vastgelegd!, moet ons Bestuur zich daar aan houden. In verband hiermee wijst de heer Jensma op het. onbillijke dat er ligt in bet feit, dat in Zuidholland van dè zelfkazende boeren geëischt wordt voor vol vette kaas 45 plus en hier in Noordholland voor vol vette kaas 48 plus. Spr. noemt dit hoogst onbillijk on wil daartegen als controlestation protcsteeren. Als onze volvette kaas, zegt spr., aanwijst 47.8 plus, dan wordt het merk er af gehaald. Als de fabriek knoeit, laat men dan streng optreden, maar wat thans ge beurt, acht spr. onbillijk. De heer Dr. Schelj' brengt onder de aandacht dat het niet opgaat om de zelfde eischen te stellen aan het product gemaakt op de boerderij en op de grooto fabriek. Op de boerderij! zal men met meer moeite de lagere grens bereiken] als in de fabrieken de grems van 48, daar men in de boerderij te doen heeft met de melk van 't beslag vee. In de fabrieken zal men het gehalte gemakkelijker hooger kunnen op voeren. De heer Jensma wijst op het feit, dat in de fa briek soms van de morgen- en avondmelk samen höt geöischte gehalte niet is te bereiken., terwijl do heer Veldstra wijst op het noodzakelijke om room te moeten toevoegen. De heer Joustra, die veel vol vette kaas maakt, had echter nooit last. Voorzitter zegt, dat de grens van 48 plus eenmaal bestaat, dus gehandhaafd moet, ofschoon spr. erkent, dat er wat speling gegeven kon worden. Ook deze zaak zal door het Bestuur worden overwogen^ Wat de propaganda betreft, is door het Station deelgenomen, aan tentoonstellingen te Purmer en Alkmaar. Verder is er door de Kaascontrolestations een pro- pagandacommissie benoemd, waarin door ons Be stuur is afgevaardigd. Dr. Scheij, die tevens tot voor zitter van deze commissie is benoemd. Er is door deze commissie reeds een rapport opgesteld voor do propaganda in binnen- en buitenland, welk rapport binnen kort door de gezamenlijke controlestations zal worden behandeld. Tot commissie voor het nazien van de rekening en verantwoording over het boekjaar 1922 en van de begrooting over 1923 worden aangewezen- „Eure ka" te Binnenwijzend, „de Verwachting" te Wognum en „Midwoud" te Midwoud. Tot lid en plaatsvervangend lid van den Raad van Beroep worden herbenoemd de heeren D. Brander te Hoogkarspel en Dr. H. van Gulik te 's Gravenhago. De heer Veldstra wijst er op dat het in beroep gaan bij deze commissie f150 kost. Dat bedrag is te hoog en maakt het practisch bijna onmogelijk in be roep te gaan. Spr. wil de commissie op bepaalde tijden bijeen laten komen en dan alle bezwaren gelijk behandelen. De heer De Waal wijst er op, dat deze Raad van Broep alleen behandelt appel tegen schorsing., strafbepaling en beboeting. Het bestuur belooft ook voor dit punt nadere over- wfging.. Voorstel van het bestuur om voor het jaar 1923 het entréegeld voor nieuwe jeden te bepalen op f2. ner koe of per 200 K.G. in het afgeloopen boekjaar bereide kaas, indien het aantal koeien geen juisten maatstaf voor de kaasproductie vormt. Voor hen, die zich in 1923 eerst in eigen bedrijf vestigen, stelt het bestuur voor het entréegeld te bepalen op fl.— per koe. Voorzitter licht toe, dat het bestuur, zooals mpn ziet, de. toetreding van personen pas in het bedrijf, gemakkelijk heeft willen maken. Allen voor. De heer 'Kaij stelt voor om het aantal bestuursle den door de algemeene vergadering te benoemen, dat thans 2 bedraagt, te brengen op 4, tegenover de 3 bestuursleden door de' verschillende vereenigingen aan te wijzen. Zooals het thans is, hebben -de leden te kort te zeggen. Ook art. 16, dat spreekt over het vaststellen der salarissen en wat thans aan het bestuur is, wil spr. onder nadere goedkeuring der algemeene vergadering." Voorzitter wijst op de bepalingen ten opzichte van Statutenwijziging en zal de heer Kaij zijn voorstel schriftelijk röet nog 2 andere leden moeten indienen. De heer Harp wil in de najaarsvergadering de be grooting behandelen. Geschiedt dit als thans in het voorjaar, dan is de begrooting niet anders dan on gewijzigd aan te nemen. Voorzitter zegt dat het bestuur de begrooting heeft voor te bereiden naar de uitkomsten van den stand van zaken en daarom kan de begrooting niet in de najaarsvergadering behandeld. Het bestuur wil wel, wat ook thans reeds is geschied, verschillende finantieele voorstellen bespreken. De neer Harp gaat hiermee accoord. De heer Slagter wil de notulen gedrukt zoo spoe dig mogelijk aan de leden' rondzenden, opdat zij ook als verslagen ter vergadering der fabrieken dienen. De heer Ham zegt als wij moeten bezuinigen, geen onnoodige dingen moeten worden gedaan. De notulen zullen niet worden gedrukt. De heer Spaander vraagt belangrijke mededeelin gen zooals rondvraag, op het convocatiebiljet ver meld. Voorzitter belooft dit en sluit hierna de vergade ring.

Schager Courant | 1922 | | pagina 5